Speel-o-theek Zierikzee werd officieel geopend zegt vertrouwen op in CDA-wethouder H. Schot Arnhemse kunstenaar maakte zes fraaie prenten van Zierikzee DE ZIERIKZEESCHE COURANT Met feestje voor de leden ff Verdachte moord op Vlissingse vrouw aangehouden ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Afscheid griffier Rotte Aquadelta strandje Bekerfinale Tweede baan De griffier van het Waterschap Schouwen- De gemeenteraad van Bruinisse hoorde vrij- Het voetbalteam van Ouwerkerk weet zich Tennisvereniging Brouwershaven nam vrij- Duiveland, de heer J. A. Rotte, nam vrijdag dag, dat de realisatie van het strandje bij nog steeds in de race voor de verovering dagavond symbolisch haar tweede tennis- Aquadelta nog geruime tijd op zich zal la- van de Zeeuwse zondagbeker na een 1-1 ge- baan in gebruik in kombinatie met het 55- ten wachten. (Pag. 4) lijkspel tegen Oostburg. (Pag. 6) jarig jubileum. (Pag. 7) als zodanig officieel afscheid. (Pag. 4) MAANDAG 30 MEI 1983 139ste jaargang Nr. 23326 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Het spel der kinderen is gewoonlijk (in tegen stelling met het onze) niets anders dan de uiting van ernstige werkzaamheid, maar in luchtiger vormen. Jean Paul ZIERIKZEE - Voor de Stichting Speel-o-theek Schou- wen-Duiveland was het zaterdag een hoogtijdag. Na het open huis op 5 maart en de enkele weken proefdraaien was ten slotte het moment van de officiële opening daar. Een vrolijke gebeurtenis grotendeels gericht op de kin deren en derhalve geen plechtigheid met hele lange toespraken. Voor wie meer informatie wilde over het waarom, het hoe en de toekomstplannen van deze Speel- o-theek in Zierikzee kon wijzer worden door middel van een speciaal opgesteld informatie-blad. Na de ontvangst in de Speel-o- theek, voorlopig huisvest in de voor malige kleuterschool achter de Cor- neliastichting, gaf de voorzitter van de werkgroep Lukkie Nederhoed uiting aan de vreugde over het feit, dat het in betrekkelijk korte tijd (an derhalf jaar) tot de realisatie van de ze voorziening was gekomen. Dat was mogelijk door de positieve reakties, die op een enquête werden ontvangen. Uit die reakties bleek, dat in deze regio duidelijk behoefte was aan een speel-o-theek in de vorm zoals die thans hier is opgezet. Een belangrijke bijdrage tot de realisatie werd geleverd door de inzet van een groep vrijwilligers, door de financië le bijdragen van enkele regionale on dernemingen, verenigingen en instel lingen en van partikulieren. Van groot belang waren uiteraard ook de startsubsidies van het Nederlands Comité Kinderpostzegels van het Ne- - SSerlantfs^eugö Fonds, van- het mi-' nisterie van~W.V.C. en van de Junior kamer Schouwen-Duiveland. Akkommodatie Een geschikte akkommodatie kon voorlopig worden betrokken toen de Corneliastichting de oude kleuter school beschikbaar stelde. Voor hands werd bewust geen beroep ge daan op bijdragen van de gemeenten, omdat volgens de werkgroep eerst getracht moet worden het bestaans recht van deze spel-o-theek te bewij zen. De speel-o-theek in Zierikzee is in eerste instantie bestemd voor kinde ren, die zich op enigerlei wijze „an ders" ontwikkelden. Een ruim in te vullen begrip: bijvoorbeeld een kind met kontaktmoeilijkheden, een lang durig ziek kind, maar ook een licha melijk of verstandelijk gehandikap- te kan hiermee bedoeld worden. Het begrip „kinderen" stopt hier derhalve niet bij twaalf jaar, maar wordt mede bepaald aan de hand van het nivo waarop de persoon funktio- neert. Er is bij deze speel-o-theek der halve duidelijk sprake van een doel groep. Bij de aanschaf van het spel en ontwikkelingsmateriaal was die opzet uiteraard grotendeels bepa lend. Omdat de speel-o-theek ook het kontakt tussen zich „anders" en zich „gewoon" ontwikkelende mensen wil bevorderen, zullen ook broertjes en/of zusjes tevens lid kunnen wor den. Afhankelijk van het ledental en de hoeveelheid spelmateriaal, zullen druppelsgewijs ook anderen van de speel-o-theek gebruik kunnen ma ken. Doelgroep uitbreiden Inmiddels werd gestart met 44 le den, onder wie 17 uit de doelgroep. „Dat is nog niet zo veel", antwoordt Lukkie Nederhoed desgevraagd. Niet elk zich „anders" ontwikkelend kind zal wellicht gebruik willen ma ken van de speel-o-theek, maar een groten bereik dan nu, is volgens de voorzitter zonder meer mogelijk. Er wordt dan ook naar gestreefd die doelgroep in de toekomst uit te brei den. Zo bestaan er intensieve kontakten met de Federatie van vrienden en ou ders van geestelijk gehandikapten, met het Kinderdagverblijf en het dagverblijf voor ouderen en zeer moeilijk lerende kinderen. De werkgroep bestaat naast Luk kie uit: Joke 't Hooft (sekretaresse), Lambertus Nederhoed (penning meester) en Lea van Ballegooien. Verder verlenen ongeveer vijftien vrijwilligers hun medewerking bij het uitlenen, het onderhouden, ver vaardigen en eventueel herstellen van het speelmateriaal. De speel-o-theek in de Mosselstraat is elke zaterdagochtend geopend van 10.00 - 12.00 uur. Men kan er dan te recht voor het lenen, van speelgoed 'maar tevens wordt de mogelijkheid geboden om - onder toezicht van één der ouders - zich ter plaatse even te vermaken met het fijne speelmateri aal en het nadien eventueel mee naar huis te nemen. De termijn voor het lenen duurt maximaal drie weken. maar de mogelijkheid die termijn te verlengen is aanwezig. Giften Tijdens de officiële opening zater dagmiddag weinig officiële woorden zoals gezegd. Na het welkomstwoord door de voorzitter werd namens de Federatie van vrienden en ouders van geestelijk gehandikapten een cheque van 300,— aangeboden en de gift van 2000,— door de Junior Kamer Schouwen-Duiveland werd met een handdruk bekrachtigd door de heer Joh. van der Slikke. Toen begon het echte feest voor de kinderen. Elles Sayers was aanwezig met haar poppenspel en hoofdrolspe ler deze middag was de inmiddels be roemd wordende rat. Nadat dit pitti ge beestje zich op de hoogte had gesteld van het waarom van de feestelijkheden, toonde hij zich be reid een openingshandeling te ver richten. Hij verzocht daartoe de juffrouw in de poppenkast met hem naar buiten Vervolg pag. 3 ZIERIKZEE - Op feestelijke wijze werd zaterdagmiddag de speel-o-theek in Zierikzee geopend. Deze voorziening die in hoofdzaak gericht is op kinderen, die zich op enigerlei wijze anders" ontwikkelen, is voorlopig gehuisvest in de ou de kleuterschool achter de Corneliastichting. Een motie van wantrouwen zal geen genade vinden bij de raad 99 Dit nummer bestaat uit 8 pagina's. BRUINISSE - De motie van de SGP-fraktie in de ge meenteraad van Bruinisse tegen het voorstel van het kollege inzake de vestiging van een supermarkt op een terrein aan het Stenen Pad in Bruinisse, ingediend in de raadsvergadering van 25 februari jongstleden, houdt de politieke gemoederen in Bruinisse danig bezig. Omdat in genoemde raadsvergadering bij een stemming over deze motie de stemmen staakten, werd de motie tijdens de volgende raadsvergadering, op vrijdag 22 april, nog maals in stemming gebracht. Daar alle raadsleden toen aanwezig waren, werd een beslissing inzake deze motie verkregen. Enige onrust ontstond echter toen tijdens de stemming bleek dat wethouder H. Schot (CDA) zijn stemgedrag ten opzichte van de vergadering van 25 fe bruari volledig had gewijzigd. WA> Wb P£ Biir Zierikzee is opgenomen in een omvangrijke serie prentkaarten van Nederlands stedeschoon. Volgende week verschij nen zes fraai getekende prenten op briefkaartformaat van specifieke Zierikzeese gebouwen. Zij zijn gemaakt door de Arnhemse tekenaar/kunstschilder Marius Jansen. Hij heeft zijn keuze laten vallen op de Zuidhavenpoort, de Noord havenpoort. de Nobelpoort met een deel van de Nobelstraat. het stadhuis, de St.-Lievens Monstertoren met de kerk en de molen ,,De Haas". De prenten zijn in opdracht van het in het Gelderse Ede gevestigde publiciteitsbedrijf Buro AD gemaakt door de 37-jarige Jansen, die met deze opdracht duidelijk in zijn nopjes is. ..Zierikzee is een stad vol schilder achtige plekjes en historische gebouwen die het waard zijn te worden getekend. Ik kende de stad al wel en ik had er al lang op geaasd er met pen en papier aan de gang te kunnen. Eindelijk is het er dan van gekomen. Ik vond het echt moei lijk voor deze serie een keuze te maken. Ik had met gemak het dubbele aantal tekeningen kunnen maken. De eerste schetsen heb ik nog maar niet zo ver weg gelegd. Misschien komen die over een poosje nog wel aan bod." Geheel op eigen initiatief legde de heer Schot op maandag 25 april tegenover de redaktie van de Zierik- zeesche Nieuwsbode een stemverkla ring af, die vervolgens in de Nieuws bode van dinsdag 26 april werd gepu bliceerd. Tijdens de raadsvergade ring van vrijdag 27 mei bleek echter dat deze stemverklaring bij de frak- tie van het Algemeen Belang danig in het verkeerde keelgat was geschoten. Tijdens de rondvraag legde het raadslid W. M. F. Vonk (Algemeen Belang) namens zijn fraktie een ver klaring af, die betrekking had op het stemgedrag van wethouder Schot en diens stemverklaring in de Zierik- zeesche Nieuwsbode. Het stemgedrag van wethouder Schot inzake de genoemde motie van de SGP moet, volgens de heer Vonk, worden uitgelegd als een duidelijke geval van onbehoorlijk bestuur. „Wanneer de heer Schot tegen het voorstel van het college had willen stemmen, dan had hij óf met een min- derheidsvoorstel moeten komen, of aan de raadsleden, al dan niet via het kollege-voorstel, duidelijk moeten maken dat hij tegen het voorstel was." „Gebeurt dat niet, dan is er in dub bele mate sprake van onbehoorlijk bestuur: zowel tegenover de andere kollegeleden als tegenover de raadsleden. Hij stemt, althans in de visie van de raadsleden, zonder enige vorm van uitleg of toelichting tegen zijn eigen voorstel. Op dat moment moetje als raadslid tot de konklusie komen dat er geen enkele waarde ge hecht moet worden aan een voorstel van B. en w., zeker wat betreft die wethouder." Aldus de heer Vonk in zijn verklaring. Stemverklaring Ook het gedrag van de heer Schot met betrekking tot zijn stemverkla ring kan, volgens Algemeen Belang, niet door de beugel. Wethouder H. Schot: mentaar „Met deze stemverklaring en de verantwoording daarin over zijn stemgedrag geeft de heer Schot blijk van een geweldige minachting voor de positie van de raadsleden. Dit kan en mag voor geen enkel raadslid, on geacht van welke partij, akseptebel zijn." „In de gemeentewet staat duidelijk dat een wethouder uitsluitend en al leen verantwoording schuldig is aan de gemeenteraad en aan niemand an ders. Hij wordt voor het voeren van een beleid immers benoemd door de raad en niet door de pers of het pu bliek." In de verklaring wordt gezegd dat wethouder Schot in feite valsheid in Vervolg pag. 3 Verwachting tot dinsdagavond: Zonnige perioden Zonnige perioden en in de middag en avond mogelijk een regen of on weersbui; minimumtemperatuur om streeks 7 graden, middagtempera- tuur ongeveer 21 graden; matige zuiden wind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 20 mei Woensdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 507r,. Minimumtemp.: 12 gr. Middagtemp.: 19 gr. Windkracht: zuidwest 4 Donderdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 40%. Minimumtemp.: 10 gr. Middagtemp.: 17 gr. Windkracht: zuidwest 5 geen kom- Vrijdag: Kans op neerslag: 407c. Minimumtemp.: 10 gr. Middagtemp.: 17 gr. Windkracht: zuidwest 3 Dr W. F. M. Vonk:wij zeggen alle vertrouwen in deze wethouder op ZON- EN MAANSTANDEN 31 mei Zon op 5.27, onder 21.48 Maan op 00.38, onder 08.07 Laatste Kwartier: 3 juni (23.07) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 31 mei 7.08 18.45 12.41 Doodtij: 6 juni HET WEERO VERZICHT DE BILT - De aanvoer van koude lucht is eindelijk gestopt. De depres sie die ons land koud en regenachtig weer bezorgde, is over Denemarken naar het noordoosten weggetrokken. Dinsdag komt ons land in een zui delijke stroming waarbij lucht va nuit Frankrijk wordt aangevoerd. Hierin komen zonnige perioden voor en kan de middagtemperatuur tot bo ven de 20 graden graden stijgen. Met de zuidelijke luchtstroming kunnen buien, die boven Frankrijk ontstaan naar ons land worden gevoerd. VLISSINGEN - De rechter-kom- missaris in Middelburg heeft zondag de 26-jarige H. J. J. uit Vlissingen in verzekerde bewaring gesteld. De man wordt ervan verdacht op 17 mei van dit jaar de 79-jarige alleenwo nende B. C. van Loenhout-Roelse uit Vlissingen te hebben vermoord. Vol gens een woordvoerder van de politie ontkent de man iets met de moord te maken te hebben.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 1