BRU GAAT BOUWEN dit biedt de beeldbuis streeknieuws Een jongen beneden haar stand Bruse moeder en dochter kampioenen op accordeon 4 Uit woningbouw vergadering: Laatste vergadering NCVB dit seizoen Zomerkonferentie in „de Burght" BRU1NISSE - „Als alles meezit kunnen we in septem ber beginnen met de bouw van twintig woningen in het saneringsgebied Beursstraat Kerkstraat v. Hertsbe- kestraat te Bruinisse." Dit zei voorzitter B. de Groot van de Christelijke Woningbouwvereniging Schouwen-Dui- veland in Bruinisse op de ledenvergadering die dezer da gen werd gehouden. Het bouwplan ondervindt nog wat problemen met de planologische afwikkeling, maar als deze zijn opgelost zal na verkregen toestemming uit Den Haag de bouw worden gegund aan aannemer Luc. Boogert te Oosterland, de laagste inschrijver op dit pro- jekt. De plannen voorzien in de bouw van tien kleinere ééngezinswonin gen, waarvan één aangepaste woning voor een gehandicapte, vier bejaar denwoningen en zes etagewoningen voor één- en tweepersoonshuishou dens, verdeeld over drie bouwloka- ties. De heer Wiebrens voorzag dit plan van toelichting. De beoogde Kerkwerve KERKWERVE - Mevrouw C. Viergever-Legemaate opende vorige week alweer de laatste N.C.V.B. ver gadering van het seizoen '82 /'83. Er werd allereerst gezongen uit Psalm 130. Na het gebed las de presidente enkele gedeelten uit de Brief van Paulus aan de Filippenzen. Boven haar meditatie stond: „Niet bezorgd zijn". Na het zingen van enkele verzen uit Gezang 186 heette ze iedereen wel kom op de bijeenkomst, in het bij zonder de heer en mevrouw Van Mou- rik die het tweede deel van de avond zouden verzorgen. Mevrouw Vierge ver toonde zich verheugd over de op komst van vele gasten. Na het voorlezen van de notulen van de vorige vergadering, en een verslag van het reisje, was er eerst koffie en thee. Slagersbedrijf Na de pauze kreeg de heer Van Mourik het woord. Hij vertelde het een en ander over het Bedrijfsschap Slagersbedrijf, terwijl hij voor de da mes een mooie schotel maakte met vleeswaren. Nadien werden er bor relhapjes klaargemaakt. Dit alles wekte bij de aanwezigen veel bewon dering. Toen er dan eindelijk ge proefd mocht worden, bleek alles net zo lekker te zijn zoals het eruit zag. de manier van presenteren was ge weldig. Zo was er een bloem gemaakt van tomaat en komkommer. Het werd een erg leerzame avond voor de N.C.V.B.-leden en de gasten. Mevrouw Viergever dankte dan ook aan het slot het echtpaar Van Mourik voor het gebodene. Na het zingen van het bondslied ging de pre sidente voor in gebed, waarna ze ie der wel thuis wenste. Ze sprak de hoop uit iedereen weer te zien in sep tember. bouw is te omschrijven als sober, maar doelmatig, onderhoudsarm, energiebesparend met weinig tuin grond. De bouwtijd is ca. negen maanden en de gemiddelde huur on geveer 400,— p.m. Daarnaast kregen de leden infor matie over de voortgang van het meerjarenplan „Groot onderhoud Isolatie". De uitvoering ligt op schema. Op 20 juni wordt door de aannemerskombi- natie Jumelet Deurloo begonnen met de vervanging van kozijnen en deuren, alsmede plaatsing van dub bel glas bij achttien woningen, waar van negen bejaarden woningen. Voorzitter De Groot was zeer te spre ken over de medewerking van de be trokken bewoners tot nu toe, daar al le bewoners zich hebben uitgespro ken vóór plaatsing van dubbel glas bij de vijf komplexen die nu onder handen zijn genomen. Dit kost de be woners van de bejaardenwoningen 20,00 p.m. extra, terwijl voor de ééngezingswoningen een opslag geld van 30,— p.m. Bij dit laatste wo ningtype wordt ook de bovenverdie ping van dubbel glas voorzien. Spouwmuurvulling is bij deze wo ningen in 1975 reeds aangebracht. Nog achttien Voor 1984 staan de laatste achttien woningen op het programma, waar na het gehele woningbezit van de Chr. Woningbouwvereniging zal zijn voorzien van nieuwe hardhouten ko zijnen en deuren, alsmede dubbel glas. Behandeld Werd ook de Jaarreke ning 1982, tesamen met het kontrole- rapport van de accountant. De leden die een exemplaar kregen aangebo den, keurden de rekening na toelich ting van de administrateur Deurloo goed. Uit de stukken bleek dat de reser ves zijn toegenomen met ca. 10 maar dat de onderhoudsfondsen aan zienlijk zijn verminderd door het uit gevoerde groot onderhoud. Het le denaantal bleef stabiel (165), evenals het aantal woningen in exploitatie nl. 117. Het balanstotaal vermeldt een bedrag van ruim 6 miljoen gul den, terwijl het verzekerde bezit on geveer 15 miljoen is. Bij de rondvraag kwam de huur- harmonisatie ter sprake, een maatre gel die beoogt door middel van ver snelde huurverhogingen de huurprijs meer in overeenstemming te brengen met de woningkwaliteit, uitgedrukt in punten. Deze, door het Ministerie van Volkshuisvesting ontwikkelde me thodiek, had tot gevolg dat nogal wat huurders van de Chr. Woningbouw vereniging niet de „normale" verho ging van 5 7c in rekening werd ge bracht, maar een verhoging van 10 7c. De extra huurinkomsten zijn veel al ten gunste van het Rijk, die dan ook het meest bij deze maatregel is gebaat. Voorafgaande aan de ledenverga dering vond een bespreking plaats met de bewoners van de zorgwonin- gen, samen met de directrice van het bejaardentehuis, mej. Bal. SCHOUWEN-DUIVELAND Geslaagd M. E. v. d. Linde uit Dreischor, J. J. Wandel uit Nieuwerkerk en M. Teeuw uit Burgh-Haamstede slaag den aan de Rijks Pedagogische Aca demie te Middelburg voor het exa men hoofdleidster. ZIERIKZEE Wereldwinkel verhulst Donderdag 16 juni verhuist de We reldwinkel van het klubgebouw van het Leger des Heils naar het nieuwe onderkomen in de Verrenieuwstraat. Die donderdag wordt om 9.30 uur af scheid genomen van het Leger des Heils. Om 9.45 uur is er een verhuis- optocht naar het nieuwe pand en van 10.00 uur is „open-huis" in de wereld winkel. 'Dick de Koning zorgt voor muziek op de achtergrond. Vrijdag 17 en zaterdag 18 juni houdt de wereldwinkel eveneens open-huis. Vrijdagochtend wordt de muziek verzorgd door Annemarie Gilden en zaterdag speelt het ensem ble „Al te Klein". Zaterdag is er ver der een speurtocht voor de jeugd. BURGH-HAAMSTEDE Reisje Ons Genoegen De reisvereniging Ons Genoegen heeft een drie-daagse reis gemaakt. Donderdagochtend vertrok het gezel schap per touringcar van de Fa. Van Oeveren naar Vianden. Om ongeveer vijf uur 's middags kwamen de reizi gers aan na een prachtige rït door de Belgische en- ^Luxemburgse Arden nen. Op de tweede'dag'Wérd de grote electrische centrale bezocht, waarin de stroom wordt opgewekt met wa ter uit de bergen. Na de lunch werd een tocht gemaakt door de prachtige omgeving en werd een bezoek ge bracht aan de stad Echternach. De derde dag werd de terugtocht aan vaard. Ook werden de watervallen van Coo bezocht. Aan het einde van de reis sprak voorzitter A. de Bruine enkele dankwoorden. NOORDGOUWE Bejaardenreis De reis van de bejaarden van Noordgouwe en Schuddebeurs wordt 15 juni gehouden. Doel is: de Beekse Bergen. Vertrek uit het dorp om 13.00 uur. Degenen die mee willen kunnen zich opgeven bij mevrouw Hoogstraten, telefoon 01112-1788 of bij mevrouw Kasteele, telefoon 01112-1720. OOSTERLAND Opbrengst kollekte Mbuma-zending De maandelijkse opbrengst van de kollekte voor de Mbumazending be draagt 337,40. Een woord van dank aan de milde gevers. De ijverige kol- lektantjes waren: Mirjam Bakker, Carola de Jonge, Arianne Morks, Ir ma Pieper, Arjan Steenpoorte, Trij- nie Verhoek en Joanke IJzelenberg. Opbrengst kollekte Epilepsiefonds De opbrengst van de kollekte ten bate van het Nationaal Epilepsie Fonds „De Macht van het Kleine" heeft 893,- bedragen. In de editie van vrijdag werden de laatste twee cijfers verwisseld. Bazar/rommelmarkt „Oosterlands Fanfare" Muziekvereniging „Oosterlands Fanfare" organiseerde afgelopen vrijdagavond en zaterdag een bazar rommelmarkt in en nabij de loods van de fa. Vaane aan de Van den Abeelestraat. De bazar begon vrij dagavond, terwijl de rommelmarkt in de morgenuren van de zaterdag ochtend voor het publiek kon wor den opengesteld. Met het rad van avontuur wist men de bezoekers te stimuleren tot aktieve deelname aan het gebeuren. Bijzondere belangstel ling bestond er uiteraard voor de al tijd weer attraktieve schiettent, waarbij menigeen het geoefend oog langs de buks liet turen. De heer Poelman toonde zich een virtuoos in het sjoelen door op beide dagen de eerste prijs in de wacht te slepen (respectievelijk 86 en 92 un- ten). Lijdie v. d. Have raadde het juiste gewicht van de bestuursleden Meerman. Lems en Vaane en kon als waardering voor het goede taxatie vermogen een oud muziekinstrument in ontvangst nemen. Een antiquiteit die voor de muzikant toch altijd tot de verbeelding spreekt. Voorzitter Meerman toonde zich zaterdagavond tevreden over het verloop van de bazar en rommel markt. BRUINISSE Geslaagd In Goes slaagde vrijdag de Bruse ambtenaar ter sekretarie Kees van de Berge voor het diploma Bestuur lijk Ambtenaar. Regeling Bazars In Bruinisse heeft het kollege van b. en w. al jaren een regeling getrof fen om niet meer dan twee bazars per jaar toe te staan. Een interne rege ling die, zo beogen de gemeente bestuurders, louter de organiserende verenigingen ten goede komt. Im mers: vele varkens maken de spoe ling dun! Zoals gezegd een interne maatregel, want verbieden kan men niet. Toch wordt het kollege herhaal de malen gekonfronteerd met diver se aanvragen voor het houden van een bazar ter spekking van de verenigings-kas. Daarom wijst het kollege bij monde van burgemeester T. C. Hekman er nogmaals op, dat voor dit jaar de twee bazars al zijn gepland, te weten „Nu met Hope" die in maart reeds een bazar hield en de „Nachtegaal" die op 14 en 15 okto- beor een bazar houdt. Tussentijdse aanmeldingen krijgen het advies lie ver even te wachten tot volgend jaar. Want als er onvoldoende belangstel ling is, is het zonde van al het werk dat de verenigingen in de organisatie steken. B. en w. zijn evenwel bereid alvast initiatieven voor volgend jaar te noteren. Africhten jachthonden Morgenavond (woensdag 8 juni) wordt in Café Bru een instruktiefilm gedraaid welke een onderdeel is van de kursus. zelfafrichting jachthon den, die de heer M. Blankevoort uit Willemstad sins april geeft. Volgens de heer Blankevoort, instrukteur voor het africhten van jachthonden, zoals het gehoorzamen in het alge meen, apporteren, aan de lijn lopen, wordt het konstakt baas-hond met deze kursus stukken beter wat dan weer de verstandhouding ten goede komst. In augustus worden de exa mens voor de regio Zeeland afgeno men in Lewedorp. De instruktie-film kan worden bijgewoond door kur- sisten en introduced. Zandbak verschoond Afgelopen zaterdag hebben bestuursleden, personeel en behulp zame ouders van de Chr. school „Op Dreef" en ,,d' Eerste stap" de grote zandbak van vers zand voorzien. Het oude zand kon tegen schoon zand ge ruild worden bij een plaatselijk aan nemersbedrijf welke hier te velde opereert. Transportmiddelen, die an ders aardappelen vervoeren, waren ook beschikbaar gesteld. De vrijwil ligers deden de rest. BRUINISSE Berm-brandjes Aan het eind van de maandagmid dag braken er langs de Parallelweg bij het busstation spontaan berm brandjes uit, die de Bruse brand- 25 Ze had niet altijd even onschuldige uitgangetje? met gans niet onschuldige jongens, ze zat te genieten in het duister van de bioscoop van filminteri eurs met gigantische trappen huizen, met schone vrouwen en knappe mannen. Of van mistige Franse havensteden met mannen met petten en vrouwen met kalk witte gezichten, alles even uit geblust en rauw. In Middendorp stond Aagje Borst bekend als een dweil van een meid, en de deugd zame burgerij wachtte maar op het ogenblik dat ze gelijk kreeg met de voorspelling, dat er niets van haar terecht zou komen. Ze was intussen hard op weg, die voorspelling waar te maken. Haar huis was haar eet- en slaapgelegenheid en als ze maar even kon, maakte ze zich uit de voeten. Haar moeder helpen? Ze had de hele dag gesloofd, dan had je 's avonds recht op een verzetje. Ze betaalde haar kost geld en daarmee uit. Ze had trouwens voortdurend ruzie met Jaap, die schimpte op haar vrindjes en haar vermaken, met Gijs die altijd probeerde haar geld af te troggelen voor siga retjes of een bioscoopje, en met de- kleineren die jaloers waren op de deftige zus met haar mooie spullen en soms zaten te roetha- nen in haar „byouteriedoos", haar afgunstig bewaakte schat kist. Ze was van de ene baan naar de anr>-e gegaan en nu zat ze- bij de kousenfabriek. Daar had ze Mab leren kennen en voelde zich vereerd met de attenties van dit oudere meisje, dat het leven kende, zoals ze duidelijk liet merken. Verachtelijk had Mab kort werk gemaakt van de knulletjes die 's avonds met geplakte haren langs de straten slenterden, naai meisjes floten, zich al hele heren vonden als ze een meisje op een bioscoopje trakteerden, en als dank daarvoor wonder wat ver wachtten. Mab zocht het hogerop. Mab zat in een dancing en rookte sigaretten, keek de kerels niet eens aan, was de gereserveerd heid in persoon. Mab zag er ook niet opzichtig uit, bijna zedig. Maar Mab wachtte tot er iemand Woensdag 8 juni Ned. 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 10.00 uur Schooltelevisie 15.00 uur Pensioen in zicht 15.30 uur De uitvinder 15.40 uur Mensen van het groene woud 16.25 uur Peter en de Wolf 16.55 uur Tot ziens Lulov 18.25 uur Teleac 18.55 uur S.W.A.L.K. 19.20 uur Kenmerk 19.45 uur Socutera 20.00 uur Journaal 20.28 uur Aanvallen van uitersten. Registratie van het Holland Festi val. 23.05 uur Journaal 23.10 uur Nieuws voor doven Ned. 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Nieuws 19.10 uur Politieke partijen 19.20 uur Van gewest tot gewest. Er wordt o.a. een kijkje genomen in het dorp Vijfhuizen in de Haarlemmer meer. De historie wordt bekeken van de scheepvaart op de Oost en van de Hembrug. 20.10 uur Man alleen. Hein is tot zijn spijt verhinderd om met zijn vrien den een uitstapje te maken naar de Zesdaagse van Antweropen. 20.40 uur Het oponthoud. Een herha ling van het tv-spel een jong stel dat in een kelder huist en plotseling ma teriële hulp krijgt aangeboden van iemand die ze bij toeval ontmoeten 21.20 uur André Hazes. Ook een her haling van het concert dat deze zan ger gaf in het Concertgebouw van Amsterdam. 22.30 uur Journaal 22.45 uur Den Haag vandaag 23.00 uur De Vrije gedachte 23.10 uur Nieuws voor doven weerleden noopten tot uitrukken. De spontaniteit van de brandhaardjes moet overigens in twijfel worden ge trokken, omdat spelende kinderen aldaar werden gesignaleerd. Ter za ke deskundigen doofden de brand weermannen het vuur. De berm wordt nu ter plaatse ontsiert door tientallen vierkante meter geblakerd gras, dat echter wel weer zal aan groeien. BURGH-HAAMSTEDE - Onder het thema „Bevrijd om te dienen" houdt het Instituut voor Evangelisatie van 23 tot 28 juli een konferentie in het kwam, die de moeite waard was. Ze kende alle kunstjes. Ze kende ook de mannen, zag dwars door hun smoesjes heen, maar ging er op in wanneer dat haar schik te. Tijdens het werk gaf ze Aagje naarstig onderricht en voor het meisje ging een nieuwe wereld open, de grote wereld, naar ze dacht. Want als een man geen auto had, had Mab geen interes se. En ze liet Aagje zien: de ver gulde armband, die ze om had, haar drie-rijig snoer van imita tie-parels, de dure lippenstift, 't kleine flesje met dure parfum. Allemaal cadeau. En ze vroeg nooit ergens om, ze kreeg het maar zó. Mab had lang „gewerkt" met Marie. Maar Marie was opeens uit de fabriek verdwenen. Marie was stom geweest, zei Mab, zon der aan Aagje's neus te hangen, waaruit die stommiteit bestond. Nu zocht Mab een andere part ner, al zei ze dat niet, „Alléén is er niks an" zei ze tot Aagje „met zijn tweën heb je veel meer lol". Aagje was er precies rijp voor. Ook haar begon het gesjouw langs de straten met luidruchtige knaapjes, het gehang in auto matieken en het stiekume gedoe in een duister bioscoopzaaltje en daarna in het wandelbos buiten de Poort de keel uit te hangen. Ze wou iets anders, en liefst iets beters. Mab gaf haar waardevolle tips. Ze moest zich niet zo opmaken, zich niet met zoveel rommel be hangen, niet die kousen met die opzichtige zwarte hielen dragen, en schoenen met stelthakken waarop ze niet lopen kon. Ze moest er niet uitzien of ze al wonderwat achter dc rug had, ze mochten gerust denken dat ze min of meer een groentje was, daar kwamen ze juist op af. Mab's scherpe ogen hadden wel gezien, dat Aagje Borst eigenlijk helemaal geen make-up nodig had, dat ze een frisse en gans niet onknappe meld was. „Je hebt genoeg van jezélf" zei Mab „en verder ga je maar op mij af." Aagje Borst begon te begrij pen, dat ze nu toch op weg was naar de verwezenlijking van het ideaal, dat haar van het witte Donderdag 9 juni Nederland 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 10.00 uur Schooltelevisie 16.00 uur Minibios 16.25 uur North Sea Jazz festival 16.55 uur Ontdek je plekje. Hinde- loopen. 17.05 uur Honderd beroemde schil derijen. Onder de loep wordt genomen het doek Tuin met vogels van Paul Klee. 18.55 uur Yakari 19.05 uur Met BZN door Europa. Mu ziekprogramma met in het middelpunt deze bekende Volendamse groep. 20.00 uur Journaal 20.28 uur Mary Benjamin. Mary ont vangt nogal wat geschenken van een onbekende, en zij voelt zich daardoor niet op haar gemak. 21.20 uur Hier en nu 22.00 uur Prof. Q.E.D. De geleerde heeft een helse machine uitgevonden die met afstandsbediening te hante ren is. Een vriend van Jenny, de zoon van een fabrikant toont opmerkelijke belangstelling: 22.50 uur Muzikale meditatie 23.05 uur Journaal 23.10 uur Nieuws voor doven Nederland 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Nieuws 19.10 uur Op volle toeren. Nederlands talig muziekprogramma. 20.00 uur Onze ouwe. Natuurlijk krijgt kommissaris Koster weer de taak een gekompliceerde moordzaak op te los sen. 20.55 uur Waakzaamheidde prijs voor de vrijheid. Een programma dat in het teken zal staan van het 70-jarig bestaan van de Koninklijke Lucht macht 21.30 uur Markant 22.30 uur Journaal 22.45 uur Den Haag vandaag Evangelisch Ontmoetingscentrum „De Burght" in Burgh-Haamstede. Sprekers zijn dr. Theo Kunst en Eugèn Poppe. Het thema is gekozen naar aanlei ding van het boek Exodus. Hierin wordt beschreven hoe Israël uit Egypte geleid is om God te gaan dienen. Dr. Kunst voert zijn toehoorders door dit bijbelboek. In kleine gespreksgroepen wordt over zijn studies nagepraat Eugène Poope behandelt de persoon Jozua, die een belangrijke rol vervult in Exodus. Verder ontvangen de deelnemers een training in evangelisatie, waarbij de mogelijkheid geboden wordt het ge leerde in praktijk te brengen. Dr. Theo Kunst is docent aan het Bijbelinstituut België te Heverlee en decaan van de Evangelische Theolo gische Faculteit aldaar. Eugène Poppe is medewerker van het Instituut voor Evangelisatie. Kinderen en tieners hebben hun eigen programma. door TOM LODEWIJK filmtioek had toegelachen. 2ie zag zichzelf al in een auto, haar gezicht gedoken in zacht bont, dansen met een knappe lange man in avondtoilet op een spie gelende dansvloer. Ze vroeg zich niet af waarom Mab, die haar deze wereld zou openen, nog al tijd op de fabriek zat. Ze begreep niet dat Mab ondanks haar we reldwijsheid 't ook nooit verder zou brengen dan een wereldj|e van klatergoud, en al verder was gegleden op het hellende vlak dan ze zelf besefte. Met opgewonden bonzend hart volgde ze een zelfbewuste Mab die avond in de „Londonderry". Ze zag diepe crapeauds, gezelli ge hoekjes, schemerlampjes, een pianist-entertainer achter een grote vleugel, kellners in rode jasjes. Dit was het. Dit was het grote leven van de film. In zulke gelegenheden maakten haai? filmhelden en -heldinnen hurt veroveringen. Mab liep onaandoenlijk, als eenj preutse schooljuffrouw, door het} pad, negerend de brutale blikken| van de mannen die haar nake ken. Aagje probeerde te lopen alsof ze hier dagelijks kwam, maar ze bloosde hevig en haar knieën knikten. Toen zag ze hoe Mab een tafeltje uitkoos in een nog verlaten „box". Een grijzen de kellner kwam met een knip oog op haar af. Aagje hoorde hoe Mab familiaar en met ken nis van zaken een gesprek met de kellner voerde, Mab was hier stamgast, begreep ze. ,,'t Gewone maar" informeerde de kellner. Mab knikte. „En u wenst?" in formeerde hij zwierig bij Aagje. ,,'t Zelfde" besliste Mab. Even later kwam hij terug met twee flesjes cola. Het viel Aagje even tegen, ze had een ogenblik aan champagne gedacht, die had ze nooit geproefd. „Dure dranken" zei Mab wijs „moet je altijd laten bestellen. De avond is nog jong." Dat wist Aagje al weer. Trou wensze heette niet langer Aagje. Dat klonk te dorps. Ze was allang Atie. En Mab had voor de eigenheid een nog deftiger naam opgescharreld: Agnes. Dat klónk. Wordt vervolgd) BRUINISSE - Op het ..Groot nationaal zang- muziek- en solistenconcours 1983" in het Utrechtse Harmeien zijn twee Bruse leden van de Oostflakkeese Accordeongroep uit Oude Tonge met de hoogste eer gaan strijken. In de 3e af deling voor accordeon behaalde mevrouw Nelly Schraver-Beekman metMe- nuetias" van Wim de Ruiter een eerste prijs. Mevrouw Schraver. die sinds twee jaar samen met de heer Van Eek het orgel van de Ned. Herv. kerk bespeelt, behaalde met 163 punten een fraai getuigschrift. In de elementaire afdeling voor accordeon behaalde haar dochter Lydia Schraver eveneens een eerste prijs. Dit voor haar vertolking van ..Een vrolijke buivan Peter Black. Ook andere leden van de groep speelden zich naar de top. zoals de dirigent Y. u. d. Tonnekreek die met ..Morgens om sieben" van James Last de kwalifica tie uitmuntend meekreeg van de jury.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 4