Brouwershaven wil 43 nieuwe woningen bouwen in het tijdvak '84-'86 Zeeuwse Kunstkring houdt expositie in Gravensteen OPEL-SHOP -©- Autobedrijf Akkerdaas BV DE ZIERIKZEESCHE COURANT Jeugd volksdanst op straat Open auto makkelijke prooi Rommelmarkt Serooskerke De winkel die méér rijplezier verkoopt c ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Solidariteit De paus komt in Polen op voor Solidariteit: Theaterprogramma '83-'84 Schoolsportdag Burgh Springzege De stichting „Uit-op-Schouwen-Duiveland" De zeven lagere scholen in de gemeente De vijftienjarige ruiter Jasper Ouwenbroek „Arbeiders hebben het aangeboren recht heeft het theaterprogramma voor het ko- Westerschouwen hielden vrijdag in Burgh boekte met zijn paard Roeska een uiterst om zich in vakbonden te organiseren". mende winterseizoen gereed. Een overzicht de jaarlijkse schoolsportdag. (Pag. 6) fraaie zege in de L-klasse tijdens een (Pag. 2) treft u aan op pagina 4/5. springkonkoers in Bruinisse. (Pag. 7) DINSDAG 21 JUNI 1983 139ste jaargang Nr. 23339 Alm WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1989) Het is met kunstwerken als met mensen: ze kunnen de grootste gebreken hebben en toch beminnelijk zijn. Ludwig Börne Kollege wil woningbouw in Brouwershaven, Dreischor en Zonnemaire BROUWERSHAVEN - Wat de gemeente Brouwersha ven betreft zouden er in het tijdvak 1984-1986 43 woning wetwoningen, gemiddeld 15 woningen per jaar, gereali seerd moeten kunnen worden in deze gemeente. Dit staat in de vragenlijst voor nieuwbouw en vernieuwbouw, die de gemeenten moet opstellen op verzoek van de staatsse- kretaris van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer. Deze vragenlijst zal in de komende raads vergadering, die maandagavond 27 juni in Brouwersha ven wordt gehouden, worden vastgesteld. Werkzaamheden pijlerdam Tot onze spijt hebben wij in on ze krant van maandag in plaats van tegelmatten te bedoelen steeds de nieuw ontworpen grind- wiepmatten genoemd. Daarom een verbeterde komplete her plaatsing van hetzelfde stukje. NEELTJE JANS - Er is defini tief besloten, dat het op 10 loka ties in het sluitgat Hammen niet nodig is gebruik te maken van de tegelmatten die kunnen worden gebruikt om een vlakke onder grond voor de pijlers te krijgen, oftewel corrigerend kunnen wer ken. De onder- en bovenmatten liggen daar namelijk perfekt egaal. Op één plaats is zeker een mat nodig, omdat de maatafwij- king daar boven de maximale 50 centimeter uitkomt. De vijf overi ge lokaties worden nog onder zocht op noodzakelijkheid van te gelmatten. Hieruit blijkt, dat op ruim van de helft van de lokaties in dit deel van de Oosterschelde geen tegel matten nodig zijn, hetgeen winst oplevert in tijd en vertrouwen. De eerste tegelmat wordt deze week afgerold. De Cardium gaat een dezer da gen de eerste funderingsmat in de stroomgeul Schaar afrollen en half augustus wordt de eerste pij ler geplaatst. Deze komt in de Hammen het dichtst bij de kust van Schouwen-Duiveland te staan, zodat daarna een begin kan worden gemaakt met de aanzet van de kust naar de pijler, de „oprit" van de stormvloedkering. Met deze vragenlijst wordt onder meer nagestreefd een inzicht te ver krijgen in de gemeentelijke voorne mens die zullen uitmonden in een be roep op de financiële steun van het rijk. Door het invullen van de vragen lijst kan het gemeentelijk beleid tot uitdrukking komen. Omdat het geplande programma voor 1983 niet geheel is gerealiseerd, in de planning voor 1984 aangepast. Voor de periode van '84 tot en met '86 komt, evenals voor de vorige perio de, de nadruk te liggen op sociale wo ningbouw. Aan de hand van het aantal gere gistreerde woningzoekenden en de daaruit afgeleide behoefte aan huur woningen, komt de gemeente op een totaal van 43 woningwetwonigen. Verdeeld over de kernen komt dat neer op: 1984: 18 woningen in Brou wershaven; 1985: 10 woningen in Brouwershaven; 1986: 5 woningen in Brouwershaven; 5 woningen in Drei schor en 5 woningen in Zonnemaire. Voor vernieuwbouw komen in aan merking: 1985 - 5 woningwetwonin gen aan de Poortdijkstraat in Brou wershaven. Het kollege stelt de raad voor de vragenlijst vast te stellen. Monumentenwacht Verder komt het voorstel aan de or de abonnementen af te sluiten met de Regionale Stichting Monumenten- wacht Zeeland. Deze stichting stelt zich ten doel, door het nemen van preventieve maatregelen, het verval van historisch belangrijke gebouwen te voorkomen. Dit doel wordt bereikt door het ge regeld uitvoeren van bouwkundige inspekties en het verrichten van klei ne reparaties. Het abonnement be draagt 75,— per objekt, per jaar. Het hoofd van gemeentewerken Brouwershaven heeft het kollege geadviseerd een abonnement af te sluiten voor het stadhuis en de stads waag te Brouwershaven en het plaat - senhuis en de kerktoren te Dreischor. Het kollege kan zich met dit advies verenigen en stelt de raad dan ook voor de abonnementen af te sluiten met ingang van 1,.0. januari 1984. Kosten: 4 x 75,—. Op de agenda staat verder onder meer: vaststelling voorbereidings- besluit Buitendijks gebied Brou wershaven en de voorlopige vaststel ling van de financiële jaarstukken 1982. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's. WA> Wh Pe lltr ZIERIKZEE - Zaterdagmorgen hield de afdeling Jeugdwerk, van het Leger des Heils in haar onderkomen aan de Poststraat een afsluiting van het seizoen. Enkele delen van het programma werden buiten, in de Poststraat, afgewerkt. Het programma, dat begon met volksdansen (zie foto), bestond verder uit een poppenkast-voorstelling en een vakantiespel, waarbij de deelnemertjes een rondreis" maakten over Schouwen-Duiveland. Gerestaureerd gedeelte van vroegere gevangenis in gebruik DEN HAAG - Het eerste kwartaal van dit jaar heeft een flink herstel gebracht op de markt voor woning hypotheken. Dit blijkt uit maandag gepubliceerde cijfers van het Cen traal Bureau voor de Statistiek (CBS). ZIERIKZEE - Tot en met 3 juli wordt in het Gra vensteen in Zierikzee een expositie gehouden van de Zeeuwse Kunstkring. Elf kunstenaars kunstenaressen nemen aan de expositie deel. Schouwen-Duiveland is er goed vertegenwoordigd door onder meer Peter Jansen, met 11 werkstukken, Miems van Citters, met 6 etsen of schilderijen, Ad Braat, met 7 bronzen beelden waaron der drie werkstukken met het thema man-vrouw, Tessa Braat met keramiek en Waalko Dingemans met zijn prachtige aquarel „Hortensia's", overigens het enige werkstuk dat niet te koop is. Verder exposeren Tie Hof, Han van den Broeken, Piet Bulthuis, Gerard Menken en Paula Slieker met het wandkleed „Na Altamira". De werken zijn (allicht) zeer uiteen lopend en dat is juist het aardige van deze expositie. Het is jammer dat een aantal kunstenaars niet de moeite heeft genomen om tijdens deze Zeeuwse Kunstkring expositie een ander werkstuk te presenteren dan verleden jaar. Er hangen nogal wat „bekende" schilderijen, en dat maakt zo'n expositie minder span nend. Op de foto op de voorgrond een werk van Gerard Menken getiteld „Oosterschelde bij Katseveer" met op de achtergrond een schilderij van Tie Hof, „de nar". Restauratie Op de foto is overigens duidelijk het schitterende resultaat te zien van de onlangs gereedgekomen restaura tie van het Gravensteen. Hoewel de restauratie van het hoofdgebouw bouwtechnisch gezien voltooid is, is het gerestaureerde pand nog niet of ficieel opgeleverd. De er achter gele gen cipierswoning wacht namelijk nog een opknapbeurt. De officiële opening'van het geheel gerestaureer de Gravensteen zal pas gebeuren, na dat het Maritiem Museum er ge vestigd zal zijn. Zoals wij onlangs be richtten zal met de verhuizing van het Maritiem Museum deze winter worden beginnen, met medewerking van studenten van het Reinwardt College te Leiden. De verwachting is dat in juni 1984 het gehele werk zal zijn voltooid. RENESSE - A. L. uit Rencsse heeft het de „leners" van zijn auto maan dag wel heel makkelijk gemaakt. L. had zijn auto geparkeerd, maar liet wel de sleutels in het kontakt zit ten en deed ook het portier niet op slot. Toen L. bij zijn auto terugkeer de was deze verdwenen. L. schakelde de Rijkspolitie in en de agenten von den de wagen honderd meter verde rop terug. Vermoedelijk is de auto even „geleend" voor een ritje. ROTTERDAM - Met ingang van woensdag gaan de prijzen van super- en normale benzine verder omhoog. Een liter super gaat dan bij zelfstankstations 172,4 cent kosten en een liter normaal 166,2 cent. DEN HAAG - In het Nederlandse bakkersbedrijf begint in de tweede helft van dit jaar een uitkoop van be drijven om een einde te maken aan de structurele overcapaciteit in deze sector, die ongeveer 20 procent be draagt. De uitkoop van bedrijven heeft het verlies van ongeveer dui zend arbeidsplaatsen tot gevolg. Verwachting tot woensdagavond: Aanhoudend zomers Zonnig en droog; minimumtempe ratuur omstreeks 13 graden; middag- temperatuur van 22 graden aan zee tot 28 graden in het binnenland; ma tige oostelijke wind, kracht 4. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 25 juni: Donderdag: Zonnig Kans op neerslag: 10%. Min.temp.: 13 gr. Middagtemp.: 25 gr. Windkracht: oost 4 Vrijdag: Zonnig Kans op neerslag: 10%. Min.temp.: 13 gr. Middagtemp.: 25 gr. Windkracht: noord 3 Zaterdag: Kans op neerslag: 20%. Min.temp.: 13 gr. Middagtemp.: 24 gr. Windkracht: n.west 3 ZON- EN MAANSTANDEN 22 juni Zon op 5.19, onder 22.04 Maan op 19.15, onder 3.40 23 juni Zon op 5.20, onder 22.04 Maan op 20.26, onder 4.04 Volle Maan: 25 juni (10.32) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 22 juni 1.51 14.23 7.47 20.17 23 juni 2.5l 15.11 8.38 21.02 Springtij: 27 juni HET WEEROVERZICHT DE BILT - Ook morgen kunnen wij rekenen op een zonnige en warme dag. Dit weer wordt veroorzaakt doordat wij onder invloed blijven van een krachtig hogedrukgebied bo ven de noordelijke Noordzee. Bij ons zorgt dit voor een matige oostelijke wind, waarmee droge lucht wordt aangevoerd, die boven oost-Europa is opgewarmd, doordat de zon vrij wel ongehinderd schijnt, loopt de temperatuur op tot ongeveer 28 gra den. Aan zee blijft het echter enkele graden koeler. Tot het weekeinde blijft het weer zijn zomerse karakter houden. Er kan dus voorlopig op zon gerekend worden en de middagtemperatuur blijft met 25 graden aan de hoge kant. In het weekeinde kan er echter enige bewolking het land binnendrij ven. SEROOSKERKE - Zaterdag werd in Serooskerke een rommelmarkt ge houden, waarvan de opbrengst bestemd is voor het interieurfonds van het dorpshuis. Met de bouw van dit dorpshuis zal na de bouwvakva kantie worden begonnen. Toen na af loop de penningen werden geteld bleek er een bruto bedrag van 6.586,15 in kas te zitten: als alle kosten er af zijn blijft er een mooi be drag voor het dorpshuis over. Oude stoelen of een gasfornuis uit grootmoeders tijd, alles werd grif verkocht en onder grote belangstel ling. Voor de hongerigen werden er pannekoeken gebakken die ter plek ke werden genuttigd. Twee dorpsbe woners in Zeeuwse klederdracht trokken veel bekijks: mevrouw N. Bakker was aan het spinnen en mijn heer C. de Rijke aan het stoelenmat- ten. Het rad van avontuur draaide lustig onder een muziekje dat werd verzorgd door disc-jockey Jan Kloet. De S.R.V.-man droeg zijn steentje*bij aan het feestgedruis door een reuze „Emmenthaler"-kaas tentoon te stel len, naar welk gewicht de rommelmarkt-bezoekers konden ra den. De familie Roosen uit Berkel- Enschot zat er het dichtst bij met 98 V: kg, de kaas woog precies 99 kg. Marja Hart won het diner voor twee, beschikbaar gesteld door de ei genaresse van De Herberg, mevrouw N. Evers. Omstreeks 16.00 uur vond de markt haar einde en konden de be zoekers onder wie ook burgemeester J. L. Niemantsverdriet-Leenheer, huiswaarts keren. Na afloop waren er dankwoorden en een drankje voor het organiserend werkkomité, die er voor gezorgd hebben dat de spullet jes op tijd en overzichtelijk op de markt kwamen. Advertentie Alles voor uw auto Nu t/m 31-7 '83 15% introduktle-voordeel Kloosterweg 2 4317 AL Noordgouwe - Telefoon 01112-1347 4 I 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 1