Welzij nskommissie Zierikzee wil geen aparte post vormingswerk Bertus de Regt werd winnaar van Standwerkersconcours School in Scharendijke kreeg uitwisselingsbezoek Jaarprogramma sociaal-kultureel werk 1984 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 2 juni 1983 Nr. 23328 3 ZIERIKZEE - De meerderheid van de welzijnskommis- sie in Zierikzee achtte het niet raadzaam voor plaatselijk vormings- en ontwikkelingswerk, waaronder emancipa- tie-aktiviteiten, een speciale reservepost te handhaven voor eventueel nog komende subsidie-aanvragen. In de gemeentebegroting 1983 werd ter subsidiëring van de deelname aan VOS-kursussen een bedrag van 1400, opgenomen. Voor 1984 is echter nog geen aanvraag bin nen. Aanvankelijk werd voorgesteld voor plaatselijk vormings- en ont wikkelingswerk een pro memorie- post op te nemen of het bedrag van 1.400,— als reserve te handhaven. Dit kwam aan de orde tijdens de bespreking van het ontwerp-jaarpro- gramma sociaal cultureel werk 1984, maandagavond in de raadzaal van het stadhuis. Mevrouw M. R. de Jong-Van Loo lichtte toe, dat inmiddels wordt ge werkt aan een reorganisatie betref fende de VOS-kursussen en dat wel licht binnen afzienbare tijd nog een subsidie-aanvraag te verwachten is. De heer K. T. de Jonge gaf te ken nen geen voorstander te zijn om voor dit werk een aparte reserve op te ne men. Later tijdens de diskussie bleek ook de meerderheid van de kommis sie voorstanders dit bedrag maar bij de nog vrij besteedbare ruimte te voegen. Die ruimte bedraagt thans 19.000,—. De kommissie advi seerde voorshands geen bestemming te geven aan deze ruimte, maar het bedrag beschikbaar te houden om mogelijke bezuinigingsronden van het rijk op te kunnen vangen. Administratieve kracht Ten aanzien van de wachtgeldrege ling voor de administratieve kracht van de per 1 januari 1984 verdwijnen de Stichting Samenlevigsopbouw werd voorgesteld nader te bezien of deze kracht ingezet zou kunnen wor den ten behoeve van de Stichting Jeugd. Mevrouw De Jong was van mening dat op die manier ook goed gebruik kan worden gemaakt van kennis en ervaring, die bij de Stich ting Samenlevingsopbouw werden opgedaan. De heer J. J. Geleijnse wil de dit in nog wat breder verband zien en wees erop, dat niet alleen de Stich ting Jeugd, maar ook de Stichting Welzijn voor Ouderen behoefte heeft aan een administratieve kracht. Voorzitter van de kommissie, wet houder J. Groen deelde mede, dat de gedachten inderdaad in die richting gaan en dat op intergemeentelijk ni- vo verder gewerkt zal worden aan de totstandkoming van een welzijns huis. Geadviseerd werd verder de ge meentelijke subsidie aan de Stich ting Unie van Vrijwilligers op te trekken tot het huidige huurbedrag voor de akkommodatie aan het Kerkhof, te weten f 19.000,— en te vens een aanvullend subsidiebedrag van 3.005,— te verstrekken. Positieve geluiden werden geuit naar aanleiding van de bezuini gingsmaatregelen door de Zeeuwse Muziekschool. Beknibbeld werd op het aantal lesuren en op de prijs per lesduureenheid. Een duidelijk antwoord op de vraag van mevrouw De Jong wat het Zeeuws Instituut voor Kunstzinnige Vorming precies doet, kon voors hands niet worden gegeven'. Voor gesteld werd een subsidie van Geen uitreiking Watersnood medaille DEN HAAG - Minister Riet kerk (binnenlandse zaken) is niet van plan alsnog zoge noemde watersnoodmedailles uit te reiken aan mensen, die zich tijdens de watersnood ramp in 1953 verdienstelijk hebben gemaakt. Hij ant woordt dit mede namens mi nister Smit-Kroes (waterstaat) op vragen van de CDA-kamer- leden Eversdijk en Van der Burg. De watersnoodmedaille bestaat sinds 1855. De medaille is slechts uitgereikt in de jaren 1861. 1878, 1916 en 1926. In 1953 besloot de regering de medailles niet uit te reiken, omdat ,,het aantal mensen, dat hulp heeft verleend en de wijze waarop ieder van hen ziek ten volle heeft gegeven, het prak tisch onmogelijk maakten tot een verantwoorde toekenning van de medaille te komen". Minister Rietkerk acht dit ar gument anno 1983 ,,i;i ver sterkte mate geldig". Twee jaar gevangenisstraf Zeeuwse bouwfraude-affaire MIDDELBURG - De rechtbank In Middelburg heeft woensdag de 35- jarige R. H. uit Breda veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf. Er was twee jaar en zes maanden tegen hem geëist. H. is leverancier geweest van grote hoeveelheden valse fakturen aan diverse koppelbazen in Brabant en Zeeland. Zijn leveranties aan de Zeeuwse bouwonderneming De. J. uit 's-Heerenhoek werden hem uit eindelijk noodlottig. 6.250,— te verstrekken, maar de kommissie adviseerde eerst eens wat meer informatie over dit kreativi- teitscentrum te vergaren, alvorens een positief advies over deze subsidie uit te brengen. Zeeuws Orkest Naar aanleiding van de subsidie aanvraag van fret Zeeuws Orkest ten behoeve van een optreden in Zierik zee, merkte de heer B. van der Lelie op, dat de begroting voor een derge lijk optreden best wat aangepast zou kunnen worden als de bezetting van het orkest tijdens concerten niet zou worden uitgebreid met professionele krachten van buiten Zeeland. Vol gens de heer Van der Lelie behoeft dat de kwaliteit van het optreden niet aan te tasten. De voorzitter zeg de toe de opmerking eens voor te leg gen aan de betrokkenen. Gezien de forse subsidie aan de Fe deratie Maatschappelijke Dienstver lening Noord-Zeeland stelde me vrouw De Jong voor een gemeentelij ke vertegenwoordiger in het bestuur van de Federatie te claimen. De welzijnskommissie bracht een positief advies uit ten aanzien van het voorstel 313,33 te verlenen aan de Stichting Ons Zeeland. Een subsidie-verzoek van de Stichting Zeeuwse Volksuniversiteit werd aangehouden naar aanleiding van de wens meer toelichting op de inge diende begroting te ontvangen. Speel-o-theek Tijdens de rondvraag sprak me vrouw De Jong haar waardering uit voor de uit partikulier initiatief tot stand gekomen speel-o-theek in Zie rikzee en stelde voor bij wijze van ge baar een startsubsidie van 300,— a 500,— te verlenen. De heren Ge leijnse, De Jonge en Legemaate deel den de sympathie ten aanzien van de speel-o-theek, maar vonden het te ver gaan om in tijden van dringend noodzakelijke bezuinigingen, onge vraagd een subsidie te verlenen. Aan het einde van deze vergade ring van de welzijnskommissie werd afscheid genomen van welzijnsamb- tenaar de heer P. A. Zoon, die bin nenkort naar Koudekerke vertrekt in verband met zijn aanstelling als gemeentesekretaris aldaar. ZIERIKZEE Kommissie financiën De kommissie financiën van de ge meente Zierikzee houdt dinsdag 7 ju ni in de raadzaal van het stadhuis een vergadering. Op de agenda staat: de rekening 1981 van de Gemeentelijke Volkskredietbank, de gemeentereke ning 1981, de slotwijziging van de ge wone dienst 1982, de verbouw van de panden Meelstraat 4-6, de vervan ging van de brandweerhelmen en de financiële steun aan de Koninklijke Maatschappij De Schelde. Aanvang 18.30 uur. Auto in de sloot Op cle Provincialeweg tussen Haamstede en-Zierikzee reed woens dagavond om 22.00 uur automobilist A. G. P. M. v. D. uit Zierikzee door onbekende oorzaak in de sloot. De Rijkspolitie Schouwen-Duiveland stelt een onderzoek in. BURGH-HAAMSTEDE Kommissie financiën De kommissie financiën van de ge meente Westerschouwen houdt maandag 6 juni een vergadering in het gemeentehuis. Op de agenda staat een verzoek van Veilig Verkeer Nederland om een bijdrage ten be hoeve van de verkeersweek, een cre- dietvotering ten bate van de inrich ting van het speellokaal in dorpshuis Serooskerke, de aankoop van het Schilderij van Renesse, wijziging van het rentepercentage van een ver strekte geldlening, uitbreiding van de openbare lagere school met info- ruimte, verzoek van de FNVwerking Economische Ontwikkeling Zeeland en de begrotingswijzigingen 1982. Aanvang 15.30 uur. Kommissie ruimtelijke ordening De kommissie ruimtelijke orde ning van de gemeente Westerschou wen houdt maandag 6 juni een verga dering in het gemeentehuis. Op de agenda staat het beleidsplan verkeer /randweg Renesse, de nota bewo- ningspatroon, de gebiedsindeling windenergie en de exploitatie van restaurant de Hofstede. Aanvang 19.30 uur. HAAMSTEDE Traktor in brand Aan de Driehoek op de Hogezoom te Haamstede is dinsdagavond een traktor in brand gevlogen. De eige naar is M. H. Az. De brandweer uit Haamstede bluste de brand. De scha de bedraagt 1000,—. De bedrading werd vernield. RENESSE Illegaal kamperen De Rijkspolitie Schouwen-Duive land heeft in de nacht van woensdag op donderdag een kontrole op het il legaal kamperen uitgevoerd. De kon trole werd langs de Strandweg in Haamstede, de Scholderlaan en de Jan van Renesseweg in Renesse en langs de Brouwersdam gehouden. Er werden tien processen-verbaal opge maakt. BROUWERSHAVEN Ned. Bond van Plattelandsvrouwen Op 17 mei jl. kwamen de leden van de Afdeling Brouwershaven bijeen in het Tonnenmagazijn. De presiden te, mevrouw S. Hanse-Menheere opende de bijeenkomst met een wel komstwoord. Na enige huishoudelijk mededelingen las mevrouw J. van Sluis-v. d. Weele een verslag voor van de provinciale voorjaarsverga dering te Goes. Hierna kreeg de heer Bas Broekhuizen uit Epe het woord. Hij vertelde op boeiende wijze over Schotland en zijn bevolking en ver toonde prachtige dia's. Na de pauze demonstreerde de heer Broekhuizen in traditionele kilt 2 Schotse volks dansen. Hierna werden nog vele dia's ver toond en werd de bijeenkomst door de presidente gesloten. Het seizoen wordt op 14 juni afgesloten met een wandeling door de duinen in Burgh onder leiding van de heer Th. Aer- nouts. ZONNEMAIRE Excursie boerderijbouw Het Consulentschap voor de akker bouw en de rundveehouderij te Goes organiseert voor de leden vn de Vere niging voor Bedrijsvoorlichting op Schouwen-Duiveland een excursie boerderijbouw. Vrijdag 17 juni wordt een bezoek gebracht aan het bedrijf van de heer G. J. de Vlieger te Zonnemaire (13.30-14.30 uur) en aan het bedrijf van de heer C. J. Vermue te Ouwerkerk (15.30-16.30 uur,). Op het bedrijf van De Vlieger is te zien, hoe op een goede manier een nieuwe bewaarplaats in,'een. oude Zeeuwse schuur kan worden gebouwd en op het bedrijf van Vermue wordt een goed voorbeeld gegeven van totale nieuwbouw van schuur en bewaar plaats. Het Consulentschap organi- ZIERIKZEE - De voorzitter van de Zierikzeese Ondernemers Centrale, de heer P. Verhage, reikte gistermiddag (woensdag) aan het slot van de traditionele Jaarmarkt of Paardenmarkt van Zierikzee de prijzen uit aan de winnaars van het gehouden standwerkersconcours. Het was de eerste maal dat een dergelijk concours tijdens de jaarmarkt werd georganiseerd. Winnaar van de tien deelnemende standwerkers werd Bertus de Regt uit Vlissingen; hij ontving uit handen van voorzitter De Jager de ZOC- beker van het standwerkersconcours 1983. De heer De Regt nam deel aan het standwerkersconcours met de de monstratie en verkoop van een aan tal groenteschaven en behaalde 82 jury-punten. Op de tweede plaats eindigde de heer Raven uit Heteren met een totaal van 75 punten; terwijl Cor Broere uit Breda met een punten totaal van 70 de derde plaats bereik te. De jurering was in handen van de dames P. Verhage en G. C. B. Vlin- kervleugel en de heer J. M. van Alm- kerk. De heer Verhage komplimenteerde de deelnemers met de leuke wijze, waarop zij de jaarmarkt hadden ver levendigd. ,,U hebt het erg leuk ge daan; het was dan ook geen eenvou dige taak voor de jury om de beste onder u aan te wijzen". De heer Ver hage toonde zich verheugd over het feit dat de jaarmarkt goed werd be zocht. Hij sprak zijn vertrouwen uit over het nut van de organisatie van een jaarmarkt. ,,Ook nu is weer be wezen dat het publiek de jaarmarkt erg op prijs stelt". ZIERIKZEE - Heeft u ze ai geproefd, de Hollandse NieuweZe zijn er vieer. Voor het eerst in zes jaar konden de Nederlandse vissers uitvaren om maatjes haring te vangen. Dinsdag werden de eerste haringen aan land gebracht. De prijs is sindsdien aardig gezakt. Het begon met ongeveer 3,— per stuk. Gisteren waren ze ook in Zierikzee verkrijgbaar voor f 2,50 en vandaag zijn ze weer een kwartje (of zelfs 2) goedkoper. De verkoop verloopt (allicht) uitste kend, volgens de viswinkel Saman en Hogerheijde. Ook in de restaurants werd volop van dit zeevisje genoten. Op de foto een kok van restaurant Mon- dragon, die een schotel Hollandse Nieuwe klaar maakt. De winnaar van het standwerkersconcours. Bertus de Regt (links), ontvangt uit handen van ZOC-voorzitter P. Verha ge de beker. Uiterst rechts de beide vrouwelijke jury-leden, dc dames G. C. B. Vlinkervleugtl en P. Verhage. Naast hen staat mede-organisator van de jaarmarkt, de heer L. Kaashoek. SCHARENDIJKE - De Christelijke Nationale School Helcherseeschool ontvangt woensdag 8 juni de CNS De Ark uit Almere. Om half vijf 's mid dag worden de gasten ontvangen en worden de gastgezinnen aan de leer lingen voorgesteld, 's Avonds wor den er in het schoolgebouw te Scha rendijke ontmoetingsspelletjes gespeeld. seert de e^ciirëièi samen met de heer J. H. van Nieuwenhuizen, specialist boerderijbouw en -inrichting bij het CAR te Goes. DREISCHOR Optreden Crescendo De muziekvereniging Crescendo uit Dreischor opent zaterdag 4 juni in de mobiele tent aan de Ring het mu- ziekseizoen. Het muziekkorps, onder leiding van dirigent A. L. van Wal lenburg, voert een programma uit met veel nummers in het lichte gen re. De drumband, onder leiding van tambour-maftre A. Tettero verleent ook zijn medewerking. Tijdens het optreden wordt een deel van de Ring voor het gemotoriseerde verkeer af gesloten. Aanvang 19.30 uur. Oud papier In het bericht over het ophalen van oud papier in Dreischor, dat wij deze week publiceerden was een foutje geslopen. In de tekst stond: vrijdag ochtend. Dit moet echter vrijdag avond 3 juni zijn, vanaf 18.00 uur. BRUINISSE Brandweerdemonstratie Zaterdag 4 juni wordt op het Kerk plein, midden in het centrum van Bruinisse, een grote brandweer- en reddingsdemonstratie gehouden door de Bruse jeugdbrandweer en de jeugd-E.H.B.O. Bij deze gezamenlij ke demonstratie zal de realteit zo dicht mogelijk worden benaderd, waarbij uiteraard de eigen jeugd- brandweerauto present zal zijn. Aan vang half acht. Herbestrating Door het aannemersbedrijf v. d. Velde Bruinisse zijn deze week enke le werkzaamheden afgerond, waaronder de totale herbestrating van de Van Hertsbekestraat. Verder werd een dam aangelegd vanaf de Boomdijk naar het nieuwe evene mententerrein aldaar, zodat dit ter rein nu ook bereikbaar is. Ook werd het voetpad in de Dokter de Kockstraat langs Ten Anker doorge trokken, een maatregel die door veel inwoners van Bru-west niet wordt begrepen omdat veel fietsers die van West naar het centrum willen via Ten Anker gingen en nu genoodzaakt worden af te stappen om het voetpad te kruisen. Auto opengebroken De auto van H. M. v. d. V. uit Brui nisse werd deze week opengebroken. Er werd een auto-radio ter waarde van 250,— verwijderd. Donderdag 9 juni wacht de gasten een druk programma, 's Ochtends vertrekt de groep naar het werkei- land Neeltje Jans, waar de film wordt bekeken, het informatie-cen trum wordt bezocht en een tocht over het werkeiland wordt gemaakt. Aan het eind van de ochtend maken de be zoekers een wandeling door de bos- wachterij te Burgh. 's Middags wordt een vaartocht op de Oosterschelde gemaakt. Twee uur later worden de kinderen in Scharendijke ontvangen door burgemeester W. den Boer. In de avonduren bezoekt de groep Zierik zee. Het beklimmen van de St. Lie- vens Monstertoren en winkelen in de stad staat op het programma. Vrijdag 10 juni, de laatste dag op Schouwen-Duiveland voor de leerlin gen uit Almere, staat een bezoek aan de visafslag te Stellendam gepland. Om half elf 's ochtends vertrekken de kinderen naar het veehouderijbe drijf van de fam. Simonse te Scha rendijke en een uur later wordt op nieuw een bezoek gebracht aan de bo- wachterij te Burgh. Na de rondlei ding door de vogelwachter vertrekt het gezelschap naar Scharendijke en gaan de gasten weer richting Almere. DEN HAAG - De Tweede Kamer vindt unaniem dat er een einde moet komen aan de situatie dat de Neder landse Antillen een paradijsje vor men voor Nederlandse bedrijven die belasting willen ontduiken. Dit bleek maandag bij een commissie vergadering over misbruik van be lasting, uitkeringen en subsidies en bestrijding van belastingfraude. ROTTERDAM - Een consortium van drie Nederlandse aanne mingsmaatschappijen begint komen de zomer in het Rotterdamse botlek- gebied aan de bouw van een zoge naamde Pyrolyse-installatie, een fa briek die dooi" verhitting afvalhout omzet in gas, stookolie en houtskool. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Uitgever. B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman te Zierikzee. Direktie: D. L van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Redaktie (na 17.30 uur): 01110- 6719, 01110-4669, 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110- 3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbeta ling) f 37,00; per jaar (141,00; losse nummers f 0,75. De abonnementsprijzen zijn in clusief 4% B.T.W. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 48 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 5,92. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclu sief 4% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 3