f OPEL-SHOP© Zomerse braderie sloeg aan bij het publiek Kollege Westerschouwen wil werkgelegenheidsfonds Geslaagd jazzfeest I TJtorMUt Joke is deze week voor u op 'n internationale training in Duits land. Autobedrijf Akkerdaas BV Bruse mosselvisser vermist op Waddenzee DE ZIERIKZEESCHE COURANT De winkel die méér rijplezier, verkoopt"! Autobedrijf Akkerdaas BV De kapsalon is onder leiding van Marco normaal geopend. Z1ER1KZEESCHE NIEUWSBODE Loonsverlaging Peuterspeelzaal Een enquête onder leden van het FNV en Er dreigt verwarring te ontstaan over de op- CNV heeft aangetoond dat ruim 80% van zet van een peuterspeelzaal/wijkakkommo- hen bereid is om loon in te leveren. (Pag. 2) datie in de wijk Poortambacht te Zierikzee. (Pag. 3) Woningbouw in Bruinisse Zo moeder, zo dochter De Chr. Woningbouwvereniging Schouwen- De 15-jarige atlete Annemieke Goedhart Duiveland heeft plannen voor de bouw van treedt op de onderdelen kogelstoten en dis- 20 woningen in Bruinisse. (Pag. 4) kuswerpen in de voetsporen van haar be faamde moeder Esther Goedhart. (Pag. 5) DINSDAG 7 JUNI 1983 139ste jaargang Nr. 23331 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Het verworvene te behouden is geen kleinere verdienste dan het verwerven zelf. Het laatste is min of meer toevallig, tot het eerste behoort bekwaamheid. Ovidius Financiële meevaller BURGH-HAAMSTEDE - Het kollege van de gemeente Westerschouwen kwam maandagmiddag tijdens de kom missievergadering financiën met een opmerkelijk voor stel in het kader van de werkloosheid. De secretaris, de heer J. W. de Jonge deelde mee dat het rentepercentage in het jaar 1982 een voordeel van f 170.000 had opgeleverd. In dit jaar komt daar nog eens een bedrag van f15.000 aan rente bij. Het totaal zal in een speciaal daarvoor op gericht werkgelegenheidsfonds worden gestort. De leden van de kommissie finan ciën stonden volledig achter dit voor stel, om dat dit probleem bij alle frakties van de gemeente Westen schouwen hoog in het vaandel staat De secretaris zegde verder toe dat aan dit beginbedrag geld zal worden toegevoegd, indien er in de komende jaren reserves kunnen worden ge vormd Dr. H. J. van Zuijlen (WD) wilde weten waaraan het geld uit het fonds zal worden besteed De heer De Jonge gaf als voorbeeld om noodlij dende bedrijven binnen de gemeente te helpen. Indien voor een aantal men sen ontslag dreigt, zou met de mid delen uit het fonds de werkgelegen heid van deze mensen gewaarborgd kunnen worden. De uitvoerende werk zaamheden moeten dan wel in de ge meente Westerschouwen plaatsvin- Advertentie ■■■■■■■■■■HAIIes voor uw auto Nu t/m 31-7 '83 15% introduktie-voordeel Kloosterweg 2 - 4317 AL Noordgouwe - Telefoon 01112-1347 NIEUVVERKERK - De jaarlijkse braderie, welke afgelopen zaterdag werd georganiseerd door de Mid denstandsvereniging Nieuwerkerk bleek goed in de smaak te liggen van de talrijke bezoekers van zowel binnen als buiten de gemeente. Onder de bezoekers waren met name talrijke toeristen te vinden. De Middenstandsvereniging is er weer in geslaagd een uitstekende braderie op touw te zetten tegen het ka rakteristieke decor van de Kerkring. Ruim 60 stand houders tekenden in voor het buitengebeuren. Een nieuw element vormden de kramen waarbij uiting werd gegeven van het resultaat van nijver hand werk. Bijzondere vermelding verdient het gebaar van de Middenstandsvereniging ten opzichte van de plaat selijke Jeugdsoos ,,De Kêête". Uit de opbrengst van het rad van avontuur en de enveloppen-loterij schonk de vereniging een bedrag van 500,— aan de jeugdsoos als een aanzet voor de aanschaf van nieu we geluidsapparatuur. Zoals bekend werd de appa ratuur onlangs uit het gebouw van de jeugdsoos ont vreemd. De attrakties voor de jeugd kregen de aandacht die zij verdienden. Zo'n 400 kinderen namen deel aan de ballonnenwedstrijd. Hiervoor waren tevoren kaart jes verspreid op de kleuter- en lagere scholen in de gemeente. Het ligt in de bedoeling een periode van twee maanden af te wachten, waarna de uitslag van deze wedstrijd bekend wordt gemaakt aan de hand van de reakties van de ballon-ontvangers. Als eerste prijs wordt een radio beschikbaar gesteld. De Middenstandsvereniging kan terugzien op een geslaagde braderie, welke voor herhaling vatbaar is. den. De heer L. Tieleman (CDA) vond het voorstel „een ontzettend goede ge dachte" en de heer G. J. W. van der Salm (PvdA) liet zich ook lovend over het voorstel uit, maar was wel van mening dat er binnen de verschillende frakties over gesproken moet worden hoe een en ander nader uit te werken. De kommissieleden, die allen zeer ver rast waren door het voorstel, kregen van de secretaris nog een positief be richt: vermoedelijk kan voor dit jaar opnieuw een meevaller van het rente percentage worden verwacht Inforuimte De kommissie adviseerde positief over de uitbreiding van de openbare lagere school De Kirreweie te Haam stede met een info-ruimte. De kosten bedragen f 32.000. Momenteel wordt aan de CNS Onder de Wieken een lo kaal gebouwd en een info-ruimte. Bei de scholen zijn in één pand onderge bracht en de kommissie was van me ning dat de openbare lagere school dan ook de beschikking hoorde te krijgen over een info-ruimte. Voor de aanleg- kosten ontvangt de gemeente Wester schouwen geen rijksbijdrage, zodat alle kosten voor rekening van de gemeente komen. De info-ruimte zal voor ge meenschappelijke doeleinden worden gebruikt Veilig Verkeer Veilig Verkeer Nederland heeft de gemeente verzocht om een bijdrage van f 1,50 per leerling, dat neerkomt op een totaalbedrag van nog geen f 250,-. Dé kommissie vond het Ontbreken van een ingediende begroting een bezwaar om de bijdrage ineens te verstrekken. Besloten werd dat het kollege die be groting opvraagt en indien blijkt dat de financiële bijdrage van de gemeente noodzakelijk is dan adviseert de kom missie positief op het verzoek. De kommissie adviseerde een krediet van f 1845 te verstrekken ten bate van de inrichting van een speellokaal in het dorpshuis te Serooskerke. i ,,y BURGH-HAAMSTEDE - Het Schilderij van Renesse wordt niet aangekocht door de gemeente Westerschouwen. De kommissie financiën moest maandagmiddag een advies geven over wel of niet kopen. De heer L. Tieleman boog zich over het schilderij van Ad Corr.elissen uit Middelburg en ontdekte duidelijk waarneembare oude verflagen. Volgens de heer Tieleman en ook enkele andere kommissie-leden is in eerste instantie de Zuidhavenpoort van Zierikzee aange bracht en werd daarna het dorpsgezicht van Renesse geschilderd. De oude verflagen zijn niet voldoende verwijderd, zodat de contouren van de Zuidhavenpoort goed zichtbaar zijn. Voorzitter, mevrouw J. L. Niemantsverdriet-Leenheer vertelde dat het schilderij in het museum Alfons Blomme is beoordeeld. Het kreeg geen prijs, maar werd wel geëxpo seerd. De kommissie vond de doorschijnende oude verflagen dermate storend, dat werd geadviseerd hel schilderij uiel aan te kopen, ondanks het lage bedrag (enkele honderden guldens) waarvoor het werd aangeboden. BRUINISSE - Sinds maandagmiddag wordt schipper Adriaan Ver spoor (53), opvarende van de BRU 48, vermist. De Bru 48 was aan het zaadvissen op de Waddenzee, toen Verspoor een kor tegen het hoofd kreeg. In bewusteloze toestand raakte hij vervolgens te water. Zonder sukses is zijn 21-jarige zoon hem nog nagesprongen. Zoekakties tot maandagavond laat hebben niets opgeleverd. Aan de zoekakties namen deel: twee helicopters van de marine luchtvaartdienst en de vliegbasis Leeuwarden, de vaartuigen R.P. 15 en R.P. 4 en kollega mosselschepen. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's. ffih pa 8ll.r SEROOSKERKE - Ruim honderd jazzliefhebbers hebben vrijdagavond een geslaagd jazzoptreden bijge woond van de New Orleans Jazz Cor poration uit Düsseldorf, die optrad in Herberg De Waag te Serooskerke. Het was een eerste initiatief van gastvrouw Nel Evers op dit gebied, ook bedoeld om te bezien of zij meer van dergeljke optredens zou gaan or ganiseren. De response was duidelijk positief, dus zij blijft doorgaan. Voor de zomermaanden is het we gens vakantie wat moeilijk om or kesten te engageren, maar direkt daarna (in september) wordt er weer een jazzavond in het eethuisje De Waag gehouden. Op vrijdag 23 september is er een optreden van de New Orleans Wild Cats onder leiding van trompettist Herman Vomberg uit Dordrecht. Advertentie Zaterdag f 1 juni a.s. is ons bedrijf gesloten (wegens personeelsreis) Kloosterweg 2 - Noordgouwe Advertentie Harkt 5. OoilerUinM.iU Ot'/f- z6 SS. fijloifeJUptotrteefd sdurtfrliltfltspeueuliSte Verwachting tot woensdagavond: Warm Zonnig, in de avond van het zuiden uit mogelijk onweer; minimumtem peratuur omstreeks 13 graden, mid- dagtemperatuur 25-30 graden; mati ge wind, ongeveer kracht 3, uit zuide lijke richtingen. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 11 juni: Donderdag; Zonnig Kans op neerslag: 50%. Min.temp.: 17 gr. Middagtemp.: 23 gr. Windkracht: zuidwest 3 Vrijdag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 11 gr. Middagtemp.: 20 gr. Windkracht: west 3 Zaterdag: Kans op neerslag: 30%.. Min.temp.: 10 gr. Middagtemp.: 18 gr. Windkracht: n.west 3 ZON- EN MAANSTANDEN 8 juni Zon op 5.22, onder 21.56 Maan op 4.07, onder 18.33 9 juni Zon op 5.21, onder 21.57 Maan op 4-28, onder 19.54 Nieuwe Maan: 11 juni (6.37) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwoter 8 juni 1.33 14.19 7.44 20.02 9 juni 2.31 15.08 8.29 20.45 Springtij: 13 juni HET WEEROVERZICHT DE BILT - Met een matige zuidelij ke wind wordt nog warmere lucht aangevoerd. In de nacht daalt de tem peratuur niet verder dan ongeveer 13 graden, overdag loopt hij op tot 25 30 graden. Op de Wadden blijft de temperatuur bij omstreeks 21 graden steken. Boven Frankrijk en België ont staan waarschijnlijk in de loop van de middag onweersbuien, die in de loop van de avond Nederland kunnen bereiken. Na morgen gaat de temperatuur naar beneden. Lucht afkomstig van de oceaan dringt dan West-Europa binnen. Donderdag kan de tempera tuur in de middag nog ongeveer 23 graden bereiken, daarna loopt hij te rug naar omstreeks 19 graden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 1