Subsidie-aanvraag voor 16 rekreatie-projekten ,,'n Speeltuin... het einde" Diadora Top Spin nu f 79,- Lederen tennisschoen nu f 24,50 Zwembad „Den Osse" houdt Open Huis voor de regio MIDDEN MIDDENSTAND Overheid wil meer vrouwen Man schiet Nieuwe hypotheekvorm Rabobank ZENTRASPORT TTefpunt voor sporters Nederland krijgt meer uit Europees sociaal fonds ZIERIKZEESOHE NIEUWSBODE Vrijdag 3 juni 1983 Nr. 23329 Gedeputeerde Staten vragen ruim 3 miljoen aan subsidie MIDDELBURG - Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben bij de minister van landbouw en visserij een aan tal recreatieprojekten aangedragen die naar hun mening- in aanmerking komen voor rijkssubsidie. In totaal gaat het om 16 projekten in de openluchtrecreatie, met een ge zamenlijk investeringsbedrag van ruim 3 miljoen. GS hebben de projekten opgevoerd naar volgorde van be langrijkheid. Op de eerste plaats staat het kreë- ren van windsurf-akkommodatie aan de Schotsman-Ruiterplaat. Met dit projekt is naar raming 160.000,- gemoeid. De voorzieningen moeten bestaan uit een gebouw nabij de oe ver (en zo dicht mogelijk bij het re creatiecentrum), akkommodatie voor kort verblijf van windsurfers en het inrichten en ontsluiten van de oever. In het gebouw zullen openbare dou ches en toiletten worden onderge bracht en voorzieningen die aantrek kingskracht uitoefenen op de plank- zeilsport. Ook bestaat het idee om de plankzeilschool die al ter plekke ope reert in het complex onder te bren gen. Men wil de oever ontsluiten door twee éénrichtingswegen met aan weerszijden een parkeerstrook met een diepte van 10 meter. Er ontstaat dan over een lengte van 1 km par keergelegenheid voor auto's met ca ravan. Dan is er parkeercapaciteit vlak langs het water die flink wat groter is dan nu. GS hebben dit projekt op de eerste plaats gezet gezien de stormachtige ontwikkeling van de plankzeilsport, die het tegelijkertijd nodig maakt maatregelen te treffen deze sport in goede banen te leiden. Pad langs Hoogenboomlaan De tweede plaats op di aanvraag- lijst wordt ingenomen door de aanleg van een fiets- en voetpad langs de Hoogenboomlaan in Westerschou- wen. Deze laan is een belangrijke schakel tussen de campings in het duingebied, het dorp Renesse en het strand. In de zomermaanden bivakkeren er zo'n 15.000 mensen op de campings aan de Hoogenboomlaan, die bij lan ge na niet berekend is op de stroom vakantiegangers, die zich per auto, per fiets, te paard of te voet plegen te verplaatsen. Oorspronkelijk is de Hoogenboomlaan namelijk aange legd als verbinding tussen de duin boerderijen en het dorp Renesse. Het is niet mogelijk de weg zonder meer te verbreden gezien het land schappelijke karakter ervan. Wel is het dringend gewenst voldoende vei ligheid te bieden aan voetgangers en fietsers. Met de grootste zorg zal het tracé voor een pad moeten worden gekozen. De aanlegkosten worden geraamd op ruim zeven ton. De kosten van grondaankoop zijn niet bekend. Duinovergang Vrouwenpolder De duinovergang bij de Fort den Haak weg bij Vrouwenpolder wordt vooral gebruikt door mensen die hun auto parkeren op het nabij gelegen parkeerterrein. Het probleem is dat de trap elk jaar moet worden gedemonteerd i.v.m. duinafslag. Dat kost eik jaar behoorlijk veel geld. De gemeente heeft nu een andere plaats gevonden om een trap te plaatsen die kan blij ven staan. De kosten zijn 15.000,-. BROUWERSHAVEN - Camping Den Ossestelt met in gang van zaterdag het bij het komplex behorende zwembad ter beschikking óók voor de bewoners van de omringende dorpen. Tot dusver maakten alleen gasten van Den Osse'' gebruik van het openlucht-badmaar toen maakte het nog deel uit van Kaveroeen projektontwikkelingsmaatschap- pij. Het bad behoort nu echter volledig bij de camping, een reden voor de eigenaar van Den Osseom via een kortings- aktie de regionale bewoners hiervan mee te laten profiteren. Mevrouw E. Sorger-Stigter is belast met de supervisie en vertelt over het bad het volgende. „Zaterdag is er Open Huis. Men kan dan komen kennismaken met het toch wel fraaie bad. Vanaf deze dag tot 16 juni kunnen gezins- kaarten worden gekocht, met een aanmerkelijke reduktie. Sommi gen uit Brouwershaven kwamen al hier zwemmen, maar het was nog onvoldoende bekend. Vandaar ook het Open Huis en de aktie, om aan het bad meer ruchtbaarheid te geven". Verwarm tl Zaterdag dus kunnen de zwemmers kennismaken met de schitte rende akkommodatie. Want het mag dan wel een buitenbad zijn, maar de temperatuur van het water is behaaglijk, ook in koude jaar getijden die we als „lente" achter de rug hebben. De temperatuur wordt namelijk konstant op 23°C gehouden en dat is best aange naam, óók op sombere zomerdagen. Voor de allerkleinsten is er een kikkerbadje, waar ze veilig in kunnen ploeteren. De groteren, die de zwemkunst wel machtig zijn kunnen terecht in het 1,40 m diepe gro te bad, dat onder permanent toezicht staat. „Gezien lie diepte hoeft dat eigenlijk niet", zegt mevrouw Sorger, „maar we vinden het zelf wel wenselijk, dat toezicht. Je weet maar nooit". Het bad is elke dag open, van 10.00 tot 18.00 uur, na 7 juli zelfs tot 20.00 uur. Bij het bad hoort tevens een fikse zonneweide, waar tij dens de mooie dagen deze week al druk gebruik van werd gemaakt. Naast het zwembad is er voor de dorpelingen ook gelegenheid om van de twee tennisbanen gebruik te maken. „Ze liggen er toch, waarom zou je daar geen gebruik van laten maken", aldus mevrouw Sorger. Sportief Brouwershaven en omstreken weet dus nu waar ze terecht kunnen. Het is gebleken dat er behoefte bestaat aan een visplaats voor gehan dicapte sportvissers langs het Veerse Meer. Volgens de Nederlandse vere niging van sportvissersfederaties kan er een goede stek worden inge richt aan het uiteinde van de geul van „De Piet". De Dienst der Domeinen wil deze speciale visplaats inrichten. De Zeeuwse stichting voor revalidatie heeft instemming betuigd. De kosten zijn geraamd op bijna 80.000,-. Passantensteiger Zierikzee Op de vijfde plaats staat een pro jekt uit Zierikzee; uitbreiding van de passantensteiger voor jachten in de Nieuwe Haven met 50 meter en uit breiding van de toiletakkommodatie voor passanten. GS zijn van mening dat deze aktiviteiten passen in het beleidsplan Oosterschelde. Boven dien noodzaakt het omvangrijke be zoek aan Zierikzee tot deze maatre gelen. De kosten zijn 327.500,-. Strandvoorziening Westerschouwen Het gemeentebestuur van Wester schouwen wil op of in de buurt van enkele zeer druk bezochte stranden zeven toilet- en douchegroepen plaat sen. Twee voorzieningen (het strand „Watergat" en „Luieweg") krijgen een „6" in de volgorde. De andere voorzieningen staan op de zestiende plaats. De totale kosten bedragen 140.000,-. DEN HAAG - Minister Smit-Kroes van verkeer en waterstaat is van plan om gemeenten die een eigen openbaar-vervoerbedrijf hebben in de toekomst de verantwoording te la ten dragen voor inkomsten en uilga ven. Daartoe krijgen ze een jaarlijk se uitkering van het rijk die wordt gebaseerd op de kosten die de bus- en trammaatschappijen thans maken. ROTTERDAM - De kans dat er overeenstemming wordt bereikt tus sen werkgevers en werknemers oyer de werkgelegenheidsproblematiek in de stukgoed-sector van de Rotter damse haven is donderdag opnieuw gestegen. In het bestuur van het pen sioenfonds voor de haven bereikten de havenbedrijven en de Vervoers- bonden FNV en CNV in principe overeenstemming over een premie vrijstelling voor 57,5-jarigen, die de haven al hebben verlaten of nog zul len verlaten. Advertentie DEN HAAG - Het rijk wil een forse uitbreiding van het aantal vrouwen in overheidsfuncties. Vrouwen zijn binnen het overheidspersoneel en in het openbaar bestuur nog steeds aan zienlijk ondervertegenwoordigd. Hun aantal neemt slechts langzaam toe. In het wervings- en selectiebe leid moet bij gelijkwaardige sollici tanten de voorkeur worden gegeven aan vrouwen. Dit zegt minister Rietkerk (Bin nenlandse zaken), mede namens staatssecretaris Kappeyne van de Coppello (sociale zaken en werkgele genheid), in een vrijdag gepresen teerd emancipatieplan van het mi nisterie van binnenlandse 'zaken. Het plan is voor advies aan de emancipa- tieraad voorgelegd. De definitieve versie komt als bijlage bij de memo rie van toelichting bij de begroting van binnenlandse zaken voor 1984, aldus het ministerie. Fiets- en voetpaden echtgenote döod Op de nummers 7 t/m 10 prijken fiets- ep voetpaden, resp. een fietspad tussen Arnemuiden en de Muidenweg. een fiets- en voetpad langs de J. J. Boeijesweg in Haamste de, een fietspad langs de Pluimpot op Tholen en een toeristisch voetpad tussen de jachthaven Oostwatering en Veere. Het fietspad tussen Arnemuiden en de Muidenweg (kosten geraamd op 188.000,-) betekent voor fietsers een zeer aantrekkelijke toeleidingsroute naar recreatiegebied „De Piet" Het geeft ook aansluiting op een fietsrou te langs het Veerse Meer. De J. J Boeijesweg in Haamstede is een zeer drukke (recreatieve) verbinding, die vanuit landschappelijk oogpunt be ter niet kan worden verbreed. De oplossing is de aanleg van een vrijlig- gend fiets/voetpad, 530.000,-). De gemeente Tholen wil een fietspad 332.000,-) aanleggen vanaf Sint Maartensdijk, langs de Pluim pot, naar Gorishoek. Het gemeente bestuur geeft drie funkties aan: het is een aantrekkelijk en veilige verbin ding voor mensen die het strand bij Gorishoek willen bezoeken; het pad geeft ontsluiting van de verblijfsre- creatie bij „De Pluimpot" en het pad is van belang voor rondtoerende fiet sers. Het recreatieschap „Veerse Meer" wil een voetpad aanleggen tussen de jachthaven Oostwatering en de kern Veere 51.000,-). Er ontstaat dan een rustige en recreatief gezien aantrek kelijke verbinding. Duinovergangen en parkeerterreinen Op de nummers 11 t/m 13 staan de reconstructie van de duinovergang bij Biggekerke 624.400,-), een par keerterrein voor recreanten aan de Nieuwlandse Binnendijk te Krab- bendijke 37.000,-), verbetering en inrichting van het parkeerterrein langs de Vroonweg in Vlissingen 40.5000,-). Op nr. 14 staat ook een Vlissings.project: het maken van een trap over de Nolledijk 55.000,-). Een nieuw ruiterpad in Nieuw- Haamstede 20.000,-) staat op de 15e plaats. UTRECHT - Personeel van de met sluiting bedreigde Utrechtse staalfa briek Demka (onderdeel van Hoogo vens) heeft donderdag de directieka mer bezet. Volgens de OR van Dem ka is de directie al bezig met de af bouw van het bedrijf door geen repa raties meer te laten uitvoeren waar door een verdere produktie niet meer mogelijk is. DEN HAAG - Minister Rietkerk (binnenlandse zaken) voelt er niets voor de salarissen van de Nederland se wethouders te verhogen. Hij meent dat „uiterste terughoudend heid" moet worden betracht bij een herziening van die salarissen. UTRECHT - Rabobank Nederland komt met een nieuwe hypotheek vorm: De Rabobank Rente Stabiel Hypotheek. Deze hypotheek wordt afgesloten tegen een rentepercentage dat gedurende de hele looptijd van de lening (30 jaar) ongewijzigd blijft in dien dc rente voor nieuwe leningen niet méér verschilt dan 2 pet ten op zichte van de overeengekomen rente. Dit betekent dat normale rente- schommelingen geen invloed hebben ode door de cliënt te betalen rente. Dit heeft Ir P. J. Lardinois, voorzit ter van de hoofddirectie, donderdag meegedeeld tijdens de algemene ver gadering van de Rabobank in Utrecht. DEN JHAAG - Een 25-jarige man uit Den Haag heeft donderdagavond zijn 22-jarige vrouw doodgeschoten in een pand aan de Amsterdamse Veer kade, waar het echtpaar tijdelijk op een kamer verbleef. Aan de schietpartij ging een echte lijke ruzie vooraf. De man kon kort na zijn daad worden aangehouden, aldus een woordvoerder van de Haagse politie De ruzie ontstond toen de vrouw, die sedert twee weken in Den Haag verbleef, te kennen gaf dat zij met haar baby zou terugkeren naar Aru ba. De man werd kwaad en pakte de baby uit haar handen. Zij broer, op wiens kamer het echtpaar verbleef, maande hem tot kalmte en slaagde er op zijn beurt in de baby over te ne men. Daarop trok de man een vuur-., '.wapen.en.schoot op zijn vrouw. Vanuit een te 1 efooneedafnformeerde hij een kwartier later naar de toestand van zijn vrouw In plaats van zijn broer kreeg hij echter een al ter plekke aanwezige politieinspee- teur aan de lijn, die hem wist te loka liseren. Een surveillancewagen haal de de man vervolgens op uit de tele fooncel. SCHUITHAVEN 2-4 TELEFOON 2298 WEEKAAN BIEDING van f 109,- van f 49,- LUXEMBURG - De ministers van sociale zaken van de EG hebben don derdagavond in Luxemburg een besluit kunnen nemen dat het begin betekent van de herziening van de hervorming van het Europees Soci aal Fonds. De verwachting, is nu dat Nederland in de komende jaren meer uit dat fonds uitgekeerd zal krijgen dan de schamele 1,1 procent die het bijvoorbeeld vorig jaar ontving. „Dat geeft mij reden tot tevreden heid", zo zei de Nederlandse minister drs. J. de Koning. Hij baseerde zijn tevredenheid vooral op het feit dat nu in de ministerraad de afspraak is gemaakt dat in elk geval van alle voor werkloosheidsbestrijding te spenderen gelden van het fonds 75 procent voor de bestrijding van de jeugdwerkloosheid gebruikt zal wor den. „Mijn inzet was 80 procent. Ik ben er dus met een aanvaardbare schade uitgekomen", aldus de mi nister. ZIERIKZEE - Het is een vaste traditie, dat zesde klas sen van lagere scholen hun verblijf op een school afslui ten met een kreatieve uitbarsting voor ouders en jongere schoolgenootjes. De openbare lagere school ,,'t Kofschip" is de afgelopen maanden derhalve ook aktief geweest. De 36 zesde klassers studeerden de musical ,,'n Speeltuin het einde" in. Donderdagmiddag werd in dagverblijf Brugzicht een eerste opvoering gedaan met de kinderen van het dagverblijf als zeer enthousiast pu bliek. ,,'n Speeltuin het einde" be handelt de regelmatig optredende problematiek van het vestigen van speelgelegenheden voor jeugd in een drukke stadswijk. Een groep kinde ren lanceert het plan om een speel tuin aan te leggen op een braak lig gend stuk groen. Zij krijgen het daar bij echter niet gemakkelijk, omdat een aantal projektontwikkelaars heel andere plannen hebben op deze plaats. Via slinkse wegen proberen deze personen hun zin door te druk ken, maar wat ze ook proberen aan te dragen - een snelweg, een kantoorge bouw en een parkeergarage - de jeugd krijgt andere instanties op haar hand en uiteindelijk is er suk- ses. De opvoering van de musical door de zesde klassers van ,,'t Kofschip" in dagverblijf Brugzicht was de eerste uit een serie van vijf. Op donderdag 9 juni worden de be jaarden van Borrendamme verblijd met een uitvoering en ook de Corneli- astichting krijgt een bezoek. Door de te geringe ruimte worden hier even wel alleen de liedejs uit de musical ten gehore gebracht. Op vrijdag 10 juni komt er een einde aan de serie, 's Middags is er eerst een opvoering voor de jongere schoolgenootjes en 's avonds om half acht zijn de ouders het „geachte publiek". De afgelopen vrijdag vanwege het slechte weer uitgestelde openlucht musical van de zesde klassers van ,,'t Kofschip" is opnieuw vastgesteld. Deze zal nu worden opgevoerd op maandag 27 juni, in de laatste school week dus.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 7