Meningen zeer verdeeld over rekonstruktie Mulockstraat Officiële vlag WK gepresenteerd Zierikzeese bejaarden genoten van jaarlijkse busreis DE ZIERIKZEESCHE COURANT Kommissieleden en bewoners Verdachte aangehouden in Vlissingse moordzaak Aanklacht wegens laster Wh PÊ giir Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE De Schelde zelfstandig Dag- en Avondschool Zendingsmanifestatie De Koninklijke Maatschappij De Schelde is De Zeeuwse Dag- en Avondschool in Zierik- Op Eerste Pinksterdag werd in Brouwersha- Naar eerste klas Door een 9-0 overwinning in de laatste kom- sinds dinsdag weer een zelfstandig bedrijf. zee heeft te lijden onder de bezuinigingen ven een groots opgezette zendingsmani- petitiewedstrijd tegen Hansweertse Boys is (Pag. 2) in het onderwijs. (Pag. 2) festatie gehouden. (Pag. 4). de damesploeg van WIK kampioen gewor den en gepromovee/d. (Pag. 6) DONDERDAG 26 MEI 1983 139ste jaargang Nr. 23324 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 18891 Het komt er niet op aan, hoe oud men is, doch hoe men oud is. Fliegende Blatter ZIERIKZEE - „Als we alle straten zouden aanpakken, die dringend aan herbestrating toe zijn, zouden we een bedrag van 540.000,nodig hebben". Deze mededeling deed wethouder P. de Rijke dinsdagavond tijdens een openbare vergadering van de kommissie publieke wer ken in de raadzaal van het stadhuis. Hij deed dat vooraf gaand aan het agendapunt: herbestratingsplan voor de Mulockstraat in de wijk Malta. Op het oorspronkelijke plan van de gemeente, werd na. een hoorzitting voor de bewoners een alternatief plan ingediend. Dat oorspronkelijke plan voorzag naast de herbestrating in een verbreding van de rijweg met 60 cm door twee trottoirtegels aan één zijde van de straat (kant Gracht- weg) weg te halen. Dit zou tevens een verbetering van de parkeermogelijk- heden betekenen. Voor het gedeelte van de Mu lockstraat tussen Kaersema- kerstraat en Caustraat werd reeds een krediet van 47.030,— beschik baar gesteld, voor het gedeelte tus sen Kaersemakerstraat en Schuurbe- que Boeijestraat een bedrag van 48.380,-. Het alternatieve plan van de bewo ners voorziet naast de herbestrating in de aanleg van parkeerhavens (in- steekhavens en parkeerstroken). Daarvoor zou een deel van de aanwe zige groenvoorziening moeten wor den opgeofferd. Een verbreding door het verwijderen van trottoirtegels zou dan echter achterwege kunnen blijven. In totaaKbeide'delen van de Mulockstraat) zou dit alternatief plan 29.000,meer kosten dan de oorspronkelijk beschikbaar gestelde kredieten. Niet veranderen Dat niet alle bewoners het eens wa ren met bovengenoemd alternatief plan bleek dinsdagavond toen enkele mensen uit de Mulockstraat - me vrouw Haze, het echtpaar Wiggers en de heer Akershoek - vanaf de publie ke tribune het woord voerden en een duidelijk pleidooi hielden: ,,Laat de straat zoals hij is, handhaaf de bestaande maten. Het is geen race baan, ga het er ook niet van maken. Met die 29.000,— kunt u betere din gen doen". De woordvoerders waren van meningen, dat herbestraten vol doende zou zijn en dat de parkeerpro blemen geen nadere aanpak hoefden. Er waren echter ook Mulockstraat- bewoners, die een andere mening wa ren toegedaan en juist een pleidooi hielden voor dat alternatieve plan. Zo wees de heer Rotte op de moei lijke doorgang voor grote auto's als de R.S.V.-wagen en de Reinigings dienst. Verder merkte hij op, dat sommige paden en inritten naast wo ningen worden afgesloten door ge parkeerd staande auto's. In dit ver band pleitte de heer Rotte dan ook voor mogelijkheid tot parkeren ver derop in de straat in insteekhavens. De heer De Blaey zei zich achter het alternatieve plan te stellen, omdat hij liever niet die twee tegels van het trottoir zag verdwijnen. Met alleen herbestrating zou hij echter ook vre de kunnen hebben. De heer Jumelet liet weten, dat vele bewoners het eens zouden zijn met het ingediende alternatieve plan. Hij achtte het snel heidsbeperkend als er parkeerha vens in deze straat zouden worden aangelegd. Eventueel zou er volgens hem in dit verband ook nog aan drempels gedacht kunnen worden. Naar oorspronkelijk plan Na deze meningen vanuit het pu bliek was het de beurt aan de kom missieleden hun advies uit te bren gen. De heer W. F. Sprengeimeijer (R.U.) achtte het een voorzichzelf sprekende zaak, dat men zich tot het oorspronkelijke plan diende te bepa len. Hij verwees in dit kader ook naar de dringend noodzakelijke voorzieningen in de d'Aillystraat en vond het derhalve niet zinvol een ex tra krediet van 29.000,— te bestem men voor de Mulockstraat. De heer H. Asma (PvdA) zei gehoor te willen geven aan de mening van 80 a 90 rA van de betrokken bewoners en adviseerde het alternatieve plan uit te voeren. Evenals in het verleden toonde de heer Asma zich tegenstan der van het verwijderen van trottoir tegels. Bovendien was hij van me ning, dat met het uitvoeren van het alternatieve plan voorkomen zou worden, dat in de toekomst de stoe pen worden kapotgereden door vrachtwagens. De heer L. S. P. van Velthoven (CDA) vond het jammer, dat er zo veel tijd en moeite aan het alternatie ve plan was besteed. Hij kon niet an ders dan konstateren, dat bij het ont staan van een wegbreedte van 3,05 m men wel genoodzaakt zou zijn één richtingsverkeer in te voeren. Van Velthoven toonde zich voor stander van uitvoering van het oor spronkelijke plan, maar adviseerde tevens wel te bezien qf enkele extra parkeervoorzieningen aan het einde van de Mulockstraat mogelijk zou den zijn. De heer J. J. Geleijnse (VVD) zei met enkele verkeerstechnische vra gen te blijven zitten. Hij had sterke twijfels over verkeersdrempels en verhoogde parkeervakken. Hij vroeg zich af of dit alternatieve plan wel een goede zaak in het belang van de bewoners zou zijn. Ook de heer Ge leijnse adviseerde derhalve tot uit voering van het oorspronkelijke plan: herbestrating van de Mu lockstraat en verbreden met 60 cm door twee trottoirtegels te verwijde ren. Looproute Het doortrekken van de looproute Westbrug-Weststraat naar de Post- straat gaf tijdens deze kommissie vergadering ook nogal wat stof tot diskussie. Het plan van de dienst ge meentewerken voorzag in het achter om de -Varreput laten lopen-van dit- voetpad. Door de ligging van die Varr reput bleek het niet mogelijk het voetpad in één rechte lijn door te trekken. Na het passeren van de Var- reput, zou de looproute vervolgens wel in een min of meer rechte lijn doorgetrokken worden over het ter rein van de Sint Lievens Monster to ren en de Grote Kerk naar de Wilhel- minalinde aan het begin van de Poststraat. Wethouder P. de Rijke zei zelf twij BROUWERSHAVEN - Met enige trots tonen Joop Koster en Anton de Bie, beiden namens de Watersportvereniging Brouwershaven lid van de organisatiekomtnissie voor de Wereldkampioenschappen zeilen in de Cadetklasse van 16 tot en met 25 augustus op de Grevelingen, de officiële vlag voor deze kampioenschappen. Deze vlag werd vervaardigd en gratis ter beschikking gesteld door de firma Slabbinck uit Brugge, een atelier, dat normaliter alleen handgevieven kleding voor geestelijken produceert. Slabbinck bood het organisatiekomitee twee schitterende, eveneens handgewe- ven vlaggen aan. een voor licht en een voor zwaar weer. Tijdens de WK zal een vlag gebruikt worden tijdens de ope- ningsc.erejnonie.^ter wijlde a)\der.e.gedurende de tien dagen dgt^tie titelstrijd duurt het havenhoofd in Brouwershaven zal sieren. r ,-,.*7 -... fels te hebben over de vraag of de mensen inderdaad, die omweg rond de Varreput zullen maken. Ook de heren Van Velthoven, Geleijnse en Sprengeimeijer waren van mening, dat het publiek geneigd zal zijn in één rechte lijn langs de Varreput over te steken in plaats van de looproute achterom die Varreput te nemen. Volgens de heer Asma was een en ander sterk afhankelijk van de wijze waarop de zaak geregeld zou worden Vervolg pag. 4 Dit nummer bestaat uit 12 pagina's. Burgemeester De Meester: Het was stil zonder u ZIERIKZEE - „Het was stil in Zierikzee vandaag; we zijn blij dat u allemaal weer thuis bent". Met deze woor den verwelkomde burgemeester Th. H. de Meester de Zierikzeese bejaarden die gisteren (woensdag) hebben deelgenomen aan de jaarlijkse bejaardenreis. Hij deed dat in gezelschap van zijn echtgenote en wethouder P. de Rijke. De 93 deelnemende bejaarden, ver deeld over twee bussen, werden op de Laan van St. Hilaire opgewacht door „Kunst en Eer". Onder muzika- Het bijna traditionele dansje door de bejaarden op het Havenplein, op de muziek van Kunst en Eer, viel door het kou de weer gisteravond in het water, maar dat weerhield enkele deelneemster er niet van om, onder leiding van mevrouw De Meester, een kleine polonaise te lopen. Ie begeleiding reed men vervolgens naar het Havenplein, waar vanaf 20.30 uur een serenade werd gebracht door het muziekkorps. Het gure weer was er echter debet aan dat de reislustigen een en ander vanuit de bus moesten aanhoren: het was te koud om op het winderige Haven plein van de muziek te genieten. Om zijn welkomstwoord uit te spreken moest burgemeester De Meester dan ook de bussen in. Deze jaarlijkse bejaardenreis wordt georganiseerd door het comité „Uitstapje Bejaarden" en is bedoeld voor alle bejaarden in Zierikzee. De organisatie wordt financieel moge lijk gemaakt door steun vanuit de middenstand, het bedrijfsleven en de gemeente Zierikzee. De heer A. G. J. van den Eijnden, lid van het comité en reisleider: „Ondanks de tijd van inleveren konden we voor deze reis toch één deelnemer meer boeken dan vorig jaar. Het is erg plezierig dat we dit voor zoveel mensen mogen orga niseren. Het bewijst dat er behoefte aan bestaat". Op Safari De reis voerde de deelnemers giste ren via Zevenbergen, waar een kof fiepauze werd gehouden, naar het Sa faripark „De Beekse Bergen". On danks de fors neervallende regen viel er in het park toch nog heel veel te zien. Een cassette-bandje met bege leidende tekst zorgde voor een opti male toelichting op het gebeuren. Na een koffietafel in Oisterwijk voerde de bustocht door het Brabantse land richting Udenhout, waar een kaas- boederij werd bezocht. De afsluiting werd gehouden in „De Blauwe Keet" in Oosterland, waar het diner werd gebruikt. „Het is jammer dat de eigenlijke leidster van deze reizen, mevrouw Lies van der Lely, door ziekte deze reis niet mee kon maken. Wc hebben een bijzonder goede en mooie reis ge had. Het is precies zoals één van de deelnemers zei: Een trieste, rege nachtige morgen kan toch een gezelli ge dag maken". Aldus de heer van den Eijnden. SYDNEY - De bemanning van een patrouilleboot van de Australische marine die in water voor de rede van Darwin op een eresaluut van 15 ka nonschoten oefende, is nooit verder gekomen dan het eerste schot - maar dat was dan ook raak. Het sloeg een gat van 40 mm in de boeg van alumi nium. VL1SS1NGEN - De politie in Vlis- singen heeft eerder deze week de 26- jarige H. J. J. uit Vlissingen aange houden op verdenking van het feit, dat hij iets te maken heeft met de moord op de 79-jarige mevrouw Van Loenhout-Roelse. Dat is donderdag meegedeeld door de Vlissingse poli tie. De vrouw werd vorige week dins dag dood aangetroffen in haar wo ning. Onderzoek wees uit, dat ze door wurging om het leven was gebracht. ZIERIKZEE - De vice-voorzitter van de VW Zierikzee, de heer H. Schot, heeft bij de officier van justi tie te Middelburg een aanklacht inge diend tegen de op non-akticf gestelde VW-informatrice, mevrouw M. van der Pol-Elshout De aanklacht werd ingediend naar aanleiding van uitspraken van me vrouw Van der Pol, gedaan in een artikel in het Algemeen Dagblad van 18 mei jongstleden. Deze aanspraken zijn volgens de heer Schot, een belas tering van zijn eer en goede naam. Het bewuste artikel had betrekking op de beschuldiging van de informatrice aan het adres van het VW-bestuur inzake het plegen van fraude. De aanklacht is door de officier van justitie in behandeling genomen; na dere mededelingen daarover konden van de zijde van arrondissementsrecht bank nog niet worden gedaan. Mevrouw Van der Pol was niet voor kommentaar bereikbaar. Verwachting tot vrijdagavond: Nog vrij koud Half tot zwaar bewolkt en af en toe regen; minimumtemperatuur om streeks 9 graden; middagtempera- tuur ongeveer 14 graden; tot matig afnemende noordwestenwind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 30 mei. Zaterdag: Wisselend bewolkt Kans op neerslag: 30%. Min.temp.: 9 gr. Middagtemp.: 16 gr. Windkracht: variabel 3 Zondag: Perioden met zon Kans op neerslag: 30%. Min.temp.: 9 gr. Middagtemp.: 17 gr. Windkracht: variabel 3 Maandag: Kans op neerslag: 30'> Min.temp.: 8 gr. Middagtemp.: 17 gr. Windkracht: variabel 3 ZON- EN MAANSTANDEN 27 mei Zon op 5.31, onder 21.43 Maan op 22.38, onder 6.02 Volle Maan: 26 mei (20.48) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 27 mei 4.45 16.50 10.17 22.40 Springtij: 29 mei HET WEEROVERZICHT DE BILT - Een sterke noordelijke stroming, in stand gehouden door een depressie boven het zuidelijk ge deelte van de Oostzee enerzijds en een hogedrukgebied ten westen van Ierland anderzijds, blijft koude en vochtige lucht van de Noordzee aan voeren. In de aangevoerde lucht komt veel bewolking voor, waaruit het af en toe regent of motregent. De aktiviteit van de neerslaggebieden neemt echter geleidelijk af, zodat vrijdag ook droge perioden zullen voorkomen. De kansen op zon zijn dan nog klein, maar wel kan de tem peratuur iets hoger worden, al blijft deze nog onder normaal. PARIJS - Drie als politicmannen verklede rovers hebben bij een over val op een geldtransport Ie Mas.sv- Palaiseau, ten zuiden van Parijs, on geveer 80 miljoen frank (circa 30 miljoen) buitgemaakt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 1