trok „Fiets 'm d'r in" erg veel publiek BAKKERIJ VOL PEUTERTJES DE ZIERIKZEESCHE COURANT Tunesië- avond ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Premieverhoging Bedrijven, die niet willen meewerken aan de arbeidstijdverkorting, moeten zwaarder worden belast. Dat zegt CNV-bestuurder A. Molendijk (Pag. 2). Stuurgroep werkloosheid Zee-aquarium De regionale stuurgroep werkloosheid Er wordt momenteel heel hard gewerkt aan heeft een eerste aanzet gegeven om te ko- de realisatie van het zee-aquarium, dat zal men tot een verantwoord beleid. (Pag. 3). worden ingericht in de haven West-Repard nabij Scharendijke. (Pag. 4). Verwaterd De Stichting Festiviteiten Bruinisse kreeg bij haar „Waterspelen" aanmerkelijk meer water te verwerken dan haar lief was. Kees Verspoor werd winnaar. (Pag. 7). DONDERDAG 30 JUNI 1983 139ste jaargang Nr. 23344 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Hoe dikwijls zijn de bespotten heel wat vrolij ker dan de spotters! Otto Weiss Politie schat aantal bezoekers op 15.000 tot 16.000 ZIERIKZEE - Een schitterend dekor van historische gebouwen, een niet overdadig zomerweertje, een groot aantal programma-onderdelen, die voor het nodige ver tier kunnen zorgen, erg veel publiek én televisie opnamen: dat waren de ingrediënten voor een geslaagd officieus begin van het toeristenseizoen 1983 in Zierik- zee. - - Het publiek was dinsdag in groten getale aanwezig. De rijkspolitie houdt het totale aantal toeschou wers, dat de Oude Haven omzoomde, bij benadering op een getal tussen de vijftien- en zestienduizend. Het pu bliek stond in ieder geval ettelijke ri jen dik langs de kades, om maar geen moment iets van het gebodene te mis sen. Of iedereen ook alles gezien heeft is daarbij de vraag, want men sen met een lengtemaat, die aan de lage kant uitvalt, zullen grote moeite Advertentie Hebt u al kaarten voor de besteld? Vrijdag, 01 juli - 20.00 uur Informatie en opgave: REIS0URO APPELMARKT 21 ZIERIKZEE TEL 01110-5036 van ocvcfcn reizen Emonts uit Venray. Zijn transport middel bestond uit een wandelende robot, die een kruiwagen in bewe ging door middel van trappers met een ketting-overbrenging. Tijdens zijn 4 minuten en 15 seconden duren de tocht over de plank hield het pu bliek soms de adem in. Tergend lang zaam en af en toe wankelend bereik te hij echter de overkant, onder dave rende toejuichingen van het publiek. Er werd gestreden in drie katego- rieën: één-wielers, twee-wielers en een vrije klasse. Vooral in de laatste kategorie kwamen de deelnemers vaak niet verder dan tot aan het be gin van de plank, om meteen maar kopje onder te gaan. Of men legde slechts enkele meters af, om vervol gens hetzelfde lot te ondergaan. Met uitzondering van van de genoemde Emonts met zijn robot. Winnaars Na afloop van de wedstrijd werden de winnaars bekend gemaakt. Jury voorzitter Lou van Rees reikte de prijs in de kategorie twee-wielers uit aan Aad Colijn uit Axel, die met een tijd van 6.86 seconden de overtocht had gerealiseerd. Bij de één-wielers was Aristatis Abrahams uit Maarsenbroek de beste; hij kreeg zijn pi-ijs overhan digd door Willy Dobbe. Robert Paul tenslotte huldigde Harry Emonts tot winnaar van de vrije klasse. De laatste kreeg tevens de prijs voor het origineelste ontwerp toebedeeld. Het zal voor de deelnemers even een moeilijk moment geweest zijn, en zeker voor hen, die niet in de prij zen vielen, om te kónstateren dat ve le uren van knutselen en ontwerpen resulteerden in een nat pak en een in ongerede geraakt voertuig. Het commentaar bij de opnamen werd geleverd door Tom Blom, ter wijl de presentatie aan het publiek werd verzorgd door Tom Mulder. De ze laatste liet zich daarin enkele ma len bijstaan door een tweetal Schouwse schonen in authentieke klederdracht: de dames J. de Bruine- Smalheer en E. Bil-Pannekoek, uit Brouwershaven. De laatste had ook Erg veel sfeer en gezelligheid bij de braderie op het Havenpark. Foto Joh. Berrevoets jr. haar dochtertje Masja in de oude kle dij gestoken. Braderie Een tweede grote publiekstrekker was de braderie op het Havenpark, die werd gehouden van 13.00 tot 21.00 uur. Een groot aantal stands zorgden voor de toeloop van een groot pu bliek, (lat gezellig een wandeling maakte rond het plein. Ook de ter rasjes op het Havenplein, en de daar opgestelde draaimolen, mochten zich verheugen in een grote belangstel ling. Her en der verspreid traden ge durende de gehele middag een aantal artiesten op, hetgeen door het pu bliek in meer of mindere mate werd aanschouwd. Bij de leiding en bewoners van de Corneliastichting aan het Haven park was men echter minder blij met de plaats, die de drive-in disco lichtshow „Nordeney" kreeg toege wezen. ,,lk snap dat niet van de orga niserende Evenementencommissie. Men weet toch dat de Corneliastich ting bepaald niet de uitgelezen plaats is om een dergelijk, enorm lawaai- producerende disco-show te plaat sen. De bewoners moeten 's middags rusten en gaan-is-avonds in«de meeste gevallen heel vroeg naar bed. Als er dan zo'n lawaaigedoe vlak voor je deur plaatsvindt, dan komt daar wei nig van terecht. Onbegrijpelijk." Dat zegt mevrouw L. Kneepkens- Schraven, als maatschappelijk werkster verbonden aan de Corneli astichting. Rond half zeven kwam boven het centrum een grote luchtballon in zicht. In de mand bevond zich Ad Haarhuis, de Nederlandse kampioen ballonvaren. De levensgrote Tros- ballon werd aan de Roggenplaat ge vuld met gas. Deze bezigheid verliep zo snel dat de helpers nauwelijks kans zagen om de ballon aan de an kertouwen op de grond te houden. Razendsnel zag Haarhuis kans om met zijn passagiere de mand in te klauteren om via het centrum van Zierikzee koers teseetten-naar Breda. Geslaagd ZOC-voorzitter P. Verhage was en thousiast over de geweldige be langstelling van de zijde van het pu bliek. ,,Dit is een geweldig spekta- Vervolg pag. 3 Soms werden de meest vreemde kapriolen uitgehaaldhet publiek genoot er van. Foto Joh. Berrevoets jr. De hoofdmoot van deze aanloop tot de komende perio de van grote (toeristen-)drukte in de centrum-gemeente van Schouwen-Duiveland bestond uit televisie-opnamen voor het populaire Tros-programma „Fiets 'm d'r in", een onderdeel van de serie „Te land, ter zee en in de lucht". De eigenlijke opnamen van het programma, waarbij een groot aantal deelnemers via een vrij smalle plank de Oude Haven dienden over te steken op een fiets of daarmee verbandhoudend voertuig, begonnen dins dagmiddag om vijf uur. Eerder op de middag werden de opnamen gemaakt van verschillende artiesten; ten be hoeve van de uitzending zullen deze opnamen tussen de opnamen van de fietsende deelnemers worden ingemon- teerd. Om er zeker van te zijn dat een en ander vlekkeloos zou verlopen, werden maandag al de nodige repetities gehouden. hebben moeten doen om het spekta kel te kunnen volgen, wanneer zij in de achterste rijen terechtkwamen. Hoe het ook zij, gemeten naar de reakties van het publiek genoot men duidelijk van de (vaak vruchteloze) pogingen van de tientallen deelne mers om alleen of in groepsverband met hun vehikel de overzijde van de Oude Haven te bereiken. Gelet op het geproduceerde geluid van de bij val of afkeuring kan worden gekon- kludeerd dat zij, die node kennis moesten maken met het zilte nat van de Haven, meer.sukses oogste bij de ..stuurlui aan wal" dan de enkeling, die er in slaagde om de wankele tocht op de plank (met een wip in het mid den als verhoger van de moeilijk heidsgraad) te volbrengen. Maar te water of niet te water, het publiek genoot met volle teugen tot aan de laatste deelnemer toe. Twee uur lang plezier (of was het ook een beetje leedvermaak?) rond een spektakel met twee oer-Nederlandse onderde len: de fiets en het water Robot Bijzonder veel bijval ondervond de nats» do M de l? inrige Harrv NIEUWER- KERK - De laatste peuters- speelzaal-dag was anders dan ge bruikelijk, want de peuters van de speelzaal „De Gruttepikker- tjes" brachten een bezoek aan de bakkerij van de fam. ten Hove. Bij aankomst kre gen zij een schort je voor en werden de zelfgemaakte bakkersmutsen opgezet. De peuters mochten naar hartelust kneden met het deeg en vormden mooie broodjes. Vervol gens deed bakker Ten Hove de broodjes op de plaat en plaatste ze in de oven. De peuters stort ten zich met overgave op het kneden van koekjes, waarvoor de baker ver schillende vormen had aangereikt. De kinderen werkten deze vormen met veel plezier uit en sommigen hadden de smaak zo te pakken dat ze al vast in het deeg hapten. Nadat het koekjesdeeg in de oven was gegaan maakte bakker Ten Ho ve een taart op met de naam „DeGruttepikker- tjes". Terwijl het baksel in de oven stond, bezoch ten de peuters nog even de speelzaal voor een drankje, waarbij de bak ker trakteerde op een krentenbol. De taart was voor het bestuur en de leidsters. Bij terugkomst bij de bakkerij zagen de peu ters hun kreaties weer terug en verwonderden zich over de grootte van de broodjes. Bovendien roken ze bijzonder lek ker. Mevrouw Ten Hove stelde dozen beschik baar met een ballon en een sticker en de zelfge maakte broodjes en koekjes werden op deze manier goed verpakt. De moeders wachtten inmiddels aan de deur van de bakkerij en zagen de blije gezichtjes vol trots over de geleverde prestaties. Het bestuur en de leidsters van peu terspeelzaal ,,De Grutte- pikkertjes" bedankten de heer en mevrouw Ten Hove hartelijk voor de fijne ochtend en het heerlijke gebak, mede namens de peuters die zichtbaar hadden geno ten. (Foto: Joh. Berre voets jr.). Dit nummer bestaat uit 12 pagina's. WA> ffir pe 8U.Ï* Verwachting tot vrijdagavond: Een enkele bui Wisselend bewolkt en nog een en kele bui; minimumtemperatuur rond tien graden, middagtempera tuur om streeks 18 graden; matige wind uit west tot noordwest. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting ifm maandag 4 juli. Zaterdag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 20%. Min.temp.: 11* gr: Middagtemp.: 20 gr. Windkracht: zuidwest 4 Zondag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 12 gr. Middagtemp.: 22 gr. Windkracht: variabel 3 Maandag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 12 gr. Middagtemp.: 22 gr. Windkracht: variabel 3 ZON- EN MAANSTANDEN 1 juli Zon op 5.23, onder 22.03 Maan op 1.06, onder 11.22 Laatste Kwartier: 3 juli (14.12) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwafer 1 juli 8.10 19.48 1.29 13 39 Doodtij: 5 juli HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het is morgen wisselend bewolkt en er kan nog een enkele bul •vallen. De temperatuur is de komen de nacht ongveer tien graden De middagtemperatuur is circa 17 gra den. Er waait een matige noord westenwind. Een depressie boven zuid-Noorwe- gen heeft dagenlang het weer in onze omgeving bepaald. Dit lagedrukge bied trekt langzaam via Denemarken naar het oosten. Van de oceaan breidt een hoge- drukgebied zich vla Engeland naar de Noordzee uit.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 1