6e Klassers brengen musical bij afscheid van school AFSCHEID MET MUSICAL EN CIRCUSVOORSTELLING Afscheid zesde klassers C.N.S. Onder de Wieken Afscheidsfeest Mierenest Gemeenten moeten vrij kamperen kunnen verbieden Muzikaal spel door kinderen op soosmiddag van ouderen Mislukken visserijraad Vrouw beroofd in Haamstede Geslaagden R.M.A.S. - Goes ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Bruinisse De Kirreweie in Burgh-Haamstede Boerderij afgebrand Fotowedstrijd gemeentegids ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 4 juli 1983 Nr. 23346 De leerlingen van de Kirreweie gaven vrijdag in de buitenlucht een circusvoorstellmg. Voor de ouders, familieleden en kennissen ontwikkelde zich een leuk schouwspel. Foto: Joh. Berrevoets jr. BURGH-HAAMSTEDE - De leerlingen van de openbare lagere school de Kirreweie in Burgh-Haamstede hebben het schooljaar feestelijk afgesloten. Donderdagavond was er voor de zesde klas een afscheidsavond en vrijdag was er voor de andere klassen een buitengebeuren op touw gezet. De heer A. Dam man, hoofd van de school verwelkomde een groot aantal ouders en belangstel lenden, die naar de musical Bonje in de Buitenhof kwamen kijken. Na de pau ze werd afscheid genomen van de zesde klassers. Damman hoopte dat tijdens de jaren op de Kirreweie een goede basis is gevormd, zodat de leerlingen met sukses de volgende etappes van de leerperiode kunnen volbrengen. De waarnemend voorzitter van de ouderraad, de heer P. M. Kuzee reik te de herinneringsfoto's uit. Namens de leerlingen bedankten Jolanda de Feiter en Hans Kik het onderwijzend personeel. De avond werd besloten met de huldiging van veertig ouders, die zich het afgelopen schooljaar bij zonder hebben ingezet voor de school. DEN HAAG - De VVD uitgezon derd wil de Tweede Kamer dt ge meenten het vrij kamperen kunnen verbieden. Een motie van CDA en PvdA werd aangenomen met alleen de stemmen van de liberalen tegen. Sommige gemeenten kunnen bij de inwerkingtreding van de gewijzigde Kampeerwet worden gekonfron- teerd met te grote rekreatieve druk, aldus de overweging van de indie ners. De regering ontving het ver zoek te bevorderen dat de wet zoda nig wordt gewijzigd dat uitzonderin gen op de algemene regel mogelijk zijn. Laatste bijeenkomst in Zonnemaire ZONNEMAIRE - Afgelopen vrij dagmiddag hield de Algemene Soos voor Ouderen te Zonnemaire haar laatste soosmiddag voor het vakan tieseizoen. Voor deze gelegenheid was haar zustervereniging, de Her vormde Bejaardensoos, mede uitge nodigd. De voorzitter, de heer A. Flikweert verwlkomde de soosleden en gasten. De middag werd begonnen met een uitvoering van de kinderen van de hoogste klassen van de Openbare La gere School. Zij zongen en speelden een muzikaal spel o.l.v. hun onder wijzer, de heer K. Mandemaker. De ouderen genoten er zichtbaar van en waardeerden het bijonder dat de kinderen hun middag wilden opluisteren. Hierna werd de middag doorge bracht met bingospelen en sjoelen, waarvoor leuke prijsjes beschikbaar waren. Als afsluiting zong het sooskoor o.l.v. de heer C. de Vlieger enkele be kende liederen, waarbij iedereen van harte meezong. Mevrouw J. van 't Veer-van Dijke, leidster van de Her vormde Soos dankte voor de uitnodi ging en hoopte in het najaar op haar beurt een uitnodiging aan de Alge mene Soos te kunnen sturen. In de pauze werd op koffie met ca ke getrakteerd. De eerste soosmiddag na de zomer vakantie is vastgesteld op vrijdag 12 augustus. HAAMSTEDE - De leerlingen van de zesde klas van de C.N.S. Onder de Wieken hebben woensdagavond af scheid genomen van hun school en voerden ten aanschouwe van vele ou ders en familieleden de musical „De Reünie" op. Een leuk stuk muzikaal en gespro ken spektakel in een heel oud school- decor met vooral de bekende school platen uit de oudheid. Tevoren sprak het schoolhoofd de heer S. Karsten een welkomstwoord ondersteund door een stukje bijbel tekst met het bekende: weest onder ling eensgezind en voegt u in het een voudige. Na de musical vertoonde de heer I. Nortier een dia-serie over het school leven van deze klas. Afscheidswoor den spraken vervolgens de voorzitter van het schoolbestuur, de heer A. C. Landman en de heer S. Karsten. Zij die de school gaan verlaten zijn: Andrea v. d. Broeke. Anne Deurloo, Elma Groenleer, Hester Jaensch, An- net v. d. Linde, Margje v. d. Neut, Stéphanie Nieborg, Lenny Slager, Jolanda de Vrieze, Annelies Wal- hout, Henning v. d. Akker, Edwin Bouwman, Wim Landman, Kees-Jan van Nieuwenhuize, Mare Ruyten- berg, Daniël Viergever en Stefan v. d. Wekken. hoofdmoot van de dag en iedereen deed zijn of haar uiterste best er het beste van te maken. Kompleet met streekstalmeester, een echte piste en tromgex-offel deed het niet onder voor een echter circussfeer. En vlak na het middaguur zat het schooljaar er ook voor de Kirreweie op en kun nen het onderwijzend personeel, de leden van de ouderraad en de vele moeders die hebben geholpen, terug zien op een prachtige afscheidsdag. BRUINISSE - De nieuwe gemeen- tegids van Bruinisse werd dezer da gen bij de inwoners bezorgd. De gids was nodig, omdat zich veel verande ringen hebben voorgedaan sinds het verschijnen van de voorlaatste gids. Een probleem was, dat zoals gebrui kelijk deze gidsen worden opge fleurd met foto's van Bru en omge ving, maar er geen voorhanden wa ren. De burgemeester schrijft dan ook in zijn voorw;oord, dat de ge meente het plan heeft opgevat een foto-wedstrijd uit te schrijven om de gids van 1984 van foto's te voorzien. Verwoede amateurfotografen, of zo maar gelegenheidsfotograven die denken dat ze hiervoor in aanmer king kunnen komen, dus in staat zijn een originele foto van Bruinisse of omgeving kunnen maken, kunnen deze afgeven aan de receptie van het gemeentehuis, met vermelding van naam zullen de foto's in de gids ver- ZIERIKZEE - Woensdag was het een bijzondere dag op kleuterschool't Mie- renest": alle kleuters namen afscheid van ,,juf" Anita. De zes jaar die Anita van Loon haar ..mieren" verzorgde werden nog eens herdacht in een aantal vrolijke liedjes, gepresenteerd door ouders en kollega's. Op de foto: Anita te midden van haarmieren". schijnen. Bovendien wordt er een ex tra prijs beschikbaar gesteld voor de meest originele foto. De laatste schooldag voor de ande re klassen speelde zich in de buiten lucht af. Alle klassen werkten mee aan een aantal spelletjes en tot slot zorgden deze voor een circusvoorstel ling, waarbij vele ouders, familiele den en kennissen toekeken. Het weer werkte volop mee en de kinderen hebben zich met veel animo op de ve lé spelletjes (jongleren, langzaam fietsen, diverse puzzels, enz.) gewor pen. Tevens was de heer S. de Feiter met paard en open caleche aanwezig en alle leerlingen mochten op hun beurt eén tochtje door het dorp ma ken. Toch vormde het circus de DEN HAAG - Het kabinet is teleur gesteld over het feit dat het overleg in de EG over de visserij in de nacht van donderdag op vrijdag mislukt is. ,,We worden gestraft omdat we het zo goed doen", zei premier Lubbei-s als reactie op het feit dat Denemarken voorkomen heeft dat het Nederland se quotum in de haringvangst wordt uitgebreid. Het beperkte quotum dat Nederland enige tijd geleden heeft toegewezen gekregen is al bijna hele maal uit de Noordzee gevist. Openbare lagere school in Oosterland OOSTERLAND - Donderdagavond stond het dorpshuis „Oosterhof' in het teken van de afscheidsavond van de zesde klassers van de openbare lagere school te Oosterland. De avond werd geopend door de voorzitter van de ouderraad, de heer J. Machielse. De zesde klassers voerden een musical op, getiteld „Dokter Pompelmoes in groente en fruit", die uitstekend in de smaak viel bij de ouders en overige belangstellenden. Pompelmoes (goed neergezet door Ad Schoof) stelt zich in het eerste lied voor als handelaar in groente en fruit De klanten stromen toe. Maar zoals altijd zijn er ook vervelende klanten. In dit geval is dat mevrouw Hoededoos- van Zeur(Yvonne Vermaas). Ze vraagt of Pompelmoes wel een ventvergun ning heeft Ze haalt er zelfs de politie bij. Pompelmoes kan geen vergunning tonen, dusmoet hij verdwijnen. De overige agenten helpen hem wel even. In de haast belandt er een kist op de duim van Pompelmoes. Bloed! Naar de dokter! Op dat moment zit dokter Monami (Timo Harmsen), de plaatselijke arts, met smart op z'n ver vanger te wachten. Deze vervanger, dokter Lamessien (Emiel Dorst), staat op dat moment echter met auropech op het plein, dat Pompelmoes zojuist heeft verlaten. Dokter Monami ziet Pompelmoes voor zijn vervanger aan en in de haast om weg te komen geeft hij hem geen gelegenheid dit recht te zetten. Pompelmoes probeert er het beste van te maken. Voor alle patiënten heeft hij een prima en bovenal „ge zond" recept De patiënten zijn erg in hun schik met de goede raadtotdat mevrouw Hoededoos-van Zeur bin nenkomt Na enige tijd herkent ze Pompelmoes en haalt voor de 2e keer de politie erbij. Dr. Lamessien (de échte vervanger) verschijnt inmiddels ook in de spreekkamer en de agenten gaan met Pompelmoes én dokter La messien èn mevrouw Hoededoos-van Zeur naar de burgemeester (Edwin v. d. Berge), want een moeilijk geval als „onbevoegd uitoefenen van de genees kunst" durven ze in hun eentje niet op te lossen. Dan komt de „optocht" bin nenvallen en na veel heen en weer gepraat en met behulp van dokter Monami, die inmiddels weer is terug gekeerd van z'n vrije dagje kan Pom pelmoes het hoe en waaron van zijn „onbevoegd uitoefenen van de genees kunst" verklaren. Ieder wordt recht- gedaan. Eind goed, al goed! Sita Mij- waard vertolkte voortreffelijk het lied over de werkloosheid. In de pauze van de musical werd een verloting gehou den ter bestrijding van de kosten van deze avond. Afscheid Aan het slot van het prgramma werd in aanwezigheid van de zesde klassers en hun ouders in de voorzaal van Oos terhof afscheid genomen van mej. De Landgraaf door het hoofd van de school, de heer P. T. Bolkenbaas. Mej. De Landgraaf is gedurende een half jaar, na het vertrek van de heer Schrij ver, aan de school verbonden geweest en gaf les aan de 4e klas. Onderwijzer, de heer J. Uil reikte de rapporten, getuigschriften en herinne ringsalbums uit en dankte daarbij mevr. Ouwens en juffr. Van Damme voor hun medewerking. Voordat het zover was bedankte de heer Uil de zesde klassers voor hun betoonde in zet bij de musical en de heer Zoete melk en juffr. Van Damme voor hun medewerking. Vooruitblik Vervolgens gaf de heer Uil een voor- uitblik op het voortgezet onderwijs. Een korte opsomming van die zaken waaraan aandacht is besteed ten aan zien van het voortgezet onderwijs; schoolkeuze, open middagen en voor lichtingsavonden. De heer Uil haakte in op de toespraken van de heer Vis bij de uitreiking van de diploma's, onder andere dat meer leerlingen kampen met motivatie- en studie-problemen. Aansluitend gaf de heer Uil een om schrijving van het begrip motivatie en gaf een aantal oorzaken aan. Als moge lijke oplossing werd aangegeven, re gelmatig huiswerk maken, geconcen treerder werken, waardoor ook meer tijd vrij komt voor ontspanning, zodat inspanning weer mogelijk is. Tot slot wenste de heer Uil allen succes toe op de volgende school. De heer Machielse besloot de avond. HAAMSTEDE - Bij de bushalte aan de Vroonweg-J. J. Boeijesweg te Haamstede is vrijdagaochtend de 48- jarige mevrouw M. B.-B. uit Rotter dam beroofd. De dader - ongeveer 25 jaar oud - heeft zijn slachtoffer kennelijk op staan wachten achter het wachthok- je. Uit haar boodschappentas griste hij een kleiner tasje, waarin 245,-, een bril, medicijnen, girocheques en een pasje zaten. De man verdween in de richting van Renesse. In het begin van de Grevelingenlaan stapte hij in een gele Volkswagen en reed er van door. De overvaller was ca. 1.80 m lang, had donker halflang haar en droeg een spijkerjasje. De Rijkspoli- tiegroep Schouwen-Duiveland ver zoekt getuigen zich te melden. Aan de Rijks Middelbare Agrari sche school zijn geslaagd; Tweejarige richting akkerbouw en veehouderij: L. W. Boonman, Ooster land; E. P. van Kempen, OudeTonge; A. P. van Oudenaarde, St. Philips- land; A. C. Struik, Melissant. Driejarige richting akkerbouw en veehouderij: M. J. van Kempen, Ou de Tonge; C. Meerman, Oosterland. Driejarige richting akkerbouw: L. F. Hanse, Noordwelle; P. W. T. Kui per, Ouwerkerk; H. van de Zande, Tholen. Driejarige richting akkerbouw en fruitteelt: L. Edewaard, Middelhar- nis; L. van 't Geloof, Dirksland; J. M. M. Heestermans, Melissanl; K. Mijs, Achthuizen; L. B. van Nieuwenhuij- zen, Sommelsdijk. Groente- en fruithandelaar Pompelmoes met zijn klanten, tijdens de musical in ..Oosterhof" door de zesde klassers van de openbare lagere school Foto: Joh. Berrevoets jr. Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoon Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (na 18.30 uur): 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur): 01110- 6719, 01110-4669, 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110- 3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbeta ling) f 37,00; per jaar 1 141,00; losse nummers f 0,75. De abonnementsprijzen zijn in clusief 4% B.T.W. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 48 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 5,92. Kontrakttarieven op aanvraag. De adverl -olieprijzen zijn exclu sief 4% 5.T.W. DEN HAAG - Het kabinet is ak koord gegaan met een regeling waar bij scholen voor voortgezet onder wijs worden verplicht toekomstige leraren als zogeheten schoolpracti cum-studenten toe te laten. Het is de bedoeling dat de toekomstige leraren zowel in het basisonderwijs als in het voortgezet onderwijs stage kunnen lopen. ZU1DWOLDE - In de buurtschap Pieperij in de gemeente Zuidwolde (Drentne) is zaterdagmorgen vroeg eenbijna 200 jaar oude, gerestaureer de boerderij afgebrand. Zeven men sen werden dakloos. De bewoners ontdekten het vuur tegen vier uur en waarschuwsen zelf de brandweer in Zuidwolde. Mede door het rieten dak brandde de boer derij als een fakkel en konden de be woners zich op het nippertje redden. Van de inboedel is niets gered. De boerderij brandde tot de grond toe af. De schade is volgens de politie ze ker drie tot vier ton.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 3