PZEM-dividend naar KMS als renteloze lening Verwarring omtrent opzet peuterspeelzalen Zierikzee „Stichting Samenlevingsopbouw slaat hier absoluut niet aan" Randweg in Renesse aansluiten op Vroonweg Kommissie wil eerst duidelijke beleidslijn Kommissie ruimtelijke ordening: Jaarlijkse uitstapje bejaarden Sirjansland Speedboot in Bruinisse Verbod op scholvisserij in Skagerrak Fosfaatloosheid wasmiddelen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Raad Brouwershaven ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 7 juni 1983 Nr. 23331 3 ZIERIKZEE - Er dreigt wat verwarring te ontstaan over de opzet van een peuterspeelzaal annex wijkak- kommodatie in Poortambacht. Die verwarring was voor de kommissie jeugd- en jongerenwerk maandagmiddag aanleiding om voorlopig geen advies uit te brengen over verhuur van het pand Poststraat 43A als peuterspeelzaal aan het Leger des Heils, evenmin als over verhuur van het vrijkomende derde lokaal van kleuterschool ,,'t Mie- renest" aan de Stichting Sociaal-Kultureel Werk Poort ambacht. BURGH-HAAMSTEDE - De kommissie ruimtelijke ordening van de ge meente Westerschouwen heeft maandagavond geadviseerd de toekomstige Randweg van Renesse aan te sluiten op de Vroonweg. Het bureau Stad en Landschap had zes varianten aangegeven voor de Randweg, maar de frakties vonden deze oplossing de beste. In eerste instantie koos de PvdA wel voor een andere variant, maar na enige diskussie adviseerde ook de heer J. C. Hendrik- se voor de aansluiting op de Vroonweg. De kommissieleden waren van me ning, dat b. en w. ten aanzien van de peuterspeelzaalkwestie eerst maar eens met een duidelijke beleidslijn op tafel moeten komen, evenals met een overzicht van de eventuele gevol gen van dat beleid. Deze materie kwam vorige week reeds aan de orde tijdens een openba re vergadering van de welzijnskom- missie. Een meerderheid van de kom missie besloot toen het vrijkomende lokaal van ,,'t Mierenest" voorlopig alleen de bestemming peuterspeel zaal te geven, maar nog geen uit spraak te doen over de vraag of nu de Stichting Peuterspeelzaalwerk Poortambacht (een werkgroep bin nen de Stichting Sociaal-Kultureel Werk Poortambacht) of het Leger des Heils die peuterspeelzaal moet gaan opzetten. Onderdeel buurt en klubhuiswerk Zoals bekend wordt het peu terspeelzaalwerk ih Zierikzee al ruim twaalf jaar verzorgd door het Leger des Heils en vormt het als zo danig een onderdeel van het buurt en klubhuiswerk. Het Leger des Heils had aanvankelijk een aan vraag ingediend voor huur van het pand Poststraat 43a, een akkommo- datie die beter dienst zou kunnen doen dan de thans in gebruik zijnde ruimte in de Lichtboei. Door de Stichting Sociaal-Kultureel Werk Poortambacht werd echter een aan vraag ingediend voor huur van het leegkomend lokaal van 't Mierenest, om daar op eigen initiatief een peu terspeelzaal op te zetten. Zowel in deskundig advies van jeugdwerkleider Gabri de Groot als in de mening van de leden van de welzijnskomissie klonk een duidelij ke waarschuwing aan de gemeente- SIRJANSLAND - Verleden week maakten de bejaarden van Sirjansland hun jaarlijks reisje, ditmaal naar de „Beekse Bergen". Met een flink aantal leden en gasten vertrok men kwart over acht van Sirjansland in de bus van touringcarbedrijf Van Oeveren, met als chauffeur de heer M. Tuinman Na enige tijd liet de zon zich zien In Made werd de koffie gebruikt en daarna vertrok men naar de „Beekse Bergen". De bus reed heel langzaam door het Safaripark. Men genoot van de dieren die daar als het ware vrij rond liepen, de apen reden soms een eindje mee. Om circa 12.30 uur werd een goed verzorgd diner gebruikt in het restau rant „de Eikelaer". Daarna werd koers gezet naar de kaasboerderij de Zwa luw. Omdat het daar erg druk was, verbleef men daar niet lang. Vervol gens werd van Udenhout naar Etten- Leur gereden. In Etten-Leur was er gelegenheid om een uurtje te winkelen waar iedereen gebruik van maakte. Daarna werd de terugreis begonnen. Om circa half zeven arriveerden men weer op de plaats van bestemming. lijke beleidvoerders geen versnippe ring van dit soort voorzieningen in de hand te werken. Vanuit de welzijnskommissie werd dan ook aangedrongen op onderzoek in hoeverre een samenwerking tus sen Leger des Heils en de Stichting in Poortambacht tot stand zou kunnen komen. Mogelijkheden werden ge opperd wellicht een nieuwe onafhan kelijke stichting in het leven te roe pen ten behoeve van het totale peu terspeelzaalwerk in Zierikzee. Bespreking Maandagmiddag vond, vooraf gaand aan de openbare vergadering van de kommissie jeugd- en jonge renwerk, een gesprek plaats tussen de wethouder van welzijnszaken J. Groen, de betrokkenen van Leger des Heils en van de Stichtig in Poort-1 ambacht, de jeugdwerkleider en me vrouw Ria Geluk, provinciaal konsu- lente van het Overleg Kindercentra Zeeland. Deze bespreking bleek wat haaks te staan op de later op de mid dag belegde vergadering van de kom missie jeugd- en jongerenwerk, die over dezelfde materie advies diende uit te brengen. Voorzitter van deze kommissie, wethouder P. de Rijke was boven dien niet op de hoogte van het resul taat van het deze middag gevoerde gesprek. Welzijnsambtenaar de heer P. A. Zoon gaf voorafgaand aan de diskussie echter een kleine uiteenzet ting over die bespreking eerder op de middag. Volgens zijn mededelingen was ge bleken, dat zowel het Leger des Heils als de Stichting Sociaal Kultureel Werk Poortambacht wel willen par ticiperen in een nieuw op te richten Stichting ten behoeve van het peu- terspeelzalwerk in Zierikzee. De Stichting in Poortambacht was der halve voorgesteld voorlopig het lo kaal van 't Mierenest van de gemeen te te huren ten behoeve van wijkakti- viteiten. Eerst niet later toch wel Aanvankelijk wilden de woord voerders van de Stichting daar niet op ingaan. Zonder de mogelijkheid direkt met een peuterspeelzaal van start te kunnen gaan, werd afgezien van de huur van dit lokaal, omdat er thans vrijwel toch geen wijkaktivi- teiten in Poortambacht worden ont plooid. Tot zover klopte de toelich ting van de heer Zoon. Bij navraag bleek echter, dat de bespreking tus sen de mensen van de Stichting in Poortambacht en wethouder Groen op informele wijze was voortgezet en vervolgens op het eerder ingenomen standpunt was teruggekomen. Voorzitter van de Stichting Sociaal-Kultureel Werk Poort ambacht de heer P. II. Lecnsma liet desgevraagd weten, dat achteraf toch maar besloten is de besprekingen over het huurkontrakt voort te zet ten ook als er voorlopig nog niet gestart kan worden met een peu terspeelzaal. Aanvankelijk leek, dat de bestuursleden niet zinnig, omdat het momenteel om ,,een slapende Stich ting" gaat wat betreft wijkaktivitei- ten. De mensen in Poortambacht zijn volgens de heer Leensma al een klei ne tien jaar bezig geweest een eigen wijkakkommodatie te verwerven en inmiddels is het enthousiasme wat gedaald. Desalniettemin acht hij het aannemelijk, dat er allengs meerdere aktiviteiten ontplooid zullen worden als men eenmaal de beschikking heeft over een kleine akkommodatie. Derhalve werd ten lange leste terug gekomen op het tijdens de officiële bespreking ingenomen standpunt. Vragen Tijdens de vergadering van de kommissie Jeugd- en Jongerenwerk werd verder medegedeeld, dat het Leger des Heils niet onwelwillend staat tegenover participatie in een nieuw op te richten stichting ten be hoeve van het peuterspeelzaalwerk. Het Leger des Heils wil in dit ver band echter wel meer duidelijkheid over de vraag wat de konsekwenties zullen zijn voor de thans bij het Le ger des Heils in dienst zijnde peu terspeelzaalleidsters en wat de ge volgen zullen zijn voor de subsidie, die het Leger des Heils thans ont vangt voor buurt- en klubhuiswerk met ingebouwd peuterspeelwerk. Op die vragen kon maandagmiddag tij dens de kommissievergadering nog geen antwoord worden gegeven. Plaats voor twee Volgens de heer R. Prager, spre kend vanaf de publieke tribune na mens het Leger des Heils, had de pro- vinciaal-konsulente Overleg Kinder centra Zeeland vastgesteld, dat er in Zierikzee voorlopig slechts plaats is voor twee peuterspeelzalen. Een nieuwe peuterspeelzaal in Poort ambacht zou derhalve afbraak van de voorziening in de Poststraat tot gevolg hebben. Een en ander was zo doende nauw verweven met de aan vraag het pand Poststraat 43a van de gemeente te kunnen huren. Luite nant Piet Dijkstra liet weten, dat het Leger des Heils de aanvraag voor dit pand wel in stand wil houden, omdat naast het peuterspeelzaalwerk de ruimte ook benut zou kunnen wor den voor andere aktiviteiten binnen het buurt- en klubhuiswerk. Overigens liet men van Leger des Heils zijde ook nog weten bereid te zijn één peuterspeelzaal in de bin nenstad te sluiten en een nieuwe te beginnen in Poortambacht. De kommissieleden bleven mei te veel onbeantwoorde vragen zitten om een doorwrochten advies te kun nen geven. De heer J. J. Geleijnse drong aan op een duidelijke be leidslijn en een overzicht van de kon sekwenties van de zijde van het kol lege. De overige kommissieleden C. Legemaate en M. R. de Jong-Van Loo sloten zich daarbij aan. Teleurgesteld Mevrouw Tineke Doeswijk-Stapei, bestuurslid van de Stichting Peu terspeelzaal Poortambacht liet des gevraagd weten wel teleurgesteld te zijn over het feit, dat voorsthand nog niet gestart kan worden met een peu terspeelzaal in Poortambacht. Aan vankelijk werd de gemeente ver zocht het leegkomende lokaal van t Mierenest te verhuren om er een peu terspeelzaal in te kunnen starten. Na verloop van tijd zou de akkommoda tie wellicht ook voor wijkaktivitei- ten gebruikt kunnen worden. Het zwaartepunt van de aanvraag lag, volgens Tineke Doeswijk echter toch bij het opzetten van een peulerspeel zaal. Zelf verzorgt zij, samen met een an dere bewoonster in Poortambacht drie ochtenden per week een peu terspeelzaal aan huis. De Stichting peuterspeelzaal Poortambacht had inmiddels vastomlijnde plannen voor het in eigen beheer opzetten van deze voorziening in de wijk Poort ambacht. Een begroting in relatie met het ge bruik als wijkakkommodatie was nog niet opgesteld, maar er werd wel van uit gegaan, dat de inkomsten uit de peuterspeelzaal enigszins zouden kunnen bijdragen in de huurkosten van het Mierenest lokaal. Nu van gemeente-zijde inmiddels te kennen is gegeven voorkeur te hebben voor Ook de heer P. v. d. Meide (SGP/RPFGPV) was van mening dat de Stichting in de toekomst onvol doende bestaansrecht heeft. Alleen PvdA Alleen de PvdA stond achter het voorstel van de meerderheid van het kollege. ,,We willen er naar streven om in de toekomst een welzijnshuis te kunnen opzetten", aldus de heer C. J. de Munnik. Wethouder S. C. J. B. Loschacoff- de Kanter ging nader in op het nut en funktie van het opbouwwerk. Over een toekomstig welzijnshuis kon zij nog niets vertellen. ,,Daar zijn we nog niet aan toe". Verder ging de raad akkoord met het voorstel toe te treden tot de over eenkomst tot subsidiering van de Stichting Theaterbureau in Zee land". De bijdrage voor 1984 be draagt 10.476,-. Dat is een bedrag van 3,- per inwoner, bestemd voor culturele evenementen en school voorstellingen. een nieuw op te richten Stichting ten behoeve van het peuterspeelzaal werk, ziet Tineke de aanvankelijke plannen de mist ingaan. Eindelijk neutraal Zij zegt ecjiter niet onwelwillend te staan tegenover een nieuw te vormen Stichting ten behoeve van het peu terspeelzaalwerk, als dat dan maar zou inhouden dat het peuterspeel zaalwerk in Zierikzee eindelijk op neutrale basis georganiseerd zou worden. Zij pleit er sterk voor, dat dit soort voorziening losgekoppeld wordt van een instelling als het Le ger des Heils, omdat sommige men sen daar nou eenmaal zeer veel moei te mee hebben. Verwijzend naar de woorden van buurt- en klubhuislei- der Rudi Prager tijdens de vergade ring van de welzijnskommissie be treffende de algemene opzet, die ook het Leger des Heils voorstaat en in praktijk brengt, blijkt Tineke een duidelijke mening te hebben. Zij wil niet ontkennen, dat het Le ger des Heils inderdaad in de prak tijk wel zal trachten de peuterspeel zalen zo neutraal mogelijk te laten draaien, maar ,,het is en blijft het Le ger des Heils, dan heb je een bepaal de kleur, daar ontkom je niet aan en het zou daarom goed zijn als er een neutrale stichting voor het peu terspeelzaalwerk zou komen", aldus Tineke Doeswijk. AMSTERDAM - De rente op de le~ ning van de Europese Investerings bank, waarop op 7 juni kan worden ingeschreven, is verhoogd van 9 pet tot 9,25 pet De uitgiftekoers is vastge steld op 99 pet, waarmee het effektieve rendement uitkomet op 9,44 pet, aldus de Amrobank. De lening, per 1989- 1993, is f 150 min groot BRUIN1SSE - Bij de jachthaven van Bruinisse zijn zondagavond een speedboot, een trailer, waterski's en bijbehorende watersportartikelen gestolen. De eigenaar is T. H. uit Vlaardingen. H. had zijn boor plus trailer geparkeerd bij de jachthaven. De waarde bedraagt 12.000,—. De heer v. d. Meide merkte op dat hij akkoord wilde gaan met het voor stel, alleen op voorwaarde dat er in Brouwershaven geen kwetsende cul turele evenementen zullen plaatsvin den. Mevrouw Loschacoff antwoordde dat zij geen absolute garantie kon ge ven, maar zij verwachtte niet dat dergelijke voorstellingen in deze re gio worden gepresenteerd. ,,Bij de keuze van de programma's vindt al een selektie plaats. Bekeken wordt wat zal aanslaan bij de bevolking. De kans is klein dat die programma's kwetsend zouden zijn" aldus burge meester Slabbekoorn. Kleuterleidster Met algemene stemmen werd het voorstel de Samenwerkingsovereen komst Regionale Stuurgroep Werk loosheid vast te stellen, aangenomen. Ten slotte werd mevrouw A. E. van Dienst benoemd (met ingang van 1 augustus) tot leidster in vaste dienst aan de openbare kleuterschool in Dreischor, dependance Zonnemaire. Tevens werd mevrouw C. M. L. Vij verberg benoemd tot leidster in vaste dienst aan de openbare kleuterschool in Noordgouwe voor twee schooltij den per week en als onderwijzeres aan de openbare lagere school in dit zelfde dorp, voor drie schooltijden per week. Over de nieuwe aansluiting van de kernen Burgh en Haamstede op de Kraaijesteinweg kwam geen eenslui dend advies. De PvdA en de RU wa ren van mening dat de bestaande aansluitingen van Burgh en Haamstede moeten worden verbe terd. De VVD was bij monde van dr. H. J. van Zuijlen voor een nieuwe ont sluiting ter hoogte van de Leliëndale- weg. De heer Van Zuijlen volgde hiermee het advies van het bureau Stad en Landschap. Het CDA deelde deze mening. Als variant dacht de RU: een parallelweg langs de Kraai jesteinweg aanleggen, waarop de bestaande aansluitingen uitkomen. Tussen de parallelweg en de Kraaije steinweg zou dan één aansluiting moeten komen. Besloten werd de verschillende me ningen van de kommissieleden mee te nemen en door Stad en Landschap opnieuw te laten bekijken. Nota Bewoningspatroon De leden van de kommissie ruimte lijke ordening waren het eens met het advies dat het kollege aan Gede puteerde Staten heeft gegeven over de Nota Bewoningspatroon. Het kol lege gaf een algemene reaktie op de Nota zelf. In de Nota staat dat de ge meente Westerschouwen alleen maar een natuurlijke groei mag hebben, wat op den duur een achteruitgang in inwonertal betekent. In 1982 waren er 5030 inwoners, voor het jaar 1992 worden er 4960 verwacht en 4820 voor het jaar 2002. Stad en Landschap had de opmer king gemaakt dat minstens een sta- Burgemeester C. Slabbekoorn leg de ten slotte uit dat de raad zich voor lopig niet druk moet maken over die rente. ,,In eerste instantie is het geld hard nodig. Wanneer blijkt dat de Schelde een gezond bedrijf is, dan zullen gesprekken volgen over de rente en aflossing. Er blijven altijd onzekerheden ontstaan als gevolg van veranderende marktsituaties. Maar als blijkt dat de gelden revenu en kunnen opleveren, dan zullen deze bij de geldschieter terecht komen". DEN HAAG - Minister ir. G. Braks van landbouw en visserij heeft met ingang van dinsdag 7 juni de schol visserij in het Skagerrak voor Neder landse vissers verboden. Het mi nisterie van landbouw en visserij heeft dat maandag meegedeeld. De minister heeft tot deze maatre gel besloten omdat de voorlopig voor het kalenderjaar 1983 aan de geza menlijke Nederlandse vissers toege wezen hoeveelheid schol in het Ska gerrak (1500 ton) Is opgevist. biel inwonertal gehandhaafd moet kunnen blijven. De kommissie-leden waren het daar helemaal mee eens. In de vorige Nota Bewoningspatroon is de kern Renesse aangewezen als opvangkern. In de huidige Nota staat dat Renesse is aangewezen tol lands- kern. De kommissie ruimtelijke or dening vond dat - net als Stad en Landschap - niet acceptabel. In Renesse is een ruim voorzienin genniveau aanwezig, Renesse ver vult een opvangfunktie voor de ker nen Noord welle en Serooskerke en er moet een gelijkmatige en evenwich tige verdeling van de groei van Burgh-Haamstede en Renesse zijn, vond de kommissie. Windenergie Het bureau Stad en Landschap had windenergie in de kernen van de ge meente Westerschouwen afgewezen. Het bureau was wel positief over windenergie in de open gebieden en wel ten oosten van de kernen. Wind energie is volgens het bureau in die gebieden ook maatschappelijk aan vaardbaar. De kommissie was het eens met de visie van Stad en Land schap. Het verzoek van restaurant De Hofstede te Haamstede om uit het vi gerende bestemmingsplan te worden gelicht en apart te worden behandeld werd door de kommissie afgewezen. Volgens het bestemmingsplan is De Hofstede aangewezen op de bevol king van het bungalowpark De Bohe- men. De kommissie vond dat in het verleden al een zekere verruiming is toegestaan en niet aan nog meer wen sen kan worden voldaan. W at betreft de funktie van genoem de Stichting, deelde burgemeester Slabbekoorn mee dat de gemeenten via de vertegenwoordigers daar zelf vorm aan kunnen geven. ROTTERDAM - In een huis aan de Christiaan de Wetstraat in Rotter dam is het afgelopen weekeinde het stoffelijk overschot gevonden van een 25-jarige man. Volgens de poli tie van Rotterdam is de man het slachtoffer geworden van een over dosis heroine. DEN HAAG - Het streefjaar 1985 waarin het fosfaatloze wasmiddel een feit kan zijn, moet worden ver schoven. De streefdatum wordt nu 1987. Over ongeveer anderhalf jaar zal het naar verwachting mogelijk zijn of die streefdatum technisch en ekonomisch verantwoord kan wor den gerealiseerd. Dat hebben het ministerie van volkshuisvesting, ruimtelijke orde ning en milieubeheer (VROM) en de Nederlandse Vereniging van Zeepfa brikanten (NVZ) maandagavond in een gezamenlijk persbericht bekend gemaakt. Uitgever. B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaai. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Redaktie (na 17.30 uur): 01110- 6719, 01110-4669, 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110- 3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbeta ling) f37,00; per jaar f141,00; losse nummers f 0,75. De abonnementsprijzen zijn In clusief 4% B.T.W. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 48 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 5,92. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclu sief 4% B.T.W. BROUWERSHAVEN - „Zou deze bevolking onmondig zijn, dan zou ze zeker niet mondig willen worden ge maakt door de Stichting Samenlevingsopbouw. Afstand tussen bestuurder/bevolking heb ik nooit ervaren. Als men het hier ergens niet mee eens is, dan wordt mij dat duidelijk vertelt. Die Stichting slaat hier absoluut niet aan" aldus het kommentaar van wethouder Ph. J. van Ast op de diskussie over het voortbestaan van de Stich ting Samenlevingsopbouw. De raad besloot het reeds ge nomen besluit de Stichting te beëindigen per 1 januari 1984 niet te herzien. De meerderheid van het kollege (CDA) is het nut van deze Stichting was van mening dat de Stichting nu nauwelijks meer aanwezig. „Het op en in de toekomst voldoende bouwwerk heeft suksesvolle projek- bestaansrecht heeft. Maar omdat een ten opgezet, maar deze zijn veelal af- aantal gemeenten op Schouwen-Dui- gerond", veland reeds had besloten de deelna me te beëindigen, is het voor de ge- Wat de heer M. C. J. Mol betreft, mcente Brouwershaven niet moge- had het voorstel niet eens meer op lijk de financiële konsekwenties te agenda hoeven te staan. „Los van de dragen. financiële konsekwenties, is onze fraktie van meing dat de Stichting in Volgens de heer R. J. v. d. Wekken deze regio geen weerklank vond". Raad Brouwershaven beslist: BROUWERSHAVEN - Met enige tegenzin ging de raad Brouwershaven- inaandagavond akkoord met het voor stel een renteloze lening te verstrekken aan de „Stich ting voor Economische Ontwikkeling Zeeland". Het gaat om een bedrag van 102.000,dat de gemeente ont vangt als uitkering van extra dividend van de NV P.Z.E.M. Genoemde Stichting wordt in het leven geroe pen om Zeeuwse ondernemingen financieel bij te staan om de werkgelegenheid in deze provincie zo veel moge lijk te handhaven. De leensommen van de Zeeuwse ge meenten zullen in de eerste plaats zijn bestemd voor on dersteuning van de KMS. De raadsleden hadden voorname lijk problemen met het woordje „renteloos". „Als de KMS een ge zond bedrijf is, waarom wordt er dan geen rente berekend?", aldus de raadsleden. PvdA-fraktievoorzitter C. J. de Munnik kreeg in eerste instantie de indruk dat de kleine gemeenten goed genoeg waren om de centjes te leve ren, terwijl alleen de groten in deze zaak mochten meepraten. „Gelukkig blijkt nu dat ook de kleine gemeen ten invloed hebben binnen het regio naal overleg. Wij staan volledig ach ter het plan de KMS te steunen, maar we moeten maar afwachten of die rente teruggekregen kan worden". Ook de heer R. J. v. d. Wekken stemde met het voorstel in, maar wel op voorwaarde dat rente over de le ning moet worden betaald. „Het risi- ko dat we lopen is niet gering". De heer M. C. J. Mol (VVD) was van mening dat de Stichting voor Econo mische Ontwikkeling Zeeland teveel is gericht op de KMS. „Wij gaan ak koord, maar alleen als de gemeente lijke vertegenwoordiger in het Stich tingsbestuur de vinger aan de pols houdt". Ook fraktievoorzitter SGP GPV RPF de heer P. v. d. Meide had in eerste instantie moeite met de finan ciële konsekwenties. „Wij willen echter het belang van de werkgele genheid laten prevaleren boven onze gemengde gevoelens. Gedwongen werkloosheid leidt tot verloedering van de maatschappij. Om die reden willen wij wel instemmen met het voorstel". Onzeker

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 3