Twee Delta Sportturnsters naar trainingen nationale B-formatie NIEUWSBODE Tweede Instuifavond Bridgeclub Zierikzee I Weer haringen in zeeaquarium van Artis 5 Lustrumtandemtocht blinden en slechtzienden op Schouwen-Duiveland NOORD WELLE - Op zaterdag 11 juni organiseert de Stichting Ons Zee land (organisatie voor blinden en slechtzienden) voor de vijfde keer in suksessie haar landelijke tandem toertocht. Als stek voor deze eerste lustrumtocht is gekozen voor de kop van Schouwen-Duiveland. Na de ontvangst van de deelnemers (120 voor- en achterrijders uit alle de len van Nederland) in het Dorpshuis van Noordwelle zal mevrouw J. L Nie- mantsverdriet-Leenheer, burgemees ter van de gemeente Westerschouwen om 11.00 uur het startschot geven voor deze tocht, die als thema De Oosten- schelde heeft meegekregen. De lunchpauze wordt doorgebracht in de kantine van Dosbou w in Renesse, terwijl na afloop van de tocht in het Dorpshuis van Noordwelle nog een koffietafel wordt gebruikt De koör- dinatie van de tocht is in handen van de heren F. Zuiddijk uit Kruiningen, H. van de Bie uit Renesse, J. Hogerheide uit Vlissingen en H. Houtzager uit Oost-Souburg, terwijl daarnaast nog medewerking is verleend door Rijks waterstaat Deltadienst Aannemings- kombinatie Dosbouw en de gemeente Westerschouwen. Volleybaltoernooi SV Kwiek BRUINISSE - Volleybalvereniging Kwiek uit Bruinisse organiseert morgen, zaterdag 11 juni, een jeugd- toernooi op het sportveld. Het geheel begint om tien uur. Er zal wroden deelgenomen door meisjes-E-, jongens-E- en jongens-S- teams van de verenigingen Kwiek, Sparta/H., Cluzona, Intermezzo en WIK. Bij slecht weer wordt uitgewe ken naar sportzaal de Dreef. OOST-BERLIJN - De Oostduitse atlete Marlies Göhr heeft woensdag haar eigen wereldrecord op de 100 meter verbeterd. De 25-jarige Göhr scherpte de snelste vrouwentijd op de korte sprint aan met zevenhon derdste van een seconde: 10,81 secon den. Göhr heeft sinds 1977 het werel drecord in handen. In Dresden liep ze toen als eerste vrouw onder de elf se conden: 10,88. Die tijd evenaarde de atlete uit Jena vorig jaar juli in Karl- marxstadt. Slechts twee amateurploegen naar Tour '83 PARIJS - Van het plan van Ronde van Frankrijk-baas Felix Lévitan om het rennersveld voor de Tour '83 te vullen met tien professionele en tien amateurploegen is totaal niets terecht gekomen. Bij de laatste in ventarisatie bleken aan amateurzij de slechts twee nationale ploegen op de lijst te zijn verschenen. Vooral de Oostbloklanden schitteren door af wezigheid. Alleen Portugal en Co lumbia zijn van de partij. Bij de professionele ploegen valt op, dat er uit het wielerland bij uit stek België slechts twee ploegen van de partij zijn, namelijk de ploegen van Aernoudt en Boule d'Or. Frank rijk heeft zes merkenploegen, te we ten Coop-Merci'er, La Redoute, Peu geot, Renault, Sem-France-Loire en Wolber. Vier landen zijn vertegen woordigd met een ploeg. Nederland brengt de Raleighploeg aan het ver trek, Spanje de Reynolds-formatie, Italië de Metauro-equipe en Zwitser land de formatie van Cilo. Op 14 juni sluit de definitieve inschrijving. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND LEIDEN - Bij de ontruiming van een kraakpand in Leiden is donder dagmorgen een zogenoemde anti- hondenstok gebruikt tegen de monstranten. Een hondegeleider sloeg zijn stroomstok stuk op het hoofd van een demonstrant. DEN HAAG - De Nederlandse rege ring betreurt de terechtstelling van de drie zwarte guerillastrijders don derdagochtend in de centrale gevan genis van Pretoria. De regering vreest dat de executie van de drie le den van de in Zuid-Afrika verboden bevrijdingsbeweging ANC de spiraal van geweld in dat land zal vergroten, aldus donderdag een woordvoerder van het ministerie van buitenlandse zaken. DEN HAAG - De Voedingsbond FNV heeft de eerste maanden van dit jaar al tussen de vijfhonderd en ze venhonderd ieaen verloren. Voorzit ter Cees Schelling van die bond heeft dit donderdag op een persconferentie in Den Haag meegedeeld. Voor vij fenzestig procent van deze „afha kers" is de contributie, ongeveer 21 gulden per maand, financiëel niet meer op te brengen, zo bleek na tele fonische enquêtes van de Voedings bond over de reden van het terug trekken. AMERSFOORT - Gemeenten kun nen een eventueel kabinetsbesluit tot plaatsing van kruisraketten in ons land niet tegenhouden, hooguit vertragen. Het enige wat gemeenten kunnen doen is op alle mogelijke ma nieren regering en parlement er van overtuigen dat de bevolking in hun gemeente plaatsing van kernwapens afwijze en dat deze er daarom niet moeten komen. Tot deze slotsom kwamen de bijna vijfhonderd lokale bestuurders uit 276 gemeenten don derdag in Amersfoort op een confe rentie over de mogelijkheden en on mogelijkheden van gemeenten bij de opslag van kernwapens. ZIERIKZEE - Nu Nederland weer maatjes haring mag vissen komen se dert enkele maanden ook weer harin gen voor in het aquarium van Artis, waarin vele soorten in de Noordzee voorkomende vissen (en ook vissen uit tropische zeeën) te zien zijn. Maar de haring ontbrak sinds 1960, zij het niet uit rancune tegen E.G.- besluiten in Brussel of anderszins, maar alleen door het feit, dat harin gen uiterst nerveus zijn en het meer malen voor kwam, dat geschrokken haringen zich massaal te pletter zwommen, tegen de glazen wanden van hun bedrijf. Maar sinds begin 1983 heeft men weer 15 haringen, die gehuisvest in een flinke bak, deze ruimte delen met enkele zeekrabben. RENESSE - Twee jeugdteams van Tennis vereniging Scelveringhe uit Renesse zijn de afge lopen dagen kampioen geworden in hun debuut jaar in de bondskompeti- tie, hetgeen op zich al een schitterende presta tie te noemen is. Eddy Smit wint kompetitiewedstrijd ZIERIKZEE - De laatste kompeti tiewedstrijd zeehengelen bracht wei nig vis op de weegschaal. Slechts 11 deelnemers slaagden om een boven maatse vis te vangen. Het was Eddy Smit die met een flinke paling en een puntentotaal van 343 als winnaar wist te eindigen. De verder uitslag luidt als volgt 2. J. Hubers 260 pnt.; 3. R. Ravia 252 pnt; 4. C. Bolle 196 pnt; 5. C. J. Smits 182 pnt; 6. J. M. Dekker 175 pnt; 7. L. Bolier 151 pnt; 8. J. Vijfwinkel 115 pnt; 9. Mevr. A. Verloo 96 pnt en 10. M. P. J. Ravia 70 pnt Voor aanstaande zaterdag staat de volgende wedstrijd voor de kompetitie van het binnenwater op het program ma Het vertrek is 8.00 uur vahaf de Balie. PARIJS - De Argentijn Guillermo Vilas is door de Internationale Prof tennis Organisatie (CIPT) voor één jaar geschorst wegens het aarmemen van onofficiële betalingen voor het Grand-Prixtoernooi in Rottérdam. De tweede instuifavond van Brid geclub Zierikzee dinsdagavond in het Huis van Nassau had duidelijk kon- kurrentie van het mooie zomerweer. Bovendien waren er enkele afzeggin gen. Derhalve werd een wedstrijdje gespeeld met 27 spellen, waarbij ie der paar elk ander paar ontmoet. Het verschil in speelsterkte is op een der gelijke avond niet te vermijden. Toch genoten enkele zogenaamde begin- NEW YORK - Europees bokskam pioen Rudy Koopmans staat achtste op de lijst van uitdagers van WBA- wereldkampioen Michael Spinks. Eddie Moestafa Muhammad is de eerste bokser, die voor een titelge vecht, in het half zwaargewicht, te gen Spinks in aanmerking komt. Mu hammad heeft de wereldtitel eerder al in bezit gehad. WIK zoekt jeugdleden KERKWERVE - Voetbalvereniging WIK uit Kerkwerve heeft het afgelo pen seizoen met drie jeugdteams in kompetitieverband gespeeld. Het be stuur streeft ernaar om dat ook in het komende seizoen te verwezenlijken. Door het teruglopen van het geboor tecijfer wordt dit een steeds groter probleem. Hierbij daarom een oproep tot de jeugd van Kerkwerve en Noord- gouwe en omgeving tussen acht en vijftien jaar om eventueel eens er over te denken of men niet graag zou willen voetballen bij WIK. Liefhebbers kun nen zich opgeven bij C. Berrevoets, Simonskerkestraat 10 in Kerkwerve, telefoon 01110-4484. ners van hun succesje behaald tegen de sterkere spelers. Dc uitslag Dames Tennekes-De Feiter 79, da mes Fokker-Roscott 85, mevr. Van Geesbergen-de heer Pompei* 90, he ren 't Hart 103, dames Laerman 109, dames Hendriksen-Van den Berg 111, echtpaar Schults 113, dames Henderson-KIoet 118, dames Kops- Tuinman 124. heren Van den Berg- Kloet 148. Het gemiddelde was: 108. Nederlands jeugdteam met moeite naar kwartfinale: 0-0 MONTERREY - Het Nederlands jeugdvoetbalteam voorspelers tot21 jaar heeft zich in de voorronden van het wereldkampioenschap in Mon terrey met moeite geplaatst voor de kwartfinales, waarin het zondag moet uitkomen tegen het sterke Ar gentinië. In de laatste wedstrijd in de voorronde werd met veel kunst- en vliegwerk met 0-0 gel^k gespeeld te gen Nigeria. Brazilië werd poulewin naar door een 2-1 zege op Rusland. Het was in Monterrey voor 15.000 toeschouwers een slecht duel. Het Mexicaanse publiek was duidelijk op de hand van de Nigerianen, die vrijwel de gehele wedstrijd in de meerderheid waren en in de slotfase de overwin ning trachtten de forceren. De Poolse scheidsrechter Libich trad nauwelijks op tegen het bikkelharde voetbal van de Afrikanen. Nederland kreeg slechts enkele kansen in het duel met Nigeria Na precies een uur was een fout van Teu- ben er bijna oorzaak van, dat Neder- land op achterstand zou komen. Doel man Laurs redde echter mirakuleus. De druk van de Nigerianen werd daar na steeds groter, maar door uitstekend verdedigen van Silooy, Duut en Koot bleef Nederland overeind. In de kwartfinales speelt Nederland tegen Argentinië, ontmoet Brazilië Tsjechoslowakije, ontmoeten Schot land en Polen elkaar en treedr Uru guay aan tegen Zuid-Korea, de sensa tie van het toernooi MÜNCHEN - Bayern München ver dient in tien dagen tijd bijna 350.000 gulden. De Zuidduitse club incas seert dat bedrag voor drie vriend schappelijke wedstrijden in Azië. Bayern komt met Breitner in actie in Singapore, Bangkok en Hongkong. Het uit drie meisjes en drie jon gens bestaande team in de leef tijdsgroep tot en met zeventien jaar rekenden Ineke Hop, Astrid Verspeek, Sacha van de Roest, Roland Moerland, Lenz Hooger- huis en Niels Gebraad af met hun tegenstanders De Bongerd uit Kloetinge, TSI uit Goes en Bru- Tèn uit Bruinisse. In de openingswedstrijd zag het er overigens nog niet naar uit, dat Scelveringhe de titel zou gaan pakken, want toen werd met 7-5 verloren van De Bongerd, maar in de return werd orde op zaken gesteld. In Renesse verloor De Bongerd met 9-3. Zowel TSI als Bru-Tèn vormden geen enkel obstakel. In beide gevallen werd met 12-0 en 11-1 gewonnen. Ook het jeugdteam tot en met dertien jaar van de TV Scelvering he pakte de titel. Monica de Jong, Ingrid Hop, Marit van de Vet, Wil- co Hoogerhuis en Vincent van To ledo hadden in hun slotwedstrijd tegen Jacoba van Beieren uit Sint Maartensdijk aan een 6-6 ge lijkspel voldoende om zich kam pioen te mogen noemen. Op de ei gen banen werd de Thoolse forma tie met 9-3 geklopt. De jeugdpioeg van de TC Duiveland werd achter eenvolgens met 11-1 en 10-2 aan de verkeerde kant van de skore ge houden. Op de foto hiernaast de ploeg tot en met dertien jaar en daaronder de formatie tot en met zeventien jaar. De TV Scelveringhe-teams werden op de gevoelige plaat vastgelegd door Peter van der Klooster. ZIERIKZEE - Als het een beetje meezit krijgt de Zierikzeese turnvereniging Delta Sport over een paar weken opnieuw twee turnster in de nationale selek- tie in navolging van Carianne Berrevoets, die momenteel al deel uitmaakt van de A-ploeg van hoofdtrainer Hans van Zetten. Sandra de Keyzer uit Brui nisse en Edith Gerards uit Zierikzee kregen deze week een uitnodiging in de bus om op de zaterdagen 18 en 25 juni een officiële proeftraining mee te maken voor de nationale B-ploeg. De wedstrijd- en trainingsresulta ten van de beide Delta Sport turnsters waren voor de technische staf van het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond aanleiding om" hen voor deze twee proeftrainingen uit te nodigen. Beide meisjes maken in het klassesysteem, dat enige jaren geleden door Hans van Zetten werd opgezet deel uit van de klasse II. Na de tweede proeftraining wordt door de TC besloten of de meisjes de finitief in de nationale B-selektie worden geplaatst. Wanneer dit inder daad gebeurt dan volgen Sandra de Keyzer en Edith Gerards twintig keer per seizoen een centrale training op het Nationaal Sportcentrum Pa pendal in Arnhem, waar overigens de beide proeftrainingen ook zullen plaatsvinden. Edith Gerards (links) en Sandra de Keyzer kregen de afgelope.n dagen een uitnodiging voor twee proeftrainingeh op Papendal, trainingen die hen in de natinale B-ploeg kunnen brengen. i V

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 5