Post met blijvers naar de Tour Sport- en dansmanifestatie Burgh-Haamstede bijzonder druk en enthousiast bezocht Mark van de Riet wint Zeeuwse titel op achtkamp C-junioren Tennisvereniging Duiveland krijgt zijn nieuwe klubhuis Voortreffelijke tweede plaats Raymond van Mourik Medio oktober officiële ingebruikname 8 BURGH-HAAMSTEDE - De door de nog jonge Evenementenkommissie Burgh-Haamstede opgezette Sport- en dansmanifestatie op de Beatrixweide trok zaterdagmiddag bijzonder veel bezoek. Hiermee alleen al mag het streven van de kommissie om diverse sporten en trimaktiviteiten meer bekendheid te geven geslaagd genoemd worden. Veruit het meeste bekijks kregen de de monstraties Aerobic Dance, die met regelmatige tussenpozen werden gegeven door Monique van Aerobic Centre Vit uit Zierikzee. Erg in trek was ook de stand van de ras zijn voltooiing naderende Sporthal Krayestein, waar tennis sers (en tennissters) de strijd konden aanbinden met een tenniskanon. Op 8 juli wordt de eerste fase van de sport-akkommodatie geopend. Het publiek kan dan alvast gebruik maken van de vier buiten-tennisbanen, de vier bowlingbanen en het restaurant-gedeelte. Vrij kort na de bouwvakvakantie gaan ook de beide hallen open. Veruit de meeste publieke belangstelling trokken de demonstraties aerobic dance tijdens de sport- en dansmanifestatie op de Beatrixweide in Burgh-Haamstede. Foto: Joh. Berrevoets jr. Het idee voor een dergelijk sport- en dansfestijn is geboren uit de toenemende publieke belangstelling voor alles wat met konditie en gezondheid te maken heeft. Dit is een verheugend verschijnsel, dat boven dien tal van sportscholen en -instrukteurs brood op de plank verschaft. Mede hierdoor waren vooral deze bijzonder aktief op de Burgh-Haamsteedse Beatrix weide. Sportschool Cor Fooij demonstreerde een aantal fraaie karate-onderdelen en Sportcentrum Atilla uit Zierikzee plaatste een aantal body building-apparaten om zoveel mogelijk geïnteres seerden een „proefje" te laten ondergaan van wat de ze sport zoal behelst. Interesseren Ook een aantal aktief reagerende verenigingen van Schouwen-Duiveland was present om via deze manier van propaganda maken nog wat leden te wer ven of op z'n minst mensen te interesseren. De Dart Sportbond vond een plaatsje, maar ook de Zweefvliegklub Burgh-Haamstede, Hockeyvereni- ging HSD uit Zierikzee, Manege Lisiduna uit Burgh- Haamstede en Surfschool Jonker. Jammer voor de organisatie, maar zeker ook voor het publiek, was dat de stands van de Handboogschietverenigingen Zierikzee, St. Jan, TOC en Zodiac en van Bouwman's Crossfietsenshow leeg bleven. Hierdoor werden de mogelijkheden om met nog meer sporten kennis te maken enigszins ingedamd. Met name het wegblij ven van het crossfietsgebeuren was bijzonder jam mer, omdat deze sportieve rekreatie zich momenteel in een fikse toename mag verheugen. Om de mensen ook wat uitgebreider kennis te la ten maken met het zo belangrijke element „voeding", werden er ook enige gezonde dranken en voedingsmiddelen aan de man gebracht. Het vormde een „gezond" tegengewicht tegenover „Mister Bur ger" en andere heerlijkheden aanbiedende horeka- mensen. tegenover de hamburgers, de suikerspin, het bier en ijs stonden de vruchtensappen, melk en mineraalwater tot proteïnedranken, alsook de trim- koekjes, de druivesuikers en andere voor vegetariërs en „gezonde" smulpapen belahgrijke zaken. Het he le gebeuren werd aan elkaar gepraat door de Willem Ruys van Burgh-Haamstede, Gerard vftn Breugel. Via het rad van avontuur probeerde hij (met sukses) het talrijke publiek op de Beatrixweide te houden. In kombinatie met de reeds aangetipte Aerobic Dan ce demonstraties lukte hem dat voortreffelijk. Vast staat, dat het initiatief van de Burgh-Haamsteedse Evenementenkommissie in de toekomst voor herha ling vatbaar is. TERNEUZEN - Tijdens de Zeeuwse meerkampkampioenschappen voor C- en D-junioren, die werden afgewerkt in Terneuzen, hebben vooral de jongens van Delta Sport uit Zierikzee voor een paar erg leuke resultaten gezorgd. Ab soluut uitblinker in de Zierikzeese formatie was andermaal Mark van de Riet, die in een veld van vijftien C-jongcns overtuigend met de Zeeuwse titel ging strijken. Hij behaalde op de achtkamp het voortreffelijke puntentotaal van 4676 punten. Bij de D-jongens kwam Raymond van Mourik net enkele punten ie kort om ook de tweede jongenstitel naar Zierikzee te halen. Met 2640 pun ten werd hij tweede op de zeskamp, die de jongste junioren afwerken. Bij de D-meisjes werd Suzanne Bcrgsma met een zevende plaats beste Delta Sportster, terwijl Jeska Doeswijk deze eer opeiste bij de C-meisjes met een twaalfde positie. Mark van de Riet kwam met een uitstekende achtkamp uit de bus. Op Mark van de riet werd in Terneuzen Zeeuws kampioen op de achtkamp bij de C-jongens. de 100 meter liet hij 12,7 sek. aante kenen, gevolgd door een puike ver- tesprong over 5,24 meter. Bij het ko gelstoten noteerde hij 9,39 meter, ge volgd door een sprong over 1,50 me ter hoog. Een fraaie tijd liet hij aan tekenen op de 110 meter horden. De 16,5 sek. mag er beslist zeer wel we zen. Met de diskus overbrugde hij 29,30 meter en de speer kwam onge veer op dezelfde afstand neer: 29,08 meter. Het afsluitende onderdeel, de 1000 meter, voltooide de nieuwe kampioen in 3.08,5 min. Al deze re sultaten waren in totaal goed voor 4676 punten en de titel, een fraaie be kroning voor een van de in het oog springende talenten van Delta Sport. Zijn klubgenoot Marcel de Jonge ein digde met 3585 punten en een negen de plaats, terwijl Erik Bevelander met 2640 punten vijftiende eindigde. Horden-onderdelen Bij de D-jongens kwamen in totaal zeventien jeugdige atleten in aktie voor de Open Zeeuwse titel. Ray mond van Mourik perste er een uit stekende zeskamp uit met 11,4 sek. op het openingsnummer, de 100 me ter. Bij het verspringen kwam hij uit ASSEN - In de tweede ronde van de 500 cc klasse is een ernstig ongeluk gebeurd. Op de Bedeldijk werd de Italiaanse wereldkampioen van 1982 in de halve liter klasse Franco Unci- ni aangereden door de Australiër Wayne Gardner op een Honda. HANNOVER - Michael Gross heeft zaterdag bij de Westduitse zwem- kampioenschappen in Hannover op nieuw het Europese record op de 200 meter vlinderslag verbeterd. Hij bracht het, in de finale, op 1.58,22. Vrijdag tijdens de series had hij zijn eigen rekord ook al scherper gesteld. De negentienjarige Gross slaagde er net niet in het wereldrekord, dat met 1.58,01 op naam staat van de Ameri kaan Craig Beardsley, over te ne men, omdat hij bij het derde keer punt enigszins uit zijn ritme raakte. VLISSINGEN - Hugo van Duysse van de RKHAV Hulst heeft zaterdag in Vlissingen een loop over twintig kilometer gewonnen. Zijn tijd was matig (1.04,10), hetgeen voorname lijk werd veroorzaakt door de druk kende weersomstandigheden. Huib Dalebout van AV'56 uit Goes werd tweede in 1.05,24. De beste dame was Trijnie Smeenge van Dynamo '70 in 1.16,25. LIVORNO - De wedstrijden om de wereldkampioenschappen wielren nen worden in 1985 gehouden in Ve netië, in het noorden van Italië. Dit heeft de Italiaanse wielerunie be kendgemaakt. De bond heeft een groot aantal mogelijke plaatsen on derzocht. De UCI wees het WK van 1985 aan Italië toe. De wegwedstrij den starten in Montello, terwijl de baanwedstrijden in Bassano worden gehouden. HILVERSUM - Wim Ockhuyzen van GAC heeft zaterdag een uurloop in Hilversum gewonnen. Ockhuyzen legde in zestig minuten een afstand van 17 kilometer en 750 meter af. GEULLE - Na afloop van het Ne derlands kampioenschap in Geulle heeft Peter Post zijn tien renners aangewezen voor de Ronde van Frankrijk. Het zijn: Peter Winnen, Johan van der Velde, Jan Raas, Leo van Vliet, Henk Lubberding, Bert Oosterbosch, Johan Lammerts, Theo de Rooy, Gerard Veldscholten en de Belg Ludo de Keulenaer. De ploeglei der heeft bij de samenstelling de voorkeur gegeven aan allen (behalve de geblesseerde Knetemann), die hem reeds de verzekering gaven ook volgend jaar voor hem te rijden in een ploeg, die de Amerikaanse com putergigant IBM als hoofdsponsor krijg. Het laatste wilde Post onder geen beding bevestigen. Er is op de enige rustdag in de Ronde van Frankrijk in l'Alpe-d'Heuz een per- Engelse voetballer moet op juiste afstand PLYMOUTH In het Engelse voet- bal zullen in de toekomst spelers worden bestraft, als zij niet op de juiste afstand van 9,15 meter staan bij een vrije trap van de tegenpartij. Tijdens de zomervergadering van de Football Association in Plymouth werden de scheidsrechters gemach tigd spelers, die zich niet storen aan de voorgeschreven tussenruimte, te rug te fluiten en de bal 9,15 meter (tien yards) dichterbij het doel van de overtreder te leggen. sconferentie gepgrogrammeerd, waar de naam van de nieuwe sponsor officeel bekend wordt gemaakt. Over de laatste TI-Raleigh-Cam- pagnolo-ploeg voor de Tour zei Post: „Deze formatie had ik -al weken in mijn hoofd. Om de ploeg rond te ma ken heb ik van de vertrekkers alleen Raas, Van der Velde en Van Vliet ge nomen. Deze tien coureurs hebben de beste voorbereiding gehad. Als gene rale repetitie reden ze allemaal de Ronde van Zwitserland. Advertentie ZENTMSPORT Trefpunt voorsportefs op 3,86 meter en de kogel belandde 7,96 meter verderop in het gras. Het hoogspringen leverde hem een hoogte van 1,20 meter op en de 80 me ter horden waren met 15,8 sek. tradi tioneel goed voor een lid van atle tiekvereniging Delta Sport, die voor al op jeugdniveau zeer goed mee kun nen op de horden-onderdelen. Bijzon der fraai was ook zijn 3.21,5 op de 1000 meter, maar het was net niet toereikend om hem alsnog de titel te doen opleveren, maar Raymond van Mourik mocht bijzonder tevreden zijn over zijn tweede plaats. Een bijzonder groot deelnemers veld kwam er aan het vertrek bij de C-meisjes, die eej^vierkamp moesten afwerken. Van de 35 meisjes eindig de Jeska Doeswijk. als beste Delta Sportster op een twaalfde plaats. De 80 meter horden voltooide zij in 17,5 sek. en bij het hoogspringen over brugde zij 1,30 meter. Met de kogel kwam ze uit op 6,78 meter en haar vierkamp werd besloten met 1.58,2 min. over de 600 meter. In totaal ver zamelde zij 1477 punten. Met 1180 punten werd Nini Schot 26e, direkt gevolgd door Mascha Geleynse, die op 1170 punten uitkwam. Op de 31e plaats werd beslag gelegd door Mar- tine Vis met 1131 punten. Bij de D- meisjes totaliseerde de op de zevende plaats eindigende Suzanne Bergsma 1633 punten. Zij haalde bijzonder veel punten op de 600 meter, die zij aflegde in 1.54,5 min., een knappe tijd voor een D-juniore. Isabelle Ha mel werd mêt 1217 punten 22e, Wen dy Hartog met 1139 punten 26e en Anita Bevelander met 860 punten 31e. NIEUWERKERK - De afgelopen week werd op het terrein van tennisvereni ging Duiveland begonnen met de bouw van een nieuw klubhuis. Eerst werd daartoe het oude houten klubgebouwtje enkele meters verplaatst en prijkt dit nu op de plaats waar even eerder het terras was. Onmiddellijk daarop aanslui tend begon de firma Boogert uit Oosterland met de werkzaamheden voor de nieuwbouw. De firma Wandel uit Nieuwerkerk neemt de grondwerkzaamhe den voor zijn rekening. „Met de bouw van dit nieuwe klubhuis gaat een grote wens van de inmiddels 250 leden tellende tennisvereniging in vervulling", ver telt voorzitter Hans Wohl. „Dit nieuwe klubgebouw moest er gewoon komen, omdat het huidige gebouwtje al vele jaren te klein is en niet beschikt over kleèd- en douche-akkommodatie". In het nieuwe klubgebouw zullen voornoemde faci liteiten ruimschoots aanwezig zijn. In het ruim opge zette kantinegedeelte is plaats ingeruimd voor een moderne bar- en keukenafdeling, waarmee het bestuur van de TV Duiveland een flinke impuls hoopt te geven voor een aktiever klubleven. „In het geval van onze vereniging hebben we een groot na deel boven bijvoorbeeld Zierikzee of Bruinisse", legt Wohl uit. „De LTC Zierikzee en de TV Bru-Tèn krij gen hun leden voornamelijk uit de eigen kern, maar bij ons gaat het om meerdere kernen. Mede daardoor is de behoefte aan een goed klubgebouw aanmerke- lijk groter. De behoefte aan een sociaal kontakt is in ons geval veel groter". Oppervlakte Het nieuwe klubgebouw wordt in oppervlakte ruim vijf keer zo groot als het huidige gebouwtje, dat na verplaatsing overigens voor dit seizoen weer vol ledig gebruiksklaar gemaakt wordt. De ruimte waarover men nu beschikt heeft een afmeting van 4 x 7 meter, terwijl men straks kan bogen op een klub gebouw, dat 10 x 15 meter gaat meten. „Met de start van de bouw is een voorspoedige on derhandelingsfase met de gemeente Duiveland af gesloten", onderkent Hans Wohl. „De definitieve beslissing omtrent de realisering is binnen één jaar tot stand gekomen. In augustus 1982 zijn de onder handelingen begonnen". Het was bovendien niet de eerste keer, dat er gesproken werd over een klubge bouw met de gemeente. De eerste keer werd de vere niging voor de keus gesteld óf twee banen óf een ge bouw. „Bij die keus vonden we het raadzamer eerst maar voor uitbreiding van twee naar vier banen te kiezen", herinnert Wohl zich. In oktober 1982 stelde de gemeente Duiveland aan vankelijk een krediet van f 150.000,— beschikbaar, maar in januari 1983 bleek door de hogere kosten nog eens f 50.000,— extra noodzakelijk, de gemeente trok vervolgens in totaal f 175.000,— uit voor de bouw, terwijl de vereniging zelf de resterende f 25.000,— voor zijn rekening moest nemen. „Met daarbij de aanleg van een zeer ruime parkeergelegenheid naast de banen, kan Nieuwerkerk met de omliggende ker nen in de nabije toekomst beschikken over een vol waardig tenniskomplex", zegt de TV Duiveland- voorzitter tevreden lachend. „Ook zal met de inge bruikname het aantal leden zeker stijgen tot ruim boven de driehonderd. Een groot gedeelte van dit aantal zal gaan bestaan uit jeugdleden, die mede dankzij de gunstige kontributie binnen de vereni ging in steeds ruimere mate vertegenwoordigd zijn". Volwassen De oplevering van het „volwassen" tenniskom plex van de TV Duiveland wordt medio oktober ver wacht. Om een feestelijk tintje aan de bouw te ge ven, heeft het bestuur besloten om, samenvallend met de klubkampioenschappen in augustus, tijdens een officieuze bijeenkomst „de laatste steen" te leg gen. „Dat is weer eens wat anders", meent Wohl. „Per soonlijk houd ik er van om officiële gebeurtenissen enigszins ludiek te laten verlopen, vandaar nou maar eens een keer „de laatste steen". Het absolute hoogtepunt van het seizoen komt echter aan het eind van het seizoen, als we het nieuwe klubgebouw in ge bruik hopen te nemen. Dat wordt een mijlpaal in het bestaan van onze tennisvereniging". Voorzitter Hans Wohl in de bouwput van wat medio oktober een kant-en-klaar klubgebouw moet zijn Rechts het huidige houten gebouwtje. Foto: Joh. Berrevoets jr. J 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 8