Zierikzee en Burgh-Haamstede hadden zonnige en sfeervolle Avondvierdaagse SAMAN BV Vaderdag Zeer hoge puntenskore voor C-jongensploeg Delta Sport Spannend toernooi Volleybal vereniging ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 17 juni 1983 Nr. 23337 7 TERNEUZEN - In Terneuzen kwamen junioren-atletiekploegen in aktie in de C- en D-kategorie, zowel bij de jongens als de meisjes. Van de Delta Sport ploegen kwam de C-jongensploeg veruit het beste voor de dag met een eerste plaats, maar wat belangrijker is een voortreffelijk puntentotaal van 8530 punten. De C-meisjes eindigden als vijfde met 5649 punten, eenzelfde klasse ring behaalden de D-meisjes met precies 4000 punten en de D-jongens klas seerden zich als zesde met 4840 punten. Vanzelfsprekend waren er een aan tal uitstekende prestaties nodig bij de C-jongens om tot het knappe pun tentotaal van 8530 punten te komen. De 4 x 100 meter estafetteploeg no teerde 50,3 sek. en ronduit fraai was de 16,9 sek. die Mark van de Riet liet afdrukken op de 100 meter horden. Op de 100 meter vlak was Sander van Haeringen de snelste Delta Sporter in 13,3 sek., maar klubgenoot Etiën- ne van Oeveren deed in 13,4 sek. nau welijks onder. Ook op de 800 meter deden de twee Delta Sporters nage noeg niet voor elkaar onder: 2.48,0 min. voor Gaston van Weverwijk en achttiende van een sekonde meer voor John van Aart. Uitstekend Bij het verspringen manifesteerde Mark van de Riet zich opnieuw door een uitstekende sprong over 5.21 me ter af te leveren. Ronduit goed was ook de hoogte die Sander van Haeringen afleverde bij het hoogspringen. Een hoogte van 1.50 meter is voor een C-jongens zeer akseptabel. Etiënne van Oeveren haakte bij 1.40 meter af. Bij het dis- kuswerpen een fraaie afstand voor Ingmar Berman. De diskus belandde 33.24 meter verderop in het gras. Bij na dezelfde afstand haalde hij met de speer: 31.14 meter. Marcel de Jonge kwam uit op 28.10 meter, maar zijn 9.55 meter bij het kogelstoten was van een sterk gehalte. Erik Bevelan der scharrelde via 5.72 meter bij het kogelstoten en 12.30 meter met de diskus ook nog puntjes bij elkaar. Delta Sport werd als ploeg win naar met 8530 punten, bijna zeshon derd meer dan Schelde Sport, dat met 7977 punten tweede werd. Dyna mo '70 totaliseerde 7578 punten. Bij de D-jongens werd de ploeg van Dynamo '70 ruimschoots winnaar met 7091 punten. Zeeland Sport werd tweede met 5992 punten en Schelde Sport haalde 5991 punten bij elkaar. Met 4840 punten werd Delta Sport zesde. De voornaamste resultaten kwamen op naam van Lennart Bolijn op de 1000 meter, die hij voltooide in 3,26,5 min., dezelfde jeugdige atleet kwam uit op 12,3 sek. op de 80 meter en Simon Goedhart leverde puike re sultaten af op het kogelstoten en het diskuswerpen. Op kogel was ook Raymond van Mourik goed op dreef. Veel punten leverde ook de uitste kende estafette 4 x 80 meter op. Het Delta Sport-viertal finishte in 47,3 sek. Werpnummers Bij de C-meisjes ging de totaalzege naar Schelde Sport. De Terneuzense ploeg kwam uit op 7512 punten, vier honderd meer dan Marathon, dat uit kwam op 7101 punten. Delta Sport werd vijfde met 5649 punten. Het estafette-viertal van Delta Sport kwam na 4 x 80 meter binnen na 48,7 sek. Een fraaie tijd le verde Jeska Doeswijk op de 600 me ter af: 1.59,0 min. Op de 80 meter was Nini Schot goed voor 12,5 sek. en op de werpnummers leverden Xandra Lodewijk en Martine Vis goede prestaties af. Macha Geleynse presteerde redelijk op ver en op de 80 meter horden. Overwinnaar bij de D-meisjes werd de ploeg van Marathon met 5826 punten voor AV'56 met 5629 punten. Delta Sport kwam met 4000 punten precies uit de bus. De 4 x 60 meter estafetteploeg kwam uit op 39,4 sek. Suzanne Bergsma voltooide de 600 meter in 1.57,1 min. en haar 13,0 sek. op de 60 meter horden mag gerust goed genoemd worden. Op de 60 meter vlak was Karin Ge leynse de snelste Delta Sportster in 10,2 sek., terwijl Anita Bevelander eentiende meer nodig had. Wendy Hartog en Marieke Zwart leverden persoonlijke rekords af op het ko gelstoten met 6.39 meter en 6.13 me ter. Advertentie VERWARMINGSSERVICE Telefoon 01110-2647 3909 Ook dit jaar zijn er weer twee Bel gische ploegen aanwezig. De komst van Sasja uit Antwerpen begint onder hand op een traditie te lijken, maar nieuw is Frama Beerse uit Westmalle. Behalve de organiserende vereniging Delta Sport zijn er nog drie Neder landse ploegen van de partij op het elfde toernooi Uit Valkenswaard komt VHHG, uit Schiedam UVG en Laren uit de gelijknamige gemeente. Internationaal jeugdhandbal in Ouwerkerk OUWERKERK - Zaterdag 18 juni aanstaande spelen drie Delta Sport en een Ouwerkerk-jeugdteam tegen Duitse tegenstanders. De DJK Mar- kisch Hattingen brengt de vakantie door in Zeeland. De groep bestaande uit zestig personen, jeugdleden en leiding, logeert in ,,De Schouwse Boer". De Duitse klubleiding richtte een verzoek aan Delta Sport om als te genstander op te treden in een hand balwedstrijd, een verzoek waar graag op ingegaan werd. In samen werking met Sportvereniging Ou werkerk worden zaterdagmiddag vier wedstrijd gespeeld op het ver harde veld in Ouwerkerk. Om 13.25 uur wordt begonnen met de pupillenwedstrijden. Eerst speelt een jongensploeg van Delta Sport te gen de Duitse leeftijdsgenoten en een klein uur later is het de beurt aan meisjespupillen van Ouwerkerk. Om 15.15 uur ontmoet een meisjesaspi- rantenteam van Delta Sport de gasten uit Hattingen en even na vie ren besluiten de jongensaspiranten de serie van vier vriendschappelijke ontmoetingen. Slotwedstrijd HSV De Krabbe RENESSE - De HSV De Krabbe hield de laatste hengel wedstrijd voor de vakantie. Ditmaal werd er gevist aan het strand van Rencsse bij Kijk duin. Er werden slechts 22 boven maatse cn 17 ondermaatste vissen ge vangen. Winnaar werd M. A. van de Wielen met 1400 gram vis. De verdere uitslag luidt als volgt. P. de Rijke 494 gram; L. Steketee 480 gram; G. Kruithof 450 gram; Chr. de Graaf 450 gram; D. van de Bijl 360 gram; D. Jeroense 338 gram; L. de Braai 310 gram; J. P. van Leenen 300 gram; A. P. Deurloo 130 gram; A. van de Bos 77 gram; A. de Rijke 44 gram; J. Plandsoen 22 gram; junioren: S. Kruit 410 gram; M. de Braai 15 gram. Open E-toernooi TV Bru-Tén enorm sukses EIDSVOLL - De eerste etappe van de Ronde van Noorwegen voor dames is gewonnen door de Westduitse Beate Habetz, die ook eerste in het algemeen klassement werd. Advertentie BRUIN1SSE - Het open E-toernooi, wat deze week op de Bruse banen wordt gespeeld, heeft nu al aan een veelheid van de verwachtingen vol daan. Het toernooi, opgezet ter opluistering van het 10-jarig bestaan van de Bruse tennisvereniging voor dames die normaal geen kompetitie of toernooien spelen, heeft veel da mes van Schouwen-Duiveland, Zuid- Beveland en Goeree-Overflakkee naar de Bruse banen getrokken en bleek een suksesformule te bezitten. Barbara Heezen, die samen met Adrie de Looff en Janny van den Ou den de organisatie in handen heeft, is dol enthousiast juist vanwege het en thousiasme van de deelnemende vrouwen: „Juist omdat dit een toer nooi is waar je niet uitgeknikkerd wordt na een verliespartij maar in je poule drie a vier wedstrijden speelt, is het aantrekkelijk voor de beginner of de niet-kompetitiespeelster om mee te doen. Gezien de positieve reakties, ook van buitenaf, heeft het toernooi duidelijk aan een behoefte voorzien in de regio. Volgend jaar gaan we er zelfs een officieel E- Bondsternooi van maken". Uit elke poule gaat de winnaar door met een afvalsysteem vanaf de halve fina le. Bij de D.E. werden poule-winnaar: Dinie Sloter (Middelharnis), Wil Kaslander (Oude Tonge), Marja Slie- drecht (Middelharnis), Mia v. Tuyl en Ria Ganzeman, beide uit Kapelle. Bij de D.D. werden poulewinnaar: Iet Deurloo/Joke Muller (Bru), Mia v. Broekhoven/Ati v. Vliet (Oude Tonge), Jeanette Beek/Maaike Lim burg (Brouwershaven), Janny v. d. Ouden/Tineke v. d. Zande (Bru), Franska Troost/Jopie Goedegebure (Renesse) en Marjan Visser/Adrie Vught uit Oude Tonge. Morgen, zaterdag om 14.00 uur be gint de D.E. finale, om aansluitend de D.D. finale te spélen. Prijzen wor den door Theo Gorsse namens Pe- gasport beschikbaar gesteld. Winst en verlies voor TV WIK KERKWERVE - Het eerste mixed team van Tennisvereniging WIK uit Kerkwerve heeft het afgelopen da gen met wisselend sukses gedaan in de kompetitie. Tegen Westenschou- wen werd met 4-2 verloren, maar Duiveland werd er met 6-0 ruim schoots onder gehouden. Tegen 'Westenschouwen kwamen alleen Alexandra Gyarmathy en Magda Renten tot wint, terwijl ook een mixedpartij winnend werd af gesloten. Tegen Duiveland hoefde WIK slechts een set in te leveren. Magda Renden en Marleen Viergever hadden drie sets nodig om tot winst te komen. Alle overige partijen gin gen in twee sets. PARIJS - In Parijs is een organisatie- komite, waarvan ook oud-coureur Jean- Pierre Jarier deel uitmaakt, opgericht dat pogingen onderneemt op 26 augus tus van het komende jaar een wed strijd voor het wereldkampioenschap formule 1 in de straten van de Franse hoofdstad te laten houden. Dammen en schaken op Ring in Haamstede BURGH-HAAMSTEDE Aan staande zaterdag (morgen) organi seert de Evenementenkommissie Burgh-Haamstede een dam- en schaaksimultaan op de Haamsteedse Ring (tegenover de fontein). Er wordt om 13.30 uur begonnen. Iedereen die dat wil en die enigs zins op de hoogte is van de spelregels van het damen en/of schaken kan het voor een gering bedragje opnemen te gen een eilandelijke topper in een van de beide sporten. Bij het dammen zal DC Zierikzee- kampioen Anton Saman als simul- taanspeler optreden, terwijl de schaaksport in Huib Uil van de SV Zierikzee een waardig opponent heeft. Er zal op ongeveer twintig bor den gespeeld worden. Annette Ouwenbroek skoort zeer hoog in dressuurwedstrijd RENESSE - Tijdens een onderlinge dressuurwedstrijd van het NBVR in Renesse heeft Annette Ouwenbroek met haar paard Ulfert bijzonder hoog geskoord in de B-dressuur. Voor haar Bl-proef behaalde zij 135 punten, terwijl de B3-dressuur zelfs 139 punten op haar startkoepon brachten. Door de overladen puntenlast, die jury Van Dalen toekende aan Annet te Ouwenbroek veroverde zij in bei de proeven probleemloos het oranje rozet. In beide gevallen werd zij het dichtst benaderd door Catherine But ler met heer nieuwe paard Lotje. Voor de Bl-proef ontving zij 128 pun ten, terwijl de B3-proef een punt minder opleverde. in de Bl-proei eindigde Annemarie van Goudoever met Useance als der de met 124 punten op een punt ge volgd door Monique Moeliker met Uriel. Rinus Dalebout kwam met Tarzan uit op 113 punten, Audrey Wiersema met Golden Dream op 112 punten en Freddy Monshouwer met Parine op 110 punten. In de B3-proef was Annemarie van Goudoever goed voor 118 punten met Useance, Marijke de Jong skoorde met Rosa 115 punten en de kombina- ties Rinus Dalebout met Tarzan en Freddy Monshouwer met Parina no teerden beiden 112 punten. Audrey Wiersema met Golden Dream was goed voor 104 punten en de rij werd gesloten door Karin Middelhoek met Sylvia M met 103 punten. De beide L-rubrieken leverden overwinningen op voor Monique Lut- genau met Tobin. In de Ll noteerde zij 123 punten, terwijl de L3 125 pun ten opleverden. Mat Sariska werd Monique Moeliker telkens tweede met respektievelijk 121 en 116 pun ten. In de Ll-klasse kwam Loura Beye met Ramona uit op 106 punten. De M-rubrieken werden telkens winst voor Erica Butler met Rames- ses met respektievelijk 111 en 120 punten voor de Ml en M3. SCHUITHAVEN 2-4 TELEFOON 2298 Zentrasport maakt vaders nog sportiever ZENTRASPORT mmam Trefpunt voor sporters MhfiÉflHI NIEUWERKERK - De mini- volleyballers van Cjuzona beleefden afgelopen zaterdag een spannende dag. Zij speelden hun eerste toernooi, dat werd georganiseerd door Instal latiebedrijf Deurloo in samenwer king met S.V. Kwiek uit Bruinisse. In de poule van de meisjes kwamen de volgende teams uit: S.V. Kwiek met twee ploegen, Sparta Middelhar nis met een ploeg en Cluzona Nieu- werkerk ook met twee ploegen. In de jongens poule namen deel: drie teams van S.V. Kwiek, een team van Spar ta en een team van Cluzona. De jon gens van Cluzona eindigden als twee de en de meisjes - na telling van de set-standen - bezetten de derde en vierde plaats. Dit resultaat mag ge rust goed genoemd worden, omdat de volleyballertjes uit Nieuwerkerk nog maar zeven maanden training ge had hebben. Een goede uitgangsposi tie voor het verder uitbouwen van de resultaten. De vereniging vraagt nog belangstellende jongens vanaf 10 jaar voor het volleybal. Zij zijn wel kom bij de start van het nieuwe sei zoen in augustus. Mogelijk Spaanse ploeg op toernooi HV Delta Sport ZIERIKZEE - Het elfde interna tionale handbaltoernooi van de Zie- rikzeese vereniging Delta Sport be looft een bijzonder evenement te worden. Momenteel zijn zes van de zeven deelnemende ploegen bekend en er wordt naarstig gewerkt om ook de zevende ploeg in te vullen. Daar toe is echter kontakt opgenomen met de internationale sportorganisatie EuroSportring, die onderhandelin gen voert met een Spaanse vereni ging. Wanneer deze suksesvol verlo pen krijgt Delta Sport deze aantrek kelijke primeur. meer dan voortreffelijk wandelweer, waardoor het eigenlijk allemaal al niet meer kapot kon. De finales van beide evenementen zetten de spreekwoordelijke pun ten op de al even spreekwoordelij ke ,,i". Beladen met bloemen en onder de klanken van de diverse muziekkorpsen marcheerden de wandelaars naar hun respektieve eindpunten op het Zierikzeese Ha venplein en het Burghse Van Zui- jen. „Het waren vier prachtige da gen", probeerde burgemeester Th. H. de Meester van Zierikzee ieder een op het Havenplein te melden. „Zover ik heb begrepen is het al lemaal uitstekend verlopen. Hul de, hulde en nog eens hulde voor zowel de organisatie als de deel nemers". Van de ruim zestienhon derd deelnemers en de zeker zo veel toegestroomde toeschouwers hoorden niet erg veel de woorden van de eerste burger, want daar voor was het enthousiasme van vooral de vele honderden school kinderen te groot. Blij was iede reen dat het er weer op zat en dat men er toch maar weer in was geslaagd om de vier tochten suk sesvol te voltooien. Onder veel ge juich wilde men dat terdege laten weten, de lovende woorden van burgemeester De Meester daar mee overstemmend. Natuurlijk waren er weer een aantal wandelaars, die om de een of andere reden extra in de bloe metjes gezet moesten worden. Me vrouw Anker kreeg als oudste tip pelaarster een fraaie bos bloemen van de burgervader... en natuur lijk de bijbehorende zoenen. Het betekende overigens wel de laatste Avondvierdaagse voor de 75-jarige goedlachse Zierikzeese. Janny Knuist mocht bloemen in ontvangst nemen, omdat zij haar dertigste vierdaagse voltooide en echtgenoot Kees Knuist deelde in de huldiging, omdat hij er nu een zilveren jubileum op had zitten. Op bovenstaande foto poseren de gehuldigden tussen de heer en me vrouw De Meester. Vermeldenswaard is verder het feit, dat Nieuwerkerkse Jans Lo dewijk met 34 voltooide Avond vierdaagsen rekordhoudster blijft, al deelde zij niet mee in de speciale huldiging. „Het volgend jaar loopt zij voor de 35e keer en dan staat zij hier. Daar wil ze best op wachten", meende komitee- voorzitter Piet Verhage. „Het vol gend jaar zal ik nog deelnemen", liet de krasse Nieuwerkerkse we ten, „maar dan is het mooi ge weest. Dat wordt mijn laatste vierdaagse. Je moet niet het risi- ko lopen, dat je op een bepaald moment uit zou moeten vallen. Ik ben tenslotte ook niet meer van de jongste". Als „Liebe Tante Mina" er volgend jaar inderdaad bij is telt zij inmiddels 71 lentes. Aan het eind van een vierdaagse horen natuurlijk lovende woor den aan alle instanties, die een evenement als een vierdaagse goed moeten laten verlopen. „Het was weer geweldig wat iedereen liet zien", merkte Verhage dan ook terecht op. „De Rijkspolitie, de Dienst Gemeentewerken en vooral ook het Rode Kruis ver richtten uitstekend werk. Onze dank hiervoor is vanzelfsprekend zeer op zijn plaats". Een terecht kompliment kregen verder de deelnemende muziekkorpsen Kunst en Eer, Nut en Uitspanning uit Zonnemaire en Rust Roest met zijn majorettes. In Burgh-Haam- stede werd het festijn opge luisterd door de Witte van Haemstede. Namens het organise rende DFS sprak Gert-Jan van de Salm hier woorden van dank aan iedereen, die hier voor ondersteu ning zorgden. ZIERIKZEE/BURGH- HAAMSTEDE - Een van de voornaamste zaken, die een evenement als een wandelvierdaagse tot een groot sukses kan maken, is onmiskenbaar de medewerking van de weergoden. Over die me dewerking hadden de or ganisatoren van de tege lijkertijd afgewerkte Avondvierdaagsen van Zierikzee en Burgh- Haamstede niet te kla gen. Gedurende de vier avonden, dat een kleine 2000 wandelaars langs de mooiste plekjes in en rond Zierikzee en Burgh- Haamstede stapten wer den zij vergezeld van

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 7