ME^ Schouwen-Duivelands voetbalteam op sportpark Bruse Boys tegen selektie Goeree-Overflakkee NIEUWSBODE Campingvoetbaltoernooi Renesse van 25 t/m 30 juli op sportpark „De Laone" Petra Bolier met Lolita naar springzege tijdens Kringkonkoers Renesse Pech van Van der Velde kost Winnen vrijwel zeker zege in Tour '83 Vrije toertocht door de Schouwse Westhoek LR en PC Schouwse Ruiters verzorgen demonstratie op ex-sportveld Brouwershaven DE RONDE VAN FRANKRIJK ZIERIKZEESOHE NIEUWSBODE Donderde 21 juli 1983 Nr. 23356 7 ZIERIKZEE - Zaterdag 23 juli om half zeven 's avonds wordt op het sportpark van Bruse Boys in Bruinis- se een voetbalwedstrijd gespeeld tus sen de vertegenwoordigende voetbal teams van Schouwen-Duiveland en Goeree-Overflakkee. Het betekent voor het Flakkeese team een unikum in het bestaan, want het zal voor het eerst in de historie zijn, dat de Flak keese voetballers als eilandelijke se lektie een wedstrijd spelen buiten het eigen grondgebied, ook al hoeft men er louter de Grevelingendam voor af te zakken. De selektie van coach Gerard Olijhoek bestaat uit vijftien spelers, die door zeven Schouwen-Dui- velandse verenigingen worden geleverd. Bruse Boys is met vier spelers het sterks vertegenwoordigd, ter wijl Zierikzee en DFS met elk drie spelers van de partij zijn. Mevo heeft twee spelers in de selektie en SKNWK, ZSC en WIK leveren elk een speler. Een week na de ontmoeting tegen de Flakkeese formatie treedt hetzelfde team opnieuw in Bruinisse aan, dit keer met eerste divisieploeg SVV als tegenstander. Selektie Bruse Boys komt op eigen terrein in aktie met doelman Steef van de Velde en de veldspelers Wim Geluk en de broers Tonny en Jaap van de Berge. Voor Zierikzee trekken Han van der Zande, Bart Helbers en Kees Verkaart het shirt van het Schou- wen-Duiveiandse team aan. DFS uit Burgh- Haamstede wordt vertegenwoordigd door Leo Rijn berg, Rinus Roon en de van Zierikzee overgekomen Marcel van Grunsven. Peter van der Linde en Martin Quist vormen de inbreng voor zaterdag vierde klas- ser Mevo en Leo Wandel tekent voor SKNWK. ZSC levert Olivier Verwest en het gedegradeerde WIK heeft doelman Peter Noordijke in de selektie. De baten van de wedstrijd tussen de Schouwen- Duivelandse en Goeree-Overflakkeese voetbalteams zijn voor de Stichting Vakantiewoning voor Gehan- dikapten in Middelharnis. Deze Stichting is ontstaan uit een initiatief van Lionsklub Goeree-Over flakkee. In dit geval wordt evenwel samengewerkt met de Lions-klub op Schouwen-Duivelands en de Hoekse Waard. De opbrengsten krijgen hun bestem ming in de bekostiging van het vakantieverblijf ,,De Zeeleeuw", een aangepaste woning die deel uit maakt van bungalowpark Aquadelta in Bruinisse. De woning is speciaal aangepast aan het lichamelijk gehandikapt-zijn. V akant iewoningen Dit soort vakantiewoningen, waarvan er elders nog meer zijn, kunnen door lichamelijk gehandikap- ten tegen kostprijs worden gehuurd. Dit omdat de stichting geen winstoogmerk nastreeft. De benendenverdieping van „De Zeeleeuw" is aan gepast voor rolstoelgebruikers en een van de bedden is een zogenaamd hooglaagbed. De woning is verder van alle gemakken voorzien en niets is aan het toe val overgelaten om het de gehandikapten zo goed mogelijk naar de zin te maken. In deze regio zijn ver der ook ,,De Leeuwerik" en „Het Leeuwebekje" op Rekreatiepark De Klepperstee in Ouddorp en „De Tureluur" op camping Ginsterveld in Haamstede in gericht. HANNOVER - Ter viering van het 20-jarig bestaan van de Bundesliga zal op 11 oktober in Hannover een wedstrijd worden gespeeld met vele grote vedetten uit het Westduitse kompetitievoetbal tegen een kombi- natie van Eintracht Braunschweig en Hannover '96. Van de partij zullen zijn Sepp Maier, Berti Vogts, Paul Breitner, Franz Beckenbauer, Gun- ther Netzer, Gerd Muller, Bernd Hol- zenbein, Uwe Seeler, Jupp Heync- kes, Bernd Holzenbeind, Jurgen Gra- bowski, Georg Schwarzenbeck, Wolf gang Overath en de Deen Allan Si monsen. LONDEN - Ex-international en - aanvoerder van het Engelse voetba lelftal, Gerry Francis, zal het komen de seizoen als speler-manager in dienst zijn an de derde-divisieklub Exeter City. De 31-jarige Francis kwam vorig seizoen nog uit voor Conventry City. RENESSE - In samenwerking met de Evenementenkommissie VVV Re- nesse wordt op zondag 24 juli een vri je toertocht georganiseerd door Toer- klub Schouwen-Duiveland. Aan deze tocht over veertig kilometer kan door jong en oud worden deelgeno men. Ieder kan zelf zijn of haar tem po bepalen, waarmee de tocht wordt afgelegd. Iedere deelnemer of deelneemster wordt in het bezit gesteld van een routebeschrijving, waardoor men ook als men niet bekend is met de omgeving, het parkoers zonder pro bleem kan afleggen. Er wordt onder meer gereden door de fraaie Bos- wachterij Westerschouwen en over de Plompetorenweg langs de boor den van de Oosterschelde. Voor iede re deelnemers is er een herinnering, terwijl er extra prijzen zijn voor de oudste deelnemer en deelneemster, alsook voor de jongste deelnemer en deelneemster. Het vertrek en de in schrijving is in Restaurant De Wig tussen half negen en half tien 's och tends. ZIERIKZEE - Van maandag tot en met zaterdag 30 juli wordt op sportpark „De Laone" in Renesse weer het traditionele campingvoetbaltoernooi gehou den. Het eerste toernooi tussen de tijdelijke bewoners van de campings werd al in 1965 georganiseerd. Na een afwezigheid van enkele jaren nemen dit keer ook camping Schouwen - jarenlang een van de grote animators - en camping Transparent weer deel. In totaal bestaat het deelnemersveld uit acht cam pings. De acht teams zijn onderverdeeld in twee poules. In de eerste poule tre den ploegen aan van camping Julia- nahoeve, Bona Fide, Duinhoeve en Transparent. In poule twee komen camping Bremhoeve, Schouwen, In ternational en Wilhelminahoeve uit. Iedere avond worden er drie wedstrijden gespeeld van twee keer een half uur. Op vrijdag avond 29 juli staan de kruisfinales op het pro gramma. De nummer een van poule een treedt dan aan tegen de nummer twee van poule twee, terwijl de num mer een van poule twee de tweede eindigdende uit de andere poule ont moet. Op zaterdag 30 juli wordt het cam pingvoetbaltoernooi 1983 dan beslo ten met als eerste de ontmoeting tus sen de beide verliezers van de kruis finales met de derde plaats als inzet. Hierna ontmoeten pupillenteams van de campings Bona Fide en Brem hoeve elkaar, waarna het toernooi wordt besloten met de grote finale tussen de twee winnaars van de kruisfinales van de vrijdagavond. De Renesse Cup is de inzet van deze fina le. Het vorig jaar werd de Bremhoe ve winnaar van deze fraaie cup door een 1-0 zege in de finale op de juliane- - DEALERS ZENTRASPORT ZIERIKZEE Schuithaven 2-4 SPORTCOMPLEX KRAYESTEIN Burgh-Haamstede DREISCHOR - Op donderdag 21 juli (vandaag) geeft de Landelijke Rijvereniging en Ponyklub Schouwse Ruiters een demonstratie op het oude sportveld in Brouwershaven. De aanvang van dit spektakel is gepland om half acht. Tijdens deze de monstratie zal een groot aantal leden van de klub een staaltje van zijn kunnen ten beste geven. De „Top" van de vereniging komt in Brouwershaven in z'n geheel in aktie. In aktie komt onder andere lau- rice Boonman met zijn paard Vi- dent. Hij is momenteel de enige ruiter op Schouwen-Duiveland, die in wedstrijdverband in de Z- klasse springt. Verder zal Ellen van Dijke met haar pony Donald een demonstratie ten beste geven. Zij start in de M-klasse, wanneer het heus om punten gaat. Natuur lijk mag ook de afdelingsdressuur tijdens een dergelijke demonstra tie niet ontbreken. Het pony achttal, dat het vorig jaar reserve kampioen van Zeeland werd, treedt aan, evenals een viertal paarden. Beide meertallen rijden de dressuurproeven, die ook tij dens de wedstrijden moeten wor den afgelegd. Tevens zullen de menners in ak tie komen. Peter Hanse met Sun ny, dit jaar serieus kandidaat voor de Zeeuwse titel, en Monique van der Werve, momenteel met Natascha de jongste Zeeuwse men-amazone, zullen samen met de showwagen een „pas de deux" uitvoeren. Dit mag wellicht uniek voor Nederland genoemd worden, omdat beiden met een pony rij den, iets wat in de mensport slecht uiterst sporadisch voor komt. Voorts zijn er een aantal echte shownummers, zoals een estafette voor pony's, een carrousel en een stoelendans, uiteraard met pony's, Een belangrijk onderdeel is de springwedstrijd, waarbij het pu bliek een gokje kan wagen op de winnaar en een trekwedstrijd, waarbij de medewerking van het publiek gevraagd zal worden. Hét belooft een interessante en leerza me avond te worden. De klub re kent dan ook op een grote op komst van het publiek, zeker wanneer de weergoden mee wil- lenwerken. Het gebeuren, dat om half acht begint, krijgt zijn einde om ongeveer tien uur. De entree bedraagt voor volwassenen een rijksdaalder, terwijl kinderen een gulden verschuldigd zijn. \?W. hoeve. Het duel om de derde plaats leverde een 2-1 zege op voor de Duin hoeve. Bona Fide kreeg met 2-1 klop. Advertentie Laurice Boonman kwam in Renesse in aktie tijdens het Z-springen. Na een weigering op de tweede hindernis wilde Vident niet meer in hei goede ritme komen. RENESSE - Tijdens een door de Landelijke Rijvereniging en Ponyklub Westelijk Schouwen georganiseerd kringkonkoers op de terreinen van mane ge Grol in Renesse heeft Petra Bolier met haar pony Lolita het B-springen op haar naam gebracht. De amazone van de LR en PC Bru bleef haar klubgenote Mary Zeeman met Erika net voor. De derde prijs ging naar Janneke Geysen met Aike van de Weelruitcrs. Zij was de enige niet-Schouwen-Duivelandse kombinatie, die in deze rubriek in de prijzen viel. Op de plaatsen vier en vijf kwamen namelijk kombinaties van de Schouwse Ruiters terecht. Alexander Borsboom klasseerde zich met Rex op de vierde plaats, terwijl Petra Remeeus met Patrick de vijfde positie opeiste. Bij de B-paarden overheersten de kombinaties van Oranjezon uit Vrou wenpolder. Nicoline Vos eiste het oranje rozet voor zich op met Tra- menta, terwijl ze met Urita ook nog de vierde prijs inkasseerde. Als tweede eindigde haar klubgenote Marie-Louise Gelok met Ursela. Eni ge niet-Oranjezon-prijswinnares werd Marieke Heyse met Zickay van de Gouwe Reyers, die de derde prijs pakte. Bij de L-paarden was de in schrijving zo gering, dat hier slechts twee prijzen te vergeven waren. Jan Vader pakte met Michel de eerste klassering, terwijl Han Wattel met Teresa op de tweede plaats terecht kwam. De prijswinnaars waren respektievelijk in aktie voor de Gou we Reyers en Oranjezon. Probleemloos Bij de L-pony's vier prijswinnaars en andermaal kwamen geen eilande lijke kombinaties in aanmerking voor een van de erelinten. Het oranje was voor Pascal de Kam met Mieke van Ponyklub Walcheren en de twee de prijs werd weggekaapt door Inge Koster met Dormi van Oranjezon. Op de plaatsen drie en vier kwa men achtereenvolgens Angelique Slikkerveer met Hartwig van de Burghtruiters en Lienke Wondergem met Silvia van de Gouwe Reyers. Probleemloos inkasseerde Theresa Kalverboer met Skippy de enig be schikbare prijs bij het M-springen bij de pony's. De Walcherenkombinatie kwam ais enige foutloos rond. Het zelfde was het geval bij de M- paarden, waar Linda Goense haar mannelijke opponenten te slim af was door met Sianetty als enig fout loos te blijven. De winnares verte genwoordigt de Wcelruiters. Bij het Z-springen van de paarden kwam, zag en overwon Albert Ver- mue met Pourqoui Deux van de Weel- ruiters uit Lewedorp. Hij bleef als enige foutloos op het uiterst lastige parkoers, dat parkoerbouwer A. in 't Veld neerzette. Met een springfout pakte Chris Boone met Rialto van de Gouwe Reyers de tweede plaats. Laurice Boonman met Vident van de Schouwse Ruiters begon onfortuin lijk door een weigering op de eerste hindernis van de dubbelsprong, waardoor Vident zo uit zijn doen raakte, dat de puntenlast op liep tot 18 punten met daarbij nog een frak- tie tijdfout. Veel fouten maakte ook Kees de Visser met Thoran van de Gouwe Reyers, terwijl Monique Au gustijn met Omar van Oranjezon het na drie hindernissen voor gezien hield. Bij de zware klasse van de po ny's pakte Jacqueline de Winter met Rashid van Walcheren de eerste prijs met een springfout, een minder dan haar klubgenoot Peter Klaasse, die met Sjoerd als tweede eindigde. Menproeven Tijdens het kringkonkoers in Re nesse kwamen ook weer een aantal menners in aktie voor het afleggen van een dressuurproef. In de L-klasse was Nicoline vos met Tramenta een klasse apart met 100 punten, hetgeen de veelzijdigheid van dit paard aantoont. Ook bij het springen eiste deze Oranjezon-kom- binatie immers de eerste prijs op. Met .98 punten pakte Adrie Louwerse met Wilbert, eveneens van Oranjezon de tweede prijs. Jan Rentmeester klasseerde zich met Paloma op de vierde plaats. De Schouwse Ruiter kreeg 85 punten op het startkoepon. Bij de M-kombinaties gingen de eerste en tweede prijs eveneens naar Oranjezon-kombinatics. Anneke Louwerse werd met Olive eerste en de tweede klassering was weggelegd voor David Coppoolse met Abeya. Zij skoorden respektievelijk 83 en 77 punten. MORZINE - De lelijke valpartij van Johan van der Velde op de Col de la Madeleine heeft in de achtiende etappe van de Ronde van Frankrijk de greep van Peter Winnen naar de gele trui van Laurent Fignon doen mislukken. Er bestond verband tussen de gebroken pols van Van der Velde en de afgesneden adem van Peter Winnen honderdvijftig kilome ter verderop op de Joux Plane. Het resultaat was, dat Fignon en Win nen als achtste en negende over de eindstreep in Morzine fietsten. De glorieuze winnaar van l'Alpe d'Huez won een plaats in het algemeen klassement, hij schoof op naar de derde plaats, maar moest gelijk konstateren dat de gele trui definitief verloren was. De Fransman Jac ques Michaud was in Morzine een gelegenheidswinnaar van de tweede Alpenetappe. Een lange rit, met voor de verandering de grote gebeurte nissen onderweg in plaats van in de finale. Ronde van 1980 voor Joop Zoete melk verrichtte? Nadat Van der Velde nu op l'Alpe d'Huez zijn ei gen kansen had verspeeld, stelde hij zich volledig in dienst van Pe ter Winnen. De anders zo uitste kende daler miste nu voor het eerst in zijn wielerleven een bocht. Zijn buiteling had grote ge volgen. Peter Winnen wilde op de Joux Plane toch nog proberen om Lau rent Fignon los te rijden. Hij kon zijn beste bedoelingen evenwel niet omzetten in daden. Hij kreeg een zware inzinking. De vlucht van eerder op de dag deed zich ge voelen en hij moest Van Impe, Ar royo en Corredor laten gaan. Hij werd opgepikt door Laurent Fig non. De 22-jarige debutant, die in elke etappe zijn krachten voor zichtig verdeelde met Hinaults le pe ploeg leider Cyrille Guimard op de achtergrond, fietste in zijn eigen tempo. Elk spoortje paniek werd door Guimard vanuit de au to weggeschreeuwd. Dat was de enige manier voor de Parijzenaar, die aanvankelijk dierenarts wilde worden en zijn studie afbrak voor een wielerloopbaan. Aan het wiel van de gele trui drager kwam Peter Winnen weer een beetje bij zijn positieven. Zijn vechtlust was nog niet getemperd. Hij probeerde nog een keer van Fignon weg te rijden. Het gat dat hij sloeg was echter te klein. Bin nen een paar tellen was Fignon weer bij de Nederlander, die be seft de Tour zo goed als zeker niet meer te kunnen winnen. In de klimtijdrit naar Avoriaz en de lange tijdrit in Dijon en twee vlakke etappes vallen drie minu ten en eenendertig sekonden moeilijk weg te werken. „Dit was echt de enig geschikte. Ik heb het geprobeerd en het is niet gelukt. Het is niet anders", konstateerde de Limburger. Peter Winnen kan nog tweede worden en daarmee eventueel de rol van Joop Zoetemelk als gros sier in tweede plaatsen gaan over nemen. H13 moet echter ook op passen, dat hij niet alsnog van het erepodium wordt afgereden. In Morzine juichte Fignon in zijn nieuwe gele trui. De Tourzege kwam zeer nabij voor deze outsi der, die bij de start door niemand en zeker niet door zichzelf in de grote groep kanshebbers was ge plaatst. Zo ging het toe in deze krankzinnige Tour. Er resteren nog vier - mogelijk opnieuwe vreemde - dagen voor de Are de Triomphe in zicht komt, maar Laurent Fignon lijkt schier on- klopbaar, want in het geel rijden geeft zelfs een matig renners ex tra kwaliteiten. Johan van der Velde maakte in de achttiende etappe een lelijke hui teling, die Peter Winnen vrijwel zeker de Tourzege kost. Johan van der Velde daalde in de voorste gelederen de Col de la Madeleine af. Dat werk ligt hem. Hij durft wat meer dan andere renners. Ook de meeste dalers vallen een keer en Van der Velde had pech. Hij miste een scherpe bocht en rolde het ravijn in. De Tour was gelijk voor hem gedaan. De rest van het peloton suisde de ongelukkige Brabander voorbij. Vooraan een groepje met Theo de Rooy, daarachter een groepje met de Belg De Keulenaer van de Post-formatie. In het dal stroom den die twee groepen samen. Even later sloot Henk Lubberding aan met een paar renners bij zich. Lubberding, bij ontstentenis van Raas of Knetemann de rolverde ler in de Nederlandse ploeg, had de koppen nog niet geteld of naast hem verscheen Peter Winnen. De kopman konstateerde dat er nie mand uit de kop van het klasse ment aanwezig was en vaardigde onmiddellijk het kommando „Rijen, zo hard jullie kunnen" uit. Het bevel was in eerste instan tie bedoeld voor Theo de Rooy en Ludo de Keulenaer. Zij moesten het tempo zo hoog mogelijk op schroeven om het peloton met de konkurrentie op achterstand te zetten. De Rooy en De Keulenaer hebben keihard gewerkt tussen de Madeleine en de volgende berg, de Aravis. De op de steile helling nam Henk Lubberding het vuile werk over. Hij sleurde de steeds meer uitdunnende kopgroep zo hard hij kon naar de top. Goede medestanders waren de Peugeots met Phil Anderson. De Raleighs en de Australiër waren in de Amstel Gold-race natuurlijke bondgenoten voor de Ronde van Frankrijk geworden. Aan de voet van de Col des Ara- vis bedroeg de voorsprong vieren- eenhalve minuut. Dat was een gat waarover in de groep met de gele trui paniek uitbrak. Tijdens de klim werd het verschil steeds kleiner. Fignon en Madiot reden een machtige achtervolging. Een bewijs ervoor bestond niet in Morzine, maar met Van der Velde als tempomaker op de Aravis was de voorsprong vrijwel zeker uit gebreid in plaats van gekrompen. Lubberding of Van der Velde bergop. Dat scheelt aanzienlijk, al is Luberding nog zo in vorm. Wie herinnert zich niet het beulswerk wat Johan van der Velde in de STEENWIJK - Hennie Kuiper heeft woensdag het spektakel van Steen wijk, een profwielerronde over honderd kilometer, gewonnen. Kui per, die voortijdig de Ronde van Franrkijk had verlaten, liet bij de eindstreep vier medevluchters ach ter. Kort tevoren was hij uit het kop- groepje weggesprongen. De sprinten de Cees Priem kon hem niet meer achterhalen en eindigde op twee se konden als tweede. Jan Raas bleek redelijk hersteld van zijn in de Tour opgelopen ribblessure. Hij kwam met het peloton over de eindstreep, nadat hij in de gehele koers hel wedstrijdbeeld vooraan mede had bepaald. In Steenwijk waren 8.000 toeschouwers. HOEI - De Nederlandse amateur wielrenner Rini Ansems heeft woensdag de leiding in het algemeen klassement van de ronde van Luik overgenomen van zijn landgenoot Anjo van Loon. In de vierde etappe was Peter Schroen op de tweede plaats de beste Nederlander, met een achterstand van vijf sekonden op dc winnaar Rudy Bayens (Bel.), die 134,5 kilometer aflegde in 3 uur en 50 sekonden. Peter Harings werd zesde. Gerrit Ratterman vijftiende. PRAAG - De Tsjechoslowaakse tenniser Ivan Lendl is uit de nationa le ploeg voor het toernooi om dc Davis-beker gezet en moet een boete betalen wegens het meedoen aan de monstratiewedstrijden in Zuid Afrika vorige week. Deze maatregel van de Tsjechoslowaakse sportbond werd vrijdag in Praag bekend ge maakt door het officiële persbureau CTK. DEN HAAG - Nellie Cooman van AVR heeft tijdens atletiekwedstrij den in Den Haag de 100 meter gewon nen in 11,75 seconden. Marjo van Agt van PSV eindigde als tweede in 11,94. Op de 200 meter waren de rol len omgedraaid. Van Agt zegevierde in 24,08, Cooman finishte drie honderdste seconde later. Bij de her en was Achmed de Kom van Metro (10,63) de beste sprinter.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 7