Interieur Grote Kerk krijgt schoonmaakbeurt Draaien, draaien, altijd maar draaien Bejaarden van Burgh maakten mooie reis „Bru-68" van W. Okkerse met vereende krachten weer in z'n element getrokken Oproep voor vrijwilligers! Het gaat om de presentatie van Zierikzee naar toeristen Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE vrijdas 3 juni 1983 Nr. 23329 3 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Uitgever: B V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1. 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551, Woonhuisaansluitingen: Redaktie (na 17.30 uur): 01110- 6719, 01110-4669, 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110- 3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbeta ling) 37,00; per jaar f141,00; losse nummers f 0,75. De abonnementsprijzen zijn in clusief 4% B.T.W. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 48 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) 1 5,92. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclu sief 4% B.T.W. financiën van de gemeente Zierikzee. die gehouden zal worden op dinsdag 7 juni. zal een half uur eerder begin nen dan oorspronkelijk was gepland. In de Nieuwsbode van donderdag stond gemeld dat de vergadering zou beginnen om 18.30 uur. Deze aam vangstijd is gewijzigd in 18.00'uur; de plaats van handeling blijft de raads zaal van het stadhuis. RENESSE Doorgereden na aanrijding Automobilist A. v. d. H. uit Haamstede, die zijn auto voor bar De Pub had geparkeerd, zag bij terug komst dat zijn wagen was bescha digd aan de achterzijde. Er zat echter een briefje onder de ruit van een getuige die het kenteken van de dader had genoteerd. Na pn- derzoek bleek dat H. M. uit Renesse de .botsing had veroorzaakt. BROUWERSHAVEN Oud papier De. Algemepe Sportvereniging ZIERIKZEE - Op initiatief van mevrouw H. M. Pannekoek-van der Weele wordt zaterdag-11 juni begon nen met het interieur van de Grote Kerk een grote schoonmaakbeurt te geven. Een aantal vrijwilligers heeft zich reeds aangemeld om het vuil te lijf te gaan dat daar na de laatste restauratie is achtergebleven. Vooral met het oog op de orgel-ontdekkingstochten, die organist Mar van der Veer op de toeristendagen met veel sukses leidt, zou het een goede zaak zijn om de toe risten een positiever beeld te geven van de kerk, dan nu het geval is. Het orgel van de Grote Kerk is een van de drie instrumenten, dat in deze toeristische rondgang is opgenomen. Toen zij zelf de laatste orgel excursie van verleden jaar meemaak te, was het mevrouw Pannekoek op gevallen wat voor abominabele aan blik het interieur van de Grote Kerk bood. ,,Er waren toen 120 deelne mers", vertelt zij, ,,en die konden niet eens even op de banken gaan zit ten vanwege het vuil." Vandaar haar pogingen om daarin verandering te brengen. Zij kreeg al vijftien sponta ne reakties, onder andere van koorle den van de Gereformeerde en de Christelijke Gereformeerde Zang verenigingen, maar dat aantal acht zij toch te gering om het karwei snel en doelmatig te kunnen klaren. Vandaar haar oproep, die zij richt tot alle lagen van de bevolking en niet alleen uit kerkelijke kringen. ,,Het gaat oni de presentatie van ons aller stad tegenover bezoekers", ver klaart zij, ,,dus wij hebben er alle-, maal me te maken." Een stuk of vijftig vrijwilligers zou een prima aantal zijn en hun wordt gevraagd emmers, oude doeken en bezems mee te nemen. Wie dit initiatief wil steunen kan zich aanmelden bij de heer L. A. van der Schelde, tel. 2126, die zich gaarne beschikbaar stelde om als coördina tor op te treden. Maar uiteraard is een ieder welkom om spontaan naar de Grote Kerk te komen. Het is de bedoeling dat er van maandag 13 juni af tot en met don derdag wordt gewerkt, iedere och tend van 9 tot 12 uur. ZIERIKZEE Geslaagd Aan de Pedagogische Academie te Middelburg, een Rijksopleiding voor onderwijzer en kleuterleidster be haalden J. M. A. Gilden en M. K. Stoutjesdijk, beiden uit Zierikzee, het einddiploma. Gewijzigde aanvang kommissie financiën De vergadering van de:commissie Op verzoek van enige mannelijke vrijwilligers wordt dan de zaterdag tevoren, de elfde dus. al begonnen met het verwijderen van het grofste vuil. Medewerking De Stichting Zeeuwse Kerken, waarbij de kerk is ondergebracht, is uiteraard zeer te spreken over het in itiatief van mevrouw Pannekoek. Voorts kreeg zij medewerking van bouwbedrijf A.S.D., dat een water tank ter beschikking stelde, die door de brandweer Zierikzee werd gevuld. De direkte betrokkenheid van me vrouw Pannekoek komt voort uit het feit, dat Mar v. d. Veer zijn rondlei dingen langs de kerkorgels begint bij een tentoonstelling, waaraan zij als UVV-ster meewerkt. Verleden jaar werd deze expositie over kerkorgelbouw in het UVV- gebouw gehouden, dit seizoen wordt deze in een bovenzaal van de Gere formeerde Kerk ingericht. Behalve een dia-presentatie, staat daar onder andere een maquette van de Grote Kerk en materiaal van een bedrijf in orgelbouw uit Utrecht opgesteld. Opbrengst kollekte Vorige week werd gekollekteerd voor het Nationaal Epilepsie Fonds. De opbrengst bedroeg 305,—, welk bedrag werd ingezameld door Ineke van den Hamer, Cathy den Boer, Marjolein Boogerd, Leanne Hage en OOSTERLAND Bazar Oosterlands Fanfare Als vervolg op de eerdere bericht geving over de rommêlmakrt/bazar van Oosterlands Fanfare op vrijdag 3 juni en op zaterdag 4 juni, voor de goede orde nog het volgende. De rom- BURGH - Woensdag maakten de bejaarden van Burgh hun jaarlijks uitstapje, ditmaal naar zuid-oost Bel gië. Een propvolle bus van reisburo Van Oeveren met zoals gewoonlijk M. Tuinman als chauffeur, vertrok rond half acht uit Burgh om via de Zeelandbrug en Antwerpen in Zand hoven koffie te gaan drinken onder het genot van het bekende robotten- orkest-muziek. Vandaar onder zo merse weersomstandigheden over het slechte wegdek der Boudewijn- autostrade naar Verviers cn in Spa werd gestopt om dc henen te strek ken. Het einddoel, de watervallen van Coo werd rond 13.00 uur bereikt en de lunch liet zich goed smaken. Tij dens deze rit kon gekonstateerd wor den dat de landbouwvruchten er uit stekend voorstaan en ver voor zijn op Nederland Op de terugreis door de prachtige Ardennen en Luik werd in Riemst gestopt voor een pauze en kwam in Familyland in Hoogcrhcide het einddiner aan de beurt. Rond 20.30 uur naderde men Burgh weer, waar net een zware onweersbui weer voor vele milimeters regen zorgde. In de bus dankte de heer Job Koopman de bejaarden-kommissie en maakte er gelijk maar een landbouwpraatje van. Felicitatie Mevrouw C. v. d. klooster-van Sonsbeek feliciteerde dc heer H. Sla ger met het feit dat hij deze reis nu als reisleider voor do 30ste maal mocht meemaken en bood hem een enveloppe met inhoud aan. Natuur lijk mocht mevrouw Slager niet in de gelukwensen achterblijven. Chauf feur Tuinman dankte op zijn beurt voor de eer deze 630 km weer te heb ben mogen rijden en in Burgh wacht te de Kon. Muziekver. Witte van Haemstedë het gezelschap weer op. Voor hun inbreng dankte de heer Sla ger hen hartelijk. En hiermede was een pracht reis met een record- deelname achter de rug. Zo ziet het interieur van de grote Kerk er thans uit: verwaarloosd en vuil. Geen gezicht voorde toeristen, die straks aan de rondwandelingen langs kerkorgels deelnemen. Brouwershaven haalt vanavond (vrijdag) vanaf 19.00 uur oud papier op, dit in tegenstelling tót andere maanden, wanneer dit op de zater dagochtend gebeurde. Iedereen die oud papier heeft wordt verzocht dit aan de straat te zetten. NOORDGOUWE Schaapscheerdersfeest Na vastlopen bij Den Helder: ZIERIKZEE - Tja, daar zit je dan! Je loopt met je moeder over het Havenplein, en dan staat me daar eerlevensechte draaimolen. Dat is je kans. want daar moet je dan heslist een rondje mee draaien liefst opdat bitterend paard. Want met je kleine handje in moeders hand. denk je de hele wereld aan te kunnen. Maar dan komt het moment datje eindelijk op de rug van dat paard je rondjes draait: helemaal alleen Dan wordt het oper >s spannende aangelegen heid. Je houdt je stevig vast en wacht lijdzaam op het eindt ran d na ruehten Op zaterdagmiddag 11 juni viert men op Caravanpark „De Stern" Noordgouwe weer het Schaapscheer dersfeest. De Noordgouwenaar Wim Rotte zal rond 13.30 uur een aantal schapen van hun wollen jasje ont doen, waarna mevrouw Kuyper uit Zonnemaire een demonstratie zal ge ven met een spinnewiel, een weefge- touw en een breimachine die speciaal geschikt zijn voor schapenwol. Omstreeks 14.30 uur beginnen de behendigheidsspelen, waarmee het Schaapscheerdersfeest wordt om- lijst. Hierbij komt een aantal teams van De Stern en Noordgouwe tegen i elkaar uit. 's Avonds worden de akti- viteiten in de kantine voortgezet waar o.a. de prijswinnaars van de middagspelen ibekend worden ge- 'I maakt. Gezien de ervaringen van vorige ja ren belooft 11 juni, zeker als het zon netje zich zal laten zien, een feestelij ke dag te worden. o:r: i ITBV bfl-.- DUIVELAND ERK EEK Culturele commissie Plattelandsvrouwen De culturele commissie van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen, afd. Duiveland, organiseert op maan dag 6 juni een boekbespreking. Dc heer W. C. van Paassen zal het boek ,,De aanslag" van Harry Mulisch bespreken. Niet alleen leden van de leeskringen zijn van harte welkom, maar ook andere belangstellenden. Aanvang 14.00 uur in de kleine zaal van het Verenigingsgebouw ,,0ns Dorpshuis" te Nieuwerkerk. DUIVELAND/OOSTERLAND Bijeenkomst Ned. Bond Plattelandsvrouwen Donderdag 9 juni om 19.30 uur houdt de afdeling Duiveland van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen in het dorpshuis .Oosterhof" de af sluitingsavond van het seizoen. Op deze avond zal mevrouw Lokker- Meijering uit Zierikzee een spreek woorden-quiz leiden. Na de pauze wordt een klank-dia-serie vertoond over de mooiste plekjes van Zierik zee. OUWERKERK BRUINISSE/DEN HELDER - Gistermiddag is tijdens een spektakulaire reddingsaktie de ,,Bru 68" van schipper W. Okkerse vlot getrokken, die eer der op de dag tijdens hoog water bij het mossel-zaadvissen was vast gevaren op het Balgzand bij den Helder. Bij deze knap uitgevoerde aktie waren de Bruse kotters de „Bru 19" van de fa. De Keyzer, de „Bru 24" van fa. Jumelet- Otte, de ,,Bru 40" van fa. W. v. d. Berg en de ,,Bru 50" van fa. De Waal-Padmos betrokken. Ze presteerden het om tijdens laag water, toen de ,,68" hoog en droog op de plaat zat zodat er rondom gelopen kon worden, de kotter, met ongeveer 400 mosseltonnen zaad geladen, vlot te krijgen zodat schip en lading be houden bleven. Eerder op de dag was schipper Ok kerse tijdens hoog water vast komen te zitten boven op de plaat. Dit komt regelmatig voor tijdens het korren en een klapje voor- of achteruit brengt het schip dan weer vrij. Ditmaal ver raste de sterk invallende eb de schip per en hij viel droog. De Ye 56, ook in ..de buurt aan het vissen, heeft nog ge-, probeert; te. tornen maar dit lukte niet meei^Tégeirlaag water onderna men de vier Bruse kotters een ber gingspoging die wonderwel lukte. Met de schroeven Schipper H. Hoogerheide, schipper van de ,,Bru 50" en min of meer koör- dinator van de berging: ,,In eerste in stantie zouden we wachten tot hoog water vannacht maar toen besloten we om direkt handelend op te treden. We hebben met onze schroeven het zand vanonder de „Bru 68" gewoeld zodat deze alsmaar lager kwam te liggen en tot slot konden we hem het Mosselgat intrekken." Deze manier van bergen was moge lijk omdat de vastgelopen kotter aan de rand yan eenplaat vastzat die vlak langs een diepe geul, de Mosselgeul, liep. Vooral van de kopschroef van de „Bru 19" hadden we plezier omdat die ons dwars op de stroom hield in de geul en wij volaan bleven door draaien. 't Is ongelooflijk dat we hem vlot kregen als je zag hoe hoog hij op de plaat zat". Schipper W. Okkerse was zéér kon tent met de spontane hulp van zijn kollega's. Ook de „Bru 26" de „Bru 90" en de „Bru 14" waren onderweg naar de plaats van het gebeuren maar inmiddels was Okkerse, voor zitter van de vereniging „Algemeen Vissersbelang", weer in z'n element. Caty Remeeus. Kollektanten, gevers en geefsters wordt zeer hartelijk dank gezegd. Musical Op 17 juni a s. zullen de leerlingen van klas 5 en 6' om 19.30 uur in het Dorpshuis een voorstelling geven van de musical: ,,Dr. Pompelmoes, in groente en fruit". Er worden tevoren loten verkocht, de trekking vindt plaats in de pauze van de musical. Prachtige prijzen zijn beschikbaar. NIEUWERKERK Avondconcert „O en U" Muziekvereniging „Oefening en Uitspanning" geeft in samenwer king met „Nu met Hope" zaterdag avond om half acht een concert op de muziektent op de Kerkring. melmarkt stopt zaterdag om 18.00 uur: de bazar gaat echter 's avonds door en wel tot 23.00 uur. Opbrengst kollekte kollekte Epilepsiefonds De kollekte ten bate van het Natio naal Epilepsie Fonds „De Macht van het Kleine" onder leiding van me vrouw E. J. Poelman-van Leeuwen heeft opgebracht 839,-. Een woord van dank aan gevers en kollektan ten, de dames v. d. Berge-Manten, Boogert-Roks, Fluijt-van Zielst, v. d. Linde-Capelle, Lems-Dorst, Van Zeeland-Kraak, Annet Bolle, Janet Dalebout, Marjan v. Dijke, Ingrid v. d. Pannen en de heer Wim Lems. Spe ciale dank nog aan Wilma en Sjqak v. d. Maas voor het bezorgen van de kol- lektezakjes in het dorp.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 3