Geslaagden eindexamens Rijksscholengemeenschap f Regenrijke kampeerweek 3e klas RSG in Ardennen Groot aantal geslaagden Chr. Scholengemeenschap 189 leerlingen Ruim 70 geslaagden aan Dag- en Avondschool Geslaagden van School voor verpleegkundigen A A I 3 ZIER1KZEE - Aan de Rijksscholengemeenschap te Zierikzee slaagden in to taal 189 kandidaten voor hun eindexamen. Bij de afdeling VWO behaalden 47 leerlingen het diploma, bij de afdeling Havo 68 en bij de afdeling Mavo maar liefst 74. Een groot aantal leerlingen zat vorige week in grote spanning in verband met de uitslag van het door hen afgelegde examen. Veelsoortig waren de uitingen van feestvreugde, nadat bekend was dat het begeerde papiertje was behaald. Deze jongedame stak er de vlag voor uit, met de schooltas in top. vwo Dreischor: Jan Peter Adriaanse, Erna Barendregt. Burg-Haamstede: Peter van Baar- le. VVim Boer, Bert Bütler, Ronny Giljam, Bart van Haeringen, Hans Kloosterman, Peter Kooman, Nils Visser. Zierikzee: Bert van den Bergh, Ka ren van der Borght, Teunis Broek huizen, Els van Dam, Ben Fikkers, Ben Goudswaard, Ad Hagesteijn, Aleid Hoos, Arianne Kraayeveld, Robert Krabbendam, Jan van der Meulen, Marieke de Meulmeester, Hans van der Poel, Karin de Rijke, Bob Schwarze, Lucia de Spirt, Gerrit van Splunder, Herman Swaters, Ma rieke van Vaardegem, Karin de Vos, Jaap Zuiderveld, Jakko Zwartsen- burg. Oosterland: Liesbeth Bolkenbaas, Rini Braber. Noordwelle: Andries Deïst. Renesse: Inge-Marijke Govers, Conny van den Hoek, Irene Kort, Ja- nita Zandijk. Zonnemaire. Rozemarijn Hoekstra. Bruinisse: Jan de Jonge. Westenschouwen: Johan van der Maas. Looperskapelle: Rien van den Ou den. Kerkwerve: Guiljam van der Schelde. Brouwershaven: Jeanneke Slabbe- koorn. Nieuwerkerk: Gerrie Verwijs, Re- né van de Zande. Geslaagd voor Havo Ouwerkerk: Carla Binck, Nicole van Overmeir. Burgh-Haamstede: Christine de Boer, Martin van der Haven, Anne- lies van de Putte, Erika Sloot, Inge borg Stoel, Marianne Wijnvoord, Ja- net Zijta. Zierikzee: Paul den Boer, Patrick deBroekert, Petra Dalebout, Christi ne van Duyvendijk, Marcia Eekman, Jacolies van Gastel, Leendert van Hattem, Ellen Jongschaap, Jan Ko nijnenburg, Margreet Leijdekker, Sandra van der Meijde, Fred Plette In Zierikzee LHNO Brouwershaven: Conny Bokelaar, Anneke de Oude. Capelle (Zierikzee): Lenet Koet sier. Oosterland: Edie Meerman, Miene- ke van Trierum. Bruinisse: Carla van den Bos, Hen riet Migchelbrink, Cora de Ronde. Kerkwerve: Heieen van den Bosse, Annemarie van Leeuwen, Petra Noordijke, Anita van IJsseldijk. Zierikzee: Kora den Boer, Wilna Boot, Marianne Hage, Anita Krista- lijn, Corina Scherpenisse, Lilian Scherpenisse, Magda van de Sluis, Petra Stoutjesdijk, Wilma van Velt- hoven, Mirjam Vermeule. Burgh-Haamstede: Annet Boon, Anita Landman. Nieuwerkerk: Fina van der Maale, Sandra Verwijs. Mavo Brouwershaven: Kitty van Dienst. Haamstede: Margreet Boot. Noordgouwe: Annemarie Zuide rent. Scharendijke: Remke de Bakker, Eric Quik, Iskander Raad, Marlie Riezebos, Kathinka Schellekens, Pe ter Schouls, Paul van der Sneppen, Luc van Velthoven, Joyce Vermeu len, Leen Vink, Hans Pieter Visser, Sipko Visser, Erik Wilbrink. Nieuwerkerk: Jan van Bommel, Elte Jan Visser. Noordwelle: Hans Jonker, Marco van der Weel. Renesse: Greanne van Kooten, Eu- gène van den Nieuwenhof, Aletta van Sonsbeek, Noëlle van Thiel, Lu- do Vlaander. Kats: Chris van der Borght. Zonnemaire: Anita Duinhouwer, Walther Hoekstra, Marco Mandema- ker. Oosterland: Marcpl van Dijke, Els van der Have, Janny Kort, Monica Meijer, Dolf Roks. Bruinisse: Monique Ekkart, Char lotte Groeneveld, André Kik, Alexander Roest, Stefaie Sjouken, Ellen van de Velde. Kerkwerve: Karin Feijtel, Mariël- le van der Klooster, Ad van Lange- raad. Ellemeet: Corina Hart. Brouwershaven: Jacolien van den Hoek, Lia van Vulpen. Schuddebeurs: Desirée Hoogmoed. Dreischor: Cor-Jan de Jong, Petra Slager. Scharendijke: René de Jonge, Jan Kees de Oude. Geslaagd voor Mavo Zierikzee: Carla Arends, Michel van den Berg, Corine Bolijn, Paul van Burg, Oscar Faber, Sonja Ge- leijnse, Petra de Keijzer, Robin Kerkhove, Miranda Kok, Liesbeth Kooiman, Rianne van der Maas, Pe tra Merle, Yvette Olijhoek, Martha de Oude, Michel Parren, Vera Saar- loos, Dixon van de Sande, Barbara Schalier, Jan Schellekens, Paula Schiettekatte, Arwin Schot, Nicole de Spirt, Tanja Tanis, Antoinette Timmerman, Frans Trompert, Frede- rike van Veeren, Astrid van Velt hoven, Petra Verkaart, Mario de Vlieger, Michael van der Vlies, Jan- Jaap Wiggers, Vivian Wohl, Petra van der Zande, Roelof Zwier. Jan Bout, Anja van der Kooi, Mar- tien de Oude. Bruinisse: Irma Bolier, Arjan Hoek, Margaret de Korte, Jeanet La gendijk, Mirjam Muller, Mieke Ok- kerse. Fenny Ottens, Jacqueline Roon, Josette de Ruiter, Annemarie Wiebrens. Kerkwerve: Cor Berrevoets, Eelco Boot, Marja van der Have, Peter van der Wekken. Oosterland: Martin Bolle, Hans Ot- te. Cor Stouten, Margreet Stouten. Sirjansland: Marja de Visser, Ever- dina Hoogerhuis. Burgh-Haamstede: Louise Goed- bloed, Janneke Braam, Jurjen Groe nendijk, Christien Hack, Jaco Wan del. Nieuwerkerk: Robert Hans van Donk. Renesse: Gert Jan Janse. Zierikzee: Karei Bil, Gerry den Boer, Rianne Boot, Geert Jan de Bruijne, Heidi Deurloo, Elly Flik- weert, Denis Izeboud, Henny Kloet, Ingrid Koevoets, Ruth de Lange, Liesbeth Quant, Willemien Quant, Peter van Rijn, Bianca Tol, Wilco van 't Veer, John Westerbeke. Brouwershaven: Carola van Ast, Monique Zoeter. Bruinisse: Anne-Marie Padmos. Nieuwerkerk: Jolanda de Bruine, Erna van der Cingel, Jacco Folmer, Karin Kesteloo, Corine Rens, Esther Slagter, Mirjam Theunisse. Oosterland: Toni de Bruine, René Dane; Mirjam Hollander, Anton Ista, Jolanda Meerman, Cor Stouten. Burgh-Haamstede: Ingrid Dyck, Esther de Haan, Laurens van der Ha ven, Carola de Jonge, Trudy Koo man, Onno Reehorst, Arja Roskamp, Clement Rijnberg, Annemiek Stoel, Erikjan Vos, Jenny van Zalm. Ouwerkerk: Ard Boogerd, Petra Bax. Scharendijke: Patrick Brondgeest. Ellemeet: Marjo Linders. Renesse: Erica de Jonge, Karin Kooman. Dreischor: Mare de Jonge, Petera van de Velde. Serooskerke: Annemarie van der Wielen. Noordgouwe: Jacqueline Ketting. Westerschouwen: Karin Middel- hoek. Zonnemaire: Anja de Vlieger. GOES - Aan de school voor ver pleegkundigen te Goes zijn dit jaar geslaagd voor het diploma A-ver pleegkundige, de volgende leerlin gen in dienst van het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis in Zierikzee; Jacob J. Bal en Pieternella den Boer. In dienst van streekziekenhuis ,,De Bevelanden" zijn dit: Janny de Jong, Johanna J. Langeraar, George B. H. van Lieshout, Irene Slot, Elisabeth S. Stokvis, Carol E. v. d. Woude en Francina J. J. m. v. d. Zande. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG - Er zal geen vooruit gang in de ontwapening zijn zolang er geen vetrouwen tussen de landen van oost en west is. Dit is de mening van de Russische vredesactivist Sergei Bato- vrin, die een jaar geleden (4 juni) in Moskou de „Groeppa Doverija" (groep vertrouwen heeft opgericht ZAANSTAD - Zes landelijke organi saties van Antillianen, Molukkers, Su- rinamers, buitenlandse werknemers en woonwagenbewoners hebben be sloten een stichting op te richten om hun gezamenlijke belangen op om- roepgebied te behartigen De stichting heet STOA: Stichting Omroep Woon wagenbewoners en Allochtonen Dit heeft een woordvoerder van de organi saties meegedeeld. MAASTRICHT - Ruim 140 Lim burgse bedrijven en organisaties van verschillende aard hebben zich aange meld voor nadere informatie over het tweewegkabel-tv-net dat per 1 januari 1984 van start gaat Met ongeveer ne gentig ervan heeft de Stichting Nieu we Diensten Limburg reeds min of meer konkrete afspraken gemaakt Dit is door voorzitter P. Niessen van de stichting in Maastricht bekendge maakt EINDHOVEN - De direktie van de Philips-vestiging in Drachten en Sneek is verbaasd over de wijze waarop de industriebond FNV donderdag even tuele ontwikkelingen in deze vestiging aan de orde heeft gesteld, aldus een mededeling van Philips. De industrie bond had gezegd dat bij ongewijzigd beleid 750 banen in gevaar komen DEN BOSCH - Het interimbestüur van het Noordbrabantse Genootschap voor Kunsten en Wetenschappen is af getreden uit protest tegen de Houding van het provinciaal bestuur. Dat is meegedeeld op een perskonferentie in Den Bosch. Het bestuur bestond uit drie vertrouwensmannen, die door de provincie waren aangezocht en twee leden uit het genootschap zelf. ZIERIKZEE - Vorige week zijn de uitslagen bekend gemaakt van de examens aan de Zeeuwse Dag- en Avondscholengemeenschap voor Volwassenen, afdeling Zierikzee. Per afdeling slaagden de volgende perso nen: Havo Volledige diploma: A. van Geesbergen-de Waal, T. de Groene-de Schipper, J. Goedegebure-Traas. 4 deelcertificaten: M. van Kloosler- Dingemanse, E. Roskam-Kramer. 3 deelcertificaten: J. van Drie-van Halderen, mw. R. Griffioen, mw. J. Stols. 2 deelcertificaten: A. Plu-van Gro ningen, G. Colijn-Sandee, mw. A. Admiraal, mw. H. ter Veer, mw. P. Meertens. 1 deelcertificaat: E. van Zwieten- Bus, A. Legerstee-Erkelens, E. Bol- kenbaas-Geleynse, H. Schwarze-Gra- vendijk, M. van Keulen-Moedt, A. van der Veer-Nieuwenuis, C. Ver- schure-de Putter, J. Leydekkers- Schiettekatte, mw. M. Hart. Dagmavo 5 deelcertificaten: mw. H. Kaal. 3 deelcertificaten: R. v. d. Graaf- -Jongsma, C. Weps-Versteeg, C. Jonker-Klippel. 2 deelcertificaten: M. den Boer- Mitinaard, G. Silvis-van der Fange. 1 deelcertificaat: M. Snijer-Agasi, Z. Boender-Bonis, J. Schiettekatte- den Haan, H. Bal-van der Kleyn, M. Geelhoed-van der Klugt, J. Schiettekatte-de Later, W. Zoeter- van der Linden, L. Spiegels- Schinkelshoek, hr. Joh. Smits, F. Landegent-Timmers, G. Schiette- katte-de Vrieze, mw. A. Hantelman, M. v. d. Sluis-Kloet, I. van Andel- Linden, A. v. d. Velde-Lokker Avondmavo 3 deelcertificaten: M. Beuzenberg- van Almkerk. 2 deelcertificaten: hr. C. Fennet, J. Quist-Koopman, M. Jonker-Romijn, mw. J. bij de Vaate, A. Wiltenburg- Verwest. 1 deelcertificaat: K. Steenkist-van Boerum, E. Willemse-Dekker, W. van Roon-Elshof, hr. D. Fonteine, J. Post- Franke, mw. A. van Helden, A. Swaters-Koevoets, mw. P. Kort, C. van der Klippe-Krug, L. Philippo- van der Laan, H. van der Wolf- Langerak, mw. I. van Leeuwen, L. Franken-de Korte, A. Smeulders- Luysterburg, O. Immerzeel-de Mun- nik, hr. G. Nijland, U. Pothaar- Quinting, C. Verhage-Reehorst, mw. E. Schwarze, H. Schwarze- Gravendijk, hr. J. Smalheer, M. Landegent-Steur, K. Steenland-de Waay, W. Hoogenboom-Kort. MAASTRICHT - Burgemeester A Baten van Maastricht heeft zaterdag middag op het Vrijthof rond 10.000 handtekeningen in ontvangst geno men uit handen van het comité „Maas tricht kernwapenvrij". Het actiecomi té verzet zich tegen de plaatsing van kernwapens in Nederland. Het resul taat van de handtekeningenactie werd door de woordvoerster van het comité N. Litjens bijzonder bevredigend ge noemd omdat de leen slechts tien pro cent van alle Mastrichtenaren heeft kunnen bezoeken De handtekeningen zijn bedoeld voor de Maastrichtse ge meenteraad om de leden te bewegen een anti-kernwapenmotie aan te ne men ARNHEM - De PSP gaat minister Rietkerk (binnenlandse zaken) vragen stellen over een politie-optreden op 13 april op het Arnhemse woonwagen centrum. Bij het uit de ether halen van een illegale zender die zich in een woonv/agen bevond, zou de politie ge bruik hebben gemaakt van de zoge naamde anti-hondenstokken, waar mee stroomstoten kunnen worden ge geven GRONINGEN - Bijna de helft (47 procent) van de bij een mogelijke ge meentelijke herindeling betrokken Groningers is tegen die herindeling Dat is gebleken uit een door Intomart gehouden enquête onder 4.000 inwo ners van de 30 gemeenten die volgens de plannen van gedeputeerde staten van Groningen bij de gemeentelijke herindeling betrokken zullen worden. De enquête werd gehouden in opdracht van het provinciebestuur. ZIERIKZEE - De Christelijke Scholengemeenschap voor Mavo en LHNO te Zierikzee kent dit jaar een bijzonder hoog aantal geslaagden. Alle 26 eind examen-kandidaten van de afdeling LHNO behaalden het diploma, terwijl slechts drie van de 53 kandidaten van de Mavo nog niet slaagden. De diploma- uitreikmg is donderdag 30 juni om half acht 's avonds. L)e kampeerwei die meer op een modderwei leek bij aankomst. ZIERIKZEE - In de Belgische Ardennen, in de buurt van Houffalize, werd verleden week de kampeerweek gehouden van 42 derdeklassers van de R.S.G. Na een voerspoedige reis met de bus van „Vosje" kwam de groep, bestaande uit Mavo, Havo en VWO leerlingen, aan bij een moddervcld dat door moest gaan voor kampeerwei. Bij het opzetten van de tenten is het droog gebleven, maar deze periode was slechts van korte duur. Om de omgeving te proeven werd een bezoek gebracht aan het Mardas- son Memorial (Ardennenoffensief) en een voettocht van Houffalize terug naar het kamp. Het veldwerk bestond dit jaar niet alleen uit geografisch on derzoek, maar ook werden de biolo gische aspekten aan een onderzoek onderworpea Centraal stond de ver vuiling van de Ardennen, waarbij leer lingen opdrachten kregen, waarin o.a. eventuele gevolgen van zure regen on derzocht werdea Hieruit bleek, dat er geen waarneembare aantasting van het milieu was. Trier boven water Dinsdagochtend ging de groep met enige aarzeling - nog steeds in de laar zen - op weg naar Trier. Tijdens de Romeinse tijd was deze stad aan de Moezel één van de belangrijkste ste den van West-Europa Universiteit, bisschopszetel, bestuurscentrum, handel en wijnbouw zorgden er voor dat Trier door de eeuwen heen een belangrijke stad is gebleven. Voorzien van vragen en opdrachten hebben de leerlingen een speurtocht gemaakt door de inmiddels zonovergoten stad. Dorpendag Terwijl de zon er voor zorgde, dat het kampeerterrein steeds beter be gaanbaar werd, begaf men zich in groepjes op weg naar 6 kleine dorpen in de direkte omgeving De leerlingen die zonder begeleiding op pad gingen wisten dankzij eigen initiatieven, in ventiviteit en onderlinge samenwer king een antwoord te vinden op vragen die te maken hadden met bestaans middelen, bevolking en recent verle den. Nog meer water De Luxemburgdag stond in het te ken van een bezoek aan een water krachtcentrale te Vianden. Met behulp van overkapaciteit van andere elektri citeitscentrales wordt water uit de Our omhoog gepompt naar twee spaarbek kens. Het zo verkregen hoogteverschil zorgt tijdens de piek-uren voor de no dige elektriciteitr in omringende lan den. Na een wandeling volgde het tradi tionele slotdiner in Clervaux. Alweer veel te snel werd op vrijdagmorgen het kamp opgebroken. Traditie wil dat dit geschiedt in een licht druilerige regen, waarna men huiswaarts keerde. Deelnemende leerkrachten waren: F. Beekman. J. van Dijk, C. 't Hooft, R. Keizer, J. de Kreuk, E. Messing en G. Timmermans.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 8