NIEUWSBODE Reserve-team Zierikzee winnaar wisselbeker Dreischor-toernooi Verrassend sterk toernooi voor Bruse Boys in sporthal Onderdak met winst bekroond Ouwerkerk moest zich tevreden stellen met bekertje voor de tweede plaats in bekerfinale Adrie Koster skoort voor verliezende Zeeuwse profs 4 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 6 juni 1983 Nr. 23330 Oostburg zowel technisch als taktisch de meerdere: 2-0 OOSTBURG - Ouwerkerk is er niet in geslaagd om zijn klubnaam in de kolos sale afdelingsbeker gegraveerd te krijgen. Nadat de ploeg van trainer Bertus Bleyi een week geleden de eerste ontmoeting met de sterke eerste klasser Oost burg uiterst verdienstelijk met een 1-1 gelijkspel had afgesloten, moesten de Ouwerkerkers in de return op het sportkomplex van Oostburg verdiend hun meerdere erkennen in de Zeeuwsvlamingen, al duurde het bijzonder lang voor aleer de bezoekers wensten te kapituleren. Dat het evenwel zo lang duurde had de ploeg voor een niet onbelangrijk deel te danken aan het puike optreden van doelman Michel Begemann, die bijna een uur lang alles uit zijn doel ranselde. Pas toen was de Ouwerkerkse sluitpost kansloos tegen een loeiharde inzet van dichtbij van de Oostburgse uitblinker Ko Mookhoek. Ouwerkerk ging nog even met de moed der wanhoop op zoek naar de op verlenging rechtgevende gelijk maker, maar toen Erik Bronnenberg er halverwege de tweede helft 2-0 van maakte was het pleit definitief beslecht en moest de gepromoveerde derde klas ser genoegen nemen met het bij de verliezende finalist horende bekertje, maar de lol was er nauwelijks minder om, althans bij de spelers. Enkele meegereisde toeschouwers hadden het er duidelijk moeilijker mee, getuige een beschamende vechtpartij luttele minuten voor het einde van de wedstrijd. Het incident begon een viertal minuten voor het einde van de wedstrijd. Eugéne Totté, fanatiek met het gebeuren bezig als altijd, werd door Erik Bronnenberg vastgezet. Toen Totté zich tracht te los te werken, maakte Bron nenberg enkele natrappende be wegingen, die voor arbiter Hof man overigens geen aanleiding waren om meer te beslissen dan een simpele vrije trap voor Ou werkerk, zeer tot ongenoegen van enkele Ouwerkerkse supporters, waarvan ex-doelman Hans van de Maas zich als voorman aandiende. Van de Maas stapte de grasmat op om Bronnenberg op zijn vergrijp te wijzen, waarna enkele Oost burg-spelers Van de Maas al du wend en trekkend buiten de lij nen trachtten te werken om zo doende hun ploeggenoot in be scherming te nemen. De hand tastelijkheden gingen vervolgens tussen de beide supportersgroe- pen nog even door, maar het bin nenbrandje bleek vrij vlot ge blust. Skoringskans ,,Ik stond er perplex van dat dit gebeurde", moest Hofman na af loop bekennen. ,,Het was hele maal geen wedstrijd, die dreigde te ontaarden in een vechtpartij. Er had zich nagenoeg niets voor gedaan". Daarmee stapte de wedstrijdlei der evenwel wel erg lakoniek over een uiterst kruciaal moment heen. dat later van bijzonder groot belang zou blijken te zijn. Ook hierin speelde Eugène Totté een onbetwiste hoofdrol. In de tiende minuut van de tweede helft rukte de verdediger plotseling tussen Jan en alleman door op tot de rand van het strafschopgebied. Al dan niet net binnen de fatale zone werd Totté door Tonny de Wever en Peter Katsburg in de tang genomen, waardoor hem een puike skoringskans werd ontno men. Terwijl een aantal Ouwer kerkers arbiter Hofman op de deugdeüjkeheid van zijn ogen we zen, voltrok zich voor de veste van Michel Begemann het tweede deel van de tragedie. Nadat Eugène Totté onbestraft onderuit was gekegeld, expedi- teerde Tonny de Wever het leer met een ferme trap tot op de mid dellijn, waar ook Rick de Hook een fikse trap in huis bleek te heb ben. De bal belandde bij Ko Mookhoek, die echter stringent werd geschaduwd door Johny de Jonge. Juist op dit belangrijke moment maakte de jeugdige ver dediger een van zijn zeer weinige foutjes. In plaats van het leer weg te trappen maaide hij over de bal en kreeg Mookhoek alsnog een prima mogelijkheid om te doel punten, een kans die hij zich niet liet ontgaan. Michel Begemann zag de bal pas, toen hij zich om draaide om hem uit het net te ha len. ,,Als het inderdaad zo ge beurd is, dan is dat lullig voor Ou werkerk, maar ik zweer dat ik niets ongerechtigs heb gezien op de rand van het strafschopgebied, anders had ik gegarandeerd wel gefloten", liet Hofman met een welgemeende zucht weten. ,,Ik vond het over het algemeen een faire wedstrijd, al werd er over en weer van tijd tot tijd aar dig getackeld, maar het bleef voor mijn gevoel ruimschoots binnen de perken. Ik heb wel eens andere finales meegemaakt". Strategie In de eerste helft kon Ouwer kerk de thuisploeg redelijk in bedwang houden en bleef de stand dan ook 0-0, maar het was wel een stand waarbij de bezoekers hun handen aardig dicht mochten knijpen. Oostburg kreeg diverse goede skoringsmogelijkheden, maar sprong er of onnauwkeurig mee om, of vond Michel Bege mann op de weg. Aanvallend konden de Ouwer kerkers evenwel kompleet geen vuist maken om de dóódsimpele reden, dat de bal slechts spora disch in de frontlinie belandde. Het drietal Bas Neele, William Remeeus en Peter Bezemer kreeg dan ook een uitermate gemakke lijke eerste helft af te werken. ,,We hadden natuurlijk wel dege lijk wat opgestoken van de eerste wedstrijd in Ouwerkerk", liet Oostburg-trainer Peter Pielaat weten. ,,We werden in die ontmoe ting pijnlijk verrast door het ge mak waarmee Ouwerkerk aan viel. Dat verwacht je niet van een derde klasser. Verdedigend stelde het evenwel niet zo veel voor, maar we konden het toen niet af maken. Met onze aangepaste stra tegie slaagden we vandaag pro bleemloos". De uitgestippelde strijdmetho- de van Pielaat was zo simpel als twee maal twee vier is. Hij ver sterkte het middenveld van de Oostburgse equipe, waardoor de aanvoer van aanvalsopzetten van Ouwerkerk al werd afgebroken voordat ze konden worden opge pakt. De strategie sneed boven dien van twee kanten, omdat het spel voortdurend richting Ouwer kerkse veste golfde en het leek slechts een kwestie van tijd voor aleer de wankele defensie zou moeten kapituleren. Dat gebeur de ook een aantal keren, maar dan bleek Michel Begemann de red dende engel. Kollega Ando Lan- gendijk hoefde niet of nauwelijks in aktie te komen. Hij stond weer tussen de palen, omdat Johny Moerman in de eerste wedstrijd - naar later bleek - een enkel brak en zijn enkelbanden verrekte bij een eigen fout. Averechts In de tweede helft probeerde Bertus Bleyi de aanval te verster ken, omdat Ouwerkerk hoe dan ook zou moeten skoren om een suksesvolle greep naar de beker te doen. Een dubbelblanke eindstand zou de beker ook in Oostburg doen belanden, omdat in dat geval de uitgeskoorde tref fer van de eerste ontmoeting dub bel ging tellen. Het changement werkte ave rechts. In plaats van meer gevaar te stichten werd nog een vierde speler lam gelegd als vierde aan valler in een aanvalslinie waar nauwelijks ballen terecht kwa men. Bovendien werd de verdedi ging verzwakt, hetgeen nog erger werd toen Piet Vreeke zich bles seerde. De geroutineerde laatste man hinkelde nog wel een poosje mee, maar liet zich uiteindelijk vervangen. Toen was de skore echter al op 1-0 gebracht door Ko Mookhoek. Kort na het inbrengen van Jakkie Bezemer voor Vreeke werd de eindstand vastgelegd. Ronald Henneman mocht een vri je trap nemen, die smoorde in de muur en vervolgens voor de voe ten van Erik Bronnenberg beland de. De jeugdige vleugelspits be dacht zich geen moment en ander maal kon Michel Begemann slechts toezien. ,,De beste heeft gewonnen", er kende Bertus Bleyi na afloop, ,,maar ik vind het geen ramp, hoe graag ik ook had gewonnen. We zijn veel verder gekomen in het bekergebeuren dan wie ook ver wacht had. We speelden vandaag niet sterk en bovendien moet je bekennen, dat Oostburg ronduit de betere ploeg heeft. Het scheelt tenslotte ook niet voor niks twee klassen. Je moet gewoon rea listisch blijven. Ik ben er trots op, dat we het zover hebben gebracht". Bleyi prakkizeerde er gen moment over om arbiter Hof man de schuld van de nederlaag in de schoenen te schuiven. ,,Hij floot in de eerste helft sterk. Oké, in de tweede was het wat minder, maar we moeten de schuld van de nederlaag in de kwaliteit van de twee ploegen zoeken en dan is de uitslag logisch". Bleyi's kollega Pielaat was zichtbaar in zijn schik met de herovering van de beker door Oostburg. Na Aardenburg II en Zierikzee II veroverde Oost burg in het seizoen '80/'81 om hem vervolgens te verliezen aan Dom burg. Nu staat het kleinood op nieuw een seizoen in de Oostburg se prijzenkast. Ouwerkerk kan te rug zien op een sterk gespeeld toernooi en heeft zichzelf niets te verwijten. DREISCHOR - Het recentelijk naar de KNVB ge promoveerde reserve-team van Zierikzee heeft zondag middag de wisselbeker van een toernooi van de W Dreischor veroverd. Het Zierikzee-team werd hiermee de eerste winnaar van deze beker, die ieder jaar als inzet zal gelden van een identiek toernooi. Aan het toernooi werd deelgenomen door vijf teams. Naast de reserve teams van Zierikzee en Demos uit Schiedam waren ook de standaardteams van Renesse, Animo uit Hoogvliet en de organiserende vereniging van de partij. Zierikzee sloot alle vier de wedstrijden winnend af. Als tweede eindigde het team van Dreischor, vóór Animo, Demos en Renesse. Na afloop reikte voorzitter Izaak de Jonge de beker uit aan de winnende Zierikzeese formatie. In de openingswedstrijd toonde Zie rikzee zich ruimschoots de meerdere over de organiserende vereniging het geen tot uitdrukking werd gebracht via een 3-0 skore. Animo haalde vervol gens de eerste punten binnen door met 2-0 te winnen van Renesse. In de derde wedstrijd herstelde Dreischor zich ten koste van Demos door met 4-0 win nend uit de strijd te komen. Chris Tettero, Bas Terpstra (twee keer) en Richard Drubbel zorgden voor de tref fers. Zierikzee bleef vervolgens in de race voor de toernooizege, al had de loeg alle moeite van de wereld om Renesse er met 1-0 onder te houden. Eerste zege voor IJsland REYKJAVIK IJsland heeft zijn eerste wedstrijd gewonnen in groep zeven van de voorronden voor het Europees kampioenschap 1984. IJs land won in Reykjavik voor 7500 toe schouwers met 1-0 van Malta. Atli Edvaldsson maakte één minuut voor rust het winnende doelpunt voor de IJslanders, die op 7 september tegen Nederland spelen. Edvaldsson leverde via /.ijn \r-pllei- een uniek prestaiie. Op twee achter eenvolgende daggn.-ictöon hij twee wedstrijden en daarbij skoprde bij alle treffers voor de w innaars. Zater dag nog speelde hij met /.ijn VYest- duitse klub Fort una Düsseldort de laatste wedstrijd in liet sei/oen voor de Bundesliga tegen Eint nicht Frankfurt. Fort una won, dank/.ij vijl doelpunten van Edvaldsson met .">-1 De stand in groep zeven is nu: De ontmoeting tussen Animo en De mos leverde vervolgens geen treffers op, waarna Dreischor zich voor de tweede keer binnen een week de meer dere toonde over Renesse. Na dc 1-0 van zeven dagen eerder werd het 2-1 voor de nieuwe ploeg van trainer Kees van Dijk. Renesse kwam nog wel met 1-0 voor, maar twee doelpunten van Richard Drub bel lieten de winst toch in Dreischors bezit Het aanstaande seizoen ont moeten beide ploegen elkaar ook in kompetitieverband door de degrada tie van Renesse, terwijl ook Ouwer kerk door zijn kampioenschap in deze klas komt Zierikzee werd in zijn derde wedstryd al vrywel zeker toernooiwinnaar door Animo met 1-0 te kloppen. Renesse werkte de hatelijke nul weg door met 1-1 gelijk te spelen tegen Demos, terwijl Animo er voor zorgde dat Zierikzee de laatste wedstrijd al zonder zorgen kon beginnen door Dreischor eveneens een 1-1 skore voor te schotelen. Adrie Geelhoed te kende voor de gelijkmaker. Dat Zie rikzee zich evenwel een waardig win naar wilde noemen mocht Demos on dervinden, doordat de gloednieuwe KNVB-ploeg met 3-0 ruimschoots winnend uit het strijdperk stapte. Zie rikzee mag de grootste wisselbeker een seizoen in de prijzenkast houden. De toernooileiding was in Dreischor in handen van Tonny Tettero. De uitslagen van het W Dreischor- toernooi waren als volgt: Drieschor-Zierikzee II0-3; Renesse- Animo 0-2; Demos II-Dreischor 0-4; Zierikzee II-Renesse 1-0; Animo-De- mos II 0-0; Dreischor-Renesse 2-1; Zierikzee II-Animo 1-0; Demos n-Re- nesse 1-1; Dreischor-Animo; Demos D-Zierikzee II 0-3. Eindstand: 1. Zierikzee H 8 pnt; 2. Dreischor 5 pnt; 3. Animo 4 pnt; 4. Demos II 2 pnt; 5. Renesse 1 pnt ROME - Juventus heeft zich zater dag voor de halve finale van het toer nooi om de Italiaanse voetbalbeker ge plaatst ROMA - De Braziliaanse voetballer Paolo Roberto Falcao heeft de onder handelingen met AS Roma over een nieuw kontrakt afgebroken. Het be stuur van de nieuwe Italiaanse kam pioen had Flacao een jaarsalaris van 360.000 dollar (ruim negen ton) gebo den. BRAUNSWEIG - De vijfvoudige Zweedse voetbalinternational Hasse Borg heeft een kontrakt voor twee jaar getekend bij Malmö FF. Borg kwam de laatste zes seizoenen uit voor Ein- tracht Braunsweig. Spanje Nederland Ierland IJsland Malta 5 1 0 11- 2 119- 2 12 7- 114 3- 10 0 4 4- Zeeuwse amateurselektie levert goede prestatie VLISSINGEN - Voor een handjevol publiek heeft de Zeeuwse KNVB- selektie met 3-2 gewonnen van een uit Zeeuwse profs bestaand team. De Vlis- singse organisator Ton Uitterhoeve had kosten noch moeite gespaard om de provinciale broodvoetballers overal vandaan te halen, maar hij toonde zich diep teleurgesteld over de zeer gering belangstelling van het Zeeuwse voet balpubliek. Bovendien misten de wegblijvers niet erg veel, want profteam bleek allesbehalve een eenheid en de Zeeuwse amateurselektie had het te ge- makklijk om werkelijk tot de bodem van haar kunnen te hoeven gaan. ZARAGOZA - Barcelona is er za terdagavond voor 45.000 toeschou wers in geslaagd de Spaanse beker winnaar te worden van het seizoen 1982-83. Tegenstander Real Madrid, die met 1-2 zijn meerdere in de Cata laanse klub moest erkennen, greep voor de derde keer mis bij de kans op een belangrijke titeL De klub van Johnny Metgod bleef dit seizoen met lege handen. Geen nationale titel, geen Europees kampioenschap, geen natio nale beker. De selektie van coach Jo de Waal begon in Vlissingen voor het eerst met een aanvallend konsept met drie spitsen: Bram van de Broecke in het midden, geflankeerd door Gerard Schipper en Peter de Waard. Ge drieën zorgden ze voor flink wat ge vaar, maar het duurde toch nog tot vlak voor rust, vooraleer Van de Broecke voor het eerst kon skoren uit een vloeiende aanval met Franz van de Pijl en Peter de Waard. In de tweede helft ging de suprema tie van de amateurs echter door. En kele keren stond het houtwerk in weg en anders redde Tonnie van Ee- nennaam wel, maar de chaos was dusdanig groot in de professionele gelederen, dat doelpunten niet uit konden blijven Peter de Waard en Bram van de Broecke zorgden geza menlijk voor 3-0. Pas toen konden de profs wat terug doen. Adrie Koster, ex-Zierikzee en ex-PSV, kwam rede lijk uit de verf, ondanks het feit, dat hij al een paar maanden niet gespeeld of getraind had. Zelf tekende hij 3-1 aan en vlak voor tijd stelde hij Ronnie van Pouc- ke in staat om de aansluitingstreffer te produceren. Jammer was het voor de organisatie, dat er nauwelijks een bedrag van enige importantie kon worden afgedragen aan de Stichting Sport Steunt Zonneveld. Ton Uitter hoeve toonde zich zelfs zo teleur gesteld, dat hij liet weten er nog nauwelijks zin in te hebben om iets sportiefs op poten te zetten. ZIERIKZEE - Het zaalvoetbalteam van Bruse Boys is in het toernooi van Toren Boys, dat zaterdag in sporthal Onderdak werd afgewerkt verrassend sterk voor de dag gekomen. De Bruse formatie bleef in haar poule ongeslagen, hetgeen in de tweede poule ook lukte aan de organiserende vereniging. In een boeiende finale met een absolute hoofdrol voor Jaap van dc Berge won de ploeg uit Bruinisse overtuigend met 3-0 van Toren Boys. De ploeg van De Steeg eindigde derde door na een 3-3 gelijkspel tegen Sporthuis Zierikzee dc strafschoppen beter te benutten. Bruse Boys moest het in poule A opnemen tegen Skol Boys, Brogum en Sporthuis Zierikzee. Skol boys had in de openingswedstrijd weinig moeite met Brogum. Na een eenzijdig duel wonnen de Boys met 5-0. Span nender ging het eraan toe in de ont moeting tussen de eerste klassers Bruse Boys en Sporthuis ZZ. Eerstge noemde formatie boekte een verras sende 2-1 zege. In de tweede ronde klopte Bruse Boys vervolgens ook Skol Boys met 2-0, terwijl Sporthuis Zierikzee met 4-0 de meerdere bleef over Brogum. In de slotronde ging Bruse Boys vervolgens gemakkelijk naar de finale door met 4-2 de meer dere te blijven over de soosploeg. Sporthuis Zierikzee pakte flink uit tegen Skol Boys: 7-3. Puntloos Poule B werd gevormd door de ploegen van De Steeg, VV Ooster- schelde Mondragon, Bijmakelaardij en de organiserende vereniging To ren Boys. In dc openingsronde klopte Toren Boys de ploeg van De Steeg met 3-1 en het duel tussen de twee in de Schouwen-Duivelandse voetbalkom- petitie gepromoveerde teams Bijma kelaardij en VV Oosterschelde Mondragon leverde een 3-2 nederlaag op voor dc nieuwe eerste klasser Bij makelaardij. In de tweede ronde ver raste De Steeg de VV Oosterschelde Mondragon evenwel met 4-2, waar door het opnieuw winnende Toren Boys (4-1 tegen Bijmakelaardij) vrij wel zeker finalist werd. In dc slo tronde bleef Bijmakelaardij punt loos door een 2-0 nederlaag tegen De Steeg, terwijl Toren Boys met dezelf de cijfers de meerdere bleef over VV Oosterschelde Mondragon. Het duel om de zevende plaats tus sen de twee puntlozen uit de poule- wedstrijden, Brogum en Bijmake laardij. werd een 1-2 zege voor Bij makelaardij. In het duel om de vijfde plaats had VVV Oosterschelde Mondragon een fraaie eindrush in petto tegen Skol Boys. De Boys leid den luttele minuten voor tijd nog met 4-1, maar ze kregen uiteindelijk als nog een 4-5 nederlaag aan de broek. De ontmoeting tussen Sporthuis Zie rikzee en De Steeg leverde veel span ning op met uiteindelijk een 3-3 eindstand. De Steeg won tenslotte met 2-1 in de strafschoppenserie en pakte zo de derde plaats. De finale werd er een van Jaap van de Berge. De kalende Bruenaar zette de ont moeting tussen Bruse Boys en Toren Boys volledig naar zijn hand. Zelf skoorde hij twee keer, terwijl Leen van der Bijl de derde treffer voor 3-0 voor zijn rekening nam. Dc uitslagen op een rijtje: Poule A: Skol Boys-Brogum 5-0; Bruse Boys-Sporthuis ZZ 2-1; Skol Boys-Bruse Boys 0-2; Brogum-Sport- huis ZZ 0-4; Sporthuis ZZ-Skol Boys 7-3; Bruse Boys-Brogum 4-2. Poule B: De Steeg-Torcn Boys 1-3; VV Oostersehelde-Bijmakelaardij 3- 2; De Steeg-VV Oosterschelde 4-2; To ren Boys-Bijmakelaardij 4-1 Bijmakelaardij-De Steeg 0-2; VV Oosterschelde-Toren Boys 0-2. Finalewedstrijden; 7e 8e plaats: Brogum-Bijmakelaardij 1-2; 5e 6e plaats: Skol Boys-VV Oosterschelde 4-5; 3e 4e plaats: Sporthuis ZZ-De Steeg 3-3 (De Steeg wns); Ie 2e plaats: Bruse Boys-Toren Boys 3-0 4 l

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 5