Weidy Fleur voor derde keer Zeeuws kampioen Dichter-schrijver Hans Warren opende zomertentoonstelling Afscheid zesde klas CNS te Kerkwerve V berichten Plattegrond Bruinisse Orgelconcerten in Dreischor Bijeenkomst bejaardensoos Oosterland Geslaagden HAVO-VWO Goes ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 5 juli 1983 Nr. 23347 3 Voor de 21ste keer in het Burgerweeshuis te Zierikzee Hans Warren loopt onder een door Ad en Tessa Braat opgeheven tafel door een tot dan toe afgesloten gedeelte van de tentoonstelling. Op deze wijze opende hij de 21ste zomertentoonstelling van het kunstenaarsechtpaar Braat. Landbouwers in overtreding Twee van de vijf landbouwers die werden gekontroleerd in het kader van de bestrijdingsmiddelenwet '62 bleken in overtreding te zijn. Zij kre gen een proces verbaal wegens het verboden in opslag hebben van ver giften en andere bestrijdingsmidde len. ZIERIKZEE Verkoopdag ten bate van Hervormd Verenigingsgebouw Op zaterdag 16 juli houdt de jubi- leumcommissie van het Herv. Vere nigingsgebouw ten bate van de nieu we centrale verwarming en de reno vatie van het gebouw een verkoop dag vanuit twee kramen in de Beu- ze" aan het Havenplein in Zierikzee. Te koop zullen worden aangeboden: In de ene kraam nette tweedehands- kleding. In de andere kraam is een keur van zelfgemaakte levensmidde len te koop, zoals eigengebakken ca ke, koekjes, boeterkoek, eigenge maakte jam, enz. Wie voor dit ver- koopdoel iets te missen heeft kan dit vrijdagmiddag 15 juli na vier uur af geven bij mevr. Uyl aan de Oude Ha ven 42. Kunt u zelf niets maken of bakken, dan willen anderen dat wel voor u doen. U kunt in dat geval van nu af geld afgeven bij mevr. Uyl óf bij mevr. Wandel van de Herv. Vrou wenvereniging. De jubileumcommissie vergadert donderdagavond om 7 uur. Alle me- dewerk(st)ers worden tegen half.acht uitgenodigd. De uitslag van de grote loterij zult u a.s. donderdag 7 juli in dit blad aantreffen. Geslaagd Aan de Katholieke Leergangen te Tilburg slaagde F. Beekman, leraar aardrijkskunde aan de Rijksscholen gemeenschap, voor het examen M.O.- II Aardrijkskunde. Zijn afstudeers criptie luidde: ,,De binnenduinen van Zuidwest-Nederland. Histori sche geografie en landschapsecolo gie". Komplete tuigage gestolen R. H. uit Rotterdam deed aangifte van diefstal van de komplete tuigage (vijf zeilen, waarde 8.000,-) van zijn zeiljacht Mazathan, dat in Schouwen- Duiveland lag afgemeerd. De thuis haven van het jacht is Huizen. Auto in brand Een forse rookontwikkeling uit de motorkap duidde maandagmiddag rond vier uur op brand in de auto van R. F. van W. uit Haarlem, die op het Havenplein stond geparkeerd. Het voertuig stond voor Cafetaria 't Cen trum, waarvan eigenaar André Deur- loo het vuur in de kiem smoorde met een sehuimpoeder-blusapparaat. De gealarmeerde brandweer behoefde geen dienst meer te doen. SCHARENDIJKE Bromfietser met bekkenfraktuur naar ziekenhuis Maandagavond rond elf uur botste de jonge bromfietser J. G. uit Dene kamp bij de voetgangerstunnel on der de Brouwersdam tegen een paal. Hij kwam zo ongelukkig terecht, dat hij met een bekkenfraktuur naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Dokter Flach verleende eerste hulp. KERKWERVE Geslaagd Ina van der Wekken uit Kerkwerve heeft met sukses haar studie tot doc torandus in de klassieke talen vol tooid aan de faculteit der letteren aan de Volksuniversiteit te Amster dam. Zij studeerde daar acht jaar, terwijl de gebruikelijke studietijd voor deze richting negeneneenhalf jaar bedraagt. Bijzonderheid is dat haar echtge noot Jurjen Postma, afkomstig uit Friesland, ook donderdag afstudeer de, eveneens in de oude talen en bo vendien cum laude. Zij hebben beiden reeds een baan als leraar. tuin met liefde wordt gekweekt en verzorgd door de zoon des huizes." Aldus Warren. De schrijver richtte een bijzonder woord van lof tot de beide Braats: „Tessa's werk wint nog steeds aan waarde en schoonheid ge durende een reeks van jaren en de met humor gekruide plastieken van Ad ademen een bijzondere sfeer uit, die velen zal bekoren." In tegenwoordigheid van een aan tal coryfeeën uit de Nederlandse kunstwereld en vele genodigden uit de regionale samenleving opende Warren tot slot de tentoonstelling door een tot dan toe voor het publiek afgesloten gedeelte van de expositie te betreden. De expositie zal worden gehouden tot en met 6 augustus, en is op maandag tot en met zaterdag te bezichtigen van 10.00 tot 17.00 uur. In de rubriek voor 1-jarige merrie's behaalde Arone-Utopia (vader Trouba dour) van fokker en eigenaar J. L. Hanse en F. C. van Herpen.te Haam stede een 2e plaats met een le premie. Op de 3e plaats, eveneens met een le premie, eindigde Amaire (v. Forma teur) van fokker en eigenaar B. M. Moerland te Renesse. Aesiree (v. Roe mer) van dezelfde eigenaar behaalde een 2e premie. Rubriek 2 voor 2-jarige merrie's le- MACERATA, ITALIË - De 52-jarige Vanda Dignani Grimaldi is de eerste blinde afgevaardigde in het Italiaanse parlement Zij werd in de Zuid-Ita liaanse provincie Macerata als onaf hankelijke kandidaat gekozen voor de communistische partij. Mevrouw Gri maldi zal zich in het parlement in het bijzonder bezighouden met gehandi captenzaken. BRUINISSE - Als uitvloeisel van een gemeenteraadsbesluit van 7 juni 1982 verscheen gisteren (maandag) de eerste kleurenplattegrond van de ge meente Bruinisse. Al jaren is ge poogd om in samenwerking met de plaatselijke V.V.V. zo'n plattegrond van de grond te krijgen, in welk overleg ook B.V. Rekreatieprojekt Bruinisse werd betrokken. Men heeft echter lange tijd tegen de hoge kosten opgezien: met een uitga ve van 6.000 stuks is een bedi-ag van 20.000,- gemoeid, indien de kaart volledig door een partikulier bedrijf zou worden vervaardigd. In de raads vergadering van juni vorig jaar stem de de raad in met een kollegevoorstel dat een beschikbaarstelling van 7.000,- inhield, voor het verzamelen van materiaal door de Technische Dienst, waarmee de totaalkosten aanmerkelijk gedrukt konden wor den. En het resultaat is er nu: een overzichtelijke kaart met de gege vens in diverse talen eronder. De ge meentekaart is verkrijgbaar bij de middenstanders van het dorp tegen betaling van 3,-, in een oplage van 4.000 stuks. Uiteraard ligt de kaart ook bij het V.V.V.-kantoor te koop. •Tot slot een zinsnede uit het toenma lige kollegevoorstel: „Gelet op de in komsten welke de gemeente heeft uit de toeristenbelasting lijkt het ons ge rechtvaardigd dat de gemeente ten •laste van de algemene middelen het •gevraagde krediet beschikbaar '.stelt". Een kwestie: voor wat, hoort (wat dus. DREISCHOR - De bekende orga nist Dirk Jansz. Zwart geeft deze zo mer op het orgel van de Nederlands Hervormde Kerk te Dreischor een zestal orgelkoncerten. De koncerten zullen worden gehouden op de woensdagen 20 en 27 juli en 3, 10, 17 en 24 augustus. De aanvang is steeds om 20.00 uur. Op woensdag 3 augustus zal, traui- tiegetrouw, medewerking worden verleend door mevrouw M. N. Coumou-Groenendijk, sopraan, te Zierikzee. verde voor Zonnefleur (v. Komman- deur) van fokker J. L. Hanse en eige nares mej. H. Vijfwinkel te Burgh een 4e plaats met een le premie op. De 6-jarige merrie Theresia (v. Ja son) van fokker en eigenaar J. Boot uit Haamstede behaalde een 2e premie in rubriek 4 met een veulen, dat premie- waard werd verklaard. ïn rubriek 6 voor 4 jaar en oudere ster-merrie's en LB.O.P. werd Unita- Utopia (v. Due de Normandie) van J. L. KERKWERVE - De zesdeklassers van de CNS te Kerkwerve namen vrijdagmiddag afscheid van school. Dit ging als vanouds gepaard met het strooien van snoep in de lagere klas sen. Hierna kreeg het hoofd van de school, de heer C. J. van Sluys, ka- dootjes aangeboden en werd een klassefoto gemaakt als herinnering. Het officiële gedeelte bestond uit het uitreiken van de getuigschriften en een Bijbel. Iedereen werd per soonlijk toegesproken door de heer Van Sluys. Hierna mochten de kinde ren naar huis. Op zaterdagavond kwamen ze echt voor het laatst bijeen voor een geza menlijke barbecue, samen met het hoofd van de school en echtgenote en enkele moeders om de helpende hand te bieden. Rond half acht was ieder een aanwezig op de mini-camping van de familie B. J. Boot aan de Ver- seputseweg. De barbecues brandden al, dus de kinderen konden meteen JOHANNESBURG - De voorzitter van de machtige Zuidafrikaanse Broederbond, professor Karei Bos- hoff (63), is maandagavond afgetre den uit protest tegen de rege ringsplannen ook kleurlingen en In diërs een stem te geven in het politie ke systeem. OOSTERLAND - In het dorpshuis Oosterhof te Oosterland werd de laatste seizoenbijeenkomst gehou den van de bejaardensoos. De middag stond onder leiding van de waarnemend presidente, me vrouw Van 't Hoff-v. d. Maas. Gedu rende een uur werd gekeken naar een toneelstuk van de zesde klassers van de openbare lagere school. Na de thee vermaakten de ouderen zich met spelletjes en werd koffie met gebak genuttigd. Enkele leden waren niet in de gelegenheid de laatste soosmid- dag bij te wonen in verband met va kantie. Twee leden werden in dit sei zoen aan de soos ontnomen, me vrouw Meerman en mevrouw Ni- kerk. Aan het einde van de middag dankte de waarnemend presidente alle aanwezigen en hoopte een ieder in gezondheid terug te mogen zien in het nieuwe seizoen. De eerste soosmiddag na de vakantie is vast gesteld op 8 september. Hanse en F. C. van Erpen te Haam stede 3e met een le premie en bevor dering tot keur-merrie. HHaar veulen Bunita-Utopia (v. Omega) werd premie-waardig geacht Rubriek 7 leverde voor Siria (v. Ecla tant) van D. J. Geelhoed uit Oosterland een 3e plaats op met een 2e premie. Vaingeur(v. Magneet) van fokker-eige naar Th. Verburg uit Dreischor kreeg een 4e plaats met een 2e premie in rubriek 8. In dezelfde rubriek behaal de Urolien (v. Lector) van mej. J. Eger uit Zonnemaire een 3e premie. Deze merrie behaalde in tuL-aOh. 12 voor bestgaande rijpaarden een 6e plaats, wat een goede prestatie was. In rubriek 13 was er voor Unita- Utopia een 2e plaats bij de bestgaande fokmerrie's. Deze paarden werden ge reden door Hanneke Vijfwinkel te Burgh. Het laatste programmapunt was het aanwijzen door de jury van de jeugdkampioene van Zeeland. Dit ging tussen de kampioen 1-jarigen Allien (v. Tolad) fokker-eigenaar Van der Pefj 1 uit Axel, de kampioen 2- jarigen Zamona (v. Signatuur) fok- kei^eigenaar R. de Badts uit Hulst en Weidy Fleur van J. L. Hanse. Evenals het vorige jaar-viel, na rijp beraad door de jury de kampioenstitel ten deel aan Weidy Fleur. aan de maaltijd beginnen. Het werd een gezellige avond. Tussen het eten door werden spelletjes gespeeld, zo als ringlopen, tennis en volleyballen. Verder hielden de kinderen zich be zig met aerobic-dancing. Om tien uur kregen de aanwezigen nog een ijsje en om half elf keerden de zesdeklas sers tevreden huiswaarts. GOES - Op het Christelijk Lyceum voor Zeeland, een scholengemeen schap Lyceum-Havo, slaagden de volgende Schouwen-Duivelandse leerlingen voor het diploma: HAVO Gerard Bin, Zierikzee; Roemer Braacx, Dreischor; Ellen Klatter, Haamstede; Anja van der Maas, Zie rikzee; Monica Manni, Burgh-Haam- stede; Lian van Nieuwenhuijze, Scharendijke; Jeannet Ringelberg, Scharendijke; Jantine de Ruijter, Zierikzee; Annemarie van de Sluis, Zierikzee; Annemieke van Waveren, Burgh-Haamstede. VWO Jan Stoffel den Boer, Zierikzee; Jaap Bij de Vaate, Kerkwerve; Mar- die Hack, Haamstede; Jan Hage, Zie rikzee; Sari Klatter, Haamstede; Uneco de Meester, Zierikzee; Eric- Jan Mes, Haamstede; Joan Rotte, Zierikzee; Arie Speelman, Ooster land; Jaap Verton, Zierikzee; Corien de Waaij, Zierikzee; Jaco van der Wekken, Noordgouwe. Veemarkt Leiden LEIDEN, 4-7. Aanvoer totaal 1257. Slachtrunderen 771, schapen en lam meren 486. Prijzen per kg: Stieren le 8,70 - 9,50, 2e 8,35 - 8,65; vaarzen le 8,05 - 9,15, 2e 7,30 - 8,00; koeien le 8,05 - 9,10, 2e 7,30 - 8,00, 3e 6,90 - 7,25; worstkoeien 6,05 - 7,30; dikbillen extra kwaliteit 9,75 - 13,75. Prijzen per stuk: Schapen 170 - 220; zuiglammeren 180 - 220. Overzicht: slachtrunderen: aan voer minder, handel vlot, en prijzen iets hoger; schapen en lammeren: aanvoer minder, handel matig, en prijzen iets minder. Paardenmarkt Utrecht UTRECHT, 4-7. Op de paarden markt in Utrecht zijn maandag 223 dieren aangevoerd. De noteringen waren als volgt: Luxe paarden 3000 - 4000; werk paarden 2200 - 3400; oude paarden 1900 - 2550; 3-jarige paarden 1700 - 2700; 2-jarige paarden 1450 - 2550; veulens 450 - 1350; hitten 550 - 1550; pony's 250 - 1000. Prijzen per kg geslacht gewicht: Oude slachtpaarden 5,30 - f 7,00; jonge slachtpaarden 6,00 - 7,20. De handel: slachtpaarden zeer rustig, pony's kalm. Aard appel beurs Rotterdam ROTTERDAM, 4-7. Consumptie aardappelen, los verladen af bedrijf, per 100 kg, exklusief b.t.w. Klei-aardappelen: Bintje 35-50 mm 8,00 - 9,00; Bintje 50 mm opwaarts 24,00 - 29,00; Bintje 35-55 mm 13,00 -ƒ 15,00. Voeraardappelen 6,00 - 7,50. De stemming was rustig. Uitgever B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoon Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (na 18.30 uur): 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur): 01110- 6719, 01110-4669, 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110- 3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbeta ling) f37,00; per jaar f 141,00; losse nummers f 0,75. De abonnementsprijzen zijn in clusief 4% B.T.W. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven; 48 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 5,92. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclu sief 4% B.T.W. De merrie Weidy Fleur werd voor de derde keer Zeeuws kampioene bij de 3-jarigen tijdens de centrale keuring van warmbloedpaarden. Links staat eigenaar-fokker J. L. Hanse uit Haamstede. ZIERIKZEE - Vrijdagmiddag- opende de dichter- schrijver in de tuin van het Burgerweeshuis de 21ste zo mertentoonstelling van het Zierikzeese kunstenaar sechtpaar Ad en Tessa Braat. Zowel het Burgerweeshuis als de bijbehorende tuin zijn onderdeel van een exposi tie, waar het werk van een flink aantal Nederlandse kunstenaars en de Westduitse Gerlinde Lensing is te be wonderen. De tentoonstelling is feitelijk opgedeeld in tweeën: in het huis is een fraaie kollektie bijeengebracht, die is op gebouwd uit kleine schilderijen, kandelaars, koper werk, porcelein, prenten, antieke sieraden, zilver en cu riosa; de sfeervolle tuin is omgebouwd tot expositie ruimte van het werk van een twintigtal beeldhouwers. In zijn openingstoespraak maakte Hans Warren gewag van het bijzon dere feit, dat in deze tentoonstelling het heden en verleden, door middel van moderne kunst en antiek, dooreengeweven is tot een attraktief geheel. „De opening van deze zomer tentoonstelling gebeurt altijd in een feestelijke sfeer. Een belangrijke faktor daarbij is vandaag het schitte rende zomerweer, waar we in Neder land altijd naar snakken, en dat nu volop aanwezig is. Maar niet alleen het weer is debet aan deze goede sfeer. Ook de entourage van het stad je Zierikzee, de speciale sfeer van dit oude huis, tesamen met het artistie ke gebeuren, zorgen ervoor dat aller lei wegen van het verleden en heden hier samenkomen tot een feestelijk en harmonieus gebeuren". Dier als onderwerp Het was Warren opgevallen dat bij de kunstwerken in de tuin het dier veelvuldig als onderwerp is gekozen door de kunstenaars. „Het lijkt wel of hier een volledig asiel van dieren is gedropt. Sommige van hen kunnen we met een gerust hart heel geslaagd noemen". Warren noemde de tuin als bijzon dere smaakmaker van het geheel. „Je kunt voelen dat het gewas in de Keuring warmbloedpaarden SEROOSKERKE (Walcheren) - Op de zaterdag te Serooskerke gehouden centrale keuring van Warmbloed paarden stamboek Nederland (W.P.N.) voor merrie's uit de provincie Zeeland heeft J. L. Hanse met Weidy Fleur uit Haamstede weer een fraai resultaat geboekt Bij de 3- jarigen was in rubriek 3 voor dit paard de hoogste eer weggelegd en zij legde hiermee bij de 3-jarigen beslag op het jeugdkampioenschap van Zeeland, met het ster predikaat en een le premie. Daar Weidy Fleur ook reeds eerder bij de 1- en 2-jarigen beslag op de Zeeuwse titel wist te leggen, betekende dit de derde achtereenvolgende Zeeuwse titel. Over het geheel genomen werden door Schouwen-Duivelandse fokkers op deze centrale premiekeuring goede resultaten behaald.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 3