BOM VOL BRU BARSTTE BIJNA UIT ZN VOEGEN <L Kamerleden stellen vragen over pijlers Zeelandbrug 8ltr DE ZIERIKZEESCHE COURANT Hoe warm het was en hoe druk mzzM Öir Waterstaat weet niets af van drijfzand en pijlerbreuk Portofoon verloren WA> mV pa Z1ER1KZEESCHE NIEUWSBODE Compartimenteringsdammen De compartimenteringsdammen vormen Misoogsten in akkerbouw Mosseltoernooi De CBTB West-Nederland verwacht dit jaar Diverse eindstrijden van het derde Mossel een voorwaarde voor het voortbestaan van een sterke teruggang in de opbrengsten. toernooi, dat werd georganiseerd door de de mossel- en oesterkuituur, aldus de heer Lucas van het Mosselkantoor. (Pag. 2). Met name de akkerbouw zou ernstig wor- TV Bru-Tèn in Bruinisse, kenden een zinde- den bedreigd. (Pag. 4). rend verloop. (Pag. 5). Johan en Anja Johan Cruyff en Miss Visserijdagen Anja de Ronde waren de meest opmerkelijke figu ren tijdens de feestelijke happening op het Bruse Sportterrein. (Pag. 7). MAANDAG 18 JULI 1983 139ste jaargang Nr. 23354 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Er zijn vragen, die men beter met zijn schou ders dan met zijn tong beantwoordt. Fliegende Blatter BRUINISSE - Naar schatting tienduizend mensen wa ren zaterdagmiddag in Bruinisse, gelokt door: de vloot- schouw, de mossels, het mooie weer, Ria Valk of Johan' Cruyff. Toen de voltallige Bruse vissersvloot de haven uitvoer voor de traditionele tocht over de Krammer, voorafgegaan door het „vlaggeschip" de Bru-8 van de ge broeders Padmos, hadden ongeveer zesduizend van hen een plaatsje weten te bemachtigen op één van de sche pen. De tocht betekende een welkome afkoeling op het water. Kortom: een ouderwets gezellige hapening en een prima promotie van deze voor Bru zo belangrijke be drijfstak. Direkt na het afmeren in de haven (met dood tij) was daar het extra op treden van Rita Young die de duizen den toeschouwers op het snikhete ha- venplatteu hield, gevolgd door een swingende Ria Valk die Tante Agaat als uitsmijter had gekozen. Bloemen voor de artisten van Bram Bal en een hete kus voor de voorzitter besloten dit programma-onderdeel. Het Bruse centrum was herschapen in een mierennest. Prop en propvolle straten; de massa sjokten langs de braderiekramen, waar zelfs de de- monstrateurs tot weinig aktie kwa men. Henk Visseren uit Rotterdam, met zijn keukenmachine met snijbo- nenmolen, nam er ook zijn gemak van. .Vanmorgen was het nog goed", zuchtte hij, „maar nu is het echt te warm. Trouwens: alle Bruënaars hebben al zo'n machine van mij". Hete vuren Het slechtste werk werd verricht door Bert Visch. De (koude) slager werd voor zeer hete vuren gezet en kon met zijn ketels nauwelijks de vraag naar gekookte mossels aan. De ene baal na de anderen verdween in de ketels en vervolgens in de honge rige magen van de toeristen. De har tige hap (pittig zout en lekker pepe- rig) was ook de oorzaak dat de aan geslagen fusten in een ommezien werden geleegd. Maar je moet wel met hart en ziel achter de S.F.B. staan om zo'n hels karwei te kunnen klaren! Afgezien van een kleine vechtpar tij verliep de middag verder erg rustig, dit tot grote tevredenheid van burgemeester Hekman, die toch wel een beetje bezorgd was voor de avond, met het treffen van Feye- noord en het Zeeuws elftal. Zelfs de bereden politie werd „achter de hand" gehouden door de burge meester, maar die behoefde niet te worden opgeroepen. Slechts twee zo genaamde „scin-heads" werden door de politie op de bus gezet rich ting woonplaats. Toen Miss-Visserijdagen de aftrap verrichtte van de wedstrijd waren bijna vierduizend toeschouwers de hekken gepasseerd. Maarten Ver spoor, die als een spin in zijn web de organisatie stevig in handen had, merkte op „Schrijf maar dat ik onder een gelukkig gesternte geboren ben, want het loopt fantastisch!" In dit sukses droegen ook de zes potige mannen bij de toegangspoort ruim schoots een steentje bij. „Het loopt lekker", vonden ze unaniem, „maar je staat hier wel bloed te zweten Politie-honden Vanaf drie uur 's middags stroom de het voetbalveld vol, langzaam, waardoor eskalatie uitbleef. Een paar keer moesten de vier Mecheise herders even hun tanden laten zien, maar dat was dan ook alles. De vier met hun bazen zijn lid van de Politie honden vereniging uit Renesse, die vaker bij dergelijke evenementen op treden. Ondanks zijn vervaarlijk uit ziend gebit, bleek Boris toch bereid links en rechts een vriendelijke poot uit te delen. BR UINISSE - Een beetje voetbal-vreemd - ze wist niet wadr de bal heen moest - verrichtte Miss Visserijdagen haar laatste officiële daad: de aftrap van de voetbalwedstrijd Feyenoord.-Zeeu.ws elftal. Naar schatting vijf- d zesduizend bezoekers maakten gebruik van de geboden gelegenheid met de Bruse vloot uit te varen. Burgemeester greep in BRUINISSE - Het optreden van de Time Bandits, zondagavond in de tent langs de rijksweg, is op last van burgemeester T. C. Hekman afgelast. De burgemeester: „In de vergunning had ik laten opnemen, dat als er ge luidsoverlast voor de Bruse bewo ners zou ontstaan, ik dan het recht zou hebben het optreden te verbie den. En zondagavond bij het proef draaien was die geluidsoverlast dus danig, dat ik wel in móest grijpen". Met name de zuid-westen wind speelde de decibels parten, waardoor Bru werd overspoeld met geluid, dat onder de bewoners sterke verontrus ting veroorzaakte, vooral onder de bewoners van 't Opper. In overleg met de direkte van Aquadelta kwam de burgemeester tot zijn besluit. Naar alle waarschijnlijkheid zal de grote tent nog vandaag worden afge broken, zodat het ook de rest van de week rustig blijft in het vredige vis sersdorp. Ook de strip-kwis op disco muziek, waarbij het de bedoeling is dat deel nemers uit de kleren gaan, is door de burgemeester verboden, nog vóór er protesten tegen kwamen. Dit in af wachting van de jurisprudentie; zijn Maastrichtse kollega die een derge lijk verbod uitvaardigde, heeft een proces tegen deze beslissing verlo- DELFT - Sinds zaterdagavond tien uur zit de helft van Delft zonder tv- en radio-ontvangst. Het betreft de wijken Buitenhof, Voorhof en Tan- thof, die zijn aangesloten op de cen trale antenne inrichting. De oorzaak is nog niet gevonden. Volgens een woordvoerder van de RETAM zijn sinds zondagmoren half acht mede werkers van deze kabeltelevisie maatschappij begonnen met het opsporen van de oorzaak van de sto ring. BRUINISSE - Tijdens werk zaamheden nabij Aquadelta te Bruinisse is, in de nacht van don derdag 14 op vrijdag 15 juli een portofoon zoekgeraakt. Deze voor anderen onbruikbare portofoon is vóór de eigenaar van grote waar de. Degene, die inlichtingen kan verstrekken, of de vinder van de portofoon, kan zich in verbinding stellen inet de groepscommandant der Rijkspolitie te Zierikzee tele foon 01110-4055/2121. ZIERIKZEE - De Tweede Kamerfraktie van D'66 heeft minister Smit-Kroes van Verkeer en Waterstaat ver zocht om een onderzoek naar de toestand van de pijlers van de Zeelandbrug. De kamerleden Lambers en Wessel (beiden D'66) hebben dit verzoek aan de minister gedaan omdat zij onrustbarende gegevens hadden gekregen over de toestand van twqee pijlers, die door duikers zijn on derzocht. „Onder de pijlers 2 en 3 stroomt water door, dat wil zeggen dat ze op drijfzand staan. Pijler 2 is bovendien op 25 meter diepte gebroken". De ka merleden willen weten welke konse- kwenties dat heeft voor de konstruk- tie van de brug en of de schade her steld kan worden. Inmiddels is duidelijk geworden dat deze vragen in de Kamer onnodi ge verontrusting hebben teweeg ge bracht. De provincie Zeeland, die de enige aandeelhouder is van de naam loze vennootschap die de brug in ei gendom heeft en tevens exploitatie, beheer en onderhoud bij provinciale waterstaat heeft ondergebracht, liet' weten de juistheid van de berichten over de pijlers van de Zeelandbrug ten zeerste te betwijfelen. Zolang de brug er ligt wordt een kontinu peil en meetprogramma uitgevoerd met een speciaal voor dit doel bestemde vlet. Eventuele ontgrondingen die worden gekonstateerd worden door stortingen met stenen ongedaan ge maakt. Duikers kontroleren gere geld of de bestortingen op de goede plaats zijn terecht gekomen en of zij niet zijn verdwenen. In de laatste drie jaren was het slechts bij twee van de 54 pijlers noodzakelijk zo'n bestorting aan te brengen. Serieus bekijken Na enig onderzoek is provinciale Dit nummer bestaat uit 8 pagina's. waterstaat van Zeeland gebleken dat een duiker, met wie tot op heden geen kontakt kon worden gekregen, heeft laten weten de onregelmatighe den, waarop de D'66-Kamerleden doelen, te hebben ontdekt. Om alle risiko's uit te sluiten laat provinciale waterstaat door een duiker met een onderwatercamera de zaak serieus bekijken. Ook zal alsnog worden geprobeerd de bevindingen van degene die de be richten heeft gelanceerd nader te kontroleren. Advertentie Geef eens een REISBON kado....! Verkrijgbaar in elk bedrag en voor elke reis. bij: REISBURO: APPELMARKT 21 ZIERIKZEE - TEL 01110-5036 van ocvcrcn reizen 5=5=5=5=55=5=5=555=5 Verwachting tot dinsdagavond: Koeler Wisselend bewolkt en in de loop van de dag een lokale regenbui. Mini mumtemperatuur rond 15 graden; middagtemperatuur van 18 graden op de Waddeneilanden tot 23 graden in Zuid Limburg. Matige noord westen wind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 22 juli Woensdag: Zonnig Kans op neerslag: 10%. Minimumtemp.: 13 gr. Middagtemp.: 22 gr. Windkracht: noordw. 3 Donderdag: Zonnig Kans op neerslag: 10%. Minimumtemp.: 14 gr. Middagtemp.: 24 gr. Windkracht: west 2 Vrijdag: Zonnig Kans op neerslag: 10 Minimumtemp.: 14 gr. Middagtemp.: 24 gr. Windkracht: west 2 ZON- EN MAANSTANDEN 19 juli Zon op 5.42, onder 21.50 Maan op 17.05, onder 1.46 Volle Maan: 25 juli (01.27) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 19 juli 11.37 24.00 5.06 17.43 Doodtij: 19 juli Temperatuur zeewater Schouwse kust: 18.5° C. HET WEEROVERZICHT DE BILT - Bewolking van een de pressie ten westen van Noorwegen trekt morgen in een noordwestelijke stroming langzaam het land binnen. Uit deze bewolking kan een rrgenbtii vallen. Het wordt iets koeler. Aan zee ligt de middagtemperatuur rond de 18 graden. In Zuid Limburg be reikt de middagtemperatuur waar den ron de 23 graden. De tempera tuur daalt vannacht tot omstreeks 15 graden. De noordwestenwind is ma tig.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 1