Nieuwe behuizing voor redaktie Nieuwsbode Amerikaans ruimteveer vloog over Serooskerke NOSTALGIE IN DE ZIERIKZEESE HAVEN streeknieuws ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Verkeers slachtoffer Evenement tijdens zonnige zondag Minder geld voor bejaardenoorden ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 6 juni 1983 Nr. 23330 3 Uitgever B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Redaktie (na 17.30 uur): 01110- 6719, 01110-4669, 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110- 3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbeta ling) f37,00; per jaar f 141,00; losse nummers f 0,75. De abonnementsprijzen zijn in clusief 4% B.T.W. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 48 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 5,92. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclu sief 4% B.T.W. Een doorkijkje door het vernieuwde onderkomen van de Nieuwsbode-redaktie. ZIERIKZEE - Vorige week vrijdag was het voor de redaktie-leden van de Zie- rikzeesche Nieuwsbode een zeer bijzondere dag. Die middag werd, na een ver bouwing van enkele maanden, de vernieuwde redaktie-ruimte in gebruik geno men. Het resultaat is, zoals op de foto duidelijk zichtbaar is, een riante kantoor ruimte met een tweemaal zo groot vloeroppervlak als in de oude situatie. De eerste spade voor de uitbrei ding en vernieuwing ging eind ja nuari in de grond. Gedurende een aantal weken heeft de redaktie een tijdelijk onderkomen gevon den in de receptie-ruimte van het bedrijf, waardoor een enigszins rommelige situatie ontstond. Dit ongerief voor klanten en bezoe kers was echter nodig om de ver bouwing snel te kunnen uitvoe ren, zonder de dagelijks werk zaamheden van redaktie en be drijf te verstoren. De inrichting en aankleding van het redaktie-kantoor werd volle dig vernieuwd; het resultaat is een modern kantoor, waar het voor de tien leden van de redaktie prettig werken is. Na het gereedkomen van deze verbouwing heeft de uitgeefster van de Zierikzeesche Nieuwsbo de, b.v. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, aan het Jannewek ken 11 te Zierikzee een be drijfspand, waar alle onderdelen van het bedrijf de beschikking hebben over een modern ingerich te werkruimte. KERKWERVE Bostocht jeugdteams volleybalclub W.I.K. De twee jeugdteams van de volley balvereniging W.I.K. te Kerkwerve sloten afgelopen vrijdag op een leuke wijze het seizoen af, dankzij de in spanningen van de jeugdkommissie. Voor hen stond namelijk een bostocht (door de Domeinen) op het programma. Gelukkig was het weer aantrekke lijk toen achttien jeugdigen per vrachtwagen naar de uitkijktoren werden gebracht. Daar werden ze in vier groepen verdeeld en moest ieder op pad. Elke groep had een eigen rou tebeschrijving bij zich en voerde een aantal opdrachten uit. Er moesten o.a. „vruchten" (kerstballen) worden gezocht en er werd gevraagd een plastic konijn te vangen. In totaal konden zes opdrachtkaarten worden gesignaleerd, met daarop een letter. Van die letters moest een woord wor den gemaakt. Omstreeks kwart voor elf stonden de volleyballers weer verenigd op het strand. Natuurlijk rammelden de magen na zo'n wan deltocht. Ook daar was op gerekend, de barbecue stond klaar. Tot half een werd er gegeten. Tegen half twee arriveerde het ge zelschap weer in Kerkwerve na van een gezellige en sportieve avond te hebben genoten. BRUINISSE Mbuma-zending Ten behoeve van de Mbuma-zen ding werd in de maand mei gekollek- teerd door Margreet Schot, Martin van Dommele (J.zn.), Martin van Dommele (J. P.zn.) en Leo van Dom mele. De opbrengst was 184,76. Alle gevers en kollektanten hardelijk be dankt. DINXPERLO - Drie mannen zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag in Dinxperlo gewond geraakt toen een tractor ontplofte. Het landbouwvoer tuig stond in brand en de mannen, de bestuurder van de tractor en twee voorbijgangers, probeerden het vuur met autoblussers te bedwingen Naar de oorzaak van de ontploffing stelt de politie een onderzoek in. De drie man nen, inwoners van Dinxperlo en Zen deren, zijn met brandwonden opgeno men in een ziekenhuis in Doetinchem. Twee van hen zijn er volgens de po litie ernstig aan toe. ROTTERDAM - In hel Dijkziglzic- kcnhuis in Rotterdam Is zaterdag avond de 14-jarige Marcel Stronks uit Zuid-Beijerland overleden aan verwondingen die hij vrijdag bij een verkeersongeval had opgelopen. Volgens de Rijkspolitie was de jon gen die dag in zijn woonplaats ge schept door een passerende personen wagen toen hij bij het kranten rond brengen op zijn fiets een weg over stak. ARNHEM - Het CNV Gelderland vindt dat de onroerendgoedbelasting volgens oppervlakteberekening moet worden afgeschaft en moet worden omgezet in een onroerendgoedbelas ting volgens de economische waarde. Bovendien zouden deze regionaal of provinciaal gelijkwaardig moeten zijn. DODEWAARD - Naar(heden) maan dagpas bekend is geworden is vrijdag op klaarlichte dag ingebroken in de ambtswoning van burgemeester Gold berg van Dode waard DEN HAAG - Minister Brinkman van WVC wil volgend jaar flink gaan bezuinigen op de uitgaven voor be jaardenoorden. Het gaat daarbij vooral om de nieuwbouw en ver nieuwbouw van bejaardenoorden. De besparingen in de sektor van de bejaardenoorden zullen een flink deel moeten opleveren van de 400 miljoen gulden, die het ministerie van WVC volgend jaar moei bezuini gen. Brinkman zei dat voor de VARA-televisie. De bewindsman wil zijn beleid richten op het zo lang mogelijk zelfstandig laten wonen van bejaar den. Dat zal met zich meebrengen dat er voorzieningen moeten komen voor hulpverlening aan de bejaarden. Brinkman hoopt dat dat gerealiseerd kan worden door het inschakelen van vrijwilligers. SCHOUWEN-DUIVELAND - Voor de bewoners van het Schouwse Serooskerke moet het een volkomen ver rassing zijn geweest zondagmiddag omstreeks half drie de Amerikaanse ruimteveer Enterprise op de rug van een Boeing 747 te zien overkomen. Voor zijn tocht via de Nederlandse kust naar Engeland werd de pendel door meer dan honderdduizend men sen uitgewuifd. De Boeing met ruim teveer blijft tot dinsdagochtend in Londen. Daarna zal deze kombinatie via IJsland terugkeren naar de Vere nigde Staten. Schoolreisje Willibrordusschool De eerste, tweede en derde klas van de katholiek lagere school, de Willibrordusschool te Zierikzee, maakten het schoolreisje naar de Ef- teling. Ondanks het regenachtige weer genoten de kinderen met volle teugen in het Sprookjesland en in de Efteling-speeltuin. De vierde, vijfde en zesde klas gingen op schoolkamp; vijfdag in de Koebel te Haamstede, waar hen een druk en leuk program ma wachtte, zoals het steden- en dor- penspel, de zeskamp, midget-gofl en natuurlijk de bunkers. Op zondagavond kwamen de ou ders, daarna hadden de kinderen een nachtspel in de Domeinen. Dankzij het mooie weer werd zelfs een mid dag aan het strand doorgebracht. Woensdagochtend werd de thuisreis aanvaard. Iedereen keerde moe en voldaan terug. Ongeluk op Zeelandburg seek kwam zondagmiddag (15.15 uur) ongelukkig ten val. Op het talud van de buitendijk van de Brouwersdam struikelde ze en brak daarbij haar rechter-onderbeen. Ze werd naar het ziekenhuis in Zierikzee overge bracht. Fietsen vernield Zaterdagmiddag is ten nadele van J. W. K. schade aangericht aan twee damesfietsen die door zijn twee doch ters tijdelijk waren neergezet bij het Wielrijders onderuit Zondagochtend omstreeks 11.00 uur werden twee wielrijders met ver wondingen naar het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis gebracht. Het wa ren IC. A. en J. D. uit Goes, die op de ze mooie ochtend reden in de Sandströmweg te Oosterland. Auto mobilist T. D. uit Oosterland, die juist een geparkeerd staande auto had gepasseerd, zou te ver naar links zijn uitgeweken, waardoor de hem1 tegemoet komende wielrijders ten val kwamen. Op de Zeelandbrug heeft zich zater- dagochten om 7.00 uur een eenzijdig ongeluk voorgedaan. P. v. 't L. uit Krabbendijke reed in een personen wagen met aanhanger. Op die aan hanger stond een grote grijper van een kraan. De kraan schoof van de aanhanger en beschadigde het weg dek. V. 't L. kon de wagen niet hou den en reed tegen de railing. Auto en railing werden beschadigd. Eigen materiaal van het bedrijf Westrate uit Krabbendijke haalde de auto plus aanhanger op. SEROOSKERKE Inbraak in woning In de nacht van vrijdag 3 juni op za terdag 4 juni is ingebroken in de wo ning van J. M. K. aan het Dorpsplein. Uit een kast wordt 30,- vermist, geld van de s.v. Velocitas. De daders kwamen via een hor binnen. RENESSE Bromfiets gestolen Omstreeks 00.50 uur, zondagoch tend vroeg, ontdekte een Rijkspoli tiepatrouille op de Hogezoom te Re- nesse een man, die zich verdacht bij een bromfiets ophield. Na aanhou ding bleek dat de man, A. K. uit Ba- rendrecht, de brommer had gestolen, terwijl deze voor de amusementshal Funhouse stond geparkeerd. De eige naar van de brommer is onbekend. Inbraak In de nacht van donderdag 2 op vrijdag 3 juni werd in de Werkplaats aan de Hoogezoom ingebroken. Er is nog niet bekend wat wordt vermist. ELLEMEET Oplevering vier huurwoningen Vandaag (maandag) worden vier huurwoningen aan de Heernis- sestraat te Ellemeet opgeleverd door bouwbedrijf Prince aan Beter Wo nen. Het zijn kleine eengezinswonin gen met drie slaapkamers, gebouwd in het kader van het Kleine Kernen Experiment. De doelstelling was de huur op ca 400,— p/m te houden, hetgeen gelukt is. De aanvanghuur bedraagt (kaal) 413,— ónder de mi nimaal redelijke huur voor dergelij ke woningen. Het voordeel zal door de werking van de huurharmonisa- tie, echter na vijf jaar weer teniet ge daan zijn. De woningen werden ontworpen door architektenburo Leo de Jonge uit Rotterdam, in samenspraak met Beter Wonen, vertegenwoordigers van dorpsraden, de gemeente en di rektie van de volkshuisvesting. SCHARENDIJKE Gestruikeld De Duitse dame M. L. uit Oererker- voormalige Dolfirodam. De banden waren stuk gesneden en achterlich ten vernield. ZONNEMAIRE Oud papier Dinsdagavond vanaf 19.00 uur haalt de muziekvereniging Nut en Uitspanning oud papier op. Graag het papier gebundeld, aan de weg ge reed zetten. DREISCHOR Kettingzagen gestolen Uit een loods van D. C. B. zijn in de nacht van vrijdag 3 op zaterdag 4 juni twee kettingzagen van het merk Husqvarna gestolen. De waarde be draagt 3200,—. Inbraak kantine Dreischor De kantine van de s.v. Dreischor is door onbekenden met een bezoek verrast. Vrijdagnacht kwamen ze via een ruit binnen en namen snoepgoed ter waarde van 200,- mee. Ook wordt een versterker vermist. OOSTERLAND Omstreeks twee uur kwam de spa ce shuttle het Nederlandse luchtruim binnenvliegen bij Woensdrecht. Ver volgens werd koers gezet naar Hulst, Kloosterzande en Arnemuiden om daarna de Oosterschelde over te ste ken. Luchtvaartbaken „Haamstede" De Rijksluchtvaartdienst meldde, dat de ruimteveer richting Haamste de zou vliegen, maar daar werd mee bedoeld: het luchtvaartbaken Haamstede aan het Merriewekken, een doodlopende zijweg van de Schelpweg. Vrijwel al het lucht- vaartverkeer uit Zuid-Europa vliegt over dit punt, zo ook de space shutt le, die recht over Serooskerke vloog en vervolgens koers zette naar het Grevelingenmeer. Daar werd de ruimteveer aanschouwd door talloze badgasten, die tijdens de zonnige zondag aan de kust vertoefden. De Boeing met ruimteveer vloog op ongeveer zes honderd meter hoogte met een snelheid van 380 kilometer per uur. Tijdens de luchtvaartten toonstelling in Parijs vormde de spa ce shuttle een hoogtepunt der attrak- ties. Onvolledige informatie van de Rijksluchtvaartdienst en een on juiste tijdsaankondiging op teletekst waren er oorzaak van, dat bevolking en toeristen op Schouwen-Duiveland niet precies op de hoogte waren van het feit, dat de space shuttle in Se rooskerke zo goed te aanschouwen zou zijn. ZIERIKZEE Inbraak RSG In het gebouw van de Rijksscholen gemeenschap is opnieuw ingebroken. In de nacht van vrijdag 3 op zaterdag 4 juni werd een ruit van de brand deur vernield. De inbrekers braken kasten open, dronken cola en stort ten deze drank op divese plaatsen uit. Ook werden enkele ruiten ver nield en werd een copieermachine opengebroken.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 3