Buurtfeest in Malta werd grandioos festijn si Zesdeklas-leerlingen namen afscheid van ,,'t Stoofje" (<&<W DE ZIERIKZEESCHE COURANT Hypotheekrente met 0,4 pet omlaag „Dr. Pompelmoes in Groente en fruit" Dodelijk verkeersongeval V/At U6* P£ eitr Or ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Kabinet op Neeltje Jans Fietscrossbaantje Trots bestuur Mosseltoernooi MAANDAG 20 JUNI 1983 139ste jaargang Nr. 23338 WAARIN OPGENOMEN Zo'n twintig ministers en staatssekretaris- Wethouder P. de Rijke opende vrijdagmid- Het bestuur van de LTC Zierikzee blonk za- Van 11 tot en met 16 juli organiseert TV Bru- sen brachten zaterdag een informeel be- dag het fietscrossbaantje in Poortambacht terdag van trots toen burgmeester Th. H. de Tèn haar derde Mosseltoernooi, dat sterker zoek aan de Oosterscheldewerken. (Pag. 2) te Zierikzee door zelf als eerste het par- Meester van Zierikzee het nieuwe ten- bezet Is dan de beide eerste toernooien. cours af te leggen. (Pag. 3) nlspark opende. (Pag. 5) (Pag. 6) (1797 - 1889) Menigeen verbeeldt ziek een dierenvriend te zijn omdat hij een gevangen vogel onderhoudt. Flieg. Blatter Bruto-omzet ruim 7000 gulden ZIERIKZEE - Onvermoede voorbijgangers zullen vrij dagavond nabij het oude schoolgebouw van de Theo Thijssen-school in de Zierikzeese wijk Malta wellicht hebben gedacht dat voor de tweede maal in korte tijd een verhuizing van deze school plaatshad. Het was er een drukte van jewelste, terwijl tallozen rondliepen met ta feltjes en stoeltjes uit de schoolinventaris. Het betrof evenwel geen verhuizing als wel een uitverkoop van de oude schoolinventaris ter gelegenheid van het traditio nele jaarlijkse buurtfeest in Malta. De verkoop van deze schoolmeubelen was slechts een onderdeel van de zeer druk bezochte festiviteiten op het schoolplein. Vaartuig inspektie visserij beklad BRUINISSE - In de nacht van vrijdag op zaterdag hebben onbe kenden de ,,Dr. P. P. C. Hoek", de boot van de visserij-inspektie, on- dergesmeerd met verf. De ,,Hoek" ligt, sinds ze gezonken is in de haven heeft gelegen, op de wal bij de jachtwerf Duivendijk. Dinsdag, morgen, zou de inspek- tieboot te water worden gelaten voor de proefvaart. De Rijkspoli tie heeft de zaak in onderzoek. AMSTERDAM - De hypotheekren te is aan het dalen. De Westland- Utrecht Hypotheekbank heeft vrij dag als eerste bankinstelling bekend gemaakt haar hypotheektarieven met 0,4 procent te verlagen. Als di- rekte oorzaak noemt de bank de ver laging van de rente op de kapitaal markt. Het succes van de laatste staatslening heeft als katalysator in de markt gewerkt, waardoor de lan ge rente thans is gedaald. Een en ander heeft mede te maken met het toegenomen vertrouwen van het buitenland in de gulden door het groter dan verwachte overschot op de lopende rekening van de beta lingsbalans, aldus een woordvoer der. De Westland-Utrecht rekent thans voor een hypotheek voor twee jaar vast met gemeentegarantie een tarief van 8,8 procent. Voor een hypotheek voor vijf tot tien jaar vast gelden ta rieven van 9,3 procent vooreen hypo theek met gemeentegarantie, zonder garantie een tarief van 9,5 procent en voor een tophypotheek 10 procent. Het buurtfeest in de wijk Malta wordt al sinds jaar en dag georgani seerd door de schoolleiding en de ou dercommissies van de Theo Thijssen- school en de kleuterschool „De Woel waters". Rondom het schoolplein van de oude Theo Thijssenschool (de nieuwe school werd enige weken ge leden in gebruik genomen) stond een groot aantal kraampjes opgesteld met in het midden een echt terras. De „neringdoenden" achter de kraampjes deden goede zaken: men kon er ballen gooien, er was een plan- tenkraam, een rommelmarkt (bestaande uit meerdere kramen), er werd frites verkocht en popcorn, evenals een vers tappilsje; vooral de ze laatstgenoemde kraam werd, dankzij het schitterende weer, volop bezocht. Er werd tevens volop geke geld en gesjoeld, terwijl de kraam met verouderde schoolboekjes zich eveneens in een goede belangstelling mocht verheugen. Mede-organisator Joop Goedhart spreekt achteraf van een grandioos festijn: „We hebben tot laat in de avond ontzettend veel bezoek gehad. Het terrasje zat tot het eind aan toe vol. Nog nooit hebben we zoveel vlees en drank verkocht als dit jaar. Kort samengevat: het was oergezel lig. Vooral onder de bezielende lei ding van het „Trio 1" steeg de stemming bijzonder. Menigeen heeft zich vrijdagavond aan een dansje ge waagd". De bruto-omzet van het gehele buurtfeest bedroeg in totaal 7.000,-; daarvan blijft netto over een bedrag van bijna 3.500 gulden. Dit bedrag zal ten goede komen aan het aan schaffen van een nieuw stencilappa raat, een nieuwe stencilinbranders en een nieuw fotokopieer-apparaat. Deze niet subsidiabele zaken zullen worden aangeboden tijdens de offi ciële opening van het nieuwe gebouw van de Theo Thijssenschool, eind au gustus van dit jaar. Aktiviteiten Tijdens het buurtfeest zijn ver schillende aktiviteiten georganiserd, waarbij prijzen te winnen waren. Bij de play-back-wedstrijd voor de jeugd werd de eerste plaats behaald door de groep „Sherry", bestaande uit Serge Schot (Sherry), Peter van Be- veren, Marko Sprengelmeijer en Ed win ten Haaf. De tweede plaats werd ingenomen door de groep „Nor maal", terwijl het brons gewonnen werd door Tina Trucker (Miranö - van Vossen). Het doelgooien op het handbal- doel van de H.V. Delta Sport werd DEN HAAG - De investeringsakti- viteiten van de gemeenten in ons land lopen terug. De kapitaaluitga ven van de gemeenten - de uitgaven voor de hoofdzakelijk met rijksle ningen gefinancieerde volkshuis vesting buiten beschouwing gelaten - zijn in 1982 voor het tweede achter eenvolgende jaar afgenomen. Zij kwamen uit op bijna f 8,4 miljard, f 334 min. minder dan in 1981, zo blijkt uit het jaarverslag van de bank voor Nederlandsche Gemeen ten. DEN HAAG - De Haagse wethou der voor onderwijs, G. Halleen, heeft alle schoolbesturen in Den Haag per brief ernstig gewaarschuwd voor ak- ties van de Centrumpartij op scho len. Aanleiding voor zijn brief is een voorval, dat zich verleden week voordeed op een lagere school in Den Haag. Daar meldde zich een man bij het schoolhoofd met het verzoek of hij de leerlingen iets mocht vertellen over racisme en fascisme. Tijdens het gesprek ontpopte de man zich als een aanhanger van de Centrumpartij. Het buurtfeest in Malta was een trekpleister voor groot en klein. Deze kleine vermaakte zich al opperbest, samen met zijn zusje, met een zak heerlijke pop corn. gewonnen door Rudie Legemaate; de volgende ereplaatsen werden achter eenvolgens ingenomen door Eddie de Jonge, Jacco Stoutjesdijk en Leon Jonker. Het sjoelen tenslotte leverde een overwinning op voor de heer G. T, Bakker, vóór Mark van Doorne en de heer Gakir. Single over Zierikzee van de pers ZIERIKZEE - Vrijdag rolden de eerste exemplaren van de single Zierikzee van het Schelde Trio van de pers. Zaterdag 28 mei wer den in Roosendaal de opnamen voor deze plaat gemaakt. De op name kwam tot stand in samen werking met de Zierikzeesche On dernemers Centrale. De tekst van het liedjes gaat over de onvergete- lijkheid van Zierikzee tegen de achtergrond van Schouwen-Dui- veland. Wij zijn voor elkander geboren is de B-kant van de single. In di verse huiskamers in Zierikzee wa ren zaterdagochtend de geluiden van het trio Cees van den Berge, Henk Capelle en John Prins te ho ren. OUWERKERK - Openbare lagere school ,,'t Stoofje" in Ouwerkerk zwaaide vrijdagavond de zesde klasleer lingen uit. Dat gebeurde dit keer voor het eerst met een feestelijke afscheidsavond in het dorpshuis. Voorheen kreeg deze mijlpaal altijd aandacht tijdens de bonte avond op het schoolkamp, maar de leerlingen hadden zelf te kennen gegeven, net als op vele andere scholen, zelf een afscheidsavond voor ouders en familieleden te willen verzorgen. Derhalve werd er dit jaar voor het eerst ook geen musical opgevoerd tij dens de traditionele uitvoering van de sportvereniging, maar werd geko zen voor deze feestavond aan het ein de van het schooljaar. Hoofdonderwijzer de heer H. E. S. Snijders lichtte toe, dat er bovendien financiële argumenten hadden mee gespeeld bij dit besluit. Het onder wijs van tegenwoordig krijgt immers met nogal wat forse extra uitgaven te maken en als voorbeelden noemde de hoofdonderwijzer de aanschaf van materialen voor handenarbeid, do- OUWERKERK - Scène uit de vrolijke musical: ..Dr. Pompelmoes in Groenten en fruit" kumentatiecentrum en schooltelevi sie. Verder verwachtte hij dat ook de invoering van de Wet op het Basison derwijs in 1985 nog wel financiële konsekwenties zal hebben, evenals het - vermoedelijk in 1986 - in te voe ren onderwijs in Engels. Verloting Het vormen van een spaarpotje voor extra uitgaven leek derhalve geen overbodige luxe. Besloten werd dan ook aan deze afscheidsavond een grote verloting te koppelen, ,,'t Stoofje" werd daarin bijgestaan door plaatselijke ondernemers en partikulieren, die zeer spontaan ruim twintig fraaie prijzen beschik baar stelden. In totaal werden onge veer tweeduizend loten verkocht; de kosten voor het organiseren van de afscheidsavond liepen tegen de 900,—, zodat de school er toch ruim 1.000,— aan heeft overgehouden. De heer Snijders was overigens van mening, dat men (de beleidma kers) voorzichtig moet zijn met be zuinigingen op het onderwijs. Vol gens hem zou beknibbelen op het on derwijs, een verarming voor de toe komst betekenen. Ten aanzien van de musical „Dr. Pompelmoes in groente en fruit", die de leerlingen van de vijfde en zesde klas deze avond opvoerden, deelde de hoofdonderwijzer mede, dat tij dens de repetities enkele strubbelin gen overwonnen moesten worden. Doordat enkele leerlingen uit Ou werkerk vertrokken, moesten er tus sentijds wisselingen in de cast wor den doorgevoerd. Verder had één der akteurs (Arco Kuiper) het ongeluk, dat hij enkele dagen voor de opvoe ring kwam te vallen en met zes hech tingen in zijn been moest optreden. Het deed aan zijn talenten niets af, maar eigenlijk had hij een stukje moeten fietsen op het toneel, maar dat kon niet doorgaan. Met een klei ne tekstaanpassing was echter ook dat mini-probleem te verhelpen. Fijne voorstelling De voorstelling van de sprankelen de musical werd vrijdagavond dan ook puntgaaf op de planken gezet door de enthousiaste leerlingen van de vijfde en zesde klas. Onder hen schuilden enkele zangtalentjes, zoals Gien Koster, die met het liedje „Wer keloos" een zeer aktuele zorg aan sneed. Een ware glansrol werd ver tolkt door Johnny Hage, die in de fi guur Pompelmoes al duidelijk liet blijken, dat hij ongetwijfeld een toe komstig talent binnen de Ouwer- kerkse Toneelgroep gaat worden. Ineke van den Hamer wist op schit terende wijze een deftige dame te spelen, terwijl een komisch agenten duo werd gevormd door Martin Krij ger en Bonno Brouwer. Leen van Oeveren presenteerde zich als strenge, gezagsgetrouwe bur gemeester en Erwin van Loo gaf pri ma gestalte aan het type van de wat overspannen dokter. Het gehele koor was steeds paraat met prettig in het gehoor liggende, frisse liedjes. Bedankjes Na de voorstelling werden er be dankjes gericht tot Daaf van der Werf, die zich had ingespannen voor dekor, attributen en belichting. Hem viel een zeer ludieke attentie ten deel: alle leerlingen kwamen ieder met een fles bier. Voor onderwijzeres Marion de Bruin was er een fraai boe ket bloemen. Vervolgens werd af scheid genomen van mevrouw S. den Boer-Jacobsen, die met grote toewij ding een handenarbeidgroep heeft geleid op ,,'t Stoofje". Zij mocht een zeer fraaie mand met planten in ont vangst nemen. De elf leerlingen, die de lagere school in Ouwerkerk gaan verlaten, kregen allen uit handen van de heer Snijders een gedenktegeltje met ,,'t Stoofje" erop. Hen rest nog één weekje lagere school en drie daagjes kamp in Veere. De hoofdonderwijzer kreeg na mens zijn pupillen „voor het leuke jaar" een mooie vrachtwagen, die de leerlinge zelf hadden vervaardigd tij dens de handenarbeidles. De heer Snijders toonde zich daar zeer ver heugd mee, temeer daar hij wist hoe veel uurtjes een dergelijk werkstuk vergt. De feestelijke afscheidsavond werd besloten met pittige disco- muziek verzorgd door leden van jeugdsoos ,,'t Onderonsje", die hun leden-in-spé tevens iets meer vertel den over het funktioneren van die jongerensociëteit op Ouwerkerk. MIDDELHARNIS - De 22-jarige J. H. Boeter uit Middelharnis is in haar woonplaats zaterdag door een ver keersongeval om het leven gekomen. De auto van de vrouw raakte door onbekende oorzaak in de sloot. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's. Verwachting tot dinsdagavond: Weinig verandering Droog en overwegend zonnig; mini mumtemperatuur omstreeks 13 gra den, middagtemperatuur ongeveer 25 graden; matige noordoostelijke wind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 24 juni Woensdag: Zonnig Kans op neerslag: 107r. Minimumtemp.: 13 gr. Middagtemp.: 25 gr. Windkracht: oost 5 Donderdag: Zonnig Kans op neerslag: 10%. Minimumtemp.: 13 gr. Middagtemp.: 25 gr. Windkracht: oost 4 Vrijdag: Zonnig Kans op neerslag: 10 Minimumtemp.: 13 gr. Middagtemp.: 25 gr. Windkracht: oost 3 ZON- EN MAANSTANDEN 21 juni Zon op 5.19, onder 22.04 Maan op 18.01, onder 3.20 Volle Maan: 25 juni (10.32) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 21 juni 0.44 13.28 6.48 19.24 Springtij: 27 juni HET WEEROVERZICHT DE BILT - Een krachtig hogedruk- gebied boven de Noordzee bepaalt ook morgen ons weer in gunstige zin. Dit hogedrukgebied zorgt voor een zonnige dag waarbij het kwik tot on geveer 25 graden kan oplopen. In het Waddengebied is het wat koeler, maar in Zuid-Limburg kan het zelfs nog een paar graden warmer worden. De wind blijft noordoost en is van matige sterkte. Ook voor de dagen na morgen ziet het er naar uit dat wij met zomers weer te maken hebben. Het hoge drukgebied boven de Noordzee ver andert maar weinig van plaats en veroorzaakt bij ons een oostelijke stroming, waarmee warme lucht wordt aangevoerd. Dit betekent tot het weekeinde flink wat zon, en een middagtemperatuur van ongeveer 25 graden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 1