P c Met vier aangedreven wielen door het slechtste terrein Deltapop op 11 juni in Oude Tonge P O O R N E R Nieuwe Landrover 110 Fiets-varia Wereldranglijst automerken 1982 Musical Crossbaan De eigenwijze trekker Leg-batterij ■Honden mishandeling Een andere club valt aan Sozen- agenda Red Sox aktief in Big 'S' OOSTERLAND - „He goes anywhe re", de nieuwe Land Rover 110. Niet bepaald een auto waarvan er dertien in een dozijn gaan, niet kwa uiterlijk, maar ook niet kwa prijs. Dealer van de Land Rover is garage Ista in Oosterland, die een aantal vaste klan ten heeft voor deze speciale wagen, ge schikt voor het „ruige werk". Dat zijn onder meer de overheidsdiensten (po-, litie, rijkswaterstaat) maar ook een aantal partikulieren wiens hobby het is om in een dergelijke wagen te rij den. De nieuwe 110 is een raspaardje onder de terrein wagens. Hij onderscheidt zich van de 109, door konstante aandrijving op vier wielen. Verder heeft de nieuwe 110 een buitengewoon rijgedrag, onder al le (moeilijke) omstandigheden. Basis voor dit rijge drag is het chassis, dat is gebaseerd op het ontwerp van de Range Rover. Een nieuwe stuurinrichting zorgt voor een lichtere en beter reagerende bestu ring, waardoor de 110 onder meer een draaicirkel heeft die met 1,5 meter is gereduceerd. De Stationwagen-uitvoeringen zijn voorzien van een zelf-bekrachtigende nivoregelaar op de achteras. cylinder benzine, 4 cylin der diesel of 8 cylinder benzine. Een nieuwe 5- versnellingsbak voor de 4-cilinder uitvoeringen zorgen voor de transmis sie. Met het behoud van het Land Rover karakter is de carosserie modern van vormgeving en is het zicht drastisch verbeterd. Verder heeft het interieur een aantal verbeteringen onder gaan die comfort- verhogend werken voor zowel bestuurder als passagiers: nieuw dash board, met stof beklede zittingen en twee volle dig instelbare voorstoe- len, een nieuw kachel systeem en airconditio ning en een nieuwe be kleding voor deuren, vloer en hemel. Al met al een „dijk van een wa gen" waarvoor fiks in de portemonnee getast moet worden. Prijzen: 4 cyl. benz: 39.925,— en 4 cyl. die sel: 44.321,-. Zoals ge zegd niet een wagen die de showroom zal uitvlie gen maar er is wel dege lijk vraag naar. Zo rij den sommige boeren graag met een Land Ro ver, maar ook jagers. Kortom, een echt „werk paard". Naar keuze is de 110 le verbaar met drie ver schillende motoren: de 4 Gezien de sterk toe nemende vraag naar fietsinformatie heeft de Stichting Fiets een tele foonlijn vrijgemaakt als speciale informatielijn. Men kan hier terecht met vragen over fietsva kanties, fietstoerisme en het gebruik van de fiets in het algemeen. Het te lefoonnummer is 020- 446993. Wie ergens wil gaan fietsen en de eigen fiets niet bij de hand heeft, kan vrijwel overal in het land wel een fiets wor den gehuurd. In Drenthe bijvoorbeeld (DE fiets- provincie van Neder land) staan maar liefst 4.482 huurfietsen be schikbaar, verdeeld over 87 fietsverhuurbedrij ven. Aan de verhuur van fietsen in deze provincie hebben 233 mensen een dagtaak. Volgens een recente publikatie van het Eko- nomisch Instituut voor het Midden- en Kleinbe drijf, hebben de Neder landers in 1981 gezamen lijk 640 miljoen besteed voor de aankoop van nieuwe fietsen, dat komt neer op 45,per, hoofd van de bevolking. Van het bestede bedrag kwam 83% terecht bij de vakhandel. 1. Ford 12. Buick totaal 2.617.107 751.332 auto's 13. Lada/Shiguili 2. Toyota 690.000 2.360 14. Peugeot 3. Nissan/'Datsun 581.683 1.936.322 15. Citroën 4. Renault 548.800 1.070.268 16. Mitsubishi 5. V.W. 548.212 :ii'."L576.000 17.}RQptiac,, 6. Chevrolet 478.214 1.485.469 18. Mercedes-Benz 7. Fiat 458.345 1.158.300 19. Subaru 8. Opel 401.176 980.000 20. B.M.W. 9. Honda 378.000 903.800 21. Mercury 10. Mazda - 355.506 855.453 22. Volvo 11. Oldsmobile 317.400 828.203 23. Audi 312.080 Als verklaring dient hierbij gegeven te wor den, dat het hier cijfers betreft van alleen de belangrijkste landen waar het betreffende merk verkocht wordt. Als voorbeeld Merce des: in Nederland worden uiteraard ook Mer- cedessen verkocht, maar de cijfers gelden hier alleen voor Duitsland. Hetzelfde geldt voor Pohtiac (alleen U.S.A. en Canada), Subaru (al leen Japan), Volvo (Zweden en Nederland) en Opel (alleen Duitsland en Spanje). ZIERIKZEE - „Het was vorige week mooi weer en daarom hebben wij ge zaaid, maar- nog niet alles". Dit schrijft uit want jammer ge noeg stond er geen naam en adres in de brief. Maar toch een fijne brief, die over de boerderij gaat, en het slechte weer van de laatste weken. De brief gaat zo verder: Voor de rest zit er nog aardappelen, juin, tarwe en gerst in de grond. De voeder-bieten zijn we aan het dunnen als het droog weer is. (dan hebben jullie nog geluk gehad, want we hebben gehoord dat lang niet overal de voederbie ten al gezaaid zijn!) Als je boer bent, moet je vroeg uit bed, en dat kan mijn vader ook. We heb ben een mannetjes pauw en een vrouwtjes pauw, en het vrouwtje zit te broeden op zeven eieren.' Als ze uitkomen zal het nog wel eens schrijven. Ik heb ook vijf tortel duiven, waarvan er twee zitten te broeden. En ik heb ook twee jonge kat jes, voor ik naar school ga moet ik ze eten en drinken geven. En als ik dan thuis kom, ben ik nat, want ik had geen re genjas bij me Nou, wie je ook bent: bedankt voor je brief. We horen het wel als er jonge pauwtjes zijn, mis schien wel leuk om door onze fotograaf een foto van ze te laten maken. Maar dan moet je wel je naam en adres op je brief schrijven, niet vergeten hoor! Het mooie gedicht over de mug bewaren we nog even voor over een paar weken. Goed? üok al omdat het zulk slecht weer is, kan de musical die de leerlingen van o.l.s. ,,'t Kofschip" hebben ingestudeerd en die vanavond zou wor den opgevoerd, niet door gaan. En dat is natuur lijk wel een teleurstel ling voor de kinderen. Maar ja: het zou buiten gaan gebeuren en het is niet zo'n pretje om met dit weer buiten te staan. Trouwens: de eigenge maakte dekors zullen de harde wind niet kunnen verdragen en er zou geen publiek komen. De oproep in de Bab belaar om iets over het slechte weer te schrijven heb ik gelezen, schrijft Jacco Blankert. Het heeft wel met het slechte weer te maken, maar niet over de boer. Enige tijd geleden stond er in de krant iets van mij over de fietscrossbaan. Nou, die kan nog niet worden aangelegd, om dat: hetsteeds maar blijft regenen. Maar hij komt er wel! Want alles is al geregeld, maar door het slechte weer staan er overal plassen op het land, en dan zakt een zware machine helemaal weg. Als jullie brieven met de post verzenden, moe ten jullie er wel op letten dat er voldoende postze gels op de brieven zit ten! Het komt nogals eens voor dat er (veel) te weinig op zit, en dat vindt „Tante Pos" niet goed, en wij worden daarvoor gestraft met strafport. We weten wel, dat dat per ongeluk ge beurt, dus let er in het vervolg eens op? Tot de volgende week dan maar. De trekker van boer Ridderspoor is een eigenwijze rakker. Hij gaat er soms pardoes van door en raast over de akker. De koeien worden bleek van schrik, ze trillen als een riet. Pas na een uurtje is hij moe en blijft dan eindelijk staan. De boer komt naar de trekker toe om aan het werk te gaan. Hij zit er amper bovenop daar smakt hij op de grond. De trekker kreeg het in zijn kop en tolde in het rond. Maar, vraag je aan boer Ridderspoor: .Waarom doe je die trekker niet weg?" Dan zegt hij: ,,Ik ben er trots op hoor, dat snap je toch wel zeg!" (ook zonder naam en adres ingezonden) Marcel Huizer uit Bruinisse schrijft dat hij vindt dat de kippen een veel te klein hokje heb ben. Ze moeten alleen maar eieren leggen, dat heet leg-batterij, en dat vind ik heel zielig. Mijn vader heeft weieens een paar van die eieren ge kocht, maar dat doet hij nu niet meer. Want hij is er nu achter gekomen dat ze in zo'n klein hokje zitten. Kippen horen daar niet te zitten, maar moeten vrij rond kunnen lopen, of in een groot hok. Nou, Marcel daar zijn we het wel een beetje mee eens, maar het is een heel moeilijk pro bleem dat niet zo mak kelijk is op te lossen. Veel mensen willen een hond hebben omdat een hond gezelligheid brengt. Als de ondjes nog jong zijn, plassen en poepen ze overal en als ze dat dan doen worden ze vaak door baas of ba zin geslagen en geschipt. Gert-Jan Kramer uit Ellemeet klom wéér in de pen, en tekende voor de Babbelaar zijn visie op de toe komstige aardappeloogst, die er wel heel erg somber uit ziet! Van de oogst is nog niets te zeggen, maar wel waar is, dat de boeren met de handen in het haar zit ten. Bedankt Gert-Jan voor je tekening. We hopen maar dat het niet zo zal worden als jij denkt! Omdat sommige mensen erg netjes zijn en ze bang zijn dat ze de ontlasting moeten opruimen. En dan hebben de jonge hondjes geen leven. En als de mensen op vakan tie gaan, binden ze de hond meestal aan een boom, paal of zoiets der gelijks. (Heieen Juffermans, El- lis Mens en Fiona Knuist) (id Dat waren de lichtjes van een paar vlotten, het waren er vier. Op ieder vlot za ten twee jongens. De club van Steekje had een oude tuinslang aan een kraan van de oude bungalow aangesloten. De vlotten naderden: de „gehaktbalvreters" rie pen ten aanval! Het gevecht begon, de club van Steekje spoot met de slang en vocht als leeuwen. De boten van de tegenpartij gingen enteren. Toen ze bij elkaar kwamen het gevecht hevig. „Au, au, mijn teen, mijn hoofd, kieper hem om jon gens", en daar ging de eerste boot van de Zwarte Pijl. „Help, ik kan niet zwem men!". „Hee, ik ben drijfnat", riep weer een ander. „Aan éénkant hangen jon gens, zo kieperen ze ons niet zomaar om". „Daar gaat mijn sabel", zei iemand van de Zwarte Pijl. „Hee, jongens, kantel hem", riep Jim Begota. En daar ging de tweede boot van de Zwarte Pijl. „Plons, au, m'n hoofd". Maar de koelkast was te zwaar en, oef, daar gleed er een uit, liet de koelkast los, viel op het randje van een boot, die toen kantelde „Joho, hiehoe", riep Steekje, „kom op naar de kant, dan gaan we proberen de leden van de Zwarte Pijl te pakkén". De groep van Jim Begota was het eerst aan wal. „Hee, Steekje", vroeg Jim, „heb je de deur op slot gedaan? Ja, dan moeten ze er nog in zitten. Kom op, dan gaan we zoe ken. „Er staat er een aan de deur te rammelen!" „Pak hem„Sluit hem op in de gevangenis!" „O.k.", zei Jim. Met veel moeite kreeg hij de deur van de oude bun galow op slot en deed de sleutel in zijn zak. Hoe het verder afloopt: deel III komt de volgende week. OUDE TONGE - Op zaterdag 11 juni organiseert de Stichting Delta pop voor het eerst een popfestival in Oude Tonge. Plaats van handeling is het sportveld achter het vormingscentrum aan de Van Halenstraat (achter het busstation). Het geheel begint rond de middag, om precies te zijn om half twaalf en de toegangsprijs bedraagt vier piek. Er verschij nen vijf groepen op het pudium en het hoeft geen getoog dat de stijlen van het vijftal danig uiteenlopend zijn. Het geheel begint met de 3rd Generation en als klapstuk staat de Rotterdamse driemansformatie The Managers geprogrammeerd. Tussen deze twee groepen in laten ook Niettemin, Pléémobielz en Mumbo Jumbo zich horen. genlang Balen" opgenomen. Een tweede plaat staat op stapel. 3rd Generation maakt harde rauwe muziek (punkrock) en put de ideeën uit de eerste punkgolf van 1976. Tussen twaalf uur en on geveer kwart voor een is de groep aktief op het eerste Deltapop. Vervolgens neemt de groep Niet temin het podium in beslag. Niet temin is gevormd in 1981 en af komstig uit Rotterdam. De groep speelt Nederlandstalige muziek. De teksten gaan over allerlei din gen die in het leven van alle dag opvallen, zoals teevee kijken, geen tijd hebben, verliefd zijn, trimmen en dergelijke zaken. Het optreden van Niettemin gaat ge paard met theaterachtige elemen ten. Ze spelen tot ongeveer kwart voor twee. Dagenlang balen Vervolgens komen de Pléémo bielz op het podium. Deze als punkgroep begonnen formatie heeft binnen vrij korte tijd naam gemaakt op Sehouwen-Duiveland en Goeree-Overflakkee. Het zijn blijkbaar de eenvoudige muziek en de teksten „met boodschap" die bij het jeugdige publiek aans laan. Pléémobielz werd in 1980 opge richt en maakt voornamelijk Ne derlandstalige muziek met kriti sche teksten. New-wave, rock, en ska-invloeden kenmerken het Pléémobielz-geluid. Na een wisse ling binnen de groep kreeg Pléé mobielz een wat gevarieerder ka rakter zonder daarbij van de prin cipes af te stappen. In eigen be heer werd in 1981 de single „Da- Pléémobielz bestaat uit zanger/gitarist Theo Tektiel, toet- seman Ad Jongmans, bassist Ron van Nimwegen en drummer Den nis Klop. Behalve met het maken van muziek houdt de groep zich ook bezig met het uitgeven van buttons en zijn ze politiek aktief door middel van het drukken van stencils en dergelijke. Om onge veer drie uur moet Pléémobielz weer van het podium verdwenen zijn om plaats te maken voor de in 1981 in Rotterdam opgerichte tienmansformatie Mumbo Jum bo. Deze groep maakt voorname lijk op muziek uit het Caribische gebied getinte klanken. De vro lijkheid stroomt er vanaf en van drie tot vier kunnen de bezoekers van Deltapop 1983 het een en an der over zich heen laten komen. De hoofdakt Rond half vijf betreedt de in middels steeds bekender worden de groep The Managers het pudi um. The Managers bestaat uit Fer dinand Karmelk, Cavelli en Meer man. Het duo Cavelli en Meerman staat bekend als de beste ritme- sektie waar Herman Brood mee gewerkt heeft. Frontman van de groep is Kar melk, die zijn bekendheid voorna melijk te danken heeft aan zijn optredens met Nina Hagen. In ok tober 1982 kwam de eerste single van de groep uit. „Sometime Man" deed het regionaal behoor lijk, maar de grote doorbraak kwam er toch niet door. Individu eel hebben de drie leden al in heel wat groepen van naam gezeten. Ervaring kan hen daardoor niet ontzegd worden. The Managers vormen de hoofdakt van het festi val en ze eindigen om zes uur. Big „S", Burgh-Haamstede Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 20.00 tot 24.00 uur, waarin een optreden van Red Sox en een play- backgebeuren; zondag van 14.30 tot 18.00 uur en van 20.00 tot 24.00 uur; woensdag soos voor jon geren van 12 tot en met 15 jaar van 19.00 tot 21.00 uur. De Pul, Bruinisse Vrijdag van 20.00 tot 23.00 uur; zaterdag van 19.30 tot 24.00 uur. Brogum, Zierikzee Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 14.30 tot 17.00 uur soos voor de jongeren van 11 tot en met 15 jaar en van 20.00 tot 01.00 uur; zon dag van 15.00 tot 18.00 uur, waarin een verto ning van de film „Christiane F". Trace, Scharendijke Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 20.00 tot 24.00 uur; zon dag van 14.30 tot 17.30 uur; woensdag van 19.00 tot 23.00 uur gezellige avond met allerlei spel len. HAAMSTEDE - Op zaterdag 28 mei is er in de jeugdsoos Big 'S' in Burgh-Haamstede een optreden van de Schouwse formatie Red Sox. In de pauze tussen de twee sets, die Red Sox brengt wordt een playbackgebeuren afgewerkt met imitaties van Accept, The Ra- mones, Def Leppard en The Scor pions. De avond begint om acht uur. Red Sox is een Schouwse band, die is geformeerd uit vroegere le den van Backstage en Blast. Bo vendien kwam zangeres Inge Tak ken bij de groep. In februari 1981 kwam de groep van de grond. Be kendheid kreeg Red Sox op Klomppop '82. Recentelijk werd drummer Frank Giliamse vervan gen door Roel van Schelven. Gita rist Steve Protheroe bepaalt voor een belangrijk deel de sound van Red Sox. Naast de genoemde drie leden bestaat de groep uit.bassist Maus Bom en gitarist/toetsenman John van Krimpen. Martijn Mulder is de technikus van de groep en hij bedient als zodanig de eigen p.a.- installatie van Red Sox. Op 25 ju ni zal Red Sox ook een optreden verzorgen op het derde Anywave- festival van de Zierikzeese jeugd soos Brogum.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 8