P O P c Volvo presenteert de nieuwtjes voor nu al 1984 Band X besluit Any wave III O R N E R 240- en 760 serie: Verlenging rijbewijs Een indianenfeest op de „Rehoboth" kleuterschool Jonge Brogummers ook aktief op Anywave III Jo Lemaire en Fay Lowski ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 24 juni 1983 Nr. 23341 11 BURGH-HAAMSTEDE- Volvo is er vroeg bij met het presenteren van nieuwtjes in de 240- en 760-serie alvast voor 1984. Het gaat slechts om kleine veranderingen, maar men moet toch iets bedenken om enig onderscheid te kunnen zien tussen de modellen '83 en '84. De Volvo 240-modellen worden volgend jaar uitgerust met zij knipperlichten op de beide voorscher- men. Daarnaast komen 3 nieuwe kleu ren in het programma, namelijk zwart, donkerblauw en bruin metal lic. De GLE-modellen worden voor zien van een kleiner stuurwiel. Verder hebben alle modellen een nieuw ont werp bekledingsstof. Het motoraanbod in de 240-serie wordt zeer gevarieerd. Het pro gramma begint met de nieuwe 74 KW, 1,9 liter carburatormotor en ein digt met de 114 KW (155 pk) turbo geladen vierci- linder bezinemotor. Met deze laatste motor kan een snelheid van 200 km/uur worden bereikt. De viercilinder 2.3 liter bezinemotor met CI- inspuiting heeft een la ger maximaal vermo gen. Dit heeft een bespa ring van het brandstof verbruik tot gevolg. Nieuw is verder een automatische vierver- snellingbak, waarvan de vierde versnelling is uit gevoerd in de vorm van uitschakeibare over- - drive en een handgescha- kelde vijfversnellings bak, eveneens voor 240- serie. Sukses De Volvo 760 is in het introduktiejaar 1982 een groot sukses geworden. De grote vraag heeft er toe geleid dat Volvo de produktie van de 10.000 wagens die oorspronke lijk in 1982 waren ge pland, heeft verhoogd tot 17.000 stuks. In to- Drie modellen van de 240-serie: v.l.n.r. DL-vier deurs, GL Stationwagen, Turbo- vier, deurs. Volvo bedacht voor '84 nieuwe snufjes en nieuwe kleuren. taal werden in '82 317.000 Volvo's perso nenwagens verkocht, het beste verkoopcijfer ooit bereikt. De meest recente toe voeging aan het Volvo programma is de 760 met turbo geladen viercilin der 2,3 liter injektie mo tor. Met deze nieuwe mo- tot accelereert de 760 van 0 tot 100 km/uur in 8,5 seconden. Voor zowel de V6 ben zine versie als de Turbo Diesel is een automati sche transmissie be schikbaar. Deze auto maat heeft als bijzonde re eigenschappen dat hij over een overdrive be schikt. Indien de bestuurder de overdrive niet wil gebruiken, kan hij deze eenvoudig bui ten werking stellen. De voordelen van deze auto maat zijn een meer eko- nomisch brandstofver bruik (5%) en eèn lager geluidsniveau. Stoel Binnenkort kan men voor de 760-serie een elektrische bedienbare bestuurdersstoel ver krijgen. Met het bedie ningspaneel naast de bestuurdersstoel wordt de ideale rijpositie snel en comfortabel in gesteld. Verder wordt voor de Nederlandse markt een bijzondere airconcitioning gele verd. Deze zogenaamde „Climate Control" re gelt automatisch het kli maat in het interieur. Deze prijzen van deze ex traatje, evenals de prij zen van de nieuwe mo dellen, zijn nog niet be kend. Levertijd wordt medio augustus dit jaar. Als er een rijbewijs wordt aangevraagd moet daar bij een bewijs van rijvaardigheid worden overlegd. Bij verlening van het rijbewijs wordt de rijvaardig heid meestal aangetoond met het oude rijbewijs. De commissaris der Koningin, die in Zeeland is belast met de afgifte van rijbewijzen, heeft de burge meesters van de Zeeuwse gemeenten er op gewezen, dat dat oude rijbewijs nog rechtsgeldigheid moet hebben om als verklaring van rijvaardigheid te die nen. Er wordt op gewezen dat een rijbewijs geldig is voor de vijf jaren die op het document zijn vermeld. Tot een jaar na die termijn is er nog gelegenheid het rijbewijs te verlengen. De commissaris heeft aanvragen om verlening de gemeenten verzocht van het rijbewijs tijdig er op te letten, dat dë worden ingediend, om als bewijs van rijvaar digheid te dienen moet namelijk voor de ver strijking van dat jaar bij de provincie zijn ontvan gen. De dag, van inleve ring op het gemeente huis, noch die van de af gifte van de geneeskun dige verklaring van het Centraal bureau rijvaar digheidsbewijzen doen terzake. Het is dus van belang tijdig het nieuwe rijbe wijs aan te vragen bij het gemeentehuis, opdat het vandaar tijdig kan worden doorgezonden naar de provincie. Het jaar na afloop van de geldigheid van het rijbe wijs is men strafbaar als toch gereden wordt en - wat voor velen mis schien nog zwaarder weegt - niet verzekerd. Men is in die periode na melijk wél .rijvaardig" maar niet „rijbevoegd" zoals het wegenver keersreglement zegt. De Venlose politie gaat optreden tegen rij scholenhouders die 17- jarigen lesvoertuigen la ten besturen. Aanleiding hiertoe is een toenemend aantal overtredingen. Een politiewoordvoer der zei te hopen dat zo de wijverbreide verwar ring in de wetgeving op dit gebied een halt wordt toegeroepen. ZIERIKZEE - De kleuters van de „Rehoboth" kleuterschool in Zierik- zee houden op vrijdag 1 juli een india nenfeest. Het wordt een afscheids feest: veertien kinderen (van de 27) ko men het volgend schooljaar niet terug en gaan naar de „grote school". Het af scheidsfeest wordt dus een indianen- feest, de kinderen komen zoveel moge lijk in indianentooi naar school, waar ze geschilderd worden in „oorlogs kleuren". Dan volgt er een speurtocht langs de school met spelletjes die bij indianen horen: vissen, kanovaren, pijl-en-boog schieten en ponyrijden. Natuurlijk moet het dan goed weer zijn, maar anders wordt alles in de school gehouden. Ieder groepje krijgt z'n eigen wigwam. De totem paal zal het middelpunt van het feest zijn waar om heen gedanst zal worden en liedjes gezongen. De schoolverlaters mogen voor deze keer op school blij ven eten, de overigen gaan naar huis voor de maal tijd. 's Middags is iedereen weer present voor de pop penkast die duurt tot half drie en dan is het definitie ve einde van het kleuterschooljaar. De ouders van de kinderen die naar een andere sphool gaan blijven nog even na-praten. Eén van de indianenliedjes die op vrijdag zullen worden gezongen zetten we in de Babbelaar: Ik ben een indiaantje, kleine witte veer. Ik woon in een wigwam vlak bij het meer. Wij gaan vaak op jacht naar een grote bruine beer. En schieten dan met pijl en boog iedere keer weer. Indiaantje, indiaantje, speel eens op je trommel. Indiaantje,'indiaantje, speel eens wat voor mij. Rom, bom, bom, bom, Rom, bom, bom, bom. Het belooft een gezelli ge dag te worden in en om de „Rehoboth" kleu terschool. De tekening (en de gegevens over het indianenfeest) komen uit de kleuterkrant die de Babbelaar kreeg toe gestuurd. En dan gaan we nu weer verder met het le gen van de brievenbus. De bodem is in zicht! Denken jullie nog eens aan vakantieverhalen? Geert speelplaats Bij ons voren is een pleintje waar we bijna altijd voetballen. Een meneer bij ons in de straat heeft daar zijn au to staan in de garage en van hem mogen we daar niet voetballen, omdat we deuken in de garage schieten. En voren mo gen we ook niet voetbal len, omdat een meneer zegt dat we de ruiten in schieten volgens hem. En dan klimmen we van verveling op de dakjes en maken ze per ongeluk kapot. (Deze leerling van „Binnen de Veste" heeft er wijselijk zijn naam niet onder gezet! Wat mag je weinig hè! Niet eens deuken maken, rui ten inkegelen en daken kapotmaken Raadsels Anne v. d. Ven (11 jr.) stuurde ons vier raad sels. Hier komen ze. 1. Als de haan van boer Nagel in het hok van de- buurman een ei legt, van wie is het ei dan? 2. In mijn eerste deel staat een plant; mijn tweede deel is een me taal en mijn geheel wordt geschreven. Wie ben ik? 3. Met een R ben ik vlees en zonder R ben ik ook vlees. 4. Op mijn geheel smeer je mijn eerste deel en leg je mijn tweede deel. Wie ben ik? Oplossingen: 1. een haan legt geen ei!; 2. Een potlood; 3. Rookvlees; 4. Boterham. Mop Pietje loopt door de woestijn als hij een man met een geweer tegen komt. „Waar heb je dat geweer vraagt hij. „O, voor als de Bengaalse tijger komt!" en Pietje loopt verder. Daar komt hij er weer een tegen, nu met een tank. Ook voor i «als. de Bengaalse tijger komt. Pietje loopt weer verder. Komt hij een Belg tegen met een tele fooncel op z'n rug. Pietje vraagt waarom hij die telefooncel op z'n rug heeft. „Voor als de Ben gaalse tijger komt!" was het antwoord. „Dan bel ik vlug de politie op". En Pietje loopt weef ver der. Komt hij weer een Belg tegen, nu met een boomstam op z'n nek. „Waarom draag je die boomstam", vraagt Piet je. „voor als de Ben gaalse tijger komt. Dan gooi ik de boomstam weg en kan ik harder lo pen (Wouter Eggink). Eerlijk gezegd Wouter, begrijpen we hem niet helemaal Een leuk adres op de Veluwe Ik vind het jammer dat sommige mensen die een hond hebben, als ze er genoeg van hebben maar in het bos achterla ten. Men kan net 20 goed even naar het asiel gaan. Een asiel is altijd wel vlakbij. Toch zijn er nog steeds mensen die als ze op vakantie gaan hun hond in het bos achterla ten. De meesten doen het langs eep weg (meestal 's nachts), dat doen ze om dat ze dan niet hoeven te lopen, kortom, omdat ze lui zijn, Toch is dit beter dan middenin het bos, zo wordt de hond sneller gevonden. Maar het asiel is toch het beste. (Wouter Eggink) Een klein beetje gelij ke heb je wel, Wouter. In een asiel brengen of die- renpension is altijd be ter dan ergens in een bos achterlaten. Maar het beste is nog: je huisdier gewoon meenemen op vakantie. En als dat niet kan, dan iemand er voor laten zorgen. Maar nooit zoals je wel eens in ad- vertie's ziet: we hebben een leuk adres op de Ve luwe voor de hond. Als je zelf naar de Veluwe gaat, dan ook je hond Nieuwe brieven sturen naar: De Zeeuwse Bab belaar, Zierikzeesche Nieuwsbode, postbus 1, 4300 AA in Zierikzee. Tot de volgende week ZIERIKZEE - Niet Kees en De Snelbinders, maar Band X zal als afsluiter fungeren van het derde anywave-festival, dat za terdag in en rond jeugd soos Brogum wordt gehou den. Snelbinders-gitarist Harry van der Wekken liep bij het „hobbyen" een handblessure op, die hem het bespelen van een gitaar dusdanig moeilijk maakt, dat hij Anywave moet la ten voor wat het is. De plaats van Kees en De Snelbin ders wordt nu dus ingenomen door Band X, een formatie, die op het vo rige Anywave-festival debuteerde. Aanvankelijk stond het optreden van Mark Rómeijn, Roel Janse, René Tibout, Peter Domburg en Ron de Bruin gepland om kwart over zeven in de tent, maar Band X (zie bijgaan de foto) vond het (vanzelfsprekend geen pro bleem om de afsluitende tonen voor hun rekening te nemen in de Brogum-boerderij. Het optreden be gint om middernacht en duurt zolang het gezellig bijft Door het wegvallen van Band X in het vooravondprogramma ontstaat er overigens geen „gat" in het pro gramma, „want", zo zegt Anywave- voorzitter Cor van der Sluys, „we la ten gewoon een paar andere groepen wat langer spelen en dan is het pro bleempje opgelost". Overigens is het wegvallen van Band X al sowieso geen probleem, omdat er op het festi val wel zo bijzonder veel te beleven is, dat niemand het zal merken, dat er een akt is verdwenen. Vanaf twee uur, wanneer New Ga- te en The Noise op twee verschillende podia het festival openen, staat de Julianastraat bol van de vrolijke klanken, die uit de grote tent opstij gen. Andere bands, die optreden zijn Pléémobielz, Beri Beri, The Goof- band, Aerobic-Soul (een gelegen heidsformatie), B4, Ensemble Alte- klein, Trio 1, Fountain, Jameson Friends, TSE, Redsox, The Vieuw, Coldsteel Project en de solisten Erik de Wilde en „Dikke" Kees Bij de Vaate. In het randgebeuren is de markt aanwezig met diverse infor matiestands. Diep geschokt... ZIERIKZEE - Het is de fans van Kees en De Snelbinders zwaar op het dak gevallen, dat hun groep op het allerlaatste moment moest afzeggen, getuige onderstaand be richt, dat op de redaktietafel van de Popcorner werd gedeponeerd: „Diep geschokt zijn wij - de Snelbinders-fanklub i.o. - door het wegens noodlottige omstan digheden ontbreken van de Snel binders op Anywave. Ons medele ven gaat uit naar Bert, Kees en Hans, alsmede naar de zwaarge wonde straatmaker Harry (Schar) èn de duizenden bedroefde fans". Sozen- agenda De Pul, Bruinisse Vrijdag van 20.00 tot 23.00 uur; zaterdag van 19.30 tot 24.00 uur. Brogum, Zierikzee Vrijdag en zaterdag: Anywave-festival. Vrij dag van 20.00 uur tot 24.00 uur, openingsa vond met om 21.00 uur optreden dichter zan ger Ton Lebbink en van af 22.00 uur live-show Gruppo Sportivo; zater dag vanaf 09.30 uur Any wave voor de jeugd tot elf jaar, om 11.00 uur ge volgd door de Cola-disko voor de jeugd van 11 tot en met 15 jaar; van 14.00 uur tot in de kleine nach telijke uurtjes doorlo pende muzikale happe ning met tal van regio nale popgroepen in de grote tent en de soós- boerderij zelf. Om 00.00 uur besluit Band X Any wave III met een, lang optreden in de boerderij. Trace, Scharendijke Vrijdag van 20.00 ,tot 24.00 uur; zaterdag Van 20.00 tot 24.00 uur; zon dag van 14.30 tot 17.30 uur; woensdag van 19.00 tot 23.00 uur gezellige avond met klaverjassen, schaken of dobbelen. ZIERIKZEE - Sinds enkele maanden bestaat er ook een soos voor de jeugd van elf tot en met vijftien jaar in Brogum. Het was daarom natuurlijk vanzelfsprekend dat deze groep ook het op het derde Anywave-festival niet mocht ontbreken. Vanaf elf uur (tot ongeveer één uur) komen de jonge Brogum mers volop aan hun trekken. Als hoofd-akt. staat er een watervoetbalspel met blinde muur op het programma, hetgeen impliceert, dat er wel enige natuur Brogummers uit de bus zullen komen. Natuurlijk is ook het kabaret weer van de partij, waaraan wordt deelgeno men door een paar Brogumsters. Ook wordt er volop geplay backt door voornamelijk lieftallige jonge dames, maar ook de jongens laten zich niet onbetuigd: oren dicht en ogen open der halve. Verder staat er een optreden gepland van „De Hardrock Big Pot En Pan Band" onder leiding van Duck en Hot Pot. Dit wordt vast en zeker een muzikaal of misschien herriekaal kwartiertje dooreen aantal Brogummers. Tot slot is er nog de pannekoekenwedstrijd, waaraan door bijna iedereen wordt deelgenomen. Iedereen tussen elf en vijftien jaar is van harte welkom. Het Anywave-bestuur zou het Anywave-bestuur niet zijn als er ook niet aan de allerjongsten gedacht zou zijn. De jeugd onder de elf jaar komt tussen half tien en elf uur aan zijn trek ken. Speciaal voor hen zijn er beroemde clowns en een prachti ge poppenkast. Verder kan de jeugd straattekenen, spelletjes doen en vanzelfsprekend is er een hele voorraad tekenfilms aanwezig. Al met al een vreselijk leuk programma, dat de jeugd zal boeien. ZIERIKZEE - Jeugdsoos Brogum krijgt in de komende we ken „hoog" vrouwelijk bezoek tijdens de toeristendagcn. Op dinsdag 26 juli komt de Belgische popzangeres Jo Lemaire in Brogum en op dinsdag 23 augustus worden de toeristendagcn besloten met een optreden van Fay Lovski, Beide dames zijn een bezoek meer dan waard.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 11