Ook R.P.C.Z. moet zuiniger aan doen streeknieuws "raai beric hten ERIC DE NOORMAN Haringvangst kan doorgaan Kandidaat kreeg 26 beroepen 6 Pleisters Deze keer gaet et over Anna. Der man ei jaeren ons tuuntje biegouwe. Ons et altóós ma druk in m'n wae- re blie dattent zó netjes dee. Mar op 'n dag wassen weg zonder boe of bè! Noe was 't 'n beetje raor stel letje in Anna was nogó 'n baezig wuuf. Ze woon noe allêênig in d'r uusje vlak achter ons. Ze zégge datter vent in Dordt zit mit 'n êêle mooie Affijn, zand erover. Maendag moste m'n naer 'n aevondje in de kesè- zael. 't Was vrêêd slecht weer, de bèlle gieng in Anna stong vö de deure onder 'n ouwe perreplu. ,,Kan ik mit jullie meerieje"? vroeg ze, ,,'t is bêêsteweer". Z'ad m'n vrouwe bie de verkoop van kaertjes gezie in daerom kwam ze. „Komterin" zei ik in keek nae twêê pleisters op ter gezicht in 'n gröoten op ter and. „Ja", zei ze gauw, ,,ik bin deu zon rotjongen op 'n brommer angeïeje in 't Vrie". M'n vrouwe schonk nog 'n glaesje in om der op te monteren in toen gauw in d'auto. Der zuster uut Mal ta zou der wè trugbrienge, die was ter ök. 't Was 'n aordigen aevend in m'n ginge tevreje naer uus. Den oaren dag liep ik op ten Dam m'n vriend Leen tegen 't lief. 'n Komediant van 't zuverste wae- ter. Ie keek m'n vals an in zei: „Wat ad jie gistere mit Anna uutgevrete? Ze kwam vol mee pleisters uut joew auto"! „M'n vrouwe waster ök bie" stoof ik op, „in Anna was deu zo'n rotbrommer angereje". Toen begost Leen zó onfesoenlijk ard te lachen, datte ménsen ommekeke naer ons. Ik stong nogè stom te kieken netuurlijk. In Leen gieng verder: „Noe zak joe es wat vertèlle, m'n jongen. Ik kenne ze beter as jie. Op Bru is Anna der tante gesturreve. Maendag moste ze aomae kom- me om der boeltje uut mekander te doen. Dae kreeg Anna 't mit nog zö'n Kenau an de stok over tante der antieke stoeltje, 't Liep zó ööge, dasse makaore an- vloge. Vandaer die beschaedegiengen. Dus noe weet je 't". Ik kreeg nog 'n klap op m'n schoere in fluitend ver dween 'n om 't oekje van den Appelmart. Zó zie je mè wï, je lóópt er in vö je 't weet. Allee ménsen, de groeten van JAOKOB (vervolg van pag. 1) boventallige" aan was verbonden. Om „Binnen de Veste" niet in de pro blemen te brengen, besloot ,,'t Kof schip" derhalve maar af te zien van de faciliteiten voor die twee extra schooltijden. De heer J. J. Geleijnse plaatste en kele vraagtekens bij deze gang van zaken. Hij kon zich de afweging van belangen wel indeken, maar was te vens van mening, dat men toch niet altijd nee zou kunnen zeggen tegen dergelijke faciliteiten. Hij zag derge lijke dingen ook liever eerst in de kommissie onderwijs besproken. De voorzitter zegde toe, dat dit voortaan ook het geval zal zijn. De heer Van Velthoven wees op het financiële belang „Binnen de Veste" snel te laten verhuizen naar de Raamstraat. Daar de betreffende school thans in een noodgebouw is gevestigd, krijgt de gemeente te ma ken met een extra nadeel van 76.000,—. Zowel voorzitter als kom missieleden konstateerden, dat er in het onderwijs wel erg in het wilde weg wordt bezuinigd. Om praktische redenen werd destijds besloten alle vakleerkrach ten in dienst van de gemeente te ne men. „Als er u praktische redenen zijn dat weer terug te draaien, SCHOUWEN-DUIVELAND Penningmeesteresse Per 30 juni 1983 is tot penning meesteresse van de classis Zierikzee van de Nederlands Hervormde Kerk benoemd mevrouw W. P. Gaanders te Nieuwerkerk, Burg. van Eetenstraat 1. KERKWERVE Oud papier De sportvereniging WIK haalt za terdagochtend van negen uur af weer oud papier op in Kerkwerve, Noord- gouwe en Schuddebeurs. DUIVELAND Burgerlijke stand Geboren 2 juni, Willem Mijndert Pieter, z.v. L. W. Biemond. en van W. E. van den Bos (Oosterland) geboren te Zierik zee; 5 juni, Mark, z.v. K. Aukes, en van A. J. Weijburg (Nieuwerkerk) ge boren te Zierikzee; 21 juni, Dennie, z.v. P. A. Ie Comte, en van A. M. de Looze (Oosterland); 26 juni, Maria Maartje. d.v. J. Stouten, en van J. Slingerland (Oosterland). Gehuwd 17 juni, Jan van Driel, en van der Wielen, Neeltje Lourina (beiden Nieuwerkerk). Overleden 3 juni, Pieter Bijker, 77 jaar, ge huwd met Johanna Mathieu (Sirjans- land), overleden te Zierikzee; 4 juni, Nikolaas Lensom, 82 jaar, wed., van Jacomina Catharina Reinhoud (Nieu werkerk) overleden te Zierikzee; 6 juni, Maarten Jan Tierie, 80 jaar. wed. van Jacoba Sies (Nieuwerkerk) overleden te Zierikzee; 10 juni, Maria Janna Boogaart, 61 jaar. e.v. Corne lls Stoffel van den Berge (Nieuwer kerk) overleden te Rotterdam; 26 ju ni, Gerrit Zevenbergen, 65 jaar, (Ou- werkerk); 26 juni, Jobina van den Hamer, 84 jaar, wed. van Adriaan Vijverberg (Ouwerkerk) overleden te Zierikzee. OUWERKERK Muziektent De restauratiewerkzaamheden van de muziektent op de Ring worden uitgevoerd door de firma Boogert uit Oosterland. Het dak is hersteld en er is aan de noordkant een nieuwe „op gang" gemaakt. waarom niet?" legde de voorzitter de kommissieleden vervolgens voor. De kommissie was het erover eens, dat de mogelijkheden daartoe onder zocht moeten worden. Rondvraag Tijdens de rondvraag signaleerde de heer Van der Wekken het feit, dat het schoolgebouw in de Raamstraat voor enkele dagen in gebruik zal zijn van Youth for Christ groepering. Hij zei akkoord te zijn gegaan met het in gebruik geven van het pand aan het C.J.V., maar wilde de Raamstraat- school „geen duivetil" laten worden. De voorzitter liet weten, dat gëen verzoek tot verhuur aan derden door het C.J.V. werd ingediend. De heer Van Veitnoven had niet zo'n moeite met die onderverhuur, temeer daar het C.J.V. vergelijkbare doelstellingen heeft met de organisa tie van Youth for Christ-groepe- ringen. De wethouder zegde toe, de zaak nog even nader te onderzoeken. BRUSSEL - Hoewel zij zich strikt genomen in de illëgatïtëifbevinden kunnen de Nederlands haringvissers voorlopig toch doorgaan met het van gen van maatjesharing in de Noord zee. Dat is het gevolg van een principe-besluit dat volgens goed in gelichte kringen in Brussel door de EG-kommissie in Straatsburg is ge nomen. De EG-kommissie heeft bepaald dat de haringvisserij in de Noordzee gestopt moet worden als er om 12.00 uur in de nacht van maandag 11 juli op dinsdag 12 juli geen raadsbesluit over de haringvisserij is. Op 11 en 12 juli komen in Brussel de Europese visserij-ministers weer bijeen. In Nederlandse diplomatieke krin gen in Brussel noemde men het kommissie-besluit „zeer gunstig" en „een besluit waarop Nederland ge hoopt heeft". BRUINISSE Bromfietswedstrijden Zaterdagavond 9 juli om zeven uur zijn er behendigheidswedstrijden voor bromfietsen op het parkeerter rein tegenover café-restaurant „Storm". De gratis deelname staat open voor ieder die een bromfiets kan en mag besturen. Op het par keerterrein wordt door leden van de Stichting Festiviteiten Bruinisse een parkoers opgebouwd met 14 hinder nissen die allen een verschillende moeilijkheidsgraad hebben. De baankommissarissen noteren bij el ke hinderni: de gemaakte fouten die later als straftijd van de gereden tijd wordt afgetrokken. Het slalompar koers kent hindernissen met auto banden, pallets, een wipwap, stenen muurtje en een sloot. Voor de winnaars leuke prijsjes. Opgave voor deelname kan alléén op het VVV-kantoor tot en met vrijdag 8 juli. „Cruise" naar Philipsdam De Rederij Noordijk, die haar sche pen in de Bruse haven gestationeerd heeft, heeft een nieuwe cruise-line geopend op één der kompartimente- ringswerken van de Deltawerken in de Oosterschelde, de Philipsdam met sluizen. Gistermiddag was de eerste af vaart met het passagiersschip „Wil- jo" die met 40 gasten van Aquadelta naar het werkeiland afvoer. Op het eiland, waar de werkzaamheden voorlopig stilliggen, werden de gasten door hosstes rondgeleid en werd een voorlichtingsfilm gedraaid. Naast de rondvaarten op Ooster schelde en Grevelingenmeer, het sportvissen waar druk gebruik van wordt gemaakt en de exkursies op bestelling heeft de rederij Noordijk in dit fraai afgewerkte schip met luxe akkommodatie zich een redelijk vaste voet weten te veroveren in de toeristenstroom die de omgeving ook eens vanaf de waterkant wil bekij ken. Veemarkt Den Bosch DEN BOSCH, 5-7. Totaalaanvoer: 6895 stuks. Runderen 1917, graskal veren 150, vette kalveren 44, nuchte re kalveren 2285, schapen 1637, gei ten 93, slachtvarkens 769, slachtrun- deren 1024. Prijzen per stuk: Melk- en kalf- koeien 2150 - 3150; guiste koeien 1500 - 2050; kalfvaarzen roodbont 1950 - 3000, zwartbont 1850 - 2700; klamvaarzen 1650 - 2050; guiste vaarzen 1600 - 2025; pinken 850 'x 1650; graskalveren 600 - 1250; nuchtere kalveren voor fok en mesterij roodbont 260 - 640; zwartbont ƒ215 - 500; weidescha- pen 85 -ƒ 160; lammeren 70 - 130; vette schapen 150 - 190; vette lam meren 130 - 195; Holsteiners 75 - 200. Prijzen per kilogram geslacht go- wicht: Stieren le 8,60 - 9,35, 2e 7,60 - 8,60; vaarzen le 8,00 - 9,00, 2e 9,25 - 8,00; koeien le 8,00 - 9,00, 2e 7,00 - 8,00, 3e 6,50 - 7,00, worstkoeien 5,95 - 7.20. Prijzen per kilogram levend ge wicht: vette 'kalveren le 6,05 - 6,20, 2e 5,90 - 6,05, 3e 5.60 - 5,90; slachtzeugen le 2.65 - 2,80, 2e 2,50 - 2,65, 3e 2,20 - 2,50. 0.v.er?icht: melk- en kalfkoeien: aanvoèr gelijk, handel matig, en prij zen gelijk; guiste koeien: aanvoer ge lijk, handel matig, en prijzen gelijk; graskalvecm: aanvoer minder, han del rustig, en prijzen lager; vette kal veren: aanvoer groter, handel rustig, en prijzen hoger; nuchtere kalveren: aanvoer gelijk, handel rustig, en prij zen hoger; schapen en lammeren: aanvoer minder, handel matig, en prijzen lager; slachtvee: aanvoer ge lijk, handel rustig, en prijzen hoger; slachtzeugen: aanvoer gelijk, handel rustig en prijzen lager. Beursbericht Markt Goes van dinsdag 5 juli 1983 Aarddppelen Bintje, veldsgewas, directe leve ring, op auto geleverd 7,00 - 15,00 per 100 kg. Bintje, 0 mm opwaarts, binnenlandse kwaliteitseisen 7,50 - 15,50 per 100 kg. Voederaardappe len 8,00 per 100 kg. Exklusief b.t.w. Notering Rotterdamse Beurs dd. 4 juli 1983: Bintje 35-50 mn\ 8,00 -ƒ 9,00 per 100 kg; Bintje 50 mm op waarts 24,00 - 29,00 per 100 kg. Ex klusief b.t.w. Uien Plantuien, geloofklapt, op auto ge leverd 7.000,00 - 10.000,- per ha. Exklusief b.t.w. Vlas Ongerepeld, op auto geleverd tot 60 cent per kg. Exclusief b.t.w. Hooi en stro (laatste notering) Alle prijzen per 1.000 kg: Weide- hooi 265,— - 280,—; dijkhooi 220,— - 240,—; lucerne hóoi 325,— -ƒ 350,—. Op auto geleverd en exklusief b.t.w. L. Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Ballum-Hollum: J. H. Strubbe, kand., Wijk bij Duurstede; te Barendrecht: M. E. Boersma, Streekgemeente Fivelland; te Berkel en Rodenrijs: J. J. Ruitenberg, Via- nen, die bedankte voor Numansdorp; te Tricht: H. A. Moolenaar, predi kant voor bijzondere werkzaamhe den (leraar godsdienst „Oranje Nassaucollege") te Zoetermeer. Beroepen te Randwijk: J. den Besten, Ede; te Suamper: H. van Meerveld, vicaris te Bergschenhoek; te Zoetermeer: M. Goudriaan, Ouder kerk a/d IJssel. Aangenomen naar Hasterhorne: J. de Goei, kand., Asperen, die bedank te voor Giessen-Oudekerk, Harke- ma-Opeinde, Maasdijk en voor Put- tershoek (toez.). Bedankt voor H. I. Ambacht (toez.): H. Harkema, Brakel; voor Zwammerdam: H. van Meerveld, kand., Bergschenhoek. Gereformeerde Kerken Beroepen te Kornhorn A. Linde kand. te Gouda. Beroepen te Oosterhout (N.B.): drs. A. G. Baas, Den Dolder. Beroepen te Abcoude: drs. A. Fer- werda, v.h. zendingspredikant te Bangladesh, wonende te Honderloo. Beroepbaarstelling: drs. J. E. Post Hospers, Vloeddijk 125, 8261 GK Kampen. Aangenomen naar Heerhugo- waard: drs. J. A. Scholten (docent aan de Chr. Soc. Academie De IJssel- poort) te Kampen; naar Rotterdam- Zuidwijk: Th. de Kok, Epe; naar 's- Gravenzande: A. Geerling, Vlagt- wedde. Aangenomen naar Abcoude Drs. A. Ferwerde v.h. zendingspred. te Bangladesh wonende te Hoenderloo. Aangenomen naar Wieringen in kombinatie met Jeugd- en Jongeren pastoraat in de classis Enkhuizen: W. van der Zwan, kand., Amsterdam. Bedankt voor Woerden: drs. M. Er- kelens, Monickendam. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepbaarstelling: drs. E. Heres, v. Royensweg 24a, 7691 BM Bergen- theim, tel. 05233-2202 (van 19-20 uur). Beroepbaarstelling: drs. R. Hout man, kand., Wortmanstraat 132, 8265 AG Kampen. Aangenomen naar Dokkum: Nvan Veelen, kand., Haren, die bedankte voor Amsterdam-zuid-west, Zutp- hen, Amstelveen in combinatie met Hoofddorp en Rotterdam-noord. Bedankt voor Hoogkerk: H. W. Up- hoff, Bedum. Bedankt voor Nieuwleusen: J. v. d. Wetering, Harkstede. Bedankt vour Utrecht: A. don Broeder, Bergentheim. Qereformeerde Gemeenten Beroepen te Randburg (Z.-Afrika;: P. Honkoop, Kampen. Beroepen te Nijkerk: M. Mondria, Waardenburg. Gereformeerde Genieenten in Nederland Aangenomen naar Arnemuiden: W. Verhoeks, kand., Rhenen, die be dankte voor Alblasserdam, Breuke- len, Bruinisse, Dordrecht, Elspeet, Goes, 's-Gravendeel, Groot-Ammers, H.I. Ambacht, Hilversum, Katwijk aan Zee, Kruiningen, Leerdam, Nieu werkerk a.d. IJssel, Opheusden, Rotterdam-C., Rotterdam-Z., Scher- penzeel, Terneuzen, Uddel, Urk, Utrecht, Véenendaal, Vlaardingen, en voor Vriezen veen. RHENEN - De heer W. Verhoeks, kandidaat te Rhenen, die het beroep naar de Gereformeerde Gemeente in Nederland te Arnemuiden heeft aan genomen, heeft voor 25 andere beroe pen bedankt. De Gereformeerde Ge meenten in Nederland, die 52 ge meenten tellen, hebben slechts enke le predikanten. Na het overlijden van ds. M. van Beek te Opheusden in mei van dit jaar was er nog slechts één predi kant, namelijk ds. M. Mallan te Rhe nen. Nu de heer Verhoeks een beroep heeft aangenomen en ds. A. van Straalen uit Paterson in de VS naar zijn oude gemeente Barneveld terug keert, zijn er weer drie predikanten. Dankbaar en blij geven wij u kennis van de geboorte van onze zoon en broertje DENNIS PETER NIEUWENHUIJSE MARJA NIEUWENHUIJSE- VOS MIRANDA SASKIA 4301 ZB Zierikzee, 6 juli 1983 Krabstraat 25 Tijdelijk: Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis Zierikzee Plaats uw familieberichten in de Zierikzeesche Nieuwsbode Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons dochtertje en zusje SAMENTHA BERT, JACQUELINE en RICARDO VERMEULEN 4 juli 1983 Weelstraat 16 4307 BR Oosterland Hartelijk dank voor alle post, bloemen en fruit bij mijn verblijf in het Rode Kruis Ziekenhuis. P. W. PLEUNE- HENDRIKSE Noordwelle, juli 1983 Dorpsring 5 Aan allen die 27 mei onze 40-jarige trouwdag tot een onver getelijke dag hebben gemaakt, mede namens onze kinderen hartelijk dank. J. C. JONKER N. JONKER-TOXOPÉUS 4328 EC Haamstede, juli 1983 Omloopsweg 11 Kregen wij van u een kaart, brief, bloemen of een geschenk, feliciteerde u ons persoonlijk, bij ons 40-jarig huwelijk, daarvoor zeggen wij u mede namens onze kinderen hartelijk dank. P. C. KOOMAN N. D. KOOMAN-KOOMAN 4321 SM Kerkwerve, juli 1983 Provincialeweg 18 Daar het ons onmogelijk is ieder persoonlijk te bedanken, willen wij langs deze weg ook namens onze kinderen harte lijk dank zeggen voor de kaarten, bloemen en kado's in wel ke vorm dan ook en het geld dat wij ontvingen bij onze 50- jarige echtvereniging. Het is voor ons een onvergetelijke dag geweest. D. J. OPREE R. OPREE-DANE Brouwershaven, juli 1983 Voorburglaan 21 Diep getroffen namen wij kennis van het plotseling over lijden van onze regisseur DIRK DOKMAN Wij verliezen in hem een goede vriend en bekwaam regis seur. Bestuur en leden Toneelvereniging Oude Tonge Zierikzee/Oude Tonge, 30 juni 1983 Na een kortstondige ziekte werd nog plotseling van ons weggenomen onze zwager en oom M. J. REGOORT Oosterland, 5 juli 1983 A. A. ROKS J. ROKS-BAL Neven en nichten Heden overleed in het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee na een kortstondige ziekte mijn geliefde be huwdzuster en tante, mevrouw JACOMINA CATHARINA DE KONING op de leeftijd van 85 jaar. J. L. DE KONING-VAN PUTTEN Middelharnis: Bruinisse: P. A. DE KONING 4311 BE Bruinisse, 6 juli 1983 Deestraat 27 Correspondentie-adres P. A. De Koning, Oudestraat 18, 4311 AW Bruinisse Geen bezoek aan huis De overledene ligt opgebaard in de aula van het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee. Bezoekuur: vrijdag a.s. van 19.00 tot 19.30 uur. De begrafenis zal plaats hebben maandag 11 juli a.s. om 14.00 uur te Bruinisse, voorafgegaan door een rouwdienst in het Ned. Hervormd verenigingsgebouw, Deestraat 5, welke aanvangt om 13.30 uur. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in bovenge noemd gebouw. Rotterdam: Burgh: In zijn slaap is rustig overleden mijn lieve man, onze lie ve vader en opa HENK VAN DER SALM op de leeftijd van 67 jaar. C. E. VAN DER SALM-DOORNINK GERARD en HENK GERTJAN en LINDA DAGMAR, MIKÈL 4328 NJ Burgh-Haamstede, 6 juli 1983 Oude Havenweg 4 De begrafenis zal plaatsvinden op zaterdag 9 juli a.s. om 11.30 uur op de begraafplaats „Vredehof" te Haamstede. Vooraf wordt een rouwdienst gehouden aan huis. Aan vang 10.30 uur. Zij die deze dienst wensen bij te wonen dienen om 10.15 uur aanwezig te zijn. Gelegenheid tot condoleren aan huis en na de begrafenis in de aula op de begraafplaats „Vredehof". De vlammende gesel 56. De nomaden staan grimmig bijeen, als ze de troep boeren van de ene zijde en de twee rui ters van de andere kant op zich toe zien ko men. Weliswaar hebben ze gewonden bij zich, maar ze denken er niet aan zich over te geven. Groot is dus hun opluchting, als ze de Noor man het teken des vredes zien maken. Eric en Svein stellen zich beschermend op voor de troep opgejaagde kerels en de stem van de Noorman schreeuwt: „Halt wij zijn vrienden. Waar is heer Axe, jullie aanvoerder?" Een luide kreet is het antwoord. Axe. niet minder haveloos gekleed dan zijn „krijgers", stormt naar voren en hem ziende, drijft ook de Noorman zijn ros vooruit. Na de hartelijke begroeting legt Eric snel de toestand uit en aan de gezichten van de boeren, die naderbij gekomen zijn, is duidelijk te mer ken, dat ze deze gang van zaken maar zozo vin den, maar Axe knikt en heft zijn hand op in de richting van de nomaden ten teken, dat ze niets meer te vrezen hebben. „We wilden het kamp van de nomadenbende aanvallen, maar anderen waren ons voor", zegt hij tot Eric. „Kijk, die rook is van het brandende kamp." „Dat is het werk van Attila geweest", stoot Eric, verblekend uit. „Net wat ik dacht, hij heeft allen, die van de moordaanslag op zijn broeder afwisten, uit de weg willen ruimen. Waarschijnlijk is Bleda dood en nu staat niets Attila's grote aanval op de gebieden in het westen in de weg

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 6