NIEUWSBODE Mixedteam TV Duiveland via 3-2 triomf op TV DOS tenniskampioen van Zeeland Annelies de Koning met Tanagra goede winnares in Ll-dressuur WEK-mixedteam naar hoofdklasse na verrassende zege op Bru-Tèn TV Duiveland-team pakt titel jeugdkompetitie Tijdens open dressuurwedstrijd PPC Schouwen-Duiveland ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 4 juli 1983 Nr. 23346 5 NIEUWERKERK - Zaterdag is het eerste mixedteam van Tennisvereniging Duiveland kampioen van Zeeland geworden via een zwaarbevochten 3-2 over winning op het Vlissingse DOS. De Duivelandse formatie gaat nu verder om de nationale distriktstitel. In de poulewedstrijden, voorafgaand aan de finale wedstrijd tegen DOS klopten de Duivelanders eerder de ploegen van de LTC Zierikzee, TV De Schelde uit Vlissingen en het Middelburgse MLTC. DOS ver sperde TSI uit Goes, MLTC II en Zaamslag de weg. In de twee enkelspelen, waarmee het treffen tus sen Duiveland en DOS werd geopend werd de buit eerlijk gedeeld. Ria van Wijngaarden verloor van Nellie van Wondergem met 6-4 en 1-6, maar Frank van de Vliet liet weinig heel van de aspiraties, die Aad ten Bruggencate mogelijk koesterde. Via twee keer 6-1 kwamen de partijen op gelijke hoogte. Voordat DOS zijn tweede winstpartij zou inkasse- ren, had Duiveland zich al verzekerd van de Zeeuwse kampioensbeker, omdat Nelie en Bertus Bleyi ruim schoots wonnen van Anneke ten Bruggencate en Chris van Wondergem (6-2, 6-4) en ook het herendub- bel Bertus Bleyi en Frank van de Vliet zich geen mo ment liet verontrusten door Chris van Wondergem en Aad ten Bruggencate, hetgeen aan de skore 6-1,6-1 duidelijk valt af te lezen. Dat in de slotpartij nog een nederlaag gei'nkas- seerd moest worden door het damesdubbel Ria van Wijngaarden en Nelie Bleyi was aardig voor de sta tistiek, maar de 1-6,3-6 uitslag kon niets meer afdoen aan de 3-2 einduitslag voor het Duivelandse kwartet. Uit handen van distriktsvoorzitter Chris van Won dergem mocht captain Frank van de Vliet de beker behorende bij de titel in ontvangst nemen. Het team van Duiveland, dat kampioen van Zeeland werd do or een 3-2 overwinning op DOS uit Vlissingen. Van links naar rechts Bertus Bleyi, Ria van Wijngaarden, Nelie Bleyi en captain Frank van de Vliet. Foto: Joh. Berrevoets jr. BROUWERSHAVEN - De afgelo pen weken werd op Schouwen-Dui- veland een jeugdtenniskompetitie afgewerkt van spelers en speelsters, die niet in officieel KNLTB-verband uitkomen, maar die toch zeer rede lijk met een racket en een tennisbal uit de voeten kunnen. In de kategotie van de middelbare schooljeugd pakte een kwartet van Tennisvereniging Duiveland de titel door met ruime cijfers te winnen van TV Scelveririg- he. De ontmoeting werd afgewerkt op de banen van TV Brouwershaven. De zes deelnemende ploegen waren onderverdeeld in twee poules van drie. Scelveringhe kWam als win naar uit de bus in de poule, waarin verder WIK en Brouwershaven uit kwamen. Duiveland toonde zich in de andere poule de meerdere over Bru-Tèn (3-2) en Zierikzee (5-0). In de finale hadden José van Dienst, Lianne Wijsman, Robert Her mes en Jacco Folmer weinig moeite om zich Scelveringhe van het lijf te houden. Bij een 4-0 voorsprong gooi de een fikse regenbui roet in het eten, waardoor de gemengd dubbelpartij niet meer kon worden versbeeld, maar de uitslag zou toch louter sta tistische waarde gehad hebben. KRUININGEN - Henk Mutsaars heeft de afwezigheid van de Neder landse Tourvedetten uitgebuit met de zege in de profronde van Kruiningen. De coureur uit Schijndel was in de eindsprint van de honderd kilometer lange koers zijn medevluchters Ver meulen (Bel), Takj Van Vlimmeren en Aling te snel af. Hij legde het parkoers af in 2 uur 33 minuten en 15 sekonden. De kopgroep van vijf renners was al na twintig kilometer ontstaan. Mixedpartij Diana Coppoolse won de eerste set op tiebreek (7-6) om vervolgens de tweede overtuigend aan Marja Hart te moeten laten: 3-6. Spannend werd de derde en laatste set. Beide speelsters wogen goed te gen elkaar op, maar uiteindelijk gaf de wat grotere vastheid van de jeug dige Bruse speelster de doorslag: 6-4. Inmiddels was ook de mixedpartij tussen Stella Vonk en Gert van Hen gel aan Bruse zijde en Gerda en Hans Minnaar aan Kerkwerfse kant ver gevorderd. Het WIK-koppel won re gelmatig via de cijfers 4-6.1-6. Ook het damesdubbgl ging vervol gens naar WIK, waardoor de partijen op gelijke hoogte kwamen en de vijf de en laatste partij de beslissing moest brengen. Stella Vonk en Diana Coppoolse kregen eerst echter nog zeer ruim klop van Marja Hart én Gerda Minnaar: 2-6, 1-6. Het verloop van de slotpartij werd in de aanloop van dit verslag reeds gememoreerd. WIK mag het volgend seizoen gaan meedraaien in de Zeuwse hoofdklas se. Tegen die tijd is de akkommoda- tie van de Kerkwervenaren inmid dels „volwassen" en kan men de te genstanders in iedergeval ontvangen zoals dat hoort. Het kwartet van tennisvereniging WIK, dat door een 2-3 zege op Bru-Tèn kam pioen werd en daardoor promoveerde naar de Zeeuwse hoofdklasseFoto: Joh. Berrevoets jr. BRUINISSE - De Paarden- en Ponyklub Schouwen-Duiveland organiseerde in de binnenbak van manege De Korenzolder in Bruinisse een dressuur wedstrijd voor paarden in de kategoriën B, L, M en Z. Jammer was het, dat in de Z-klasse (opnieuw) slechts een kombinatie startte, maar wat Ellen Bacchus en Moniteur lieten zien was met afstand het hoogtepunt van de wedstrijd. Ju ry de heer Oudt uit Amsterdam beloonde de kombinatie dan ook terecht het hoogste van de hele dag. „De 125 en 124 punten, die zij op haar konto kreeg, lijken misschien niet zo geweldig, maar wel als ik dat doe", liet de heer Oudt weten. „Ik ben nooit zo gul, omdat ik bijzonder kritisch jureer. De proeven die deze kombinatie neerlegde waren evenwel meer dan voortreffelijk". Overigens was de kritiek die herhaaldelijk over het hoofd van de Amster damse jurylid werd uitgestrooid niet mals, maar Oudt bleef er ijselijk koud onder. „Over de uitvoering van dressuurproeven en de jurering daarvan bestaat altijd diskussie, maar ik heb voor mijn gevoel naar beste eer en gewe ten mijn werk gedaan". omgekeerd. José Perridon eiste de oranje rozet op met 120 punten, ter wijl Annelies de Koning nu als twee de op 116 punten bleef steken. In de Ll-proef kwam Perridon uit op 121 punten. Een winstpunt behaalden hier ook de nummers drie en vier. Anja Bovenberg met Present van RV Likkebaerd totaliseerde 120V2 punt en Annet Ouwenbroek kwam met Ulvert nog net boven de grens. De RV Renesse-amazone kreeg 120 punten op haar startkoepon. Voor haar L3-proef kwam zij niet verder dan 106 punten, terwijl Catherine Butler met Lotje uitkwam op 105 punten. Voor haar Li-proef kwam de Renesse-kombinatie, die debuteerde in de L-rubriek, uit op. 110 punten. Freddy Monshouwer startte met Pa- rine alleen in de Ll-proef, die hem 101 puntei) opleverde. In de B- proeven kwam Henk Cramer met Ve- dor van de RV Nootdorp als beste uit de bus met respektievelijk 107 en 121 punten voor de twee proeven. Door het geringe aantal starters werden beide resultaten samengesteld voor het eindresultaat. Sylvia Bax werd tweede met Andreas met 112 en 107 punten en haar PPC SD-klubgenote Marina Minderman eindigde als der de met 104 en 111 punten. Zij reed haar proeven op de rug van Kandrie. Het viertal van TV Duiveland, dat jeugdkampioen werd van Schouwen- Duiveland door een ruime overwinning in de finale tegen Scelveringhe. Links Jacco Folmer en rechts Robert Hermes. Op de trap boven José van Dienst en daaronder Lianne Wijsman. Foto: Joh. Berrevoets jr. WENEN - Austria Wien heeft zater dag overeenstemming bereikt met Ajax over de Transfer van de 27- jarige middenvelder Felix Gasselich. Ajax en de vijftien-voudige Oosten rijkse international waren het don derdag al eens geworden over een contract van drie jaar. MEMMINGEN - Beate Habetz heeft het Westduits dameskampioen schap wielrennen veroverd. De 22- jarige ex-wereldkampioene greep de ze titel voor de zesde keer. Ze won de sprint van een kopgroepje van acht rensters. Haar tijd over de 74 kilome ter was één uur en 56,04 minuten. ïn de M-proeven kwam Arnold Kriens van de organiserende vereni ging opmerkelijk voor de dag met zijn fraaie paard Ocanan. Met dit ty pische springpaard inkasseerde Kriens in de M3-proef zijn eerste winstpunt in deze klas. Veertien da gen eerder belandde hij tijdens een springkonkoers, eveneens op de ter reinen van De Korenzolder op een fraktie van de Z-kategorie. In de dressuurproeven wilde het aanmer kelijk minder vlotten, maar jury Oudt bespeurde kwaliteiten, die toe reikend waren voor 177 punten voor de Ml-proef en voor 122 punten voor de M3-proefDeze laatste waardering leverde Kriens tevens de zege en het oranje rozet op in deze kategorie. Ramano Met een punt minder eindigde An- thonie Sanders met Julia van Ruiter- vereniging Sint Joris als tweede, ter wijl Maria Herlaar met Beauty (een „schoonheid" van een Ramano) van RV Marfleet als derde eindigde. Met 120 punten pikte zij wel haar tweede winstpunt van de middag mee, omdat zij eerder voor de Ml- proef ook al 121 punten kreeg toebe deeld, een skore, waarmee zij deze proef als winnares afsloot. Arnold Kriens klasseerde zich met de reeds genoemde 117 punten als tweede. De derde plaats ging in deze kate gorie naar Mara de Bel met haar Fries Simke, waarmee zij voor het eerst startte in de M-klasse. Het ver wachte winstpunt, kwam er voor de amazone van de Ruitervereniging Renesse evenwel niet uit, ondanks het feit, dat jury Oudt bekend staat als een groot fan van Friese paarden, zeker in de dressuur. „Ik vond het een goed uitgevoerde proef, maar er kleefden her en der wat schoonheids foutjes aan. Om met een dergelijk paard een proef van niveau neer te leggen, moet je als ruiter van goede huize komen", legde Oudt uit. An- thonie Sanders kreeg met Julia 113 punten. Erica Butler met Ramesses 1Ö9 punten en Inge van de Berg met Sinclair 106 punten. Winstpunten Over de twee L-proeven deelde Oudt in totaal vijf winstpunten uit, waarvan José Perridon met Moos van Ruitervereniging Likkebaerd er twee binnenhaalde, in iedere proef één. In de Ll-proef moest José Perridon de eerste plaats evenwel aan Anne lies de Koning laten met haar paard Tanagra. De amazone van de PPC Schouwen-Duiveland kwam uit op 123 punten voor een ronduit prima proef. In de L3-proef waren de rollen e ^omn9 met haar paard Tanagra en puike overwinning in de Ll-dressuur en veroverde andermaal een winstpunt. Foto: Joh. Berrevoets BRUINISSE - Het eerste mixedteam van Tennisvere niging WIK uit Kerkwerve heeft zaterdagmiddag verras send de Zeeuwse hoofdklasse bereikt door in Bruinisse met 2-3 te winnen van het team van Bru-Tèn. Vooraf was het Bruse team, bestaande uit Diana en Peter Coppoolse, Stella Vonk en Gert van Hengel duidelijk favoriet, maar toen Peter Coppoolse verstek moest laten gaan in de beslissende herendubbel-partij en tweede team-speler Jaap Huizer moest invallen profiteerden Ruud van Wey- nen en Hans Minnaar. Via een 5-7, 3-6 zege op Huizer en Van Hengel kwam de totaalzege uiteindelijk bij het Kerkwerfse kwartet. De ontmoeting tussen Bru-Tèn en In de aanloop naar de zaterdag WIK begon, zoals voorspeld was. Pe- gespeelde finale, moesten de twee fi- ter Coppoolse won zijn heren en kelspelpartij tegen Ruud van Wey- nen overtuigend met 6-3 en 7-5, on danks het feit, dat Van Weynen in de tweede set met 1-4 aan de leiding kwam. De fel terugvechtende Cop poolse zette de zaken evenwel weer recht. Bijzonder enerverend was de partij van Diana Coppoolse tegen Marja Hart. Na tweeëneenhalf uur verbetenvechten won de Bruse speelster in drie sets, waardoor Bru- Tèn met 2-0 leidde en er geen vuiltje aan de lucht leek. naiisten zich via drie opponenten zo ver spelen. WIK won twee keer van TSI II uit Goes, In Kerkwerve met 5-0 en in Goes met 2-3. Poulewedstrijden Ook Tebo uit Heinkenszand kreeg twee keer klop, zij het dat het beide keren op het nippertje 3-2 werd. Het tweede team van Bru-Tèn gooide bij na nog roet in het eten. Weliswaar werd het in Kerkwerve 5-0 voor WIK, maar in Bruinisse wonnen de Bruse reserves met 3-2. Beide teams skoor- den in de zes wedstrijden tien wedstrijdpunten, maar WIK werd fi nalist door een beter resultaat in de onderlinge ontmoetingen met Bru- Tèn II. Mede-finalist Bru-Tèn I won alle poulewedstrijden tegen MLTC, TSI HI en TSI IV. In de finale ging het echter fout.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 5