Wat was het vol op het Havenplein Onenigheid over te houden expositie van amateurkunst Jlietnissa Na tien jaar weer oplevering van huurwoningen in Sirjansland DE ZIERIKZEESCHE COURANT Is kroegbaas verantwoordelijk voor zijn klanten AUTOBEDRIJF AKKERDAAS B.V. NIEUWSBODE Lastenverlichting Een aantal organisatie's uit de detailhan- del-sektor heeft middels een brief aan het kabinet gevraagd om een lastenverlichting voor de consument. (Pag. 2) Maritiem Museum Studenten van de Reinwardt Academie te Leiden realiseren, als stageprojekt, de ver huizing van het Maritiem Museum naar het Gravensteen. (Pag.2) ANBO-zwartboek De Zierikzeese wethouder J. Groen nam woensdagmiddag het ANBO-zwartboek „Oud Zeer" in ontvangst. (Pag. 3) Nieuw schoolgebouw LTS De lagere technische school „Schouwen- Duiveland" zit middenin de verhuizing van het oude naar het nieuwe pand. (Pag. 4) VRIJDAG 17 JUNI 1983 139ste jaargang Nr. 23337 WAARIN OPGENOMEN {1797 - 1889) In het middelpunt van ieder blijvend kunst werk moet de waardevolle mens staan. Ed. Engel Zoals wij twee weken berichtten, zal het evenement worden afgesloten met een veertien dagen durende ex positie. De heer Ad Zuiderent, die het evenement in deze opzet bedacht en vervolgens als koördinator het ge heel organiseerde namens de Evene mentencommissie, maakte de af spraak met de eigenaar van kunst- en antiekhandel Borsboom dat de expo sitie in diens galerie zou worden ge houden. Zodra de organisatie van het evenement echter onder de verant woordelijkheid van de Evenemen tencommissie werd geplaatst, besloot het bestuur van deze commis sie om de expositie te houden in de galerie van de schildersclub Tussen de Havens in de Visstraat. Deze gang van zaken is de oorzaak van de eis tot schadevergoeding. Hans Lindhout, de voorzitter van de Evenementencommissie, wijdt de hele zaak aan een klein foutje van Ad Zuiderent, dat in volkomen onwe tendheid zou zijn begaan: „Zuiderent heeft voor de expositie kontakt opge nomen met galerie Borsboom. Hij was echter niet op de hoogte van het feit dat de Evenementencommissie bij de organisatie van evenementen vanaf het begin alleen maar zaken betrekt, die ook lid zijn van de ZOC. Borsboom is geen lid van de ZOC en kan derhalve niet worden ingescha keld bij deze aktiviteit. Vanuit onze uiteindelijke verantwoordelijkheid voor de organisatie van dit evene ment hebben wij deze zaak schrifte lijk uitgelegd aan de heer Borsboom. We hebben hem voor de keus gesteld: óf lid worden van de ZOC óf geen ex positie van de ingeleverde werkstuk ken. Het is uiteindelijk het laatste geworden. We hebben in dezelfde brief ook duidelijk uiteengezet dat de Evenementencommissie verant woordelijk is voor deze organisatie en dat Ad Zuiderent alleen maar op treedt als koördinator." Mes op de keel De heer Borsboom: „Dat lidmaat schap had ik misschien nog wel wil len overwegen, maar beslist niet met het mes op de keel. Bovendien heb ik de afspraak gemaakt met de heer Zuiderent dat de expositie gedurende twee weken in augustus in mijn gale rie zou worden gehouden. Die tijd heb ik derhalve gereserveerd. Maar nu wordt de zaak teruggeschroefd en zit ik straks twee weken met een lege galerie. Want de tijd die mij nu nog rest is te kort om met een kunstenaar sluitende afspraken te maken voor een expositie. Ik leid derhalve scha de en die claim ik nu". De heer Zuiderent ligt beslist niet wakker van de eis tot schadevergoe ding, die bij hem wordt ingediend. „Ik organiseer dit evenement na mens de Evenementencommissie; een eventuele eis tot schadevergoe ding schuif ik direkt door naar het bestuur van de Evenementencom- Grote belangstelling Ten aanzien van de belangstelling voor deelname aan het amateur- kunstenaarsevenement zijn uitslui tend positieve berichten te melden. Volgens de heer Zuiderent stromen de aanmeldingen voor deelname bin nen en zijn er zelfs al werkstukken ingeleverd. De jurering van de werkstukken op de expositie gebeurt, zoals ge meld, door de bezoekers van de expo sitie. Om kwalitatief hoogstaande werkstukken toch verantwoord een eervolle vermelding te kunnen ge ven, is de kunstschilder Theo Voor zaat uit Dreischor bereid gevonden een vaktechnische jurering te doen. ZIERIKZEE - Gezégend-met meer dm voortreffelijk weer VTjA.den.auim 1600 ■wandelaars en een even groot aantal toeschouwers het Zierikzeese Haven plein als afsluiting van de 38e Zierikzeese Avondvierdaagse. Duidelijk was in ieder geval dat ook de regionale bloemisten bijzonder goede zaken deden, want door het bloemenbos waren hier en daar de wandelaars niet meer te her kennen. Al met al: het was weer een feest van jewelste. Dat was ook het geval r in Burgj^Hagmstede wjLar 320 wandelaars aktief waren. Onder de klanken van de plaaiselij'fcê muziekkorpsen werden de tippéTadrs naar~~hef laatste eindpunt begeleid. Op onze sportpagina een uitgebreider overzicht van de bei de evenementen. Fotograaf Joh. D. C. Berrevoets legde een aantal aardige si tuaties vast op de gevoelige plaat. Advertentie Restaurant Renesse voor reservering: tel. 01116-1215 maandag gesloten Hamvraag tijdens rechtzitting: Dit nummer bestaat uit 12 pagina's. VLISSINGEN - Draagt een kroeg baas de verantwoordelijkheid voor de gezondheid van zijn klanten of De vier eensgezinswoningen aan de Grevelingenstraat in Sirjansland. SIRJANSLAND - Maandag worden vier huurwoningen aan de Grevelingenstraat te Sirjansland door bouwbedrijf Prince opgeleverd aan Beter Wonen. De woningen zijn kleine eensgezinswoningen met drie slaapkamers. De woningen werden voorbereid in het kader van het Kleine Kernen Experiment, tegelijk met vier identieke woningen in Ellemeet, die kortgeleden voltooid werden. De doelstelling van het Kleine Ker nen Experiment om ondanks het kleine aantal een huurprijs van onge veer 400 gulden per maand (prijspeil 1982) te bereiken, werd gehaald. Daartoe werden de woningen echter wel zo klein gemaakt als volgens de voorschriften maar mogelijk is en van alle franje ontdaan. De aan- vangshuur bedraagt kaal 417 gulden per maand. Omdat deze huurprijs on der de minimaal redelijke huur voor deze woningen blijft, zal na vijf jaar door de werking van de huurharmo- nisatie het door het kleine Kernen Experiment beoogde voordeel weer teniet worden gedaan. De woningen werden ontworpen door architektenbureau Leo de Jonge uit Rotterdam in samenspraak met Beter Wonen, vertegenwoordigers van de dorpsraden, de gemeenten en de Direktie van de Volkshuisvesting. Beter Wonen zal dit type woningen in meer dorpen bouwen, echter met dakkapellen en gemetselde schoor stenen. Het is bijna tien jaar geleden dat in Sirjansland huurwoningen in de soci ale sektor gebouwd werden, name lijk vier bejaardenwoningen aan de Kerklaan, die omstreeks 1 januari 1974 door de eerste bewoners werden betrokken. Nog verder teruggaand in de tijd komen we terecht in 1956, toen vijf eensgezinswoningen wer den gebouwd aan de Kerklaan. mag hij ze ongelimiteerd drank blij ven voortzetten tot de dood erop volgt? Over die vraag zal de Middel burgse rechtbank zich op 1 juli bui gen. Zij behandelt dan een zaak over de dood van een 18-jarige jongeman die in de laatste nieuwjaarsnacht in café Veldzicht te Serooskerke (Wal cheren) zoveel drank tot zich heeft kunnen nemen, dat hij ter plaatse in stortte en op weg naar het ziekenhuis overleed. De officier van justitie in Middelburg brengt de 32-jarige café houder Pieter van de M. voor de rech ter op beschuldiging van dood door schuld op grond van artikel 307 van het Wetboek van Strafrecht. Daar staat een maximumstraf van negen maanden op. Volgens de Middelburgse officier van justitie, mr. R. Davenschot, heeft de politie destijds wel proces verbaal opgemaakt op grond van ar tikel 252 van het Wetboek van Straf recht. Via dat wetsartikel is het mo gelijk om een gevangenisstraf op te leggen van negen jaar en een ontzeg ging uit het beroep op te leggen. Vol gens dat artikel namblijk is het ver boden iemand die al beschonken is nog meer drank voor te zetten. De maximumstraf van negen jaar en de ontzegging kan alleen opgelegd wor den indien bewezen is, dat de doods oorzaak een direct gevolg is van het te grote drankgebruik. De officier heeft dood door schuld ten laste gelegd in verband met de bewijslast. Het openbaar ministerie vindt, dat een caféhouder zijn ver antwoordelijkheid moet kennen tegenover zijn klanten. „Volgens ons is de kroegbaas met het verstrekken van enorme hoeveelheden drank aan deze 18-jarige jongeman duidelijk over de schreef gegaan." Advertentie BEL VOOR AUTOSCHADE NAAR: Kloosterweg 2 4317 AL Noordgouwe Telefoon 01112-1347 ffih Pt Bitr Verwachting tot zaterdagavond: Zonnig Zonnig; minimumtemperatuur om streeks 7 graden en middagtempera- tuur ongeveer 18 graden; matige noordelijke wind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 21 juni: Zondag: Zonnig Kans op neerslag: 10%. Min.temp.: 10 gr. Middagtemp.: 19 gr. Windkracht: noordoost 4 Maandag: Zonnig Kans op neerslag: 10%. Min.temp.: 11 gr. Middagtemp.: 21 gr. Windkracht: noordoost 4 Dinsdag: Kans op neerslag: 10%. Min.temp.: 11 gr. Middagtemp.: 21 gr. Windkracht: noordoost 4 ZON- EN MAANSTANDEN 18 juni Zon op 5.19, onder 22.03 Maan op 14.11, onder 2.18 19 juni Zon op 5.19, onder 22.03 Maan op 15.29, onder 2.45 20 juni Zon op 5.19, onder 22.03 Maan op 16.45, onder 3.02 Volle Maan: 25 juni (10.32) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 18 juni 10.05 22.16 3.31 15.53 19 juni 11.13 23.31 4.37 17.08 20 juni - 12.22 5.44 18.19 Doodtij: 20 juni HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het wordt morgen zon nig en droog weer. Dat komt omdat een krachtig hogedrukgebied bij ons in de buurt blijft. Het centrum ervan lag vanochtend boven Engeland en het verandert slechts langzaam van plaats. Het hogedrukgebied houdt over de Noordzee een noordelijke stroming in stand. Dc daarmee aangevoelde lucht wordt langzamerhand wat min der koud, zodat de temperatuur iets gaat stijgen. Voor morgenmiddag wordt oen temperatuur van ongeveer 18 graden verwacht. Galeriehouder eist schadevergoeding van 10.000 gulden ZIERIKZEE - Het evenement „Teken of schilder Zie rikzee", waarbij amateurschilders of -tekenaars worden uitgenodigd om op eigen wijze een beeld te geven van Zierikzee, heeft geleid tot grote onenigheid. De heer Borsboom van de gelijknamige galerie aan het Haven plein heeft bij de heer Ad Zuiderent, koördinator van het evenement, een eis tot schadevergoeding gedepo neerd voor een bedrag van 10.000 gulden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 1