Werkgroep aast op oprichting fietscrossklub in Zierikzee Eerste gedeelte Sportcentrum Krayestein vandaag in gebruik NIEUWSBODE Volleybalteam Renesse in het nieuw gezet Alle Nederlandse renners uitgeschakeld, behalve good-old Joop Zoetemelk t Woensdag 13 juli eerste wedstrijd op fietscrossbaan Poortambacht Amateurronde Renesse in drie dagen vol LTC Scharendijke neemt banen in gebruik „We doen alles om het betaalbaar te houden Behendigheids- wedstrijden Wandeldriedaagse Renesse Oefenprogramma VV Bruse Boys Oefenprogramma VV Duiveland DE RONDE VAN FRANKRIJK ZIERIKZEE - Als het allemaal gaat, zoals de werkgroep van de Zierikzeese fietscrossbaan het zich voor ogen is gaan houden, dan is er op korte termijn een oprichtings vergadering te verwachten van een heuse fietscrossklub in Zierikzee.We gaan eerst een aantal wedstrijdjes orga niseren om zodoende een aantal kinderen warm te krij gen voor een dergelijke klub", legt de heer A. van Hese desgevraagd uit. ,,Als we zover zijn gaan we onmiddel lijk een voorlopig bestuur vormen en kunnen we aan de slag". Aanstaande woensdag 13 juli wordt op het fiets- crossterrein in Poortambacht de eerste wedstrijd gehou den met heuse medailles als prijzen en daarnaast nog wat prijsjes in natura. „Dat moest op korte termijn gebeuren", meent Van Hese. „Nadat de jeugd al een vre selijk lange tijd op hun baan had moeten wachten, heeft men nu inmiddels al weer een week of vier kunnen dollen op het terrein, maar ook daar is nu voor velen de lol af. Dat gaat woensdag gebeuren en als het goed is verder ie dere woensdag in de vakantie en dan op wat avonden, zo lang de zomertijd nog duurt". Samenwerking Het is dus de bedoeling van de werkgroep om de jeugd via een aantal wedstrijden te animeren en echt warm te maken voor een klub. Deze kan er dan voor zorgen, dat men officiële wedstrij den georganiseerd kunnen worden onder de vlag van de KNWU, omdat er in geval van oprichting een samenwer kingsverband tot stand zal komen met de „Stichting Wie lersport Zierikzee", de organiserende instantie van de Ronde van Zierikzee. „Door die samenwerking kunnen we een hoop geld besparen, omdat we dan via de licentie van de Stichting kunnen profiteren van de KNWU- voordelen. Ook statutair werkt het allemaal een stuk soe peler. Het samenwerkingsverband is ontstaan vanuit de Stichting. Het is toch leuk, dat zoies nog kan", legt Van Hese uit. Niet alleen kan de fietscrossklub in oprichting profite ren van het feit, dat men dan kan draaien op de KNWU- licentie van de Stichting, maar bovendien weet men ver zekerd van de hulp van de leden van de Stichting, waar van er een aantal als jury kunnen optreden. Voor de eerste wedstrijd van 13 juli, die begint om twee uur, laat de werkgroep cirkulaires rondgaan, waarop de jeugd van 6 tot 15 jaar zich kan inschrijven, hetgeen overigens geen kosten met zich meebrengt. Wel is een valhelm verplicht. Aanmeldingen moeten voor dinsdg 12 juli 12 uur binnen zijn bij Hese Tweewielers of bij G. Blankert, Weststraat 39, beiden in Zierikzee. Tevens kan men te kennen geven of men voelt voor het oprichten en eventuele lid worden van een fietscrossklub. RENESSE - Voor de amateur wie lerronde van Renesse, welke na een jaar onderbreking weer op woensdag 3 augustus zal plaats vinden, bestaat van de zijde van de renners een over weldigende belangstelling. Reeds na drie dagen nadat de in schrijving was opengesteld was het renners veld, 85 koereurs, vol ge boekt. Voor de eerste keer zal het parkoers van dit avondkriterium door de kern van Renesse lopen. Zo als bij de laatste rondes te doen ge bruikelijk zal er 's middags weer een verkiezing van een ronde-miss plaats vinden. SCHARENDIJKE - Morgen (zater dag 9 juli) neemt de Lawn Tennis Club Scharendijke haar nieuwe ten nisbanen in gebruik. Dit zal gebeu ren om drie uur. LTC Schaxendijke-voorzitter Joop Kristalijn zal de officiële opening verrichten van de banen aan de El- kerzeeseweg in Scharendijke. Na de opening zullen er demonstraties wor den gegeven door leden van tennis vereniging DDH uit Zwijndrecht. Na afloop hiervan zijn de banen verder ter beschikking van de leden van de Scharendijkse vereniging. BURGH-HAAMSTEDE - Enigszins onofficieel is gis teravond (donderdag 7 juli) het eerste gedeelte van Sportcentrum Krayestein in Burgh-Haamstede „ingege- ten". Trots als pauwen stapten de beide eigenaren Adrie en Cees Bom door het restaurant-gedeelte van het cen trum om hun gasten - allemaal genodigden, die op eni gerlei wijze hun steentje hadden bijgedragen tot de reali sering van het schitterende komplex - te verwelkomen en met hen het eerste diner te gebruiken. Vanaf vandaag - vrijdag 8 juli - is het bruikbare gedeelte voor het publiek toegankelijk. Het betreft de buitentennisbanen en het restaurant. Over een week is ook de bowling gebruiks klaar, terwijl de beide hallen begin september in ge bruik genomen worden. „We zijn bij het begin van de bouw vakvakantie niet precies zo ver als we graag gewild hadden, maar daar is wel een heldere verklaring voor te geven", vertelt de direkteur-sportief Robert-Jan Pothaar. „In april en mei heeft het nagenoeg onafgebroken ge regend en toen zijn we flink achterop gesukkeld met de bouw. Als je dan nu ziet, dat het slechts een fraktie meer scheelt of we zaten op schema, dan mag er gerust van een knap stuk je werk gesproken worden". Zowel de entree van het komplex, als het restaurantgedeelte zijn helemaal ge reedgekomen en juist dit gedeelte geeft een duidelijk inzicht over wat er straks allemaal zal staan, wanneer het hele komplex klaar is. Er is niets aan het toeval overgelaten om het de bezoeker ook gezellig te maken. Vi sueel is alles prima verzorgd. Terughoudend De gebroeders Bom hebben be paald nog niets van hun fanatisme voor hun levenswerk verloren. „Voor het eiland is dit hardstikke nieuw", meent Adrie Bom. „De mensen moeten er nog een beetje aan wennen. Er is in het verle den veel over gepraat, dat men zoiets dergelijks graag wilde, maar nu het er eenmaal is kan men het nog niet goed vatten en blijft men nog even te rughoudend. We zijn er echter hele maal niet bang voor, dat men ons niet zal weten te vinden. Als men de smaak eenmaal te pakken heeft, dan zul je eens zien. Wat ons betreft is het vertrouwen in een goed verloop er nog helemaal en dat lijkt ook nood zaak, anders hadden we er beter niet aan kunnen beginnen". Ondanks het feit, dat toch al een aardig aantal verenigingen positief heeft gereageerd op de komst van de tweede multifunktionele hal van het eiland met daarbij de eerste tennis- hal en er al aardig wat uurtjes ver huurd zijn, is er bepaald nog geen sprake van een rush. Desondanks RENESSE - Het reserve volleybal team van de sportvereniging Re nesse, in het afgelopen seizoen in de rekreatie kompetitie naar de C- poule gepromoveerd, kreeg dinsdagavond voor het volgende seizoen door haar sponsor, Camping De Wijde Bliek, nieuwe shirts aangeboden, op het terras van het fraai op de camping gelegen zwembad. Het team poseerde op de rand van het zwembad voor onze fotograaf. In het komende seizoen zal Renesse weer met vier teams aan de rekrea tie volleybal kompetitie deelnemen. ziet het tweetal eigenaren de toe komst hoopvol tegemoet. „De Schou wen-Duivelander is altijd wat terug houdend. Men kijkt graag eerst de kat uit de boom, mar dat komt wel. Daar zijn we niet bang voor. Belang rijk is zeker, dat we de hal betaal baar houden voor iedereen, met na me voor de rekreant, want daar zul len we het toch voornamelijk van moeten hebben. Er is duidelijk te weinig topsport op het eiland om daar alleen de revenuen van te trek ken, maar dat is ook het laatste wat we willen. De hallen zijn voor alle mensen op heel Schouwen-Duive- land", legt Cees Bom uit. Profiteren In dat kader moest het tweetal de afgelopen week lachen, toen men be zoek kreeg van een verenigingsverte genwoordiger uit Renesse. „Is dit komplex niet een beetje erg groot voor Burgh-Haamstede", legde deze aan de eigenaren voor. „Dan sta je even raar te kijken", vertelt Adrie Bom."„Alsof het ooit in onze bedoeling heeft gelegen een komplex te bouwen louter en alleen voor Burgh-Haamstede. Nee, ieder een moet en mag er van kunnen pro fiteren. In het verleden heeft de ge meente Westerschouwen diverse ke ren tevergeefs geproberd een sport hal of iets dergelijks van de grond te krijgen. Wij zijn er trots op, dat wij er wel in geslaagd zijn en we zullen er alles, maar dan ook alles aan doen om het komplex goed funktioneel te maken. We hebben niet de opzet om er karrevrachten geld aan te verdie- BRUINISSE - De Stichting Festivi teiten Bruinisse organiseert morgen avond (zaterdag 9 juli) behendig heidswedstrijden voor bromfietsers op het parkeerterrein van café restaurant Storm. De deelname is gratis voor iede reen die een'bromfiets kan en mag berijden. Vandaag kan men zich nog opgeven bij het VVV-kantoor. De aanvangstijd is 19.00 uur. RENESSE - De Evcnementenkom- missie Renesse organiseert maandag, dinsdag en woensdag de jaarlijkse Avondwandeldriedaagse. Ieder avond wordt er om 19.00 gestart bij het VVV-kantoor. Per avond worden tussen de acht en tien kil ometer afgelegd. Er kan worden ingeschreven bij het VVV- kantoor en de kosten bedragen 3,50 nen. Als we voorlopig maar quitte spelen, dan zijn we dik tevreden. Op dit moment hebben we er bepaald nog geen slapeloze nachten van dat dit niet zal lukken". Ondanks zijn positieve bewoordin gen kon met name Adrie Bom niet verhullen, dat er een fikse last van zijn schouders was gevallen, dat de volgende mijlpaal, de opening van BRUINISSE - Op maandag 1 au gustus wordt door de selektie van Bruse Boys begonnen met de trainin gen voor het seizoen 1983/1984. Een dag later al - dinsdag 2 augustus - staat de eerste oefenwedstrijd op het programma. Smerdiek komt met twee teams naar Bruinisse om als te genstander te fungeren voor de twee in KNVB-verband uitkomende Bruse ploegen. Op zaterdag 6 augustus speelt het eerste team van Bruse Boys thuis te gen BWR uit Roosendaal, terwijl het tweede team op bezoek gaat bij We- meldinge 1. Op dinsdag 9 augustus wordt vervolgens gespeeld tegen de Rotterdamse ere-divisionist Spart, althans wanneer een en ander defini tief rond komt. Momenteel wordt nog onderhandeld. Op zaterdag 13 augustus trekken de twee hoogste Bruse Boys teams naar Kapelle en drie dagen later wordt er andermaal gereisd, nu rich ting Hellevoetsluis. Op 23 augustus krijgt Bruinisse bezoek van Steen bergen en op zaterdag 26 augustus staan Bruse Boys-Duiveland en Bru se Boys 2-Zierikzee 2 op het program ma. Als laatste oefenwedstrijd wordt op woensdag 31 augustus in Dinte- loord gespeeld tegen de gelijknamige derde klasser OOSTERLAND - Op zaterdag 6 au gustus gaat het voetbalteam van Dui veland haar oefenprogramma voor het komende seizoen openen met een ontmoeting tegen de reserves van Kloetinge op het Oostersportpark te Oosterland. Tegelijkertijd speelt Duiveland III tegen een kombinatie van Kloetinge. Zaterdag 13 augustus gaat Duive land het in eigen omgeving opnemen tegen D.E.S. '67 uit Dirksland. Op deze dag spelen tegelijkertijd de re serves tegen Heinkenszand waarna weer de jaarlijkse reünie van oud spelers, met een voetbalwedstrijd, zal plaatsvinden. Zaterdag 20 augustus spelen op het Oostersportpark Duiveland II tegen Meeuwen III en Duiveland III tegen Meeuwen IV. Op zaterdag 27 au gustus gaat het eerste team op be zoek bij Bruse Boys. De buiten-entree van het Haamsteedse sportkomplex is provisorisch op orde gebracht, maar eenmaal door de toegangsdeur bespeurt men een schitterend geheel. het eerste gedeelte, bereikt was zon der noemenswaardige strubbelingen. „Die strubbelingen zijn er in een eer der stadium wel geweest, maar die hebben wij al lang weer vergeten. Het is jammer, dat sommige mensen daar nog over praten. Dat is voorbij en een gesloten boek, we hebben nu met het heden te maken", onderkent Adrie Bom. Over de invulling van de gebruikstijden kan direkteur-spor tief Robert-Jan Pothaar uitsluitsel geven, maar met name Cees Bom geeft te kennen, dat men in de toe komst alles in het werk zal stellen om ook grote publiekstrekkers in de hallen te krijgen. „We hebben nu de gelegenheid om topsport te brengen en ik denk, dat we dat ook niet na moeten laten", stelt hij vast. Zaalvoetbal De afgelopen week was er een laatste gesprek tussen Pothaar ener zijds en Cor Verkaart, de nieuwe voorzitter van het zaalvoetbalgebeu- ren op Schouwen-Duiveland en de beide afdelingsbestuurders van de KNVB Dick Mooy en San de Koeyer. „Zij hebben ons geadviseerd om een oproep uit te laten gaan naar alle verenigingen op het eiland om vast te stellen of er eventueel nog een kom petitie opgezet kan worden, al was het desnoods maar met een stuk of zes teams, naast de bestaande kom petitie in Zierikzee", legt Pothaar uit. „We weten ons in ieder geval ver zekerd van de steun van de KNVB en dat is een optimistisch begin. Van een spreiding van de kompetitie met Burgh-Haamstede kon geen sprake meer zijn, omdat het hele program ma al vast lag in Zierikzee, maar wat er nu uit de bus gekomen is, vinden wij van Krayestein al positief". Een alternatief plan vooreen even tueel zaalvoetbalgebeuren is het kreëren van een vereniging onder de naam Krayestein met diverse teams naar het voorbeeld van Zeeuws- Vlaanderen, „mar dat gaan we pas doen als het plan van de KNVB- heren schipbreuk zou lijden", stelt Pothaar vast. Een goede „klant" is inmiddels ook badmintonklub Zie rikzee, die een volledige avond huur de en hetzelfde deed DFS voor vol leybal en badminton. De nieuwe rage - aerobic dance - doet zijn intrede via het Aerobic Centre Vit uit Goes en Zierikzee. „Wat het tennissen be treft, het stroomt niet binnen, maar we zijn best wel tevreden met wat we tot nu binnen hebben", stelt pothaar. Vanaf het volgend jaar krijgt het komplex zijn eigen Tennisvereniging Krayestein en er is inmiddels ook een planning opgezet om de regio- en fasetraining onder leiding van Theo Gorsse flink ter hand te nemen. Bo vendien is er een speciaal trainings schema opgesteld voor teams, die ge zamenlijk kompetitie spelen. Ook dit onder leiding van Gorsse. NANTES - De winnaar van de tijdrit over 58,5 kilometer van Cha- teaubriant naar Nates in het Bretagne van Bernard Hinault was be kend, toen Bert Oosterbosch over de eindstreep kwam, van zijn fiets stapte en zei: „Vandaag had ik goede benen". Er moesten na hem nog honderdtien koereurs finishen. Ze bleken allen kansloos. Vier uur la ter, nadat ook gele-truidrager Kim Andersen zijn solo door de mensen massa's had volbracht, prijkte de naam van de rossige Brabander nog steeds bovenaan de ranglijst. Aan zijn tijd kon niemand tippen. Na de eerste lange tijdrit zijn alle Nederlanders, met uitzondering van Joop Zoetemelk, uitgeschakeld voor de overwinning in de 70e Ronde van Frankrijk. Zelfs Peter Post gelooft niet meer echt in de kansen op de ge le trui voor een van zijn kopmannen Johan van der Velde en Peter Win nen. melk al verklaard: „Kelly en An derson kunnen wel een behoorlij ke bergetappe rijden, maar niet twee of drie dagen achter elkaar in ritten met vier of meer cols. Daar gaan ze door de knieën". Allrounder Als dat inderdaad gebeurt, is Zoetemelk spekkoper. Op de overigen nam hij op zijn beurt op weg naar Nantes flink afstand. Van zijn landgenoten heeft hij niet veel meer te vrezen. Van der Velde staat 2.03 min. op hem ach ter, Kuiper 2.55 min., Winnen 3.57 min. en Rooks al ruim zes minu ten. Van der Velde sprak nog van een goede verdediging van zijn positie. Hij stond er na afloop bij alsof hij net terug was van een ommetje met de hond. Winnen daarentegen viel bijkans groggy tegen een dranghek en zat minu ten zwijgzaam uit te puffen. „Ik wou dat ik een allrounder was", verzuchtte de Noordlimburger toen hij weer op adem was geko men. Voor Winnen lijkt een plaatsje op het erepodium on danks de afwezigheid van Hi nault, verder weg dan ooit. „Ik heb nooit een lekker ritme gevon den om goed tempo te maken. Het was ook zo verschrikkelijk lang", klaagde hij. Snelheidsbeul Bert Oosterbosch was niet eens moe, toen hij in Fontaine-au-Pire over de meet kwam na de honderd kilometer lange ploegentijdrit. Geestelijk was hij wel kapot. Hij zag niet eens zijn moeder staan. Maar de teleurstelling duurde niet lang. „Vroeger zou ik nachten wakker hebben gelegen van zulke tegen slagen. Zeker als ik er zelf niets aan kon doen. Tijdens de ploegen tijdrit kwam Raas herhaaldelijk naast me rijden om me te zeggen, dat ik kalmer aan moest doen. Dat was verschrikkelijk, want het kostte me de gele trui. Ik vind het nog steeds jammer, dat ik er niet in rondgereden heb, maar er is niets meer aan te doen", vertel de Bert Oosterbosch in Nantes. „De tijd is voorbij, dat ik me zul ke dingen aantrok. Die avond na de verloren rit ben ik al gaan uit kijken naar mijn volgende kans. Ik wist, dat die in deze tijdrit zat. Ik hen nu in ieder geval wat be reikt. Ik hoop met deze zege de ploeg over een dood punt gehol pen te hebben. Dan kunnen we toch nog een mooie Tour meema ken". „Charly Gaul, Frederico Baha- montes en Lucien van Impe waren specifieke klimmers. In de jaren dat zijn Tourwinnaar werden, wonnen ze echter ook tijdritten of kwamen ze bij de besten". Post bedoelt er mee te zeggen, dat ren ners alleen de Tour kunnen win nen, als ze ook tot de betere tijd- rijders behoren. In Nantes was dat niet van toepassing op Van der Velde en Winnen. Trouwens ook niet op Rooks en Kuiper. In bergetappes ontstaan tussen de klassementsrijders tegenwoordig niet meer zulke verschillen als in lange tijdritten. Dat zijn tegen woordig de wedstrijden van de waarheid. In Nantes zegevierde een specialist, Bert Oosterbosch. Hij ging een drietal vooraf dat de race tegen het uurwerk net als hij langdurig en minitieus had voor bereid. Super-tijdrit Van de klassementsrijders brachten de Zwitser Grezet en de Ier Kelly het er veruit het beste af. Van de Nederlanders verloor alleen Joop Zoetemelk niet te veel op dit tweetal. Hij was tevreden. „Nu zullen ook de Sems van Kelly en de Peugeots van Phil An derson meehelpen de koers te kontroleren. Zij hebben dat de eerste week steeds aan ons over gelaten, omdat wij Andersen in de trui hadden". Joop Zoetemelk eindigde als twaalfde en verloor 1.17 min. op Kelly en 40 sekonden op Phil Anderson, die hem beiden net voorbijstaken in het algemeen klassement. ,,Ik wist dat dit een moeilijke dag zou worden. Ik heb de rit goed doorstaan. De versnel lingen kreeg ik goed rond. Het was jammer genoeg geen super- tijdrit van me. Daarvoor miste ik net dat beetje extra". Zoetemelk kwam leeg over de eindstreep. Hij fleurde hoe langer hoe meer op bij mededelingen over de tijden van zijn konkurren- ten. Alleen Kelly en Anderson bleken sneller. „Oh, zit dat zo", zei Zoetemelk opgelucht. „Die twee had ik verwacht in de aan loop naar de bergen. Ik had zelfs verwacht, dat ze nog veel sneller zouden zijn geweest". In Nantes zei hij het niet met zoveel woor den, maar vóór de Tour had Zoete- 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 6