P O P C O R N E R Volautomatisch auto wassen verlengt de levensduur Dieren-gedichten THE SCRAMBLED EGGS SPELEN LOUTER ZONNEMAIRSE BEAT ,,Doe Maar" op non-aktief Gemak dient de mens Sozen- agenda Barbecuen met jeugdsoos De Pul Toontje Lager in Trace Presley-huis trekpleister ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 10 juni 1983 Nr. 23333 11 ZIERIKZEE - Zelf ge dichten maken valt niet mee! Maar toch kregen we er een paar toegestuurd. Trouwens: de post had dit keer handen vol werk. Vooral de kinderen van „Binnen de Veste" (een school in Zierikzee) heb ben erg hun best gedaan en stuurden een behoorlijke stapel brieven. Be dankt hoor, we zullen ze allemaal in Babbelaar zetten. Wel even geduld hebben, want we kunnen niet alles te gelijk doen natuurlijk. Wat we nog niet hebben zijn tekeningen. Dat maakt de krant een stuk levendiger. Wie doet z'n best in het weekeinde? Zoals beloofd beginnen we met een stel gedichten. De eerste komt van Eveline uit Zierikzee en gaat over een kater die een beetje aan de drank is! Ik ken een zwarte, zwarte kat die is af en toe zó ladder-zat! Hij houdt van melk, liefst met een scheutje, een beetje bier of zomaar een neutje. Hij drinkt het snel en even later ligt ie lui in z'n mand en lijk sprekend op een kater! Het tweede gedicht gaat over een mug. Vooral in de zomer (die er nu echt aan komt!) hebben we er alle maal wel eens last van. Jammer dat we niet weten wie het gedicht instuurde, anders hadden we de naam erbij gezet. Het gaat zo: De Mug Zzz, zzz, zzz, ruik ik dat goed? Mmmm! Dat is toch mensenbloed! Zzz, zzz, zzz, ik vlieg er heen. Prik: dat was een dames-teen. Heerlijk vind ik damesbloed Niet te zout en niet te zoet. Zzzz, zzz, zzz, daar vlieg ik weer, ik zoek een sappige meneer. Aah! daar loopt een hele dikke, in zijn neus zal ik hem prikken. Dag meneer, ik heb gesmuld! Dus krijgt u een muggebult. Met een buikje dik en vol vliegt het mugje naar zijn hol. Holderdebolder Hallo allemaal. Ik heb een gedichtje in een boek zien staan en dacht dat kunnen we wel in De Zeeuw se Babbelaar zetten. Dit schrijft Corine Hanzen uit Oosterland. Nou Corine, we vinden het ook een leuk gedicht, maar we kunnen natuurlijk niet allemaal een gedicht gaan overschrijven uit boeken. Dat mag, geloven we, ook niet eenL Maar voor één keer kan OOSTERLAND - „Je haalt ze er zo uit, m'n vaste klanten. Tenminste hun auto's dan", zegt de heer A. Bakker uit Oosterland, eigenaar van de enige volautomatische autowasserette die Schouwen-Duiveland rijk is. Zijn be drijf is gevestigd aan de Van den Abeelestraat en houdt zich bezig met specialistische arbeid aan auto's. De wasserette is daar een onderdeel van. Volgens Bakker onderhouden de automobilisten hun „wonder op wielen" erg slecht. „Men beseft over het algemeen niet of onvoldoende, dat de levensduur van een auto aanmerkelijk verlengd kan worden door goed onderhoud te laten verrichten. Schoonhou den is daar een niet onbelangrijk onderdeel van". bruik van wordt ge maakt. Bakker vertelt met dit bedrijf wérk te hebben gekocht. Na jaren in ga rages te hebben gewerkt en vervolgens in de vis serij dreigde hij werk loos te worden. Hij heeft toen zijn huis in Zierik zee verkocht en de was serette in Oosterland ge kocht. „Ik heb nu werk, en daar mag je in deze tijd best blij mee zijn", is zijn kommentaar. De wasserette is overi gens niet de enige pijl op zijn boog. Hij is tevens gespecialiseerd in het aanbrengen van uitlaten „Uitlaat-fit-station" en duur beslist geen spatje roest. En dat is in deze tijd toch van wezenlijk belang", vindt de heer Bakker. Prijsbewust In dit verband spreekt Bakker zijn bevreem ding uit dat de automo bilisten niet prijsbe wuster zijn. Speciaal voor de doe-het-zelvers onder hen, stelt Bakker in zijn bedrijf de brug beschikbaar, om het sleutelen te vergemak kelijken. „Het is maar een enke ling die hier gebruik van maakt, terwijl er toch ook deskundige hulp Voor twee geen emplooi Proef op de som: de erg smerige redaktie-Golf onder de douche. Het resultaat was verbluffend, als nieuw èn in de was kwam de wagen na twee minuten te voorschijn. Het feit dat de instal latie de enige is op het ei land moet van Bakker maar zo blijven. Voor twee of meer is er geen emplooi, vindt hij. „Je kunt Schouwen-Duive land niet vergelijken met bijvoorbeeld een straat in Rotterdam, waar soms méér mensen wonen dan op heel ons eiland". Een reden waarom niet véél meer mensen gebruik maken "van zijn wasserette weet Bakker niet te geven, wel heeft hij zo zijn ver moedens. „Er wordt vaak ge dacht dat de borstels krassen op de lak geven. Maar wat dat betreft heb ik nog nooit één klacht gehad. Als je met een flinke storm over de Grevelingendam rijdt heb je méér krassen". Trouwens, de prijs voor het wassen van de auto is ook een faktor in dit geheel. Ekonomische teruggang zou hier ook debet aan kunnen zijn. Toch blijkt dat niet waar te zijn, want Bakker ver telt dat zijn klanten over het algemeen de duurste (en beste) mogelijkheid kiezen. De installatie heeft vier programma's, vanaf enkel wassen met shampoo, tot wassen, spoelen, in de warme was zetten en drogen toe. Van alleen wassen en spoelen wordt weinig gebruik gemaakt, maar scheelt toch de helft in prijs met het uitgebreide programma. Tien tegen één En sinds kort heeft Bakker ook een benzine pomp bij zijn bedrijf met een leuke reklame: tien keer tanken is één keer gratis wassen. Een mo gelijkheid waar veel ge voor garages het tectile- ren van auto's. Een ban- denhandel en benzine verkoop kompleteren zijn bedrijf en het geheel maakt het „net leuk", aldus Bakker. Bijhouden Wat het tectileren be treft merkt Bakker op, dat vele automobilisten vergeten dat ook dit moet worden bijgehou den. „Het is niet zo, dat als je je auto bij aan schaf (goed) laat tectile ren, je er niet meer naar om hoeft te kijken. Om de twee jaar moet je even de wagen laten na kijken op dit onderdeel. Als je dat goed doet, gaat de auto echt jóren langer mee en vertoont ook na een lange levens aanwezig is. Kleine re paraties of kleine onder houdsbeurten kan een beetje handige chauffeur best zelf doen, en dat scheelt ook weer in de totale autokosten". Het merk uitlaten dat de heer Bakker voert is een niet al te dure uit laat, maar wel een heel goede, vindt hij zelf. Meestal kan de klant met een lekke uitlaat di- rekt geholpen worden: de meest .gangbare mer ken zijn in voorraad en binnen een half uurtje kan dé klant met nieuwe uitlaat weer vertrekken. Is de gevraagde uitlaat niet op voorraad, dan wordt er toch binnen een dag een nieuwe aange bracht. In Oosterland is der halve de klant nog ko ning! het wel. Trouwens: eigen gemaakt gedichten zijn nog mooier. Probeer maar eens. Hier komt liet gedicht: Wiebe heeft een paard op zolder Elke ochtend, holderdebolder. Kent het grote karrepaard. Met zijn wapperende staart. Hinnekend en heel tevreden. Van vier-hoog, roetsj, naar beneden. Om te grazen in de weide. Daarna gaan ze samen rijden. In galop naar Lutjebroek. Daar neemt Wiebe prik met koek. En zijn paardje geeft hij haver. Gras en heel veel verse klaver. En als toetje krijgt het dier. 'ti Bordje vol met klavertjes vier. 's Middags gaan ze hop, hop, hop. Weer naar huis toe in galop, Thuis gekomen: holderdebolder, Trappelt paardje weer naar zolder. Dan beginnen ze allebei te gapen En gaan daarna heel lekker slapen. Ongemerkt is de Babbelaar weer vol. De rest zullen we voor een volgende keer bewaren. Nieuwe brieven (en graag ook een stel tekeningen) sturen of even brengen als je in Zierikzee woont, naar: Zeeuwse Babbelaar, Zierikzeesche Nieuwsbode, Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Let op de postzegels! O ja, wat we ook nog missen zijn de schoolkranten. Graag alle schoolkranten van heel Schouwen-Duiveland naar hetzelfde adres. Tot volgende keer. Bijna vijf jaar geleden alweer kocht de heer Bakker het bedrijf. Om standers gaven hem maar drie maanden, want die zagen geen brood in de aktiviteiten van Bakker. Maar zie: het bedrijf floreert, al geeft Bakker direkt toe dat het beter zou kun nen. Maar wat dat be treft speelde de afgelo pen winter de wasseret te niet in de kaart. Een winter zonder noemens waardige sneeuw (pekel!) en ijzel. „En dan komen de mensen niet. Normaal loopt het in de winter storm op de was serette, want als het vriest kun je je wagen niet zelf wassen". (gedicht en tekening van Marinus Padmos) Kent u de kippen van mij? die leggen elke dag een vers ei. Dat zijn mooie Lakenvelder kippen want op de vleugels zitten zwarte stippen. U kunt ze ook bestellen, u hoeft alleen nog maar te bellen! ZIERIKZEE - Leerlingen van de o.l.s. ,,'t Kofschipverzorgen traditie-getrouw aan het einde van het schooljaar iets kreatiefs". Dit keer in de vorm van een musical 'n Speeltuin, het einde Voor de eerste keer werd het stuk opge voerd in het dagverblijf ,,Brug- zicht". Een zeer enthousiast pu bliek genoot van het spel. De 36 zesde-klassers gaven nog meer voorstellingen van De Speeltuin: gisteren fungeerden de bewoners van Borrendamme als publiek, en ook de bewoners van de Corneli- astichting kunnen kennismaken met het spel van ,,'t Kofschip". Vandaag (vrijdag) komt er een eind de serie voorstellingen: van een voorstelling voor de klassen en vanavond zijn hetgeacht publiek". De genomen in Brugzicht. Big „S", Burgh-Haamstede Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 20.00 tot 24.00 uur; zon dag van 14.30 tot 18.00 uur en van 20.00 uur tot 24.00 uur; woensdag soos voor jongeren van 12 tot en met 15 jaar van 19.00 tot 21.00 uur. De Pul, Bruinisse Vrijdag van 20.00 tot 23.00 uur; zaterdag van af 16.00 uur barbecue (bij goed weer buiten), vanaf 19.30 uur disko met daarin een optreden van The Melodia's; einde 24.00 uur. Brogum, Zierikzee Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 20.00 tot 01.00 uur; zon dag van 15.00 tot 18.00 uur. Trace, Scharcndijkc Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 20.00 tot 24.00 uur; zon dag van 14.30 tot 17.30 uur; woensdag van 19.00 tot 23.00 uur gezellige avond met klaverjassen, schaken of dobbelen. ZONNEMAIRE - Al zo'n dertien jaar bestaat er op Schouwen-Dui veland een popgroep met de naam TSE, een afkorting die staat voor The Scrambled Eggs. In de loop van de jaren veranderde er nogal wat met de groep en sinds drie jaar is het een viermansformatie. In die ruim duizend dagen vèr- anderde er ook niets meer aan de bezetting van de groep. De man achter de drums is sindsdien Jan Poot en de basgitaar wordt bespeeld door Frans van Aken. Nico van Nieuwenhuize is de man die de sologitaar bespeelt en vo- kaal wordt een bijdrage geleverd door Jaap Geelhoed, die boven dien nog het nodige gitaarwerk verzorgd, waardoor de muziek nog voller klinkt. The Scrambled Eggs zijn op za terdag 25 juni aktief tijdens het derde Any wave-festival in de Zie- rikzeese jeugdsoos Brogum, die voor deze gelegenheid fiks wordt uitgebreid met de inmiddels be faamde Anywave-tent. De Zonne- mairse ban begint haar optreden om acht uur 's avonds op het podi um in de Brogum-boerdeij. Voor afgaand aan de TSE is de groep Fountain in aktie en TSE wordt opgevolgd door de Bevelandse formatie The View. BRUINISSE - Zaterdag 11 juni morgen houdt de Bruse Jeugdsoos „De Pul" een ge* kombineerde barbecue- en dansfeest. Van af vier uur 's middags wordt er gebar becued. Bij goed weer is het buiten. Vanaf half acht is er disko en een half uur later begint een optreden van „The Melo dia's", een Schouwen-Duivelands vierman schap, dat naast muziek ook conferences ten gehore brengt. ZIERIKZEE - De popgroep „Doe Maar" heeft besloten voor-< lopig met optredens te stoppen. De leden van de populaire Ne derlandstalige formatie willen het wat rustiger aan gaan doen en in ieder geval de rest van het jaar kreatief „bijtanken". „Het betekent beslist niet, dat de groep er ook echt mee op houdt", liet manager Frank van der Meijden desgevraagd we ten. „We hadden eigenlijk geen uitgebreide publiciteit hiero ver willen hebben, want dan staat de telefoon bij ons weer da gen roodgloeiend van de fans die denken dat de groep uit el kaar gaat. Dat is dus niet zo, maar de geruchten blijven toch een hardnekkig leven leiden". Vandaag (vrijdag) en zaterdag zijn de voorlopig twee laatste optredens van „Doe Maar" in respektievelijk Tiel en Joure. Daarna gaat de groep eens flink op vakantie om vervolgens weer wat nieuwe plannen uit te broeden. SCHARENDIJKE - Op donderdag 14 juli organiseert jeugd soos Trace in Scharendijke een optreden van de momenteel bijzonder populaire Nederlandse popgroep Toontje Lager. Met Stiekem Gedanst bestormt de groep momenteel de hit ladders. Waarschijnlijk stopt de opmars pas bij de eerste plaats. Het optreden van Toontje Lager vindt plaats in een speciaal neergezette feesttent. In het voorprogramma teedte de Zierikzeese formatie Trio 1 op, een groep die recentelijke ook hun eerste single uitbracht. Twee dagen later, zaterdag 16 juli komen er opnieuw twee groepen in de feesttent spelen. Zeker is de komst van de Lim burgse Chaplin Band. De band die het voorprogramma vult is nog niet helemaal zeker. Nog even afwachten derhalve. MEMPHIS - De villa van de Amerikaase koning van de Rock and Roll Elvis Presley in Mephis in Tennessee legt onder ander de gemeente geen windeieren. Sinds het huis een jaar geleden werd opengesteld voor het publiek, is het door een half miljoen mensen bezocht. De toe gangsprijs is inmiddels opgelopen tot zes dollar.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 11