Feestelijke uitreiking van diploma's aan de Dag- en Avondschool Nog geen beslissing over bestemmingsplan Burghsluis Voorstel kollege aangehouden 10 Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 21 juni 1983 Nr. 23339 5 BURGH-HAAMSTEDE - Het voorstel van het kollege van b. en w. van de gemeente Westerschouwen om het bestemmingsplan Burghsluis vast te stellen heeft maan dagavond tijdens de raadsvergadering het nodige stof doen opwaaien. Beide wethouders, de heren A. J. Pad mos (CDA) en J. C. de Feiter (VVD) deelden niet de me ning van hun frakties en stemden voor het kollege- Voorstel. Alle frakties, op de PvdA na, gingen niet ak koord met het voorstel en stemden tegen. Dat betekende een stemverhouding van vijf tegen vijf en dus werd het voorstel aangehouden tot de volgende raadsvergadering, op 15 augustus. ..Zullen xoe handhavenis de titel van de one-man-shoiv van Fons Jansen, die al weer enkele seizoenen draait. Er zijn nog geen platen van in de handel en Jansen staat borg voor talrijke tussentijdse vernieuwingen. Ongetwijfeld zal hij dan ook veel publiek van Schouwen-Duiveland naar de Concertzaal weten te krijgen. 013 Zaterdag 19 mei, 20.00 uur. De Hoofdstad Operette brengt ,,Im weissen Rossi" van Ralph Benatzky met o.a. Jacco van Renesse, Anita Heins en Marga de Boer, bij gestaan door ballet, koor en orkest. Alles speelt zich in deze alom bekende revue-operette af in het door toeristen overstroomde plaatsje St. Wolfgang waar ober Leopold handen tekort komt om aan de wen sen van alle gasten te voldoen. Bovendien is hij hopeloos verliefd op zijn bazin, wier voorkeur echter uitgaat naar de advokaat dr. Siedler. En deze laatste heeft weer zijn oog laten vallen op de dochter van een Berlijnse fabri kant. Dat deze gekompliceerde verwikkelingen uiteinde lijk toch leiden tot een verlovingsfeest van maar liefst vier paren, is te danken aan de hulp van Keizer Franz Jo seph in hoogst eigen persoon. Onnodig te zeggen dat u al gelijk vanaf het begin een feestelijke avond te wachten staat, boordevol kijk- en luistergenot. Kaarten 22,50 (CJP Pas 65 niet geldig!) De posities 4 - 7 op de bon dient men niet in te vullen. Op de posities 8-10 dient het 3-cijferig voorstellingsnum mer van de (eerste) keus te worden ingevuld. Aangezien - ondanks het groter aantal voorstellingen -toch vele uit verkochte voorstellingen worden verwacht, kan men op de posities 15 -17 een reservenummer invullen. Een voor stellingsnummer mag maar éénmaal op de bon voorko men: éénmaal als" eerste keus óf éénmaal als'resèlVékéusv Bij overtekening wordt per komputer geloot. Voorkeur Voor de voorstellingen in de Concertzaal kan men voor keur aangeven voor een plaats in de zaal (nummer 1) of op het balkon (nummer 2), aan te geven onder positie 11. Voor audio-visueel gehandikapten en rolstoelgebruikers wordt een aantal plaatsen gereserveerd. Men dient dit on deraan op de bon aan te geven. Alleen houders van een CJP of Pas 65 dienen het ge wenste aantal plaatsen in te vullen bij positie 13. Echter bij kindervoorstellingen dient men het aantal plaatsen alleen op positie 13 in te vullen, hiervoor gelden geen zo genaamde normale prijzen. Via de aanvraagbon kan men zich ook abonneren op de Uit-Kalender. Deze verschijnt maandelijks en geeft een zo volledig mogelijk beeld van de vele andere aktivitei- ten in Midden-en Noord-Zeeland. De kosten van het abon nement bedragen 10,— per seizoen. De aanvraagbon dient in een gefrankeerde enveloppe gezonden te worden naar: Uit in Zeeland, Postbus 124, 4330 AC Middelburg. De inzendingstermijn sluit uiter lijk: vrijdag 12 augustus 1983, 's ochtends om 9.00 uur. Van de toewijzing ontvangt men omstreeks 25 augustus een schriftelijke bevestiging. Deze geldt tevens als opga ve van het te betalen bedrag (inklusief 1,50 administra tiekosten). Pas na ontvangst van de bevestiging dient te worden betaald. Na ontvangst van de betaling worden de kaarten toegezonden. Betaalwijzen Het te betalen bedrag kan in één keer worden overge schreven naar de rekening bij de Rabobank te Middel- burg, rekeningnummer: 33.50.74.138 (giro van de bank: 64569) ten name van: Abonnementen Uit in Zeeland. Men kan ook in twee of drie termijnen betalen door middel van betaalkaarten of (euro)-betaalcheques. De eerste wordt direkt, de tweede half december en de derde half januari verzilverd. Kontant betalen behoort dit jaar niet meer tot de mogelijkheden. Indien men de kaarten aange tekend toegezonden wenst te krijgen, dient men het to taalbedrag met 6,50 te verhogen. Advertentie AANVRAAG VOORSTELLING IN ABONNEMENT SEIZOEN 1983/1984 (S.v.p. invullen in blokletters) 2 3 47 In het voorstel stelde het kollege dat het bestemmingsplan Burghsluis het eerste plan is, waarin ondersc heid wordt gemaakt tussen rekrea- tief bewoonde woningen en perma nent bewoonde woningen middels de aanduidingen „verblijfsrekreatie" of „woondoeleinden". Met toepas sing van de in de bestemmingsplan voorschriften opgenomen wijzigings bevoegdheid kan de aangegeven bestemming eventueel later worden aangepast. De fraktie-voorzitter van het CDA, de heer L. Tieleman, zei: ,,In dit bestemmingsplan gaan we een uit spraak doen over niet-permanente en permanente bewoning, terwijl we dat pas in de struktuurschets vaststellen. Helaas is er maar één be zwaarschrift binnengekomen." Hij vroeg of het voorstel van het kollege kon worden uitgesteld tot na de vaststelling van de struktuurschets. ,,Zo niet, dan stem ik tegen het voor stel", liet Tieleman weten. De heer J. van den Berge, fraktie-voorzitter RU: ,,Als we hier ja tegen zeggen, kunnen we dan straks nee zeggen?" Makkelijker De heer dr. H. J. van Zuijlen, fraktie-voorzitter WD, sloot zich aan bij de woorden van Tieleman. Ook hij wilde het kollege-voorstel aanhouden totdat er een uitspraak is gedaan over de struktuurschets. Alleen de PvdA was het met het kollege eens. Fraktie-voorzitter S. Roos noemde het voorstel een toet sing voor de struktuurschets. ,,Als we hier ja tegen zeggen, dan staan we er straks misschien makkelijker voor", was hij van mening. Burge meester, mevrouw J. L. Niemants- verdriet-Leenheer vond dat de heer Roos het gelijk aan zijn kant had. ,,Er is nu duidelijk een keuze ge maakt voor een enkele woning otn re- kreatief te bestemmen. We moeten kiezen, daar zijn we toe gedwongen. Daarom lopen we alvast een beetje vooruit," aldus de burgemeester. Tieleman in een tweede reaktie: „Deze woonkern (Burghsluis) gaan we ontvolken door dit bestem mingsplan. Alles wordt op de rekrea- tie gezet en daar verzet ik me heftig tegen. Ik wil dat de vrijheid van-per manent of niet-permanent gebruik vrij blijft. Ik laat me geen mening door de provincie opdringen." Mevrouw Niemantsverdriet-Leen- heer noemde het voorstel een toet singsplan en ook een belangrijk plan. „We zijn wel bezig met een stuk be leid". Wethouder De Feiter wilde met zijn fraktie overleggen en de verga dering werd voor enkele minuten ge schorst. De burgemeester zei daarna dat het kollege vast hield aan het voorstel het bestemmingsplan vast te stellen. „Als het voorstel wordt af gestemd dan voeren we geen beleid", zei ze. De burgemeester trachtte de frak ties ervan te overtuigen dat vaststel ling „noodzakelijk" was, maar de WD en het CDA bleven vasthouden aan eerst vaststelling struktuur schets en dan pas bestemmingsplan Burghsluis. De heer Tieleman vroeg stemming, die met een 5-5 stand ein digde. Raadslid P. M. van den Aarsen (CDA) was afwezig. Hij heeft de beslissende stem. Nota Be woningspatroon Alle frakties waren het eens met de reaktie van het kollege van b. en w. op de Nota Bewoningspatroon 1983. Het kollege had net als het bureau Stad en Landschap opgemerkt dat in de gemeente Westerschouwen minstens een stabiel inwonertal ge handhaafd moet kunnen blijven. In de Nota staat dat de gemeente alleen maar een natuurlijke groei mag heb ben, wat op den duur een achteruit gang in inwonertal betekent. Het kollege heeft haar reaktie op de nota binnen twee maanden na ont vangst aan het kollege van Gedepu teerde Staten moeten sturen. „Dat betekent dat u (kollege Westerschou wen) zonder overleg met de raad een reaktie moest geven, terwijl wij die reaktie wel moeten beschouwen als door de raad ingediend. Dat vind ik bijna een belediging aan het adres van de raad," sprak de heer Tiele man. De raad stelde het subsidiebedrg over 1982 ten behoeve van de Stich ting Dorpshuis Noordwelle definitief vast op 11.904,—. De raad heeft de inventaris van het nieuwe dorpshuis in Noordwelle als schenking aan vaard in de wetenschap dat het on derhoud en de aanvulling hiervan in de toekomst door de gemeente plaatsvindt. Aan de geldlening van 5,2 miljoen voor de Stichting Rust huizen Westelijk Schouwen werd ga rantie verstrekt. Aan Middenschou- wen wordt verzocht voor Vb gedeelte van het garantiebedrag garant te staan. OOSTERLAND Aanrijding Op de hoek Weelstraat-dr. Schut terstraat vond maandag een aanrij ding plaats tussen twee wagen. Mej. Van L. uit Oosterland reed over de dr. Schutterstraat en wilde de Weelstraat in. Daaruit kwam mej. P.D. Beide voertuigen liepen mate riële schade op. BRUINISSE NCVB-vergadering De laatste vergadering dit seizoen van de NCVB, afdeling Bruinisse werd geopend met zingen en gebed waarna de presidente, mevrouw De Groot, een meditatie hield over „De Goede Herder", gemaakt naar aan leiding van enkele verzen uit Johan nes. Een bijzonder welkomstwoord had de presidente voor de heer Van Mau- rik, chefkok van het bedrijfschap Slagersbedrijf uit Den Haag en zijn assistente mevrouw Bout die een erg leerzame lezing met dia's hielden. Terwijl de heer Van Maurik over het Bedrijfschap vertelde, maakte hij met een zelfverzekerde vaardig heid enkele fraai ogende vleeswaren- schotels op. Ook werden verschillen de snacks gemaakt die later op de avond proefondervindelijk door de dames op hun smaak werden getest en aller goedkeuring kon wegdragen. Aansluitend werden dia's vertoond over de vele soorten rauw- en gebra den vlees met de daarbij passende groenten. Woorden van dank werden door mevrouw Verton uitgesproken en het bestuur wenste allen een prettige va- kantietijd. Oudgedienden in de haven Gisteravond (maandag) zeilden vier maritieme juwelen uit het verle den de haven van Bru binnen. Het waren de tjalken de „Twee gebroe ders", de „Boreas" en de „Verwisse ling" en de klipper „Avontuur". Deze schepen, stuk voor stuk met een rijke zeilhistorie, zijn met 60 jon geren van een scholengemeenschap uit Capelle a.d. IJssel aan boord be zig aan een meerdaagse maritieme vakantie over de Zeeuwse wateren. Vandaag varen ze het Grevelingen- meer op richting Brouwershaven om daarna de steven te wenden naar Zie- rikzee. De schepen maken deel uit van de Stichting Zeeuwse Stromen die de reizen organiseert. 8 25 26 29 ACHTERNAAM voorletters 30 ADRES 51 52 57 POSTKODE PLAATS 58 73 74 84 TELEFOON (alvorens verder in te vullen adviseren wij u de toelichting te raadplegen) 8 1011 12 13 14 15-17 VOORS1 nummer rELLING: datum titel voorkeur 1-zaal 2-balkon 3-loge aantal plaatsen normaal aantal plaatsen cj p/pas 65 (niet invullen) voorstell. nummer reserve keus 999 - abonnement Uit-kalender - - - - ZIERlKZEE - In feeststemming namen vrijdagavond 73 geslaagden van de Zeeuwse Dag- en Avond Scholen Gemeenschap, afdeling Zierikzee, het diploma of een deelcertificaat in ontvangst. Dit gebeurde in een bom volle aula van het voormalige RSG-gebouw aan de Man huisstraat. En ook al is zo'n diploma-uitreiking een offi ciële gebeurtenis, vrijdagavond ging het er vrolijk en zeer informeel aan toe. In het volwassenenonderwijs is het tenslotte een vrije keus om weer te gaan studeren en het behalen van een (deel)diploma is daarom des te meer een heugelijke gebeurtenis. Wenst u meer dan 10 voorstellingen, voeg dan bij deze aanvraagbon een apart vel met daarop de overige verlangde evenementen. Datum: Handtekening: De aanvraagbon inzenden naar: Uit in Zeeland, postbus 124, 4330 AC MIDDELBURG Daarop zinspeelde ook de heer L. H. Wille, die het woord voerde na mens de centrale direktie van de school in Vlissingen. Hij feliciteerde niet alleen de geslaagden, maar ook de gezinsleden die veelal nauw bij de studie betrokken raakten. „Hoe vaak komt het immers niet voor dat een studerend gezinslid een stempel drukt op het dagelijks reilen en zei len van het gebeuren in het gezin", met de korte opmerking „Pa was af" begrepen vele aanwezigen uitste kend wat hij bedoelde. Bezuinigingen Spreker maakte tevens van de ge legenheid gebruik om een pleidooi te houden voor het volwassenenonder wijs. „In een tijd dat er bezuinigd moet worden, moet ook het onder- Wijs het ontgelden. Het volwassenen onderwijs, dat zelfs nog goedkoper is den kleuteronderwijs, ontkomt daar ook niet aan. De bijna kale kip wordt ook geplukt. Daarom wordt het tijd dat politici, plaatselijk en provinci aal, meer aandacht gaan besteden aan deze vorm van onderwijs. Bezui nigingsmaatregelen zorgen ervoor dat de gemiddelde groepsgrootte om hoog moet. Dat betekent dat het bij na een onhaalbare zaak wordt om kleine groepen zoals in Zierikzee te handhaven", aldus de heer Wille. Niet minder Hij nodigde de aanwezige verte genwoordigers van het gemeente bestuur, de heren Groen uit om eens een kijkje te komen nemen in de ZDASG. ,,U mag vooral de cijfertjes komen bekijken en zult overtuigd zijn dat het bij ons absoluut niet met minder kan". Spreker gaf tevens een overzicht van het totaal aantal examenkandi daten aan de ZDASG in Middelburg, Vlissingen, Goes en Zierikzee. Van de 472 kandidaten, behaalden 411 het diploma. In vergelijking met de re sultaten elders in Nederland, scoort de ZDASG bijzonder hoog. Ook wat de cijfers betreft scoort de ZDASG hoog. Deze zijn zelfs beter dan in Ne derland gemiddeld worden behaald. Ook mevrouw G. Weekhout, direk- trice van de ZDASG, afdeling Schou wen-Duiveland, feliciteerde de aan wezigen met het behalen van het di ploma. Van de 73 kandidaten behaal den 51 kandidaten een certificaat op MAVO- en 22 kandidaten op HAVO- niveau. Fanatiek Het overgrote deel deed examen in een paar vakken, terwijl 2 dames het volledige MAVO-diploma behaalden en drie dames het volledige HAVO- diploma. Oudste deelneemster dit jaar was een dame van 67, die volgens de do centen zeer fanatiek en met enthousi asme de opleiding volgde. „Toch moet ik ook, ondanks alle zonnige klanken, een somber geluid laten horen", aldus mevrouw Week hout. „De groepsgrootte moet om hoog en dat zou kunnen betekenen dat wij in Zierikzee het minimum aantal weieens niet zouden kunnen halen, waardoor een vak komt te ver vallen. Daarom vraag ik alle aanwe zigen: Maak reklamc voor de ZDASG, ga volgend seizoen verder met een ander vak en neem als het kan zoveel mogelijk familieleden of vrienden mee", aldus haar pleidooi. Vervolgens werden de diploma's, vergezeld van een bloemetje, uitge reikt. Namens het bestuur van de ZDASG feliciteerde de heer J. Groen ten slotte alle aanwezigen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 5