Zierikzee deze zomer een eldorado voor amateur-kunstenaars Uitgebreide verkeerskontrole DE ZIERIKZEESCHE COURANT Extra kampeermogelijkheid in Middenschouwen tijdens piekperiode zomerseizoen eiar ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Grote prijs ZN Jeugdsoos Trace Prioriteiten Schouwen-Duiveland trofee Op de laatste Toeristendag van 1983 wordt Raadsleden van Middenschouwen willen De kommissie Publieke Werken van Zierik- Op het sportpark Van Zuijen in Burg-Haam- in het centrum van Zierikzee een amateur- inzicht in financiële situatie Jeugdsoos Tra- 2ee stelde de prioriteitenlijst samen voor de stede wordt zaterdag het zevende toernooi wielerronde verreden om de „Grote Prijs ce te Scharendijke in verband met nieuw- jaren 1984 tot en met 1987. (Pag. 4) Zierikzeesche Nieuwsbode", (pag. 2). bouwplannen. (Pag. 4) om de Schouwen-Duiveland trofee werkt. (Pag. 5) VRIJDAG 27 MEI 1983 139ste jaargang Nr. 23325 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Een amateur hoeft geen kunstenaar te zijn, maar een kunstenaar moet een amateur zijn. Disraeli Resultaten te zien tijdens expositie van 15 tot en met 25 augustus ZIERIKZEE - Wie in zijn vrije tijd graag wat tekent of schildert is de komende zomer extra welkom in Zierik zee. De Zierikzeese Evenementencommissie heeft name lijk, in samenwerking met de kunstenaar Ad Zuiderent, een amateurtekenaars- en schildersevenement op touw gezet, waarbij iedere amateur wordt uitgenodigd om een van de vele schilderachtige plekjes van deze eeuwenou de stad op eigen wijze uit te beelden. Aan het eind van de zomer zullen vervolgens alle werkstukken gedu rende een periode van twee weken worden geëxposeerd in de galerie van kunst- en antiekhandel Bors- boom te Zierikzee. Het publiek, dat deze expositie bezoekt, zal fungeren als jury door middel van het invullen van formuliertjes, die bij de ingang verkrijgbaar zijn. Door plaatselijke ondernemers zijn een aantal leuke prijzen beschikbaar gesteld. Kunstenaar Ad Zuiderent, wiens romantische landschappen vaak ont staan in Zierikzee of omgeving, liep al maanden rond met het idee om op dit vlak iets te organiseren: .Zierik zee is als het ware één groot open lucht-museum, dat vele onderwerpen herbergt die geschikt zijn om op het doek of papier te worden vastgelegd. Zelf geef ik wekelijks schilderlessen aan amateurs in Zierikzee en vaak zie jé dan heel leuke dingen ontstaan, die Zierikzee als onderwerp hebben. Zo groeide het idee om een expositie te organiseren, aanvankelijk op klei ne schaal. Uiteindelijk worden, in sa menwerking met de Evenementen commissie, deze zaken wat groter aangepakt. ,,We gaan proberen deze expositie, door middel van persbe richten aan allerlei media, landelijke bekendheid te krijgen". De heer Zuiderent vestigt er met nadruk de aandacht op dat er beslist geen spra ke moet zijn van een soort kompeti- tie-drang. „Iedereen kan meedoen, als men maar amateur is en geen be roepskunstenaar' Vele mogelijkheden De keuze van de te gebruiken ma terialen is groot. De werkstukken kunnen bestaan uit collage's, aqua rellen, tekeningen, beeldhouwerken, enzovoorts; er is slechts één beper king en dat is het formaat van het werkstuk: de maximale afmetingen mogen 70 x 70 cm bedragen. De deelname aan het kunst evenement is mogelijk door het inle veren van een deelnameformulier bij het werkstuk: de maximale afmetin gen mogen 70 x 70 cm bedragen. deelname aan het kunst-evene ment is mogelijk door het inleveren van een deelnameformulier bij het werkstuk. Deze formulieren zijn ver krijgbaar bij de firma T. Raayen-Mol aan de Nieuwe Boogerdstraat 27 te Zierikzee. De inlevering van de werkstukken dient uiterlijk 6 au gustus te geschieden op hetzelfde adres; per deelnemer kan slechts één werkstuk worden ingeleverd. Bij de firma Raayen-Mol kunnen de werkstukken, na afloop van de expo sitie, ook weer worden afgehaald en wel vanaf 30 augustus. Expositie De expositie bij Galerie Borsboom aan het Havenplein 18 in Zierikzee wordt gehouden van 15 tot en met 25 augustus. De opening op 15 augustus is bewust op die datum gezet, omdat de volgende dag, in het kader van de Toeristendagen, een grote kunst markt zal worden gehouden. De prijswinnaars zullen worden bekend gemaakt op zaterdag 27 au gustus om 15.00 uur; tevens zullen dan de prijzen worden uitgereikt. Hoewel er eigenlijk geen sprake is van een wedstrijd, hebben de organi satoren toch gemeend om een aantal leuke prijzen beschikbaar te moeten stellen. De hoofdprijs is een fraaie, met olieverf gevulde schilderskist; de overige prijzen bestaan uit kunst schildersmaterialen en goede kunst boeken. „Het thema „Zierikzee" kan heel ruim worden opgevat", vertelt Ad Zuiderent, „de fraaie geveltjes, het straatbeeld, de historische beziens waardigheden zoals de stadspoorten of het stadhuis, het vertier aan de h^- ven, het landelijk silhouet van de stad, en ga zo maar door". Elke tech niek is daarbij toegestaan. „Ik hoop dat er gedurende de gehele zomer door heel Zierikzee groepjes ama teur-kunstenaars op straat te vinden zijn", zo eindigt Ad Zuiderent zijn verhaal. BRUINISSE - Onder leiding van opperwachtmeester F. Silvius van de Rijkspolitie Schouwen-Duiveland werd er donderdagochtend op de Grevelin- gendam een uitgebreide verkeerskontrole gehouden. Ruim 25 man (en vrouw) werden ingezet bij de kontrole, waarbij alleen wielrijders werden ontzien; die hadden het toch al moeilijk met de barre weersomstandigheden. Twee agenten op snelle motoren „plukten" uit beide richtingen verkeersdeelnemers van het trajekt en begeleidden ze naar het parkeerterrein waar een groot aantal des kundigen op velerlei terrein de kontrole uitvoerde. Er werden gekontroleerde: 257 voertuigen. Onder verdeeld in: 106 vrachtwagens en autobussen, 142 personenauto's, 2 motoren, 1 bromfiets en 6 land bouwvoertuigen. Er werden 22 processen-verbaal uitgereikt. Als volgt verdeeld: 8 rijtijdenbesluit, 10 wegenverkèersreglement (technische staat van de voertuigen), 2 wegenverkeerswet (geen geldig rijbe wijs), 1 R.K.R. (kenteken registratie of wel deel III), 5 Wet Auto Vervoer Goederen (geen, of niet geldige vergunning) 1 Wet Auto Vervoer Personen (te veel personen in autobus). Er zullen 22 na-kontroles wor den uitgevoerd inzake de wegenbelasting. Aan de kontrole namen de volgende diensten deel: rijksver- keersinspektie die het rijtijdenbesluit kontroleerde, de heer De Meij, die speciaal op het vervoer van ge vaarlijke stoffen lette, de rijksbelastingdienst die samen met de douane aanwezig was als er zich pro blemen met de motorrijtuigenbelasting zouden voor doen, terwijl de technische afdeling van de verkeers- groep er was om de technische staat van de voertui gen te kontroleren. De kontrole werd gehouden tus sen 5.30 en 11.00 uur. Er deden zich weinig opvallend grove overtredingen voor; één vrachtwagen was maar liefst 507c overbeladen, oftewel met 10 ton! Het beeld, zoals Ad Zuiderent zich dat voorstelt: amateur-kunstenaars aan het werk met het themaZierikzee". (Foto: Bob Noomen). SCHARENDIJKE - De gemeente Middenschouwen heeft maatregelen genomen om het kamperen in de piek periode van het zomerseizoen op te vangen. Rekening houdend met de aanwezige sanitaire voorzieningen mo gen de houders van een kampeervergunning tussen 16 ju li en 15 augustus vijftig procent meer kampeerders toela ten dan buiten die periode. Dat komt er op neer, dat een be drijf met drie eenheden dan kan i>er- ruimen tot vijf. Waar nu vijf eenhe den staan is een uitbreiding tot acht mogelijk. Bij de camping Duin en Strand, die normaal plaats heeft voor ruim 200 kampeerders, heeft eigenaar F. A. van Baarle aan de Kuijerdamseweg een overloopterrein van een twee hectare gecreëerd, waarop plaats is voor een kleine 200 extra toercara- vans en tenten. Op deze wijze hoopt men in Mid denschouwen het wild^kamperen, dat zich vooral aan de Brouwersdam voordeed, te hebben opgelost. Fiasco Ook met Pinksteren konden de vergunninghouders reeds van deze verruimende mogelijkheid gebruik maken. Voor camping „Duin en Strand" werd dit echter een fiasco, vertelde de heer Van Baarle desge vraagd, omdat het pas ingezaaide nieuwe terrein veel te nat was. Hij heeft echter goede hoop, dat de grond half juli voldoende zal zijn op gedroogd om deze extra plaatsen te kunnen inzetten. Advertentie Dit nummer bestaat uit 12 pagina's. WAt 1Kb pa Wanneer de gemeente ook voor vol gend jaar weer toestemming geeft om op deze wijze de vele kampeer ders in deze piekperiode op te van gen, is de heer Van Baarle van plan een windsingel van groenbeplanting rond dit overloopterrein aan te leg gen. NEW YORK - De 36-jarige Gerald Gallego is van de week in Martinez in Californië door een jury van zeven vrouwen en vijf mannen schuldig ge vonden aan moord op een jong paar tje. Dit kan leiden tot zijn te rechtstelling in de gaskamer, waarin zijn vader in 1955 wegens moord het leven liet. LIMA - Het leger patrouilleerde donderdag met tanks in de straten van Lima en de naburige haven Cal- lao, nadat de Peruaanse regering woensdagavond de noodtoestand uit riep en de rust donderdagmorgen leek teruggekeerd. Ongeveer 2000 soldaten van een gepantserde divisie in Lima zijn paraat om waar nodig de orde te handhaven, zo verklaarde president Belaunde Terry. Verwachting tot zaterdagavond: Minder koud Half tot zwaar bewolkt en een klei ne kans op een bui; minimumtempe ratuur omstreeks acht, middagtem- peratuur ongeveer veertien graden; matige zuidwestenwind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 31 inei: Zondag: Perioden met zon Kans op neerslag: 30%. Mln.temp.: 8 gr. Middagtemp.: 16 gr. Windkracht: zuidwest 3 Maandag: Perioden met zon Kans op neerslag: 30%. Min.temp.: 8 gr. Middagtemp.: 18 gr. Windkracht: zuid 2 Dinsdag: Kans op neerslag: 407r. Min.temp.: 9 gr. Middagtemp.: 20 gr. Windkracht: zuidoost 3 ZON- EN MAANSTANDEN 28 mei Zon op 5.30, onder 21.45 Maan op 23.42, onder 6.35 29 mei Zon op 5.29, onder 21.46 Maan op onder 7.16 30 mei Zon op 5.28, onder 21.47 Maan op 0.38, onder 8.07 Laatste Kwartier: 3 juni (23.07) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 28 mei 5.27 17.17 10.52 23.14 29 mei 6.02 17.44 11.26 23.50 30 mei 6.34 18.11 - 12.04 Springtij: 29 mei HET WEEROVERZICHT DE BILT - De sterke noordwestelij ke stroming die de afgelopen dagen koude lucht en bewolking van de Noordzee aanvoerde, gaat geleidelijk afnemen. Ook de kans op regen wordt kleiner. Een en ander betekent, dat de tem peratuur de komende dagen bij stuk jes en beetjes omhoog gaat, al zal hij nog niet de normale waarde voor de tijd van het jaar kunnen bereiken. Ook de zon zal na een lange afwezig heid tonen, dat hij er nog steeds is. Advertentie Restaurant Renesse voor reservering: tel. 01116-1215 maandag gesloten

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 1