WS OP WIELEN ïttvfam c Wegenwachtstation Kapelle hield open huis O P O R N E R Zeeuwse Babbelaar op Wielen P Time Bandits in Dirksland TSE op voetbalveld Film over John en Yoko ,,Fame"-danswedstrijd 6 ,Een lastig gebied KAPELLE - Er is wel wat veranderd de laatste honderd jaar! In het kader van het eeuwfeest van de A.N.W.B. hield het regionaal wegenwachtstati on in Kapelle een „open huis" voor de vaste realties, waar een vleugje nostalgie werd vermengd met moder ne hulpverlening. Een goede illustra tie van wat er zoal veranderd is, is te vinden in het jubileumboek „Een eeuw wijzer". Als doelstelling van de Nederlandsche Velocipedisten Bond (voorloper van de huidige A.N.W.B.) staat onder meer vermeld: a. minstens eens per jaar een wedstrijd in het rijden op velocipèdes, uitsluitend voor amateur rijders te houden; b. het toeren in Nederland te ondersteunen, door het benoemen van vertegenwoordigers van de bond in grote steden, het drukketi van kaarten voor het ge bruik van velocipedisten etc. c. het verkeer tusschen de verschillende clubs onder ling te vergemakkelijken; d. de rechten van velocipedisten te handhaven; e. velocipede-clubs in steden waar tegenwoordig gee- ne bestaan, op te richten. Flakkee al geannexeerd In schril kontrast hier mee vertelde de dis- triktschef L. W. M. de Groot ten overstaan van" zijn gasten over het hui dige werk van A.N.W.B. en Wegenwacht. Het ge bied dat onder zijn ver antwoording valt is ge heel Zeeland plus Goeree-Overflakkee .de Wegenwacht heeft Flakkee al gean nexeerd Vijfen dertig man rijden met vijfentwintig auto's over de Zeeuwse wegen, op weg naar een gestrandde automobi list. Ooit begonnen (in '46) met zeven Harley's en later met B.S.A.- motoren, opgevolgd door de ,,eend", Re nault, Golf en nu de nieuwe Ford-Escorts waar nog meer ruimte in is. Patrouilleren op de snelwegen, maar (vooral in Zeeland) bovendien op het uitgebreide binnenwegen-net. Dag en nacht, 24 uur in de weer voor de leden van de A.N.W.B., want nog steeds geldt het principe dat alleen de leden wor den geholpen bij pech onderweg. Mens-vriendelijk Al voegt de heer De dat we zonder enige vorm van subsidie wer ken en alleen van de kontributiegelden moe ten rondkomen", aldus de heer De Groot. Een uitgebreid wegennet De regio Zeeland om schrijft de distriktschef als ,,een moeilijk gebied", waarin de toe risten op de vele cam pings voor veel werk zorgen, en het wegennet uitgebreid is. In Zeeland rijden zijn mannen dan ook de meeste kilome ters, landelijk gezien: tussen de 30.000 en 40.000 per jaar.' In de meeste gevallen (95%) kan het ongemak ter plaatse worden ver holpen, de resterende vijf procent wordt naar een garage versleept en de inzittende naar huis vervoerd. Een service tion. Garage- en kan- toori'uimten werden sterk uitgebreid. Een mooie gelegenheid om de vaste relaties eens uit te nodigen ter verstevi ging van de doorgaans goede kontakten. Zo werden uitgenodigd (en ook aanwezig) afgevaar digden van de Rijkspoli tie, Rijkswaterstaat, de sleepbedrijven en gara gehouders, artsen en am bulancepersoneel uit heel de regio. Zomaar even aanwippen voor een gezellig praatje en een drankje (cake, jus d' orange en bier waren in wegenwacht-geel Oudgedienden Op het parkeerterrein waren splinternieuwe voertuigen naast oudge dienden geplaatst: de nieuwe Ford Escort naast de B.S.A. met zijspan, die zolang een vertrouwd beeld op de Nederlandse wegen was. Ook een velo, waar het allemaal mee begon, was KAPELLE - Graag poserend voor onze fotograaf: .Wouter Wegenwacht" op z'n B.S.A. (Vroeger vrij vertaald in: Bij Storm Afstappen Groot er direkt aan toe dat zijn mensen mens vriendelijk" bezig zijn en aan bovenstaande re gel niet al te strak de hand houden. Slechts als er een duidelijke aversie tegen de A.N.W.B. aanwezig is, en hulp niet direkt uit verkeerstechnisch oog punt of sociale omstan digheden noodzakelijk, verlenen we geen hulp als meen geen lid wenst te worden. Die kontribu- tie hebben we nodig, om- die (nog) niet bij alle le den bekend is. Liefst overal en al tijd" is de leus van de honderd-jarige A.N.W.B.; overal en al tijd hulpverlenen, maar het moet wel betaalbaar blijven. Verbouwd Mede aanleiding voor het ,,open huis" in Ka pelle was een interne verbouwing van het sta te vinden op het par keerterrein, evenals een schitterende brommer, Kapteyn Mobilette, met een koffertje met hulp gereedschap achterop en zelfs het oude handboek uit die tijd ontbrak niet. Curieus waren de twee forse ..brandblusschers" op het frame gemon teerd. Het kon er wel eens heet toe zijn gegaan in de afgelopen honderd jaar! OOSTEELAND - Op speurtocht naar „Nieuws op Wielen" kwamen we in Oosterland een opmerkelijk staal tje wagenbouw tegen. De wagen houdt het midden tussen een Mini en een vrachtauto en is zeer duidelijk te zien: zelf gebouwd. Bij de benzinepomp van de heer Bakker aan de Van den Abee- lestraat stond de wagen eindelijk stil en kon onze fotograaf de auto vereeu wigen. Toen Peter Boogert de foto zag voorzag hij hem meteen van deskun dig kommentaar: „Mevrouw Bakker doet het helemaal niet goed! Een vrachtwagen gebruikt geen super, maar dieselolie En Peter Boogert heeft natuurlijk gelijk, al is het wel een erg energie zuinige auto. Het enige dat zijn vrachtauto ge bruikt is spierkracht, want in zijn auto kun je rijden door middel van een soort fiets-trappers die met een ketting de wagen voortbeweegt. Natuurlijk wilde we voor de Babbelaar méér weten van zijn auto. Het idee komt van vader Boogert, die, wetend hoe „gek'' zijn zoon is van al les wat met vrachtwa gens te maken'heeft, be loofde voor zijn verjaar dag een vrachtwagen te maken. Vader Boogert heeft een aannemersbe drijf en een bouwmarkt en kan daardoor wel „aardig" timmeren. Niet te koop ,,Zo'n auto is nergens te koop", vertelt meneer Boogert, „daarom moest ik zelf maar wat in el kaar zetten". In zijn werkplaats werden te keningen gemaakt en geknutseld en toen het februari werd (de dag van Peter's verjaardag) was de wagen bijna klaar. Een heuse vracht wagen, waarmee Peter heel erg blij is. Samen met zijn vriend Michel Stouten (beiden zijn ze 9 jaar) rijden ze als het even kan door Ooster land, op zoek naar een vrachtje. Om ook zand en grint te kunnen ver voeren moeten er nog laadborden worden ge maakt. De deuren van de auto komen er ook nog in, maar omdat het toch zo mer is hoeft dat nu nog niet. Het is ook nog de bedoeling dan de vracht wagen wordt geschil derd, maar als Peter nog even wacht hoeft dat niet meer, omdat er al lerlei stickers worden opgeplakt. Je hoeft zeker niet te vragen wat Peter wil worden: natuurlijk vrachtwagenchauffeur! Hij is dan ook vaak te vinden in een van vader's vrachtwagens om alvast de kunst af te kijken. Maar ja, dan moet hij wel eerst een rijbewijs hebben, en dat hoeft voor zijn mini niet. Peter (rechts) en Michel bij de benzinepomp van Bakker. Zo, na de vrachtwagen van- Peter Boogert ne men we maar eens een duik in de brievenbus, die zoals we vorige week al schreven, goed gevuld was. We zeggen het nog maar een keertje: echt, alle brieven komen in jullie eigen Babbelaar ook al kan dat best nog eventjes duren. Hier ko men er een paar. Verveling Sommige kinderen gaan uit verveling rot tigheid uithalen. Dat is natuurlijk niet nodig. Maar er zijn toch kinde ren die dit doen. Bij voorbeeld: auto's vernie len en ruiten ingooien. Dat is de jeugd die dat doet. Veel oudere men sen worden daar boos om. Als je je nou ver veelt pak dan een boek of zo. Maar ga geen rot tigheid uithalen. Dat is nergens goed voor. Of ga een eindje wandelen en als je daar ook geen zin in hebt, ga dan een brief schrijven aan de Zierik- zeesche Nieuwsbode voor de Zeeuwse Babbe laar. (Mirjam). Dat vindén we nu eens een goed idee! Iedereen die niet weet wat ie moet gaan doen: allemaal een stukje voor jullie eigen Zeeuwse Babbelaar schrijven. Bedankt voor de tip Mirjam! „Dieren- liefhe b bers Waarom zetten men sen hun hond of kat op straat of in de bossen? met een riem aan een boom? Die mensen, die zichzelf een dieren vriend of dierenliefheb ber noemen. Sommigen zijn dierenliefhebbers zeggen ze tenminste, en op vakantie zetten ze hen op straat! (Pascal v. d. Klooster, 11 jr.) Discriminatie Ik vind discriminatie heel erg. Alleen maar omdat sommige kinde ren donker zijn en uit Suriname of Marokko of Turkijke komen, wor den ze gepest. En dat vind ik gewoon zielig. Ze kunnen het toch ook niet helpen dat ze een andere huidskleur hebben als wij? Maar dat geeft toch niks! Ze kunnen dan toch ook aardig zijn. En som mige kinderen willen, gewoon omdat ze er an ders uitzien als zij zelf, niet met die kinderen spelen. En dat is wel flauw vind ik, want die kinderen willen ook wel vrienden of vriendinnen hebben. (Emilie Schotte, 11 jr.). Buiten zwembad Waarom is er geen bui tenzwembad in Zierik- zee? En geen hoge springplanken? Er is maar één zwembad. Er zouden er een stuk of drie moeten zijn: één binnenbad en twee bui tenbaden. Dat zou ik wel eens willen weten. Want anders is het zo warm in de zomer als je in 't bin nenzwembad zwemt. En je kan niet altijd met je ouders naar het strand. Want ze moeten ook wer ken en geld verdienen. En dan mag je ook al niet naar de haven om te zwemmen. Omdat het daar te vies is. En er zit in de haven olie en nog meer viezigheid. Daar om mag het niet (Patri cia Bakker). Alweer een volle Bab belaar. Met de vakantie op komst maken we ons toch een beetje zorgen of we dan wel genoeg brie ven hebben (èn tekenin gen, èn gedichten). Daar om vragen we nu al vast of jullie ook in de vakan tie aan de Babbelaar willen denken. Want niet iedereen gaat het land uit of het eiland af. En zou het niet erg leuk zijn om juist die kinde ren vanuit verre streken via de krant te vertellen hoe het daar is, en wat je allemaal beleeft! Een mooie kaart met een krabbeltje is ook goed. Het adres is zo langza merhand wel bekend: Aan de Zeeuwse Babbe laar, Zierikzeesche Nieuwsbode postbus 1, 4300 AA in Zierikzee. Als je uit het buitenland schrijft, zet er dan nog Nederland bij en denk om de postzegels! BRUINISSE - Zaterdagavond 18 juni (morgen) is er in de Bruse jeugd soos De Pul een optreden van de Belgische popgroep De Kreuners. DIRKSLAND - De Time Bandits treden zaterdag 25 juni op in de Vic- toriahal in Dirksland. Dit optreden wordt georganiseerd door Stichting Thunderbird en het vindt plaats in het kader van de Klein Parijsc Da gen. Time Bandits skoorde voor het eerst hoog met de single „Live It Up", die in november 1981 op de markt verscheen. Naast een top-tien plaats in Nederland deed de single het ook aan de overkant van de grote plas uitstekend. Met „Sister Paradise" herhaalde het sukses zich, maar echt groots werd het pas met ..I'm Specialised In Love", evenals de eerdere "hits een kompositie van super-bandito Alides Hidding. Hidding richtte de band op in samenwerking met de voormalige Houseband-bassist Peter Smid. Ex-Meteors-man Ake Danielson is sinds enige tijd de keyboardspeler van de groep en Joris Alberda is de nieuwe drummer van de formatie geworden na het vertrek van Tommy Bachmann. De laatste single „Listen To The Man With The Golden Voi ce" (een ode aan David Bowie) werd recentelijk opnieuw een groot suk ses. Het optreden in Dirksland begint om 19.30 uur. Het optreden van Walter Grootaers, Luc Imants, Erik Wauters, Jan van Eyken en Patrick van Herck is een „gocdmakertje" voor het optreden, dat op vrijdag 25 februari op het allerlaatste moment niet doorging wegens ziekte van drummer Jan van Herck. De groep beloofde het Pul- bestuur toen om nog een keer terug te komen voor een „vriendenprijsje". Dat gaat dus zaterdagavond gebeu ren. De uit Lierse afkomstige formatie mag zich in Nederland inmiddels ver heugen over een aardig kluitje fans, al is dat aan de platenverkoop nog niet zo te merken. In tegenstelling tot bij onze zuiderburen „doen" singles, die de groep uitbracht nog niets of nauwelijks iets. Anders is dat evenwel met de live optredens van De Kreuners. Nadat de groep een optreden van ongeveer een uur verzorgde in VARA's Lyn Drie is de achting voor De Kreuners met de dag gestegen en doen zij Nederlandse zalen momenteel met zeer groot suk ses aan. De Kreuners werden in maart uit geroepen tot de beste groep van België en dat wil best wel wat zeggen, want men heeft in het land van de „patat met mayonaise" heel wat uitstekende groepjes, die hun faam evenwel niet over de grenzen kunnen tillen, het geen waarschijnlijk meer te maken heeft met een gebrek aan een goed management, dan aan kwalitatief goe de muziek. De Kreuners brachten dit jaar hun vierde single uit „Er Sterft Een Beer In De Taiga" en tot dit mo ment gingen er ruim honderdduizend van over de toonbank. Hoe het ook zij, De Kreuners zijn hoe dan ook een gang naar De Pul meer dan waard. Sozen- agenda Big „S", Burgh-Haamstede Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur slotavond soos; zaterdag vanaf 19.00 uur barbecue-avond voor de leden. De Pul, Bruinisse Vrijdag van 20.00 tot 23.00 uur; zaterdag van 19.30 tot 24.00 uur met daar in een live optreden van de Belgi sche formatie De Kreu ners (vanaf 21.00 uur). Brogum, Zierikzee Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 20.00 tot 01.00 uur; zon dag van 15.00 tot 18.00 uur. Trace, Scharendijke Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 20.00 tot 24.00 uur; zon dag van 14.30 tot 17.30 uur; woensdag van 19.00 tot 23.00 uur gezellige avond met klaverjassen, schaken of dobbelen. ZONNEMAIRE - De Zonnemairse popformatie TSE treedt zaterdagmiddag 18 juni om 18.00 uur op op het trainingsveld van voetbalvereniging Zonnemaire in het kader van het feest programma van de plaatselijke Muziekvereniging „Nut en Uitspanning". De groep heeft voor het buitenoptreden speciale apparatuur afgehuurd om de geluidsweergave in de openlucht zo goed mo gelijk te laten overkomen. Voor sologitarist Nico van Nieu- wenhuyze, basgitarist Frans van Aken, zanger Jaap Geelhoed en drummer Jan Poot is het optreden alvast een goede genera le voor het optreden, dat een week later plaatsvindt in het ka der van het derde Anywave-festival in de Zierikzeesb jeugd soos Brogum. NEW YORK - Een filmmaatschappij van de Amerikaanse entertainer Johnny Carson is van plan een televisiefilm van drie uur te maken over het leven van John Lcnnon en Yoko Ono. John McMahon, directeur van de maatschappij, deelde mee, dat hij de exklusieve rechten heeft gekregen van de weduwe. HILVERSUM - De VARA organiseert in samenwerking met de Nederlandse Bond van Danslcraren een landelijke dans- kompetitie, inhakend op het sukses van de televisieserie „Fa- me". Iedereen tussen zes en vijfentwintig jaar kan aan deze wedstrijden deelnemen. Het is de bedoeling, dat overal in het land voorwedstrijden worden gehouden, die gevolgd worden door zes regionale hal ve finales. Daarvan worden korte TV-opnames gemaakt, die steeds aansluitend op de afleveringen van „Fame" zullen wor den uitgezonden. De danskompetitie zal in mei 1984 uitmon den in een grote landelijke finale, die geheel live op het beeld scherm te zien zal zijn.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 6