Bodemverontreiniging is financieel struikelblok voor gemeente Zierikzee Afscheid kleuters De Speeldoos Bezoek aan Neeltje Jans was hoogtepunt van vakantiekamp zesde klassers 't Kofschip DE ZIERIKZEESCHE COURANT Stern Prestatieloop '83 a Jtietnisse 1£6r ZltRIKZEESCHE NIEUWSBODE Service-woningen Aan het Vrije te Zierikzee, op de plaats waar nu nog het oude LTS-gebouw staat, wil Be ter Wonen 42 service-woningen gaan bou wen. (Pag. 3). Zierikzees Kamerkoor Het Zierikzees Kamerkoor heeft (tijdelijk) afscheid genomen van haar dirigente Riet van den Dungen, met een klein zomer- avond-konsert. (Pag. 4). Onbetaald werk Architekt Pieter Tieleman uit Nieuwerkerk heeft drie werkloze MTS-ers, met behoud van hun uitkeringen, tijdelijk aan werk ge holpen. (Pag. 4). Reklameborden Rijkswaterstaat verwijderde de afgelopen •week, tot verbazing van organisator J. Wuy- tack, alle reklameborden voor de EK henge len van Rijksweg N 59. (Pag. 6). VRIJDAG 24 JUNI 1983 139ste jaargang Nr. 23341 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Wie teveel onderzoekt vindt vaak meer dan hem lief is. Jean Bertaut Gemeente dient bezwaarschrift in bij GS ZIERIKZEE - ,,De gemeente Zierikzee moet met be trekking tot het door Gedeputeerde Staten van Zeeland voorgestelde bodemsaneringsprogramma een bezwaar schrift indienen, waarin wordt gesteld dat de uitvoering van dat programma in fasen dient te geschieden. Wan neer het nu voorliggende programma daadwerkelijk wordt uitgevoerd, zou dat betekenen dat de gemeente Zierikzee in ieder geval al in 1984 voor een kostenpost van zo'n 175.000 gulden komt te staan. En dat is een fi nanciële tegenvaller, die moeilijk te dragen is". Dit advies gaf de commissie publieke werken van de gemeente Zierikzee donderdagavond 23 juni na de be handeling van het ontwerp-bodemsaneringsprogramma 1984-1987, zoals dat is voorgesteld door de provincie Zee land. Een definitief bodemsaneringsplan moeten gede puteerde staten op 1 september van dit jaar hebben inge diend bij het ministerie van volkshuisvesting, ruimtelij ke ordening en milieubeheer, een en ander volgens de on langs in werk getreden Interimwet Bodemsanering. Volgens deze wet zijn gedeputeerde staten verplicht om een redelijk vooroverleg te voeren met de betrok ken gemeentebesturen over de in houd van het op te stellen program ma. Er is eenmaal overleg geweest, maar toen werd het kollege van b. en w. als het ware met de rug tegen de muur gezet. Gemeentesecretaris A. G. Izeboud: ,,Er is zeker geen sprake van redelijk vooroverleg. Tijdens een gesprek met een gedelegeerd ambtenaar van de provincie werden we, staande het gesprek, gevraag om beslissingen te nemen. En d^t zonder overlegmogelijkheden binnen kom missie of raad. Dat hebben we niet gedaan, het is daarom ook aan te ra den om schriftelijk bezwaren aan te tekenen en te verzoeken om een gefa seerde uitvoering". Binnen de gemeente Zierikzee zijn vier plaatsen, waar de boderp (moge lijk) is verontreinigd. Dat zijn het terrein van de voormalige\ gasfa briek, het bouwterrein aan de Hoge Molenstraat, het voormalig be drijfsterrein van het transportbe drijf Van der Wekken aan de Roze marijnstraat en het terrein van schroot- en metaalhandel Groenleer aan de Gravenstraat. De aanpak van de bodemverontreiniging gebeurt in fasen: eerst wordt een oriënterde on derzoek verricht; afhankelijk van de uitkomst van dat onderzoek zal een Advertentie Zaterdag 25 juni 14.30 uur afst. 2-6 km. Inschrijven vanaf 13.30 uur in de Sternkantine, Noordgouwe. nader onderzoek worden gehouden, terwijl de resultaten van het nader onderzoek bepalen of er een sande- ringsonderzoek moet worden ge daan. Tot slot volgt dan (eventueel) een sanering van de bodem. De kosten van het uit te voeren 'programma worden gedragen door de betrokken gemeente èn het rijk. De gemeente betaalt een drempelbij- drage plus 10% van het overblijven de deel van de kosten. De drempel- bijdage is vastgesteld op 10 gulden per inwoner per geval, met een maxi mum van 200.000 gulden. Op het ter rein van de gasfabriek is al een nader onderzoek in uitvoering. De kosten, die daaruit in 1984 voor de gemeente voortvloeien, worden geraamd op 100.000 gulden. Het beperkte onderzoek, dat vol gend jaar op het bouwterrein aan de Hoge Molenstraat zal worden uitge voerd, kost de gemeente, volgens de - raming, 25.000 gulden. Afhankelijk van de resultaten van het oriënterend onderzoek op het ter rein aan de Rozemarijnstraat, dat nu wordt gehouden, kan een nader on-' derzoek ook daar nodig zijn. En dat kost de gemeente volgend jaar nog eens 50.000 gulden (volgens een ra ming). Deze bedragen waren voor wethou der P. de Rijke aanleiding om een zorgelijk geluid te laten horen: „De financiële gevolgen hiervan zijn voor de gemeente niet gering. Ik hoop dat we van GS toestemming krijgen om de sanering in fasen te mogen uitvoe ren, want anders zou ik niet weten waar we geld vandaan moeten halen. Alleen het terrein van de voormalige gasfbariek kost ons al een ton, en dan mogelijk de resterende terreinen' nog". ZIERIKZEE - Donderdag 23 juni werd er op de Chr. kleuterschool ,,de Speeldoos" feestgevierd, ter gelegenheid van het afscheid van de 29 oudste kleuters. Om half 10 ging de schooldeur open en kwamen alle kleuters verkleed op school, naar het onderwerp ,,de boerderij". Er waren verschillende beesten, en veel boeren en boerinnen te zien. Alle- reest stelden de kleuters zich voor op het speelplein met zang en spel. Daarna werden buiten diverse spelletjes gedaan. Tijdens de spelletjes kwam geheel onverwachts de heer Prager met pony en wagen. Daarop konden de kleuters een rit je meemaken rond de school. Om 12 uur luidde de etensbel. Iedereen ging met zijn knapzak naar het feestelijk versier de weitje bij de school. Na het eten werd er voor de oudste kleuters een film gedraaid van het lelijke jonge eendje Vervolg pag. 2 huis. een tekenfilm over een bijtje. En voor de jgngste. kl&utqrswerden er dia's vertoond. En tot slot werdiedereen ójj het speelplein getrakteerd opeenTfsfè'.Nd een warme 'en wèigêslaagtïe <thg ging een ieder om half 3 voltmïtft^ft'moe ha" BRUSSEL - Een Belgische journa list die het bezoek van paus Johannes Paulus II aan Polen voor zijn krant versloeg, is door de autoriteiten in Warschau uitgewezen. Dit nummer bestaat uit 14 pagina's. Advertentie De zesde klassers van de openbare lagere school 't Kofschip werkzaam aan de Ginsterveld-krant. Hierin worden alle belevenissen van vijf dagen vakantie kamp opgetekend. Joh. Berrevoets jr. betrapte de kinderen tijdens hun werk zaamheden en maakte er bovenstaande plaat van. BURGH-HAAMSTEDE - Een tocht naar het Werk- eiland Neeltje Jans op de eerste volledige dag, dat 37 eerste klassers van de openbare lagere school 't Kofschip een vakantiekamp doorbrachten op camping Ginster- veld in Burgh-Haamstede, is zonder de vele leuke aktivi- teiten die er nog meer te beleven waren te kort te doen, het absolute hoogtepunt geworden van het vijf dagen du rende kamp. „Door de inspanningen van Hans Moer man, die werkzaam is op het werkeiland, maar die te vens ook voorzitter is van de ouderkommissie van onze school, heeft de jeugd alle aktiviteiten, die op en rond het werkeiland gaande zijn tot in de finesses kunnen be kijken. Dat was een fenomenale belevenis voor hen en er wordt dan ook steeds uitvoerig over verteld", stelt de heer M. Vaarzon-Morel, hoofd van 't Kofschip glunde rend. „We waren met z'n allen te gast van Waterstaat. Alles over het gebeuren is ons uitgebreid verteld en we hebben alles van heel dichtbij kunnen zien. Zelfs de mat- tenfabriek hebben we in werking gezien, enfin noem maar op, alles. Toen we na de ekskursie ook nog een war me maaltijd aangeboden kregen met frites, kip en appel moes, toen kon het natuurlijk helemaal niet meer kapot". Dat Vaarzon-Morel duidelijk ge charmeerd is van het doorbrengen van een vakantiekamp op camping Ginsterveld blijkt meer dan wat uit het feit, dat hij met de leerkrachten mevrouwe Zwartsenburg en de heer Van der Haagen maandagochtend al voor de zestiende keer in suksessie juist deze camping uitkoos om met zijn zesde klassers het vakantiekamp als afsluiting van het verblijf op 't Kofschip te gaan houden. ,,Ik hoef niet zo nodig diep Brabant in te gaan om een goede plaats te vinden. Het is hier wel zo'n schitterende omgeving, dat ik me nauwelijks kan voorstel len, dat het ergens beter is. Je kunt de kinderen hier volkomen vrij la ten, want ze kunnen nergens weg en verkeer is er niet. bovendien is de prijs hier nog zeer aanvaardbaar en dat ligt op veel plaatsen wel even an ders. Daar komt nog eens bij, dat hier een stuk strand is met een breed te van ruim twee kilometer. Dat weet ik nergens in Europa te vinden", vertelt het schoolhoofd en thousiast. Na aankomst op Ginsterveld werd begonnen met het verkennen van het terrein, warbij het aanwezige sport veld en de diverse speelwerktuigen natuurlijk onmiddellijk de andacht trokken van de 37 jongens en meis jes. Na de verkenningsperiode wer den er zes groepen gevormd, gevolgd door het verdelen van de korvee- taken. 's Middags trok het hele gezelschap naar het strand, waar strandfiguren gemaakt moesten worden. Neptunus en de zandkastelen waren geliefde objekten, maar de ludieke kreatie met twee stukken strand, één zoals het strand er uit zou moeten zien en één zoals het er té vaak uitziet in de praktijk, met alle mogelijke troep. De eerste dag in Burgh-Haamstede werd afgesloten met een smok- kelspel met prijsjes voor de win naars. „Het is vreselijk belangrijk, dat dit spel slaagt, want dat bepaalt voor een belangrijk deel de ver moeidheid van de jeugd. Logisch ge volg is dan weer de lengte van de nachtrust. Alle andere nachten speelt dit al direkt veel minder". Op de dinsdag stond het gemelde bezoek aan werkeiland Neeltje Jans Vervolg pag. 5 .•«VMVWWVWMWAAAAAAAAAATtfy^ 1-1 Restaurant Renesse voor reservering: tel. 01116-1215 maandag gesloten PÊ BILT* Advertentie (Cwty) REISBURO: APPELMARKT 21 ZIERIKZEE - TEL. 01110-5036 van oeveren reizen Advertentie Verwachting tot zaterdagavond: Koeler Af en toe zon, in de middag en avond mogelijk een regen- of on weersbui; minimumtemperatuur om streeks 13 graden; middagtempera- tuur ongeveer 23 graden; matige noordoostelijke wind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 28 juni: Zondag: Af en toe zon Kans op neerslag: 20%. Min.temp.: 12 gr. Middagtemp.: 22 gr. Windkracht: noordoost 3 Maandag: Af en toe zon Kans op neerslag: 30%. Min.temp.: 12 gr. Middagtemp.: 22 gr. Windkracht: noord 3 Dinsdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 20%. Min.temp.: 11 gr. Middagtemp.: 20 gr. Windkracht: noord 4 ZON- EN MAANSTANDEN 25 juni Zon op 5.20, onder 22.04 Maan op 22.30, onder 5.12 26 juni Zon op 5.21, onder 22.04 Maan op 23.17, onder 5.59 27 juni Zon op 5.21, onder 22.04 Maan op 23.55, onder 6.55 Volle Maan: 25 juni (10.32) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 25 juni 4.24 16.27 9.52 22.17 26 juni 5.04 16.59 10.29 22.54 27 juni 5.37 17.27 11.06 23.32 Springtij: 27 juni HET WEEROVERZICHT DE BILT - Met een zwakke luchtstroming worden in het komen de etmaal wolkenvelden aange voerd, die uit Frankrijk afkomstig zijn. Hierdoor kan de middagtempe- ratuur niet veel hoger worden dan 23 graden. In de middag en avond ont wikkelt de bewolking zich hier en daar tot buien, die mogelijk onweer brengen. De wind is matig en waait uit noordoost. Ook voor zondag en het begin van de week wordt geen warm weer meer verwacht. De wind draait naar noord en voert steeds koelere lucht aan. Hierdoor zakt de midda<:;*mpera- tuur geleidelijk naar 20 g aden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 1