Integrale dorpsplannen klaar voor gebruik JEUGD IN ZIERIKZEE KREEG EIGEN FIETSCROSSBAANTJE DE ZIERIKZEESCHE COURANT Ongeluk met één dode in Brouwershaven Medicijnen verloren Vrijdagmiddag officiële opening Ministerraad - informeel - lans Onderwijsgevende van 59 jaar kan met VUT Samenwerking 5 dorpen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Hoorzitting Afscheid gemeentesekretaris Meevaller Waterschap Mini-talenten Veel bewoners maakten gebruik van de Het afscheid van de gemeentesekretaris Het Waterschap Schouwen-Duiveland Hoofdtrainer Theo Gorsse startte op de ba- hoorzitting om hun mening te spuien over van Middenschouwen, de heer L. F. van heeft een financiële meevaller van ruim nen van de TC Duiveland een regiotraining het bestemmingsplan „Binnenstad-Zuid- Wijck, in de Putmeet te Scharendijke, trok twee ton; het geld wordt gereserveerd voor met twaalf zeer jeugdige tennistalenten. West" in Zierikzee. (Pag. 3) veel belangstellenden. (Pag. 4) toekomstige uitgaven. (Pag. 9) (Pag. 6) DONDERDAG 16 JUNI 1983 139ste jaargang Nr. 23339 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 18891 Een plan is slecht, als het niet gewijzigd kan worden. Publilius Syrus NOORDWELLE - De uitvoering van het projekt Integrale Dorpenplannen, waaraan deelnemen de dorpen Zonnemaire, Serooskerke, Noordwelle, Sirjansland en Anna-Jaeobapolder, kan worden voortgezet, dankzij sub sidies van het ministerie van V.RO.M. Dit ministerie stelt een subsidie beschikbaar van f 31.000,- voor de gemaakte kosten tot nu toe en verder ontvangt iedere deelnemende kern f 12.500,- voor de voorbereiding van de uitvoering van de projekten. In totaal komt dat neer op f 62.500,-. Dit vertelde Johan Marinissen dinsdagmiddag in het dorps huis van Noordwelle, namens het ministerie van Volks huisvesting. Tydens deze bijeenkomst werden de dorpsplannen door de interge meentelijke projektgroep aangebo den aan de burgemeesters van de deelnemende gemeenten. BROUWERSHAVEN - Bij een er nstig ongeluk op de Schouwsedijk tussen Den Osse en Brouwershaven is in de nacht van dinsdag op woens dag de 18-jarige militair M. J. Krikke uit Brouwershaven om het leven ge komen. De bestuurder, de 20-jarige militair J. S. Z. uit Brouwershaven raakte door onbekende oorzaak van ""'vveg'afrDrwageïf-vröö'g'óvér dé lager gelegen Heernisseweg heen de sloot in. Krikke werd op slag gedood. Z. zag nog kans om hulp te halen, maar werd later opgenomen in het Zweed se Rode Kruisziekenhuis. De auto raakte totaal vernield. Na een eerste onderzoek door de Rijkspolitie Schouwen-Duiveland heeft de Ko ninklijke Marechaussee de zaak overgenomen. BURG-HAAMSTEDE - Woens dagmiddag (13.30 uur) verloor een dame die onderweg was van het Rooiedal naar de Langeweg haar tabletten tegen hoge bloeddruk. De medicijnen had ze zojuist opge haald, het is een strip van 9V2 ta blet. merk MINIPRES. Vooral voor kinderen is innemen levens gevaarlijk. Degene die de tablet ten vindt wordt verzocht kontakt op te nemen met de plaatselijke politie. Door middel van dit projekt wordt geprobeerd de problemen in de kleine kernen gezamenlijk aan te pakken. Voordat de plannen konden worden gepresenteerd werden plaatselijke projektgroepen (voor ieder dorp één) in het leven geroepen die intensief bij "de planvorming betrokken zijn ge weest Tijdens de bijeenkomst in Noord welle sprak allereerst de heer T. A. Vogel namens de overkoepelende in tergemeentelijke projektgroep. Kleinschalig is een tijd geweest waarin.aljeen naar het 'grootschalige werd gekeken Gelukkig is de wijzer inmiddels naar de andere kant geslagen en is er weer aandacht voor het kleinschalige watje hier in de dorpen nog vindt Men pleit voor nieuwe woningen, het behoud van de school, betere voorzieningen, maar het ontbrak tot nu toe aan een samenhang tussen het oplossen van de gezamenlijke problemen. Ten slotte kunnen vijf dorpen samen meer tot stand brengen dan ieder dorp afzon derlijk, aldus de heer Vogel. Hij vertelde dat het overigens nog wel even duurde voordal de deelne mende gemeenten „op één lyn za ten", zodat men aan de slag kon gaan. Dat is ook de reden dat de rapporten niet op 1 april klaar waren, zoals dat was gepland. „Nu de voorbereidingsfase is afge rond, is het de kunst om de rapporten niet in de kast te laten liggen; er moet daadwerkelijk mee gewerkt worden. Dat is ten slotte het doel van dit pro jekt", aldus Vogel die hierna de rap porten aan de burgemeesters uitreikte. Belangstelling Vervolgens sprak de heer J. Deïst namens het Kleine Kernen Experi ment „Nu de rapporten op tafel liggen, dient het werk zich aan. De uitvoering van het projekt is nu een zaak van de gemeente en met name ook van de bevolking geworden. Inmiddels is al bewezen dat de inwoners van de deel nemende dorpen veel belangstelling hebben getoond voor hetintegrale dor penplan. Nu de uitvoeringsfase is aan gebroken, zal ook spoedig moeten wor den uitgekeken naar een coördinator". 'Ooft de Heer Mar/nissen was van mening dat een gezamenlijke coördi nator een stap in de richting kan zijn van een volledig integrale benade ring van de kleine kernen problema tiek. „Een goede belangenbeharti De heer T. A. Vogel overhandigt het dorpsplan Serooskerke aan burgemeester J. L. Niemantsverdriet-Leenheer van de gemeente Westerschouwen. ging kan dan ook plaatsvinden naar ondermeer de provincie of de ryfts- overheid toe". „Er is een mijlpaal bereikt Vanmid dag mag er even worden uitgerust Het eigenlijke werk moet echter nog begin nen: de uitvoering van de projekten. Er zijn meer kleine kernen die aandacht Vergen. De opgedane'ervanngén* van dit experiment zullen dan ook als voor beeld dienen voor andere gemeenten", aldus Marinissen. Hij wenste de ge meenten veel sterkte toe in het ver volgproces. ZIERIKZEE - Lange tijd moest er gewacht worden, voordat eindelijk met de aanleg van een fietscrossbaantje aan de Levensstrijdweg in Poortambacht kon worden begonnen. Door de vele regenval in het voorjaar was de grond veel te nat geworden om met een shovel te gaan bewerken. Jammer voor de jeugd, want de gemeente had een perceeltje grond beschikbaar gesteld en enkele ouders waren bereid te helpen bij de aanleg van het fietscrossbaantje. Bovendien had rijwielhandelaar Hese zich ais sponsor aangemeld. De jeugdige fietscrossers zullen dan ook met ongeduld hebben gewacht op het moment, dat de shovel kon worden ingezet. Maandag en dinsdag kon een shovel worden ingezet om een perceeltje grond aan de Levensstrijdweg te bewerken voor de aanleg van een fietscrossbaantje. Het karwei bleek snel geklaard. Vrijdagmiddag om vier uur zal de officiële opening van dit crossterrein plaatsvinden. Maandag was dat moment daar en in twee dagen tijd kon het crossbaantje worden gerealiseerd. Toen de shovel met zijn werk gereed was, bleek het voorshands namelijk niet meer nodig een groot aantal autobanden in te gra ven. De beschermende heuveltjes rondom waren reeds gekreëerd, even als de nivo-verschillen op de baan zelf. Werkgroepje Riet en Gerrie Blankert, ouders van één der jongens, die het eerste initia tief tot de aanleg van een fietscross baantje namen, hebben zich van het begin af sterk gemaakt voor deze voor ziening voor de jeugd. Zij wisten te komen tot de vorming van een werk groepje met nog enkele ouders, zodat goed overleg gevoerd kon worden met het gemeentebestuur en een paar vol wassenen een oogje in het zeil konden houden bij de verdere uitwerking van de plannen. Het echtpaar Blankert is dan ook zeer verheugd, dat vrij dagmiddag om 16.00 uur de officiële opening van dit fietscrossbaantje kan plaatsvinden. Dat gaat gebeuren in aanwezigheid van de wethouder van jeugd- en jon gerenwerk, de heer P. de Rijke. Overigens zou de werkgroep best nog wat vrijwilligers kunnen gebrui ken, die bereid zijn wat toezicht te houden rond de fietscrossbaan. Het is immers niet de bedoeling, dat het ter- reintje ook met brommers zal worden bereden. Dat is, volgens de betrok kenen, zeer gevaarlijk en er kan bo vendien schade aan het terrein door worden aangericht Men hoopt der- halve op spontane reakties van men sen, die bereid zijn daar enige kontrole op te houden. Mevrouw Blankert schrijft de snelle totstandkoming van de fietscrossbaan ook voor een deel toe aan de fijne hulp van de heer J. J. Doeswijk, hoofd Plant soenendienst in Zierikzee. PARIJS - De Club van Parijs, een groep westerse industrielanden die hun hulpverlening aan de ontwikke lingslanden coördineren, heeft India voor zijn begrotingsjaar 1983/84 3,6 miljard dollar toegezegd, iets minder dan voor het lopende begrotingsjaar ftot eind juni) ZIERIKZEE - Het jaar lijkse gezellig samenzijn van de ministerraad voert dit gezelschap zaterdag 18 juni naar de Oosterschelde- werken. Het betreft een puur informeel be zoek, maar voor minister N. Smit- Kroes van Waterstaat toch belang rijk, omdat eind deze maand het der tiende voortgangsrapport van de Oosterscheldewerken in de minister raad wordt behandeld. Dit rapport zal enkele weken later worden uitge bracht. Ministers, staatssecretarissen en echtgenote(s) arriveren tegen elf uur op het werkeiland „Neeltje Jans", waar mevrouw Smit een welkomst woord zal spreken in het gebouw van Rijkswaterstaat. Ir. H. Engel, hoofd van de Deltadienst, en ir. Tj. Visser, projectleider stormvloedkering voor Rijkswaterstaat, zullen inleidingen houden. Na de lunch zal het gezelschap ver deeld in groepjes de Oosterschelde werken bekijken en onder andere de Ostrea en Cardium bezoeken. Het programma wordt besloten met thee drinken. Ongeveer half vier is dit in formele bezoek ten einde en vertrekt het gezelschap naar Wassenaar waar de verdere dag wordt doorgebracht. SAN JOSE GUAYABAL/EL SALr VADOR - Straaljagers van de Salva doraanse luchtmacht hebben woens dag bij de herovering van het boeren dorp San Jose Guayabal op 42 kilo meter ten noordoosten van San Sal vador, drie slapende kinderen ge dood. Hun huis werd getroffen door een raket die een der vliegtuigen op vermeende guerrilleros afschoot, al dus inwoners. DEN HAAG - Wie in het onderwijs werkt en dit jaar 59 jaar wordt of is geworden of al ouders is, kan per 1 augustus vervroegd uittreden. Hij behoudt tachtig procent van zijn sa laris. De helft van de tijd tot het 65ste jaar zal nog meetellen voor de ophouw van het pensioen. Hierover hebben de ambtenaren- centrales onderwijsvakbonden woensdag overeenstemming berekt met minister Deetman van onderwijs en wetenschappen. De regeling geldt voor een keer. De onderwijsgevenden betalen haar zelf uit de niet toegekend prijscompensa tie, in ruil waarvoor ambtenaren al drie verlofdagen extra hebben toege zegd gekregen. Dit nummer bestaat uit 14 pagina's. 811.7* Verwachting tot vrijdagavond: Droog Zonnige perioden en droog; mini mumtemperatuur omstreeks 7 gra den en middagtemperatuur ongeveer 16 graden; matige noordwestelijke wind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 20 juni. Zaterdag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 9 gr. Middagtemp.: 17 gr. Windkracht: noord 4 Zondag: Zonnig Kans op neerslag: 10%. Min.temp.: 10 gr. Middagtemp.: 19 gr. Windkracht: noordoost 3 Maandag: Kans op neerslag: 10%. Min.temp.: 11 gr. Middagtemp.: 21 gr. Windkracht: noordoost 3 ZON- EN MAANSTANDEN 17 juni Zon op 5.19, onder 22.03 Maan op 12.52, onder 2.09 Eerste Kwartier: 17 juni (21.46) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 17 juni 9.06 21.08 2.26 14.42 Doodtij: 20 juni HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het weer blijft nog even aan de koele kant. Op de oostflank van een hogedrukgebied boven Enge land wordt ook morgen nog lucht aangevoerd die van oorsprong tame lijk koud is. De middagtemperatuur komt dan ook weer niet veel hoger dan ongeveer 16 graden. Het is daar bij wel tamelijk zonnig en droog. De noordwestelijke wind is matig, kracht vier, maar vannacht is er in het binnenland weinig wind. De tem peratuur kan daarbij tegen de och tend op sommige plaatsen tot een graad of vijf dalen. Vlak aan zee wordt het minder koud. De mini mumtemperatuur ligt daar rond de 10 graden. In de ons omringende landen is het weer hetzelfde als bij ons. Voor grote warmte, met temperaturen boven de 25 graden, moet men naar het gebied ten zuiden van de Alpen en naar Spanje. Ook in Finland is het nog ta melijk zomers met middagtempcra- turen van ruim 20 graden, maar daar treedt de komende dagen enige af koeling in. NEW YORK - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties heeft woensdag het mandaat van de VN- vredesmacht op Cyprus opnieuw eenstemmig met een half jaar ver lengd.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 1