streeknieuws Een jongen beneden haar stand Wereldwinkel Zierikzee tevreden met nieuw pand Toeristendagen 1983 Dansend in een wereld recordpoging ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE vrijdag 17 juni ms Nr. 23337 5 Officieel geopend ZIERIKZEE - De nieuwe Wereldwinkel in de Verre- nieuwstraat Zierikzee werd gisteren, donderdag 16 juni, officieel geopend. Hieraan voorafgaand maakten mede werkers en medewerksters van de wereldwinkel een de monstratieve verhuistocht door Zierikzee. Vertrekpunt was het klubgebouw van het Leger des Heils in de Poststraat, waar tot voor kort iedere donderdag de We reldwinkel werd ingericht. Met een bord voorop, met de tekst „Wereldwinkel verhuist", wandelde de stoet naar het nieuwe onderkomen. Sinds 1979 maakte de vereniging Wereldwinkel gebruik van het klub gebouw van het Leger des Heils. Als dank hiervoor overhandigde koordi- natrice van de Wereldwinkel, Grace Molegraaf, aan medewerksters van het Leger een wandkleed, vervaar digd in Bangladesh. Het is bestemd voor de peuterspeelzaal dit in dit klubgebouw wordt gehouden. Aanwinst Het nieuwe onderkomen in de Ver- renieuwstraat is zeker een aanwinst voor de Wereldwinkel. De winkel kan nu op alle dagen in de week wor den geopend (dat is althans de bedoe ling) in plaats van alleen op donder dag zoals dat voorheen gebeurde. Het is een mooie ruimte, waarin de pro- dukten uit de derde wereldlanden overzichtelijk zijn gepresenteerd. De Wereldwinkel huurt het pand voor 200,- per maand van de ge meente en Grace Molegraaf geeft toe dat dat een zeer schappelijk bedrag De afgelopen maanden zijn vrijwilligers/sters bijzonder druk in de weer geweest om het oude pand op te knappen. Het bevond zich in zeer slechte staat. De groep heeft veel werk verzet, zodat de winkel toch nog op tijd kon worden geopend. In het nieuwe pand is tevens ruim te voor tentoonstellingen. Verder or ganiseert de Wereldwinkel school- projekten. Dat wil zeggen dat een medewerkster door scholen uitgeno digd kan worden, om informatie te geven over een derde wereld-land. Open huis Vandaag en morgen houdt de we reldwinkel open-huis". Vanochtend was er veel belangstelling voor de nieuwe winkel. Van diverse kanten kwamen felicitaties en bloemen bin nen. O O STEELAND Afscheidsfeest kinderen De ouderraad van de openbare kleuterschool organiseert op dinsdag Antiekbeurs Het programma voor de Toe- ristendagen 1983 vermeldt voor dinsdag 12 juli een antiek- en curi- osamarkt. Deze markt zal worden gehouden in de St. Domusstraat van 13.00 tot 21.00 uur. Op deze markt, die kan worden bevolkt door handelaren en parti- kulieren, is nog ruimte beschik baar voor een aantal deelnemers. Gegadigden kunnen hierover na dere informatie inwinnen bij de organiserende Evenementencom missie, Postbus 168, Zierikzee, tel.nr.: 01110-2167. Opgaven voor deelname aan deze markt kan op hetzelfde adres gebeuren. Ruilbeurs Op de derde Toeristendag, dins dag 26 juli, staat in de St. Do musstraat een ruilbeurs op het programma; deze zal worden ge houden van 13.00 tot 21 uur. Deze ruilbeurs is bedoeld voor de amateur-verzamelaars van post zegels, munten, sigarenbandjes, suikerzakjes, enzovoorts. De organisatie stelt een 15-tal kramen ter beschikking, die door de deelnemers aan de beurs gratis kunnen worden gebruikt. Men wil door middel van deze beurs de be volking de gelegenheid geven om zelf aktief deel te nemen. Aanmel ding voor deelname aan deze beurs is beslist noodzakelijk. Dat kan gebeuren op het volgende adres: Evenementencommissie, Postbus 168, Zierikzee, tel.nr.: 01110-2167. Tijdens beide genoemde beurzen zal de bekende artiest Arjo de Koning doorlopend een muzikaal optreden verzorgen met zijn Wersi-orgel. Gedichtje Van mevrouw v. d. Bos, bewoonster van de Cornelia-Stichting, kre gen we het volgende gedichtje met betrekking tot de Toeristendagen. Bij wijze van uitzondering nemen we hieronder het gedichtje op. De lente is weer in het land, de klok een uur vooruitgezet, s morgens vroeg eruit en 's avonds laat naar bed straks komen de toeristendagen en komt menigeen een kijkje wagen de rommelmarkt wordt niet vergeten, men kan er zoeken naar huisraad, kleding en oude prentenboeken op het havenpark de mooie fontein wordt bekeken door groot en klein het havenplein is dan veranderd in een zonnig terras met koffie, thee en ook wat lekkers in 't glas dus Zierikzee houdt goede moed het ga je deze zomer goed. 28 juni een feestje voor alle kleuters van de school. Dit gebeuren vindt plaats omdat een aantal kleuters afscheid neemt van de kleuterschool om zich op het „grotere werk" te gaan storten. Het programma moet nog een verrassing blijven voor de kinderen. Het feest begint om 17.00 uur, nadat de kleu ters op deze dag de school normaal hebben bezocht, en duurt voor de jongste kinderen tot 19.30 uur. Om 17.15 uur krijgen zij een warme maal tijd aangeboden. De kleuters, die in het nieuwe schooljaar naar de lagere school gaan, mogen op school overnachten. De andere morgen hebben zij na het ontbijt van 9.00 uur vrij-af. De jonge re groep kleuters hoeft zich op deze woensdagmorgen ook niet op school te melden. Het overnachten op school belooft voor deze kleine mensjes een hele ervaring te worden. Heropening „Neffen d' Eule" Donderdagavond werd in aanwe zigheid van genodigden Cafetaria- bar-discotheek „Neffen d' Eule" her opend. Het ondernemers-duo Den Hartog-Vink heeft gekozen voor een nieuwe opzet in het gebruik van het zaaltje van „d'EuIe", zoals deze loka liteit in de volksmond heet. Het zaaltje is opnieuw op een sfeervolle wijze ingericht, waarbij de bar is ver plaatst naar het midden van deze ruimte. Verder is het plafond veran derd en heeft een wijziging plaatsge vonden in de verlichting en de situe ring van de geluidsinstallatie. Het ligt in de bedoeling de zaal meervou dig te gebruiken en wel voor bruilof ten, vergaderingen, andere festivitei ten met daarnaast regelmatige optre dens van muziekgezelschappen, afge wisseld door avonden met medewer king van een disc-jockey. De nieuwe exploitanten van „d'Eule" werken samen met de vorige beheerster, mevr. A. M. van Vreeswijk. Tijdens de openingsavond maakten talrijke personen, waaronder veel jeugdigen, van de gelegenheid gebruikt „d'Eule" in de nieuwe opzet te be zichtigen. BRUINISSE Inbraak in dorpshuis In het dorpshuis te Bruinisse is in de nacht van woensdag op donderdag ingebroken. De daders zijn binnenge komen door het forceren van een uit zetraam. De komplete geluidsinstal latie werd meegenomen. Studiebijeenkomsten over „Natuur in de woonomgeving" GOES - Op dinsdag 28 en woensdag 29 juni organiseert het Provinciaal.,, Comité „Natuur in de stedelijke om geving Zeeland", een aantal studie bijeenkomsten over het thema „Na tuur in de woonomgeving". Deze studiebijeenkomsten vormen de start van een landelijk projekt dat beoogt bewoners en vrijwilligers- groepen te stimuleren bij hun aktivi- teiten ten aanzien van de natuur in de eigen woonomgeving. Het mi nisterie van landbouw en visserij on dersteunt het projekt door het be schikbaar stellen van subsidiemoge lijkheden voor plaatselijke initiatie ven. Aanvragen voor subsidie dienen vóór 30 september 1983 ingedi.end te worden bij het Provinciaal Comité NSO Zeeland. Op de studiebijeenkomsten komen de mogelijkheden voor plaatselijke vrijwilligersgroepen, zoals natuur beschermingsinstanties, bewoners- komité's e.d., om aan de slag te gaan in de eigen buurt, uitvoerig aan de orde. Tevenbs wordt aandacht besteed aan de rol die gemeenten kunnen spelen bij het bevorderen van de natuur in de woonomgeving. Beide dagen bevatten een middag en een avondgedeelte. Het program ma van de dinsdagmiddag is gericht op medewerkers van de plantsoenen diensten en groenvoorzieningsbedrij- ven. Het avondgedeelte richt zich vooral op bewonersgroepen, het soci aal cultureel werk en het opbouw werk, een een ieder die belangstel ling heeft voor het onderwerp. 's Woensdagsmiddags is het pro gramma gericht op de bestuurders.'s Avonds komen de natuurbescher mingsinstanties en heemkundige kringen aan bod. De bijeenkomsten worden georga niseerd in de Prins van Oranje, Nieuwstraat 14 te Goes. Aanvang middagprogramma's 14.00 uur, 's avonds 19.30 uur. ROTTERDAM - Ongeveer 750 dan sers en danseressen doen zaterdag 18 juni in Rotterdam een poging het we reldrecord lange-afstandsdansen te verbeteren en op acht kilometer te brengen. De dansende stoet van dui zend meter lengte legt daarvoor een parcours af van het centrum van Rot terdam (Schouwburgplein) over de nieuwe Willemsbrug naar Rotterdam-zuid (Zuiderpark). Aan de record-poging wordt deel genomen door balletdansers, volks dansers, aerobicdansers, tapdansers en ballroomdansers, zo heeft de deel gemeente Charlois donderdag meege deeld. Onder toezicht van officiële waar nemers wordt op deze wijze een po ging gedaan tot een nieuwe vermel ding in het Guinness Book of Records te komen. De dansmarathon is op touw gezet om geld bijeen te brengen voor een dansfestival in september in de Rotterdamse schouwburg. Zaterdag 18 juni Nederland 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 11.00 uur Teleac 15.30 uur RVU 16.00 uur Niels Holgersson 16.25 uur Koning Klant 16.50 uur 'n Dagje ouder in de kerk 18.55 uur De minibios 19.05 uur De Dukes uit Hazzard 20.00 uur Journaal 20.28 uur Blokletters. Spelprogram- ma. 21.00 uur Dallas. Miss Ellie verlaat het familiestrijdtoneel om een uitstap je naar Galveston te maken; daar ont moet ze niemand minder dan Clayton Farlow. 21.50 uur Televizier 22.30 uur De wieken naar de wind. Dokumentaire over de zes tig jaar oude vereniging „De Hollandse Molen". 23.10 uur Sportpanorama 23.40 uur Journaal 23.45 uur Nieuws voor doven Nederland 2 1 13,00 en 18.15 uur Nieuws voor doven 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Toeristische tips 19.00 uur Nieuws 19.10 uur Yakari 19.25 uur My darling Clementine. Een Amerikaanse western met in de hoofdrol Henry Fonda. Het is het ge romantiseerde verhaal rondom een ve te, die in werkelijkheid rond 1880 in het Wilde Westen heeft afgespeeld. 21.00 uur De Roze Panter. Tekenfilm. 21.05 uur Finale Speel 's met licht klassiek 22.05 uur Muzikale meditatie 22.30 uur Journaal 22.45 uur Prof QED. Professor QED is op zoek naar een geneesmiddel voor hoofdpijn, maar stuit op zenuwgas. Hij raakt gealarmeerd als hij de zwaar gewonde assistent van professor Rep voor zijn huis aantreft, die nog net kan uitbrengen dat zijn chef de trein van 4 uur zal nemen naar Zürich. Zondag 19 juni Nederland 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 16.00 uur Nieuws 16.05 uur North Sea jazz festival 16.30 uur Spel-film 17.15 uur Honderd beroemde schil derijen. Zelfportret van James Ensor. 18.45 uur Sesamstraat 19.00 uur Studio Sport 19.55 uur Lotto 20.00 uur Journaal 20.10 uur Panoramiek 20.40 uur Humanistisch Verbond 20.45 uur Tussen Keulen en Parijs 21.35 uur Hess. Dokumentaire over de vlucht van Rudolf Hess naar Schotland in 1941 om zo een poging te onder nemen de oorlog een vreedzaam einde te bezorgen. Deze poging mislukte en - tot op de dag van vandaag wordt ge-, twijfëld aan de goede bedoelingen. 22.30 uur Het landman de vossen. Dokumentaire over een dorpje in Peru, waar de boeren strijd voeren tegen de grootgrondbezitters. 23.20 uur Pauselijk bezoek aan Polen 23.40 uur Journaal 23.45 uur Nieuws voor doven Nederland 2 13.00 en 18.25 uur Nieuws voor doven 19.00 uur Nieuws 19.05 uur Mr Merlin 19.30 uur The story of the Beach Boys. Een film over de in de jaren zestig/zeventig bekende Californische groep. 20.10 uur Magnum. Jeannie Lowry vraagt bescherming van Magnum tij dens een bijzonder spelletje poker. 21.00 uur De heilige koe. Beelden van de Amerikaanse speedwayrijder Den nis Sigalos. 21.25 uur Een reis door de tijd. Een dokumentaire over Epicot in Florida. 21.50 uur Remmers ontmoetLee Towers. Portret van deze bekende Rotterdamse zanger. 22.25 uur Hammer house of horror. Aanvankelijk waren Tom Martin en zijn vrouw Sarah dolblij met de uitno diging om een paar d^gen in een weekendhuis door te brengen, maar de vreugde wordt al snel minder. 23.15 uur Journaal 23.20 uur Nieuws voor doven Maandag 20 juni Nederland 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 14.00 uur Schooltelevisie 16.00 uur Vervoer in het jaar 2000 16.25 uur The story of the Beach Boys 18.55 uur Tom en Jerry 19.00 uur Belfi en Lillibit 19.25 uur Zo moeder, zo dochter 20.00 uur Journaal 20.28 uur Lou Grant Een paar zaken lieden proberen mevrouw Pynchon te interesseren voor hun belangen bij een luchthaven en willen daar publiciteit aan geven. 21.20 uur Brandpunt 21.55 uur Music in time. In deze af levering ligt het accent op de invloed van koninklijke hoven in vroeger tij den, op de muziekcentra 23.00 uur Journaal Nederland 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven 18.25 uur Staatsloterij 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Nieuws 19.10 uur Noten kraken. Muziekspel programma voor jongeren. 19.45 uur Karl Gott in Italië. Muziek- special. 20.25 uur Skokie. Skokie, een voor stadje van Chicago kwam in de pu bliciteit toen een nazi zijn ideeën trachtte uit te dragen onder de bevol king. Dat stuitte op enorm verzet bij de bewoners, waaronder Max Feldman (Danny Kaye) die de inwoners oproept tot verzet 22.30 uur Journaal 22.45 uur Nieuws voor doven 'Zondag 19 juni, 21.50 uur', Nederland.2: „Remmers ontmoet Leè Towers". De 'Rotterdamse zanger, samen met zijn vrouui HILVERSUM - Het Vara-personeel heeft besloten om akties tegen ge dwongen ontslagen uit te stellen tot vrijdag 24 juni, wanneer het Vara- bestuur het totaalplan voor de nabije toekomst van deze omroep presen teert. PRAAG - Enkele uren voor de aan komst van Paus Johannes Paulus in Warschau is via de Tsjechoslowaakse televisie kritiek op de Paus geleverd en is het heengaan van diens voor gangers Johannes XXIII en Paulus VI betreurd. 31 Vanwaar die belangstelling?" Opeens was hij weer de oude, scherpzinnige za kenman en er vonkte een slim lichtje in zijn ogen. Jaap schuifelde op zijn stoel heen en weer. „Tjazei hij „vanzelf, zou ik zo zeggen. Lies en ik hadden er over gepraat en toen heb ik dat zo maar gezegdmaar ik wist niet dat ze het aan u zou ver tellen hij zag beschuldigend naar Liesbeth, die plagend glim lachte. „Pas op met wat je Lies ver telt" waarschuwde haar vader „want wij praten samen zo nogal eens, zie je. Vooral de laatste tijd. Maar ehwas dat nu zo maar een los praatje van je, of is die mening gefundeerd?" Moeilijk kwam Jaap los, ver telde van zijn studie, die hem in zicht had gegeven in de praktijk en theorie van de bedrijfsleiding, die hem een kijk gegeven had ook op We problemen van de zaak-Wagenborg, die hem na tuurlijk interesseerde, omdat het iets met Liesbeth te maken had. „Alles van Liesbeth Interesseert mebesloot hij als veront schuldigend. Liesbeth slaagde er in, hem een knikje te geven dat bijna moederlijk was. Ze was, voelde hij, op dit ogenblik zeker der van haar zaak dan hij. „Luister es Jaap" antwoordde Wagenborg „Liesbeth heeft mij dat verteld en lk heb er ernstig over nagedacht. Ik heb er zelfs een heel gesprek met m'n ac countant over gehad. Het zal je zeker plezier doen als ik je vertel, dat die na allerlei voorzichtige omwegjes eigenlijk tot precies dezelfde conclusie kwam?" Hy genoot van Jaap's verwon derd gezicht. „Je hebt het dus nog zo gek niet bekeken" vervolgde Wagen borg. Daar heb lk respect voor, jong. Daarom heb ik tegen Lies beth gezegd: neem Jaap es mee, ik wil hem wel eens leren ken nen". „Ik hoop toch niet" zei Jaap met de stoutmoedigheid die een verliefde man soms opeens over vallen kan" dat u me alléén wilde leren kennen alseh laten we zeggen: zakenman. Mijn be langstelling voor uw zaak is al leen maar gevolg van mijn be langstellingnou ja, wel iets meer, véél meer zelfsvoor Liesbeth". „Dat snap ik óók wel, jonk man" glimlachte Wagenborg ver maakt. „Je moet nu niet denken dat ik kinds begin te worden". ,0 nee" verontschuldigde zich Jaap" dat denk ik helemaal niet!" „Mooi, dan zijn we het daar over eens. Ik heb je gelegd, ik kan nog niet veel druk pra ten Ik moet dus kort zijn. Ik ben er niet voor geweest, dat jij en Liesbethsamen plannen maaïcten Dat ging niet om jou. Neem me niet kwalijk als ik het ronduit zeg, het ging om het milieu waarin Liesbeth straks óók komen zou. Ik zeg het wat erg cru, maarhet moet nu eenmaal zo". „O vader" kwam Liesbeth er tussen" daar moet u nu niet over praten. Later zal lk u wat vertellen en dan hoeft u alleen maar te luisteren. Er begint wat te veranderen, niet Jaap?" en ze keek de jongen met stralende ogen aan. „Ja" zei Jaap "en er was een vreemde innigheid in zijn stem „en daar kan Liesbeth u ook het meest van vertellen. Zij is nou ja, meneer Wagenborg, ze is een reuzenmeid, en ze staat voor niks!" Wagenborg zag de glans in zijn ogen, hoorde de klank In zijn stem. Zijn blikken gingen heen en weer tussen zijn jongste dochter en deze jongen, die van haar hield. Dat stond wel vast constateerde hijen zij van hem. Kende hij zijn eigen Lies beth zo slecht? Zat er meer in haar dan hij ooit had vermoed? Hij stuurde zijn gedachten naar de zaak te rug die hij wilde bespreken. „Ik heb tijd gehad om na te denken" zei hij met zachte stem „ik ben tot de conclusie geko men. dat het geluk van mijn kin deren nummer één moet zijn, hoe zij dat geluk ook vorm geven. Ik kan niet alles begrijpen en het zelfs niet met alles eens zijn. Je moet me tijd laten. MaarIk door TOM LODE WIJK wil niet dat jullie stiekum met elkaar gaat. Jullie moet elkaar in alle openheid leren kennen. Het is niet goed, als deze tijd van je leven verzuurd wordt door strijd metmet de ouwelui. Ik wou maar zeggen" hij zocht naar woorden „kijk es een tijdje, of je het met Liesbeth uit kunt hou den, en als ik weer beter ben en jullie bent mekaar nog niet zat, laten we dan eens met elkaar praten ja?" Jaap hoorde naast zich opeens een snik het was Liesbeth die haar vreugde niet meer baas kon. Ze boog zich over haar vader. „Lieve, lieve schat" hoorde hij haar zeggen en hij zag hoe de bleke hand van de zieke zich klemde om haar schouder. Hij snoot uitvoerig zijn neus Wagenborg stak zijn hand uit. „Akkoord, Jaap?" Jaap greep die hand in een vaste greep. „Nou meneer Wa genborg" zei hij nog een beetje verbouwereerd" ik weet noü echt niet wat lk zeggen moet „Hoeft niet jong, als we mekaar maar snappen. Die zaak is dus aan kant. Nou iets anders." En toen, soms wat aarzelend, zoekend naar woorden, kwam Wagenborg met éen voorstel, dat Jaap zichzelf in het been deed knijpen, oir te weten of hij niet droomde. Hij had zijn besluit in principe genomen. Hij zou de zaak gaan Inkrimpen, beperken tot Midden dorp alleen. Maar het moest dan ook een moderne, bovenste beste zaak worden, zodat de naam Wa genborg gehandhaafd zou blijven voor allés, waar ze vanouds voor stond. Daarbij zou hij de steun moeten hebben van een flinke, bekwame vent, met verantwoordelijkheids gevoel, met kennis van zaken en inzicht. Want Gijs studeerde, Bertha was hiervoor niet be kwaam. „Wat dacht je ervan", besloot Wagenborg „zou jij daar iets voor voelen? Of heb je je hart nu een maal verpand aan de Coöpera tie?" Jaap zweeg. Dit was te veel op eens. f Wordt vervolgd l i 4 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 5