„Het is prachtig, werkelijk waar" LTS-BEWONERS BLIJ MET NIEUW SCHOOLGEBOUW Samenlevingsopbouw blijft wachten op steun gemeenten ELEKTRO LIEVENSE DEMONSTRATIES OP SEIZOENWEEKMARKT ZOMERAVOND CONCERTEN ZIERIKZEES KAMERKOOR 1 4 Op de theorievleugel na is het hele gebouw gelijkvloers, wat de verhui zing uiteraard vereenvoudigt De loka liteit en de werkomstandigheden van de zes technische vakken zijn er het meest op vooruit gegaan. De afdeling consumptieve techniek, voorheen ge vestigd aan Kerkhof NZ, beschikt nu over een oppervlakte van 200 m2 voor bakken, koken en serveren. De ruimte aan het Kerkhof was niet groter dan 80 m2Nieuw is het restaurant-gedeelte, dat 85 m2 telt „Zo'n uitgebreide af deling consumptieve techniek hadden we allang moeten hebben. Koken en serveren was tot nu toe niet mogelijk. Maar j a, je kan ook niet alle s hebben. In Zierikzee hebben we altijd veel afde lingen gehad, tenminste voor een schooloin een dergelijk dun bevolkt gebied als Schouwen-Duiveland. Dat stamt uit de tijd-dat Schouwen-Dui veland nog een vrijwel afgesloten ge bied was. Om die reden moest de school in zoveel opleidingen voor zien", herinnert Scherjon zich. Les in café Aan de Haringvlietstraat is ook een natuurkunde-praktikum verschenen. In 't Vrije werd dit vak onderwezen in een kolenkelder Het Huis van Nassau speelde jaren als gastheer voor de leerlingen van de LTS. In de bovenzaal kregen de kin deren les in verschillende vakken van het algemeen voortgezet onderwijs. „Ondanks dat het Huis van Nassau ons al die jaren goed heeft geholpen is het natuurlijk toch te gek datje als school in een café les moet geven". Het nieuwe schoolgebouw beschikt over twee gymzalen en twee verharde bui tenspeelvelden. Dus-ook van de sport hal zal niet langer gebruik worden ge maakt De andere twee dependances waren de ZLM, waarin het metsel- lokaal was gevestigd en de Kluut In het nieuwe komplex bestaat voor elk vak een apart lokaal, die stuk voor stuk groter zijn dan in de oude behuizing. De theorielokalen zijn van 45 m2 vergroot tot 60 m2 en met name de praktijklokalen zijn in een ruimer jasje gestoken. Voor de 460 leerlingen is een grote aula neergezet, inklusief toneelak- kommodatie, zodat er ook in het eigen gebouw toneelvoorstellingen kunnen worden gegeven. Geluidscabine De afdeling motorvoertuigen heeft een geluidscabine, waarin de brom mers kunnen worden getest Deze eigen vinding heeft tot gevolg dat de jongens niet meer over het schoolplein hoeven te scheuren om de brommer uit te proberen. Een ander modern snufje is te zien op de schilderafdeling. Daar is een aparte ruimte gebouwd waar auto's kunnen worden gespoten. „Dat is iets dat geen enkele LTS heeft, hoor", zegt Scherjon trots. Ook gelijkvloers bevinden zich de bibliotheek, de kamers voor de con cierge en de heer Scherjon, de leraren- kamer en de administratie. „De laatste drie jaar bevond de ad ministratie zich in de ambtswoning, tegenover de school aan 't Vrije. In dat huis heb ik zelf zestien jaar ge woond, maar drie jaar geleden ben ik verhuisd naar Burgh-Haamstede. Dus het huis kwam leeg. Wegens ruimtegebrek in het hoofdgebouw werd de administratie verplaatst naar de overkant Mijn kantoor was daar ook. Dus de direkteur zat buiten de school", lacht hij. ZIERIKZEE - Eind zestiger jaren kwamen de eerste diskussies op gang over een nieuwe behuizing voor de lagere technische school in Zierikzee. Deze week, dins dag om precies te zijn, reden de verhuiswagens voor. Bijna vijftien jaar later gaat eindelijk een droomwens in vervulling: het betrekken van een nieuw en uiterst modern geoutilleerd pand. De zes gebouwen, waarvan de LTS noodgedwongen gebruik moest maken, zijn samen gesmolten tot één reusachtig komplex aan de Haring vlietstraat De school zelf heeft een oppervlakte van bijna 6000 m2 en het terrein beslaat 15.000 m2. De tevredenheid straalt van zijn gezicht als hij het gebouw doorloopt Zijn goedkeurende blik dwaalt langs de wanden. Direkteur F. G. Scherjon heeft lang, heel lang op „zyn" nieuwe werkruimte moeten wachten, maar het resultaat is er dan ook naar. „Het is prachtig, werkelijk waar", zegt hij geïmponeerd. De komplimenten rollen over en weer. Met name de hoofduitvoerder, de heer J. van der Bruele en de opzichter, de heer J. T. van de Kreeke ontvangen een pluim op de hoed. „Het zijn goede vaklui, die hier aan het werk zijn geweest", benadrukt Scherjon nogmaals. „Het gebouw is kwalitatief optimaal". Ook het architektenbureau Schoonis Partners uit Sas van Gent wordt geroemd. In het midden van het schoolkom- plex in Poortambacht bevindt zich de patio. De vijver ligt er al, maar het water moet er nog in. De patio wordt ook de plaats waar het kunstwerk komt Het hele pand beschikt over een nood- en een nachtverlichting en is bereikbaar voor rolstoelen. Nog een modern snufje is de huistelefoon, waar door de verschillende afdelingen el kaar kunnen bereiken. Hoofdaannemer is Sprangers uit Terneuzen, de verwarming en electra is uitgevoerd door Tamse uit Goes en het sanitair en gas is aangelegd door GTI, ook uit Goes. Verhuizing Omdat het gebouw anderhalve maand eerder werd opgeleverd dan gepland kon de gigantische verhuizing al dinsdag beginnen. Ondanks het feit dat veel apparatuur opnieuw is aange schaft bleef er nog voldoende over om naar Poortambacht te verhuizen. De vrachtwagens van Rademaker uit Haamstede en Flakkee Expresse uit Middelharnis reden af en aan om alle spullen over te brengen. Woensdag stond de verhuizing van de machines van de afdeling mechanische techniek op het programma Voor dergelijke zware „verhuispakketjes" moest er een kraan aan te pas komen. Naar ver wachting zal de verhuizing binnen een dag of tien zijn afgerond. Het nieuwe schooljaar kan door de vlot verlopen bouwactiviteiten in het komplex in Poortambacht beginnen. In oktober zal de officiële opening wor den verricht De grote, zware machines van de afdeling mechanische techniek werden woensdag en donderdag met een kraan uit het lokaal aan t Vrije gehaald. Ja, Scherjon is duidelijk in zijn schik met de school Geen wonder, het gebouw is van alle gemakken voorzien en is volledig aangepast aan de eisen des tijds. „Het pand aan 't Vrije voldeed op geen enkele wijze meer aan de te stellen veiligheidsnormen voor leerlingen en personeel. Toen de bouw van de nieuwe school begon veranderden net de voorschriften. Dat betekent onder meer dat we in het hele gebouw afzuigapparaten hebben. In 't Vrije bestond die apparatuur alleen bij het lassen en de machinale handbewerking", vertelt de direkteur. Zelfs de verhuizers moesten de tanden op elkaar zetten om het aambeeld op de kar te tillen. KERKWERVE - Donderdagavond (16 juni) kwam het algemeen bestuur van de Stichting Samenlevingsop bouw, onder leiding van voorzitter mevrouw C. J. Ge luk, bijeen in het verenigingsgebouw te Kerkwerve. In het bijzonder werd de heer Mutsaerts, direkteur van het Provinciaal Opbouworgaan Stichting Zeeland, welkom geheten. Na de goedkeuring van het verslag van de vorige vergadering en het doorlopen van de ingekomen stuk ken werd uitvoerig gesproken over het verzoek tot heroverweging aan de gemeenten. Inmiddels hebben vijf van de zes gemeenten (Middenschou- wen zal woensdag 22 juni een besluit nemen) negatief gereageerd. Men zal eerder genomen besluiten niet terug draaien. Enerzijds omdat het finan- Advertentie Aanleg Elektr.- en waterinstallaties Verkoop en reparaties Elektrische apparaten Radio-apparatuur Televisie - Video - enz. ciëel niet haalbaar is, verder omdat men de Stichting geen volledig bestaansrecht toekent. Einde Zo zal vermoedelijk de Stichting Samenlevingsopbouw ophouden te bestaan op 1 januari 1984. Toch wa ren de meeste bestuursleden niet pe- simistisch. Er is nog een half jaar te gaan voor het zover is en in die tijd zal worden geprobeerd om in gesprek te blijven met de gemeenten en ande re stichtingen (Jeugd, en Welzijn Ou deren). Het bestuur van de Stichting Samenlevingsopbouw is en blijft be reid om wat te doen, vooral inzake het welzijnshuis, maar steun van de gemeenten is daarbij niet te ontbe ren. Zelfs zonder opbouwwerker wil men in gesprek blijven. Een domper op de vergadering was de mededeling van mevrouw Geluk dat de rijksbijdrage op het sociaal- cultureel werk opnieuw gekort zal worden, en wel met 20%. Op dit moment zijn nog twee mede werksters in dienst van de Stichting, te weten de dames Berrevoets- Ringelberg (administratieve kracht) en Rotte-de Oude (schoonmaakster). Verder werden op de vergadering, die een buitengewoon verloop had, geen opzienbarende zaken naar vo ren gebracht. Het bestuur wacht nu af of de gemeenten van Schouwen- Duiveland initiatieven zullen tonen, en hoopt dat er op 25 augustus aan staande (de volgende vergadering van het algemeen bestuur)wat gunstiger berichten ter tafel zullen komen. AMSTERDAM - De nieuwe wer kwijze van de Amsterdamse politie om de handel in verdovende midde len op de Zeedijk en omgeving terug te dringen, werpt vruchten af. DEN HAAG - Grote delen van het werk dat bibliotheken verrichten gaan verdwijnen als gevolg van be zuinigingen. Dit brengt met zich mee, dat duizenden mensen moeten wor den ontslagen. DEN HAAG - Het belang van biolo gie voor de maatschappij is zo groot, dat het biologie-onderwijs een ver plicht vak dient te zijn op alle scho len in het lager en middelbaar be roepsonderwijs (LBO en MBO). De zes subfaculteiten biologie aan even veel universiteiten in ons land moe ten naast dezelfde studierichting aan de landbouwhogeschool in Wagenin- gen, blijven bestaan. Dit heeft de verkenningscommissie biologie be pleit in haar rapport „van levensbe lang", dat vrijdag minister Deetman voor wetenschapsbeleid is aangebo den. Redenen hiervoor zijn het tijdelij ke vertrek van mevrouw Van den Dungen naar Engeland (iri het school jaar '83-'84) en haar tienjarig jubi leum als dirigent bij het Zierikzees kamerkoor. Rien Balkenende wordt de opvolger van haar bij het koor. Het ongeveer een uur durende stad huisconcert bevat verscheidene korte werken uit de muziekgeschiedenis vanaf ongeveer 1600 tot aan heden ten dage, onder meer van Praetorius, Monteverdi, Purcell, Buxtehude, Schumann en Grainger. Liesbeth Franken en Riet van den Dungen zijn de solisten in .Salve Re- In Renesse RENESSE - De evenementenkommissie van de VVV te Renesse had voor de woensdagochtendmarkt enkele attrakties georganiseerd. Op de seizoenweek markt werden demonstraties schaapscheren, spinnen en glas-in-lood- voorwerpen maken gehouden. Van de zijde van het publiek bestond veel be langstelling voor de aktiviteiten. Op 23 en 25 juni ZIERIKZEE - In de Vierschaar van het stadhuis wordt donderdag 23 juni een klein Zomeravondconcert gegeven door het Zierikzees kamerkoor onder leiding van Riet van den Dungen. Hoewel het jaarlijkse concert al in novem ber van het vorige jaar heeft plaatsgevonden, wilde het koor het studiejaar af sluiten met een extra optreden. Aan de demonstratie schaapsche ren was een wedstrijd verbonden. Te gen betaling van een gulden konden belangstellenden raden naar het ge wicht van drie vachten van de ge schoren schapen. Voor degenen, die het juiste gewicht (9.100 gram) het dichtst benaderden waren er drie aantrekkelijke prijzen in de vorm van waardebonnen. Deze week is de evenementenkom missie tevens gestart met de weke lijks terugkerende fiets- en wandel- puzzeltochten en de rondleidingen over het Landgoed Slot Moermond. Vanaf dinsdag 14 juni wordt tot en met 6 september elke dinsdag- en woensdagmiddag en -avond een fiets en wandelpuzzeltocht gehouden. Vanaf donderdag 16 juni tot begin september wordt elke donderdaga vond en elke zaterdagmiddag een rondleiding over het landgoed Slot Moermond verzorgd. gina" van Scarlatti; een vokaal kwintet, bestaande uit leden van het koor, zingt liederen van Thomkins en Holst; een klein instrumentaal en semble zorgt voor de begeleiding en intermezzo; Jopje en Hans Hekking verzorgden de continuo partijen; Liesbeth en Han Leendertz spelen altviool en dwarsfluit en Mientje Bliek speelt altblokfluit. Hetzelfde concert wordt zaterdag 25 juni in de Grote kerk te Brouwers haven gegeven. Aanvang 20.00 uur. Het stadhuisconcert bgint om 20.30 uur. Eén van de toeschouwsters wil het spinnen van dichtbij bekijken. De spinster in klederdracht is mevrouw N. Bakker en de andere spinster (r.) is mevrouw L. van 't Veer. (Foto: H. A. Wakkee) I J 4 i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 4