Hans-Jan en André Goedegebure winnen van Zierikzees dubbel Lex van Geer en Joop de Vlieger Eerste Zierikzeese wedstrijd de aanzet tot fietscrossklub NIEUWSBODE Derde dopingaffaire met Joop Zoetemelk met verstrekkende gevolgen DE RONDE Werkgroep optimistisch gestemd na debuut-optreden 6 k r Avonddriedaagse Renesse bloemrijk besloten RENESSE - Woensdagavond werd te Renesse de door de evenementen kommissie van de VVV Renesse geor ganiseerde traditionele avondwan- deldriedaagse afgesloten. Zoals te doen gebruikelijk op deze laatste avond werden de wandelaars, voor zien van bloemen, vooraf gegaan door het fanfarekorps Luctor et Emergo welke zorgdroeg voor een feestelijke intocht. Hoewel de deelname iets minder was dan in de voorgaande jaren, wat door de organisatoren werd geweten aan het bijzonder fraaie weer op de dag van de start, kan het geheel toch geslaagd worden genoemd. De deelnemers(sters) waren en thousiast over de routes, welke door het fraaie natuurgebied van de Schouwse Westhoek gingen, welke op de drie avonden waren uitgezet. Als beloning voor de door hen gele verde prestatie mochten alle op het eindpunt, het VW kantoor, een her innering in ontvangst nemen. DEN HAAG - De ministers Braks (landbouw en visserij) en Winsemius (volkshuisvesting, ruimtelijke orde ning en milieubeheer) hebben beslo ten de Mispeleindse en Neterselse Heide met aangrenzende beekdalen als beschermd natuurmonument aan te wijzen. AMSTERDAM - In Amsterdam zijn lieden die onder valse voorwendsels vrouwen proberen te bewegen ant woord te geven op intieme vragen over hun seksualiteit. Zij geven zich uit voor enquêteur van de Neder landse Vereniging voor Seksuele Hervorming (NVSH). Dit heeft de NVSH meegedeeld naar aanleiding van een groot aantal klachten van vrouwen uit verschillen plaatsen in het land maar vooral uit de hoofd stad. AMSTERDAM - Tijl Tijdschriften BV in Amsterdam heeft in principe overeenstemming bereikt met Zuid- groep BV in Best over de overneming van het blad Motorvisie door Tijl Tijdschriften. Voor de werkgelegen heid zal de overneming geen gevol gen hebben, zo heeft Tijl bekendge maakt. DEN HAAG - Meer dan 200 parle mentsleden en politici uit West- Europa hebben in een brief aan het Amerikaanse congres hun afkeuring uitgesproken over het Amerikaanse beleid ten aanzien van Nicaragua. De inhoud van de brief is woensdag tij dens een perskonferentie in Den Haag bekendgemaakt. DEN BOSCH - Door het opzette va een val in de nacht van dinsdag op woensdag heeft de politie van Den Bosch drie inwoners van die stad kunnen aanhouden (23, 26 en 28 jaar), op verdenking van het geregeld bero ven en afpersen van homofielen, des noods na bedreiging of mishande ling. Dit heeft de politie woensdag bekendgemaakt ROQUEFORT - Na drie „schone" Ronden van Frankrijk was er plot seling weer een dopingsaffarie. Weer rond Joop Zoetemelk. Voor de derde keer werd Nederlands beste rondenrenner betrapt op het inne men van stimulantia. Deze keer ging het om nandrolon, een hormoon preparaat. In Fleurance na de elfde etappe, werd hij gestraft voor de po sitieve uitslag van de dopingkontrole na afloop van de ploegentijdrit in Fontaine-au-Pire. De kontra-expertise gaf hetzelfde beeld te zien. „Ik ben met er niet van bewust, dat ik gedrogeerd ben", meldde de somber gestemde renner. Ook zijn ploeggenoot Pierre Bazzo, Jean-Francois Ro driguez en Patrick Clerc, allen Fransen, werden positief bevonden, ter wijl er geruchten onder het rennerslegioen de ronde doen, dat er mini maal nog tien renners in overtreding zouden zijn geweest met het do- pingreglement. Hen hangt stuk voor stuk een zelfde straf boven het hoofd als Joop Zoetemelk: een boete van 1.000 Zwitserse franken (1350 gulden), een tijdstraf van tien minuten en een voorwaardelijke schor sing van een maand. Omdat Zoetemelk ook de bonifikatie van 3.45 min. uit de tijdrit werd ontnomen, zakte hij naar de 27e plaats op bijna twin tig minuten van leider Pascal Simon. Dichterbij hoogste startgelden. Nu zijn naam zo besmeurd is, behoeft hij daar niet meer op te rekenen. De wie lersport won de laatste tien jaar in Nederland veel aan sympathie. Kuiper, Raas, Knetemann en Zoe temelk spraken aan bij de masa. Vooral ook omdat de Nederlandse wielersport zo'n homogeen blok vormde, gekneed door vakman Peter Post. Inmiddels is er een breuk ontstaan in de nationale top. Renners willen meer verdienen, meer macht hebben, zonder te vol doen aan de eerste vereiste voor het instandhouden van de popula riteit: een voortreffelijke Ronde van Frankrijk. Verliezers SCHIPHOL - Kees Musters, die zondag in Hobbs (Nieuw-Mexico) we reldkampioen zweefvliegen in de vijftienmeter-klasse werd, is door de Koninklijke Nederlandse Vereniging voor Luchtvaart (KNVVL) onder scheiden met de zilveren medaille van die organisatie. Het is de hoogste onderscheiding op sportief gebied die de KNVVL kent. In 1982 behaalde Musters, die ruim 4100 uur motor- vliegen en meer dan 2500 uur zweef vliegen op zijn naam heeft staan, de Europese titel. WIERDEN - De wielerronde van Wierden voor beroepsrenners is ge wonnen door Theo Smit. Hij versloeg in de eindsprint van de honderd kilo meter lange rit de plaatselijke favo riet Jos Lammertink en Fons van Katwijk. Dit drietal ontsnapte hal verwege de koers uit het peloton in gezelschap van Ludo Peeters en Hed- dy Nieuwdorp. Aanvankelijk maakt ook de Westduitser Gregor Braun deel uit van de kopgroep, maar hij werd terug geworpen door een lekke band. Oefenprogramma WIK KERKWERVE - Op zaterdag 6 au- gustus gaat WIK als voorbereiding op het nieuwe voetbalseizoen een aanvang maken met haar oefenpro gramma. In eigen omgeving, op het sportpark „De Vospit" zullen de Kerkwervenaren het dan gaan opne men tegen het derde team van Wiel- drecht. Tegelijkertijd komen de re serves van WIK binnen de lijnen in het treffen met Wieldrecht IV. Donderdag 11 augustus gaat WIK op bezoek bij NOAD '67 II. Twee da gen later, zaterdag 13 augustus, komt het le en 2e team weer in eigen omge ving in aktie, waarbij men het zal moeten opnemen tegen het le- en 2e team van Tholense Boys. WIK III gaat op deze dag op bezoek bij Tho lense Boys III. Brouwershaven is op woensdag 17 augustus te gast bij WIK, waarna op zaterdag 20 augustus weer een ont moeting tegen een Thoolse klub op het programma staat. Het le en 3e elftal van WIK spelen in eigen omge ving dan tegen Smerdiek 1 en 3, ter wijl het 2e en 4e elftal naar St. Maar tensdijk gaan om het te gaan opne men tegen Smerdiek II en IV. Maandag 22 augustus komt MEVO naar Kerkwerve waarna op woens dag 24 augustus het le en 2e elftal van Kapelle te gast zal zijn bij WIK. Zaterdag 27 augustus is er voor het le en 2e elftal weer een thuiswedstrijd en wel tegen het le en 2e zaterdag team van Flakkee. WIK III gaat op deze dag op bezoek bij Kapelle III. Op woensdag 31 .augustus komt Wemeldinge met zijn le en 2e elftal naar Kerkwerve waarna WIK zijn lij vig programma op zaterdag 3 sep tember gaat afwerken met de uit wedstrijd tegen Ouwerkerk. Het springen met de crossfietsen is en blijft een van de bekoorlijkste on derdelen van de sport, die zo enorm om zich heen grijpt. In de kategorie van 8 en 9 jaar kwa men vier deelnemers aan de start, die eerst twee manches aflegden, waarna de twee besten uit deze manches de finale reden. In de eerste manche ging de zege naar Bas de Zeeuw vóór Wouter de Groot, Xander Duinhouwer en Ro- De start van de jongste kategorie. Het fanatisme is er ondanks de zeer jeugdi ge leeftijd (6 en 7 jaar) niet minder om. Voor de derde keer werd Joop Zoetemelk in de Ronde van Frankrijk betrapt op doping. De populaire Nederlander wil zich revancheren via een etappezege. Halverwege de Ronde '83 waren er alleen incidentele suksessen ge weest. Oosterbosch won glansrijk twee etappes, Frits Pirard een. Het grote spel in het klassement werd gespeeld met de Nederlan ders - voorlopig als verliezers. Vier dagen na de ploegentijdrit werd Joop Zoetemelk in Nantes, waar hij zojuist een individuele tijdrit had voltooid, in de caravan geroepen waar dagelijks de do- pingkontroles plaatshebben. De Fransman Jean Court, internatio naal jurylid en belast met de me dische kontrole, deelde hem mee, dat hij positief was bevonden. Zoetemelk schrok als nooit tevo ren. „Ik wilde onmiddellijk met wielrennen stoppen. Als mijn vi;ouw me niet had omgepraat, zou ik direkt naar huis zijn ge gaan", was zijn eerste reaktie. Tegenonderzoek Joop Zoetemelk bleef in de Ron de. Met zijn gedachten was hij echter niet goed meer bij de wedstrijd. Hij hoopte nog dat het tegenonderzoek een negatieve uit slag te zien zou geven. Tegen beter weten in. Zoiets kwam maar zel den voor. De kontra-expertise in het labo ratorium te Parijs werd bijge woond door professor Van Ros- sum van het Farmakologisch In stituut in Nijmegen en dokter Schattenberg van de Medische Kommissie van de KNWU. Zij konden niets anders doen dan in stemmen met de manier waarop het onderzoek was uitgevoerd en de uitslag was vastgesteld. Ook in het tweede urinemonster zaten sporen van nadrolon. Een treurig dieptepunt kwam in Fleurance, waar melding werd ge maakt van Zoetemelks overtre ding tegen het dopingreglement. Hierdoor zal de Nederlandse wie lersport nog sneller terugglijden naar het tweede plan. In Roque fort, een dag na de trieste melding in Fleurance, won Zoetemelks ploeggenoot en ex-gele truidrage Kim Andersen de etappe voor de spektakulair akteren Spanjaar Delgado. Zoetemelk liet daar weten, dat hij zijn derde dopingsaffaire al weer vertegen was. „Ik heb de zaak verwerkt en ik denk er niet meer aan. Die bladzij heb ik om geslagen. Het enige wat ik kan doen is naar de toekomst kijken. Voor het klassement hoef ik niet meer te rijden. Wel kan ik probe ren een etappe te winnen. Als me dat lukt ga ik lachend naar de do pingkontrole in de overtuiging, dat de uitslag goed is", zei Zoete melk verkrampt grinnikend. De derde dopingaffaire rond Joop Zoetemelk heeft verstrek kende gevolgen voor de Neder landse wielersport. Joop Zoete melk was de meest gevraagde ren ner in de kriteriums. Hij kreeg de In het gemengd dubbelspel in de C- kategorie drongen Martin Titiheru van MLTC Middelburg en Corrie Ro- da van TV Westerschouwen door tot de laatste vier door het Bruse dubbel Rinus Geense en Corrie de Waal te kloppen (6-3, 6-4). Eerder wonnen Geense en De Waal met 6-4, 6-1 van Lex van Geer en Ada Hommel van de LTC Zierikzee. In de D-kategorie wonné'n de als eerste geplaatsten broer en zus Roxanne en Marco Speelman met 6-2, 6-2 van Ester en Erik Kruiswijk, waardoor zij nu de laatste acht bereikt hebben. Monique Schmitz en Marja Schouten wonnen van Corrie en Henk Manten met 6-4, 6-3. Enkelspel In het heren enkelspel in de C- kategorie had Harry Koster het aan merkelijk gemakkelijker tegen Mar tin Titiheru, dan eerder tegen Hans Bouma. De 48-jarige Middelburger bracht het slechts tot twee gewonnen games: 6-1, 6-1, waardoor Koster nu de halve finale bereikt heeft. Bij de laatste acht speelden zich Jo- han Holm, Piet Vreeke (via een 6-1, 6- 2 zege op Joop Polderman), Marius van Oeveren (met een zwaarbevoch ten driesets overwinning op André Goedegêbure), Ger Visser en Jurgen Ensin'g (6-1, 6-3 winst op Peter Cop poolse). De achtste plaats is voor de winnaar van het duel tussen Rob Lin- denberg en Alexander van Eenen- naam. In het D-toérnooi speelden René Geleynse en Marco Speelman een boeiende en afmattende marathon partij, die bijna drie uur duurde. Ge leynse won uiteindelijk met 6-7, 6-4, 7-5. Hans Bouma kwam ook bij de laatste acht door winst op Martin Rombout, Marco Nolet kwam zover door Aad den Hollander te verslaan, Frank van de Vliet won van Dennis van den Ouden en Steven Dikker schakelde Jacco Geleynse uit. Peter Coppoolse moet het nog opnemen te gen Frans Slooter, Joop Polderman ontmoet Koen Goedegebuur en Alexander van Eenennaam, de fina list van het vorig jaar, krijgt het moeilijk tegen Karei Pattiasina. Sukses In het dames enkelspel in D zijn al le acht kwartfinalisten bekend. De als eerste geplaatste Roxanne Speel man klopte Elle de Kluys met 6-1, 6-2 en zij krijgt het nu erg zwaar tegen Kiki Hermus. De speelster uit Le lystad won met 7-6, 6-1 van de goed spelende Ingek>ofig.Reydon, Voor een suksesje voor de Bru-Tèn zorgde Diane Jonker. Zij won met 6- 3, 6-1 vrij gemakkelijk van Nynke Ensing en komt nu in de kwartfinale tegenover WIK-speelster Alexandra Gyaripathy, die korte metten maak te met een andere Bruse, Charlotte Groene veld. Marian Klippel, de Flakkeese kampioene, komt door winst op Marja Schoots tegenover Alies Mathijsen, die Will de Braai klopte en de vierde kwartfinale gaat tussen Ann de Maat en Monique Schmitz, die respektievelijk Ineke Legemaate en Corrie Manten uitscha kelden. Advertentie groep van 12 tot 15 jaar waren met vijf deelnemers de meeste liefheb bers. Superieur was hier Taco Nuy- ens, die niet alleen de twee manches vrij gemakkelijk tot winst bracht, maar zich ook in de finale met drie ruimschoots de sterkste bleek. Twee de in de finale wer Edwin Bouwman, nadat hij in de manches twee derde plaatsen had veroverd. Ernst van de Steen eindigde als derde, na een vier de en een tweede plaats in de man ches. Martin Rijn, die in de eerste manche goed presteerde met een tweede plaats, kwam in de twee ten val en miste daardoor de finale. Hij eindigde uiteindelijk als vierde in de totaalstand met Michel Kleppe als vijfde. Volgende week woensdag middag 20 juli wordt de tweede wedstrijd gehouden. Aanvang op nieuw 14.00 uur. UTRECHT - Lea van Veen is, na een seizoen Ajax, weer terug bij FC Utrecht. De nieuwe trainer Barry Hughes beschouwd de 37-jarige „Mister Utrecht" als een bruikbare versterking voor zijn ploeg. Ingeborg Reydon werd met veel moeite door de sterke Kiki Hermus uitge schakeld. in het dames enkelspel. In het gemengd dubbelspel in de C-kategorie speelde zij aan de zij van André Goedegebure het sterke dubbel Nelemans Frigge uit het toernooi. BRUINISSE - Op de vierde dag van het derde Mossel- toernooi hebben de broers Hans-Jan en André Goedege bure een uitstekende prestatie neergezet in de kwartfi nale van het heren dubbelspel in de C-kategorie. Het Zie- rikzeese dubbel Lex van Geer en Joop de Vlieger, uitko mend in de landelijke kompetitie won weliswaar de eerste set met 3-6, maar moest vervolgens zijn meerdere erkennen in de Nieuwerkerkse broers: 6-4, 6-3. In de hal-, ve eindstrijd moeten de Goedegebures het opnemen te gen het Bruse/Middelburgse koppel Peter Coppoolse Martin Titiheru, die zover kwamen door met 6-3, 6-2 te winnen van Rob Lindenberg en Jos Goense. Met de jeug dige Ingeborg Reydon zorgde André Goedegebure later op de avond nog voor een daverende verrassing door in het gemengd dubbelspel in C met 6-4, 6-4 te winnen van het Westrak-dubbel Arie Nelemans en Lia Frigge. In de halve eindstrijd komt het Duiveland/Westerschouweh- dubbel waarschijnlijk uit tegen de als eerste geplaatsten Arienne den Hollander en Marius van Oeveren, de win naars van het vorig jaar. In de kwartfinale moeten zij dan evenwel eerst nog winnen van het Zierikzeese dub bel Johan Holm en Mayke Speelman, die woensdag met 7-5, 7-6 wonnen van Hans-Jan Goedegebure en Nelleke Drijgers van TV Brouwershaven. bert Moerman. In de tweede manche was de volgorde van de eerste twee omgekeerd, waardoor Bas de Zeeuw en Wouter de Groot de finale reden. De Groot nam direkt na het startsein de leiding om die niet meer af te staan. Wel kwam Bas de Zeeuw steeds dichter bij, maar hij kwam op de meet nipt te kort. Robert Moer man eindigde als derde. Bij de 10- en 11-jarigen andermaal drie vertrekkers, die in drie manches uitmaakten wie met de eerste prijs naar huis mocht. Michel Bouwman toonde zich telkens veruit de beste, terwijl Xander van de Steen met twee tweede en een derde plaats als tweede eindigde. Jacco Blankert sloot de rij. In de oudste leeftijds- ZIERIKZEE - Op het fietscrossterrein in de Zierikzeese wijk Poortambacht werd woensdagmiddag voor het eerst een fietscross georganiseerd met een heus wedstrijd-element. Verdeeld over vier leeftijdsgroepen toonden vijftien jongeren hun beste kunnen op het bikkelharde parkoers. „Het aantal deelne mers was weliswaar nog niet zo geweldig, maar ik had de indruk, dat ieder een het vreselijk leuk vond", meende Adrie van Hese, een van de leden van de Zierikzeese werkgroep, die het fietscrossen in verenigingsverband willen gaan brengen. „We gaan voorlopig eerst nog zo wat wedstrijdjes organiseren, waarbij we hopen, dat de crossertjes, die vandaag van de partij waren de vol gende keer hun vriendjes weer meebrengen, waardoor er geleidelijk aan een flinke groep komt, die hier om de medailles komt strijden. Als het dan een maal zover is, komt de vereniging er van zelf, maar erg belangrijk is hét ook, dat er volwassenen komen, die de organisatie ter hand willen nemen. Pas dan kan het grote vormen gaan aannemen, maar vast staat, dat het vandaag alle maal best bevredigend was voor zo'n eerste keer". In de allerjongste kategorie van 6- en 7-jarigen streden drie crossers om de eerste prijs. Door een overwin ning in de eerste en derde manche en een tweede plaats in de tweede man che werd Michel Moerman uiteinde lijk nipt winnaar voor Robby de Zeeuw, die twee keer tweede en een keer eerste werd. René Oudesluis eindigde telkens als derde, maar hij mocht toch nog een medaille in ont vangst nemen voor zijn dappere vol houden. „Ze vinden het allemaal schitterend om op het erepodium te mogen staan, vandaar dat we toch in iedere leeftijdsgroep drie medailles uitreikten. Dat stimuleert en ze ko men beslist de volgende keer weer te rug", konstateerde Van Hese.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 6