streeknieuws dit biedt de beeldbuis stukken Bollen bloeiden om Parijs Zweedse muzikanten bezoeken ziekenhuis HAAMSTEDE HEEFT FIETSCROSSBAAN Schouwen-Duiveland op televisie 4 Donderdag 7 juli Richard Burton hertrouwd Rudi Carrell terug op Nederlandse televisie ZIERIKZEE - De banden tussen het Zierikzeese zie kenhuis en Zweden zullen donderdag 7 juli op originele wijze worden verstevigd. Het Zweedse Rode kruisziekenhuis, dat 26 jaar gele den officieel kon worden geopend dankzij de financiële hulp van zweden, krijgt namelijk een Zweeds muziekge zelschap op bezoek dat de naam Malmö FBU-RK Musik- kar draagt. Musikkar speelt ongeveer een uur. Het ziet er voorlopig naar uit dat het een Zweeds bliksembezoek wordt, want om vijf uur zullen zowel de mu zikanten als de ambassadeur weer vertrekken, de direktrice is er van overtuigd dat het een muzikale hap pening zal worden, die zeker zal wor den gewaardeerd door personeel en patiënten. Deze uit bijna vijftig man bestaan de groep maakt momenteel een toer door Engeland. Via via kwam de groep in kontakt met het Zierikzeese ziekenhuis. De muzikanten stelden voor een concert te verzorgen, een idee waarop de direktrice van het ziekenhuis, mevrouw A. Kortleve, met enthousiasme reageerde. Ambassadeur Om aan dit bezoek een officieel tintje te geven, werd tevens de Zweedse ambassadeur, C. H. Nauck- hoff, uitgenodigd, die meteen liet we ten gehoor te geven aan deze inventa- tie. De ambassadeur zal donderdag rond 12.00 uur in het ziekenhuis aan komen. Na een korte lunch zal hij een rondgang maken door het zieken huis. Om drie uur arriveert het mu ziekgezelschap. Het concert begint om vier uur en zal in de tuin van het ziekenhuis worden gehouden. Malmö LONDEN - De BBC heeft diiisdag meegedeeld dat de Britse acteur Ri chard Burton voor de vijfde keer is getrouwd. De bruid is de 35-jarige Sally Hays, een voormalige produktie-assistente van de BBC, die de 57-jarige acteur hgd ontmoet op een filmset in Wenen eerder in dit jaar. Het huwelijk werd voltrokken in New York. Sally Hays is de vierde vrouw van Richard Burton - hij trouwde twee keer met Elizabeth Taylor. BURGH-HAAMSTEDE Bevorderd Oud-inwoner van Burgh- Haamstede, W. den Haan is per 1 juli bevorderd tot luitenant ter Zee 2de klasse oudste kategorie bij de Konin klijke Marine. RENESSE Aquarellen-tentoonstelling In het koor van de Hervormde kerk te Renesse, wordt gedurende de zo mermaanden een tentoonstelling ge houden van aquarellen van de schil deres J. v. d. Hoeven-Paris. Vanaf vandaag (dinsdag) kunnen be langstellenden dinsdag- en donder dagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur in HAAMSTEDE - Haamstede beschikt sinds kort over een eigen fietscross- baan. Afgelopen zaterdag werd de laatste hand aan de werkzaamheden ge legd. Op de hoek Zandweg-Bernhardstraat ging een aantal vrijwilligers aan het werk. Het loonbedrijf Boot uit Haamstede stond voor een gereduceerde prijs een kraan af, die belangeloos werd bestuurd door Johan v. d. Vaate. In november van het vorige jaar diende mevrouw P. E. Bouwman-v. d. Zande uit Haamstede bij de ge meente Westerschouwen een aan vraag in. De gemeente stelde een stuk grond aan de Zandweg-Bern hardstraat ter beschikking, op voor waarde dat de betrokkenen het ter rein zelf geschikt zouden maken voor de fietscross. De gemeente heeft wel enkele heuveltjes opgeworpen en ook werd het terrein iets verlegd, omdat de kinderen anders te dicht bij de straat zouden rijden. Zolang de gemeente Westerschou wen het terrein niet nodig heeft mo gen de fietscrossers zich daar uitle- ZEIST- De Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Vogels is - nog tobbend over problemen van de vogel- beschreming met windsurfers - bang voor een nieuwe vorm van rekreatie: luchtbrommen. Het betreft ultra lichte vliegtuigen (Ulv's), waarvan er volgens de vereniging in ons land al enige tien tallen zijn verkocht De vogelbescher- ming dringt bij de Rijksluchtvaart dienst aan op een vliegverbod boven stiltegebieden, zo blijkt uit het blad „Vogels" van de beweging. Gereformeerde Gemeente in Nederland, Nieuwerkerk Woensdag 6 juli, 15.00 uur ds. A. van den Berg, huwelijksbevestiging. Oud-Gereformeerde Gemeenten in Nederland BRU1NISSE - D.V. donderdag 7 ju li, 19.30 uur: ds. E. du Marchie van Voorthuizen, Leersum. HILVERSUM - Na vele jaren afwe zigheid zal de artiest Rudi Carell het komende winterseizoen weer op de Nederlandse televisie te zien zijn. Carrell heeft donderdag met de KRO overeenstemming bereikt over de presentatie van dertien afleverin gen van een spelprogramma voor een actie van de Zonnebloem. De pro gramma's worden vanaf 11 novem ber telkens op vrijdagavond uitge zonden. Carrell heeft de afgelopen jaren programma's gemaakt en gepresen teerd voor de Westduitse televisie. Carrell is bereid de spelprogramma's te presenteren, omdat hij toch korte tijd stopt met zijn Duitse program ma. De spelprogramma's worden ge houden in het kader van de „nationa le televisie-actie 1-2-3, Schip voor Zonnebloem". ZIERIKZEE - Vanavond, dinsdag 5 juli, zullen twee televisiepro gramma's worden uitgezonden, waarvoor de opnamen op Schouwen- Duiveland hebben plaatsgehad. De eerste uitzending, om 19.10 uur, betreft het EO-programma ,,De Kinderkrant". In het kader van dit programma worden deze zomer een zeven-tal uitzendingen verzorgd, die allen op Schouwen- Duiveland zijn opgenomen. Vana vond is de titel van de aflevering „Verdronken land" en speelt zich voornamelijk af rond het gebied van de Plompetoren te Burghsluis. Archeologische vondsten van onder andere amateur-archeoloog Joop Deur- loo, afkomstig uit dit gebied, zul len nader worden bekeken. De uitzending begint om 19.10 uur op Nederland 2. Het tweede televisieprogram ma betreft een uitzending van het Tros-programma „Fiets 'm d'r in", waarvoor de opnamen vorige week dinsdag in het centrum van Zierikzee hebben plaatsgehad. Deze uitzending begint om 20.28 uur op Nederland 1. Woensdag 6 juli Nederland 1 9.30,13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven 15.30 uur De Afrikaanse olifant Na tuurfilm. 18.55 uur Het mitrailleursnest 19.20 uur Kenmerk 19.45 uur Socutera 20.00 uur Journaal 20.28 uur Het loon van de angst Do- kumentaire dat als introduktie geldt voor de in juli op de buis te brengen vier griezelfilms. Aan het woord ko men mensen die een kick van angst krijgen, Michael Carreras, eens direk- teur van de griezelmaatschappij Ham- mer. 21.10 uur Straw dogs. Hoofdpersonen zijn een jonge leraar wiskunde David (Dustin Hoffman) en diens vrouw Amy, die zijn gaan wonen op het platteland. Ze komen terecht in een plattelandsge meenschap die beheerst wordt door een alcohol verslaafde boer en zijn aan lager wal geraakte zoons. 23.10 uur Journaal Nederland 2 13.00 uur Nieuws voor doven 18.15 uur Tour de France 18.40 uur Sesamstraat 19.00 uur Nieuws 19.10 uur Van gewest tot gewest Een bezoek wordt gebracht aan een juwe lier in Goes en Maassluis wordt be zocht 20.00 uur Zyn verborgen leven. Het betreft een zeer bijzonder verhaal van een bekende handelaar in bananen die er twee gezinnen op na hield, zonder dat de betrokkenen er erg in hadden. 21.40 uur Het AstorPiazolla kwintet 22.15 uur Omnibus 22.30 uur Journaal 22.45 uur Nieuws voor doven Donderdag 7 juli Nederland 1 9.30,13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven 16.00 uur Caught Een film over ge vangenen uit 1949. 17.10 uur Hoogtepunten uit de we reldmuziek 18.55 uur De Roze panter 19.00 uur De jonkvrouw van Avignon. 20.00 uur Journaal 20.28 uur Mary Benjamin. Een man komt het verpleegsters-gilde verster ken en dat gaat niet zonder moeilijk heden gepaard. 21.10 uur Hier en nu 22.00 uur Kerkepad '83. Bezocht wordt Giessenburg, Hoornaar, Nieuw- poort. Noordeloos en Goudriaan. 22.25 uur Hill street blues. Het be zoek van de president wordt afgezegd en de jeugdbenden voelen zich bedro gen. 23.20 uur Journaal Nederland 2 13.00 uur Nieuws voor doven 18.15 uur Tour de France. Sportver- slag. 18.40 uur Sesamstraat 19.00 uur Nieuws 19.10 uur Woody Woodpecker 19.15 uur Skeezer. Amerikaanse speelfilm uit 1980. Skeezer is de naam van een hond die van grote betekenis is voor het kontakt van verpleegkundi gen met emotioneel gestoorde kinde ren. Het is een werkelijk gebeurd ver haal. 20.50 uur Bhutan, het verborgen ko ninkrijk. Dokumentaire over dit staat je in de Himalaya 21.30 uur Goden uit het Oosten. Dit keer wordt de religieuze betekenis van de Ganges nader bekeken. 22.30 uur Journaal 22.45 uur Nieuws voor doven de kerk terecht waarbij men dan te vens in de gelegenheid is de fraaie kerk te bezichtigen. KERKWERVE Geslaagd Mevrouw Postma-van der Wekken, oud-inwoonster van Kerkwerve, slaagde aan de Vrije Universiteit in Amsterdam voor het doctoraal exa men in de klassieke talen aan de fa culteit der letteren. Opbrengst kollekte In Kerkwert^fêèllekteerden enke le leden van de Chr. Gemengde Zang vereniging „Sursum Corda" te Scha- rendijke voor het Anjerfonds. De op brengst bedroeg" 306,- waarvan een kwart ten goede komt aan het koor. Gevers en kollektanten wordt hier bij dank gezegd! DUIVELAND Opbrengst kollekte Ned. Rode Kruis De kollekte voor het Ned. Rode Kruis heeft in de gemeente Duive- land een totaal bedrag opgeleverd van 4.121,10. Respectievelijk in Nieuwerkerk 1854,35, in Ooster- land 1562,65, in Ouwerkerk 496,25 en in Sirjansland 207,85. Gevers en kollektanten wordt dank gezegd. BRUINISSE Mbuma-kollekte In de maand juni werd weer gekol- lekteerd voor de Mbuma zending voor Rianne v. d. Bos, Martin v. Dommele (JPzn) en Martin v. Dom- mele (Jzn). De opbrengst was 148,55. Alle gevers en kollektanten hartelijk dank. De redactie behoudt zich het recht voor ingekomen stukken in te korten. Plaatsing betekent niet dat de inhoud door de redactie wordt onderschreven. Inge zonden stukken zijn buiten verantwoordelijkheid van de redactie en uitsluitend voor rekening van de brief schrijver, waarvan naam en adres bij de redactie bekend moeten zijn. Bedankt voor schoonmaken Grote Kerk Niemand van het Stichtings bestuur noch van de Commissie Zie rikzee koesterde enige maanden gele den hoop dat de Grote kerk binnen afzienbare tijd bevrijd zou kunnen worden van vuil enz. Een onmogelijk karwei én niet te betalen! Er sluimer den hier en daar echter krachten, welke in zeer korte tijd dit grote werk tot een goed einde hebben ge bracht. De motor van een en ander, mw. Pannekoek-van der Weele, ziet thans met gepaste trots naar het re sultaat van haar doorzettingsvermo gen. Op vrijwillige basis hebben velen gewerkt met stofzuigers, geboend, gedweild, kussens en andere overtol lige spullen afgevoerd, koffie gezet, voor een watertank gezorgd én deze Donderdag 7 juli, Ned. 1, 16.00 uur: „Gevangen'. Een scène uit deze Ameri kaanse speelfilm met de twee hoofdrolspelers James Mason als de miljonair en Barbara Bel Goddes als de ambitieuze Leonora. gevuld en wat verder gepresteerd werd. Middels dit briefje willen wij u van harte danken voor uw aandeel in de ze grote opknapbeurt. Mede door uw inzet is het schijnbaar onmogelijke uitgevoerd! Zo hebben wij thans een schone kerk, waar de liefhebbers van orgel muziek tijdens de Toeristendagen in elk geval een schone zitplaats kan worden aangeboden. Namens de Stichting en Commissie Zierikzee O.Z.K. L. A. VAN DER SCHELDE DEN HAAG - Voor 15 september mag er niets veranderen aan de bij zondere regionale toeslag (BRT). De ze uitspraak deed de Tweede Kamer maandagmiddag na afloop van een spoeddebat met minister Van Aar- denne (economische zaken) over af schaffing van BRT en aanpassing van de investerings premieregeling (IPR). LELYSTAD - De schade, die twee inwoners uit Lelystad zeggen te heb ben geleden door oplichting door een Amerikaans bedrijf. door NEL SCHUTTEVAÊR-VELTHUYS U. V. V' f 5 Op de hoek Zandweg-Bernhardstraat te Haamstede is er voor de jeugd een fietscrossbaan verschenen. De kindeken kunnen zich nu uitleven op het stalen ros. De foto is van Johan Berrevoets jr. Aan de overkant was een gezellige winkel, die huist allerlei artikelen buiten ging uitstallen, dat scheen ge woonte te zijn, want de straat had al meer uitstallingen. Toch wel een ge zellig buurtje hier, die Schinkel wist het wel. Langzaam kleedde Henk zich nu aan en maakte veel werk van scheren en haar borstelen. Dat haar was zijn zere been, het werd steeds dunner en het kostte steeds meer moeite om het zo goed mogelijk over zijn hoofd te vlijen. Niemand kon hem meer kwetsen, dan diegene die een mopje tapte over zijn komende kaalheid. Hij belde en vroeg aan het kamer meisje om een ontbijt. Hoewel het geen gewoonte was om op de kamer te ontbijten, had de baas gezegd, dat dit hotel er de eerste ochtend wel voor zorgde. Tien minuten later bracht het meisje een grote koffiepot vol thee en een bord vol ham en eie ren. Het brood was een stuk van een halve meter lengte en vijf centimeter middellijn, boter was er niet bij. Maar het smaakte allemaal koste lijk, alleen er zag nog een klein beentje in de ham en dat bezorgde hem kiespijn, hij voelde het aanko men. Het was die kies, waar al een hele poos de vulling uit was, hij had er ook naar moeten laten kijken. Niet aan toegeven, eten en opschie ten, daarna mond uitspoelen, tas in pakken en de straat op gaan om ken nis te maken met de Métro. Met een vertrouwd gebaar hing Henk de sleu tel op aan het rek en met een „bon jour" in het algemeen voor de gaande en komende man vertrok hij als een groot zakenman. Even bleef hij treu zelen voor de trap, waarboven het grote bord het woord metropolitain aangaf. De kies tokkelde nog treiterig, maar de ondergrondse trein vroeg zo veel belangstelling, dat Henk het wel verbijten kon. Hij kocht gewichtig aan het loket een carnet, betaalde met een biljet van 1000 francs om wat in kleine biljetten té komen en liep naar het perron. Een onaangename lucht hing er iegenlijk, dat was ook geen wonder, zo'n spoorweg onder een wereldstad. Er drentelden men sen op en neer, mannen met een krant, dames met een romannetje, geen mens die wat zei. Aan de witbe- tegelde muur ontdekte Henk al gauw de grote kaart, dit was een mooie, je kon op een knop drukken bij de naam waar je zijn moest, dan werd de route uitgestippeld. Even kijken o, daar kwam juist een trein binnen, nu eerst maar een eind je rijden, je kon immers net zo lang zitten blijven als je wilde. Contro leurs schenen er niet te zijn en de deu ren gingen vanzelf bij ieder station open en dicht. Henk lette niet meer op zijn zere kies, hij keek zijn ogen uit naar in- en-uitstappende reizigers. Dan vestigde hij zijn aandacht op de kaart, die midden in de wagon hing, daarop stond de hele route van de lijn aangegeven. Een flinke scheut in zijn kies deed hem opstaan gelijk met.enkele andere reizigers en vlug schoot hij met hen het perron op van een geheel onbekend punt. Met grote letters stond echter op de witte tegels de naam aangegeven en weer begon Henk de grote kaart aan de muur te bestuderen. Het puntje van zijn tong streelde voorzichtig de kies met het gaatje, een nieuwe scheut pijn sloeg door hem heen. Wat een ellende en niemand waar hij eens iets tegen kon zeggen. Met zijn vinger zocht hij de route, deze kaart was niet verlicht, wacht eens even hij was nu bij Pont Neuf, maar dan had hij kunnen blij ven zitten tot de Opéra Een nieu we trein kwam al weer binnen en de kiespijn werd weer even weggedrukt door het instappen. Henk lette nu terdege op, nog twee stations en dan was hij op de plaats van bestemming. Eenvoudig toch eigenlijk, met wat meer zelfvertrouwen stapte hij uit en liep mee tot de uitgang, de aktentas onder de arm geklemd. Hij zag er op dat moment uit als een man van de wereld en wist dat ook wel, boven dien was hem uitgelegd dat de ont moeting met de zakenrelatie zou plaats vinden in een groot café restaurant, genaamd de la Paix, hij Eon niet missen. Met een zucht van verlichting kwam Henk de frisse voorjaarslicht weer binnen, hij hield zijn mond ech ter stijf dicht, want uit ervaring wisjt hij, dat de temperatuursverschilleb erg werkten op kiespijnen. Eerslt bleef hij staan kijken naar de drukte om hem heen, wierp een vluchtigë blik over de Opéra en keek dan uit naar het bekende café, daar moesten allerlei zakenmensen te vinden zijn. Het duurde even voor hij was over gestoken, dan liep hij zoekend langs het brede terras, waar gargons koffie serveerden. Hij nam plaats tegen over een kiosk, waar hij vertrouwe lijk tegen een uitgestalde Haagse Post aankeek, even later stond hij weer op en kocht het blad. Zijn blik viel ook op een grote kaart van Pa rijs, die kocht hij eveneens en instal leerde zich blij weer op zijn oude plekje. Toen kwam de gargon en non chalant bestelde hij café au lait, want de zwarte koffie vond hij vreselijk. Het duurde een poosje voor de bestel ling werd gebracht, keurig met een nota er bij, alleen liep het schoteltje over van de melk. Henk liet het een beetje afkoelen, de kies was juist weer wat ingeslapen, maar de hete koffie lokte wel. Hij keek vluchtig zijn Haagse Post in en werd dan ver rast door een vriendelijk: „Monsieur Uwiesmén?" (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 4