MINIMUM-EIS IN ZAAK KAMPEERBOER KONTRA GEMEENTE DUIYELAND streeknieuws ELEKTRO LIEVENSE LHNO-eerste klassers waren er drie dagen heerlijk tussenuit Drie nieuwe casco's in werkhaven Bruinisse SAMAN BV Zitting kantongerecht Zierikzee: Slepend konflikt in impasse t Aanleg Verkoop en reparaties Op kampeerboerderij De Dishoek in Koudekerke ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 10 juni 1983 Nr. 23333 3 ZIERIKZEE - „Ik ben niet van pian voor de gemeente Duiveland de kolen uit het vuur te halen. Ik zie dit als een gewone kampeerovertreding die valt in het gewone tarief: f 50,- per overtreding. U hebt twee kampeermiddelen te veel volgens uw vergunning, dus het vonnis luidt: totaal f 100,- boete te vervangen door twee dagen hechtenis". Met deze uitspraak van kantonrechter mr. W. F. van Solinge komt een voorlopig einde aan een jaren lange slepende zaak tussen de gemeente Duiveland enerzijds en H. van D. uit Ouwerkerk. Was het een voetbalwedstrijd dan zou de stand nu één nul staan. De oorsprong van het konflikt be gint in het jaar 1973, toen landbou wer Van D. het plan opvatte onren dabele grond rendabel te maken door het plaatsen van sta-caravans. Over leg met diverse instanties, onder wie de gemeente Duiveland, resulteerde in een afspraak dat Van D. vijf cara vans op zijn bedrijf mocht plaatsen, d.w.z.: sta-caravans. Van D. kreeg hier een vergunning voor, krachtens de toen geldende kam- peerwet De eerste vergunning (voor één jaar) dateert uit 1975. In 1976 werd hem nog een vergunning verleend voor een jaar (voor vijf stacaravans), maar toen wijzigde de gemeenteraad de kampeerverordening en kreeg Van D. slechts een vergunning voor drie; de andere twee moesten weg. Deze veror dening stamt uit 1976 en ging in op 1 januari 1977. Intussen had Van D. kon trakten afgesloten voor vijf caravans en kon daar niet meer onderuit Raad van State Een langlopende procedure werd in gang gezet tot de Raad van State toe, die in 1980 de gemeente in het gelijk stelde: Van D. mag maar drie kampeer- eenheden op zijn bedrijf plaatsen. Toen werd het stil op de (kampeer) boerderij in Ouwerkerk: de gemeente deed niets, tot 11 juni 1982 aan Van D. een proces-verbaal werd uitgereikt waarmee de zaak opnieuw en nu voor de kantonrechter kwam. Op de zitting van donderdagmid dag dus de hele problematiek weer opgerakeld, een dossier van centime ters dikte inmiddels. De verdediging van Van D. (door een raadsman ge voerd) komt in het kort hier op neer, dat Van D. de caravans reeds besteld had, vóór dat de nieuwe verordening in werking trad. Voor officier van justitie, mr Bau- mont, was er geen twijfel mógelijk; het wettig en overtuigend bewijs is geler verd en ook toegegeven door verdach te, en hij wenste evenals de kanton rechter later op de middag, niet voor de gemeente een zwaarder geschut in stelling te brengen. Want de gemeente heeft middelen voldoende om de ge wraakte caravans weg te halen of laten halen. Derhalve luidde zijn eis gelijk luidend aan het uiteindelijke vonnis. Onbehoorlijk bestuur In een zeer uitvoerig pleidooi kwam de raadsman uiteindelijk tot zijn ver zoek tot afwezigheid van schuld ver klaring. De gemeente verweet hij on behoorlijk bestuur waarvan zijn cliënt het slachtoffer is geworden. Verder opperde de raadsman de gedachte dat de gemeente met opzet de nieuwe verorderingen verzwegen zou hebben tegen Van D., een ge dachte die hij evenwel niet waar kon maken. De afwezigheid van schuld verkla ring werd door de kantonrechter niet gehonoreerd: eis en vonnis gelijklui dend: twee maal f 50,- boete. Aan de gemeente Duiveland is de volgende stap. Afmaken! „Ja kijk 's edelachtbare, er waren wat moeilijkheden thuis. Op een ge- geven moment heb ik een mes gepakt en wou het hele zootje afmaken. De politie heeft me toen gearresteerd, en toen ik later weer thuis kwam, was iedereen weg, m'n dochter dus ook. Kan ik het helpen, dat ze niet naar school ging?" A. T. de G. uit Bruinisse aan het woord bij de behandeling van zijn zaak: een overtreding in zake de leerplichtwet Zijn dochter W. E. was gedurende een aantal maanden in 1982 nergens ingeschreven op een schooL Maar na de eruptie van vader was het gezin gevlucht naar een op vangcentrum in Breda, moeder en haar twee dochters. Vader moest zich nu voorde kantonrechter verantwoorden dat zijn dochter in-die periode niet op Schouwen-Duiveland op een school was ingeschreven, maar dat kon dus ook niet gezien de omstandigheden. „Nu zijn zc weer teruggekomen, maar als ze weg waren gebleven was het me net zo lief geweest", aldus verdachte. Kantonrechter Van So linge beloofde De G. om eerst uit te gaan zoeken of de kinderen wel in Breda hadden gezeten en nog nader op deze zaak te zullen terugkomen. H. H. R. uit Ossendorp kreeg een boete opgelegd omdat hij op 16 juli '82 onvoldoende had uitgekeken toen hij op de provinciale weg in Renesse met zijn auto rechtsaf sloeg en daarbij in botsing kwam met een bromfietser die op het naastliggend tietspad reed. De botsing kwam nogal hard aan: de jon geman in kwestie is nog niet verlost van pennen en platen in zijn op vele plaatsen gebroken been. Over de toe dracht van het ongeluk waren alle par tijen het eens, het ging op de zitting van het kantongerecht louter om de mate van verwijtbaarheid en dus strafbepa ling. Korrekt gedrag Lofwoorden kreeg verdachte voor zijn korrekt gedrag na de aanrijding. De officier hiel er zelfs rekening mee in zijn eis: het minimum tarief voor een dergelijke overtreding is f 150,-, mr Baumont halveerde dit bedrag: f75,- of twee dagen. Mr Van Solinge vond dit te vergaan, en belichtte de andere kant van de zaak, vanuit de gedachtenwereld van de bromfietser. Deze mocht verwach ten dat verdachte hem zou opmerken bij het afslaan (heeft er zelfs recht op), „en moet ik nu onder het minimum gaan zitten met mijn straf?" Het mi nimum tarief was voor de kantonrech ter voldoende: f 150,- of drie dagen. Twee girokaarten voor één en de zelfde ovetreding was zelfs de kan tonrechter te machtig. A. A. K. uit EJlemeet werd op 28 juni '82 verbali- seerd wegens het ontbreken van een Deel III op zijn auto. De overtreding werd erkend en verdachte bood aan te schikken. Toen hij echter met tus senpoos van twee dagen nog een ak- sept-girokaart kreeg, moest hij aan nemen dat „er iets niet klopt", het- geen ook door het kantongerecht werd bevestigd. Nader onderzoek volgt, de zaak werd aangehouden. Niet weten Het in een vrachtauto rijden zonder werkmap in het kader van het rijtijden besluit, kwam A. D. uit Zierikzee op een geldboete van f 175,- te staan. De overtreding was op 7 juli'82 gekonsta- teerd in Zierikzee. D. is ambulant han delaar in boeken en tijdschriften, rijdt zelden met de vrachtauto en wist niet dat daarvoor ook het rijtijdenbesluit gold. Het verweer „niet weten" heeft nog nooit iets los gemaakt bij mr. Van Solinge, dus ook nu niet Wel wees hij D. op de mogelijkheid een ontheffing aan te vragen. ..Ik acht het bewijs ge leverd", aldus de officier, „dat u het niet wist is jammer, nü weet u het wel. Ik raad u aan nu voor de nodige pa pieren te gaan zofgen", kreeg D. nog mee als advies. De eis van de officier vond mr. Van Solinge iets te fors en deed van de gevraagde f 240,- iets af. Advertentie ZIERIKZEE Muziekschool uitvoering Vrijdag 17 juni vindt in de Concert zaal te Zierikzee de jaarlijkse Mu ziekschooluitvoering plaats. Zoals de laatste jaren te doen gebruikelijk, wordt het gedeelte voor de pauze ge heel verzorgd door leerlingen uit de ze regio: ditmaal de tweedejaarsleer lingen amv (algemene muzikale vor ming), klarinetten, trompetten, hoorns, strijkers, gitaren en gemeng de ensembles. Na de pauze is er een .gastoptre den" van het Zeeuws Jeugd Orkest o.l.v. Han Beekman. Dit provinciale orkest, samengesteld uit jeugdigen vanuit de gehele provincie, vertolkt werken van Rossini, Schuvert en Jo- hann Strauss (Rosen aus dem Süden). De uitvoering begint om 19.30 uur. Van 't Veereen afscheidsreceptie aan voor genodigden. Deze wordt don derdag 30 juni in de trouwzaal gehou den. U.V.V.-fietstocht Bij gunstig weer zal op maandag 13 juni weer gestart worden met de U.V.V. fietstochten. Vertrek om half twee vanaf Grachtweg 4. WESTENSCHOUWEN Bezoek zilvermeeuwen Onder deskundige leiding van de heer T. Aarnoudse bracht een groot aantal dames, leden van de afd. Westerschouwen van de Ned. Ver. v. Huisvrouwen, een bezoek aan de meeuwenkolonie in de Boswachterij. Na een wandeling door het prachtige, gezonde bos en waar tijdens de storm van enkele weken geleden maar ze ven bomen sneuvelden, werd het broedgebied bereikt. Zoals gewoon lijk werd geprobeerd de dames met schijnaanvallen uit het meeuwenge- bied te verjagen, maar ondanks dat kon toch een overzicht gekregen wor den van de nesten, eieren en jongen. Het was een leerzame middag en te vens de laatste bijeenkomst van dit voorjaar. HAAMSTEDE Bridge-drives De bridgekring '68 Westerschou wen organiseert voor deze zomer een aantal bridge-drives, waaraan zowel door de eigen burgerij als de zomer gasten deel kan worden genomen. Er wordt gespeeld op de donderdagen 7, 14, 21 en 28 juli en 4,11 en 18 augustus om 19.30 uur in het hotel Haamstede te Haamstede. De Bridgekring is in 1982 voor de eerste maal begonnen met deze zo- merdrives en deze waren zeer succes vol. Gemiddeld waren er per drive 46 deelnemers. In totaal kunnen 60 brid gers per drive deelnemen die zich op kunnen geven tot 19.20 uur aan de zaal van hotel Haamstede aan de Ho- gezoom. Geen animo voor concert Donderdagavond gaf de muziekve reniging Crescendo uit Dreischor in de Ring te Haamstede een concert in een uitwisselingsopzet met Witte van Haemstede, dat deze zomer een keer terug gaat naar Dreischor. De zo goed als volledige vereniging uit Drei schor o.l.v. de heer Van Wallenburg en de drumband o.l.v. de heer Tettero kregen een bittere pil te slikken, want er was zo goed als geen publiek. Slechts 15 belangstellenden waren er en dat waren bijna allemaal nog mensen van Witte van Haemstede. Het weer was redelijk, dus ook geen reden om thuis te blijven. Heel jam mer voor Dreischor dat een mooi po pulair programma blies, helaas voor veel te weinig mensen. BROUWERSHAVEN -> Advertentie VERWARMINGSSERVICE Telefoon 01110-2647 - 3909 Afscheid bij plantsoenendienst Bos-/duinwandeling Per 1 juli zal de heer M. W. van 't Veer, medewerker van de plantsoe nendienst, na een periode van ruim twintig jaar de dienst verlaten. De heer Van 't Veer maakt gebruik van de VUT-regeling. In verband hiermee biedt het kollege van B. en W. de heer De afdeling Brouwershaven van de Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen zal op dinsdagmiddag 14 ju ni een bos-/duinwandeling maken in de omgeving van Burgh-Haam- stede. Het programma voor deze middag, dat om 14.00 uur begint, om- De TX 38 ,,De Branding", de nieuwste Nederlandse hekkotter waarvan de af bouw gestaag vordert. BRUINISSE - Ondanks de beperkende maatregelen, zoals de Europese vangst-quoteringen en een torenhoge olie-prijs, zet de innovatie van de zee-kotters en in zeke re mate ook van de mosselkotters onverminderd door. Als bewijs dat Bruinisse zich in de scheepsbouw-wereld een stevige plaats heeft veroverd, liggen er momenteel drie nieuwe casco's voor de afbouwkade's in de reparatie werkhaven. Bij Maaskant machinefabrieken derlandse hekkotter waarvan de af ligt de robuuste hek-kotter TX 38, de bouw gestaag vordert. Voor de va- Branding". Het is de nieuwste Ne- kantie hoopt Maaskant het schip af te leveren aan de fa. J. C. Betsema uit Oude Schild op Texel. Verder bouwt Maaskant een nieuwe mosselkotter voor de fa. Zuidweg-Riedijk uit Yer- seke. In dit schip, de Ye 73 ..Mytilis" wordt een Deutz hoofdmotor ge plaatst. Internationaal Een internationaal tintje brengt de nieuwbouw zee-kotter „Jonathan" die bij Padmos machinefabrieken wordt gebouwd voor rekening van de fa. Maes uit het Franse Duinkerken. Padmos, die al eën lange handelsre latie met de fa. Maes onderhoudt, bouwt in dit fraaie schip een Stork diesel als voortstuwingsbron. Ook in de reparatie-sektor van de havenbedrijven is de orderporte feuille alleszins redelijk vol. Bij Maaskant ligt nog steeds de Schotse purse-seiner „Julieanne" waar veel werk verzet moet worden na de brand aan boord. Hier werd ook een nieuwe Stork-Werkspoor hoofdmotor in gezet. Op de helling bij de fa. Duivendijk lag de sleepboot „Cobi" uit Zierikzee voor een werfbeurt en schroefwisse- len. Hier lag ook de Bru 4 van M. Verspoor voor schroef wisselen en onderhoudswerk. Elektr.- en waterinstallaties Elektrische apparaten Radio-apparatuur Televisie - Video - enz. vat eerst een dia-vertoning door de heerT. Aernoudts; na afloop daarvan zal onder zijn leiding een bos-/ duinwandeling worden gemaakt. KOUDEKERKE - Ruim veertig- leerlingen en vier be geleidende docenten van de LHNO Prinses Juliana uit Zierikzee waren de afgelopen drie dagen gezamenlijk even uit de alledaagse sleur van op school zitten en bezig zijn met Nederlands, biologie of handwerken. Geduren de bijna drie dagen vermaakte het klubje eerste klassers zich uitstekend op kampeerboerderij De Dishoek in Koudekerke, waarvandaan bovendien een aantal uit stapjes werden gemaakt naar de nabijgelegen steden Middelburg en Vlissingen. Gezellig paardrijden, lekker zwemmen, wat muziek draaien en vooral ook weinig sla pen kompleteerden de zaak. Hoofdzaak was, dat men er met z'n allen eens even lekker van tussen was. Het geheel begon woensdagmorgen vroeg, toen de hele klub aan het Luit je aan boord ging van het m.s. ZZ lh, inklusief de fietsen, want na Öe over steek naar de Walcherse wal diende er nog een fiks stuk per fiets te wor den verhapstukt. De bagage ging al eerder naar Koudekerke in een grote vrachtwagen. Vanmiddag (vrijdag) komt het gezelschap weer op dezelf de manier in Zierikzee terug. Voor dat het echter zover is hield iedereen zich uitgebreid bezig met uitgaan, eten, leut maken, maar ook de min der leuke dingen als corvé doen, schoenen poetsen, eten koken, afwas sen en het schoonhouden van de ver trekken, waarin drie dagen lang werd geleefd. Toen de groep onder leiding van de dames Vogel en Van de Boogaardt en de heren Riezenbos en Steendijk ver moeid van het fietsen in Koudekerke arriveerde was het natuurlijk eerst uitpakken en installeren geblazen. Keuvelen Voor echte aktiviteiten ontbrak de rest van de dag tot aan de avond de fut, maar nadat iedereen op adem was genomen en eens lekker had ge geten, was de hele groep weer monter genoeg om een speurtocht tot een goed einde te brengen, waarna luid- zingend de bedden werden opge zocht. Natuurlijk kwam er op de meeste kamers met zes meiden van twaalf, dertien jaar weinig van sla pen, want zoals het een rechtgeaarde jongedame betaamt moest er heel wat afgekeuveld worden en dan duurt een nacht veelal snel te kort. Centraal in de driedaagse uitstap was natuurlijk de donderdag, die in z'n geheel op vreemde bodem werd doorgebracht. Nadat The Pompoons, The Six Ladies, The Lovely Girls, De Muizenfamilie, De Trippelientjes, DVS (wat het ook betekenen mag) en The Charlies Angels de nog volop aanwezige slaap uit de ogen hadden gewassen en de dis was genuttigd werd koers gezet naar Middelburg, waar in het Zeeuws Museum een speurtocht in groepen werd gehou den. Ook werd de Lange Jan beklom- •men en stond er een bezoek aan Mini atuur Walcheren op het programma. Natuurlijk mocht ook het voor da mes geëigende winkelen niet ontbre ken, want tenslotte moest er ook voor de thuiswacht een kleine herin nering worden meegebracht. Bonte avond Nadat de ploeg terug was op thuis haven op De Dishoek, na eerst nog lekker gegeten te hebben in een restaurant, mocht ieder naar eigen keuze paardrijden, zwemmen of zo maar wat rondhangen. Wel moest iedereen er voor zorgen omstreeks acht uur weer terug te zijn, omdat toen het hoogtepunt van de trip op het programma stond: de bonte avond, waaraan iedereen haar steentje mocht bijdragen, maar een hoofddeksel van papier, stof of wat voor materiaal ook was ver plicht, anders werd men niet geduld. Dat gold ook voor de ouders en ande re belangstellenden, die voor de bon te avond waren uitgenodigd. Sommi ge leerlingen demonstreerden een dansje, anderen maakten muziek en weer anderen playbackten op mu ziek van de momenteel populairste popsterren, de Kids from Fame ruim schoots voorop. The Starmakers, The High Fidelity's en wat er allemaal nog meer uit de geliefde TV-serie stamt schalden door de rekreatie- ruimte. Een deskundige jury had de moeilijke taak een en ander op zijn waarde te schatten. Wie gedacht zou hebben, dat iede reen nu wel dusdanig zou zijn afge brand, dat welhaast slaapwandelend de bedden zouden worden opgezocht, kwam bedrogen uit, want rond de kleine uurtjes weerklonk van deze of gene kamer nog wel een Starmakert- je na, als herinnering aan de fijne bonte avond. Op de (halve) slotdag werd Vlissingen nog met een blik sembezoek vereerd en werd er nog een keer even gezwommen in het heerlijke water van de Westersehel- de. Daarna was het echter opbreken geblazen. Inpakken en wegwezen, want er wachtte nog een pittige fietstocht naar de ZZ Vi, die iedereen voldaan, maar doodversleten weer in Zierikzee afleverde. Uitgever. B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoon Jannewekken tl, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Redaktie (na 17.30 uur): 01110- 6719, 01110-4669, 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110- 3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbets ling) f 37,00; per jaar f 141,00; losse nummers 0,75. De abonnementsprijzen zijn In clusief 4% B.T.W. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 48 cenf per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 5,92. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclu sief 4% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 3