W Schouwen-Duivelandse A-junioren spelen ondergeschikte rol op sterk bezet toernooi VV Flakkee Hennie Kuiper niet naar Ronde van Frankrijk door faillissement van sponsor Tonnenmagazijn ideaal klubgebouw voor WSV Brouwershaven irVv. RVVH in laatste finaleminuut voorbij Flakkee: 2-1 Bloedbad in Stadion Catania 8 MIDDELHARNIS - De drie Schouwen-Duivelandse A- juniorenploegen, die zaterdag deelnamen aan het vierde jaarlijkse toernooi van de VV Flakkee op het Middelhar- nisser sportpark Van Pallandt, hebben zich tevreden moeten stellen met een zeer ondergeschikte rol. De te lichte ploegen van SKNWK en Brouwershaven moesten het stellen zonder een enkel toernooipunt en de toch wel wat teleurstellende formatie van Bruse Boys kwam uit op drie punten, waarbij onder andere een zege op SKNWK, als was de 2-1 allesbehalve sterk. Toernooiwin- naar werd het Ridderkerkse RVVH. De ploeg won in de finale door een fraaie treffer in de slotminuut met 2-1 van de verrassend optredende organiserende vereniging VV Flakkee. Velo uit Wateringen eindigde derde door de in de kleine finale met 5-1 voorbij het Utrechtse Desto te wandelen. Opmerkelijk was overigens de voortreffelij ke organisatie door de jeugdkommissie van Flakkee on der leiding van voorzitter Adrie Kievit. Amper 24 uur voor de start van het toernooi kon de officiële program matic pas worden opgemaakt door het terugtrekken van een ploeg. SKNWK kompleteerde het toernooi toen. In totaal kwamen tien A-junioren- ploegen aan het vertrek, verdeeld over twee poules van vijf, die eerst een halve kompetitie afwerkten, waarna de nummers een en twee om de eindklasseringen een tot en met vier speelden. Het gehalte van de ploegen was van een uitstekend ni veau en het door de mand vallen van de Schouwen-Duivelandse ploegen was dan ook eigenlijk nauwelijks op merkelijk. Ploegen als Desto uit Utrecht, Velo uit Wateringen, RVVH derlinge ontmoeting was waarschijn lijk het sportieve hoogtepunt van het hele toernooi. Voortdurend was er een wisselend wedstrijdbeeld. Na dertig minuten zinderend voetbal haalde Velo het benodigde ge lijkspel, maar het had daarvoor be paald Vrouwe Fortuna terdege op zijn hand: 4-4. Brouwershaven eindi ge puntloos, maar was tegen FIOS dicht bij minimaal een punt, maar verloor uiteindelijk onfortuinlijk met 3-2. Ook tegen De Zwervers kon- Spelmoment uit de wedstrijd tus Brouwershaven. en de latere toernooiwinnaar RVVH en uit Ridderkerk, De Zwervers uit Rot terdam en de organiserende vereni ging Flakkee oogden als senioren- ploegen en juist daar moesten SKNWK en Brouwershaven het ter dege afleggen. Sportieve plicht In poule A verloor SKNWK al zijn wedstrijden. In de openings wedstrijd kreeg de veel te jeugdige formatie met 4-0 klop van Stellen dam en ook tegen Desto en Flakkee kwamen er geen Nieuwerkerkse tref fers. Beide ontmoetingen eindigden in 2-0. In de slotwedstrijd tegen Bruse Boys kwam er wel een Nieuwerkerk se treffer, maar daarvoor waren de Bruënaren al op 2-0 gekomen, waar door de totaalskore toch op nul bleef voor SKNWK. Slechts een paar Nieu werkerkse spelers konden zich de ge lijke noemen aan hun tegenstanders, maar dat mag voor de ploeg met bij na stuk voor stuk B- en C-junioren geen schande genoemd worden. De ploeg vervulde zijn sportieve plicht uitstekend. Bruse Boys verloor in zijn eerste wedstrijd met 2-0 van Flakkee om vervolgens met 2-2 gelijk te spelen te gen Desto. Ronduit spektakulair was ontmoeting tegen Stellendam. In een doelpuntrijk duel moest de Bruse ploeg echter met 5-3 zijn meedere er- kenne. De 2-1 zege op SKNWK zorgde ervoor dat de Boys nog net geen laatste werden in hun poule. Poule winnaar werd Flakkee met zeven punten, een meer dan Desto, hetgeen dan nog een verdienste van Bruse Boys genoemd mag worden door het 2-2 gelijke spel tegen de Utrechtena ren. Het onderling duel tussen Flak kee en Desto was ongemeen span nend, maar doelpunten kwamen er niet, waardoor Flakkee ongeslagen poulewinnaar werd, omdat de overi ge drie wedstrijden overwinningen opleverden: 2-0 tegen Bruse Boys en SKNWK en een benauwde 1-0 zege op Stellendam. Brouwershaven In de B-poule was er geen kruid ge wassen tegen de suprematie van RVVH uit Ridderkerk. De Ridder kerkers wonnen alle vier de wedstrijden: 1-0 tegen Velo, 2-0 tegen FIOS uit Achthuizen, 3-1 tegen De Zwervers en 5-0 tegen het hardwer kende Brouwershaven. De ploeg zet te alle tegenstanders op minimaal drie punten. Het Wateringse Velo was uiteinde lijk wat fortuinlijker dan de Rotter dammers van De Zwervers. De on- Herman Knop skoort het tweede Bruse doelpunt tegen SKNWK. Doelman Er ik Sanders is kansloos. den de jeugdige Brouwenaren het lange tijd volhouden, maar de grote-, re routine van de Rotterdammers gaf uiteindelijk toch de doorslag: 2-1. In de strijd om de derde plaats liet Velo weinig heel van de aspiraties van het uitgebluste Desto. Via een 1-2 ruststand werd het uiteindelijk 5-1 voor de Westlanders. Velo is overi gens een van de grootste verenigin gen van Nederland met ruim vijftig jeugdelftallen in kompetitiever- band, hetgeen het samenstellen van een goed A-juiorenteam een stuk ver gemakkelijkt. Hetzelfde geldt in gro te lijnen ook voor RVVH uit Ridder kerk, ook al zo'n vereniging met bij zonder veel jeugd. De Ridderkerkse vereniging lijkt momenteel pro bleemloos drie gelijkwaardige A- juniorenteams op de been te kunnen brengen. In dat licht bezien mag de prestatie van VV Flakkee in de fina le van het eigen toernooi ronduit groots genoemd worden. Flakkee nam zelfs een voorsprong, maar werd enkele minuten later achterhaald. Toen iedereen al op de beslissende strafschoppen rekende viel voor Flakkee de onluisterende beslissing ten voordele van RVVH. Een hoek schop werd met een fraaie snoekduik vanaf een meter of twaalf achter de Flakkeese doelman gekopt, waar door de beslissing er toch nog eerder was, dan de thuisploeg had gehoopt. De uitslagen van het vierde VV Flakkee-jeugdtoernooi op een rij: Poule A: Stellendam-SKNWK 4-0; Flakkee-Bruse Boys 2-0; Desto SKWN 2-0; Stellendam-Fiakkee 0-1; Bruse Boys-Desto 2-2; SKNWK-Flak- kee 0-2; Bruse Boys-Stellendam 3-5; Flakkee-Desto 0-0; SKNWK-Bruse Boys 1-2; Desto-Stellendam 3-1. Eindstand: Flakkee 4 3 1 0 5- 0 7 Desto 4 2 2 0 7- 3 6 Stellendam 4 2 0 2 10- 7 4 Bruse Boys 4 112 7-10 3 SKNWK 4 0 0 4 1-10 0 Poule B: FIOS-RVVH 0-2; De Zwervers-Brouwershaven 2-1; Velo- RVVH 0-1; FIOS-De Zwervers 2-2; Brouwershaven-Velo 0-4; RVVH-De Zwervers 3-1; Brouwershaven-FIOS 2-3; De Zwervers-Velo 4-4; RVVH- Brouwershaven 5-0; Velo-FIOS 1-0. RVVH 4 4 0 0 11- 1 8 Velo 4 2 11 9-5 5 De Zwervers 4 12 1 9-10 4 FIOS 4 112 5-7 3 Brouwershaven 4 0 0 4 3-14 0 Finale op de derde plaats: Desto- Velo 1-5; Finale om de toernooizege: Flakkee-RVVH 1-2. QUITO Na het besluit van Chili de organisatie van de Panamerikaanse spelen van 1987 terug te geven, heeft „eerste reserve" Ecuador gezegd het evenement te willen en kunnen organi- Louter Post-zeges in Nederlandse kriteriums ZIERIKZEE - Het afgelopen week einde werden in Nederland drie kri teriums voor profrenners verreden. In alle gevallen gingen de bloemen naar renners uit de ploeg van Peter Post, hetgeen aantoont dat de Ra- leigh-equipe met name in de wed strijden rondom de kerktoren het ge beuren nog kompleet regeert Vrijdagavond werd de Nacht van Hengelo verreden, een wedstrijd over 100 kilometer. Jan Raas toonde zich de snelste van een kopgroepje van vier. Jos Lammertink, Hennie Kuiper en Gerard Veldscholten moesten hun meerdere erkennen in de ex-wereld- kampioen. Op 25 sekonden won Henk Lubberding de sprint van het restant van de groep. Zaterdag boek Johan Lammerts zijn eerste zege als broodrijder. On de rook van zijn woonplaats Roosendaal won Lammerts de profronde van Oud-Gas- tel Hij sprintte naar de zege uit een kopgroep van zes. Leo van Vliet Phil Anderson, Gerrie van Gerwen, Ad Tak en Jan Raas moesten Lammerts laten voorgaan. Jan Jonkers won op 15 se konden de sprint van de groep. Zondag werd het kriteriumcirkus voortgezet in Voerendaal in Limburg. Dit keer was de Belg in Nederlandse dienst Ludo Peeters de snelste voor Steven Rooks, René Koppert en Peter Winnen. Gerard Veldscholten verllor 24 sekonden en de rest van het renners- veld moest minimaal een volle minuut prijsgeven. Jos Schipper werd achtste op 1.39 en Jan Raas tiende op 2.10. Een paar venijnige klimmetjes fungeerden als scherprechter. MADRID - Uli Stielike zal voorlopig niet terugkeren in de Duitse Bundes- liga De 28-jarige middenvelder heeft voor twee jaar bijgetekend bij Real Madrid. Stielike toonde zich erg opge lucht over de nieuwe verbintenis. Hij ontkende kontakten te hebben gehad met Westduitse klubs, waaronder Mi- chels FC Köln, en verklaarde, dat al leen AC Milan belangstelling had ge toond. Jacolies van Gastel ROTTERDAM - Tijdens een door Atletiekvereniging PAC in Rotter dam georganiseerde avondwedstrijd heeft Delta Sport-atlete Jacolies van Gastel enkele redelijke prestaties ge leverd. Bij het kogelstoten kwam zij tot een verste afstand van 10.22 meter, terwijl het verspringen haar tot 5.22 meter bracht. Op de 200 meter liet zij 26,2 sek. afdrukken. CATANIA - Een suppoost in het stadion van Catania op Sicilië heeft zondag voor het begin van de wedstrijd Catania-Perugia voor de Italiaanse tweede divisie met een jachtgeweer het vuur geopend op het publiek. Een toeschouwer werd ge dood, vijfentwintig raakten gewond, van wie twee levensgevaarlijk. On der het publiek ontstond paniek, waardoor nog meer gewonden vie len. De dader werd gearresteerd. De 54-jarige man verklaarde, dat hij met schieten begon toen enkele voetbal fans zijn bij het stadion gebouwde huis met stenen bekogelden. Hij toen onmiddellijk naar zijn automatisch jachtgeweer gegrepen en op de boos doeners geschoten. Kompetitie A/B-meisjes ROOSENDAAL - De A/B-meisjes- ploeg van Delta Sport moest ook haar tweede kompetitiewedstrijd met te weinig atletes afwerken. Op het Red- band-sportpark in Roosendaal kwam de uit Marjolein Kort, Annemieke Goedhart, Margreet den Boer en Na- tasja Bakker uit op 5068 punten, ruim driehonderd meer dan in de eerste wedstrijd. Annemieke Goedhart kwam tot de hoogste klassering met een tweede plaats op het kogelstoten met een verste poging van 9.43 meter. Een derde plaats behaalde Margreet den Boer op het hoogspringen met 1.50 meter en Marjolein Kort werd vierde bij het diskuswerpen met 24.84 meter. Bij het speerwerpen werd zij met 23.86 meter zevende, eenzelfde positie die Natasja Bakker haalde op de 100 me ter in 13.90 sek. Op de 400 meter noteerde zij 73.00 sek. als achtste. Op de 800 meter kwam Margreet den Boer uit op 2.56,3 min. De 4 x 100 meter leverde Delta Sport een tijd van 55,80 sek. op. MIERLO - De kersenronde, een B- klassieker voor amateurs, werd zater dag gewonnen door John Ackermans uit Vlijmen. RIJEKA - De Zwitserse motorcou reur Rolf Ruetimann is bij de weg races om de Grote Prijs van Joegosla vië levensgevaarlijk gewond geraakt De onervaren rijder raakte in de slot fase van de 125 cc-wedstrijd tegen de vangrail. Volgens ooggetuigen kwam de 26-jarige Ruetimann klem te zitten tussen de rail en de grond. De Zwitser moest uitgegraven worden. Hij werd met zware verwondingen aan het hoofd en verschillende frakturen naar het ziekenhuis van Rijeka vervoerd. De Zwitser overleed zondagavond aan zijn verwondingen. OOSTROZEBEKE - De Ronde van Frankrijk 1983 zal het moeten stellen zonder een van de kleurrijkste figuren, die het cirkus van Felix Lévitan, de laatste jaren kende: Hennie Kuiper. Door financiële perikelen van sponsor Aernoudt zal de naar de Meubelgigant genoemde ploeg van ploegleider Fred de Bruyne verstek moeten laten gaan. Een failissement hangt de sponsor als een zwaard van Damocles boven het hoofd. Aernoudt weigert daarom het in schrijfgeld naar de organisatoren in Parijs over te maken en de overige kosten voor zijn rekening te nemen. Het deelnemen en uitrijden van de Tour kost een formatie alles bij elkaar ongeveer tweehonderdduizend gulden. Een tour zon der Hennie Kuiper, Adrie van der Poel, Henri Manders en Frits van Bindsber- gen derhalve. binnen te krijgen om de voornaamste schuldeisers nog enige genoegdoe ning te verstrekken. Aernoudt gaf De Bruyne het advies mee voor de ronde van Frankrijk een gelegen heidssponsor te zoeken. De ex-televi- sie-kommentator liet evenwel weten hier totaal niets voor te voelen. ,,Ik ben het beu, ik doe geen moeite meer", stelde De Bruyne ont goocheld. „Als zich iemand bij mij meldt, die het inschrijfgeld betaalt, dan gaan we naar de Tour, anders blijven we gewoon thuis". De Bruyne verklaarde ook nog, dat hij zijn pogingen om de volledige ploeg bij een andere sponsor onder dak te brengen voor het volgende sei zoen, heeft gestaakt. „Ook daar heb ik geen zin meer in, nu twee van mijn betere renners (Kuipers en Van der Poel, - red.) zich hebben aangesloten bij de nieuwe ploeg van Jan Raas". Hennie Kuiper, Olympisch kampi oen in 1972, wereldkampioen in 1975, winnaar van de klassiekers Ronde van Vlaanderen, Ronde van Lombar- dije en dit jaar Parijs-Roubaix, ver wierf zijn grootste populariteit in de Ronde van Frankrijk. Zijn aanvals drift werd alom gewaardeerd. Kui per startte sinds 1975 onafgebroken in de zwaarste wedstrijd van het jaar. Hij won drie etappes en eindig de in Parijs twee keer tweede. Sponsor Aernoudt deelde een en ander zondag mee aan zijn ploeglei der Fred de Bruyne. De meubelhan delaar uit Oostrozebeke is vlak voor het weekeinde begonnen met een gi gantische en komplete uitverkoop om op korte termijn nog wat gelden BROUWERSHAVEN - Zoals het een zichzelf respekterende klub betaamt heeft natuurlijk ook Watersportvereniging Brouwershaven een eigen klubhuis. In het geval van de Brouwse Watersport vereniging is het bovendien niet zo maar een klub huis. De vereniging is gevestigd op de bovenverdie ping van het Tonnenmagazijn aan het eind van de Haven Noordzijde. Het huidige Tonnenmagazijn da teert uit 1882 en is 62 x 11 meter in omtrek. Door het afsluiten van het Brouwershavense Gat aan het be gin van de jaren zeventig werd het Tonnenmagazijn als zodanig overbodig en verbouwd tot de huidige situatie met op de benedenverdieping een feestzaal en op de bovenverdieping ruimten voor enkele sportverenigingen, zoals banen voor handboog- schieten en het klubgebouw van de watersportvere niging. Het Tonnenmagazijn, zoals het er nu bijstaat. u Voor de betonning van het Brouwershavense Gat werd in 1830 Tholenaar Cornelis Braam aangesteld als tonnenlegger. Hij viste rond Schouwen met een hoogaars onder andere op garna len. Hij vestigde zich in Brou wershaven en als tonnenmagazijn werd het gebouw Havenhoek Baanslop ingericht. De tonnen, die in het gebouw stonden op geslagen, moesten twee keer per jaar worden verschoond, dat wil zeggen ontdaan van wier en pok ken om daarna opnieuw geverfd te kunnen worden. Nieuw gebouw De hoogaars werd vervangen door een schokker en Braam werd opgevolgd door zijn zoon Marinus en kleinzoon Cornelis. In 1882 werd het nieuwe, huidi ge Tonnenmagazijn gebouwd. In 1912 werd een andere Marinus Braam tonnenlegger cn zijn zoon Willem werd in 1914 zijn knecht. Vanaf 1929 is het werk op het wa ter verricht door de motorschepen van Beekman uit Bruinisse cn Visser uit Willemstad. Marinus Braam werd toen tot 1942 belast met magazijnbeheer en onder houdswerkzaamheden, waarna zijn zoon deze werkzaamheden uitvoerde van 1942 tot 1969. Toen het Tonnenmagazijn als zodanig overbodig werd, werden de werkzaamheden overgeheveld naar Hellevoetsluis. Het gebouw werd door de gemeente Brouwers haven overgenomen van het Rijk. Toen het gebouw nog in de oude staat was, hield de Watersportve reniging Brouwershaven er van tijd tot tijd een gezellige bijeen komst, maar de vergaderingen werden in die periode nog gehou den in Hotel Jacob Cats. De enige echte eigen akkommodatie die de vereniging in die tijd had was het gebouwtje van de jeugdafdeling 't Roefje. Nadat het gebouw in 1978 was herbouwd vestigde de WSy Brouwershaven zich boven de in gang. Eigen bestuur Tijdens de Wereldkampioer schappen in de Cadetklasse in au gustus huurt de WSV Brouwers haven het hele Tonnenmagazijn.' In de grote zaal kunnen zeilers en aanhang de avonden doorbren gen voor een natje en droogje ie gebruiken, terwijl er ook video beelden vertoond zullen worden van wat zich op de voorgaande da gen allemaal heeft afgespeeld. In het eigenlijke klubgebouw wor den de wedstrijdbesprekingen en de vergaderingen gehouden. Sinds kort heeft WSV Brouwers haven het klubgebouw overigens in eigen beheer. Hiervoor worden intern momenteel de nodige ver anderingen aangebracht, zoals het inrichten van een komplete keu ken met volledige outillage.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 8