Kappa Sport Liesbeth Kort surfkampioene na spannende tweekamp met klubgenote Marion van Dongen Tekort aan wind beïnvloedt Onrustrace in Deltaweek '83 NIEUmBODE Carianne Berrevoets in nationale ploeg voor Wereldkampioenschappen Peter Winnen: „Met dank aan bijtende Jan Raas' Openluchtschaak Showmodellen 50% KORTING DE RONDE VAN FRANKRIJK 6 UITDAM - Liesbeth Kort uit Zierikzee en Marion van Dongen uit Burgh- Haamstede hebben zaterdag en zondag het nationaal kampioenschap surfen in de Mistralklasse volledig beheerst. Uiteindelijk werd de titelverdedigster an dermaal kampioene, maar haar WSV Grevelingen-klubgenote hoefde als twee de slechts weinig toe te geven. Liesbeth Kort had een belangrijke ruggesteun van de fikse wind, die tijdens de eerste dag over het IJsselmeer woei en haar naar vier manche-overwinningen leidde. Tijdens de manches van zondag was de veel lichtere Marion van Dongen in het voordeel door een lichte wind, maar haar achterstand van de eerste dag kon toch niet meer weggewerkt worden. De nationale titelstrijd werd in het afgelopen wee keinde gehouden bij het Noordhollandse plaatsje Uitdam aan het IJsselmeer. Allesbepalend in het spel met de zeilen en het ranke plankje waren ook dit keer weer de weersomstandigheden. Op zaterdag werden er vier manches gevaren. Er stond toen een fikse wind. Bij het opgaan van het IJsselmeer gaf de windmeter kracht vier aan, maar midden op de grote plas wakkerde de wind aan tot vijf met stoten van zes. Liesbeth Kort is in haar element met veel wind en de vier eerste plaatsen waren daar een bijna lo gisch gevolg van. Foute gok Marion van Dongen, de lichtgewicht van het duo, had er evenwel danig moeite mee. De eerste manche bracht zij zelfs niet tot een einde, omdat ze een te groot zeil had opgezet, dat te zwaar voor haar was. Ze moest naar de kant om van zeil te wisselen. On danks de foute gok herstelde zij zich uitstekend en de tweede, derde en vierde manche leverden haar tel kens tweede plaatsen op, waardoor de marge met Liesbeth Kort toch niet al te groot werd, omdat er via aftrekraces nog mogelijkheden waren om de mislukte eerste manche te verdoezelen. Op zondag was er heel ander weer. Er stond weinig wind en dat betekende voordeel voor Marion van Dongen en nadeel voor de aanmerkelijk zwaardere titelverdedigster. Toen Marion van Dongen in de eerste zondagse manche als eerste finishte en Lies beth Kort als derde binnenliep werd het bijzonder spannend. Er was weer van alles mogelijk. Ook de tweede manche werd een zege voor Marion van Don gen met Liesbeth Kort ditmaal als tweede. De derde en laatste manche moest de beslissing brengen. Lies beth Kort leverde een puike manche af, die bekroond werd met de vijfde zege van het weekeinde. Marion van Dongen werd tweede. Nationale titel De nationale titel was andermaal voor de Zierik- zeese met de surfster uit Burgh-Haamstede op de zeer verdienstelijke tweede plaats. Het kampioenschap werd een kompleet Schouwse aangelegenheid en later in het jaar mogen beide da mes het in het Europees kampioenschap in Honga rije opnieuw tegen elkaar opnemen. Bij de lichtge wicht heren eindigde de dertienjarige Erik-Jan Kort in de eindklassering als 21e, hetgeen voor een derge lijk jeugdige, debuterende surfer zeer behoorlijk ge noemd mag worden. Advertentie SCHUITHAVEN 2-4 TELEFOON 2298 exclusief bij: ZENTRP SPORT INTERNATIONAL ZENTBASPOflT Trefpunt voor sporters Bridgeseizoen besloten ZIERIKZEE - De vijfde en laatste bridge-instuif werd erg goed bezocht De zeventien deelnemende paren speelden een onderlinge wedstrijd van 27 handen volgens Schevenings- systeem. De acht gastparen van bui ten de regio speelden een sportieve strijd en zorgden mede voor een spor tieve avond De uitslagen waren als volgt; Dames De Feyfer-Tennekes 30,95; echtpaar Willems 35.45; echtpaar Kloet 42.56; echtpaar Kool 44.05; echtpaar Schults 44.70; echtpaar Dekker 46.43; mevr. Van de Berg/heer Does 47.32; echt paar Gilijamse 48.68; dames Eekman/ Van Geesbergen 50.60; echtpaar Van de Berge 51.06; dames Kleyn/Van Zanten 52.12; mevr. Sleegers/heerNo- let 52.91; heer Eekman/Viergever 54.76; dames Laarman 59.82; heer Blonck/Van Hengstum 60.32; echt paar Boer 63.99; mevr. Heuser/heer Boot 64.29. De zomeravondbridgewedstrijden worden nu voortgezet op de donder dagen in Hotel Haamstede, Hoge Zoom 2 in Burgh-Haamstede. Fraaie overwinning voor de Roxanne van S. Kesteloo-Klunden ZIERIKZEE - Een fiks tekort aan wind in het begin van de race heeft ervoor gezorgd, dat de Onrustrace een erg langdurige geschiedenis is geworden op de vierde dag van de Deltaweek '83. Nadat de zeilers omstreeks tien uur van start waren gegaan, duurde het tot ruim na de middag, vooraleer er aardig wat wind in de zeilen kwam. Daarvoor hingen de spinakers slap en was het louter een kwestie van meedraaien met de stroom. Even voor een uur werd deze situatie wat verbeterd en konden de schepen met wind in de zeilen door de korridor. Rond zes uur 's avonds bereikte het eerste jacht de finish, het geen de laatste deelnemer pas lukte even na half negen. Evenals in de twee Zeelandwedstrijden bewees C. A. de Ruyter met de Soeticheyt serieuze plannen te hebben om een gooi te doen naar de „Verbondsbezem", behorend bij de nationale titel in de IOR-klasse IV. Andermaal kwam de zeiler van de WV Zierikzee als eerste over de meet. naars in de ronde- en platbodemklas se werden de Laura van A. Taselaar, de Bijlegger van D. van Vlaanderen en de Klieuw van L. Manneke. Veronicarace Vandaag (dinsdag 5 juli) wordt de vierde en voorlaatste Bezem - wedstrijd" vervaren van Zierikzee naar Yerseke. De strijd om de natio-, nale titels in de IOR-klassen wordt 'vrijdag besloten met de Veronicara ce, die dit jaar een geheel andere for mule heeft gekregen dan in het verle den. In plaats van de Engelse kust wordt nu de Westhinder voor de Bel gische kust gebruikt als keerpunt, waarna omhoog wordt gevaren naar de gasboei Calisto, waarna via het lichtplatform Goeree de Oosterschel- de weer wordt opgezocht. Aan het eind van deze 150 mijl lange race zul len de nieuwe nationale kampioenen bekend zijn. De Ruyter werd in zijn klas ge volgd door de Spindrift van W. H. Harff en de Cortim van P. Jongepier. De IOR III leverde winst op voor de Three Generations van R. van de Valk. De Lamstraal van J. Helleman toonde zich in de IOR V weer eens de sterkste met de Amie van B. Broeren op de tweede plaats en de Joker van F. Imhoff als derde. De IOR VI leverde een zege op voor de Garnaal van J. Janssen. De WSV Flacquee-zeiler bleef de Swallow van Snelle tijd voor Ingmar Berman GOES - Tijdens de atletiek ontmoeting tussen de jeugdploegen van de afdelingen Zeeland en West- Brabant hebben de Delta Sporters Ingmar Berman en Mark van de Riet snelle tijden op de klokken gebracht op de 100 meter. Berman eindigde als tweede in 12,5 sek. en was daarmee eenticnde sneller dan Mark van de Riet, die derde werd. Bij de C-jungens werd Sander van haeringen vierde i »»j het hoogsprin gen met pen sprong over 1.55 meter. A-pupil Ralph Koper behaalde tij dens een driekamp 1127 punten. Hij voltooide de 60 meter in 9,8 sek., sprong 3.74 meter ver en stootte de kogel 7.42 meter van zich vandaan. Bij de B-pupillen-meisjes kwam Patricia Kort uit op 703 punten. Zij liep de 40 meter in 7,4 sek., sprong 2.91 meter ver en wierp de bal 17.50 meter weg. Annemieke Klompe miste een hoge skorc doordat zij drie foutworpen produceerde bij het bal- werpen. De 40 meter ging in 7,2 sek. en bij het verspringen kwam zij uit op 3.49 meter. Óndanks de misser bij het bal werpen kwam zij nog op 676 punten. J. van de Baan van de WV Zierikzee even voor. In de gekombineerde klas sen IOR VI en VII toonde de Kim van A. Amons zich de sterkste met de Hot Stuff van W. Langhout op de tweede positie. WV Zierikzee-zeiler J. de Bruyne werd met zijn Wasa vijfde in de totaaluitslag. Roxanne Een bijzonder fraaie overwinning kwam er op naam van de Roxanne van S. Kesteloo-Klunden in de IOR VlII-klasse. De WV Zierikzee- winnaar toonde zich sneller dan de High Anxiety van H. Wittenberg en de Balletent van H. Maronier, die in de Zeelandwedstrijden zo suksesvol was geweest. Felle strijd was er ondanks de wat tegenwerkende weersomstandig heden ook in de diverse NKK- klassen. Bij de NKK II kwam er een zege uit de bus voor de Triton van J. Gerritsma met de Blue Bell van E. van de Veur op de tweede plaats. In de klasse van de NKK IV een knappe vierde plaats voor de Agrippina van D. Somers van de WV Zierikzee. Win naar werd hier de Hades van R. Dek ker voor de Azimut van J. Jobse. Traditiegetrouw was er in de NKK VI weer een prijs voor de Hydros van C. Nelisse van WV Zierikzee. al moest de sympathieke Zierikzeeë- naar het nu met een vijfde plaats stellen, nadat hij tijdens de zondagse Zcelandwedstrijd nog als winnaar uil de bus was gekomen. De zege ging nu naar de Irrowiba van R. van de Boom met de Matjos van P. de Kort op de tweede plaats. In de NKK VIII eveneens een eervolle klassering voor een lid van de organiserende vereniging van de Onrustrace. A. Roedoe met de Arrow eindigde als tweede achter de Alerte van J. Ma- hieu. De NKK X werd een zege voor de Dimple van R. van Rijswijk. Win- ARNHEM - Delta Sport-turnster Carianne Berrevoets is door Hans van Zetten, trainingskoördinator van het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond (KNGV) opgenomen in de selektie van de turnsters, die zich gaat voorbereiden op de wereldkampioenschappen, die van 23 toten met30 oktober gehouden worden in Boedapest. Zij maakt deel uit van een groep van negen, waarvan er uiteindelijk nog twee moeten afvallen. Deze keuze wordt op 14 oktober pas gemaakt De selektie bestaat naast Carianne Berrevoets uit Miriam van Cleef van Pro Patria Zoetermeer, Priska van Dijk van ELS Lunteren, Carola Eenk- hoorn van DOO Utrecht, Miriam Eygenhuyzen van de Hazenkamp Nij megen, Alja Nieman en Adri Verhoeff, beiden SC Delfzijl, Thérèse Wilmink van RKDOS Kampen en de weer t- ruggekeerde Maija Huyting van DOO Utrecht Voor de negentienjarige Utrechtse betekent een eventuele se lektie haar vierde wereldtiteltoernooL Eerder kwam zij in aktie in Straats burg (1978), Forth Worth (1979) en Moskou (1981). Na de wereldkam pioenschappen van Moskou nam zij afscheid, maar zij werd dit jaar door Hans van Zetten teruggehaald in de ■Ml'»?1 ploeg, toen diverse meisjes met bles sures kregen af te rekenen en juist Marja Huyting in blakende vorm ver keerde. Onder de geblesseerden be vond zich ook Carianne Berrevoets, die daardoor onder andere de Euro pese en de Nederlandse kampioen schappen moest laten schieten. De selektie begint de voorbereiding op de wereldkampioenschappen op 18 juli in het KNGV-centrum in Beek bergen, waar tot 27 juli een trainings stage wordt gehouden. Van 28 juli tot 13 augustus wordt in Saarbrücken een trainingskamp gehouden, waarvoor de turnsters zelf op 24 juni een bedrag van 5000 gulden bij elkaar haalden via een sponsorwedstrijd. Als laatste voorbereiding op de wereldkampioen schappen worden in september en ok tober drie interlands geturnd tegen Roemenië, Zwitserland en IsraëL Op 8 en 9 oktober wordt tijdens de interland tegen Noorwegen de selektie rondge maakt ZIERIKZEE - De Bcuzc aan het Havenplein zal van donderdag 7 juli tot en met donderdag 18 au gustus elke avond het ontmoe tingspunt zijn van vele schakers. De schaakvereniging Zierikzee organiseert in die periode tijdens de koopavond, van 19.00 tot 21.00 uur, schaakwedstrijden in de openlucht. De deelname aan dit evenement is vrij. Carianne Berrevoets Monsterskore in slotwedstrijd ZAV-kompetitie ZIERIKZEE - In de slotwedstrijd van de zomeravondvoetbalkompeti- tie 1983 heeft Hernesseroord een monsterskore geboekte tegen Toren Boys. De Boys werden door de terug getreden kampioen met 14-0 over klast, waardoor de formatie uit Mid- delharnis nog net de tweede plaats in de eindklassering binnenhaalde, zij het met een verschil van negen pun ten met de nieuwe kampioen, Kon. Zeelandia en met evenveel punten als Zierikzee Veteranen en PZEM. Overigens vielen in de laatste week opnieuw twee wedstrijden uit, omdat ploegen niet voldoende spe lers op de been konden brengen. Stel la Boys kon zodoende de laatste plaats op de ranglijst nog overdoen aan Velocitas, dat met te weinig men sen verscheen in het treffen om de laatste positie. Later in de week kwam er naast deze reglementaire 5- 0 nederlaag nog een nederlaag met dezelfde cijfers uit de bus tegen Zie rikzee Veteranen, terwijl tegen Zee landia in ieder geval de eer nog gered kon worden (1-5). Zierikzee Veteranen haalde ook nog een keer twee punten binnen zon der te spelen. Hernesseroord had voor de ontmoeting met de veteranen niet voldoende spelers voorhanden, waardoor het ook hier 5-0 werd, zon der dat er ook maar een bal was ge schopt. Kon. Zeelandia boekte een revanche op de ploeg van de PZEM. Nadat PZEM enkele dagen eerder met 2-2 gelijk speelde tegen de kam pioen werd het nu 5-0 in het voordeel van Zeelandia. De kompetitie zit er al met al weer op. Bijzonder spannend was het alle maal niet door de suprematie van de ploeg van Zeelandia was het al vrij gauw duidelijk, dat dat de nieuwe kampioen zou worden. Jammer was het overigens wel dat een aantal wedstrijden reglementair aan hun einde kwamen, doordat ploegen niet volledig genoeg binnen de lijnen kon den komen. Hierdoor werd de stan- denlijst onnodig beïnvloed. De eindstand Kon. Zeelandia 14 11 3 Hernesseroord Zierikzee Vet. PZEM DSV Stella Boys Toren Boys Velocitas 0 47- 7 25 4 48-25 16* 6 32-27 16 6 32-27 16* 9 17-34 10 3 1 10 22-30 7 3 3 8 19-48 7* 3 1 10 18-46 5* 8 2 8 0 8 0 5 0 twee extra verliespunten Advertentie SCHUITHAVEN 2-4 TELEFOON 2298 de Aqua Delta modeshow mo dellen worden vanaf woens dagmorgen aangeboden voor de halve prijs. o.a. KAPPA LA COSTA - FILA enz. ZENTRASPORT TTefpunt voor sporters ROUBAIX - Als Peter Winnen over een kleine drie weken nog steeds kandidaat is voor de overwinning in de Ronde van Frankrijk, dankt hij dit aan het geluk, dat hij in de derde etappe naar Roubaix heeft gehad. Twee keer siste de lucht uit een van zijn bandjes. Twee keer ook gebeur de dat bij zijn konkurrenten, waardoor de achtervolging naar de belan grijkste groep enorm werd vergemakkelijkt. Zijn tweede lekke band kwam vijftien kilometer voor het einde. Hoe gek het ook klinkt, onder ideale omstandigheden. Zoetemelk en Anderson moesten eveneens van wiel verwisselen. Met z'n drieën brachten Winnen, Anderson en Zoete melk in een mum van tijd de aansluiting tot stand. „Ik heb niets op de anderen verloren, dus het was een goede dag", zei Peter Winnen. „Ik moet Raas bedanken voor de hulp. Wat hij gedaan heeft was geweldig. Jammer, dat hij ten val kwam". door zijn ademhaling ernstig werd bemoeilijkt. Bij kuchen en hoesten flitsten de pijnscheuten door zijn lichaam. Raas krabbelde moeizaam overeind. In plaats van voor het peloton naar de etappeze ge te snellen, peddelde Raas moei zaam voort en zag hij de stofwolk, waarin zich de favorieten bevon den, steeds kleiner worden. Daar in reden onder andere zijn ploeg maats Oosterbosch, De Keulenaer en Veldscholten. Met hen haalde Raas gedemoraliseerd Roubaix. „Wat doe je eraan", mompelde de Zeeuw aan het einde van de helle tocht. „Dit werk ligt mij, anders had ik het vorig jaar de Touretap pe hier niet gewonnen en ook nog eens een keer Parijs-Roubaix. Maar ik heb hier ook veel pech en daarvoor was ik blijkbaar nu weer aan de beurt". Handhaven Alle Nederlanders, die zo hoog mogelijk in het eindklassement willen staan, hebben zich in de smorende warmte op weg naar Roubaix, in het voorste gelid ge handhaafd. De een, Zoetemelk, met brio, twee anderen, Rooks van Van der Velde, met brutaliteit, nog twee anderen, Parijs-Roubaix-winnaar Hennie Kuiper en Peter Winnen, krampachtig. Ze waren er en dat was het belangrijkste. Gemeten naar het klassement kon zelfs gesteld worden, dat er hoege naamd niets gebeurd was. En toch was er, zoals altijd in de hel van het noorden, van alles aan de hand. Na de moordende tijdrit van zondag, die al voor aardig was schifting zorgde, werden nu de tijdsverschillen tussen de bete ren en de minderen flink opge voerd. De Nederlandse zegekan sen voor Parijs zijn er evenwel nog voor de volle honderd procent met Joop Zoetemelk, Johan van der Velde en Peter Winnen nog vooraan in het klassement. Tot de laatste fase van de derde etappe, op de stoffige kasseien van de hel van het noorden, zou Jan Raas zijn uiterste best doen de klassementsrijders Johan van der Velde en Peter Winnen in de voorste gelederen te houden. Als dat karwei erop zat, wilde hij al les proberen om de etappe te win nen. De eerste taak heeft de Ne derlandse kampioen schitterend volbracht. Van der Velde en Win nen zetten zich steeds bij het nade ren van een nieuw stuk kasseien aan het achterwiel van Raas en lieten zich als het ware voortsle pen in de zuiging van de woest pe- dalerende Zeeuw. Kinderkopjes Het trio fietste voortdurend aan de kop van de groep prominenten. Zo hielden ze kontrole op het wedstrijdgebeuren. De tegenslag kwam toen er zo'n honderd kilo meter waren afgelegd. De Belg Rudy Matthijs en de Deen Kim Andersen hadden juist hun vlucht ingezet, die de eerste ctappezege en de tweede gele trui zou brengen. Raas maakte achter het koppel tempo. Dat ging ge paard met akrobatische toeren 0111 kuilen en bobbels tussen de ongelijke kinderkopjes te ontwij ken. Bij zijn zoveelste sprongetje brak plotseling zijn versnelling sapparaat af. Volstrekt onver wacht sloeg er een hoop ijzer tus sen zijn spaken. Raas verloor zijn evenwicht en Van der Velde tui melde over hem heen. De Braban der mankeerde niets en kon on middellijk zijn weg vervolgen. Hij werd door Lubberding, Lam- merts en De Rooy teruggebracht naar de groep. Bij zijn zoveelste val in de hel van het noorden liep Jan Raas een stel zeer pijnljke ribben op. waar-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 6