Kampioen Zeelandia verspeelt derde punt tegen PZEM: 2-2 Rijkswaterstaat ruimt borden viskampioenschap langs rijksweg op Vierde Bridge-instuif Bridgeclub Zierikzee SAMAN BV NIEUWSBODE Drievoudige zege voor Jacolies van Gastel bij eigen instuif wedstrijd Mixedteam TV WIK boekt 2-3 zege Trimloop in Noordgouwe Dressuurwedstrijd De Zilveren Trens Jan de Jonge mede-koploper Zege voor Margreet den Boer Delta Sport start kompetitie tegen aartsrivaal EMM 6 OUWERKERK - Ieder groot evenement brengt een fikse reklame-kampagne met zich mee. Zo ook het Europees Viskampioenschap, dat aanstaande za terdag op de kreken van Ouwerkerk wordt georga niseerd door de Belgische ex-horeka-man J. Wuy tack in samenwerking met de Zierikzeese Hengelsportvereniging Oosterschelde. In zijn ijver ging Wuytack in de ogen van Rijkswaterstaat een stapje te ver met het aanprijzen van zijn evenement, dat tevens deel mee uitmaakt van de Duivelanddag 1983. langs Rijkswegen geen reklame- borden worden geplaatst. Aan dit reglement houden wij ons streng. Als we dat niet doen, dan is het einde zoek. Toen de kantonnier hoorde van de vele borden heeft hij ook onmiddellijke opruiming gelast. De N59 is een bijzonder drukke weg, waar behoorlijk Hard op wordt gereden. Als men rijdend de borden bespeurt 2al men moeten afremmen om te we ten te komen wat er wordt aange prezen. Dat levert levensgevaar lijke situaties op". Bruine Landrover „Ik heb best wel begrip voor het standpunt", vertelt Wuytack la ter, „maar waarom wordt me dat niet verteld. Nu zijn we een hele dag voor niets in de weer geweest en staan de borden uiteindelijk toch nog bij me in de caravan". Wuytack vertelde ook nog over een bruine Landrover, die hem en zijn werkers tijdens het plaatsen van de borden vanaf een afstandje bekeek. „Dat is vast geen Landro ver van ons geweest", zegt Broere op de konstatering van Wuytack, dat Rijkswaterstaat de „gluur der" geweest zou zijn. „Wij heb ben geen bruine Landrovers en bovendien werken we niet op deze manier. Pas nadat we de borden hebben gezien, zijn ze door ons verwijderd". Op vrijdagmiddag 17 juni plaatste Wuytack met een aantal mensen een groot aantal reklame- borden langs Rijksweg 59 op de afslagen bij Zierikzee (Weg naar de Val), de Zwanenburgseweg (af slag Kapelle), de Vissersweg (af slag Ouwerkerk) en de Midden weg (bij de verkeerslichten Nieu- werkerkj. Drie dagënlater (dins dag) bemerkte Wuytack evenwel, dat de borden allemaal (met uit zondering van één bij de Zwanen burgseweg) waren weggehaald. Rijkspolitie „Ik heb toen kontakt opgeno men met de Rijkspolitie, omdat ik toch wel graag wilde weten, waar ze gebleven waren, maar deze mensen wisten van niets", vertelt de hevig verontwaardigde Belg. „Zij hebben toen voor mij na vraag gedaan en toen bleek, dat Rijkswaterstaat voor de oprui ming had gezorgd. Na een belletje met deze instantie kreeg ik te ho ren, dat ik ze vrijblijvend weer kon komen ophalen in de opslag plaats van Rijkswaterstaat in Bruinisse. Maar ook niet meer dan dat. Ze mochten niet meer herplaatst worden". De heer Broere van Rijkswa terstaat legt het gebeuren uit. „Volgens het Rijkswegenregle ment artikel 5 lid 1 mogen er De vierde bridge-instuif dinsdag avond in het Huis van Nassau werd voor de helft bezocht door bridgepa- ren, die in deze regio met vakantie zijn en al eerder deze wedstrijden van de Bridgeclub Zierikzee bezoch ten. GOES - Het mixedteam van tennis vereniging WIK uit Kerkwerve speelde voor de distriktskompetiei een uitwedstrijd bij TSI in Goes. Na veel strijd leverde het duel een 2-3 ze ge op voor de Kerkwervenaren. Hans Minnaar verloor in de ope ningspartij met 6-4, 6-4 van Warner Wieter. Gerda Minnaar trok de parti jen weer op gelijke hoogte door met 6-3, 6-2 van Margreet van Hese te winnen. Het herendubbel. gespeeld door Hans Minnaar en Ruud Weynen, ging verloren in drie sets: 6-7, 6-3, 1-6. Gerda Minnaar en Maria van Strien trokken vervolgens het dames dubbelspel naar zich toe. door met 6- 0 en 6-3 het duo Kleppe/Van Hese te kloppen. De gemengd dubbelpartij moest tenslotte uitsluitesel geven over winst of verlies van de wedstrijd. Maria van Strien en Ruud Weynen lieten er geen gras over groeien en wonnen dan ook met 6-2, 6-4 van het echtpaar Kleppe. Het werd dit keer een echte gezel ligheidsdrive, waar de soms moeilij ke spellen geen afbreuk aan konden doen. De uitslag Dames Van Oeveren-Tennekes, 39,58 echtpaar Sterkenburg 41,67 mevrouw Van den Berg-de heer Does, 43,13 dames Eekman- Van Geesbergen, 43,75 echtpaar Sterkenburg-Sikma, 45,83 echt paar Willems, 46,88 echtpaar Kloet, 49,38 echtpaar Dekker, 56,25 heren Eekman-Viergever 58,33 dames Laerman, 60,63 mevrouw Sleegers-de heer Nolet, 64,58 De laatste instuifavond in Zierik zee wordt gehouden op dinsdag 28 ju ni. Daarna neemt de Bridgeclub Haamstede de zomeravond bridge- instuifwedstrijden over en wel op donderdag 7, 14, 21 en 28 juli en 4, 11 en 18 augustus. Deze instuifwedstrij- den worden gehouden in hotel Haamstede, Hogezoom 3, aanvang 19.30 uur. LONDEN - De Londense voetbal- klub Tottenham Hotspur zal binnen kort met aandelen op de beurs ver schijnen. Het bestuur deelde mee, dat de Londense klub als eerste in Groot-Brittanië in de herfst een naamloze vennootschap gaat vor men. Tot nu toe hebben alle betalen de voetbalklubs een bedrijfsvorm met een beperkte aansprakelijkheid (LTD). NOORD GOUWE - Op zaterdag 25 juni organiseert de atletiekvereni ging Delta Sport in samenwerking met Caravanpark De Stern in Noord- gouwe voor de tweede keer een trim loop in deze Schouwse gemeente. Ook dit jaar kan weer ingeschre ven worden op verschillende afstan den. Het parkoers loopt deels over de camping en deels door het dorp en het heeft een lengte van één kilome ter. Het trajekt kan meerdere keren worden afgelegd. De start is zaterdag om half drie op De Stern. Men kan inschrijven vanaf twee uur. De kosten voor deelname bedragen een rijksdaalder per per soon. Iedere deelnemer ontvangt een herinneringsvaantje. BURGH-HAAMSTEDE - De Ver- eniging De Zilveren Trens in Burgh- Haamstede hield een open NBVR- dressuurwedstrijd op het terrein van manege Lisiduna. Er kon gestart worden in de klassen B en L. De jury was de heer Priemus uit Mijnsheren- land. Er' waren deelnemers van ver enigingen uit Burgh-Haamstede, Rockanje, Barendrecht en Renesse. In de B-dressuur werd Catherine Butler met Lotje zowel in de rubriek BI als B3 winnares, telkens met 120 punten. In de Bl-rubriek werd Moni que Moeiliker met Uriel tweede met 113 punten, gevolgd door Freddy Monshouwer met 112 punten. Karin Middelhoék kwam met Silvia uit op 111 punten en opnieuw een punt min der behaalde Rinus Dalebout met Tarzan. In de B3 werd Catherine Butler met 120 unten andermaal eerste met Freddy Monshouwer op de tweede plaats met 119 punten. Beide ruiters gaan door de resultaten in Burgh- Haamstede over naar de L-dressuur. Rinus Dalebout skoorde met Tarzan 118 punten en Karin Middelhoek met Silvia 112 punten. In de LI-rubriek werd Monique Moeliker met Sariska derde met 113 punten en Corry de Roo eindigde met Okajo als vierde met 108 punten. In de L3-dressuur pakte Monique Moeli ker met Sariska de eerste plaats met 114 punten en de derde plaats was voor Corry de Roo met Okajo met 102 punten. AXEL - In Axel werden de vierde en vijfde ronde afgewerkt van het ju bileum schaaktoernooi van het dis- trikt Zeeland van de KNSB. Van de Schouwen-Duivelandse deelnemers blijft TOG-speler Jan de Jonde het uitstekend doen in dit sterk bezet toernooi. Door winst op E. Poort in de vierde en op W. Krijnsen in de vijfde ronde, deelt de Bruse speler nu de koppositie met Marco Andriesen uit Sas van Gent. Albert Riemans verloor in de vier de ronde van N. Marquinie na het brengen van een kansrijk lijkend, maar later inkorrekt uitvallend stu koffer. In de vijfde ronde herstelde de Zierikzee-speler zich ten koste van A. de Ridder. Tonnie Donker verloor in de vijfde ronde van R. Janssens, nadat hij in de vierde ronde in een voor hem duidelijk slechter staand toren-eindspel door enkele pionof fers M. de Waal op remise had gehou den. Riemens neemt nu de negende positie in, terwijl Donkers gedeeld dertiende staat. Morgen (zaterdag) wordt het toernooi in Bruinisse besloten. Om 19.00 uur is in het Dorpshuis de prijsuitreiking. GOES - Tijdens wedstrijden in Goes heeft Margreet dan Boer van at letiekvereniging Delta Sport het hoogspringen bij de B-meisjes ge wonnen met een hoogte van 1.50 me ter. Bij het verspringen kwam zij uit op 4.50 meter, goed voor een tweede plaats, terwijl zij op het kogelstoten derde werd met een verste poging van 9.40 meter. Op de 100 meter voor heren en A- jongens eindigde Jaap van Gastel als vierde met een tijd van 12,2 sek. Bij de B-jongens kwam Robert Bege- mann uitstekend voor de dag door 11,9 sek. te laten afdrukken. Hij werd daarmee tweede. Op de 200 me ter was Begemann goed voor de der de plaats in 24,2 sek. ZIERIKZEE - Het duurt nog een hele ty d vooraleer de landeUJke hand balkompetitie van start gaat Deze staat pas geprogrammeerd voor eind oktober, maar de indeling van de derde divisie H, waarin Delta Sport uitkomt is inmiddels bekend. Van de negen ploegen in de derde divisie komen er drie uit Zeeland: EMM uit Middelburg, Walcheren uit Vlissingen en de Zierikzeese formatie. De ploeg van trainer Cor Mol begint de kompetitie overigens met een uitwed strijd tegen aartsrivaal EMM in Mid delburg. Walcheren is nieuw in de derde divisie. Nieuw zijn ook Fortuna uit Bergen op Zoom en Volt uit Tilburg. Uit de Kruikenstad komt ook Boemerang, vlak in de buurt zit dan nog Dongen, dat zeker gezien mag worden als een van de voornaamste kandidaten voor een eventueel kampioenschap, nadat de ploeg de titel in het voorbije seizoen net miste Rapid uit Breda en Moun tain Stars uit Raamsdonksveer kom- pleteren de klas. AMSTERDAM - Nel Donkervoort, Nederlandse kampioene roeien Skiff in 1982, heeft de wedstrijdtraining hervat. Om studieredenen heeft Don kervoort, met haar zus Ineke ook na tionaal titelhoudster in de dubbel twee, zeven maanden niet geroeid. VLISSINGEN - Tijdens wedstrij den in Vlissingen heeft de Belgische atlete Ros ine Wallez de 800 meter ge wonnen in 2.04,6. Haar landgenote Annemarie van Nuffel eindigde in 2.05,2 als tweede. Bij de heren zege vierde Walter Desmedt, eveneens uit België, in 1.48,6. DEN HAAG - De Japanners Mina- toya en Nomura zullen van 16 tot en met 23 juli gasttrainingen verzorgen tijdens de internationale zomerjudo- school op het nationaal sportcentrum Papendal. Voor de lessen, die voor de 29e keer worden gegeven, hebben zich leerlingen gemeld uit negen Eu ropese landen. Als docenten treden naast het Japanse duo onder meer de Nederlanders Wim Boersma en Mi- chiel Groos op. ATHENE - Pedro van Raamsdonk heeft het Acropolis-bokstoernooi in Athene bij de middengewichten ge wonnen. De Nederlandse kampioen versloeg in de finale de Westduitser Michael Helsberg door opgeven in de tweede ronde. Van Raamsdonk was veel te sterk voor zijn tegenstander, die door de lange Amsterdammer voortdurend op het hoofd wed ge troffen. In de tweede ronde vond men in de Westduitse hoek dat Helsberg genoeg had geïncasseerd waarna de handdoek ten teken van opgeven werd gegooid. BUENOS AIRES - Het voetbalelf tal van Argentinië heeft donderdag avond in een vriendschappelijke du el met 1-0 gewonnen van Chili. In de 25e minuut van de tweede helft scoorde Carlos Morete. De wedstrijd werd in Buenos Aires bekeken door 20.000 toeschouwers. PRAAG - Jarmila Kratochvilova is sinds de wedstrijden om de Rosicki- memoriaal in Praag de snelste 400- meter loopster van dit seizoen. De 32- jarige Tsjechoslowaakse won de af stand onbedreigd in 48,82 seconden en bleef daarmee twee-tiende secon de boven haar eigen toptijd en 0,66 seconde van Marita Kochs wereldre cord. DELFT - IJsselmeervogels heeft woensdagavond in Delft het alge meen amateurkampioenschap van Nederland behaald. Advertentie VERWARMINGSSERVICE Telefoon 01110-2647 - 3909 ZIERIKZEE - Tijdens een door atletiekvereniging Delta Sport georgani seerde instuifwedstrijd op sportpark Bannink heeft Jacolies van Gastel een drievoudige zege geboekt. Zij kwam als winnares uit de bus op het kogelsto ten bij de A-meisjes en de dames met een verste poging van 10,37 meter. Ook het diskuswerpen leverde winst op voor Jacolies van Gastel met een afstand van 30,62 meter. Joke van de Kasteele en Marjolein Hartog werden op ruim tien meter tweede en derde. Het speerwerpen werd op de valreep gewonnen door Delta Sports grootste atletiektalent met een worp over 27,96 meter. Joke van de Kasteele eindigde tweede met eenworp over 27,56 meter. C-junior Mar- tine Vis eindigde als derde. Zij gooide de speer 20,18 meter van zich vandaan. Op de sprints was Joke van de Kasteele de snelste bij de dames. Zij noteerde 14,7 sek. Huib de Ligt kwam als winnaar uit de bus bij de heren in 11,9 sek. Kees Verkerk werd tweede in 12,5 sek. en Joop Lodewijk eindigde als derde in 12,6 sek. Bij de A-jongens kwam Bart van Haeringen als sterk winnaar voor de dag in 11,7 sek. Chris Hoek kwam uit op 12,2 sek. En Wicher Harmsen en Jan Ko nijnenburg lieten respektievelijk 12,5 en 12,6 sek. afdrukken. Bij de B- en C-jongens werd Erik Jansen win naar in 12,1 sek. met Mark van de Riet op de tweede plaats in 13,0 sek. De 80 meter bij de C-meisjes leverde een overwinning op voor Yvette Vuyk van Dynamo'70in 12,0 sek. Jes- ka Doeswijk van Delta Sport kwam als tweede binnen in 13,0 sek. met Martine Vis op de derde plaats. Logische zege Het diskuswerpen bij de C- en D- jongens werd gewonnen door Simon Goedhart met een worp over 20,46 meter. Sander van Haeringen kwam uit op 16,32 meter. Bij de heren leverde dit onderdeel een logische overwinning op voor Bert de Jonge van Marathon met 41,44 meter als verste worp. Jos Ge luk noteerde 29,40 meter. Bij de B- meisjes werd Annemiek Goedhart winnares met een worp over 29,44 meter. Erik Jansen pakte de winst bij de B-jongens met 34,20 meter en bij de A-jongens noteerde Wicher Harmsen 32,80 meter voor Chris Hoek en Jan Konijnenburg, die respektievelijk 27,84 en 26,40 meter. Jeska Doeswijk werd winnares bij de C-meisjes met 18,64 meter. Marti ne Vis liet 16,76 meter aantekenen. Op het onderdeel kogelstoten werd Mark van de Riet winnaar bij de C- jongens met 9,90 meter. Bert de Jon ge pakte op dit onderdeel zijn tweede overwinning door 13,79 meter op het wedstrijdformulier aan te laten teke nen. Bart van Haeringen werd de beste Delta Sporter met 9,97 meter op zijn konto. Het speerwerpen bij de B-jongens leverde Erik Jansen een eerste plaats op met een nieuw persoonlijk rekord van 39,26 meter. Paul de Bruyn werd tweede met 32,12 meter. Het ver springen bij de B-jongens was ander maal voor Mark van de Riet met 5,03 meter als beste poging. Annemiek Goedhart werd winnares bij de B- meisjes met 4,54 meter. Bij de heren en A-jongens werd Bart van Haerin gen winnaar met 5,90 meter als beste poging. Chris Hoek bleef negen centi meter achter. Jos Geluk en Dixon van de Sande kwamen beiden uit op 5,20 meter. De 3000 meter werd ge wonnen door Simon Blom in 9.11.3 min. met Kees Verkerk als tweede in 9.24.9 min. UNTERBACH - De gekombineerde Nederlands/Belgische formatie van Jaak de Goede en Wilfried Rey- brouck is nietgeaksepteerd voor deelneming aan de Ronde van Frank rijk. DÜSSELDORP - De Westduitse Handbalbond (DHB) gaat een onder zoek instellen naar de amateurstatus van topschutter Erhard Wunderlich. Wunderlich die bij zijn nieuwe werk gever Barcelona vier miljoen gulden gaat verdienen de komende drie jaar, zal pas na bestudering van zijn kon- trakt weer opgesteld kunnen worden in het Westduitse handbalteam. SEROOSKERKE - In zijn voor laatste kompetitiewedstrijd heeft kampioen Zeelandia zijn derde kom- petitiepunt in de ZAV-kompetitie verspeeld in een spannende ontmoe ting tegen de ploeg van de PZEM. Na een 1-1 ruststand kwam er uiteinde lijk een 2-2 eindstand op de borden. De beide teams waren uitstekend aan elkaar gewaagd, al kwamen de kampioenen in beide gevallen vrij gemakkelijk aan hun treffers door verdedigingsfouten in de PZEM- ploeg. De tweede wedstrijd van gisteravond eindigde al na een half uur. DSV had toen reeds een 4-0 voor sprong genomen tegen acht spelers van Toren Boys. In de rust bleven nog eens twee Boys in de kleedkaer achter, waardoor het duel reglemen tair een vroegtijdig einde kreeg. „Over het algemeen is de kompeti tie zeer redelijk verlopen", meent ZAV-voorzitter Cees Jumelet. „Ak koord, de traditionele op- en aanmer kingen bleven ook nu niet uit, maar dat weet je eigenlijk wel vooraf. Het is toch nooit helemaal perfekt te ma ken. Het is voor deze of gene altijd wel hier te lang of daar te breed, maar nogmaals, over het algemeen mogen we toch weer best tevreden zijn. Jammer is het alleen, dat er te veel wedstrijden zijn geweest, waar bij ploegen met een ondertal aan spe lers aantraden, ondanks het feit, dat de meeste verenigingen ruim twing- tig spelers op de spelerslijst hebben. Het geeft enigszins een vertekend beeld van de kompetitie, maar het doet beslist niets af aan het feit, dat de beste ploeg beslist kampioen is ge worden. Zeelandia was de beste". Bedenkingen De „bakkers" kwamen in aktie tij dens het Bedrijfs- en Zomeravond- voetbalgebeuren met een bijzonder jeugdige ploeg. „Dat geeft voor veel oudere voet ballers uit andere ploegen wel eens bedenkingen, maar dat is onterecht. Alle spelers zijn ook inderdaad in dienst bij Zeelandia en spelen niet in het KNVB-gebeuren. Er staat ner gens in het reglement, dat jongeren niet mogen deelnemen, dus we mo gen ze nooit en te nimmer weigeren en dat zijn we ook niet van plan. Het enige wat we alleen jammer vinden is, dat het toch leuker zou zijn, ais een aantal van de goede jonge voet ballers ook in KNVB-verband zou den spelen, maar ook dat is niet te dwingen", meent de ZAV-voorzitter. De ontmoeting tussen PZEM en Zeelandia was van begin tot eind bij zonder aantrekkelijk. De „elektri- ciëns" kwamen na ongeveer zeven minuten op voorsprong, maar amper drie minuten later was het alweer ge lijk door een foutieve terugspeelbal, die door een van de Zeelandianen werd onderschept. Tot het rustsig- naal waren de betere mogelijkheden voor de kampioenen, maar paal en lat stonden verdere treffers in de weg. Kort na de hervatting kwam de voorsprong voor de „bakkers" er toch en andermaal was enig gerom mel in de defensie oorzaak van de 1-2. PZEM kwam zwaar onder druk, maar kon het doel tot verder schoon houden. Enkele minuten voor tijd kwam zelfs nog de gelijkmaker, waardoor er voor beide ploegen een terechte puntendeling uit de bus kwam. Eerder verspeelde Zeelandia een punt aan Toren Boys en Hernes- seroord. In beide gevallen werd de eindstand 1-1. Het kampioensteam van Zeelandia. zoals dat aantrad in de wedstrijd tegen PZEM. Joh. Berrevoets jr. legde de ploeg op de gevoelige plaat vast.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 6