De nieuwe loten liggen klaar. Kom daar maar's omopMallorca. Willem9 ik kan wel janken... Goed C-juniorentean SKNWK op doelsaldo door GSC verslagen b Oostkapelle winnaar van damestoernooi Dreischor De meeste kans in de Staatsloterij. 6 Ze zijn er weer. Staatsloten, met een kans van één op twee. Gemiddeld natuurlijk. Een prachtkans op een prachtprijs. Van een tientje tot 't half miljoen. Adressen van lotenverkopers vindt u in de Gouden Gids. Speelt u liever per giro mee? Dat kan ook Bel voor inlichtingen de Staatsloterij, 070-47 74 84- Arnemuiden in slotfase alsnog naast Be Fair WADD1NXVEEN - Bijna was de laatste kans voor Arnemuiden om naar de eerste klas te gaan zaterdag al vervlogen, toen de ploeg van trai ner Jaap van Maris met nog tien mi nuten te gaan in de wedstrijd tegen Be Fair nog op een 2-0 achterstand stond. Twee treffers van Ad Poort vliet in die periode zorgden er even wel voor, dat er nog hoop is in de Ar- nemuidense harten, wanneer Vallei vogels zaterdagmiddag naar het Wal- cherse vissersdorp komt. Winst is evenwel noodzaak, omdat Valleivo gels de eerste wedstrijden (tegen Be Fair) won. Arnemuiden speelde bij Be Fair erg gretig, maar kreeg met name in de eerste helft geen loon naar wer ken. Tegen de verhouding in bleef het tot het rustsignaal 0-0 en de twee de helft was nog maar net begonnen of Be Fair stond op voorsprong. Door een misverstand tussen doelman Pe ter Pouwer en Klaas van Belzen rol de een als voorzet, bedoeld rollertje van Jan van Rijn tegen het Arnemui- dense net: 1-0. Enkele minuten later was het op nieuw raak, toen de muur van Arne- muidense verdedigers niet goed stond opgesteld en Piet Koele kei hard kon inknallen, Arnemuiden wankelde, maar onder leiding van de naar de frontlinie gestuwde Jaap Meerman en afmaker Ad Poortvliet kwam het gelijkspel er nog. Be Fair is door het 2-2 gelijkspel definitief uitgeschakeld voor promotie. Bij winst van Arnemuiden in de wedstrijd van zaterdagmiddag, pro moveert de ploeg. Iedere andere uit slag betekent een overstapje voor Valleivogels. Advertentie Tweede zege voor mixedteam TV WIK FRANKFORT - Voor de Oostenrijk se voetbalinternational Bruno Pezzey is geen plaats meer bij Eintracht Frank furt De nieuwe voorzitter van Ein- trach, Klaus Gramlich, verklaarde za terdag dat de financiële eisen van Pez zey te hoog waren voor de klub. BAD NEUSTADT - Twee deelne mers, Otto Hofmann en Günter Wag ner, zijn tijdens de wedstrijden om de tiende Deltavliegkampioenschappen van Beieren om het leven gekomea Op een hoogte van zeshonderd meter kwamen zij met elkaar in botsing. KORTGENE - Het mixedteam van Tennisvereniging WIK uit Kerkwcr- ve heeft de tweede kompetitie wedstrijd bij TV Noord-Beveland in Kortgenc winnend afgesloten. Al leen het mixeddubhcl Marleen Vier gever en Ronald Haze moest het winstpunt aan de Bevclandse tegen standers laten, waardoor een 5-1 overwinning werd geboekt. Alexandra Gyarmathy en Ronald Haze wonnen de eerste partij erg ge makkelijk. Nieuwenhuis en Jongvis- ser konden slechts vier games naar zich toetrekken. Marleen Viergever en Wijnand Renden wonnen ook de tweede partij, zij het dat dit iets moeilijk verliep. Het damesdubbel Gyarmathy Viergever won pas via de tiebreak in de derde set. Ook Ro nald Haze en Wijnand Renden had den drie sets nodig, maar hier eindig de de beslissende set wel in 6-0. Alexandra Gyarmathy en Wijnand Renden wonnen de afsluitende partij via 6-4 in de derde set. NIEUWERKERK - Het eerste seniorenteam van SKNWK degradeerde een paar weken geleden naar de eerste klas van het afdelingsvoetbal. Herhaalde lijk werd toen het gerucht gehoord, dat het huidige Nieuwerkerkse team in de samenstelling van dit moment ook in de nieuwe klas niet meer zou kunnen, een stelling die overigens fel bestreden wordt door trainer Kees van de Linde. ,,Dat zie ik niet zitten", zegt hij, ,,want we hebben in Nieuwerkerk best meer, maar we zullen een periode moeten overbruggen, omdat het nog een paar jaar duurt vooraleer de talenten rijp zijn". Afgaande op de jaarlijkse toernooien, die de jeugdkommissie van SKNWK organiseert, lijkt Van de Linde het gelijk aan zijn zij te hebben, want zowel in de B-ploeg, maar toch zeker in de C-ploeg lopen talenten te over. Een bijzonder leuk team is de C- juniorenploeg van SKNWK. In de kompetitie miste de ploeg net het kampioenschap en ging uiteindelijk Kapelle met de eer strijken. Op het eigen toernooi was de zege ook niet voor de Nieuwerkerkse ploeg louter en alleen echter omdat GPC uit Vlis- singen próduktiever te werk ging. Beide ploegen behaalden vijf punten, maar GPC skoorde tien keer en SKNWK zes keer, terwijl tegen el kaar 0-0 gelijk werd gespeeld. De Nieuwerkerkse ploeg heeft vooral in doelman Erik Sanders en de veldspe- lers André Goedegebure, Lennart de Looze, Ronny de Bruyne en Arnold van de Cingel de betere spelers, maar STOCKHOLM - De Britse atleet Hugh Jones is zaterdag winnaar ge worden van de marathon in Stockholm. Jones legde de 42 kilometer en 195 meter af in de uitstekende tijd van 2 uur en 11 minuten en 35 sekonden. De Tanzaniaan Agapius Masong finishte als tweede in 2.11,54 en de Amerikaan Paul Cummings werd derde in 2.12,39. Bij de dames ging de overwinning naar de Zwwedse Tuulikke Raeisaenen, die uitkwam op een tijd van 2.36,58. alle anderen passen zich probleem loos aan. Evenwicht In de openingswedstrijd bleef SKNWK de matige ploeg,van Flak- kee ruimschoots de baas. Door Ron ny de Bruyne werd het 1-0 en Richard Folmer en André Goedegebure ver hoogden de marge tot 3-0. Op het tweede veld had GPC echter al even weinig moeite met Middel burg. Hier werd het 4-0 voor de Vlis- singers. In de tweede ronde ontmoet ten de beide verliezers en de twee winnaars uit de eerste ronde elkaar. Bij de verliezers boekte Middelburg een 3-1 zege op Flakkee, terwijl GPC en SKNWK elkaar voortreffelijk in evenwicht hielden. Over en weer kwamen er wat skoringskansen, maar de beide keepers bleven over eind: 0-0. In de slotronde vertrok SKNWK met de wetenschap, dat er tegen Mid delburg uitgebreid geskoord zou moeten worden om enige kans te houden op de toernooizege, omdat GPC het op moest nemen tegen het zeer zwakke Flakkee. In de eerste pe riode van 12 Vi minuut voldeed de Nieuwerkerkse ploeg nog wel aan de opdracht. Via twee keer André Goe degebure en Richard Folmer wees het skorebord bij het draaien van speelhelft 3-0 aan, maar daar zou het niet bij blijven. De Nieuwerkerkse toekomst maakte een uitgebluste in druk en doelpunten kwamen er niet meer, waardoor GPC aan een kleine overwinning voldoende had om het toernooi op zijn naam te schrijven. De Vlissingers lieten niets aan het toeval over en klopten Flakkee met 6-0. Misverstand In het toernooi voor B-teams kwam ook GPC winnen uit de strijd. De Vlissingse formatie skoorde hier zelfs de maximale zes punten. Mid delburg werd met 1-2 geklopt in de openings wedstrij d Vervolgens kreeg SKNWK met 3-1 klop, waarna Flakkee met 8-0 werd afgedroogd. Middelburg werd bij de B's tweede via overwinningen op SKNWK (1-0) en Flakkee (6-0). De strijd om de laatste plaats speelde zich al in de openingswedstrijd tus sen SKNWK en Flakkee af. De eerste helft bleef de skore dubbelblank, maar kort na de wisselijk bereidden Adrie Matthijsse en Robin Vrij een fraaie aanvalsaktie voor, die door Jacco Folmer doeltreffend werd af gerond. Luttele minuten later profi teerde Marcel de Bruyne van een enorm misverstand in de Flakkeese verdediging en kwam de 2-0 eindstand tot stand. Het toernooi voor D-pupillen werd gewonnen door SKNWK zelf via drie duidelijke overwinningen op Brou wershaven (5-0), Kogelvangers (6-1) en Flakkee (9-0). Brouwershaven en Kogelvangers kwamen beide aan drie punten en Flakkee sloot de rij puntloos. Bij de E-pupillen werd Flakkee eerste met vijf punten. Al leen tegen het tweede eindigende Ko gelvangers werd een punt verspeeld. SKNWK kwam aan twee punten en Brouwershaven sloot de rij met een enkel punt. Bij de F-pupillen tenslot te opnieuw Nieuwerkerkse winst. Brouwershaven kreeg met 6-0 klop, Kogelvangers met 4-0 en Flakkee met 5-1. Kogelvangers en Flakkee skoorden elk drie punten en de rij werd ook hier gesloten door Brou wershaven met geen enkel punt. De uitslagen van de SKNWK- jeugdtoernooien op rij: B-junioren: SKNWK-Flakkee 2-0; Middelburg-GPC 1-2; Flakkee-Mid- delburg 0-6; SKNWK-GPC 1-3; GPC- Flakkee 8-0; Middelburg-SKNWK 1- 0; eindstand: 1. GPC 6 pnt.; 2. Middel burg 4 pnt.; 3. SKNWK 2 pnt.; 4. Flakkee 0 pnt. C-junioren: SKNWK-Flakkee 3-0; Middelburg-GPC 0-4; Flakkee-Mid- delburg 1-3; SKNWK-GPC 0-0; GPC- Flakkee 6-0; Middelburg-SKNWK 0- 3; eindstand: 1. GPC 5 pnt.; 2. SKNWK 5 pnt.; 3. Middelburg 2 pnt.; 4. Flakkee 0 pnt. D-pupillen: SKNKW-Brouwers- haven 5-0; Kogelvangers-Flakkee 1- 0; Flakkee-Brouwershaven 0-1; SKNWK-Kogelvangers 6-1; Flakkee- SKNWK 0-9; Brouwershaven- Kogelvangers 1-1; eindstand: 1. SKNWK 6 pnt.; 2. Brouwershaven 3 pnt.; 3. Kogelvangers 3 pnt.; 4. Flak kee 0 pnt. E-pupillen: SKNWK-Brouwers- haven 1-0; Kogelvangers-Flakkee 0- 0; Flakkee-Brouwershaven 2-0; SKNWK-Kogelvangers 0-2; Flakkee- SKNWK 3-0; Brouwershaven-Kogel vangers 1-1; eindstand: 1. Flakkee 5 pnt.; 2. Kogelvangers 4 pnt.; 3. SKNWK 2 pnt.; 4. Brouwershaven 1 pnt. F-pupillen. SKNWK-Brouwers- haven 6-0; Kogelvangers-Flakkee 0- 0; SKNWK-Kogelvangers 4-0; Brou- wershaven-Flakkee 0-1; Flakkee- SKNWK 1-5; Kogelvangers-Brou wershaven 1-0; eindstand: 1. SKNWK 6 pnt.; 2. Kogelvangers 3 pnt.; 3 Flakkee 3 pnt.; 4. Brouwershaven 0 pnt. DREISCHOR - Het damesvoetbaltoernooi van de W Dreischor is zaterdag gewonnen door het team van Oostkapelle. De Walcherse dames wonnen twee wedstrijden en speelden twee keer gelijk, terwijl niet een nederlaag geïnkas- seerd hoefde te worden. Met drie punten werd de organiserende vereniging vierde, nog voor Dauwendaele. Het meest verheugende nieuws uit het Drei- schor-kamp is evenwel, dat de ploeg ook het volgend seizoen in KNVB-verband zal blijven spelen, ondanks aanvankelijke geruchten dat men geen kompleet team meer op de been zou kunnen brengen. „We hadden het afgelopen seizoen naast de damesploeg ook nog een D-meisjesteam", liet Adrie Geelhoed, bestuurslid en leider van de damesploeg weten. „Er zullen er een groot aantal overstappen naar de damesploeg. Tijdens ons eigen toernooi deden al een aantal jeugdspeelsters mee en dat mag gerust suksesvol genoemd worden" Adrie Geelhoed mocht tevreden zijn over de resultaten, die de damesploeg op eigen terrein neerzette. Weliswaar werd in de vier wedstrijdjes niet een keer geskoord, maar vooral verdedi gend Ujkt de ploeg aardig zijn mannetje te staan. Alleen toernooiwinnaar Oost kapelle kon twee keer het Dreischor net laten bollen. Tegen Serooskerke, Dauwendaele en Smerdiek bleef de skore dubbelblank. Geelhoed, sinds enkele dagen zonder baard wegens een weddenschap met zijn dames ploeg, treedt het volgend seizoen overigens niet meer op als elftalbege leider, omdat hij zich arbitraal verdien stelijk wil gaan maken voor het voet- balgebeuren. „Voor de winterstop had ik beloofd, dat mijn baard eraf mocht, als de dames van Dreischor niet als laatste zou eindigen. Dat werkte blijk baar als een rode doek op een stier, want prompt werd drie keer gewon nen en bleven twee ploegen onderons op de ranglijst". De eerste vier wedstrijden van het toernooi in Dreischor eindigden stuk voor stuk in een gelijkspel. Dreischor opende met 0-0 tegen Serooskerke, Oostkapelle en Smerdiek deelden de punten (1-1) en vervolgens eindigden de ontmoeting tussen Dauwendaele en Dreischor enerzijds en Serooskerke en Oostkapelle anderzijds in 0-0. Smerdiek was de eerste ploeg, die voor een overwinning zorgde. Dau wendaele kreeg met 1-0 klop, maar Oostkapelle had meteen het juiste antwoord in huis door Dreischor met 0-2 aan de verkeerde kant van de skore te plaatsen. Serooskerke won vervolgens met 1-0 van Smerdiek, daarmee het opnieuw winnende Oost kapelle (3-0 tegen Dauwendaele) flink in de kaart spelend. Dreischor- Smerdiek en Dauwendaele-Seroos- kerke bleven vervolgens weer beide zonder treffers. Na afloop reikte Ton- ny Tettero namens het bestuur de prijzen uit Samen met Adrie Geel hoed had hij ook de wedstrijdleiding. De uitslagen op een rijtje: Dreischor- Serooskerke 0-0; Oostkapelle-Smer- diek 1-1; Dauwendaele-Dreischor 0-0; Serooskerke-Oostakapelle 0-0; Smer- diek-Dauwendaele 1-0; Dreischor* Oostkapelle 0-3; Dreischor-Smerdiek 0-0; Dauwendaele-Serooskerke 0-0. Eindstand: 1. Oostkapelle 6 pnt; 2. Serooskerke 5 pnt; 3. Smerdiek 4 pnt; 4. Dreischor 3 pnt; 5. Dauwendaele 2 pnt ROTTERDAM - Willem van Hanegem heeft zijn aktieve voetballoopbaan beëindigd op een wijze die kenmerkend is voor zijn levensloop: in een show waarin de onstuimigheid heerste, lang nog nadat „De Kromme" tot lijdzaam toezien was gedwongen door het rood dat de eveneens afscheid nemende arbiter Charles Corver hem onverwachts voorhield. Alle omstandigheden werkten zaterdagavond mee bij het afscheid van de 39-jarige Feijenoorder in de Rotterdams kuip. Twee elftallen die elkaar lieten voetballen, al vergat Hugo Hovenkamp nog wel eens de intentie van het treffen. Ruim zestigduizend toe schouwers op de overvolle tribunes, die gul waren in hun waardering. Supporters van Hoensbroek tot Ot- terloo, die met spandoeken Van Hanegem hun groet brachten. Ook bijzonder veel fans van Schouwen- Duiveland kwamen naar de kuip om Neerlands meest besproken voetballer een waardig afscheid te bieden. Een was er die op wel zeer duidelijke wijze weergaf hoe zijn stemming was. ,,Ik kan wel janken", stond er op het doek, dat hij over het hek had gehangen. Spontane hulde Het was de wedstrijd van en voor Willem van Ha negem. Toch was er in diens erewedstrijd tussen het Nederlands elftal van het wereldkampioenschap 1974 en Feijenoord nog een speler, die de aandacht zeer nadrukkelijk opeiste: Johan Cruyff. Dat een eventuele komst van de Vinkevener naar de Maasstad door lang niet alle supporters van Feije noord wordt gewenst, is al lang een vaststaand gege ven. De akties van Cruyf werden begeleid door schrille fluitkoncerten uit Vak-S. Aanvankelijk schuchter, maar later fanatiek, toonde de Lange Zijde" zijn bewondering voor de oude meester om vervolgens een spontane hulde te geven bij zijn vaak briljante akties. Toegegeven, het tempo was laag, de snelheid vaak vrijwel afwezig, maar het echte vakmanschap ver loochende zich toch niet. De zuivere passes en de wil om aanvallend voetbal te spelen, maakte de ere wedstrijd tot een ontmoeting die de voetballiefheb bers lang zal heugen. Moeilijk te vergeten is ook de openingstreffer, waarvoor Peter Houtman na ruim een half uur zorgde. Vallend gaf hij, van de rand van Van Hanegem zou zijn treffer krijgen. Niet dat Feijenoord die de afscheidnemende middenvelder aanbood. Herhaaldelijk had de Rotterdamse defen sie aangetoond Van Hanegem op sportief gebied niets te zullen schenken. Negen minuten na de her vatting kopte hij uit een hoekschop van Cruyff doel treffend in. Met een kopbal bepaalde Cruyff even la ter zelf de eindstand op 2-2. Daarna heerste de show helemaal. Oranje voerde wissel op wissel door om maar alle spelers deel te la ten uitmaken van het spektakel in de kuip. Toen Truus van Hanegem, belaagd door tientallen foto grafen, aan de rand van het veld klaarstond om Wil lem eigenhandig van het veld te halen, greep ook Charles Corver zijn aandeel in de show. Op het mid denveld toonde hij Van Hanegem de rode kaart, een prent die hij om heel andere redenen ook al in de wedstrijden RBC-Velox, NEC-Feijenoord en Tsjecho-Slowakije-Nederland had gekregen. Het echtpaar Van Hanegem werd vervolgens op de schouders van de spelers en begeleid door een donde rend applaus van de tribunes, van het veld gedragen. Corver nam afscheid op een wijze die kenmerkend is voor de aimable arbiter. Evenals Van Hanegem stapte hij na 65 minuten buiten de lijnen om als grensrechter zijn afscheidswedstrijd te beëindigen, waarna Henk Wecrink als invaller-scheidsrechter de negentig minuten mocht volmaken. Overigens nam Weerink, evenals de derde man in het zwarte pak. Peter Gans, ook afscheid. het strafschopgebied, Piet Schrijvers met een om haal geen kans. Oud-oranje - van de WK-ploeg van 1974 ontbraken Jan Jongbloed, Ruud Krol en de geblesseerde Johan Neeskens - had op verzoek van „De Kromme", in Si mon Tahamata een gastspeler. De vedetten van wel eer stalen weliswaar de show, maar konden niet voorkomen dat Ivar Nielsen kort na rust de voor sprong van Feijenoord tot 2-0 vergrootte. k

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 6