c Openlucht-voorstelling Onderhoud groenvoorziening bron van pittige diskussie Zesde klas Binnen de Veste voerde spannende musical op Biosthétiek- kappers: gezond mooi wr pa DE ZIERIKZEESCHE COURANT Afscheidsavond Biar !v ot NIEUWSBODE Tegenvallers Oosterschelde De voortgangsrapportage over de Ooster- scheldewerken, over de tweede helft van 1982, laat opnieuw financiële tegenvallers zien: 238 miljoen. (Pag. 2). Slikken van Zonnemaire Brouwershaven wil de Slikken van Zonne maire weer opengesteld zien voor met na me de eigen bevolking. Staatsbosbeheer zal hierover worden benaderd. (Pag. 2). Jeugdsoos Brogum Het financiëel beleid van het bestuur van jeugdsoos Brogum gaf in de gemeenteraad van Zierikzee aanleiding tot overwegens po sitieve geluiden. (Pag. 5). Koninkrijksspelen De Zierikzeese atlete Jacolies van Gastel gaat van 25 juli tot en met 3 augustus naar Curacao om deel te nemen aan de Konin krijksspelen. (Pag. 6). DINSDAG 28 JUNI 1983 139ste jaargang Nr. 23343 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Veel, wat ieder al lang weet, wordt eerst dan een schandaal, als iemand het zegt. Sirius Raad Zierikzee had schorsing nodig om tot een kompromis te komen ZIERIKZEE - Mag de gemeente, ten koste van het cul tuurtechnisch bedrijf van het werkvoorzieningsschap „De Zuidhoek", het onderhoud van plantsoenen en an dere groenvoorzieningen uitbesteden aan derden? En zo ja, zijn deze bedrijven dan gebonden aan normen voor ta riefstelling ten aanzien van de in rekening te brengen uurlonen? Deze beide kernpunten vormden de hoofdmoot van een pittige diskussie tijdens de maandagavond 27 juni gehouden raadsvergadering van de gemeente Zierikzee. Aanleiding voor deze diskussie was een brief van het bestuur van De Zuidhoek met betrekking tot het gunnen van het onderhoud van een stukje groenvoorziening bij een school aan Braber Groenvoorziening b.v. te Renesse. Deze brief stond ver meld op de lijst van ingekomen stuk ken en het kollege adviseerde de raadsleden om akkoord te gaan met een ontwerp-antwoordbrief. Een en ander was voor het PvdA-raadslid D. van der Wekken aanleiding om te verzoeken het genoemde schrijven te verplaatsen van de lijst ingekomen stukken naar de raadsagenda als toe gevoegd agendapunt, hetgeen ge beurde. Het bestuur van de Zuidhoek kon zich moeilijk verenigen met het feit dat het onderhoudsprojekt, dat zij gedurende twaalf jaar tot ieders te vredenheid had uitgevoerd, nu werd gegund aan een derde. Temeer daar ook de gemeente Zierikzee de plicht heeft, aldus het bestuur, om zoveel als mogelijk is de sociale werkvoor ziening te bevorderen. Een ander heet hangijzer was het feit dat ge noemd bedrijf zich niet zou hebben gehouden aan de algemeen geldende normen ten aanzien van dit soort on derhoud. Hierdoor zou epn oneerlijke konkurrentie zijn ontstaan, gezien het feit dat de inschrijving van het bedrijf zo'n 40% lager zou zijn uitge komen dan die van De Zuidhoek. Trap na Van der Wekken stelde in zijn toe lichtend betoog dat het bestuur van de Zuidhoek in haar brief om ophel dering over deze gedragslijn had ge vraagd. Hij was echter van mening dat in de ontwerp-antwoordbrief de ze opheldering niet werd gegeven: „Eerder nog is er sprake van een trap na!" Burgemeester Th. H. de Meester vond dat de heer Van der Wekken de zaken verkeerd voorstelde: „Het bestuur van De Zuidhoek uit in haar brief een beschuldiging van het be drijven van oneerlijke konkurrentie. Het kollege antwoordt daarop in heel voorzichtige termen. Maar nu draait u de zaak geheel om. Door het aanhalen van een passage uit de brief van het bestuur citeren wij slechts. U moet niet stellen dat het kollege De Zuidhoek beschuldigt van oneerlijke konkurrentie. Als u bezwaar heeft tegen de handelswijze van het kolle ge, is dat tot daar aan toe. Maar u moet de feiten niet gaan omdraaien." Ook het CDA-raadslid C. Bij de Vaate en tevens voorzitter van het bestuur van De Zuidhoek vroeg zich af of Braber met zijn inschrijving niet bezig was met oneerlijke kon kurrentie. „Braber is verplicht om zich te houden aan de algemeen gel dende normen ten aanzien van de te berekenen uurlonen". Praktijkles Wethouder P. de Rijke legde ver volgens uit welke gedachtengang ten grondslag ligt aan deze handelswijze van het kollege: „Er komen binnen onze gemeente steeds meer plantsoe nen; dat houdt in dat er steeds meer werk moet worden verricht. Het is het streven van het kollege om zoveel mogelijk van dit werk te laten ver richten door de Zuidhoek. We hebben echter gemeend om, na lang "aan dringen vanuit het bedrijfsleven, één objekt uit te besteden door middel van inschrijving. In dit geval speelde daarbij ook nog iets anders een rol. Braber doet dit onderhoud in samen werking met de school. De leerlingen van de hoogste klassen krijgen een soort praktijkles in het tuinonder houd, onder begeleiding van de men sen van Braber. We hebben gemeend om dat voor één keer te moeten doen. Mag dat dan?" Van der Wekken was echter weinig tevreden met de nu verkregen ant woorden en toelichtingen. Hij stelde op zijn beurt dat het houden van een uitbesteding bij inschrijving nog iets is, maar „om een objekt onder de handen van De Zuidhoek weg te trek ken en bij een partikulier bedrijf on der te brengen, is weer wat anders. De wethouder begiet het geheel nu met een pedagogisch sausje, door het geheel een aanzien te geven van een leerlingenprojekt. Zijn die capacitei ten en mogelijkheden dan niet aan wezig bij De Zuidhoek? Ik dacht van wel!" Van der Wekken bleek niet overtuigd te zijn van het feit dat het kollege juist had gehandeld. „Er is door het kollege min of meer onzorg vuldig gehandeld." Tussenoplossing- Bij de Vaate bracht een tussen oplossing ter tafel: „Waarom is in de brief niets gemeld over de nu aange voerde argumenten? Wanneer het aspekt van de leerling-begeleiding duidelijk naar voren was gebracht, was er waarschijnlijk nooit een brief van het bestuur van De Zuidhoek ge komen. Ik wil voorstellen om de voorliggende ontwerp-antwoord brief in te trekken en er een andere voor in de plaats te laten komen, waarin dit laatste aspekt uit de doe ken wordt gedaan." Schorsing Een en ander resulteerde in de aan vraag van een schorsing van de ver-: gadering door Van der Wekken voor een fraktie-beraad. Voordat burge meester De Meester deze schorsing toestond, lanceerde de heer J. J. Ge- leijnse de vraag aan het kollege, of zij gehandeld heeft in strijd met de wet ten aanzien van de plicht tot werkvoorziening ten aanzien van De Zuidhoek. Een vraag, die wethouder Vervolg pag. 3 ZIERIKZEE - Leerlingen van de 6e klas van de o.l.s. Schouwen, Schouwen, het zal je berouwen" op. Deze slechte weer. Mede door het goede weer ioas de belangstelling goed te noemen. 't Kofschip voerden gisteravond op hun schoolplein de musical musical moest eerder in de tijd worden uitgesteld vanwege het DEN HAAG - Volgens minister Van Aardenne (economische zaken) heeft de regering „geen mogelijkhe den" om de aan ir. A. Stikker, de vroegere RSV-topman, toegekende „gouden handdruk" schriftelijke vragen van de democraat Engwirda. DEN HAAG - De regeringspartijen in de Tweede Kamer vinden het bere kenen van een eigen bijdrage van vijfhonderd gulden aan gehandicap ten voor elke noodzakelijke aanpas sing aan hun woning te hoog. ZIERIKZEE - De leerlingen van de zesde klas van de openbare lagere school Binnen de Veste te Zierikzee vierden maandagavond hun afscheidsavond. Voor deze gelegenheid had onderwijzer M. de Rijke de musical „Een avondje Ravestein" geschreven en geregisseerd, die werd opgevoerd door de schoolverlaters. Voordat het zover was sprak de heer J. Th. B. Eggink, voorzitter van de ouderkommissie, het openingswoord. De musical speelt zich af in een oud slot, waarin oma en opa tijdens een rondleiding verdwalen. Zij ontmoe ten Alfred de Afschuwelijke, een Een scene uit de musical ,,Een avondje Ravestein", welke werd opgevoerd door leerlingen van de zesde klas vanBin nen de Veste". geest uit 1500. Hij is al vijfhonderd jaar op zoek naar de sleutel van de cel, waarin zijn geliefde, Isabella, is opgesloten. Tegelijkertijd vormt het slot de schuilplaats voor drie gangsters, op de hielen gezeten door de onhandige inspekteur Plumoo. De tv-journalist Henk v. d. Muiden bevindt zich ook in het slot. Met behulp van twee zan geressen verzorgt hij een programma over de verdwijning van oma en opa. Hij probeert de kleinkinderen de schuld te geven, maar deze weten v. d. Muiden te verjagen door zich als spook te verkleden. Zij worden daar bij geholpen door de gids, de werkster en de beheerder. Kortom, op het slot spelen zich genoeg aktivi- teiten af om het publiek in spanning te houden. Ondertussen jaagt het monster van Ravestein iedereen de stuipen op het lijf. Wanneer de gangsters proberen de aanwezigen te gijzelen dreigt het slecht voor de hoofdrolspelers af te lopen, maar inspekteur Achterberg en zijn assistente verschijnen net op tijd en zij zorgen (natuurlijk) voor een happy end. EHBO-diploma's Alle spelers kregen van enkele ou ders een boeketje aangeboden. Na de pauze met verloting reikte mevrouw A. Boot van het Jeugd Rode Kruis aan de leerlingen de EHBO- diploma's uit. Ook kregen ze een ver- bandtasje. De EHBO-dames kregen een bloemetje van het hoofd van de school, de heer G. W. A. Kooman. Ook de kooksters van het school kamp, de dames Droppers, Heijboer en Schot werden niet vergeten. De leerlingen gaven op hun beurt bloe men en een cadeau aan de heren Koo man en De Rijke en taakverlichtster mevrouw M. de Looff. Het hoofd van de school hield tot slot een toespraak tot de scheidende leerlingen. Hij vertelde dat zij de eerste groep vormen, die alle lagere school-jaren op Binnen de Veste heeft doorgebracht, daarna werden de getuigschriften uitgereikt. De heer Eggink besloot met een dan kwoord aan iedereen, die aan deze geslaagde avond had meegewerkt Advertentie Er zijn kappers en kappers, of eigen lijk beter: kappers en Biosthéticiëns. Van de laatste groep kent Zierikzee er één. Hij heeft bewust de keuze ge maakt voor deze manier van werken. Biosthétiek maakt het namelijk moge lijk om naast een modieus uiterlijk een optimale gezondheid van zowel haar als huid te realiseren. Dit is mogelijk omdat de samenstelling van de Bios- thétische producten overeenkomt met de stoffen in de hoofd- en gezichtshuid en het haar. Daardoor kan bijvoor beeld een Biosthétische computer per manent te allen tijde worden toege past: zelfs op futloos en droog haar, of haar dat al eerder gepermanent en/of geverfd is geweest. Dit, omdat de Bio- sthéticiën het haar, voordat hij met de behandeling begint, optimaal in kondi- tie brengt. Dat betekent, dat iedere vrouw op ieder moment een Biosthéti sche kapsalon binnen kan stappen om zich dat kapsel aan te laten meten wat bij haar persoonlijkheid past. Deze Biosthéticiën is Ron Kotoun van „Kapsalon Pandora", tel. 01110-2183. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's. Vóór en nabehatideling door een Biosthéticiën. DEN HAAG - De grootscheepse le gerkorpsoefening die van 1 septem ber tot 1 oktober op Westduits en Ne derlands grondgebied plaatsvindt, is nodig voor de geloofwaardigheid van het leger. Die geloofwaardigheid is de basis voor handhaving van de vre de. APELDOORN - De politie van Apeldoorn heeft de 28-jarige W. H. uit die plaats aangehouden. De man heeft bekend tien branden te hebben gesticht, waarbij een totale schade Verwachting tot woensdagavond: Enige tijd regen Half tot zwaar bewolkt en enige tijd regen of motregen; minimum temperatuur ongeveer 12 graden, middagtemperatuur omstreeks 18 graden; matige zuidwestelijke wind. WEERSVOORUITZICHÏEN Verwachting t/m zaterdag 2 juli: Donderdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 50%. Min.temp.: 12 gr. Middagtemp.: 18 gr. Windkracht: zuidwest 4 Vrijdag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 507r. Min.temp.: 12 gr. Middagtemp.: 19 gr. Windkracht: n.west 3 Zaterdag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 307 Min.temp.: 12 gr. Middagtemp.: 19 gr. Windkracht: noord 3 ZON- EN MAANSTANDEN 29 juni Zon op 5.22, onder 22.04 Maan op 0.25, onder 9.05 30 juni Zon op 5.23, onder 22.03 Maan op 0,48, onder 10.13 Laatste Kwartier: 3 juli (14.12) EN LAAGWATER Hoogwater Laagwatcr 7.00 18.29 0.11 12.18 30 juni 7.37 19.05 0.49 12.56 Doodtij: 5 juli HET WEEROVERZICHT DE BILT - Een depressie boven zuid-Zweden veroorzaakt boven de Noordzee en ons land een noord westelijke stroming, die tamelijk koele lucht aanvoert. Een zwak hogedrukgebicd, dat via de Britse eilanden naar ons land trekt, zal deze koele stroming gaan onderbreken, waarna er weer iets zachtere lucht ons land kan bin nenstromen. In de zachte lucht komt echter veel bewolking voor, waaruit plaatselijk wat lichte regen of motre gen kan vallen. De regenhoeveelhe- den zullen echter niet groot zijn ZEELAND - Vijf Zeeuws» tuinen zijn zaterdag 2 en zondag 3 juli van 10 tot 17 uur voor het publick open gesteld, namelijk „De Kempenhof in Domburg, „De Tintelhof" in Vee- re, „Hof Overwellinge" in Wemel- dinge, „Slot der Nisse" in Nisse en „Tuin familie Lenshoek" in Kloetin-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 1