Mixedteam LTC Zierikzee naar landelijke vierde klas na 6-2 zege op Dordtse formatie Twaalf piepjonge tennissers mogelijk op weg naar de top Hutspots-toernooi LTC Zierikzee met 130 deelnemers zeer geslaagd NIEUWSBODE Marjan Jumelet op Romeo naar zege op Bru-konkoers 8 ZIERIKZEE - Het eerste mixedteam van de LTC Zie rikzee is door een 6-2 overwinning' op DSHA '35 uit Dor drecht gepromoveerd naar de vierde klas van het lande lijk tennisgebeuren. De Zierikzeese ploeg bestaat uit Jo- landa Kraayeveld, Mayke Speelman, Roxane Speelman, Feiko Postma en Marco Speelman. Het vijftal verwierf het recht tot het spelen van promotiewedstrijden door als tweede te eindigen in de afdeling. Het team, dat door Léon Sport van nieuwe trainingspakken werd voorzien, zet enige extra luister bij tijdens de toch al feestelijke week, waarin de LTC Zierikzee de schitterende nieuwe akkommodatie in Poortambacht officieel in gebruik zal nemen. Dit gaat aanstaande zaterdagochtend gebeuren om 9.30 uur. De officiële daad zal worden verricht door burgemeester Th. H. de Meester van Zierikzee. toen broer en zus Speelman de twee de set in rekordtempo met 6-0 won nen en de titel officieus binnen was. Toen de promotie een feit bleek te zijn vielen de zenuwen weg en kon er vrijuit gespeeld worden, hetgeen re sulteerde in twee gewonnen mixed partijen, waardoor de eindstand op 6-2 werd bepaald en de bloemen voor dag getoverd konden worden. De gedetaileerde uitslagen zijn als volgt: F. Postma-H. J. Bosman 3-6, 4- 6; M. A. Speelman-O. van Leersum 6- 3, 6-1; M. Speelman-G. de Grauw 6-1, 4-6, 7-5; R. M. Speelman-J. Kaper 6-4, 6-2; Postma/Speelman-Bosma/Van Leersum 3-6,5-7; Speelman/Speel man-Kaper/De Grauw 6-4, 6-4; Kraayeveld/Postma-Kaper/Bosman 6-4, 0-6, 6-2; Speelman/Speelman-De Grauw/Van Leersum 3-6, 6-0, 6-3; ein duitslag: LTC Zierikzee-DASH '35 6- 2. Kon. Zeelandia nu al bijna kampioen ZAV ZIERIKZEE - De ploeg van Kon. Zeelandia kan het kampioenschap in de Zomeravondkompetitie nog nau welijks ontgaan. Met nog vier wedstrijden te gaan hebben de „bak kers" al vijf punten voorsprong op naaste konkurrent PZEM. Titelver dediger Hernesseroord zag de afgelo pen dagen de kans op een eventuele prolongatie aan de neuzen voorbij gaan, doordat de ploeg een reglemen taire nederlaag aan de broek kreeg vanwege het niet opkomen tegen Zeelandia en vervolgens verloor de ploeg ook nog met 2-1 bij hekkeslui- ter Velocitas. De ploeg van Zierikzee Veteranen kreeg de afgelopen dagen twee zware nederlagen aan de broek. Eerste klopte PZEM de Zierikzeese vetera nen met 5-0 en vervolgens moest ook flink worden ingenomen tegen Toren Boys: 1-5. Gisteravond (woensdag) won koploper Zeelandia met 3-0 van Toren Boys. Ook DSV leed twee ne derlagen. Eerst was Velocitas met 4-0 te sterk en vervolgens won PZEM met 3-1 van de Dosbouw-mensen. Vanavond (donderdag) wordt in Middelharnis de wedstrijd tussen Hernesseroord en DSV ingehaald. Vrijdagavond staan er twee wedstrij den op het programma. In Seroosker- ke spelen de Zierikzee Veteranen en Stella Boys tegen elkaar en in Noord- gouwe staat de wedstrijd tussen Ve locitas en PZEM op het programma. De stand is nu als volgt: i [SiJ Vanzelfsprekend moest de kampioensploeg even poseren voor onze fotograaf. Van de vier te spelen singles ging er een verloren. Feiko Postma moest zijn meerdere erkennen in de zeer sterk spelende Harald-Jan Bosman (3-6, 4-6). Marco Speelman liet zijn te genstander geen moment in zijn spel komen en won dan ook vrij gemak kelijk met 6-3, 6-1. Ook Roxane Speelman had het in haar single niet echt moeilijk. Met zeer gevarieerd spel versloeg zij Inge Kaper met 6-4, 6-2. Minder eenvoudig verging het Mayke Speelman. Zij trof een zeer vaste en hardslaande tegenstander tegenover zich. Hoewei Mayke Speel man de eerste set dik won (6-1), zag het er na het verliezen van de tweede set en een 1-4 achterstand in de derde naar uit, dat DASH'35 zijn tweede ze ge zou gaan boeken. Dubbelspelen De Zierikzeese kwam echter sterk terug. Eerst haalde zij op tot 4-4. Even werd het nog benauwd, toen Gi- tha de Grauw op 4-5 kwam en zelfs een matchpoint versierde, maar ook dit kon Mayke Speelman niet van haar stuk brengen. Met sterk tennis boog zij de achter stand om in 7-5 winst en een 3-1 voor sprong voor de Zierikzeese ploeg in de tussenstand. In de dubbelspelen verging het de ploeg uit Zierikzee minder goed. Het damesdubbel moe der Mayke en dochter Roxane Speel man won weliswaar met 6-4, 6-4, daartegenover stond een verliespar- tij voor Marco Speelman en Feiko Postma in het herendubbel: 3-6, 5-7. De tussenstand werd zodoende 4-2 in Zierikzees voordeel en de gemengde dubbelspelen moesten de beslissing brengen. Een van beide moest in ie der geval gewonnen worden. Met in het achterhoofd de weten schap dat Roxane en Marco Speel man dit seizoen nog geen enkele par tij mixeddubbel verloren en ook Jo- landa Kraayeveld en Feiko Postma slechts een keer op verlies werden ge zet, was de kans dat de titel werd binnengehaald zeer reëel. Het dreig de desondanks nog even goed fout te gaan, toen de Speelmannen binnen twintig minuten de eerste set verlo ren en het duo Kraayeveld/Postma eveneens op achterstand kwam. Zij vochten zich echter na een 4-5 achter stand terug en wonnen de eerste set met 7-5. Het feest werd echter weer een flink stuk dichterbij gehaald, Kon. Zeelandia 10 8 2 0 32- 4 18 PZEM 10 7 1 2 29-14 13* Hernesseroord 10 5 2 3 24-17 10* Zierikzee Vet. 10 4 0 6 13-27 8 DSV 11 4 0 7 12-28 8 Toren Boys 12 3 3 6 19-30 7* Velocitas 10 3 1 6 17-31 5* Stella Boys 11 2 1 8 15-21 5 twee punten in mindering ROTTERDAM - Alex Blanchard zal op zaterdag 18 juni in Izegem (België) zijn Beneluxtitel in het halfzwaarge- wicht verdedigen tegen de Belg José Seys. Het is de eerste keer dat Blan chard weer in de ring komt, nadat hij op 15 november 1982 van Rudy Koop- mans verloor in de strijd om de Euro pese titel in het halfzwaargewicht Blanchard veroverde vorig jaar sep tember het Benelux-kampioenschap in Rotterdam. MEXICO - De finale van het wereld kampioenschap voetbal voor junioren in Mexico gaat tussen Brazilië en Ar gentinië. In de halve finalkes zegevier- de Brazilië met 2-1 overZuid-Koreaen Argentinië, dat eerder Nederland uit schakelde, met 1-0 over Polen. De fi nale van het jeugdwereldkampioen schap wordt zondag in de Mexicaanse hoofdstad gespeeld. ZIERIKZEE - Voorafgaand aan de officiële opening van het nieuwe tennispark werd door de Technische Kommissie van de LTC Zierikzee een toernooi voor alle belangstellende leden, zowel senioren als junio ren, georganiseerd. De reakties op dit initiatief waren overweldigend en maar liefst 130 spelers en speelsters meldden zich aan. Aangezien het gebeuren bedoeld was als kennismaking kreeg het toernooi de naam „Hutspof'-tocrnooi mee, hetgeen hier geen „peen en juun" betekende, maar een ongelimiteerd door elkaar gooien van spelers en speelsters. Iedereen kon ongeveer zes partijen spelen, elk van 25 minuten, en de partners waren iedere keer weer nieuw. Oud en jong, routiniers en be ginnelingen stonden samen op de baan, hetgeen soms bijzonder leu ke situaties opleverde. Een extra pluspunt aan het geheel was het uiterst fraaie weer waaronder het gebeuren werd afgewerkt. Ieder een en alles werkte zodoende per- fekt mee, hetgeen er alleen maar voor zorgde, dat alles bijzonder vlot en op tijd verliep. Juist door de bereidheid van iedereen om er een fijne happening van te ma ken, zorgde er voor, dat alles ver liep als de zo bekende trein. Na tuurlijk werd ook de kantine in het inmiddels al gezellig versier de klubhuis niet vergeten. Prijsuitreiking Na bijna tweeëneenhalve dag vol tennis kon Harry Ensing als voorzitter van de Technische Kommissie de prijzen uitreiken. Afgaand op dc reakties zou ge- konludcerd kunnen worden dat het eerste „HutspoC'-toernooi wel eens een vervolg kunnen krij gen in een tweede en een derde editie. Mede door het voortreffe lijke weer en de bijzonder fijne sfeer, die het toernooi vergezelde, kregen dc leden van dc LTC Zie rikzee het gevoel écht lid te zijn van deze vereniging: zowel junio ren, als senioren, beginners, ge vorderden, wedstrijdspelers en wat al niet meer. Met z'n allen maakten ze er een gezellig tennis- weekende van. Bij de dames werd mevrouw A. Bos-Boom winnares met Hilda ten Haaf en Gonda Ensing op de volgende plaatsen. Harry Koster pakte de zege bij de heren vóór Al- do de Spirt en Ger Villerius. Beste nieuweling werd bij de da mes mevrouw J. A. Roozemond en bij de heren Joe Hoare. De poedel prijs „Peen en juun" ging naar respectievelijk Bea van Nikkelen-Kuiper en J. Adama. Bij de meisjes ging de eerste prijs naar Annemarie Verschoore met Patricia Kort op de tweede en Jo- landa Kraayeveld op de derde plaats. Jordan Lems was het suk- sesvolst bij de jongens met Corsti- aan de Vries en Michel de Vlieger op de volgende plaatsen. Beste nieuweling werden Colette de Vries en Peter de Groene en de poedelprijs was voor respektieve- lijk Cathalijne Schotte en Alain Kouijzer. LISSE - Ajax heeft dinsdagavond een vriendschappelijke voetbalwed strijd tegen een combinatie-elftal van FC Lisse met 5-0 gewonnen. Voor de Amsterdammers scoorden Kieft (2x), Boeve, Schoenaker en Mölby. EAST RUTHERFORD - Johan Neeskens maakte een van de zeven doelpunten voor New York Cosmos in een vriendschappelijke wedstrijd te gen de Europese bekerhouder Ham burger SV. De uitslag werd 7-2. De Westduitsers namen twee keer de lei ding tegen de Amerikaanse „import". In de slotfase werden ze volkomen overspeeld. Puike triomf voor mixedteam TV Bru-Tèn MIDDELBURG - Het eerste mixed team van de Bru-Tèn uit Bruinisse heeft in Middelburg een overtuigen de 0-5 overwinning geboekt op het sterke MLTC. Diana en Peter Cop- poolse, de talentvolle tweeling, Stel la Vonk en Geert van Hengtel waren goed op dreef en hoefden zowel in de enkelspelen als de dubbelspelen geen enkele set in te leveren. Het tweede team speelde een ener- verden match tegen WIK uit Kerk- werve. De Bruse ploeg won met 3-2. Gerda Minnaar won het damesen kelspel van Joke Groeneveld, maar Han van de Doe trok->de zaak weer recht voor de Bruse ploeg door op tie break te winnan van Hans Minnaar. Het damesdubbelspel leverde weer een Kerkwerfse zege op via Gerda Minnaar en Maria van Strien. Lpes Vleugel en Joke Groeneveld waren net niet opgewassen. Hiermee was het Kerkwerfse kruid echter verschoten. In een drie setter trok het herendubbel Erik Korstanje en Frank Mous de winst naar zich toe tegen Hans Minnaar en Cees van de Berg. De beslissende mixeddubbel wer dgewonnen door Loes Vleugel en Erik Korstanje. Met 6-2 en 7-5 moesten Maria van Strien en Cees van de Berg hun meerdere er kennen. OOSTERLAND - Op haar terrein in Oosterland hield de LR en PC Bru een kringkonkoers voor louter B- kombinaties. Het gebeuren verliep mede door het goede weer en de pui ke organisatie probleemloos. Ook de publieke belangstelling was zeer aanvaardbaar. De juryleden me vrouw Henneman en de heer Van der Bijl hadden bepaald geen gemakke lijke middag, gezien het aantal dres- suurkombinaties (24) en de elf springruiters, die probeerden het door Jo de Wilde gebouwde parkoers zo mogelijk foutloos te nemen. Bij het springen paarden pakte Ge rard de Ruiter met Tennik van de or ganiserende vereniging de eerste plaats met een weigering en dus drie fouten en een voldoende voor stijl. Hij werd op de voet gevolgd door Frans de Vrieze met Maurits, die een springfout maakte, een erg goede prestatie voor deze Westelijk Schou- wen-kombinatie. Bij de pony's kwam er eveneens een Bru-zege uit de bus. Marjan Jumelet kwam met Romeo foutloos rond. Petra Remeeus van de Schouwse Ruiters was de eni ge die met Patrick een bres in de Bru- zegetocht kon slaan door de tweede plaats voor zich op te eisen. Irma Bo- lijn en Mary Zeeman - beiden Bru - werden respektievelijk derde en vierde. In de dressuur bij de pony's ging de zege naar Arianne Hanse met Liza van de Schouwse Ruiters. Zij skoor- de 126 punten en dit resultaat leverde haar het laatste resterende punt op om de volgende keer in de L-klasse te mogen starten. Klubgenote Renske Bergsma werd met Annabel en 120 punten tweede. Irma Bolijn kwam als derde met 117 punten uit de bus en nummer vier Johan Rentmeester skoorde 115 punten. Bij de paarden werd Ingeborg Jonker met Coura- geux vlot winnares. De Westelijk Schouwen-amazone noteerde 128 punten. Marjolein Geelhoed met Ro bin Hood van Bru en Frans de Vrieze met Maurits van Westelijk Schouwen haalden beide 122 punten binnen, voldoende om beide het recht te ver schaffen een volgende keer een L- proef af te leggen. Jeanet Kooman met Unica pakte met 120 punten nog net een winstpuntje mee. SOEST - Gerard Nijboer heeft woensdag in Soest voor 5000 toeschou wers een stratenloop over vijf mijlen (acht kilometer) gewonnen. De mara thonspecialist had voor die afstand 22 minuten en 52 seconden nodig. Hij had vier tellen voorsprong op Max van Wersch. Peter Russman werd derde. Bij de dames zegevierde Wilma Russ man in 28.24 min. BORAAS - Bert Wekema heeft de eerste etappe van de Open Ronde van Zweden gewonnen. De Groningse ama teur versloeg in de eindsprint zijn vluchtmakker, de Brit Chris Wreghitt Het tweetal had bijna een halve mi nuut voorsprong Regio-training- van start onder leiding van Theo Gorsse NIEUWERKERK - Op de tennisbanen van de TC Duiveland werd woens- gen bij de klubs. Spelers en st NIEUWERKERK - Op de tennisbanen van de TC Duiveland werd woens dagmiddag een start gemaakt van een opmerkelijk tennisprojekt op Schou wen-Duiveland. Onder leiding van trainer Theo Gorsse uit Kapelle begonnen twaalf zeer jeugdige eilandelijke tennissers en tennisters aan een regio trainingsstage. De leeftijden lopen uiteen van zeven tot negen jaar. „Het betekent voor deze kinderen een extra training, naast die ze al op de eigen klub krygen", legt Gorsse uit „De kinderen die hier staan zijn door hun eigen trainer op de klub geselekteerd, gewoon omdat ze iets hebben wat de andren niet hebben. Het zit hem daarbij voornamelijk in de handigheid, die ze hebben. Ze hebben stuk voor stuk al het inzicht van wat een bal zoal kan doen, als hij wordt geslagen. Over techniek wordt nog niet zozeer gesproken, maar dat kan natuurlijk ook niet Dat komt allemaal nog wel". Onmiskenbaar is het niveau op ten nisgebied de laatste paar jaar aardig gestegen, „maar", zo meent Theo Gorsse, „dat kan allemaal nog een heel stuk beter en dan zul je toch helemaal vanonder af moeten beginnen. Voor dat je kunt lopen, zul je eerst moeten staan. Zo is dat bij tennis ongeveer ook. Als de beginselen goed worden ge leerd, dan komt er kwalitatief ook veel beter tennis, tenminste by diegenen, die talent hebben en die er bijzonder veel voor over hebben om iets te berei ken, want het komt beslist niet aan waaien. Het houdt niet op met een paar uurtjes trainen, maar het is een proces van jaren, vooraleer het spel goed on der de knie is en zelfs dan blijft bij schaven pure noodzaak". Tennishal Het tennisgebeuren bleef tot nu toe voornamelijk in de wintermaanden hangen, dóódsimpel omdat Schouwen- Duiveland geen tennis-akkommodatie rijk was, die indoortennis mogelijk maakte. Daar komt bijna verandering Wanneer in het najaar de tennishal van sportkomplex Krayestein in Burgh-Haamstede klaar is, is de Schouwen-Duivelandse tennisser niet meer aangewezen op Kapelle of Goes, een barrière, die veelal als een te grote hinderpaal werd ervaren. „Dat biedt inderdaad de mogelyk- heid om het jaar rond met- vooral - de jeugd bezig te zijn", stelt Gorsse vast De Kapellenaar weet overigens drom mels goed waarover hij praat, want hij is in het bezit van een A/B licentie, de hoogste gradatie, die er is. Jörg Frank, Patrick Zwiers, Lianne de Looff, Winfred de Kreuk, Jan-Kees van de Stichel, Ingmar Coppoolse, Martijn bij de Vaate, Femke Clerx, Martine de Groene, Kenneth van Geer, Patricia Kort en Cisko Ansems de Vries blijven nu onder leiding van Theo Gorsse wekelijks extra trainen, hetgeen omstreeks de tweede helft van september zal uitmonden in voor- spelen voor de landelijke regio- en fasetraining, een onderdeel van het Landelijk Fasenplan van de Konink lijke Nederlandse Lawn Tennis Bond. Dit plan behelst een pirademidevor- mig opgebouwde niveauschifting, waarbij de absolute top uiteindelijk kan rekenen op een kontrakt van de KNLTB, waarmee de jeugdige talen ten hun kunnen ten toon gaan spreiden op internationale toernooien. Net als onder andere bij de turnsport krijgt dit selekte groepje te maken met een ten- nisinternaat, in dit geval in Geldrop. Kommuriikatic In het verleden was op Schouwen- Duiveland ook het gebrek aan goede tennis-akk'ommodatiés een hinden paal. „De meeste verenigingen wilden niet of nauwelijks een baan gedurende een korte periode beschikbaar stellen om de jeugd de extra scholing te geven. omdat men dan huiverig was dat de eigen leden niet voldoende aan hun trekken kwamen. Daar was misschien wel wat voor te zeggen, al is deze opstelling wel een- hinderpaal geweest in de vor ming Van jeugdtennissers", konsta- teertTheo Gorsse. „Er is gelukkig in beide verandering gekomen. De ak- kommodaties zy n groter en beter ge worden en de klubbesturen zijn de noodzaak van het van onderen af be geleiden van hun ledenbestand in gaan zien. Nu resteert nog de goede kommunikatie tussen de klubbestu ren en de trainers, die door de Ten- nisstichting Schouwen-Duiveland zyn aangesteld. Daar schort het ook nog wel wat aan. Men zou meersamen om de tafel moeten gaan zitten. Dat geldt ook voor de Technische Kommissies van de verenigingen". Willeke Kort, Jan en Kees van der Meulen en Corrie Roda zijn door de tennisstichting belast met de trainin gen bij de klubs. Spelers en speelsters, die in hun ogen boven de middenmaat uitsteken worden doorverwezen naar Theo Gorsse, die als hoofdtrainer fun geert Schouwen-Duiveland telt al een aantal goede jeugdtennissers, die van uit het faseplan zijn gekomen of daar nog inzitten. André Goedegebure, An gelina en René Geleynse, Ingeborg Reydon, Karin Steenstra, Marit van de Vet en Martine Verschoore zijn een aantal voorbeelden, die reeds aardig zijn doorgebroken of op het punt staan door te breken. Verlengstuk Het volgend jaar gaan de twaalf kin deren, die woensdagmiddag voor het eerst kennis maakten met de regiotrai ning in kompetitieverband spelen over heel Zeeland „Het is vreselijk belang rijk, dat de klubs de kinderen erg goed opvangen en als het ware een verleng stuk vormen van wat hier gebeurt De Tennisstichting Schouwen-Dui veland heeft de aanzet gegeven, maar ze kan het ook niet alleen. Er zal een brok ondersteuning moeten zijn van uit de verenigingen, anders snijdt het allemaal geen hout". De regiotrai ning voor kinderen vanaf zeven jaar werd zeer toegejuicht in het hele dis- trikt, maar het zal nu zaak zijn, dat iedereen, die op de een of andere manier bestuurlijk iets heeft in te brengen, ook enthousiast blijft, want goede tennisjeugd kweken vergt bij zonder veel tijd en geduld. Aan Theo Gorsse zal het zeker niet liggen. Het woord is nu aan de verenigingen. Theo Gorsse instrueert de zeer jeugdige tennistalentjes ook individueel. Op bovenstaande foto is de A/B-trainer bezig met Kenneth van Geer.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 6