450 Postduiven luidden opening Toeristendagen in N.S.F.: geen sporthal, óók geen Bingo-geld! Johan Cruyff lokt massa voetbalfans naar sportpark Bruse Boys Fietscrossbaan Zierikzee werd in gebruik genomen Plankzeiler vermist bij Oostvoorne Werkloosheid stijgt verder in juni Feyenoord-Zeeuws elftal zaterdag op TV DE ZIERIKZEESCHE COURANT ZIERIKZEE - Onder meer dan zomerse omstandighe den werd dinsdagmiddag 12 juli op het Havenplein te Zierikzee de openingshandeling verricht van de eerste Toeristendag van dit seizoen. Deze handeling werd ver richt door burgemeester Th. H. de Meester en hield het vrijlaten van 450 ingekorfde duiven in. De duiven waren eigendom van een aantal leden van de postduivenvereni ging „De Gevleugelde Vrienden", die speciaal voor deze gelegenheid hun dieren beschikbaar hadden gesteld. DEN HAAG - Het kabinet heeft voor het provinciefonds, waaruit gel den worden betaald aan de provin cies, een nadere korting vastgesteld van vijf miljoen gulden met ingang van 1984. Daarmee komt het totale bedrag, dat in 1984 wordt gekort, op 37,8 miljoen gulden. DEN HAAG - De werkloosheid is in juni opgelopen tot 792.700, een stij ging ten opzichte van mei met 39.600, aldus gegevens van het ministerie van sociale zaken. Bij de mannen be droeg die stijging 16.500, bij de vrou wen 23.100. Gekorrigeerd voor invloeden van het seizoen nam de werkloosheid met 17.100 toe tot 810.400 (stijging bij de mannen 12.000 en bij de vrouwen 5100). Het aantal bij de arbeidsbureaus geregistreerde vakatures was eind juni ten opzichte van een maand eer der met 1000 gestegen tot 10.100. Voor seizoensinvloeden gekorrigeerd steeg de vraag eveneens en wel met 900. De inleiding tot de opening van de serie van zeven Toeristendagen werd gehouden door Evenementencom missie-voorzitter J. Lindhout. Hij memoreerde in zijn toespraak het feit dat dit jaar voor het eerst sprake is van een geheel andere opzet van deze dagen. De aktiviteiten gaan steeds om 13.00 uur van start om pas op 21.00 uur beëindigd te worden. ,,We hopen op deze manier ook 's avonds vertier te kunnen bieden aan de bezoekers van Zierikzee en Schouwen-Duiveland. Men kan op deze manier Zierikzee ook eens op een andere manier bekijken. Burgemeester De Meester sprak in zijn toespraak de waardering van het kollege uit over het vele werk dat de leden van de Evenementencommissie elk jaar weer moeten verzetten om het programma van de Toeristenda gen rond te krijgen. ,,Elk jaar weer blijkt de oi-ganisatie een succes te zijn. Ik hoop dat dat ook dit jaar, met de nieuwe formule, zo mag zijn. Alle hulde voor het attraktieve program ma van dit jaar, waarbij het bijzon der verheugend is dat dit jaar voor het eerst ook gedurende de avondu ren een en ander te doen is. De laatste Toeristendag in voorgaande jaren DEN BOSCH - De provincie Noord- Brabant moet volgend jaar voor een bedrag van ruim tien miljoen gulden ombuigen. Dat heeft gedeputeerde J. van Graafeiland woensdagmiddag gezegd op een perskonferentie naar aanleiding van de begroting 1984. BRUINISSE - Er blijkt een overweldigende be langstelling te bestaan voor het eerste Feyenoord- optreden van Johan Cruyff, dat aanstaande zater dag in Bruinisse zal plaatsvinden met het Zeeuws elftal als opponent. Niet alleen zal er een leger jour nalisten van de landelijke pers lijfelijk bij de ont moeting aanwezig zijn, maar bovendien werd het Bruse Boys-bestuur de afgelopen dagen overvallen met telefoontjes van TV-zendgemachtigden om beel den op het scherm te brengen. AVRO's Sportpanora- ma werd het uiteindelijk gegund om een samenvat ting te brengen. Dit gebeurt zaterdagavond om 10.30 uur met kommentaar van Jos Kuijer. ,,De kontakten met Feyenoord dateren dit keer al weer vanaf ja nuari", vertelt Bruse Boys-voor zitter Maarten Verspoor, „maar het is inmiddels al weer de zesde keer, dat de Kuipploeg naar Brui nisse komt, waarbij het opmerke lijk genoemd mag worden, dat het al voor de derde keer is, dat dè Rotterdammers bij ons hun eerste seizoenoptreden beleven. Toen er voor het eerst over gepraat werd, was er natuurlijk nog geen sprake van Johan Cruyff. Dat is er later als zeer prettige bijkomstigheid bijgekomen". Overspoeld Van bijzonder belang zal het zijn, hoe de weersomstandighe den zaterdagavond, maar voorals nog zijn de verwachtingen zeer optimistisch. De verwachting is dan ook gerechtvaardigd, dat Bruinisse overspoeld zal worden met voetballiefhebbers. „Met name uit Rotterdam zul len enorm veel Feyenoordfans de Grevelingendam afzakken", weet Verspoor. „Het is erg moeilijk om een schatting te maken van het aantal toeschouwers, dat er uit eindelijk zal komen, maar we denken aan om en nabij 4000, al weet je het bij zoiets natuurlijk nooit. We hebben in ieder geval een vijftigtal mensen ingezet om alles in goede banen te leiden. Bo vendien zorgt de politie buiten de akkommodatic voor begeleiding". Vanwege de vlootshow, die za terdag in Bruinisse plaatsvindt zal het hoe dan ook al enorm druk zijn in de gemeente van burge meester Hekman. Wanneer daar naar schatting nog eens duizend auto's van voetbalfans komen, hoeft het geen betoog dat de par keerproblemen niet gering zullen zijn. „Het is daarom belangrijk, dat men tijdig naar Bruinisse komt", denkt Verspoor. Bruse Boys heeft de toegangsprijs voor de ontmoeting van Feyenoord be wust niet opgeschroefd. Voor zes gulden kan men Cruyff aan het werk zien, terwijl kinderen een rijksdaalder betalen. „Het is bij zonder slim als men zich van te voren van kaarten voorziet om lang in de rij staan te voorkomen. Mensen met kaarten die vooraf werden gekocht, hebben een apar te ingang". In Bruinisse kan men kaarten kopen bij Hotel Storm, de Firma Braber en bij Johnny's taria. In Zierikzee bij Sporthuis Zierikzee in de Visstraat. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DONDERDAG 14 JULI 1983 139ste jaargang Nr. 23352 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Eerste Toeristendag De eerste Toeristendag in de serie van ze ven is inmiddels achter de rug. Een impres sie daarvan treft u aan op pagina 3. Omleidingsweg Oude Tonge Het Kollege van Oost-Flakkee is van me ning dat er na 23 jaar eindelijk maar eens moet worden begonnen met de aanleg van de omleidingsweg om Oude Tonge. (Pag. 3). Maatschappelijke Dienstverlening Ondanks de bezuinigingen kan de Federa tie Maatschappelijke Dienstverlening nog op vele terreinen hulp bieden, zoals gezins- en bejaardenhulp. (Pag. 5). Joop Zoetemelk Tijdens de ploegentijdrit in de Ronde van Frankrijk werd Joop Zoetemelk voor de der de keer In de Ronde betrapt op doping. De veteraan aast op revanche. (Pag. 6). Volharden en voortgaan op dezelfde weg, wel ke weg dat ook is, dat is het geheim van het sukses. Paul Brulat Burgemeester De Meester: „Ik hoop dat de nieuwe formule een sukses mag blijken te zijn ZIERIKZEE - Op het fietscrossbaantje in Poortambacht (Zierikzee) werd woensdagmiddag de eerste fietscrosswedstrijd van het seizoen gehouden. We liswaar was de belangstelling nog niet optimaal, maar de werkgroep liet bij monde van Adrie van Hese weten tevreden te zijn over dit begin. Een fiets- crossklub is het streven van de werkgroep. heeft bewezen dat aktiviteiten in de avonduren bijzonder in de smaak vallen bij het publiek. Juist de avon den kunnen heel gezellig zijn, zowel voor de bewoners van Zierikzee als voor de toeristen". Aldus de burge meester. Dank Voorzitter Lindhout dankte het ge meentebestuur, en met name de dienst gemeentewerken, voor de vlotte en goede hulp. „Deze hulp is onontbeerlijk bij een goede organisa tie van dit grootse evenement. Ik wil daarbij ook de rijkspolitie betrek ken, die dankzij de inzet van de man schappen elke keer de gehele zaak verkeerstechniek in goede banen weet te leiden". Na afloop van de openingsceremo nie werden de genodigden onthaald op een mosselmaaltijd, die werd ge nuttigd op het terras op het Haven plein. Na afloop daarvan maakte het kollege een rondgang, onder leiding van de heer Lindhout door het cen trum. Onder een grote publieke belangstelling geeft burgemeester Th. H. de Meester de dertig witte sierduiven en 420 post duiven hun vrijheid terug, waarmee de opening van de Toeristendagen 1983 een feit werd. BRUINISSE - De Nederlandse Sportfederatie heeft de gemeente Bruinisse meegedeeld, dat de zogenaamde „Telebingogelden" (f 300.000,-) zijn verval len, nu deze gemeente niet van zins is een sporthal mede met dit geld te finan cieren. Deze mededeling prijkt op de raadsagenda van vrijdag 29 juli, de laatste gemeenteraadsvergadering voor het zomer-reces van de Bruse raad, bij de Ingekomen Stukken. Het kollege stelt voor deze mededeling voor ken nisgeving aan te nemen. Verder komt de subsidieverlening van de Bruse verenigingen aan de or de. Het kollege stelt voor een bedrag van 2.282,53 uit te keren aan vier daarvoor in aanmerking komende verenigingen: te weten Schaakvere niging T.O.G. 1.125.40), Philate- listen vereniging G. J. Peelen 157,32), Sportvereniging. Kwiek 755,69) en Vogelhoudersvereniging De Nachtegaal 244,12). Eigenlijk zou de Nachtegaal niet voor subsidie in aanmerking komen, omdat de meeste leden niet in Bru wonen maar elders in de regio. Het kollege meent toch een bedrag toe te moeten ken nen, omdat de meeste leden wel in Bru geboren zijn. Kleuterleidster Ter voorziening in de vakature kleuterleidster aan de openbare kleuterschool heeft het kollege een voordracht van drie meisjes op gesteld: M. Mol, M. E. v. d. Linde en M. Teeuw, waarvan eerstgenoemde de meest kans maakt voor een vaste aanstelling na een week proefdraai en op school. Verder stelt het kollege de raad voor tot aankoop over te gaan van een schilderij uit de kollektie van C. van Damme uit Yerseke, die in de hal van het gemeentehuis een expositie heeft ingericht. Het gaat om het schilderij van het voormalige Beusje, dat volgens het kollege een waarde vol bezit voor de gemeente zou zijn. Met de aankoop is een bedrag van 420,- gemoeid. Nieuwe helmen De 25 jaar oude brandweerhelmen zijn aan vervanging toe. Voor de le den van de brandweer is het niet lan ger verantwoord de opgelegde taken te verrichten. De kosten van 15 nieu we helmen bedragen totaal 3.100,-. Het kollege stelt de raad voor om dit bedrag te voteren. Ook de vragenlijst Nieuwbouw en Vernieuwbouw '84-'86, de veertiende wijziging van de Legesverordening en de aan de kollegevoorstellen ge koppelde begrotingswijziging, zijn onderwerpen van de vergadering, die om 19.30 uur begint. DEN HAAG - Drs. P. A. J. Wijn- maaien is met ingang van 1 augustus benoemd tot landbouwraad in Pa rijs. Hij volgt ir. K. W. Kruse op die terugkeert naar het departement van landbouw en visserij. OOSTVOORNE - Een plankzeiler is sinds woensdagavond vermist. De surfer is het laatste gesignaleerd vijf kilometer uit de kust bij Oostvoorne. De politic wil de identiteit van de plankzeiler niet prijsgeven. Dc twee reddingboten van de Zuid Hollandse Reddingmaatschappij cn nog vier andere boten zijn een zoeka- tie begonnen. De Koninklijke Marine heeft bovendien een fregat naar het gebied gedirigeerd en door de Belgi sche luchtmacht is een helikopter in gezet. BRUSSEL - Op 21 juli, de Belgi sche nationale feestdag, zal er voor het eerst sinds 1974 weer een volledig militair défilé in Brussel worden ge houden. Dat défilé gaat ruim 305.000 gulden kosten, ruim 110.000 gulden meer dan vorig jaar. Dat gebeurt om dat rekening gehouden is met de kri tiek van vorig jaar „op een pover en mager défilé dat geen prestige had", zo verklaarde woensdag de komman- dant van de Belgische strijdkrach ten, luitenant-generaal Lieben. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's. Verwachting tot vrijdagavond: Zonnige perioden Zonnige perioden en droog. Mini mumtemperatuur ongeveer 13 gra den; middagtemperatuur van 20 gra den aan zee tot 25 graden in het bin nenland. Zwakke tot matige weste lijke wind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 18 juli. Zaterdag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 10%. Min.temp.: 14 gr. Middagtemp.: 25 gr. Windkracht: var. 2 Zondag: Zonnig Kans op neerslag: 10%. Min.temp.: 14 gr. Middagtemp.: 26 gr. Windkracht: zuid 3 Maandag: Half tot zwaar bew. Kans op neerslag: 60%.. Min.temp.: 16 gr. Middagtemp.: 24 gr. Windkracht: zuidw. 4 ZON- EN MAANSTANDEN 15 juli Zon op 5.37, onder 21.54 Maan op 11.57, onder 00.33 Eerste Kwartier: 17 juli (4.50) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 15 juli 8.02 19.40 1.11 13.29 Doodtij: 19 juli Temperatuur zeewater Schouwse kust: 17,6° C. HET WEEROVERZICHT DE BILT - De noordwestelijke stro ming van de laatste dagen draait vrijdag geleidelijk naar het westen tot zuidwesten. Hierdoor komt een eind aan de aanvoer van lucht van de Noordzee. Er zullen meer opklarin gen voorkomen zodat de tempera tuur in de middag 24 5 25 graden kan oplopen. Het blijft droog. Dit weer type is te danken een hoge drukge- bied boven de oceaan met een uitlo per boven West-Europa De wind is matig kracht 3 a 4. Ook in het weekeinde zijn de lucht- drukverschillen klein, zodat er maar weinig wind zal zijn. De middagtem peratuur ondergaat maar weinig ver andering. Wel is er een kleine kans op een lokale bui.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 1