Annemieke Goedhart: „Ik zie wel wat er van terecht komt" Ploeg Post werd zeldzaam diep vernederd in Dauphiné Libéré Vijftienjarige atlete treedt in voetsporen van moeder NIEUmBODE I Aanmelding Avondvierdaagse verloopt bijzonder traag ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 7 juni 1983 Nr. 23331 5 GOES/ZIERIKZEE - Het begint er meer en meer op te lijken dat Delta Sportratlete Esther Goedhart haar spor tieve opvolgster binnen de Zierikzeese atletiekvereniging in eigen huis zal moeten zoeken. Haar vijftienjarige dochter Annemieke lijkt zich meer en meer te ontpoppen als een specialiste met uitstekende mogelijkheden op de technische nummers kogelstoten en diskuswerpen, de zelfde disciplines waarop Esther Goedhart gedurende vele jaren de toon aangaf. Tijdens de distriktskampioen- schappen, die ruim een week geleden in Lisse werden afgewerkt, zette Annemieke Goedhart twee uitstekende prestaties neer op de twee werpnummers, beide goed voor persoonlijke rekords: 12.36 meter met de drie kilo we gende kogel en 29.26 meter met de diskus. Vooral het nieuwe rekord met de kogel biedt perspektieven. Het al vele jaren staande erekord van Izeline Hage (als B- juniore) zou in de loop van het jaar wel eens in gevaar gebracht kunnen worden. Vooralsnog scheiden Anne mieke Goedhart nog 51 centimeter. Het diskusrekord van dezelfde atlete staat op 34.92 meter. Annemieke Goedhart is ondertus sen al weer zo'n vier jaar aktief in de atletiek, „maar het is tot nu toe alle maal nog erg speels geweest", zeggen moeder en dochter in koor. „Ik geloof, dat dat ook het beste is", vervolgt Foutieve uitslag ZIERIKZEE - In onze editie van maandag (gisteren) is een storende fout geslopen. Door een technisch eu vel viel een komplete regel uit. Der halve hierbij de korrekte uitslag in zijn geheel opnieuw. P.V. „Zierick" Zierikzee Wedvlucht vanuit Orleans op zater dag 4 juni 1983; afstand ±439 km; in concours 239 duiven; gelost om 7.00 uur; aankomst le duif 12.53 uur; 1242.82 m/min.; laatste prijsduif 13.38 uur 1099.95 m/min. G. J. Bakker 1, 4, 7, 23, 34, 36, 45, 52; L. L. de Hooge 2, 9. 11, 13, 15, 18, 37, 47. 49. 57; J. den Hengst 3, 12, 31, 54; J. Verwijs 5, 10, 25, 33, 50; F. Maijs 6, 8, 27, 53; J. J. Vermeule 14, 19, 40; M. K. Krijger 16, 28, 38; M. M. v. d. Wie len 17, 26, 35, 51, 60; E. P. Boshuizen 20, 21, 24, 32; B. A. de Bruijn 22, 39, 46, 58; J. v. d. Sande 29, 30; W. Rogge band 41, 55; C. v. 't Veer 42, 48; H. v. d. Maas 43, 59; L. J. de Bruijn 44; Jac- co Bolle 56. P.V. „De Reisduif" Zonnemaire Uitslag van de wedvlucht Orleans op zaterdag 4-6 van de duivenvereni- ging „De Reisduif" te Zonnemaire. De duiven werden gelost om 7.00 uur te Orleans met mooi weer. Voor het eerst was het en voor de duiven en voor de liefhebbers mooi duiven- weer, hetgeen aan de uitslag is te zien. Een goed verloop en geen verlie zen, al werden door de westenwind wel plaatsen bevoordeelt. Aankomst eerste duif 13.12; aankomst laatste prijsduif 14.02 uur. De uitslag: J. J. M. Steketee 1, 3, 9, 11, 17; Joh. Flikweert 2. 10, 13, 14, 20, 23; W. J. Wiltenburg 4. 7, 12, 30; P. H. Steketee 5; E, A. Boerman 6, 27; L. van Duivendijk 8, 19; G. Flikweert 15, 16, 18, 21, 22, 24; L. J. v. d. Wielen 25, 26, C. Westdorp 28; A. J. Flik weert 29. Esther Goedhart „Het plezier moet op deze leeftijd nog steeds blijven pre feleren. Tenslotte zijn er nog heel wat dingen die minstens net zo belangrijk zijn in het leven. Bovendien speelt de school nog een niet te verwaarlozen rol De maatschappelijke positie blijft primair. Als die verzekerd is, is het verder leuk als je wat potten kunt breken in de sport, maar het hoeft allemaal zonodig niet zo scherp afge bakend te zijn, als je dat in de topsport vaak ziet Het element plezier wordt dan te vaak bewust of onbewust uit gebannen". Zelf denkt de vijftienjarige atlete ook bijzonder genuanceerd over haar stijgende lijn in het atletiekgebeuren. „Ik zie wel wat er van terecht komt maar ik lig er bepaald niet wakker van als het eens een keer niet zo goed gaat", vertelt ze, daarmee demonstre- reend dat ze een echte dochter van haar moeder ios, want ook Esther Goedhart hield er in haar vele jaren durende loopbaan dezelfde gedachten op na en zij bracht het toch ook tot de top. Luttele maanden geleden werd zij als veertiger nog Europees kam pioene, een prestatie die haar norma liter met de nodige trots had moeten vervullen, maar die haar naar de bui tenwacht toe totaal niet deed opval len. Desalniettemin leverde zij een prestatie, die haar tot sportvrouw van het jaar in Zierikzee had moeten kronen. De Zierikzeese Sportraad schatte een en ander evenwel dui delijk verkeerd in, hetgeen voor een niet onbelangrijk deel de ter zake on deskundigheid van de Sportraad de monstreert In dat verband mag ze ker ook het niet toekennen van de Sportpenning van Verdienste teke nend worden genoemd, terwijl er toch drie zeer aanvaardbare kandi daten werden opgevoerd in de per sonen van HSD-man Hans Blom, Mevo '80-voorman Jan Aiofsen en W Zierikzee-Man in hart en nieren Jaap den Haan. Terug naar Annemieke Goedhart „Ik heb van de eerste dag, dat ik at letiek deed een voorliefde gehad voor technische nummers. Daar kun je zelf veel meer aan doen. De techniek kan PIERRELATTE - Het is de laatste acht jaar slechts sporadisch voorgeko men, dat de ploeg van Peter Post een etappewedstrijd beëindigde zonder ook maar een sukses te hebben behaald. In de 35e Dauphiné Libéré gebeurde het. De wedstrijd in het Franse Alpengebied kende tien etappes: korte, lange, vlakke, bergachtige, natte en warme, tijdritten en sprints. Het was aan de Ne derlanders niet besteed. De 26-jarige Pascal Simon werd de eerste man in het eindklassement. Na afloop van de dubbele etappe op de slotdag zeiden de Ne derlanders in koor: „Deze wedstrijd was een goede voorbereiding op de Ron de van Frankrijk". P.V. Duiveland te Nieuwerkerk Uitslang wedvlucht vanuit Or leans d.d. 4 juni; afstand ±442 km; in concours 244 duiven; gelost om 7.00 uur; aankomst eerste duif 12.58 uur (1231 m) laatste prijsduif 13.38 uur (1109 m). L. Smalheer 1, 3, 51; J. A. Gebraad 2. 12, 22, 24. 42; P. de Bruine 4, 20, 33, 55; C. J. Krijger 5, 43; Comb, de Koning-Rouwit 6, 10, 26, 41, 57; A. Hagesteyn 7, 9, 18, 21; Comb. Knop- Stouten 8, 46, 50, 56; A. J. Knop 11, 17; H. P. van Noorden 13, 27, 28. 30, 32, 35; Comb, van Dijke 14, 23, 34, 47, 58; L. C. IJzelenberg 15, 36, 48, 53, 59; J. Folmer 16, 37. 38; Comb. Dane- Dooge 19, 25, 29; A. de Jonge 31, 54; W. M. Luiting 39; J. v. d. Werf 40, 45, 61; A. Heyboer 44; K. L. v. d. Werf 49; A. J. IJzelenberg 52, 60. Badmintonklub Zierikzee in zee met Krayestein ZIERIKZEE - Badmintonklub Zie rikzee heeft als een van de eerste ver enigingen op het eiland besloten naast dc huur van een groot aantal uren in Sporthal Onderdak ook de nieuwe partikuliere Sporthal Kary- estein in Burgh-Haamstcde flink in te schakelen. Dc donderdagavond wordt de BC Zierikzee-avond met daarbij de beschikking over twaalf banen. Voor de leden is er dan een tweede speelmogelijkheid. De lagere kompe titieteams en de rekreatieteams gaan er hun thuiswedstrijden spelen. Daarnaast zal ook het eerste, lande lijk spelen team, er gaan trainen, een faciliteit die door het niveau waar naar het team is gestegen bepaald geen overbodige luxe is geworden. Badmintonklub Zierikzee heeft door deze gevoelige uitbreiding ook weer de gelegenheid om nieuwe le den te laten toestromen. Deze zullen onder deskundige leiding van de vier officiële bondsoefenmeesters. die de klub rijk is, worden begeleid. Op de dinsdagavond tussen half zeven en half negen komt er in Sporthal On derdak weer meer ruimte voor jeugd leden. Ook hierbij staat er gelegen heid tot aanmelding. Ploegleider Peter Post sprak woor den van dezelfde strekking. Dat was vorige week bij de start in Sallan- ches echter pas het tweede doel. Het eerste was, zoals in iedere wedstrijd, winnen. Dat zal in de Dauphiné Libé ré ook in de toekomst maar weinig gebeuren, als deze koers niet even eens serieus wordt voorbereid. Si mon, de winnaar, trainde na de Ron de van Romandië, waarin hij als zes de eindigde, twee weken lang in de Franse Alpen. Hij had vele klimkilo- meters in de benen en kon daarom op de monsterachtige Ventoux minuten voorsprong nemen op de rest van het veld. Die rest zocht, op een enkele uitzondering na, urenlang naar de juiste kadans. Schitteren „Voor ons komt het erop aan in de Tour te schitteren", zei Johan van der Velde ook mede namens Peter Winnen en Joop Zoetemelk. „Wie spreekt er nog over deze Schouwen- Duiveland als we tijdens de Tour goed rijden? Pascal Simon heeft gro te- indruk op mij gemu-kt. Een echte klimmer, die vent. Toch geloof ik, dat hij de topkonditie te vroeg te pakken heeft. Over een maand zullen we het weten". De karavaan van de Dauphiné Li béré passeerde op een steenworp af stand het appartement van Joop Zoe temelk in Montgencvre. Daar traint dc Nederlandse veteraan 's winters altijd op de skilooplatten. Hij had voor deze Dauphiné daar een poos kunnen trainen om vervolgens, met zijn klimmerskwaliteiten, hoog in worden bijgeschaafd. Zelfs iemand die er totaal niets van kent, kan met een portie doorzettingsvermogen een goed kogelstoter en diskuswerper wordea Voor de loopnummers moet je aan geboren talenten hebben, een speciale lichaamsbouw en weet ik wat al niet meer. Als je dat eenmaal hebt kun je gaan perfektioneren. Bovendien moet je er wat voor voelen en de loopnum mers hebben me nou eenmaal nooit getrokken". Natuurlijk heeft de per soonlijke inbreng van moeder Esther Goedhart een behoorlijke rol gespeeld in de keuze van de favoriete onder- delen, al ontkennen beiden dat het persé zo moest zijn, dat dochter Anne mieke juist de werpnummers zou la ten prefereren, omdat moedet Esther op deze onderdelen van de atletiek hoogtij-jaren doormaakte. Maatgevend De afstanden, die door een vijftien jarige kogelstootster en/of diskus- werpster worden overbrugd zijn nog allesbehalve maatgevend over hoe de toekomst eruit zal zien. „Nee, dat wil nog helemaal niks zeggen, wantje bent bij deze disciplines eigenlijk pas op z'n best als je in de buurt van de dertig jaar komt", weet Esther Goedhart uit er varing. „Dan ben je namelijk op z'n sterkst, maar het is natuurlijk leuk meege nomen als je jong suksessen boekt. Distriktskampioene worden is toch leuk. Het geeft je als atlete een push". Annemieke Goedhart stootte in Lisse voor het eerst dit seizoen met een voor haar kategorie vereiste kogel van drie kilo. Daarvoor gebruikte zy als lid van de Delta Sport A/B-junio- renpioeg steeds een kogel van vier kilo. „Daar heb ik niet zo'n probleem mee, want het is prettig om deel uitte mogen maken van een dergelijke ploeg met stuk voor stuk op hun on derdelen goede atleten. Bovendien heerst er een byzonder fijne sfeer in deze ploeg en dat vind ik voorlopig nog veel belangrijker dan een in het oog lopend resultaat by de individuele wedstrijden", stelt Annemieke Goed hart breeduit lachend. Duidelijk is dat moeder noch doch ter Goedhart er veel voor voelt om de zaken momenteel al te forceren. „Ze is nog zo jong en alles moet maar op z'n tijd komen", menen beiden. Esther Goedhart treedt behalve als moeder ook op als trainster van dochter Anne mieke Goedhart, „maar", zo stelt de moeder, „Ze is een van de velen die les krijgt Niet meer en niet minder". Overigens is Annemieke Goedhart niet alleen in de atletiek een redelijk suksesvol sportster. Ook in andere sporten staat zij haarmannetje. Vooral als volleybalster mag zij er ook zijn. Een en ander is evenwel niet vreemd, wat al sinds jaren heeft zij mettertijd een plaatsje voor zichzelf gereserveerd op de Sport-akademie, „maar het mag eventueel ook de Pedagogische Aka- demie worden", voegt ze er snel aan toe. „Als het maar iets is op het gebied van lesgeven, want dat vind ik schit terend". Komend weekeinde staat de Zierikzeese B-juniore op de deelne merslijst van de Open Haagse kam pioenschappen en twee weekeinden verderop staan de Nederlandse jeugd kampioenschappen in Leiden op haar programma en wie weet wankelt een van beide keren het rekord van Izeline Hage. het klassement te eindigen. „Inder daad, maar het seizoen is nog zo lang", verdedigde de ex-winnaar van de Tour zich. „De Tour komt nog en dan al die kriteriums. Bovendien, de Dauphiné is nooit mijn wedstrijd ge weest en dan heb je ook niet veel zin om er voor te trainen". Peter Winnen raakte bijna een half uur kwijt op winnaar Simon, die hij over een maand toch voor wil blij ven. De Noordlimburger liep lachen rond en vertelde: „Vorig jaar om de ze tijd trainde ik in de Pyreneeën voor de Tour. Toen reed ik nog veel slechter dan nu". De renners van Post gingen er in Pierrelatte van uit dat het, na deze „afgang" volgende week in de Ronde van Zwitserland al heel wat beter zal gaan. In de Daup hiné Libéré werd Gerard Veldschol- ten uit Oldenzaal de eerste Nederlan der. Het manusje-van-alles reed zich leeg in de beide bergetappes en was maandag tijdens de afsluitende tijd rit nog niet geheel hersteld van de in spanningen. Hij raakte zijn zesde plaats in het algemeen klassement kwijt aan de Australiër Phil Ander son. Hierdoor gaan een Amerikaan, een Engelsman, een Australiër en drie Fransen de beste Nederlander in het algemeen klassement vooraf. Doseren In de tijdtrit tussen Montelimar en Pierrelatte over 33 kilometer reed niet een Nederlander voor de over winning. De inspanningen in de rit tegen de klok werden gedoseerd. Theo de Rooy raakte ruim elf minu ten kwijt op winnaar Greg Lemond, PIERRELATTE - Jan Raas is zijn eerste plaats in het Supei>Prestige- klassement kwijtgeraakt. Ronde-van- Italië-winnaar Giuseppe Saronni nam de koppositie over met 175 punten. In de Dauphiné Libere, die maandag in Pierrelatte afliep, kwam winnaar Pas cal Simon tot de eerste (55) punten, terwijl de Australiër Anderson door de tien punten voor zijn zesde plaats op klom naar de veirde plaats in de stand SEOEL - In het internationale voet baltoernooi in Zuid-Korea, waaraan ook PSV deelneemt, speelde het Olym pisch elftal van de Verenigde Staten gelijk (1-1) tegen Nigeria SALONIKI - De door Bayem Mün- chen ontslagen trainer Pal Csemai werkt het volgend seizoen in Grieken land. Maandag tekende de Hongaar een eenjarig kontrakt bij Paok Solo- nikL KOBLENZ - Horst Hrubesch kan de afsluitende tournee van Hamburger SV niet meemaken. Het linkerbeen van de centrumspits van de Westduit- se kampioensploeg werd maandag in het gips gezet Hrubesch had de laatste weken last van verrekte kniebanden en een kapselscheuring. VARNA - Therese Wilmink is tij dens internationale turnwedstrijden in Varna als negende geëigend De Ne derlandse kampioene bezette na de verplichte oefenstof de zesde plaats. De tweede Nederlandse deelneem ster, Mirjam Eijgenhuisen, eindigde als achttiende. Winnares van de meer kamp werd de Bulgaarse Stojanov. Haar landgenote Kazakova klasseerde zich als tweede. Binnen een tijdsver loop van net twee weken was het de zesde wedstrijddag voor het Neder landse duo. BRAUNSWEIG - De vijfvoudige Zweedse voetbalinternational Hasse Borg heeft een kontrakt voor twee jaar getekend bij Malmö FF. Borg kwam de laatste zes seizoenen uit voor Ein- tracht Braunsweig. ROMA - De Braziliaanse voetballer Paolo Roberto Falcao heeft de onder handelingen met AS Roma over een nieuw kontrakt afgebroken. Het be stuur van de nieuwe Italiaanse kam pioen had Flacao een jaarsalaris van 360.000 dollar (ruim negen ton) gebo- dea Nieuwe MBvO- leiders op Schouwen-Duiveland GOES - In Goes werden diploma's uitgereikt aan achttien geslaagden van de kursus MBvO-leider gym nastiek en spel (gymnastiek voor ou deren). De diploma's werden uitge reikt door mevrouw M. le Duc- Simpelaar, lid van de Zeeuwse Raad voor Ouderen en tevens lid van de provinciale begeleidingskommissie konsulent MBvO. Onder de geslaagctèVzijn ook twee Schouwen-Duivelandse kandidaten. Mevrouw P. W. A. van Dongen-de Ruijter uit Burgh-Haamstede en de heer H. M. G. van Elderen uit Zierik zee zijn in de toekomst in staat om daadwerkelijk iets te gaan doen op dit voor ouderen zo belangrijke akti- viteitengebied. Deze kursus van de dienst „Meer Bewegen voor Ouderen" van de Prov. Ver. Het Zeeuwse Kruis. Als kursusleider en praktijkdocent trad de konsulent MBvO Jan Eversdijk op. Hij werd bijgestaan door de he ren T. Raemaekers, M. Weststrate, B. Geleijnse en de dames T. Visser, I. van Zwieten én T. van Willegen als praktijkdocenten. Johan van der Velde: ,,Wij komen in de Ronde van Frankrijk wel aan bod die krap 47 minuten verbruikte. Het scheelde slechts sekonden of De Rooy was wegens tijdsoverschrijding uit de koers gehaald. Hij bleek het verst verwijderd van zijn Tourvorm van alle Nederlanders. Tijdritwinnaar Lemon had dezelf de fysieke klachten als De Rooy. De Amerikaan liet echter zijn tanden zien en zette tot zijn eigen verrassing de winnende tijd neer. Het werd het derde dagsukses van de tweede uit het eindklassement. Lemond won een vlakke etappe, een bergrit en een tijdrit. Hij verloor de Dauphiné Li béré, maar toonde wel aan, dat hij vermoedelijk binnen niet al te lange tijd dc Ronde van Frankrijk, waar hij dit jaar nog wegblijft, zal winnen, Bernard Hinault ten spijt. Lemond verloor 2.12 min. op winnaar Pascal Simon, een van de vijf fietsende broers Simon. Robert Millar eindig de derde op 5.04 min. en Robert Al- ban moest als vierde al 8.24 min. toestaan. Gerard Veldscholtcn ein digde zevende op 14.11 min. en Joop Zoetemelk werd elfde op 20.05 min. De overige Nederlanders kregen 25 minuten of meer aan de broek. Nederland wint op WK jeugd van Rusland: 3-2 MONTERREY - Het heeft Neder- land in zijn tweede wedstrijd van het toernooi om het wereldkampioen schap voetbal (voor spelers tot twin tig jaar) niet tegen gezeten. Werd in de openingswedstrijd op ongelukkige wijze een punt bij het favoriete Bra zilië ingeleverd, maandagavond kreeg de ploeg van bondscoach Kees Rij vers op de door tropische regenbuien zeer zware grasmat van Monterrey de zege toegeworpen. Voor tiendui zend kijkers wees Nederland de Sov- jetrUnie na een ruststand van 1-1 met 3-2 terug. Rijvers: „We hebben het fortuin hier aan onze kant gehad. Deze tegenstan der was een geheel andere Sovjet- ploeg dan die tegen Nigeria zo in de hitte liep te zwoegen". Donderdag ontmoet Nederland in de laatste groepswedstrijd Nigeria. Aan een gelijkspel heeft de brigade van Rij vers voldoende om zich voor de kwart finales te plaatsen. De Nederlandse doelpunten tegen Rusland kwamen van Henk Duut en twee keer Mario Been. Pupillentoernooien SV Duiveland OOSTERLAND - Op het Oostersportpark in Oosterland wer den het afgelopen weekeinde toer nooien voor D- en E-pupilien gehou den. Bij de D-pupillen hield de orga niserende vereniging zelf de eerste prijs in de prijzenkast, terwijl bij de E-pupillen Veere met de hoogste eer ging strijken door het beter nemen van de benodigde strafschoppen met Duiveland. Bij de D-pupillen bleef de ploeg van Duiveland ongeslagen. Veere werd met 1-0 geklopt en ook Drei- schor kreeg met deze cijfers klop. Te gen Kloetinge schoot de Oosterland- se formatie flink uit de slof met een 4-0 zege en Bruse Boys werd in de af sluitende wedstrijd met 2-0 aan de ze gekar gebonden. Met een achterstand van drie punten werd Dreischor tweede, Veere en Kloetinge behaal den ieder drie punten en Bruse Boys sloot de rij met een enkel punt. Spannend ging het eraan toe bij de E-pupillen. Drie ploegen behaalden zes punten, terwijl Veere en Duive land ook nog op hetzelfde doelsaldo uitkwamen. Mevo behaalde even eens zes punten. De onderlinge wedstrijden tussen de drie koplopers eindigden alle in een gelijkspel. Bru se Boys kwam uit op twee punten en Kloetinge bleef geheel puntloos. Aan het eind van het toernooi reik te Gerard Krakeel als voorzitter van de jeugdkommissie van de SV Duive land de prijzen uit onder dankzeg ging aan de sponsors Freriks BV, Ra bobank Oost-Duiveland, Gulfstation Ten Klooster, Bakkerij Knop, Fiet- senhandel L. A. van den Berge en Elektra Matthee. Ook de vele vrij willigers, zoals de mensen van de EHBO en kantine en natuurlijk de scheidsrechters kregen een welge meend dankwoord voor hun inzet. De uitslagen: E-pupillen: Kloet inge-Mevo 1-2; Veere- Duiveland 1-1; Bruse Boys-Kloetinge 6-0; Veere-Mevo 0-0; Bruse Boys- Duiveland 0-2; Veere-Kloetinge 3-0; Bruse Boys-Mevo 1-2; Kloetinge- Duiveland 0-5; Bruse Boys-Veere 0-4; Mevo-Duiveland 0-0; eindstand: 1. Veere 6 pnt; 2. Duiveland 6 pnt.; 3. Mevo 6 pnt.; 4. Bruse Boys 2 pnt.; 5. Kloetinge 0 pnt. D-pupillen: Veere-Kloetinge 0-0; Bruse Boys-Dreischor 0-0; Duiveland-Veere 1-0; Bruse Boys- Kloetinge 0-1; Duiveland-Dreischor 1-0; Bruse Boys-Veere 0-3; Duiveland-Kloetinge 4-0; Veere- Dreischor 0-1; Duiveland-Bruse Boys 2-0; Kloetinge-Dreischor 0-1; eindstand: 1. Duiveland 8 pnt.; 2. Dreischor 5 pnt.; 3. Veere 3 pnt.; 4. Kloetinge 3 pnt.; 5. Bruse Boys 1 pnt. Overwinning voor tennisteam WIK KERKWERVE - Het eerste tennisteam van TV WIK heeft de thuiswedstrijd te gen TSP II uit Goes met 5-0 gewonnen. Het heren- en damesdubbelspel leverde twee gemakkelijke overwinningen op. Het dames enkelspel werd gewonnen door Maria van Strien met 6-4 en 6-1 en Ruud Weijnen had het in zijn enkelspel onverwacht moeilijk. Hij won toch via een derde set: 6-1, 5-7, 6-2. Het echtpaar Minnaar zorgde er tenslotte voor dat de winst maximaal werd: 6-3,64. Het twee de WIK-team verloor met 5-1 van 't Hal ve Maantje. ZIERIKZEE - Wat de reden ook moge zijn is eigenlijk van onderge schikt belang, feit is, dat de aanmeldingen voor de 38e Zierikzeese Avondvierdaagse bijzonder traag los komen. Penningmeesteresse me vrouw Brucksen-Parel sprak er zich desgevraagd hedenochtend in ieder geval enigszins beangstigend over uit, dat de wandelliefhebbers zo vre selijk lang wachten met hun aanmeldingen. „Dat is jammer, want het levert organisatorisch wel enkele extra problemen op. We moeten nu al le deelnemerslijsten laten liggen met invullen tot op het allerlaatste moment. Maar we zijn zeker niet pessimistisch. Misschien wacht men een beetje af hoe het weer zich zal houden", liet zij weten. De routes voor de 38e Vierdaagse zijn identiek hetzelfde ais het vorig jaar. Op de vier avonden - maandag 13 tot en met donderdag 16 juni - wordt het deelnemersveld om kwart voor zeven opgesteld op het Kraanplein. De opstelling voor het vertrek naar de intocht op de slota- vond geschiedt om kwart voor negen op de Lange Blokweg. De stoet wordt vandaar af begeleidt door een aantal muziekgezelschappen. le avond -15 km: Zuidhavenpoort, 's Heer Lauwendorp, Straalweg, De Val, Prov. weg, Gouweveerse zeedijk, Nieuwendijk, weg v. d. Buitenlandse Pers, Baal- papenweg, Haneweg, Stelweg, Boterhoekse weg, Nieuwe Noorddijkse weg, Gouweveerse weg, Prov. weg, Julianastraat, Zuidhavenpoort, Ou de Haven z.z., Havenpark n.z., 't Vrije. le avond - 8 km: Zuidhavenpoort, Julianastraat, Groene weegje, Straalweg (ged.), Del tastraat, Lange Slikweg, Straalweg, Groene weegje, Kleine Zelkeweg, Sas, Zille, Tunnel, Van Veenlaan, Tunnel, Schuurbeque Boeye straat, Dam, 't Vrije. 2e avond -15 km: Mol, Schuithaven, Lange Nobelstraat, St. Anthoniesdam, Korte No- belstraat, Nobelpoort, linksaf voetpad prov. weg richting Haamstede, bij stoplichten oversteken, Zandweg, Gasthuisdreef, prov. weg, Klerksweg, Boerenweg, Grevelingenpad, Grevelingenstraat, Schel- destraat, Zandkreekstraat, Levenstrijdweg, Weldamseweg, Havenweg, Eerste Weegje, Laan v. St. Hilaire, Hoofdpoortstraat, Nieuwe Haven, Nieuwe Boogerdstraat, Visstraat, Havenplein, 't Vrije. 2e avond - 8 km: Mol, Schuithaven, Lange Nobelstraat, Korte Nobelstraat, vóór Nobel poort linksaf over de Wandeling, Zuidwellebrug, Laan van St. Hilaire, bij stoplichten oversteken, prov. weg. Zandweg, Gasthuisdreef, prov. weg, Klerksweg, Boerenweg, Grevelingenpad, Grevelingenstraat, Scheldestraat, Weststraat, Poststraat, Appelmarkt, Havenplein, 't Vri je. 3e avond - 15 km: Havenpark z.z., Oude Haven n.z.. Noordhavenpoort, Grachtweg. Caustraat, tunnel, fietspad rechtaf naar boven, Rijksweg. Oude Polder dijk, Nieuwe weg, Zuiddijk, Roterijdijk, prov. weg, Kade weg, Emil Sanströmweg, Koning Gustaafweg, tunnel, Schuurbeque Boeyestraat, 't Vrije. 3e avond - 8 km: Havenpark z.z., Oude Haven n.z., Noordhavenpoort, Grachtweg, Mal tastraat, Kaerscmakerstraat, de Kanterlaan, Tunnel, fietspad rechtsaf naar boven. Rijksweg, Oude Polderdijk, Bettewaerdse weegje, Bette- waerdsedijk, Rijksweg, Tunnel, Zille, Scheepstimmerdijk. Noordha venpoort, Oude Haven n.z., Havenpark n.z., Vrijpoortje, 't Vrije. 4e avond - 15 km: 't Vrije, Grachtweg, Rotonde, Oude weg, Heuvelsweg, Kakkersweel- weg, Schouwse dijk, Prov. weg. Lange Blokweg, Nobelpoort, Korte No belstraat, Watermolen, Verrenieuwstraat, Melkmarkt. Dam. Appel markt, Havenplien, Havenpark z.z.. Kraanplein, Havenpark n.z., Ha venplein. 4e avond - 8 km: 't Vrije, Schuurbeque Boeyestraat, Van Veenlaand, Schouwse dijk. prov. weg, St. Joostweg, Zuiddijk, trambaan (voetpad), Heesterlust- weg. Donkere weg, Schouwse dijk, prov. weg. Lange Blokweg. Nobel poort, Korte Nobelstraat. Watermolen, Verrenieuwstraat, Melkmarkt. Dam, Appelmarkt. Havenplein, Havenpark z.z., Kraanplein, Haven park n.z., Havenplein.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 5