Ruim honderd muzikanten speelden er flink op los Gemeentelijke waardering voor vrijwillige brandweer c DE ZIERIKZEESCHE COURANT Vernielingen in Westhoek Maandagavond zang in Haamstede Beperkte demonstratie in Woensdrecht UKr PE Bitr ZIERIK SCHE NIEUWSBODE Verkeersdrukte Het uitzonderlijk mooie weer zorgde het af gelopen weekend voor een geweldige druk te op de wegen van en naar de Zeeuwse ei landen (Pag. 2). Begrip voor ongemakken De Evenementencommissie Zierikzee vraag de Zierikzeese bevolking om begrip voor eventueel ongemak tijdens de Toeristenda- gen. (Pag. 4). Sterretjes-toernooi Tijdens het jaarlijkse Sterretjes-toernooi op de banen van Tennisvereniging Wester- schouwen toonde Mirjam Quartel zich bij de meisjes het sterkst. (Pag. 6). Nieuwe tennisbanen Ook de nog zeer jonge tennisvereniging Scharendijke heeft sinds zaterdag de be schikking over twee fraaie gravelbanen. Het klubhuis moet nog even wachten. (Pag. 7). MAANDAG 11 JULI 1983 139ste jaargang Nr. 23350 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Alles komt op tijd, voor hem die wachten kan. Rabelais Gezellige Brouwse Dag BROUWERSHAVEN - Brouwershaven heeft het ook dit jaar weer voor eikaar gekregen een uitstekend geslaagde Brouwse-Dag te organiseren, met als hoogte punt natuurlijk de muziek-play-in. Muzikanten uit alle delen van Nederland, België en Duitsland verzamelden zich zaterdag in dit smalstadje om gezamenlijk te musi ceren, een evenement dat niet alleen attraktief is voor de deelnemers, maar dat ook voor de toeschouwers het be kijken en beluisteren waard is. De muzikanten kennen elkaar ten slotte niet, er werd niet vooraf gerepeteerd, en toch presteren ze het om al tijdens het eerste koneert om 11.00 uur 's ochtends een gezellig stukje muziek te le veren. Tijdens het tweede optreden, 's middags om twee uur, meldden zich nog meer muzikanten aan, waardoor het aantal deelnemers kwam op 103. De organisatoren van de Brouwse Dag konden het, wat het weer be treft, niet beter treffen. Voor een dagje aan het strand was het net wat te koud vanwege de mist, zodat vele toeristen in Brouwershaven kwamen kijken waar het wel zonnig was. Mede-organisator Rinus Hanse van de VVV schat het aantal bezoekers op 4000 mensen. Goede zaken Op de Markt werden goede zaken gedaan. Tientallen kramen van (plaatselijke) verenigingen en mid denstanders stonden rondom het plein opgesteld, terwijl in het mid den een groot springkussen was ge plaatst voor de jeugd. Daarnaast was er ook nog een crèche waar poppen kastvoorstellingen werden gehouden voor de allerkleinsten. Verder kraampjes van onder meer de Welfa re, het koor, Sophia vereniging, vo gelbescherming, vereniging ter be scherming van het ongeboren kind, WESTERSCHOUWEN - In de West hoek zijn het afgelopen weekeinde weer een aantal vernielingen ge pleegd. Op het strand te Renesse werd een strandhokje opengebroken en een verrekijker gestolen. Uit een^ caravan op de Julianahoeve werd een' vouwfiets gestolen. In Sirjansland werd op camping 't Hogezand een voortent van een caravan vernield en het bijgebouwde optrekje geheel overhoop gegooid. Verder zijn in de Westhoek hier en daar opnieuw klei nere vernielingen aangericht. Een onbekend gebleven persoon heeft zaterdagavond in Renesse drie voor een bar neergezette fietsen ver nield. Hij boog o.a. enkele voorwie len totaal dubbel en vernielde de stu- de stichting culturele commissie Brouwershaven De Roode lelie en ook de bejaardensoos ontbrak dit jaar niet met de traditionele garna- lenpelsters. Zeven dames demonstreerden hoe in razend snel tempo garnalen kun nen worden gepeld. Al vroeg in de middag waren ze uitverkocht. Zoe tigheid werd natuurlijk ooi volop aangeboden, onder meer door de plattelandsvrouwen die porties pof fertjes verkochten. Stichting De Roode Lelie presen teerde op de Brouwse Dag overigens een fotowedstrijd voor amateurs. Fo to's (van amateurfotografen) met als thema de bouwkunst of het land schap rond het Grevelingenmeer ko men hiervoor in aanmerking. Bij vol doende inzendingen zullen deze foto's worden tentoongesteld. Welkom Op de markt was ook burge meester C. Slabbekoorn aanwezig. Hij was enthousiast over de goede opkomst en met name over het eerste koneert dat volgens hem klonk als een klok. ,,Het leek wel of de muzi kanten volledig op elkaar waren in gespeeld. Het is een spontaan gebeu ren en waarschinlijk daarom zo suk- sesvol", aldus de burgemeester. In de ochtenduren had hij de Brouwse Dag officieel geopend met een korte toespraak. Na een welkom aan de muzikanten, drumband Apollo en majoretten, wenste hij alle aanwezi gen een goede dag toe. De rijkspolitie nam het zaterdag gelukkig ook niet zo nauw. Vele be zoekers hadden de wagen fout gepar keerd, maar volgens adjudant Theu- nissen werd dit oogluikend toe gestaan. ,,Op zo'n dag delen wij geen bonnen uit, althans, zo lang het ver keer door de stad kan blijven rijden." Moeilijk Iedereen werkte enthousiast mee om er een geslaagde dag van te ma ken. En terwijl bezoekers en muzi kanten op hun gemakje de Brouwse Dag beleefden, was er één die hard De Brouwse Dag. In de grote tent op de voorgrond konden de muzikanten plaatsnemen om gezamenlijk te musiceren. werkte: dirigent P. H. J. Everwijn. Hij stond voor de moeilijke taak er een welluidend geheel van te maken. En ook al moest hij af en toe aftik ken, toch slaagde hij er in tot drie maal toe een vrolijk koneert te pre senteren. Vervolg pag. 3 Burgemeester W. den Boer reikte onderscheidingen uit: SCHARENDIJKE - In de Putmeet reikte burgemeester W. den Boer vrijdagavond onderscheidingen en diploma's uit aan leden van de vrijwillige brandweer in de gemeente Middenschouwen, met name de korpsen uit Kerkwerve en Scharendeijke. De burgemeester wees in zijn toespraak op, dat het de brandweer is, die steeds pa raat staat. Niet alleen bij brand, maar in toenemende mate ook bij verkeersongevallen of andere noodsitua ties. ,,Het is een gelukkige omstandigheid", aldus burge meester Den Boer, ,,dat er nog steeds vrijwilligers be reid zijn om deze taken te vervullen". uitgerust met de nodige materialen: ..Misschien net op tijd in verband met de niet te ontlopen bezuinigin gen bij de gemeente", aldus de heer Den Boer, die verder'evenwel van mening was, dat de brandweer ovei1 de nodige materialen móet kunnen blijven beschikken. ,,Het gemeente- Waardering voor het werk van de brandweer komt volgens de heer Den Boer ook toe aan de dames die vier kant achter de inzet van de korpsle den staan. Verder maakte de burge meester nog gewag van de goede re sultaten van de beide korpsen bij wedstrijden. Beide korpsen zijn nu Burgemeester W. den Boer reikt de onderscheidingen uit aan de verschillende leden van het brandweerkorps van Mid denschouwen. V.l.n.r. J. M. van Langeraad, C. Dorreman, A. M. van de Panne, I. Dorreman. J. J. Bil en burgemeester W. den Boer. bestuur zal daar oog voor blijven houden". Onderscheidingen De onderscheidingen met bijbeho rende oorkonde wegens 12 '/z jaar dienst bij de brandweer werden ver volgens door de burgemeester uitge reikt aan: J. J. Bil, C. Dorreman, I. Dorreman en A. M. van de Panne. Aan de leden J. Rentmeester en J. C. A. Ribbens, die niet aanwezig kon den zijn zal de onderscheiding wor den toegezonden. J. M. van Lange raad, kommandant van het korps Kerkwerve ontving een onderschei ding wegens 20-jarige diensttijd. Het diploma technisch hulpverle ner werd uitgereikt aan: J. A. Hart, M. Smits, I. Dorreman, A. M. van de Panne en C. P. Hart. Het diploma pompbediener aan: L. de Kok, H. Scheele en P. T. Jonker. Het diploma persluchtmaskerdrager aan: C. B. den Boer en J. J. Bil. De dames van alle brandweerlieden ontvingen een bloemenattentie. Belangstelling Brandweerkommandant J. A. van Langeraad dankte de burgemeester voor zijn waarderende woorden en uitreiking van diploma's en onder scheidingen, ook namens zijn kollega D. P. A. de Graaf, kommandant van het korps Scharendijke. „Door de brandweer wordt het zeer op prijs gesteld, dat er door het gemeente bestuur belangstelling wordt ge toond voor het wel en wee van de vrijwillige brandweer", meende de heer Van Langeraad. Hij had tevens de indruk gekregen dat vooral burgemeester Den Boer steeds meer plezier beleede aan het werk van de brandweer, gelet op zijn aanwezigheid bij wedstrijden. Zelfs bij de gewestelijke wedstrijd in Rucphen was de burgemeester aan wezig. Van Langeraad besloot zijn dank woorden met een ode aan dc dames, omdat zij zich zo goed konden schik ken in de afwezigheid van hun echt genoten. Technische recherche De avond werd besloten door op perwachtmeester L. de Koeijer, werkzaam bij de technische recher che te Middelburg, die een leerzame uiteenzetting gaf over het werk van deze politionele afdeling, onder steund door het vertonen van dia's. ZAANSTAD - Dc leden van het kol lege van b. en w. van Zaanstad ma ken geen aanspraak op de 400 gulden die hoge ambtenaren als extra va kantiegeld van dc regering toe gestopt krijgen. Dit past niet in deze tijd, aldus het kollege, tijdens de be handeling van een financieel be leidsplan waarin opgenomen is de driejaren-begroting '83/'87 voor Zaanstad UTRECHT - Het hoger personeel in de zuivelindustrie ziet geen brood in arbeidstijdverkorting in de vorm van roostervrije dagen. Dat levert voor het hoger personeel geen extra banen op. Alleen een drastische ver laging in een klap van de VUT- leeftijd van 62 naar 58 jaar zet zoden aan dc dijk. HAAMSTEDE - De rekreatiekom- missie van de Gereformeerde Kerk te Haamstede heeft voor dit seizoen een aantal aktiviteiten vastgesteld. Van daag (maandag) wordt het seizoen ge opend met maandagavondzang met Frans van Tilburg op het orgel. Zaterdag 16 juli wordt een rommel en informatiemarkt gehouden rond de Gereformeerde kerk. Deze markt begint om 10.00 uur en eindigt om 17.00 uur. Maandag 18 juli is er avondzang met Harry Hamer, orgel, en Leo Torn, trompet. Aanvang 20.00 uur. Maandag 25 juli is er avondzang met Harry Hamer op orgel. Aanvang 20.00 uur. Maandag 1 augustus verle nen Maarten Arendse, orgel en Yvon- nen Dorr-Jonker, hobo medewerking aan de avondzang. Aanvang 20.00 uur. Aan de avondzang van maandag 8 augustus verlenen Frans van Til burg, orgel en Adrie v. d. Veen, hoorn hun medewerking. Aanvang 20.00 uur. Maandag 15 augustus wordt de laatste avondzang gehouden. Frans van Tilburg, orgel en de altzangeres Reinata Heemskerk verlenen hun medewerking. Aanvang 20.00 uur. Alle maandagavondzangbijeen- komsten worden in de Gereformeer de kerk gehouden. Elke zaterdag: WOENSDRECHT- Het vredesplat- form Bergen op Zoom, waarin alle groeperingen tegen kruisraketten zijn vertegenwoordigd, heeft aange kondigd elka zaterdag bij de vliegba sis Woensdrecht een „beperkte de monstratie" te houden tegen de mo gelijke plaatsing van kruisraketten daar. Zaterdag 9 juli werd de eerste van deze reeks demonstraties gehou den. Het is de bedoeling, dat iedere zaterdag tussen 12.00 en 13.00 uur bloemen in het hek van de Westbra bantse vliegbasis worden geplaatst. Ook het stille protest tegen de komst van dc kruisraketten, dal ie dere vrijdag voor het stadhuis van Bergen op Zoom gehouden wordt, gaat de komende maanden door. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's. Verwachting tot dinsdagavond: Zeer warm Zonnig en zeer warm; minimum temperatuur ongeveer 17 graden; middagtemperatuur omstreeks 31 graden, maar op de Waddeneilanden koeler; matige noordoostenwind, on geveer kracht 3. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 15 juli Woensdag: Zonnig Kans op neerslag: 10%. Minimumtcmp.: 17 gr. Middagtemp.: 29 gr Windkracht: var. 2 Donderdag: Zonnig Kans op neerslag: 10% Minimumtemp.: 15 gr. Middagtemp.: 22 gr. Windkracht: noord 4 Vrijdag: Zonnig Kans op neerslag: 10%. Minimumtemp.: 14 gr. Middagtemp.: 24 gr. Windkracht: noord 3 ZON- EN MAANSTANDEN 12 juli Zon op 5.34, onder 21.57 Maan op 7.39, ondfer 23.46 Eerste Kwartier: 17 juli (04.50) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwatcr 12 juli 5.38 17.09 10.57 23.30 Springtij: 12 juli Temperatuur zeewater Schouwse kust: 18.8° C. HET WEEROVERZICHT DE BILT - Een hoge drukgebied bo ven de Noordzee, dat ons al geruime tijd zonnig en warm weer bezorgt, verandert ook het komende etmaal maar weinig van plaats. Dit betekent dat het ook morgen zeer warm weer is waarbij de temperatuur tot 31 gra den oploopt. Omdat de wind noord oost is, wordt het ook vlak aan zee warm, alleen op de Waddeneilanden is het iets koeler. De windsterkte is morgen matig, kracht 3. Zoals het er nu naar uitziet, zal dit warme weer zich ook woensdag voortzetten, maar daarna gaat dc wind meer naar noord en voert wat koelere lucht aan. Dc temperatuur blijft echter tot het weekeinde toch nog wel hoog voor de tijd van het jaar. DEN HAAG - De PvdA vindt het onaanvaardbaar dat ouders van leer plichtige gehandicapte kinderen in het voortgezet onderwijs met een in komen van meer dan 47. 684 gulden zelf geheel de kosten moeten dragen van het vervoer van hun kind van en naar school. De PvdA-ers Van Ooijen en Muller-van Ast stellen dit in schriftelijke vragen afin de stanfsse- kretarissen Van der Renden en Ginjaar-Maas (onderwijs;

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 1