Raad stelt PZEM-geld ter beschikking van KMS streeknieuws PRIJSPAK ZESDE KLASSERS VOERDEN ERG LEUKE MUSICAL OP deurloo mode 300,- Na het inwinnen van uitvoerige informatie Diskussie over onderhoud groenvoorziening 3-delige sets Afscheidsfeest Theo Thijssenschool Be j aardensoos Oosterland maakte gezellige dagreis Feestavond in dorpshuis Renesse Burgemeester C. Slabbekoorn herbenoemd in Brouwershaven Vaste benoeming onderwijzeressen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 28 juni 1983 Nr. 23343 3 Advertentie ZIERIKZEE - De gemeenteraad van Zierikzee is in haar vergadering van maandag 27 juni akkoord gegaan met het beschikbaar stellen van een door de PZEM uitge keerd extra dividend ten behoeve van de reddingsopera tie van de Koninklijke Maatschappij De Schelde te Vlis- singen. In een eerder gehouden raadsver gadering, op 16 mei, ging de raad slechts akkoord met een statutenwij ziging van de PZEM, die het mogelijk moest maken om te komen tot een ex tra dividend-uitkering, en met de goedkeuring voor het uitkeren van dit dividend. De raad was toen even wel van mening dat zij, zonder verde re garanties, niet kon overgaan tot het onderbrengen van deze uitkering in de Stichting voor Economische Ontwikkeling Zeeland (S.E.O.Z.), die vervolgens zou worden aange wend om de KMS een financiële rug gesteun te geven. De raad van Zierik zee achtte toen te weinig garanties aanwezig voor een optimaal gebruik van de gelden. Inmiddels was echter aanvullende informatie verstrekt door GS en de SEOZ. Hoewel het kollege de ont vangen informatie nog niet op alle onderdelen bevredigend acht, wilde zij toch de raad voorstellen om het (Vervolg van pag. 1) J. Groen de opmerking ontlokte: ,,Ja, in strijd met de geest van de wet!" Na de schorsing, die door het kolle ge eveneens werd benut voor onder ling beraad, heropende de raadsvoor zitter de vergadering met de medede ling dat het kollege had besloten om het konsept-schrijven terug te nemen en de materie als agendapunt op te nemen voor de gemeenteraadsverga dering in augustus. ,,We zullen dan komen met een gewijzigd konsept, rekening houdend met de vanavond gesproken woorden." Raadslid Van der Wekken kreeg, als enige en laatste, gelegenheid tot spreken in derde instantie: ,,Het was een inhoudelijk erg moeilijke diskus sie. Ik was heel erg boos en heb daar door misschien wat te emotioneel ge reageerd. Het kollege heeft mij het spreekwoordelijke gras voor de voe ten weggemaaid met haar voorstel. Ik ben benieuwd naar het nieuwe konsept van de brief." Na deze woorden ging de raad over tot de rondvraag. voorstel van de vorige vergadering volledig af te handelen. Een belangrijke zaak is dat inmid dels is komen vast te staan hoe het bestuur van de SEOZ zal worden ge vormd. Het bestuur zal worden ge vormd door zes leden van gedepu teerde staten en vijf gemeentelijke vertegenwoordigers zijn afkomstig uit Goes, Vlissingen, Middelburg, Terneuzen en een vertegenwoordiger van de gemeenten op Schouwen-Dui- veland. Deze laatste vertegenwoordi ger zal worden voorgedragen door de afdeling Zeeland van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten. Op een vergadering van B. W. en S. van Schouwen-Duiveland, gehouden op 16 juni, werd door vier gemeenten voorgedragen de burgemeester van Duiveland, de heer J. van Bommel; als nummer twee op de lijst staat we thouder L. J. van Gastel uit Zierik- Renteloos Het kollege schrijft in de memorie van toelichting dat zij „moeite blijft houden met het „renteloos" ver strekken van de geldlening, vooral ook omdat allerwegen erkend wordt dat De Schelde „een in potentie ge zond bedrijf" is". Gebleken is dat de betaling van rente wel kan worden vergeten; eventuele overwinst zal worden ge- brukt tot aflossing van de renteloze leningen. Geen schoonheidsprijs Voordat de raad het bedrag van 697.000 gulden voteerde ten behoeve van de KMS, luchtten verschillende raadsleden nog wel even hun hart met betrekking tot de in deze zaak gevolgde procedure. De heer L. S. P. van Velthoven (CDA) noemde de ge volgde procedure er een vol met ga ten. „Ze verdient beslist geen schoon heidsprijs. We staan politiek echter voor een voldongen feit." De heer Van Velthoven pleitte echter nog wel voor de benoeming van wethouder Van Gastel tot vertegenwoordiger van de Schouwen-Duivelandse ge meenten in het bestuur van de SEOZ. Wethouder Van Gastel maakte echter duidelijk dat dit een zaak is van de Vereniging Zeeuwse' Gemeenten. „Zij zal de vertegenwoordiger benoe men op voordracht van B. w. en S. Onder druk PvdA-fraktievoorzitter D. van der Wekken gaf te kennen blij te zijn dat de zaak nu rond was. „We moeten daarbij niet vergeten dat de gehele afwikkeling van deze zaak is ge beurd onder een geweldige druk. En dat heeft zeker meegewerkt aan de nu ontstane problematiek. Een vlot te afwikkeling heeft bij ons echter steeds voorop gestaan". Wethouder Van Gastel maakte dui delijk dat de SEOZ nu zal gaan uit maken onder welke voorwaarden het geld ter beschikking wordt gesteld van de KMS. „De Stichting zal zich daarbij waarschijnlijk aansluiten aan de eisen, die de rijksoverheid gaat stellen met betrekking tot haar geldlening. Of daar dan de eis tot rentebetaling uit voortvloeit is nog zeer de vraag." Aldus de wethouder. ZIERIKZEE Geslaagd Stadsgenoot L. C. de Wilde slaagde vorige week in Vlissingen aan de H.T.S. voor het diploma werktuig bouwkunde. Aanrijding Op de hoek Scheldestraat-Keeten- straat zijn maandagochtend om 11.10 uur een bromfiets en een auto tegen elkaar gereden. De bromfiets werd bestuurd door C. S. uit Zierikzee. S. kwam uit de Scheldestraat en reed de Keetenstraat in. S. zou de auto niet hebben gezien. Beide voertuigen lie pen schade op. BURGH Tennis-veteranentoernooi De tennisclub Westerschouwen or ganiseerde voor zondag een vetera- nentoemooi, waaraan leden boven de 35 konden deelnemen. Zeker 50 dames en heren lieten zich inschrijven en rond 17.00 uur kon voorzitter Peter Kleijn de uitslag be kend maken. Hij sprak van hoogstaand tennis op dit laatste van drie toernooien. Hij dankte vooral de wedstrijdkommissie voor hun werk. In juli volgt het jaarlijks sterretjes^' toernooi. Hij feliciteerde de zaterdag mixed, die kampioen van hun poule werden. Op baan 1 zegevierden Ria Schoots en Ger Kort met 29 punten, op baan 2 wonnen Willemien Bom en Gerrit Kruithof en baan 3 had als winnaars Lenie Verdam en Hans Wols met 18 punten. weekaanbieding in de maten 46 t/m 54. Zolang de voorraad strekt. Mol 5-7, Zierikzee BURGH-HAAMSTEDE Kommissie grond en pachtzaken In het gemeentehuis te Burgh- Haamstede wordt donderdag 30 juni een vergadering van de kommissie grond- en pachtzaken gehouden. Op de agenda staat onder meer de toekomstige bestemming van agrari sche gemeentegronden, de verkoop van stroken grond gelegen aan de W. G. Bootlaan te Burgh en de Smids- weg te Noordwelle, de sanering van milieuhinderlijke bedrijven, de af- wateringssloot aan de Moermonds- weg te Renesse en verder voorko mende zaken. Aanvang 19.30 uur. HAAMSTEDE Diefstal uit auto"" De Westduitser H. W. uit Bonn par keerde maandag zijn auto langs de Strandweg in Haamstede. De auto werd opengebroken en 150 DM plus een aantal cheques en papieren wordt vermist. ZIERIKZEE - De leerlingen van de zesde klas van de Theo Thijssenschool te Zierikzee werden vrijdagavond op waardige wijze uitgewuifd bij hun afscheid van de la gere school. In het Hervormde Verenigingsgebouw zorg den de 21 kinderen, de ouders en andere genodigden voor een sfeervol feest, waarop de zesde klassers de musical „Bonje in het Buitenhof" opvoerden. Het hoofd van de school, de heer J. I. Goedhart stond stil bij een aantal hoogtepunten uit het afgelopen schooljaar. Eén van die hoogtepunten vormde uiteraard de verhuizing van de oude school naar het nieuwe pand aan de Kaersemakerstraat. De heer Goed hart toonde zich bijzonder enthousi ast over de nieuwe school. Zowel voor leerlingen als voor leerkrachten is het er prettig werken. Hij meldde goed nieuws over de in richtingsplannen van het school plein, de inrichting van het speello kaal van de kleuterschool, de over blijf mogelijkheden in het nieuwe schooljaar en de aanpassing van de schooltijden. Wat het oude pand be treft deed Goedhart een beroep op de jeugd om het gebouw te sparen, zodat dit gebouw nog een andere bestem ming kan krijgen. Uit zijn handen ontving elke leer ling een getuigschrift. Hij hield de leerlingen voor dat het getuigschrift de afsluiting betekende van een be langrijke, maar speelse periode, die wel een naar zijn mening goede fun dering vormt voor het vervolgonder wijs. Alle leerlingen ontvingen ook het diploma jeugd EHBO, overhan- HAAMSTEDE Diefstal spoilers Vanaf de auto van H. C. J. S. uit Schijndel, geparkeerd bij camping „Duinhoeve" werden de spoilers en ver-stralers gedemonteerd door on bevoegden. Schade: 560,—. RENESSE Show jeugdband De evenementenkommissie van de VVV organiseerde voor zaterdagmid dag een muzikaal evenement aan de Dorpsring te Renesse. Op het gras veld naast de kerk verzorgde de jeugd show- en drumband Rijswijk een optreden. De band (het jongste lid is zes jaar) bracht met een majo- rettenkorps een leuke show, die veel waardering oogstte bij het talrijke publiek. Geslaagd Marion Veerhoek uit Renesse slaagde aan de Schoevers opleiding te Rotterdam voor het diploma secre taresse. ELLEMEET Geslaagd Joke Hanse uit Ellemeet is geslaagd aan de school voor LHNO en MHNO Prinses Juliana te Zierik zee voor de afdeling Intas (Middel baar Huishoud- en Nijverheidsonder wijs). OOSTERLAND Geslaagd Hans Rotte uit Oosterland slaagde aan de MTS te Wageningen voor het vakdiploma brood- en banketbak ker. Hij ontving vanwege de hoge cij- ferwaardering een gouden speld. BRUINISSE Geslaagd Mevrouw A. J. Brys-van Duyven- bode uit Bruinisse is geslaagd voor het diploma dierenpensionhoudster/ dierenasielhoudster via het LOI. DEN HAAG - Het KNOV, de orga nisatie van ondernemers in het midden- en kleinbedrijf, vindt het meer dan terecht dat het kabinet heeft besloten niet te tornen aan de winkelsluitingswet. De zesdeklas-leerlingen van de Theo Thijssenschool op de bühne. digd door de EHBO-docenten de da mes Boot, Kuyper en Quist en de heer Kloet van het Rode Kruis. De leerlingen boden op hun beurt een bloemetje aan. Musical Na de pauze, met de gebruikelijke verloting, was het moment aangebro ken voor het „hoofdgerecht" van de ze avond: de musical met als titel „Bonje in het Buitenhof". De leerlingen wisten deze musical met veel verve op de planken te zet ten. Er werd prima geacteerd, gezon gen en gemusiceerd. Dat was temeer knap, omdat er veel decorwisselin gen in de musical voorkwamen. Dat gebeurde in een vlug tempo en was daardoor niet storend voor het pu bliek. „Bonje in het Buitenhof" is het verhaal over de bewoners van een nieuwbouwwijk. In deze wijk bleek een grote verscheidenheid aan men sen te wonen. Sommige bewoners meenden dat alles in het werk gesteld moest worden om de onder linge contacten te verbeteren en vormden - niet bepaald democratisch - een bestuur, dat uiteindelijk besloot een buurtfeest op touw te zet ten voor en door de bewoners. Iede reen uit de wijk kon daar op zijn ei gen wijze aan bijdragen, zodat uit eindelijk op de avond van het grote feest een keur van optredens te zien Zo kon er genoten worden van een prima muziekgezelschap, een katten- scène en in onvervalst dialect het verhaal van „Jaöne en haar solex". Een uitstekend idee, waardoor het geheel zeer verlevendigd werd. Zon der iets af te doen aan de inzet en het spel van de klas, moeten als bijzon dere rollen en optredens toch ge noemd worden: de postbode en te vens voorzitter van het buurtcomité, de Italiaanse bewoners van de wijk, de meteoroloog en de kunstschilder. Tussen de regels door werden ook nog enkele maatschappelijke items op een rake manier behandeld, zoals de emancipatie van de vrouw en de vooroordelen, die veel mensen heb ben ten opzichte van anderen. Het eind goed al goed kwam tot uitdrukking in het slotlied, waaruit bleek dat iedereen zich door het feest flink had kunnen verbroederen en zich geweldig thuisvoelde in „Het Buitenhof". Langdurig applaus uit de zaal en vele open doekjes vormden het slot van deze opvoering. Veel waardering was er ook voor de regie, die groten deels in handen was van mevrouw M. de Looff-Passenier. Tot slot van de avond werden nog dia's vertoond van het schoolkamp van de zesde klassers in Veere. OOSTERLAND - De bejaardensoos van Oosterland maakt een mooie da greis. Vijftig reizigers stapten in de bus van de fa. Van Oeveren met als chauffeur de heer P. Manni. De presi dente van de soos, mevrouw Poelman-van Leeuwen sprak een welkomstwoord. Zij wenste allen een gezellige en voorspoedige reis toe, inklusief zuster v. d. Velde. Chauffeur Manni gaf tijdens de reis toelichting op diverse zaken. Via Hellegatsplein ging het in de richting van Rotterdam, Krimpen a/d IJssel naar hotel Lekzicht in Schoonhoven voor de eerste stop, waar koffie met gebak werd ge bruikt. Na de koffie werd een wande ling gemaakt naar het „Silvershuys", waar een film voorstelling plaats vond over het vervaardigen van zilveren voorwer pen. Ook werden in werkelijkheid enkele voorwerpen bekeken. De be jaarden hadden ook gelegenheid tot winkelen. De reis vond een vervolg omstreeks half één via Lopik nar Montfoort waar een heerlijk diner werd geserveerd in Café-restaurant „De Gouden Leeuw". Om drie uur in de middag voerde de tocht langs Utrecht, Nieuwegein, over de Lek- brug naar Kinderdijk. Deze plaats staat bekend om zijn watermolens en hier stopte men voor de laatste koffie met gebak. Omstreeks vijf uur ging de bejaardensoos op huis aan. Dankwoorden Mevrouw Poelman dankte een ie der voor de prettige sfeer tijdens de reis en meende te mogen zeggen dat deze prachtig was geweest. Een dan kwoord ook aan zuster v. d. Velde. Uiteraard werd ook chauffeur Manni in het dankwoord betrokken in ver band met zijn uitstekende uitleg en de prettige omgang met de passa giers. Mevrouw Poelman wenste ie der wel thuis en zag de mensen graag weer bij een volgende reis. Ook chauffeur Manni sprak een dan kwoord. RENESSE - De Stichting Dorps huis Renesse organiseert voor vrij dagavond in het dorpshuis een feest avond ter gelegenheid van de inge bruikneming van het pand. 's Middags om half drie opent bur gemeester J. L. Niemantsvcrdriet- Leenheer het dorpshuis, waarna van 19.00 - 21.00 uur open huis wordt ge houden. De feestavond is voor de be volking van Renesse gratis toeganke lijk. Luctor et Emergo, het fanfare korps uit Renesse, verleent mede werking, net als toneelvereniging Op Drift, de CJV en het kerkkoor Renes se. De heer J. H. Blom treedt op als conferencier. De avond wordt beslo ten met een gezellig bal. BROUWERSHAVEN - De heer C. Slabbekoorn is per Koninklijk Besluit van 9 juni 1983 herbe noemd als burgemeester van Brouwershaven. De officiële be kendmaking was nog niet ten ge meentehuize gearriveerd, maar omdat de beëdiging afgelopen donderdag had plaatsgevonden, deed de burgemeester deze mede deling zelf maandagavond tijdens de raadsvergadering. De 59-jarige heer Slabbekoorn kan zijn nieuwe ambtsperiode vn zes jar precies voor zijn 65-ste volmaken. Fraktievoorzitter C. J. de Mun- nik feliciteerde de raadsvoorzit ter welgemeend met zijn benoe ming, maar liet niet na nog even te wijzen op het standpunt van zijn partij, dat op zijn minst we thouders, maar ook toch de raad, inspraak zouden moeten hebben bij een (her)benoeming van een burgemeester. Als aanhanger van dezelfde par tij bleek de heer Slabbekoorn er totaal geen moeite mee te hebben dat de raad zich daarover zou uit spreken De heer De Munnik wenste hem in elk geval een vruchtbare be- leidstijd toe en de burgemeester nam tevens felicitaties in ont vangst van de heren R. J. van der Wekken namens het CDA en J. K. Goemans namens de WD. Burgemeester Slabbekoorn hoopte op dezelfde prettige sa menwerking als tijdens zijn vori ge ambtsperiode, want de gang van zaken en de verstandhouding noemde hij goed. Ter gelegenheid van zijn herbe noeming trakteerde hij op cake bij de koffie. BROUWERSHAVEN - Tijdens de raadsvergadering, maandagavond in het stadhuis van Brouwershaven, werden vijf onderwijskrachten in vaste dienst benoemd. Mejuffrouw W. J. van Vossen werd vast aan gesteld als vakonderwijzeres aan de openbare lagere scholen in Brou wershaven en Zonnemaire, evenals haar kollega mejuffrouw D. J. Geluk aan de openbare scholen te Dreischor en Noordgouwe. De dames L. M. van der Mark-de Bruijn en J. L. de Ouden-Koopman werden tot leidster in vaste dienst benoemd aan de open bare kleuterschool te Brouwersha ven voor het „Ontwikkelingsprojekt kleine scholen Brouwershaven Zon nemaire". In het kader van datzelfde projekt werd mejuffrouw M. J. van Vossen tot onderwijzeres in vaste dienst benoemd aan de openbare la gere school te Zonnemaire. Uitgever B.V. Drukkerij v/h Lakeriman Ochtman te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoon Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (na 18.30 uur): 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur): 01110- 6719, 01110-4669, 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110- 3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbeta ling) f37,00; per jaar f 141,00; losse nummers f 0,75. De abonnementsprijzen zijn in clusief 4% B.T.W. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 48 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 tegels) f 5,92. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclu sief 4% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 3