Lionsclubs bekostigen aanschaf vakantiewoning voor gehandicapten Nieuw onderkomen Sociale Dienst officieel geopend DE ZIERIKZEESCHE COURANT Daders inbraken aangehouden Benzine en diesel duurder Politie Goes in aktie tegen illegale kampeerders Door oud-voorzitter C. Bij de Vaate STAAT DER NEDERLANDEN 9LENING 1983 PER 198-7/199Ü S Uj r jy^q Zk l<"fl - r- f> jf Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dorpsplannen Uitwisseling SKNWK-toernooi NKK-wedstrijden MAANDAG 13 JUNI 1983 139ste jaargang Nr. 23334 De integrale dorpsplannen voor de dorps- Schoolkinderen uit Almere bezochten de Het Rotterdamse Transvalia werd winnaar De Watersportvereniging Brouwershaven kernen van Serooskerke, Noordwelle, Sir- jansland en Zonnemaire naderen hun afron ding. (pag. 3) veehouderij van de familie De Bakker te Van het SKNWK-toernooi, dat zaterdag organiseerde het afgelopen weekeinde het Scharendijke. (Pag. 3) werd afgewerkt. Dulveland verloor het slot- eerste NKK-Grevelingenweekeinde met duel met 1-0. (pag. 6) dubbele winst voor de Ariba Grande. (Pag. WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1869) De diensten, die niet betaald worden, zijn het duurst. Boyer Op recreatieterrein van Aquadelta in Bruinisse BRUINISSE - De gezamenlijke Lionsclubs van Schou- wen-Duiveland, Goeree-Overflakkee en de Hoekse Waard droegen vrijdag tijdens een officiële bijeenkomst in het Dorpshuis van Bruinisse een vakantiewoning op het recreatieterrein van Aquadelta in Bruinisse over aan de Stichting Vakantiewoning voor Gehandicapten te Middelharnis. Deze vakantiewoning hebben de Lions clubs van Schouwen-Duiveland en de Hoekse Waard me de gekocht van gelden, die bijeen werden gebracht door het organiseren van tal van aktiviteiten. Het onderbren gen van de vakantiewoning in de genoemde Stichting be tekent dat deze Stichting, ontstaan uit de Lionsclub Goeree-Overflakkee, thans beschikt over drie van deze vakantiewoningen, die geheel zijn ingericht voor het ge bruik door gehandicapten. ZIERIKZEE - Drie inbraken in de Rijksscholengemeenschap en twee inbraken in de kantine van s.v. Drei- schorzijn opgelost. Vijf jeugdigen uit Zie-phkzeov-4r> leeftijd van dertien tot vijftien jaar zijn zaterdag door de Rijkspolitie uit Zierikzee aangehou den. De vijf jongelui krijgen een proces-verbaal en moeten voorko men bij de rechter. ROTTERDAM - Met ingang van maandag gaan de prijzen van benzine en dieselolie opnieuw omhoog. De oliemaatschappijen en de vrije- pomphouders hebben vrijdagmiddag meegedeeld dat zowel superbenzine, normale benzine als dieselolie twee cent per liter duurder worden. De prijsverhoging heeft vooral te maken met het nog verder aantrekken van de dollarkoers begin deze week. Bij de zelftankstations gaat een li ter superbenzine maandag 171,1 cent kosten, een liter normale benzine 165,6 cent en een liter diesel 112,6 cent. De totale aanschaffingskosten van de woning bedragen zo'n honderd zestigduizend gulden, waarvan beide clubs, met de Stichting Vakantiewo ning voor Gehandicapten, ieder on geveer een derde deel hebben bijeen gebracht. De bijeenkomst in Bruinisse begon omsteeks vijf uur 's middags met een bezichtiging van de (reeds in gebruik zijnde) woning; met een busje wer den bij toerbeurt een aantal Lions met echtgenote's vervoerd naar het l .rr,::n van Aquadelta. Vervolgens werden de aanwezigen welkom geheten door de voorzitter van de Stichting Vakantiewoning, de heer A. Gestel. Na een gemeenschap pelijke maaltijd werd de officiële openingshandeling verricht door de voorzitters van de Lionsclubs, de he ren R. P. M. van der Sneppen en F. Schroder. In een toespraak memo reerde de heer Schroder in het kort de geschiedenis van de totstandko ming van de aktie, die heeft geleid tot de bouw van de woning. ,,Het es sentiële is, dat er iets goeds is gerea liseerd door de leden van beide clubs. Nu dit projekt is gerealiseerd moeten we maar snel zorgen voor een nieuw doel, waar we aan kunnen werken." Aldus de heer Schroder. Dank De heer Van der Sneppen dankte in zijn speech de Lionsclub van de Hoekse Waard, Goeree-Overflakkee, Tholen, Goes en Vlissingen voor de steun, welke zij hebben verleend bij de organisatie van de verschillende akties. Bovendien stond de voorzit ter van de Schouwen-Duivelandse Lionsclub even stil bij het feit dat ook de informatrices van het Info centrum op Neeltje Jans hun steentje hadden bijgedragen om de stickers, die speciaal voor de realisatie van dit projekt waren vervaardigd, aan de bezoekers te verkopen. ,,We hebben met z'n allen een groots projekt opge zet en tot een goed einde gebracht. Het Lionisme op de Zeeuwse en Zuid hollandse eilanden is springlevend. Dat hebben we met z'n allen bewe zen. We hebben ons devies ,,We serve" dan ook volledig waarge maakt." Vervolgens onthulden de heren Van der Sneppen en Schroder samen een plaquette, die op de buitenmuur van de vakantiewoning op Aquadel ta zal worden bevestigd. De heer A. Gestel, voorzitter van de Stichting Vakantiewoning voor Gehandicapten dankte tot slot de drie Lionsclubs voor hun eendrachti ge samenwerking. ,,Er bestaat aan dit soort vakantiewoningen een erg grote behoefte. Het is een goede zaak geweest dat deze Lionsclubs hebben samengewerkt om dit resultaat te be reiken". BRUINISSE - Een aantal Lions en Lionesse's (ecktgenote's van de Lions) op bezoek in en bij de vakantiebungalow. GOES - De.politie van Goes heeft zaterdag en zondag twintig illegale kampeerders een procé-sverbaal ge geven, die 's nachts met hun caravan op een dagrecreatieterrein verbleven op Zuid-Beveland. De meeste illegale kampeerders waren woonwagenbe woners die ieder jaar hun vakantie doorbrengen op dagrecre^atieterrei- nen in Zeeland. Dat heeft de politie zondagavond meegedeeld. Tot voor kort kon de politie weinig uitrichten tegen onwettige kampeer ders, maar aan het begin van dit sei zoen heeft ze samen met het open baar ministerie richtlijnen opgesteld die beter optreden mogelijk maakt. Grootscheepse aktie De aktie van de Goesse politie, die vrijdag- en zaterdagnacht met veer tien man op zoek is geweest naar ille gale kampeerders, loopt vooruit op een grootscheepse aptie van de Rijkspolitie over twee weken1 in heel Zeeland tegen het steeds vaker voor komen van illegaal kamperen. De po litie van Goes en ook andere Zeeuwse korpsen zullen dit seizoen strengre dan in andere jaren optreden tegen deze kampeerders. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's. ZIERIKZEE - Het nieuwe onderkomen van de interge meentelijke Sociale Dienst te Zierikzee werd vrijdag middag geopend door de heer C. Bij de Vaate, oud voorzitter van het bestuur. In bijzijn van de heer J. Groen, de huidige voorzitter, de direkteur, de heer J. A. v. d. Broeke en een aantal genodigden draaide hij het slot van de voordeur open. Daarna kreeg het gezelschap de gelegenheid om het pand aan de Oude Haven van bin nen te bekijken. Voorafgaande aan de openingsplechtig heid werd in restaurant Mondrgon een bijeenkomst ge houden, waarop een aantal mensen het woord voerde. Oud-voorzitter C. Bij de Vaate opent de voordeur van het nieuwe onderkomen van de Sociale Dienst. Voorzitter, de heer J. Groen kijkt belangstellend toe. Voorzitter Groen dook in het verle den en vertelde dat in 1979 de verhui zing van de Sociale Dienst voor het eerst aan de orde kwam. De kommis sie openbare werken van de gemeen te Zierikzee praatte over vergroting van de werkruimtes binnen het stad huis. Het idee om te vragen of de ISD, die in het stadhuis was gevestigd, niet naar een andere huisvesting uit kon zien werd toen geboren. In febru ari van het jaar 1980 richtte het ge meentebestuur een officieel verzoek aan de ISD om medewerking te ver lenen bij het zoeken naar een ander onderkomen voor de dienst. Slechte staat In maart van dat jaar liet de dienst weten akkoord te gaan en werd het pand aan de Oude Haven genoemd, toentertijd nog bezet door de Rijks belastingen. Ruimte was er volop aanwezig, alleen verkeerde het pand in zeer slechte staat. De eigenaar, de Domeinen, vroeg vier ton, maar dat vond de gemeente teveel. Tijdens een openbare verkoop kocht de ISD het pand voor 202.000,—. In december 1981 was de zaak rond en maakte de afdeling gemeentewerken van Zie rikzee de bouwplannen voor de reno vatie. Op 30 augustus 1982 vond de aanbesteding plaats. Bouwbedrijf Prince uit Burgh-Haamstede was de laagste inschrijver voor een bedrag van 298.000,—. De verwarmings- en isolatiekosten en de restauratie van het plafond waren daarbij niet inbe grepen. In september 1982 begon de bouw en 31 maart van dit jaar vond de oplevering plaats. De heer Groen bracht felicitaties uit aan de geza menlijke gemeentebesturen met hun nieuwe dienst. Nauw betrokken Oud-voorzitter C. Bij de Vaate zei zich altijd nauw betrokken te hebben gevoeld bij de dienst, zowel bij de ei gen dienst van Zierikzee als bij de oprichting van de nieuwe dienst. ,,Ik vraag me af of ik me niet met teveel dingen heb bemoeid. Maar, ja, auto matisch blijf je erg dicht bij de stoel van de direkteur zitten." Hij zei erg veel waardering te hebben gekregen voor de werklust en de teamvorming van het personeel. Historie Direkteur J. A. v. d. Broeke vertel de dat de dienst net de startmoeilijk heden achter de rug had, de ISD was nog maar net opgericht, toen het ver- Advertentie inschrijving op 14 juni 1983 van 9 tot 15 uur via banken en commissionairs mr pa BILT* zoek van de gemeente Zierikzee kwam om naar een andere huis vesting uit te zien. „Maar, ja, als je zo'n sociaal gevoel hebt als wij, dan werk je mee", grapte hij. De direk teur ging nader in op de historie van het pand aan de Oude Haven, dat in elk geval ver voor 1600 moet zijn ge bouwd, dacht hij. Het pand heeft al tijd rijke bewoners gekend. In de loop der jaren is het pand aan nogal wat verbouwing onderhevig ge weest, omdat het steeds werd aange past aan de eisen des tijds. Door de komst van de belastingdienst in het gebouw kreeg het pand enige ver maardheid, zei de heer V. d. Broeke. „Bij de medewerking aan de ver huizing was natuurlijk ook een stuk eigen belang betrokken", gaf bij toe. „De tekenen van de teruglopende economie begonnen zich in die tijd reeds te vormen. De daaruit voor tvloeiende noodzakelijke pcrso- neesluitbreiding kon in het oude on derkomen in het stadhuis niet plaats vinden. Met ons nieuwe gebouw zijn we dan ook zeer tevreden", zei de di rekteur. Namens de vereniging B, W en S sprak de heer W. den Boer, burge meester van de gemeente Midden- schouwen. Hij roemde met name de bereikbaarheid van het pand, dat door de verhuizing enorm is verbe terd. „We zijn er bijzonder blij mee dat de dienst uitstekend funktio- neert. Toen de belasting er nog inzat werd er bepaald hoeveel men moest betalen en nu wordt er bepaald hoe veel men wordt uitbetaald", schertste de heer Den Boer. Verwachting tot dinsdagavond: Veel bewolking: Veel bewolking en af en toe regen, later van het westen uit enkele op klaringen; minimumtemperatuur on geveer 11, middagtemperatuur om streeks 17 graden; matige wind draaiend van zuidwest naar west, aan de kust en op het IJsselmeer af en toe krachtig. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 17 juni Woensdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 70%. Minimumtemp.: 10 gr. Middagtemp.: 16 gr. Windkracht: n.west 5 Donderdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 60%. Minimumtemp.: 8 gr. Middagtemp.: 16 gr. Windkracht: n.west 5 Vrijdag: Kans op neerslag: 50%. Minimumtemp.: 8 gr. Middagtemp.: 16 gr. Windkracht: n.west 4 ZON- EN MAANSTANDEN 14 juni Zon op 5.20, onder 22.01 Maan op 8.40, onder 0.36 Eerste Kwartier: 17 juni (21.46) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 14 juni 6.34 18.13 12.02 Doodtij: 20 juni HET WEERO VERZICHT DE BILT - Terwijl het weer van daag onder invloed stond van een ho- gedrukgebied trekt morgen weer een storingsgebied over ons land. Dit hoort bij een oceaandepressie. die snel via Schotland naar het noorden van de Noordzee trekt. Er zal veel be wolking zijn en er kan ook enige tijd regen vallen, maar later op ae dag worden er weer opklaringen ver wacht, het eerst in het westen van het land. Achter genoemde storing zal een vrij krachtige wind wat koe lere lucht aanvoeren, zodat de mid dagtemperatuur niet veel meer dan omstreeks 17 graden zal zijn. De de pressie zal naar Noorwegen trekken terwijl later in Engeland de lucht druk weer gaat stijgen. Dit betekent dat er in de tweede helft van deze week op de Noordzee een noord westelijke luchtstroming ontstaat waardoor het koele weer enkele da gen zal aanhouden. NEW YORK - Libanon vindt dat Unifil, de VN-vredesmacht op zijn grondgebied, een belangrijke rol moet krijgen als het Israëlisch- Libanees troepenakkoord wordt uit gevoerd. Het zal binnenkort een des betreffend verzoek indienen bij de VN-veiligheidsraad.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 1