dit biedt de beeldbuis deurloo mode Ratificatie Rijnverdrag uitgesteld tot oktober GROTE MERKEN KLEINE PRIJZEN Regering blijft vooralsnog bij standpunt over kerncentrales 39,- 19,75 7,90 Rampenplannen stellen niets voor ELEKTRO LIEVENSE Ak Rekord-koude in gebied van Moskou Nederlands Unifil-bataljon op 19 oktober terug Overheid moet seizoensverlenging bevorderen Wim Bosboom nieuwe chef aktualiteiten/sport TROS-radio NCRV herhaalt Stiefbeen en Zoon" Komende winter geen „Mies" bij de AVRO Debat De Vries-Den uyl 7 juli op NCRV-radio Extra treinen naar concerten David Bowie Vrijdagavond geen Willem Ruis Lottoshow ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 24 juni 1983 Nr. 23341 9 Nederlandse regering teleurgesteld DEN HAAG - De Nederlandse regering heeft Frankrijk laten weten teleur gesteld te zijn over het uitstel van de rarificatie van het reeds in 1976 door de Rijnoeverstaten gesloten verdrag ter vermindering van de zoutlozingen op de Rijn. Voor oktober van dit jaar is de behandeling van het wetsvoorstel in de Assemblee niet te verwachten. Dit betekent opnieuw een vertraging in de opslag van het afvalzout van de Franse kalimijnen. Dit deelde het ministerie van bui tenlandse zaken donderdag desge- vraag mee. Aanvankelijk zou het wetsvoorstel, waaraan de Franse mi nisterraad eerder deze maand zijn goedkeuriong hechtte, nog voor het zomerreces door de volksvertegen woordiging behandeld worden. In verband met een overvolle agenda als gevolg van de behandeling van de onderwijshervorming is de ratifica tie van het zout verdrag verschoven naar de zittingen, die in september weer beginnen. Dan zullen eerste de onderwijszaken worden afgerond, zodat het zoutverdrag niet eerder dan in oktober aan de beurt zal ko men. Onaanvaardbaar De Nederlandse regering heeft Frankrijk laten weten dat de behan deling van het wetsvoorstel dan wel afgerond moet worden. Verder uit- Schrijf Mitterrand Reagan, Nakasone en Trudeau" MOSKOU - Het orgaan van de Communische Jeugd in de Sowjet- Unie heeft zijn lezers de adressen verstrekt van de presidenten van Frankrijk en de Verenigde Sta ten, Francois Mitterrand en Ro nald Reagen, en van de premiers van Japan en Canada, Yashoehiro Nakasone en Elliott Trudeau, op dat zij hen schrijven ,,yoor de vre de De Kosomolskaia Prawda ver schafte die adressen, in een grote opmaak, ,,op verzoek van de le zers'die vroegen een briefje met ,,ik stem voor vrede" te verstu ren. De Sowjet-pers had grote publi citeit gegeven aan de brief van een Amerikaans meisje, Saman- tha Smith, die secretaris-generaal Yoeri Andropov schreef om hem te vragen of hij voor vrede of oor log is. Andropov had daarop zijn pen.^apgejiomen .om. haar op 26 april te antwoorden dat ,,de Sow- jets nooit als eerste de atoombom zullen gebruiken". 's GRAVELAND - Minister Braks van landbouw en visserij en dr. P. A. Bakker, hoofdmedewerker bij de Vereniging tot behoud van natuur monumenten, krijgen dinsdag 28 juni de eerste exemplaren van de 20e druk van ..Heukels' Flora van Nederland". Dit jaar is het precies honderd jaar geleden dat de eerste druk van dit boek uitkwam. In 1883 heette het ..Schoolflora van Nede- ralnd" van H. Heukels. DEN HAAG - De regering vermag niet in te zien dat, na de grondige stu die van de Commissie-Beek, nog zo danige nieuwe feiten aan de orde zou den kunnen komen dat zij genood zaakt zou zijn terug te komen op haar eerder genomen standpunt, dat de kerncentrales in Borssele en Dode- waard open moeten blijven. Dit heeft minister Van Aardenne van economische zaken woensdag geantwoord op een van de vragen die door tweede-kamerleden waren gesteld over het rapport van de Commissie-Beek. De Commissie- Beek, die door het vorige kabinet in de regeringsverklaring in 1981 werd aangekondigd, presenteerde in janu ari haar studie naar de gevolgen van het openhouden, sluiten of stilleggen van de kerncentrals Borssele en Do- dewaard. De minister gaf het antwoord op de vraag of de regering het eens is met het gestelde in een persbericht van de Stuurgroep Brede Maatschappelijke Discussie Energiebeleid waarin stond ,,dat op een eventuele beslis sing van de regering tot het openho- duen van de kerncentrales in Dode- waar en Borssele kan worden terug gekomen, wanneer de resultaten van de Brede Maatschappelijke Discussie regering en parlement daartoe aan leiding geven". Advertentie voor jongensmode moet u in onze juniorshop zijn. JACKS v a BROEKEN v a. SHIRTS v a. AMSTELVEEN - De Ziekenfonds raad heeft donderdag besloten, dat de ziekenfondsen ook in het school jaar 1983/1984 negentig procent blij ven betalen van de kosten van schooltandverzoring voor bij het Zie kenfonds verzeker de kinderen. Hierbij geldt wel een aantal voor waarden. Advertentie stel is onaanvaardbaar. De bekrach tiging van het zoutverdrag is in Frankrijk steeds een zaak van uitstel geweest. In 1979 had de Franse rege ring het parlement al gevraagd -het verdrag te ratificeren. Onder druk van de bevolking in de Elzas, die zich heftig verzet tegen de zoutopslag in dit gebied, trok de regering het wets voorstel op het laatste moment in. Uit protest daartegen riep Nederland toen zijn ambassadeur uit Parijs te rug. DEN HAAG - De VVD vindt het niet eerslijk dat in grote warenhui zen de postagentschappen wel open zijn op koopavonden en zaterdagen, terwijl dat bij de kleine middenstan der, doorgaans de sigarenwinkelier, niet mag. De tweede kamer-leden De Beer en Van Erp hebben staatssecre taris Van Zeil (economische zaken) donderdag schriftelijk gevraag dit verschil op te heffen. DEN HAAG - De Tweede Kamer gaat in meerderheid akkoord met de voorgestelde uitbreiding van de schoolgeldheffing. Belgische parlementariër: HAPERT - ,,Ik ben uiterst somber gestemd ten aanzien van de rampen plannen die er zijn, onder meer ten aanzien van de nucleaire installaties in IVIol. In feite zijn het alleen maar pyramides van telefoonnummers die aangeven wie wie moet bellen. Het zal vrijwel ondoenlijk zijn om bij een ramp de juiste beslissingen te nemen." Dat zei de Belgische parle mentariër W. Desayere (Volksunie) woensdagavond op een bijeenkomst in Hapert. Desayere, die voorzitter is van de energiecommissie van de Belgische Kamer van Volksvertegenwoordi gers, sprak in Hapert op een bijeen komst van het streekorgaan Kern- penland over de gevolgen die een eventuele heropening van de opwer- - kingsfj»briek Eurochemic in Mol kan hebben. Nadat het parlement daarvoor al eerder het licht op groen had gezet, besliste de Belgische ministerraad begin vorige maand in principe dat die fabriek weer open moet. De defi nitieve beslissing wordt in de loop van volgend jaar genomen. De mi nisterraad wil eerst nog de resulta ten afwachten van een haalbaarheid sonderzoek, dat momenteel wordt ui- gevoerd. Volgens Desayere is dat on derzoek er alleen maar op gericht om na te gaan hoe groot de verwerkings capaciteit kan zijn zonder dat de bestaande lozingsnormen worden overschreden. Eurochemic werd in 1974 gesloten. Aanleg Elektr.- en waterinstallaties Verkoop en reparaties Elektrische apparaten Radio-apparatuur Televisie Video - enz. MOSKOU - Terwijl het in het grootste deel van Europa werkelijk zomer is, is in de nacht van woensdag op donderdag sneeuw gevallen in het gebied van Moskou dat voor deze tijd van het jaar de laagste temperatuur sedert 50 jaar registreerde. In enkele dagen daalde het kwik in de hoofd stad tientallen graden tot minder dan tien overdag en rond het vriespunt gedurende de nacht. Het vakbondsblad Troed, dat weerkundigen citeerde, zei dat deze ongebruikelijke koudegolf te danken is aan massa's polaire lucht uit het noorden. Ook in Leningrad was de temperatuur abnormaal laag. Daar vroor het in de ochtend zelfs licht. Langzamerhand bereikt de kou het zuiden (Oekraïne, Kaukasus), aldus het blad dat eraan toevoegde dat aan het eind van deze week de tempera tuur in het Europese deel van de Sowjet-Unie weer zou stijgen. In mei bereikte het kwik in Mos kou een record-hoogte van 32 graden. DEN HAAG - Het Nederlandse Unifil-bataljon zal op 19 oktober worden teruggetrokken, tenzij zich voor die datum in Libanon geheel nieuwe omstandigheden voordoen. De ministers Van den Broek (buiten landse zaken) en De Ruiter (defensie) zullen dit woensdag aan de Tweede Kamer meedelen. Handhaving van de Nederlandse bijdrage aan de vre desmacht van de Verenigde Naties voor nogmaals drie maanden ge beurt, zo blijkt uit de nota, om zo gunstig mogelijke voorwaarden te scheppen voor uitvoering van de op 7 mei tussen Israël en Libanon gete kende overeenkomst over terugtrek king van de Israëlische troepen, een overeenkomst die nog steeds niet is uitgevoerd. Nederland zal zich er in de Veilig heidsraad, die over het mandaat voor de VN-vredesmacht in Zuid Libanon beslist, voor inzetten dat het bestaande, op 19 juli aflopende man daat voor een periode van drie, in plaats van zes maanden zoals tot nu toe gebruikelijk was, wordt ver lengd. Maar tevens zal VN-secretaris- generaal Perez de Quellar worden meegedeeld dat de 812 militairen - die het best uitgeruste contingent van de tien landen samengestelde vredesmacht vormen - op 19 oktober zullen worden teruggetrokken. De Nederlandse militairen, die in de Johan Willem Friso-kazerne in As sen worden opgeleid voor dienst in Libanon, zullen eveneens woensdag van het besluit op de hoogte worden gesteld. DEN HAAG - De overheid moet maatregelen nemen om ten behoeve van het toerisme en de recreatie de seizoensverlenging te bevorderen. Hiervoor moet de regionale vakan tiespreiding worden verbeterd en uitgebreid. Aldus een van de conclu sies van de Adviescommissie Toe ristisch Produkt Nederland in haar rapport ,,Het toeristische produkt Nederland". Het rapport is donderdag door commissievoorzitter prof. dr. A. P. van Gent aangeboden aan staatsse cretaris P. van Zeil. Het onderzoek, waarvoor de toenmalige staatssecre taris Hazekamp van EZ in 1980 op dracht gaf. is uitgevoerd door het Heidemij Adviesbureau. De opstellers constateren dat er meer weersonafhankelijke toeristi sche voorzieningen moeten worden gerealiseerd en dat ook de publieks voorlichting meol worden geïntensi veerd. De commissie wijst erop dat toe risme en recreatie nog tot de weinige groeisectoren behoren. Daarom moet het toeristisch-recreatieve beleid bij de afweging in het totale overheids beleid een grotere rol spelen. Zaterdag 25 juni Ned. 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 11.00 uur Teleac 15.30 uur RVU 16.00 uur Niels Holgersson 16.25 uur Tarzan, heerser van de jungle 16.50 uur Koning Klant, konsumen- tenrubriek. 17.25 uur Studio Sport 18.55 uur Minibios 19.05 uur Dukes uit Hazzard 20.00 uur Journaal 20.28 uur Blokletters 21.00 uur Dallas. Bobby laat zich door JR inspireren om ook de slinkse wegen te gaan bewandelen. JR laat het plan niet varen de raffinaderij uit te breiden. 21.50 uur Televizier 22.30 uur De Gouden roos van Mon- treux. Het bekroonde Italiaanse showprogramma 23.55 uur Journaal 00.00 uur Studio Sport Ned. 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Toeristische tips 19.00 uur Journaal 19.10 uur Anna en de Koning van Si- am 19.40 uur Magic with the stars 20.20 uur Cabaret. Het verhaal is ge situeerd in het Berlijn van de derti ger jaren, toen het nationalisme sterk in opkomst was. Sally Bowles, een nachtclubzangeresje stelt alles in het werk om maar carrière te maken. Dat brengt haar in conflict met de Engelse student Brian Roberts, die in het pension naast haar is komen wo nen en waar ze toch meer dan sympa thie is voor gaan voelen. Hij zet zich af tegen de SA. 22.15 uur Algemene Loterij Neder land 22.30 uur Journaal 22.50 uur Werchter popfestival 1983 Zondag 26 juni Ned. 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 11.00 uur Eucharistieviering 11.50 uur De Paus in Polen 16.00 uur Journaal 16.05 uur North Sea Jazz festival 16.30 uur Prins Bernhard als filmer op de Galapagos eilanden 17.00 uur Ontdek je plekje. Hattem. 17.10 uur Honderd beroemde schilde rijen. Vrouwen in de tuin van Monet. 18.00 uur Studio Sport 18.45 uur Sesamstraat 19.00 uur Studio Sport 19.55 uur Lotto 20.00 uur Journaal 20.10 uur Panoramiek 20.40 uur Humanistisch verbond 20.45 uur Ja, natuurlijk. Quizpro gramma 21.35 uur Ander nieuws 22.15 uur Beethovens tweede 22.45 uur Journaal 22.50 uur Nieuws voor doven Ned. 2 13.00 en 18.25 uur Nieuws voor doven 19.00 uur Nieuws 19.05 uur Happy days. Richie en Ralph koesteren de vurige wens om naar een belangrijke voetbalmatch te gaan, maar helaas de prijzen van de kaartjes zijn te duur. 19.30 uur Nederland muziekland. Muziekprogramma, dit keer vanaf het Vrijthof te Maastricht. 20.10 uur Magnum. Tijdens de verfil ming van een boek wordt Magnum door de hoofdrolspeler aardig voor het karretje gespannen. 21.00 uur De Vikings. Een Ameri kaanse speelfilm uit 1958 met Eric (Tony curtis) zoon van Einar (Kirk Douglas) in de hoofdrollen. Eric ver richt slavendiensten aan het hof van de Viking Ragnar. Altijd draagt Eric een juweel dat afkomstig is van het zwaard van Requiter. Een verbannen Engelsman herkent het sieraad en hij wil Eric in kontakt zien te brengen met de koning van Northumbria. Via veel omwegen en listen weet Eric tenslotte uit te varen. 22.55 uur Agenda 23.00 uur Journaal 23.05 uur Nieuws voor doven Maandag 27 juni Ned. 1 9.30 en 13 00 uur Nieus voor doven 16.00 uur Vervoer in het jaar 2000 16.25 uur Nederland muziekland 18.55 uur Hints. Spelprogramma 19.25 uur De Weduwnaar 20.00 uur Journaal 20.28 uur Lou Grant 21.20 uur Brandpunt 21.55 uur Music in time. De invloed van de reformatie op de kerkmuziek staat in deze aflevering centraal. 23.00 uur Journaal 23.05 uur Nieuws voor doven Ned. 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven 15.00 uur Studio Sport 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Nieuws 19.10 uur Schimpo, wat doet een aap in Afrika. Een filmpje over een aap, die hoofdredakteur van een apentijd- schrift is. 20.40 uur Mars door de hel. Laatste aflevering van deze Australische se rie. Na heel wat omzwervingen ont moet Jean Joe weer en na een korte vakantie besluiten ze te trouwen, maar op het allerlaatste moment kom talles dan nog op losse schroe ven te staan. 22.30 uur Journaal 22.45 uur Nieuws voor doven Zaterdag 25 juni, 20.20 uur, Nederland 2:Cabaret". Liza Minelli als Sally Bowles, met Michael York al? Brian Roberts. HILVERSUM - Wim Bosboom wordt met ingang van 15 juli hoofd actualiteiten/sport bij de Tros-radio. De 55-jarige Bosboom, die drie jaar geleden van de VARA naar de Tros overstapte, volgt Henk Kamperman op, die tot plaatsvervangend hoofd informatieve programma's bij de Tros-televisie is benoemd. Bosboom blijft het consumenten programma „Kieskeurig" presente ren, en ook blijft hij meewerken aan het NOS-programma ,,Met het oog op morgen". Als actualiteitenchef bij de radio krijgt hij onder meer ,,Aktua Radio" onder zich, aldus de Tros. HILVERSUM - De NCRV herhaalt in de zomermaanden tien afleverin gen van de televisieserie „Stiefbeen en Zoon" over het wel en wee van twee Amsterdamse handelaars in lompen en oude metalen, die zich in 1963 en 1964 in een grote populariteit mochten verheugen. Vanaf vrijdag 1 juli (Nederland 2, 19.50 uur) komen de in 1975 overle den Rien van Nünen als vader Toon Stiefbeen en Pier Romer als zoon Dirk in zwart-wit op het scherm. De technische kwaliteit van de afleve ringen is volgens de NCRV nog goed genoeg voor uitzending. 99' NEW DELHI - Gevreesd wordt dat minstens 250 personen om het leven zijn gekomen door overstromingen en zware regenval in de Indiase deelstaat Gujarat. Dat heeft het Indi ase persbureau PTI vrijdag bekend gemaakt. CHICAGO - Als de militaire mach thebbers in Polen de staat van beleg opheffen, zullen de Verenigde Staten helpen bij de opbouw van de econo mie zoals ze dat na de oorlig met Eu ropa hebben gedaan. HILVERSUM - TV-kijkend Neder land zal het het komende televisie seizoen zonder „Mies" moeten stel len. De AVRO is er niet in geslaagd om met Mies Bouwman tot over eenstemming te komen over een nieuw programma, zo heeft de om roep woensdag laten weten. De AVRO wilde dat Mies in plaats van het wekelijkse praatprogramma dat zij de laatste twee seizoenen deed een maandelijkse spelletjesshow zou gaan presenteren. Ondanks uitgebreid overleg hiero ver kon er geen eenstemmige formu le voor zo'n programma worden ge vonden. De AVRO wil het oude Miesprogramma niet voortzetten om dat dit door de wekelijkse frequentie teveel beslag legt op de zenstijd van de omroep. Ook facilitaire proble men spelen een rol, aldus een AVRO- woordvoerder. De AVRO zegt het te betreuren dat het niet is gelukt om Mies het komende TV-seizoen „De vertrouwde plaats" in het program ma-aanbod te geven. Dat het deze keer niet gelukt is wel niet zeggen dat Mies en de AVRO definitief uit elkaar zijn, aldus de woordvoerders. HILVERSUM - Het debat over het regeringsbeleid tussen de CDA- fractieleider B. de Vries en Pvd A-fractielcider J. den Uyl wordt op don derdag 7 juli rechtstreeks in de NCRV-radiorubrick „Hier en nu" (Hil versum 1, 18.06-19.00 uur) uitgezonden. Dit heeft de NCRV donderdag meegedeeld. Het debat tussen de twee politieke kopstukken van CDA en PvdA is een initiatief van Den Uyl, die De Vries per brief voor het debat heeft uitgenodigd. De Vries en Den Uyl hebben enige tijd geharreward over het medium dat het debat zou moeten uitzenden Den Uyl gaf de voorkeur aan de te levisie, maar hij had in zijn uitnodiging De Vries aangeboden dat deze tijdstip en plaats van het debat mocht vaststellen. CDA-fracticleider De Vries heeft vai>dit aanbod gebruik gemaakt door Den Uyl mee te de len dat het debat op 7 juli via de NCRV-radio wordt uitgezonden. UTRECHT - De Spoorwegen laten zaterdag 25 en zondag 26 juni een groot aantal extra treinen rijden van en naar het Feyenoord-stadion in Rotterdam waar popidool David Bo wie dit weekeind concerten geeft. Tussen 14.00 en 19.30 uur rijden on geveer elk kwartier extra treinen van Rotterdam CS naar het station bij het stadion. De stoptreinen van Dordrecht, Zwijndrecht en Baren- drecht naar Rotterdam zullen tussen ongeveer 14.30 en 19.30 uur ook stop pen in Rotterdam stadion. Na afloop van de concerten zullen vanaf het sta dion ruim twintig extra treinen ver trekken naar ondermeer Amster dam, Utrecht, Eindhoven en Roosen daal. Deze treinen stoppen op alle tussengelegen stations. De NS waarschuwt dat de concer ten heel laat eindigen waardoor een groot deel van het land niet meer per trein bereikbaar zal zijn. Alleen naar de stations aan de lijnen Rotterdam- Den Haag-Amsterdam, Rotterdam- Hoek van Holland, Rotterdam- Roosendaal en Rotterdam-Bredn- Eindhoven is vervoer per extra trein mogelijk. HILVERSUM - De Willem Ruis Lottoshow die de VARA vanavond, vrijdagavond 24 juni, rechtstreeks zou uitzenden vanuit theater 't .Spant in Bussum is afgelast, omdat de moe der van de presentator deze week is overleden. In plaats van de show zal op Nederland 1 van 20.28 tot 21.30 uur een programma met stukjes van oude Willem Ruis-shows worden uit gezonden, waarbij ook de lottocijfers bekend worden gemaakt. Daarna volgt nog een ingelaste muziekspeci- al van een half uur met de groep Toontje Lager, aldus de VARA. BONN - De Westduitse regering heeft zich voorgenomen meer hulp te geven aan de armste landen van de derde wereld. Dit heeft de Westduit se minister van ontwikkelingssa menwerking, Jurgen Warnke, don derdag verklaard tijdens een parle- mentsdebat over de wereldhandel sconferentie van de Unctad (VN- conferentie inzake handel en ontu ik- keling), die op het ogenblik in 1M-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 9